Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.08. 20:09:20

Bob_Marley írta: Az nyilvánvaló, hogy nem feltétlenül és egyenlőség jel van a kettő között (én mindig annak a híve vagyok minél gyorsabban minél jobban). És ez fordítva is igaz hogy ez is pl látványos gól volt de semmit pluszt nem jelent.
Ha nem akar az ember látványos dolgokat látni, akkor miért nem egy olasz csapatnak szurkol? Komolyan ez a látvány nem számít dolog.... ennyi erővel elég csak a livescore-t megnézni meccs végén.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.08. 19:08:24

Normandia írta:
visca el barca írta:a csóró madridisták szerint ez egy tök átlagos gól volt :lol:
Ìgy igaz, náluk hetente rúgnak hármat ilyet.:-D
Mondjuk én olyat nem olvastam, h átlagosnak nevezték volna..
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.11.08. 19:05:27

Pavel írta:Kövezzetek meg, de ha az egész évet nézem akkor nálam Neymar az Aranylabdás.
(Vagy második Messi után.)
Ez azért elég erős. Maximum a 2015-16-os idény eddigi legjobbjának lehet nevezni. Amiért küzdhet az az , hogy Messi mögött ő legyen a második az Aranylabda szavazáson( nincs rá túl sok esélye). Az szinte biztosnak tűnik , hogy ezzel az őszi formájával ő lesz a TOP3 - ban és nem Suárez , és abban is szinte biztos vagyok , hogy cuncika lesz a 2. ( az már más kérdés , hogy megérdemli vagy sem...) .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.11.08. 19:02:21

visca el barca írta:a csóró madridisták szerint ez egy tök átlagos gól volt :lol:
Ìgy igaz, náluk hetente rúgnak hármat ilyet.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.11.08. 18:53:53

Pavel írta:Kövezzetek meg, de ha az egész évet nézem akkor nálam Neymar az Aranylabdás.
(Vagy második Messi után.)
ha az egész évet nézzük, akkor azért ott a tavalyi idény, ahol szerintem nem csak messi, de suarez is jobb volt nála. viszont ha csak a messi sérülése utáni időszakot, akkor maximum lewandowski tudná megszorítani :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.08. 18:48:56

Kövezzetek meg, de ha az egész évet nézem akkor nálam Neymar az Aranylabdás.
(Vagy második Messi után.)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.11.08. 18:42:35

neki ennél rosszabbkor nem is jöhetett ez a válogatott szünet, megint utazik 4564563 kilométert, egy kemény és presztízs meccs argentina ellen, miközben itt a barcában jelenleg élete formájában tolja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2015.11.08. 18:54:17-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 18:34:05

Normandia írta:
Bob_Marley írta:Pont palesz77 hozta a statokat mennyire sikeres vagy sem. Látvány századrangú dolog, arra nem adnak pontokat. A többivel meg egyetértek, mert fejlődött ezt én is sokszor kiemeltem.
Bob, a látvány nem feltétlenül jelent hatékonytalanságot. A mai gólja pont ezt mutatja. Ettől hatékonyabb és egyben látványosabb megoldás ebben a helyzetben nem létezett.
Az nyilvánvaló, hogy nem feltétlenül és egyenlőség jel van a kettő között (én mindig annak a híve vagyok minél gyorsabban minél jobban). És ez fordítva is igaz hogy ez is pl látványos gól volt de semmit pluszt nem jelent.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.08. 18:31:40

a csóró madridisták szerint ez egy tök átlagos gól volt :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.11.08. 18:25:44

Bob_Marley írta:Pont palesz77 hozta a statokat mennyire sikeres vagy sem. Látvány századrangú dolog, arra nem adnak pontokat. A többivel meg egyetértek, mert fejlődött ezt én is sokszor kiemeltem.
Bob, a látvány nem feltétlenül jelent hatékonytalanságot. A mai gólja pont ezt mutatja. Ettől hatékonyabb és egyben látványosabb megoldás ebben a helyzetben nem létezett.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.11.08. 18:12:29

A brazil zseni ott folytatja ahol tavasszal abbahagyta! 8)
Csak a válogatott szünetet ússza meg sérülés nélkül! [-o<
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.11.08. 18:00:31

