Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.02.09. 16:17:15

Ráadásul érthetetlenül sokat megy középre, ami nem tudom, hogy edzői utasítás vagy fegyelmezetlenség (szerintem utóbbi), de sok értelme nincs. Hatalmas kockázatot jelent a gyors szélsők ellen és ha hátra is ér mostanában rendre megverik 1vs1-ben.
Azért ez így vicces. :D No offense, de miből gondoljátok, hogy fegyelmezetlen és nem utasítás? Itt van Vidal és Roberto személyében két kitűnő alternatívája, ha rendszeresen fegyelmezetlen lenne és tenne az edzői utasításokra, akkor Lucho nyilván nem vágta volna még ki, mint macskát ....ni, ugye? :D

Értem, hogy divat szidni és nem azt hozza, mint 2009-ben, de még mindig top3 játékos a maga posztján és a ugyanaz igaz rá, mint Piquére, hogy a nagy meccseken mindig ott van a szeren. A nagyra nyitja a száját kérdésre meg csak annyit tudok mondani, hogy pár hozzászólással lejjebb linkeltem be, hogy mekkora félrefordítások vannak néha vele kapcsolatban.

Nyilván a stílusa nem mindenkinek szimpatikus, de összességében én jobban örülök, hogy még mindig itt van és nem pl. Kínában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MichaaBee 2016.02.09. 18:43:19-kor.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.09. 12:50:23

Kovbal88 írta:
noname írta:Nem hiszem h ezúttal jön a nagy tavaszi feltámadás. Az volt sztem neki az utolsó nagy dobás. Innen már csak lassú hanyatlás lesz belőle(bár ne lenne igazam!). Kína sztem teljesen elképzelhető a részéről. Először is nem annyira öreg még, sérülései szinte nincsenek, vagyis még lazán elfocizgat 3-4 évet, másodsorban pedig ritka nagy pénzhajhász és ahhoz Kína az ideális célpont.
Aki látta játszani annak idején mikor idejött, az tudhatja, hogy meg sem közelíti korábbi önmagát.
Hatalmas szabadrúgásgólok messziről, mindig jött a támadásokkal jobboldalt, Messivel ment az egyérintős passzolás. Ezekből ma már semmi se maradt.
Viszont lehet még marad jövőre is!
Pont ez az, amiben tavaly szezon végén jó volt, sőt, a sebessége is jobb volt. Nem öreg ő még, csak lusta, amikor érezte g triplázhat a csapat és komolyan vette a meccseket/edzéseket, akkor látszott, hogy van még sebessége is és a kombinációkban jobb, mint valaha.
Idén viszont teljesen motiválatlan. Látható a beíveléseiről. Csak szabadulna a labdától mihamarabb, mert nem érdekli a dolog. Védekezni se jár vissza gyakorlatilag egyáltalán.

Egyes játékosok simán a kor miatt lassulnak le, de mások sokkal inkább sérülések miatt.
Példák: Puyol(31 éves korában egyáltalán nem romlott a sebessége, aztán jött egy csomó sérülés)
Mathieu egész gyors, pedig 32, Masch is kimondottan gyors.

Alvessel a gond az h nem is próbálkozik. Kíváncsi lennék egy olyan statra pl: átlag sebessége tavaly szezon utolsó 15 meccsén vs átlag sebessége idén. Ott látszana a nagy különbség.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.09. 11:52:30

splinter írta: Az lehet, hogy nem a régi már, de ne felejtsük el, hogy a mostani játékkép teljesen máshogy fest az 'akkoriakhoz' képest!! Lucho- nak végre sikerült beleverni a fejébe, hogy amúgy, Te védő vagy kis barátom, szóval ha előre is vágtatsz, amit szeretünk, kutyakötelességed visszaérni egy esetleges kontra alkalmával. Ez természetesen iszonyatos energiákat emészt fel, gondolom 32 felett, azért ez nem egyszerű már. Mindenesetre ezért vannak olyan kitűnő szélsőjátékosok a középpályán (Raki, Arda) akik felezőn túl leveszik a fél terhet a válláról...
Apropó: én utálnám ha nem lenne: Ő a mi kis fekete bárányunk :D imádom ahogy leólt mindenkit a csába ! =D> =D> [-o< [-o< :D :D

