Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.10. 14:13:30

Bob_Marley írta:
recrea írta: Kimagasló, ahogy felállt védelmeket is meg tud bontani, úgy, h megmarad a játékossága, aki utóbbit kinevelné belőle, nem mondom, h a foci ellensége, de ötletem nincs, mitől lett Barca szurkoló. Labdabirtoklásba, passzpontosságba, csapatvédekezésbe, tolódásba, taktikába tizenéves gyerek még nem szeretett bele, az tuti.
De felnőttebb fejjel utóbbit jobban értékeli az ember. :D Abban azért egyetérthetünk, hogy teljesen más értékrended van neked is mint x éve és most tartasz fontosnak mint gyerekfejjel. Én gyerekként is pl Bakerot imádtam vagy Peppet, mert ők tudták megtestesíteni azt, amit próbáltak belőlem is faragni az edzők. És alapból már gyerekként arra "neveltek" hogy hatékonyság, fegyelem. Erre egy példa:
Édesanyám nem sok meccsre jött ki, de mikor kijött volt hogy húzogatás közben eladtam egy labdát középen, az edző beordított (Szücs Lajos egyébként, többszörös válogatott és bajnok focista) hogy mi a k... anyádat csinálsz? Erre édesanyám pont ott állt mellette nem messze és "humorosan" megjegyezte ő lenne a gyerek k...anyja. :D
Én mezei szurkoló vagyok, mérsékelten értek a focihoz. Engem elsősorban az érdekel, h sok meccset meg trófeát nyerjen a csapat, ha lehetséges szép játékkal, többi nem számít, egyébként is a "cél szentesíti az eszközt" típusú ember vagyok.

A taktika fontosságát nekem nem kell magyarázni, pár évet futsaloztam első osztályban, volt olyan edzés, amikor egy helyben állva "gyakoroltunk" 3-féle támadásépítést...másfél órán keresztül, és imádom azt a játékot.

Innen is üdvözlöm Édesanyádat, nagyon laza, de a példa azért rossz, vagy, mondjuk úgy, szubjektív, mert nem egy posztról beszélünk. Elég érdekes lett volna, ha Dunga anno nekiáll biciklizni meg esernyőket osztogatni vagy Pique tolná hátul a testcseleket...Te akkor kivétel vagy, nem a "tömeg", én Ronaldo miatt lettem Barcás, pedig focistát nem szereltek annyiszor, mint őt, nem is lőtt annyi gólt, mint Leva pl, de a hatékonyságáról kár vitatkozni. :D

Ha 5 Xavit meg 5 Pedrot kellene néznem a pályán, vélhetően sportágat váltanék, Te pedig az ilyen típusú játékosokat, de legalábbis az általuk hozzáadott értéket szereted, amit értek, nem is akarunk az ellenkezőjére "rábeszélni", csak ne várj egy Neymartól 90+ passzpontosságot, 90+ sikeres cselt, mert ez a típus kockáztat a pályán, ami magában hordozza a hibázási lehetőséget. Abban is biztosan megegyezhetünk, h a többség ilyen játékosok miatt szereti meg a focit, ettől válik eladhatóvá, ezen játékosok által válik látványsportággá, miattuk hatalmas üzlet.

Mert, megfordítva a dolgot, én is elvárhatnám Maschtól, h sose rúgja ki tachra vagy szögletre a labdát, hanem játssza meg, a szerelései, mentései mindig menjenek emberhez, higgadtan tűrje, h a csatár könyöke a bordájában vagy keze a heréjén van, sose késsen el szereléssel, stb...valljuk be, ezek irreális elvárások.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.10. 13:50:09

Revidiálom a kijelentést, meggyőztetek. A kijelentés legfőképpen a sajátomra szólt, hogy felnőttebb fejjel utóbbit jobban értékeli az ember, nem általánosítani akartam ezzel, inkább a gyerek kijelentés után ki miért nézi a dolgokat ellen próbált ez érv lenni. Szóval nem általánosítani akartam, megtévesztő volt, elnézést.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.11.10. 13:31:18

Bob, ez az állításod ott bukik meg, hogy a 84 éves nagymamám és a 63 éves keresztanyám, aki egyébként Real szurkoló, Neymar miatt ülnek le Barca meccset nézni. Korábban pedig még a 65 éves keresztapám, aki olyan Real szurkoló, hogy a múltkor a Malága elleni 0-0 alkalmával úgy felidegesítette magát, hogy bevérzett a szeme, szóval nem kis szinten tolja a Real-fanatizmust. Na szóval korábban még Ő is leült megnézni egy Barca meccset, mert Ronaldinho játékát nem hagyta volna ki egy hétvégén se. És se Neymar, se Ronnie nem volt egy Xavi vagy Busquets...