Hihetetlen ez az ember. Erre mondják ösztönös zseni. Messi távollétében szépen a hátára vette a csapatot és szállítja a találatokat Suarezzel. Milyen könnyed mozdulatok, és ezt egy élmezőnybe tartozó csapat ellen, pazar.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.11.08. 17:59:01

Az első félidőben nem játszott jól, a másodikra viszont rendesen felpörgött és lőtt 2 gyönyörű gólt! =D>
Nálam pont ezért jobb Roncinál, mert nem azt várja, hogy a társai alá játszanak, hanem visszalép a labdákért és helyzeteket alakít ki. Emellett a hátán cipeli a csapatot és önzetlenül segíti a társait. Ja, és a játéka is szebb. :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 17:55:14

Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.08. 17:53:02

miről is vitatkoztunk????? :D
inkább nézzük azt a gólt önmagáért beszél.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.08. 17:45:46

S.Agüero írta:Eddig nagyon gyenge, valamit csinálhatna a második félidőben...
Csak kerni kellett. :D Mi gol volt ez atyaeg..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.11.08. 16:50:08

Eddig nagyon gyenge, valamit csinálhatna a második félidőben...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.08. 15:57:19

csababarca írta:Hiába mondern foci, iparos munkás csapat szökőévente nyer valamit.
Akkor működik jól egy csapat ha egyensúly van a két "nézet" között.
Egy precíz, feladatát végrehajtó csapat nem nyer semmit egyéniségek, váratlan megoldások nélkül. És ez fordítva is igaz.
Szóval mielőtt félreértés lenne, mindkettőre szükség van a mai fociban, egyik a másik nélkül szinte sose vezet eredményre.

Neymar féléknek mindig lesz helye a fociban, ez fix, hiába megy másfelé a játék. Az ilyen egyéniségek döntik el a meccseket, a fontos meccseket, nem az,hogy xy 1 km-vel többet futkározik.
Az is fontos, meg meg kell csinálni, de a nagy dolgokat ezek a játékosok teszik.


Ez a feladat végrehajtás is érdekes gondolat. Honnan tudni,hogy LE nem ezt kéri tőle pontosan? Hogy vállakozzon, cselezzen, menjen rá a védelemre egymaga is? Szerintem Neymar pontosan végrehajtja az edzői utasítást, ami pontosan ez, amit látunk tőle.
ezzel nagyjából le is lehet zárni a vitát, annyit tennék még hozzá, hogy én sokkal szívesebben nézem Ney játékát mint a "mindigottvan" Lewandovskit..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 15:43:11

Pont palesz77 hozta a statokat mennyire sikeres vagy sem. Látvány századrangú dolog, arra nem adnak pontokat. A többivel meg egyetértek, mert fejlődött ezt én is sokszor kiemeltem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7503
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.08. 15:36:00

Bob_Marley írta: És én azt várom tőle, hogy ne tologassa feleslegesen a labdát, ha ott van lője be, vagy passzolja le. Egyéniség kell, de olyan aki a csapat érdeki alá rendeli ezt. Engem olyanokkal kilehetne kergetni ha valaki pl cipeli a labdát és a végén választ egy rossz megoldást. A hiba mindig benne van, de mindig arra kell törekedni, hogy minél kevesebb legyen. És amióta erre törekszik, láthatóan hatékonyabb is és ez a legfontosabb. Ezt próbáltam előzőleg is megfogalmazni, az hogy mit tud a labdával a lőtéri kutyát nem érdekli, hatékony legyen mert abból lehet nyerni.