Az lehet, hogy beleverte a fejébe, de hogy nem volt foganatja az biztos. Személy szerint abban bíztam, hogy Lucho kitette a szélre Messit, így azok a kis passzos játékok, amik őrületbe kergették az ellenfelet újra visszatérnek, de ebből sem lett sok minden. Ráadásul érthetetlenül sokat megy középre, ami nem tudom, hogy edzői utasítás vagy fegyelmezetlenség (szerintem utóbbi), de sok értelme nincs. Hatalmas kockázatot jelent a gyors szélsők ellen és ha hátra is ér mostanában rendre megverik 1vs1-ben.
Szerintem nem nagy kockázat kijelenteni, hogy fénykorában évekig a legjobb jobbszélsőnek számított (talán Maicon vehette fel vele a versenyt), de ez már momentumokban is alig van meg. Nyáron mehet Kínába jó fizetésért (talán nekünk is csurran cseppen valami) és a fizetési sapkában is komoly összeg szabadul fel.
A viselkedéséről már nem is beszélek. A kis szúrogatások még beleférnek, de néha már túl nagyra nyitja a száját.
Forca Barca!!!!
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2016.02.09. 09:29:09

Kovbal88 írta:
noname írta:Nem hiszem h ezúttal jön a nagy tavaszi feltámadás. Az volt sztem neki az utolsó nagy dobás. Innen már csak lassú hanyatlás lesz belőle(bár ne lenne igazam!). Kína sztem teljesen elképzelhető a részéről. Először is nem annyira öreg még, sérülései szinte nincsenek, vagyis még lazán elfocizgat 3-4 évet, másodsorban pedig ritka nagy pénzhajhász és ahhoz Kína az ideális célpont.
Aki látta játszani annak idején mikor idejött, az tudhatja, hogy meg sem közelíti korábbi önmagát.
Hatalmas szabadrúgásgólok messziről, mindig jött a támadásokkal jobboldalt, Messivel ment az egyérintős passzolás. Ezekből ma már semmi se maradt.
Viszont lehet még marad jövőre is!
Az lehet, hogy nem a régi már, de ne felejtsük el, hogy a mostani játékkép teljesen máshogy fest az 'akkoriakhoz' képest!! Lucho- nak végre sikerült beleverni a fejébe, hogy amúgy, Te védő vagy kis barátom, szóval ha előre is vágtatsz, amit szeretünk, kutyakötelességed visszaérni egy esetleges kontra alkalmával. Ez természetesen iszonyatos energiákat emészt fel, gondolom 32 felett, azért ez nem egyszerű már. Mindenesetre ezért vannak olyan kitűnő szélsőjátékosok a középpályán (Raki, Arda) akik felezőn túl leveszik a fél terhet a válláról...
Apropó: én utálnám ha nem lenne: Ő a mi kis fekete bárányunk :D imádom ahogy leólt mindenkit a csába ! =D> =D> [-o< [-o< :D :D
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.02.09. 09:09:13

noname írta:Nem hiszem h ezúttal jön a nagy tavaszi feltámadás. Az volt sztem neki az utolsó nagy dobás. Innen már csak lassú hanyatlás lesz belőle(bár ne lenne igazam!). Kína sztem teljesen elképzelhető a részéről. Először is nem annyira öreg még, sérülései szinte nincsenek, vagyis még lazán elfocizgat 3-4 évet, másodsorban pedig ritka nagy pénzhajhász és ahhoz Kína az ideális célpont.
Aki látta játszani annak idején mikor idejött, az tudhatja, hogy meg sem közelíti korábbi önmagát.
Hatalmas szabadrúgásgólok messziről, mindig jött a támadásokkal jobboldalt, Messivel ment az egyérintős passzolás. Ezekből ma már semmi se maradt.
Viszont lehet még marad jövőre is!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.09. 08:52:33