Úgyhogy ez nem függ össze a korral. Ez meggyőződés kérdése.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.10. 13:19:00

Bob_Marley írta: De felnőttebb fejjel utóbbit jobban értékeli az ember. :D
Bob, nekem felnőtt fejjel is a játék szépsége az elsődleges szempont, ha csak a taktika érdekelne, NFL-t néznék. Ne támadásnak vedd, csak ne általánosítsd a saját nézeteid.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.11.10. 13:17:28

Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.11.10. 11:06:25

recrea írta:
Kimagasló, ahogy felállt védelmeket is meg tud bontani, úgy, h megmarad a játékossága, aki utóbbit kinevelné belőle, nem mondom, h a foci ellensége, de ötletem nincs, mitől lett Barca szurkoló. Labdabirtoklásba, passzpontosságba, csapatvédekezésbe, tolódásba, taktikába tizenéves gyerek még nem szeretett bele, az tuti.
Köszönöm, hogy megfogalmaztad a gondolataimat! :) :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.10. 10:56:59

Dinho hatékonyságáról csak annyit, h 23 évesen rögtön vezére lett egy hatodik helyen végző, következő évben kieső helyen is levő, lesajnált, kiröhögött, ezer sebből vérző csapatnak, és BL győzelemre vezette 3 év alatt.

Persze, más volt a foci, a sikernek pedig több összetevője volt, de egyértelmű, h a sikerkorszak az ő igazolásával kezdődött.

Neymar ellenben képes volt arra, amire kevés vagy talán egy brazil sem. Európai nagycsapatban azonnal meghatározó játékos lett, konstans módon ráadásul, ami szerintem parádés teljesítmény abból a ligából érkezve, szóval le a kalappal.

Kimagasló, ahogy felállt védelmeket is meg tud bontani, úgy, h megmarad a játékossága, aki utóbbit kinevelné belőle, nem mondom, h a foci ellensége, de ötletem nincs, mitől lett Barca szurkoló. Labdabirtoklásba, passzpontosságba, csapatvédekezésbe, tolódásba, taktikába tizenéves gyerek még nem szeretett bele, az tuti.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.10. 08:23:20

azért az nem semmi ott a nyilatkozatában: ..." mi egy szót sem szóltunk....."( pár száz ezren láthatták, hogy tele pofával rontottak a bíróra mindhárman...) ezen túl is az ilyen nyilatkozatok csak egy dologra jók: előítéletet generál a személye és a csapat ellen -mármint a bírókban.
ami a cselezést illeti: százszor többre becsülöm, ha elbukik egy cselt, mint azt amikor visszapasszol. még akkor is ha tudom: nem mehet fejjel a falnak minden szituban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.10. 01:45:51

BlauGranaGroc írta:
Hát ööö, azért ezt megkérdőjelezném.. Players with most successful dribbles in la liga:
Messi 39 (80% success rate)
Neymar 39 (53%)
Halilovic 26 (62%)
itt nem mindegy, hogy valaki szelen -egy oldalrol behatarolva- kenyszerul cserelezni, vagy palya kozepen
nyilvan nagyobb teruleten, hatakonyabban lehet cselezni
a masik, hogy sokszor messi felpalyanal mar cselez. na es ott kik ellene lehet cselezni? tamadok vagy kozeppalyasok ellen, akiknek nem is a szereles a legfobb erosseguk es nem is letfontossagu feladatuk a szereles
ezeket is figyelembe veve az lenne meglepo, ha neymar rendelkezne jobb cselezesi hatekonysaggal
Ez a statisztika tényleg csalóka. Más játékstílus, másféle cseelek stb. Hasonló mint a passzpontosság. Ott is félpályánál pontosan passzolni más mint a tizenhatoson belül tenni egyy-egy labdát vagy beindítani két ember közt egy támadót, a védelem mögé passzolni stb.
Amellett nem mindegy, hogy egy sikeres csel hol történik és mennyit épül vele az adott támadás. Neymar abban nagyon jó, hogy ezt a tizenhatoson belül is jó százalékkal csinálja, amiből rendre komoly gólveszély alakul ki.
Forca Barca!!!!
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2015.11.09. 22:13:21