Nem Messihez akartam hasonlítani, hanem egész egyszerűen még van hova fejlődnie és nálam ezért is pl "csak" tehetség, mert a játéka még hektikus.
Neymarnak mára már nem haszontalanok a cselei, lehet, hogy látványosabbak, de sok játékos is ezt csinálja csak nem ilyen szinten. Sok védőt megver, létszámfölényt teremt. Van elég olyan játékos aki képes pontos pár méteres passzokra, de nem csak erre van szükségünk. Ami meg a hatékonyságát illeti, szélső létére a világ egyik legjobb csapatában, ligájában vezeti a góllövőlistát úgy, hogy kevesebb meccset játszott a mögötte lévőknél, ráadásul egy top3-as befejező csatár mellette. Amellett rengeteg kulcspasszt ad. És ha egy-egy passzt, vagy labdalevételt látványosan old meg számomra hatalmas plusz. Ronaldinhot sem azért szerette mindenki, még a rivális szurkolók is, mert halomszámra lőtte a gólokat.
És számomra felüdülés egy ilyen játékost látni a pályán, aki ilyen dolgokra képes. És lehet, hogy nem könnyű elismerni, de a buszozós csapatok ellen, sokkal többet ér, mert ő tudja leginkább megbontani a védelmeket.
De ott van például Robi gólpassza. Biztos vagyok benne, hogy belsővel is simán le tudta volna tenni Suareznek, de mégis sokkal emlékezetesebb volt így.
De ami számomra kiemeli, hogy egy Barcelona-ban KONSTANSAN vezér tud lenni, hátán vinni ezt a csapatot, mindezt 23 évesen, Nálam ez egy olyan hatalmas plusz, ami nagyban hozzájárul, hogy például Cr fölé predesztináljam.
Fejben is erős, nem csak egy jó munkásember, ami számomra régóta hiányzott a csapatból és semmiképp sem szeretném, hogy leegyszerűsödjön, egy kicsit is egysíkúbb váljon a játéka .
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 14:34:16

csababarca írta:Hiába mondern foci, iparos munkás csapat szökőévente nyer valamit.
Akkor működik jól egy csapat ha egyensúly van a két "nézet" között.
Egy precíz, feladatát végrehajtó csapat nem nyer semmit egyéniségek, váratlan megoldások nélkül. És ez fordítva is igaz.
Szóval mielőtt félreértés lenne, mindkettőre szükség van a mai fociban, egyik a másik nélkül szinte sose vezet eredményre.

Neymar féléknek mindig lesz helye a fociban, ez fix, hiába megy másfelé a játék. Az ilyen egyéniségek döntik el a meccseket, a fontos meccseket, nem az,hogy xy 1 km-vel többet futkározik.
Az is fontos, meg meg kell csinálni, de a nagy dolgokat ezek a játékosok teszik.


Ez a feladat végrehajtás is érdekes gondolat. Honnan tudni,hogy LE nem ezt kéri tőle pontosan? Hogy vállakozzon, cselezzen, menjen rá a védelemre egymaga is? Szerintem Neymar pontosan végrehajtja az edzői utasítást, ami pontosan ez, amit látunk tőle.
Szerintem ebben pont benne van amit én is szeretnék tőle, hogy legyen ilyen is meg olyan is és ez most ami jelenleg előrébb is viszi. Nem csak egyénileg próbálkozik hasztalanul, feleslegesen hanem racionálisabb a játéka. És a hatékonyságot pedig pl a statok is mutatják hogy lehet emelni. Ha valóban olyan szintet akarunk és úgy beszélünk róla mint pl Messi akkor szerintem egyértelműen precízebb kell legyen. És én azt várom tőle, hogy ne tologassa feleslegesen a labdát, ha ott van lője be, vagy passzolja le. Egyéniség kell, de olyan aki a csapat érdeki alá rendeli ezt. Engem olyanokkal kilehetne kergetni ha valaki pl cipeli a labdát és a végén választ egy rossz megoldást. A hiba mindig benne van, de mindig arra kell törekedni, hogy minél kevesebb legyen. És amióta erre törekszik, láthatóan hatékonyabb is és ez a legfontosabb. Ezt próbáltam előzőleg is megfogalmazni, az hogy mit tud a labdával a lőtéri kutyát nem érdekli, hatékony legyen mert abból lehet nyerni.