Nem hiszem h ezúttal jön a nagy tavaszi feltámadás. Az volt sztem neki az utolsó nagy dobás. Innen már csak lassú hanyatlás lesz belőle(bár ne lenne igazam!). Kína sztem teljesen elképzelhető a részéről. Először is nem annyira öreg még, sérülései szinte nincsenek, vagyis még lazán elfocizgat 3-4 évet, másodsorban pedig ritka nagy pénzhajhász és ahhoz Kína az ideális célpont.
A Fifa egy szégyen
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.02.09. 06:42:19

Nero. írta:Csak aztán tavaszra nehogy megint a csapat egyik legjobbja legyen... Nagy showman amúgy, de biztos hogy nem fog elmenni Európából már.
Szerintem meg simán Kínában fog kikötni, csak az a kérdés, hogy most nyáron vagy 1 év múlva...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.09. 02:08:02

Csak aztán tavaszra nehogy megint a csapat egyik legjobbja legyen... Nagy showman amúgy, de biztos hogy nem fog elmenni Európából már.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.09. 01:35:37

A Chinese club offer Dani Alves a 3-year deal worth 12M a season. No formal bid yet. Transfer window in China closes later this month. [md]

Csak kerni kellett..:lol: Mondjuk most tuti nem megy meg, max nyaron adjuk el szerintem.

En amugy elengednem siman, SR es Vidal lehoznak a posztot, kozeppalyara lassan visszater Rafinha, de akar Samper is bedobhato lenne par sormeccsre, meg lehetne boven oldani ugy is a pihentetest, hogy Robi csak jobbhatved - nyilvan nem csak az lenne alapbol sem, de ugy is beleferne. Nem borulna a rendszer Dani tavozasa eseten sem.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2016.02.07. 13:51:44

Remélem már elkezdett kínaiul tanulni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.07. 13:34:06

Láttam már pár rossz teljesítményt a Barcában, de ma konkrétan sikerült jó megmozdulás nélkül lenyomnia egy meccset. Ettől még Oleguer se merne emberek között mutatkozni egy hónapig. Esküszöm meg kéne szondáztatni, mert józanon ilyen rosszul ember nem játszik.
Már eddig is úgy tűnt h inkább Vidalt favorizálja LE(okkal), de most lehet végleg kijátszotta magát. Szégyen :!:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.02.07. 13:19:05

Valaki mondja már meg mit keres ez az ember még a pályán? :evil:
Tromort77

2016.02.07. 12:59:34

noname írta:Eddig is gyenge volt, de ez a mai meccse teljesen értékelhetetlen. A kapufánál !Pique! gyorsabban futott nála. hasznos megmozdulást nem láttam tőle a meccsen, de a Levante helyzeteinek kb 80%-a vagy az ő hibája vagy a lemaradása után született. Meg se próbál futni.
Kellett Neked dícsérgetned. :twisted:

Nembaj, van egy Vidalunk.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.07. 12:47:54

Eddig is gyenge volt, de ez a mai meccse teljesen értékelhetetlen. A kapufánál !Pique! gyorsabban futott nála. hasznos megmozdulást nem láttam tőle a meccsen, de a Levante helyzeteinek kb 80%-a vagy az ő hibája vagy a lemaradása után született. Meg se próbál futni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.02.05. 17:08:52

Nero. írta:
"Zidane's Madrid will be tougher? Zidane's Madrid, Mou's, Ancelotti's, Benítez's...they are always here, ready to get fucked."
Maradj már csendben te barom :evil:
Mindenki nyugodjon le, orbitálisan félre van fordítva spanyolról angolra. :D Sport.es-en megtaláljátok az eredetit: LINK
A mondandójának a lényege, hogy mindegy ki edzi a Real-t, ők egy olyan csapat, amelyik mindig küzdeni fog, avagy Alvés szlengjével élve "mindig ott lesz, hogy s*ggbe k*rjon". Valami okos nem tudja a spanyol mondat alanyát értelmezni, csak egyből lehozta félrefordítva, mert a bulvársajtónak így jó... :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.05. 14:27:56