Ronaldinho ma meg annyira se lenne hatekony, mint volt anno. Pedig meg akkor se lott annyi golt, vagy adott annyi golpasszt -mint Neymar- amikor nem 10 emberrel vedekeztek ellenunk a csapatok. Dinho lenduletbol volt nagy kiraly. Legemlekezetesebb pillanatai(ollozast leszamitva) is mind lenduletes tamadasokbol szulettek. En Dinhot Zlatanhoz, Neymart viszont Messihez tudnam hasonlitani. Elobbiek sok latvanyelemmel dolgoztak es jol tartottak(fedeztek) a labdat, de utobbiak -kicsit szurkebbek ugyan- sokkal okosabb es hasznosabb jatekosok.
Hát ööö, azért ezt megkérdőjelezném.. Players with most successful dribbles in la liga:
Messi 39 (80% success rate)
Neymar 39 (53%)
Halilovic 26 (62%)
itt nem mindegy, hogy valaki szelen -egy oldalrol behatarolva- kenyszerul cserelezni, vagy palya kozepen
nyilvan nagyobb teruleten, hatakonyabban lehet cselezni
a masik, hogy sokszor messi felpalyanal mar cselez. na es ott kik ellene lehet cselezni? tamadok vagy kozeppalyasok ellen, akiknek nem is a szereles a legfobb erosseguk es nem is letfontossagu feladatuk a szereles
ezeket is figyelembe veve az lenne meglepo, ha neymar rendelkezne jobb cselezesi hatekonysaggal
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.11.09. 15:00:41

palesz77 írta:Igazából szerintem Dinhonál még nem született látványosabban játszó focista, és ő ezt mellé elég jó hatékonysággal is művelte, azért volt parádés. Nagyjából abban a korban élt egy Quaresma is, aki mégse tudta magasabb szintre vinni a tudását, pedig ő is elég jól nyomta az utcai dribbliket.

Neymar is simán lehetne látványosabb úgy, hogy nem feltétlenül kéne veszítenie a hatékonyságából, szimplán annyira nem Joga Bonito mint Dinho volt, ezért annyira "nem megy" neki. Nincs ezzel semmi baj, így is a legszebben játszó focisták egyike manapság, és nem lehet okunk panaszra miatta. De a mai fociban is lehetne ilyen, ilyen, ilyen, ilyen, ilyen, ilyen és iylen megoldásokat választani, de akár ezt az egész videót is betehetném - a háttal adott gólpasszánál előjön amit mondtál, olyan résbe a mai tömörülésben nem lehetne betenni nyilván, de még a Pep csapatban is láthattunk hasonló megoldást Ibrától, pedig 7-en voltak a 16-oson belül. Ezek nem csak attól függnek, hogy tömörül-e az ellenfél vagy sem, Neymar is néha villant ilyeneket, de közel sem olyan sűrűn, amivel nincs baj, de az nem igaz, hogy manapság nem lehetne így játszani. Csak nincs olyan focista jelenleg, aki ezt a stílust hasonló hatékonysággal tudná kivitelezni, ezért nincs aki csinálja. Cseleknél még csak-csak egyetértek, bár anno Ronaldo olyan kis területen és sebességgel etette a védőket, hogy azt manapság is ugyanúgy meg lehetne csinálni az esetek döntő többségében szerintem - Neymar is megteszi sokszor.

És még mielőtt félreértetek, nem Neymart akarom ezzel "bántani", csak azzal nem értek egyet, hogy manapság a legmagasabb szinten nem lehet - annyira - látványosan focizni. Ott van Thiago is, az egyik legígéretesebb fiatal középpályás, mégis olyan könnyeden csinál varázslatos dolgokat, mint a régi nagyok. Szóval nem lehetetlen ez, max nehezebb kivitelezni hatékonyan ilyen sebesség mellett.
A backheel videótól sírtam! Órási mind... És volt azért nála is kezdősebesség, nem kevés :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.09. 13:57:41

visca el barca írta:amúgy még mindig borzalmasan sok az álló driblije, amivel többnyire semmire nem megy. plusz amit én még mindig hiányolok belőle, h alig alig támadja a kaput agresszíven. vagy állva cselezget a 16os oldalvonalánál, vagy ha távolabbról indul, semmit nem csinál csak jobbra húz, és hiába megy át 5 emberen, előre semmit nem halad.