Nem Messihez akartam hasonlítani, hanem egész egyszerűen még van hova fejlődnie és nálam ezért is pl "csak" tehetség, mert a játéka még hektikus.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.08. 14:13:10

Egyetértek Csababarcával. Egyéniségek nélkül nem lehet kupákat nyerni, legalábbis nagyon ritkán. De ez nem csak a fociban van így, szinte minden csapatsportágra igaz.
Illetve annyit tennék hozzá, h sokszor a szép játék, cselek, gólok többet jelentenek számomra, mint az eredmények. De ezt már sokszor kitárgyaltuk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.11.08. 14:08:20

Hiába mondern foci, iparos munkás csapat szökőévente nyer valamit.
Akkor működik jól egy csapat ha egyensúly van a két "nézet" között.
Egy precíz, feladatát végrehajtó csapat nem nyer semmit egyéniségek, váratlan megoldások nélkül. És ez fordítva is igaz.
Szóval mielőtt félreértés lenne, mindkettőre szükség van a mai fociban, egyik a másik nélkül szinte sose vezet eredményre.

Neymar féléknek mindig lesz helye a fociban, ez fix, hiába megy másfelé a játék. Az ilyen egyéniségek döntik el a meccseket, a fontos meccseket, nem az,hogy xy 1 km-vel többet futkározik.
Az is fontos, meg meg kell csinálni, de a nagy dolgokat ezek a játékosok teszik.


Ez a feladat végrehajtás is érdekes gondolat. Honnan tudni,hogy LE nem ezt kéri tőle pontosan? Hogy vállakozzon, cselezzen, menjen rá a védelemre egymaga is? Szerintem Neymar pontosan végrehajtja az edzői utasítást, ami pontosan ez, amit látunk tőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2015.11.08. 14:15:51-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.08. 13:48:06

TripleH írta:
Bob_Marley írta:Lehetne mondani egyébként még a gaboni gyereket a Dortmundból vagy a PL góllövőlista vezető Vardyt Özil sincs rossz formában vagy éppen a Ligából Nolito is atomformában. Valóban nehéz összehasonlítani őket, ez a konklúzió. Én a braziltól továbbra is azt várom, hogy hatékonyabb legyen és racionálisabb akkor tud egyértelműen egy szinttel feljebb lépni.
Az a gond, hogy te mást vársz egy focistától mint itt sokan, te csak a hatékonyság és a precízió, én pedig szeretem ezt a Joga Bonitos vonalat amit Neymar képvisel, szóval itt jön képbe a dolog, hogy ami neked tehetség, az sokaknak egy fantasztikus játékos, aki majdnem azt csinál a lasztival amit csak akar.
Valószínűleg így van, de ezt a játékot gólra, hatékonyságra, precízióra játsszák és főleg a modern futballt és nem az általad említett Joga Bonitora. kanty videója ugrik erről be, úgyhogy ne vitázzunk ezen, mert valóban más szemlélet, s a mai foci ezt követeli meg. Lehet ez ellen ágálni, de meccseket ezzel lehet nyerni, hogy ki tudja jobban teljesíteni a feladatát és nem azzal, hogy sarokkal tud passzolni vagy sem vagy azt csinál a labdával amit akar vagy sem. És sokat fejlődött ezt sokszor írtam már, mielőtt valaki antipatikusnak mondana vele szemben. :D De én még mindig várom, hogy ennél is letisztultabb legyen a játéka és ne felesleges dolgokra verje el az energiáját, hanem célratörő legyen és pontos, ezekkel lehet meccset nyerni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.08. 13:23:30

Bob_Marley írta:Lehetne mondani egyébként még a gaboni gyereket a Dortmundból vagy a PL góllövőlista vezető Vardyt Özil sincs rossz formában vagy éppen a Ligából Nolito is atomformában. Valóban nehéz összehasonlítani őket, ez a konklúzió. Én a braziltól továbbra is azt várom, hogy hatékonyabb legyen és racionálisabb akkor tud egyértelműen egy szinttel feljebb lépni.
Az a gond, hogy te mást vársz egy focistától mint itt sokan, te csak a hatékonyság és a precízió, én pedig szeretem ezt a Joga Bonitos vonalat amit Neymar képvisel, szóval itt jön képbe a dolog, hogy ami neked tehetség, az sokaknak egy fantasztikus játékos, aki majdnem azt csinál a lasztival amit csak akar.
Válasz küldése