Nyilván kamu, ilyet senki nem mond.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.05. 14:03:26

Nero. írta:
"Zidane's Madrid will be tougher? Zidane's Madrid, Mou's, Ancelotti's, Benítez's...they are always here, ready to get fucked."
Maradj már csendben te barom :evil:
Hát ha ezt tényleg lenyilatkozta.. Remélem valami újságírói ferdítés és rossz fordítás egyvelege, mert azért ez még tőle is meredek. Átéli a rivalizálást, értem én, de némi tisztelet azért maradhatna..
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.05. 12:51:50

"Dani Alves on Ronaldo:
"I wasn't angry with Cristiano, they manipulated what I said. He thought I was speaking about him and I don't need to speak about him," Dani Alves told Onda Cero.
"I've never spoken of him personally. I spoke about him as a personality, like I might do with Neymar, because they're public personalities. Don't be mistaken, I don't need to speak about him. What happened is they manipulated it and he got angry with me.
"In Zurich I went to say hello out of good manners, but he didn't want to speak. He was angry, but it's not a problem. I sleep like a baby, I couldn't care less.
"He asked me why I spoke about him and I told him I wasn't speaking about him. They asked me, and when you're a celebrity, these things can happen.
"Why would I need to speak about him if I don't know him? I can only give my opinion on football. I hope he's getting on with his life and he's"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.05. 11:54:40

"Zidane's Madrid will be tougher? Zidane's Madrid, Mou's, Ancelotti's, Benítez's...they are always here, ready to get fucked."
Maradj már csendben te barom :evil:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.01.30. 18:32:51

Én is úgy látom, hogy ma ő volt az egyik legjobb, bár a védekezésnél néha rémesen laza tud lenni.
Viszont olyan megoldásai nélkül, mint az az indítás volt nem lenne ugyanaz a csapat. Az ilyen szoros meccseken ez néha a mérleg nyelvét jelenti.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.01.30. 18:17:22

noname írta:Hát azért védekezésben nem tolta jól. Griezmann helyezet egy az egyben az ő sara. Egy ideig futott vele, majd csak úgy megállt. :lol:
Alves azért állt meg, mert éppen akkor ítélt nekünk bedobást a bíró. :) Előtte már kint volt a labda, bár akkor hirtelen én sem értettem, hogy mit csinál. :D
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.30. 18:13:20

Hát azért védekezésben nem tolta jól. Griezmann helyezet egy az egyben az ő sara. Egy ideig futott vele, majd csak úgy megállt. :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.30. 18:12:07

Az a gólpassz.. =D> Nagyon odarakta, Clásicon is hasonlót adott Suáreznek, pont az ilyen labdák miatt jobb a legtöbb jobbhátvédnél. Ezért is örülnék ha SR venné majd át a helyét. A lövése is szép volt amúgy, mindkettő. Mostanában megint elkezdett durrogtatni, remélem 1 hamarosan beakad megint.

Kíváncsi leszek szezon végén is ő lesz-e az első számú jobbhátvéd, utóbbi meccseken gyengébb volt, de ma azért jól tolta. Viszont azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy nyáron ő lesz a "fizetési sapka csökkentés" egyik áldozata. De ez már nem a meccshez tartozik.. :D
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.01.30. 18:08:55

roby122 írta:Nálam a meccs legjobbja Pique-vel karöltve. Eszméletlen mennyi mindent tud adni a csapatnak még mindig.
Hát, azért amíg teljes létszámmal volt az Atleti a pályán, megforgatták jó párszor. Én még reméltem is, hogy mihamarabb jön Vidal helyette, de úgy, hogy a másodikban már jóval kevesebbet kellett védekeznie, jobban hasznára tudott válni a csapatnak, főleg elöl.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.01.30. 17:57:14

Nálam a meccs legjobbja Pique-vel karöltve. Eszméletlen mennyi mindent tud adni a csapatnak még mindig.
Válasz küldése