megmondom őszintén én nagyon meglepődtem, hogy azon h ennyire gólgazdag, holott a játéka ezt nem igazán mutatja. bőven van még benne minden téren, egy 30-35% pluszt még simán tartogat (nem a gólok számát, hanem a játékát tekintve)
Én nem tudok sajnos jól fogalmazni, de valami hasonlót akartam én is kihámozni a dolgokból, mikor felesleges dolgokról és elpazarolt energiáról valamint "tehetség" kategóriáról beszéltem. Több van benne és lesz is még hatékonyabb ebben bízok és reménykedek. Jó úton jár és nagyon kíváncsi vagyok, hogy Messi mellett egy régi-új szerepkörhöz ennyi idő után hogy fog alkalmazkodni. Újabb mini feladat, meg kell ugorni, hajrá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.09. 12:38:10

amúgy még mindig borzalmasan sok az álló driblije, amivel többnyire semmire nem megy. plusz amit én még mindig hiányolok belőle, h alig alig támadja a kaput agresszíven. vagy állva cselezget a 16os oldalvonalánál, vagy ha távolabbról indul, semmit nem csinál csak jobbra húz, és hiába megy át 5 emberen, előre semmit nem halad.

megmondom őszintén én nagyon meglepődtem, hogy azon h ennyire gólgazdag, holott a játéka ezt nem igazán mutatja. bőven van még benne minden téren, egy 30-35% pluszt még simán tartogat (nem a gólok számát, hanem a játékát tekintve)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.09. 12:24:05

Igazából szerintem Dinhonál még nem született látványosabban játszó focista, és ő ezt mellé elég jó hatékonysággal is művelte, azért volt parádés. Nagyjából abban a korban élt egy Quaresma is, aki mégse tudta magasabb szintre vinni a tudását, pedig ő is elég jól nyomta az utcai dribbliket.

Neymar is simán lehetne látványosabb úgy, hogy nem feltétlenül kéne veszítenie a hatékonyságából, szimplán annyira nem Joga Bonito mint Dinho volt, ezért annyira "nem megy" neki. Nincs ezzel semmi baj, így is a legszebben játszó focisták egyike manapság, és nem lehet okunk panaszra miatta. De a mai fociban is lehetne ilyen, ilyen, ilyen, ilyen, ilyen, ilyen és iylen megoldásokat választani, de akár ezt az egész videót is betehetném - a háttal adott gólpasszánál előjön amit mondtál, olyan résbe a mai tömörülésben nem lehetne betenni nyilván, de még a Pep csapatban is láthattunk hasonló megoldást Ibrától, pedig 7-en voltak a 16-oson belül. Ezek nem csak attól függnek, hogy tömörül-e az ellenfél vagy sem, Neymar is néha villant ilyeneket, de közel sem olyan sűrűn, amivel nincs baj, de az nem igaz, hogy manapság nem lehetne így játszani. Csak nincs olyan focista jelenleg, aki ezt a stílust hasonló hatékonysággal tudná kivitelezni, ezért nincs aki csinálja. Cseleknél még csak-csak egyetértek, bár anno Ronaldo olyan kis területen és sebességgel etette a védőket, hogy azt manapság is ugyanúgy meg lehetne csinálni az esetek döntő többségében szerintem - Neymar is megteszi sokszor.

És még mielőtt félreértetek, nem Neymart akarom ezzel "bántani", csak azzal nem értek egyet, hogy manapság a legmagasabb szinten nem lehet - annyira - látványosan focizni. Ott van Thiago is, az egyik legígéretesebb fiatal középpályás, mégis olyan könnyeden csinál varázslatos dolgokat, mint a régi nagyok. Szóval nem lehetetlen ez, max nehezebb kivitelezni hatékonyan ilyen sebesség mellett.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.09. 11:23:19

Vártam.
Hidd el Ronaldinho tartom minden idők 2. legjobbjának(Messi nyer), de Ronaldinho idején még csak kezdtek elterjedni a betömörülő csapatok mindenhol. A Messi-féle Barca ellen viszont már 10 csapatból 9 csak a védekezésre koncentrál. Ronaldinho idején még volt terület. Szerencsés volt a korszak is, meg a csapat is. Az a Rijkaard-féle Barcát mintha arra szabták volna, hogy Ronaldinho kibontakozhasson.

A mai Barcában, ahol van, hogy időszakosan átengedjük a kezdeményezést, hogy terület nyíljon, Ronaldinho sikeres lenne ugyan, de például a Pep-féle Barcában Ronaldinho játéka egyáltalán nem passzolt volna. Hasonlóan úgy gondolom h Neymar játéka hatékonyabb lesz, mint Ronaldinhoé volt. Neymar egyre inkább beletanul abba, hogy kisebb területen is hatékony legyen, illetve nagyon gyors. Nem vagyok benne biztos, hogy Roni lenne olyan jó. Ezt igazolják a statisztikák is, hiszen Neymar még messze elmarad tudásban Ronitól, de mégis sokkal több gólja van és gólpasszok terén sem marad el.
A mai fociban a csúcs Ronaldinho szerintem leginkább irányítónak nem pedig szélsőnek/szélső irányítónak működne.

Már pár év alatt is rengeteget változott a foci elsősorban a Barca és Pep miatt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.11.09. 11:04:52

noname írta:Azért megnézném, hogy a mostani metodikus letámadás mellett Ronaldinho mennyire lenne látványos. Nem véletlen, hogy egyre kevesebb a cselmester. Manapság a hatékony cselek dominálnak: Messi.
Neymar képes nagyon látványos dolgokra, de szerencsére már nem erőlteti őket. Ezért tartom őt a poszt-Messi-Ronaldo korszak lehetséges Aranylabda gyűjtőjének. A nagy tehetségek közül ő az, aki egyre inkább képes hatékonyan tenni a dolgát.
Egyáltalán nem értek veled egyet. Én imádom Neymart, mert Ő ma Brazil futball, ez tény és való.
Igazából a focihoz való énképem a valamikori, 90-es vb, brazil válogatottjának köszönhetem. Azóta van szerelem a brazil válogatott irányába legyen az akármilyen szedett-vedett, vagy összerakott.
Szóval egy-szónak is száz a vége:
Ronaldinho, hidd el még ma is megállná a helyét bárhol a világban. Mert lehet, hogy csak a cseleit láttad, de ő egy olyan játékos volt, aki 2-3 lépéssel előrébb volt gondolatban mindenki másnál a csapatban. ( egyszer Puyol is lenyilatkozta ezt)Pláne, hogy sose volt az a fölöslegen cselező-Cr tipusú magamutogató játékos... Ő is, úgy mint Neymar a saját maga kedvére csinálja/csinálta a 'mozdulatait, mozdulatsorait'
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.09. 08:45:16

Azért megnézném, hogy a mostani metodikus letámadás mellett Ronaldinho mennyire lenne látványos. Nem véletlen, hogy egyre kevesebb a cselmester. Manapság a hatékony cselek dominálnak: Messi.
Neymar képes nagyon látványos dolgokra, de szerencsére már nem erőlteti őket. Ezért tartom őt a poszt-Messi-Ronaldo korszak lehetséges Aranylabda gyűjtőjének. A nagy tehetségek közül ő az, aki egyre inkább képes hatékonyan tenni a dolgát.
A Fifa egy szégyen
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.09. 00:12:53

Szerintem Neymar inkább hatékony, mint látványos......nem azért gyerekek, de egyrészt másfél éve hányja a gólokat meg gólpasszokat, másrészt meg Dinho, Ronaldo meg Zidane, na az volt a látványos, tőlük messze van (még!) Neymar.

Érdekelne azért, ha már annyi jó formában levő játékos van jelenleg, h kire cserélnétek el a őt, jelenlegi formájában(!)? Direkt nem általánosságban, mert abban aztán végképp senki.....de így is megmondom én, nincs itt ember, aki elcserélné, csak puffogtat.

Személy szerint sokkal látványosabb játékot várok tőle, ahogy kevesebb hibát és nagyobb koncentrációt. Neki speciel jól jött Messi sérülése, el is bírja a terhet, önbizalma is van, jó hír ez nekünk, hiszen pár év múlva neki kell átvenni a szerepet Messitől, mégha (vélhetően) sosem fog olyan magasságba emelkedni, de ezt nem is várjuk el tőle, mivel az argentint nem anya szülte, az ziher.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.08. 23:50:36

Bob_Marley írta:
Alapból szabálytalan ha másik oldalról hozza az ember a dolgokat. Tudom, én miért szólok bele tralalala, de ez a gúnyos, rosszindulatú, kárörvendő stílus nagyon fura és ez ellen mindig felfogok lépni. Örüljünk hogy jó formában van, ki mit gondol nem tök mindegy? Ma is mezőnyben voltak bőven hibái, de rúgott két gót és és nyertünk, örüljünk ne a másikkal foglalkozzunk.
Bob úgy érzem a játéktól nem ugyan azt a képet várjuk, de ebben maximálisan egyetértek, teljesen felesleges azzal foglalkozni, hogy ők mit gondolnak a Neymar ideigazolásról, ez maximum felesleges öntömjénezés.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2015.11.08. 23:50:18

Nero. írta:
visca el barca írta:a csóró madridisták szerint ez egy tök átlagos gól volt :lol:
Az még hagyján, de naponta kárognak hogy anno nem igazolták le, és azon spekulálnak hogyan tudta a Madridba kerülni. :lol:
Nálam aranylabdán odaférne a második helyre, de csak harmadik lesz CR miatt.
Pedig most CR a kanyarban sincs hozzá képest!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 23:39:27

MessiNeymarSuarez írta:Durva mennyit változtak a dolgok..Pár hete még pont arról volt szó, hogy mennyire szétesett fejben és mennyire szükség lenne most egy jó Neymarra...

Azt hiszem megkaptuk =D> :lol:

Tény hogy ma se volt sokáig elemében, de akkoris elrakott egy olyan gyors reakciós gólt mint az első gól, és egy olyan eszméletlen gólt, mint a meccs harmadik gólja :lol: =D>
Emellett még Suareznek átadta a tizi lehetőségét.

És nemcsak gólokban mutatkozik meg, tényleg végig szivatja a játékosokat, és meccsenként jellemzően kioszt 2-3 olyan labdát, hogy azt hiszi az ember hogy épp Xavi, Iniesta, vagy Messi van a helyén :D
Rengeteget fejlődött ilyen téren, és sokat tanult Messiéktől.

Szegény realosok meg természetes, hogy kárognak, elvégre ő maguk is tudják, hogy mennyire fontos játékostól "fosztottuk meg " őket, nekik meg egy Bale-lel kell beérniük.
Minden pénzt megért a srác,főleg ha azt nézzük hogy Bale 100 millió volt 8)

Nem tudom ki emlékszik, de én bennem még nagyon él az a pár nap, amikor folyamatosan arról cikkeztek 2013 nyarán, hogy a Real Madridba fog igazolni, és a madridisták 95%-a majd kiugrott a bőréből hogy oda megy, aztán jött a hirtelen hír, hogy hivatalos és a Barcelonába igazolt.
Hirtelen a "világ egyik legtehetségesebb fiatalja"-ból "csak egy gyenge túlsztárolt youtube-os srác" lett a szemükben :mrgreen:
Nem kicsit lehet frusztráló, főleg miután elkezdte lődözni a gólokat, sőt az első El Clasicoján is betalált.
Aztán vettek rekordáron egy Balet, aki jó focista lehetne, de nem ebbe a rendszerbe/nem ebbe a csapatba.Persze ment a " Bale ezerszer jobb mint Neymar" szöveg :D

Nem véletlen ugranak folyton a Neymar névre legtöbben hogy" fuuuj mekkora színész szemétláda" :D

Nem szívesen lennék a helyükben, meg is értem őket.

Reméljük kitart Neymar formája, és ha így összeállnak igazán 3-man, plusz a csapat is stabil lesz akkor beláthatatlan hogy mi lesz az eredménye 8)
Tudom, hogy sokszor beszélünk erről, de téged jobban érdekel ki mit gondol mint ami van. Mi meg Danillot akartuk elhozni nem jött össze. Mangala a következő Maldini volt aztán még sem. Ráadásul Bale árát felhozni miközben a mai napig nem tudjuk mennyi volt a brazil. :D

Alapból szabálytalan ha másik oldalról hozza az ember a dolgokat. Tudom, én miért szólok bele tralalala, de ez a gúnyos, rosszindulatú, kárörvendő stílus nagyon fura és ez ellen mindig felfogok lépni. Örüljünk hogy jó formában van, ki mit gondol nem tök mindegy? Ma is mezőnyben voltak bőven hibái, de rúgott két gót és és nyertünk, örüljünk ne a másikkal foglalkozzunk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.08. 23:32:52

Durva mennyit változtak a dolgok..Pár hete még pont arról volt szó, hogy mennyire szétesett fejben és mennyire szükség lenne most egy jó Neymarra...

Azt hiszem megkaptuk =D> :lol:

Tény hogy ma se volt sokáig elemében, de akkoris elrakott egy olyan gyors reakciós gólt mint az első gól, és egy olyan eszméletlen gólt, mint a meccs harmadik gólja :lol: =D>
Emellett még Suareznek átadta a tizi lehetőségét.

És nemcsak gólokban mutatkozik meg, tényleg végig szivatja a játékosokat, és meccsenként jellemzően kioszt 2-3 olyan labdát, hogy azt hiszi az ember hogy épp Xavi, Iniesta, vagy Messi van a helyén :D
Rengeteget fejlődött ilyen téren, és sokat tanult Messiéktől.

Szegény realosok meg természetes, hogy kárognak, elvégre ő maguk is tudják, hogy mennyire fontos játékostól "fosztottuk meg " őket, nekik meg egy Bale-lel kell beérniük.
Minden pénzt megért a srác,főleg ha azt nézzük hogy Bale 100 millió volt 8)

Nem tudom ki emlékszik, de én bennem még nagyon él az a pár nap, amikor folyamatosan arról cikkeztek 2013 nyarán, hogy a Real Madridba fog igazolni, és a madridisták 95%-a majd kiugrott a bőréből hogy oda megy, aztán jött a hirtelen hír, hogy hivatalos és a Barcelonába igazolt.
Hirtelen a "világ egyik legtehetségesebb fiatalja"-ból "csak egy gyenge túlsztárolt youtube-os srác" lett a szemükben :mrgreen:
Nem kicsit lehet frusztráló, főleg miután elkezdte lődözni a gólokat, sőt az első El Clasicoján is betalált.
Aztán vettek rekordáron egy Balet, aki jó focista lehetne, de nem ebbe a rendszerbe/nem ebbe a csapatba.Persze ment a " Bale ezerszer jobb mint Neymar" szöveg :D

Nem véletlen ugranak folyton a Neymar névre legtöbben hogy" fuuuj mekkora színész szemétláda" :D

Nem szívesen lennék a helyükben, meg is értem őket.

Reméljük kitart Neymar formája, és ha így összeállnak igazán 3-man, plusz a csapat is stabil lesz akkor beláthatatlan hogy mi lesz az eredménye 8)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.08. 23:08:02

visca el barca írta:a csóró madridisták szerint ez egy tök átlagos gól volt :lol:
Az még hagyján, de naponta kárognak hogy anno nem igazolták le, és azon spekulálnak hogyan tudta a Madridba kerülni. :lol:
Nálam aranylabdán odaférne a második helyre, de csak harmadik lesz CR miatt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.11.08. 22:03:36

Úgy látszik ebben a szezonban megint szintet lépett, embertelen amennyire a hátán cipeli a csapatot Suárezzel karöltve.

Jelenleg a világ legjobb formában lévő játékosa szerintem. Ha Messivel ki tudják egymást egészíteni, és a brazil megtartja ezt a formát, hát, könnyen lehet hogy a támadóhármasunk megint hoz egy pár trófeát.

2015-ben egyértelműen: Neymar > CR
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19632
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 20:45:23

TripleH írta:
Bob_Marley írta: Az nyilvánvaló, hogy nem feltétlenül és egyenlőség jel van a kettő között (én mindig annak a híve vagyok minél gyorsabban minél jobban). És ez fordítva is igaz hogy ez is pl látványos gól volt de semmit pluszt nem jelent.
Ha nem akar az ember látványos dolgokat látni, akkor miért nem egy olasz csapatnak szurkol? Komolyan ez a látvány nem számít dolog.... ennyi erővel elég csak a livescore-t megnézni meccs végén.
Sikerült megfogni a lényeget. :D Egy 11 fős játékban nálam sokkal fontosabb együtt ki hogy mozog és milyen figura van mint egyénileg ki mennyire látványos, remélem így tisztább a kép és érthetőbb.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése