Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.07.28. 11:35:28

Hát én már nem bánom ,tőlem ingyen is mehet, csak menjen Alves. Nagyon kilóg már ebből a csapatból. Song,Afellay ugyan ez, nyilvánvaló volt(szerintem), hogy nem ezeken a játékosokon fogunk nagy pénzt keresni. Rajtuk kívül szerintem Xavi fog még távozni, és ha már lúd akkor legyen kövér, jobb lenne, ha már most távozna szerintem.

Cuadrado nemtudom hogyan védekezne, de ő olyasmi kategória lehetne, mint Adriano, hogy a jobbszélen bárhol bevethető. Az biztos, hogy Alves helyett ő az alternatíva.

Középre meg Marquinhos még mindig, a B terv meg most Miranda lett. Ha Mathieuért kifizettük a 20at, szerintem érte a 30at is simán :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.28. 11:21:03

Xavi lehet mégse marad, a Quatari El-Jaish Sports Club elméletileg újra megpróbálja megszerezni. Nem lesz gyors tárgyalás, azt is írják.. 7,5 milliós fizetést kínálnak Xavinak 3 évre. Remélem elfogadja..

Vertonghen kijelentette, hogy maradni fog a Tottenhamben.

Miranda ismét szóba került velünk. A játékos elvileg jönne, de 30 millió lenne az ára.
Szerintem ez csak a szokásos napi +1 név amúgy..

A Barca meg akar válni Alvestől, Songtól, és Afellaytól is, de nehéz az ügy. Songot tuti, csak deficittel tudjuk eladni, Alvesnél pedig "Villa stílusú eladást" terveznek már, mivel nem kell senkinek..

LE pedig továbbra is ragaszkodik Cuadradohoz, főleg a sok poszton való bevethetősége miatt. A MU is beszáll elméletileg az érte folyó versenybe - ismét.. :lol:

És végezetül van egy cikk arról is, hogy mi még mindig Marquinhost akarjuk elsősorban, és mindent megteszünk, hogy idejöjjön - kivárunk az utolsó pillanatokig is ha kell.
Gondolom addig talonba teszünk valakit, és ha nem jön, akkor leigazoljuk azt, más kérdés, hogy milyen játékost tudunk így megszerezni..
Amúgy Blanc most nyilatkozta le, hogy számít rá:
"The PSG has a requirement for a major European team and it is interesting recruit established players, and youth, as Verratti, Digne or Marquinhos," Googles angol, de érthető a lényegét szerintem..
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.07.27. 16:32:53

palesz77 írta:
Aaron3991 írta:...
Igazából én is hasonlóan küldeném ki a csapatot jövőre, csak én megejtenék egy Alves-Cuadrado "cserét" - plusz a középső védőknél is másokat játszatnék. Egyedül annyi a bökkenő szerintem, hogy LE kétlem, hogy kitenné a kezdőből Busit. Ővele meg nem tudom, hogy mennyire tudna ez működni - bár anno ehhez nagyon hasonlót játszottunk már vele sikeresen.

Mindenesetre szerintem is hasonló dolgokban gondolkozik LE, nagyon várom már, hogy mindenki a fedélzeten legyen, és végre kiderüljön, hogy Lucho mit is talált ki..
Rakitic helyett lehetne Busi, illetve en is irtam h a jelenlegi emberekkel szamoltam es preferalnam a cseret is ennel a felallasnal. En nagyon jot erzek :D reg vartam ennyire az uj ideny.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.27. 15:53:32

Aaron3991 írta:...
Igazából én is hasonlóan küldeném ki a csapatot jövőre, csak én megejtenék egy Alves-Cuadrado "cserét" - plusz a középső védőknél is másokat játszatnék. Egyedül annyi a bökkenő szerintem, hogy LE kétlem, hogy kitenné a kezdőből Busit. Ővele meg nem tudom, hogy mennyire tudna ez működni - bár anno ehhez nagyon hasonlót játszottunk már vele sikeresen.

Mindenesetre szerintem is hasonló dolgokban gondolkozik LE, nagyon várom már, hogy mindenki a fedélzeten legyen, és végre kiderüljön, hogy Lucho mit is talált ki..
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.27. 15:12:45

@Aaron3991

Nekem nagyon tetszene, ha így állnánk fel. Mindenkinek meglenne benne a helye. Egy szó, mint száz: ez a felállás kell nekünk :!:

Ui.: Üdv újra itt! :wink:
Kép
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.07.27. 14:20:59

Ahogy telik az ido egyre inkabb azt erzem h 4-3-3 lesz ami tamadasnal 3-5-2 vedekezesnel pedig akar 5-3-2 is lehet. Ebben pedig a kulcs Mascherano. Sokan vizualisak ( en is) ugyh inkabb mutatom mint magyarazom :D(jelenlegi emberekkel)
Alap:
................................MAtS
Alves...........Pique.....................Mathieu........Alba
............................Mascherano
...................Rakitic
..........................................Iniesta
........................Messi
...............Suarez.................Neymar

Tamadasnal:

................................MAtS
..............Pique.........Mascherano.......Mathieu
...........................Rakitic
Alves...............................Iniesta..................Alba
.........................Messi
..................Suarez..................Neymar

Vedekezesnel az alap vagy ha nagyon meleg a szitu akkor 5-3-2.( ezt nem csinalom meg kulon a ket szelso visszazar es akkor meg is van)
Szerintem oriasi variacios lehetoseg van ebben. Mindig lehet az aktualis csapathoz igazodni. A jatekosaink pedig meglennenek hozza egy esetleges Marquinhos igazolassal ill ennel az Alves Cuadrado csere is ertelmet nyerne.Tolodassal mindenhol meglehet csinalni a haromszogeket es ennel azt se lehet felroni hogy nem lenne szele a csapatnak illetve nem lenne eleg offenziv vagy esetleg deffenziv.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.27. 13:36:59

czaki10 írta:Facebook Liga BBVA... bár nem tudom mennyire megbízható.. de ha igaz nem vmi jó üzlet...
Annál az oldalnál még a nagyanyám is megbízhatóbb forrás. Annyi hülyeséget lehoznak, hogy az már fájó.
StickyFingaz írta:Már hogyne lenne jó üzlet.Ha LE 3-4-3-at akar nyomatni,akkor Cuadrado a tökéletes megoldás.Gomez meg jó cseréje lenne Suáreznek.
3-4-3-ban amúgy tényleg jó lenne Cuadrado - vagy inkább 3-5-2-ben -, de kétlem, hogy átállnánk arra.. 4-3-3-ban meg az első 3-asban lenne igazából posztja - azon belül is szélsőként -, ahol meg elegen vagyunk.
Egy cserecsatárnak viszont én nagyon örülnék, így egész évben tudnánk '9'-essel játszani, még ha esetleg Suárez le is sérülne, és nem Messit kéne akkor visszatolni hamis9-esbe azokra a meccsekre. De Gomezt nem tudom elképzelni nálunk.. :lol:

A 'Mundo' meg spekulál, hogy Di Maria miatt jöhet majd Marquinhos, mert ugye a PSG-nek el kell adnia valakit.. De ők amúgy a Lavezzi, Pastore, Cavani trióból válnának meg inkább valaki(k)től.
czaki10
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.08.02. 18:41:07
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.27. 13:27:40

StickyFingaz írta:
czaki10 írta:Facebook Liga BBVA... bár nem tudom mennyire megbízható.. de ha igaz nem vmi jó üzlet...
Már hogyne lenne jó üzlet.Ha LE 3-4-3-at akar nyomatni,akkor Cuadrado a tökéletes megoldás.Gomez meg jó cseréje lenne Suáreznek.
Messi kiszorul a középcsatár pozícióból?
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.07.27. 13:25:16

czaki10 írta:Facebook Liga BBVA... bár nem tudom mennyire megbízható.. de ha igaz nem vmi jó üzlet...
Már hogyne lenne jó üzlet.Ha LE 3-4-3-at akar nyomatni,akkor Cuadrado a tökéletes megoldás.Gomez meg jó cseréje lenne Suáreznek.
czaki10
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.08.02. 18:41:07
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.27. 13:14:40

noname írta:
czaki10 írta:Barcelona: 42 millió euró+ Afellay játégjoga Gomez és Juan Cuadrado-ért. :shock: WHAT?
hogy he? honnan szeded?
Facebook Liga BBVA... bár nem tudom mennyire megbízható.. de ha igaz nem vmi jó üzlet...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.27. 13:13:11

:lol: :lol: :lol:

a nap híre. cuadradot sem adják ennyiért nem hogy még gomezzel párban :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.07.27. 13:11:46

czaki10 írta:Barcelona: 42 millió euró+ Afellay játégjoga Gomez és Juan Cuadrado-ért. :shock: WHAT?
hogy he? honnan szeded?
A Fifa egy szégyen
czaki10
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.08.02. 18:41:07
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.27. 13:09:30

Barcelona: 42 millió euró+ Afellay játégjoga Gomez és Juan Cuadrado-ért. :shock: WHAT?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.07.27. 13:08:55

palesz77 írta:
Sanama írta:ez egyre jobb
Barcelona are ready to wait until end of August to see if they can sign PSG centre back Marquinhos (20). Loan deal could be an option. [md]
De ilyenkor mire gondolhatnak? Mitől lesz más Augusztus végén a helyzet, mint most??? :roll: (Már ha tényleg komoly a hír.)
Nem tudom, de azt sem értem, hogy ez a srác miért jobb alternatíva, mint mondjuk Bartra?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.27. 12:59:18

Sanama írta:ez egyre jobb
Barcelona are ready to wait until end of August to see if they can sign PSG centre back Marquinhos (20). Loan deal could be an option. [md]
De ilyenkor mire gondolhatnak? Mitől lesz más Augusztus végén a helyzet, mint most??? :roll: (Már ha tényleg komoly a hír.)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.07.27. 12:31:44

ez egyre jobb
Barcelona are ready to wait until end of August to see if they can sign PSG centre back Marquinhos (20). Loan deal could be an option. [md]
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.07.27. 11:59:21

palesz77 írta:A 'Sport' szerint Marquinhos még mindig a fő célunk, és szerintük ő is lenne a legfontosabb. Cuadrado csak utána következne, mivel a jobboldalon nem annyira égető a probléma - szerintük -, amúgy 40 millióba fájna elméletileg a kolumbiai.

És Agger tényleg ismét bekerült a képbe elméletileg.
Ha valami csoda folytán jön a brazil akkor készülhetünk a Piqué-Mathieu kezdőre ami minden lesz csak nem jó. Talán egy-két éven belül kerülhet előtérbe egy Bartra-Marquinhos kezdő, ha addig mindketten kibírják, hogy nem első számú opciók...
Ha tényleg jönne a brazil akkor egyből dobnám a mély vízbe Bartra-val együtt. Jobban nem menne el rajtuk a szezon mint a két tapasztaltabb majmon... :roll: (bár sajnos ez nem fog megvalósulni)

Agger már túl kockázatos lenne. Tavaly, tavaly előtt jobb lett volna. Akkor már inkább Vermaelen.
Amit igazán nem értek az az, hogy ha Vertonghen is a kalapban van, akkor miért nem utána loholunk. Messze a legjobb megoldás lenne a szóban forgó nevek közül. De hát tudjuk, Zubiéknál az "A" és "B" megoldás mindig gyengébb, mint a "C"... remélem őt is lecsukják Rosell-el együtt. :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.27. 11:50:50

akkor még egy kis elmélet - összefüggésben az igazolásainkkal, és reagálva az eddigiekre:
- azt gondolom, hogy valami kockázatot mindenkinek vállalnia kell aki fejlődést akar! a két nézet miszerint a tiki-takát kell újra tökéletesíteni, vagy egy új direktebb, gyorsabb foci kell ez lenne az első eldöntendő. nos én az utóbbi mellett voksolok. a tiki-takában nincs több! nincs rá már tökéletes(ebb) ember sem de ami a fő gond, hogy többször, látványosan legyőzték.(most ne ragozzuk: nem jól csináltuk....,már lelassultunk..., sok volt a sérült, ..stb.)
-kontra játék. NEM fogunk kontrajátékot játszani?! nálam -szerintem- a kontra a támadójáték EGYIK HATÁSOS ELEME! az nem egy komplett taktika, hanem egy fegyver a góllövésre, amit kombinálni kell és KOMBINÁLJÁK IS kiválóan pl. a Madrid, és a Bayern, de egyre több csapat.
- miért vagyok optimista e téren? mert van két olyan támadónk akiknek ez a (kontrára- gyors támadásra épülő játék a ) lételeme gondolom nem kérdés: Neymar és Suarez.
-a középpálya és Busquets. előttem nem vitás a gyors, lendületes, direkt foci legnagyobb vesztese és így "kártevője" nálunk éppen ő. kellő kezdősebesség híján nem képes tökéleteset nyújtani a középpályás védekezésben ( a jó pozicionálás ide már kevés!!! ütközni és gyorsan fordulni, -rombolni kell a villámgyorsan előretörő támadókat) ezzel együtt amit kevesen látnak Busquets nem is képes igazán "robotolni", hajtani, megélt a laza passzolgatásból amiben alig van sprint! de ami igazán nem ok. ,hogy messziről "futogatja" le a támadásokat.
-ennek okán nálam a helyén Mascheranó lenne a fejlődés, Song sajna még nála is gyengébb.
-Xavi: az hogy ő nem lesz (majd ) az egy kényszer !! tehát helyettesíteni kell, nyilván jelenleg a Rafinha, Sergi R., Rakitic hármas jöhet szóba.
- korábban írtam már, hogy Busi talán a támadó-középpályás pozícióban jobb lehetne és akkor Masch. helyett alkalmasint Rakitic, vagy Rafinha jöhetne szóba?! ki kell(ene) próbálni.
- lassan ott tartunk, hogy a puding próbája jön......
Avatar
horybazs
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.09.30. 15:03:36

2014.07.27. 11:28:20

Na de most a marquinhos gyerek kajak 40 millió euró??? Hát ennyi erővel akkor Bartra 55-60 körül, mert ő tavaly (ha kényszerből is), de elég sokat játszott, a szezon utolsó 2-3 havában azért szépen lehozta a meccseket, (tekintsünk el attól hogy Béla lefutotta).

Ezért a srácért 40 milla, szerintem sokkal irreálisabb mint Matyiért a 20. Hiába fiatal, meg sok ideig köti szerződés, stb... 40 milla az 2 Kroos, vagy 2 Raktici, vagy 2 Mathieu :D :D :D

Nagyon elszálltak az árak manapság!! Összehasonlításképp Cuadrado is 40 milla a hírek szerint, de ő egy érett, kész játékos, ahogy ezt a VBn is láthattuk. Nem ugyanaz a poszt, csak az árakra értettem az összehasonlítást.
"A dicséretekkel nem sokra mész, ellenben a pofonok, amiket kapsz, jó útra téríthetnek. A kritikák nem befolyásolhatnak negatívan, csakis arra használhatod őket, hogy fejlődjél." Dani Alves
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.27. 10:28:22

Valaki írja már le Zubi számát. Megkérdezném, hogy mennyi a max amennyit kifizetnének egy játékosért, aztán felhívnám a Párizst :D
De amúgy ha mondjuk 40et adnánk a paliért, viszont a PSG nem adja csak 60ért, akkor mi a francért nem húzzák ki a nevét és keresnek másikat? Nem értem ezt a vezetőséget.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.27. 09:54:23

A 'Sport' szerint Marquinhos még mindig a fő célunk, és szerintük ő is lenne a legfontosabb. Cuadrado csak utána következne, mivel a jobboldalon nem annyira égető a probléma - szerintük -, amúgy 40 millióba fájna elméletileg a kolumbiai.

És Agger tényleg ismét bekerült a képbe elméletileg.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.07.27. 09:34:22

culinho írta:A Sport lehozott mást is. A Futball Mania című boltban kapható Hummels 5-ös számú Barca meze. Itt jelent meg James és Suarez meze is még a hivatalos leigazolás előtt.
Mostmár nincs mit tenni. Van mez, muszáj leigazolni!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.07.27. 09:33:54

culinho írta:A Sport lehozott mást is. A Futball Mania című boltban kapható Hummels 5-ös számú Barca meze. Itt jelent meg James és Suarez meze is még a hivatalos leigazolás előtt.
Hát! Ahogy látom a Futbal Mania boltnak van egy hölgy törzsvásárlója is, aki ugyanabban a pózban van mindkét képen :lol:

Amúgy úgy tűnik, hogy Marq után hajtunk ezerrel, bár én is jobban örülnék Hummelsnek.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.07.27. 09:16:58

A Sport lehozott mást is. A Futball Mania című boltban kapható Hummels 5-ös számú Barca meze. Itt jelent meg James és Suarez meze is még a hivatalos leigazolás előtt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.07.27. 07:54:12

nagyiibarca írta: Sport szerint (legalább is a címlapja szerint) Agger lett az egyik célpont ha nem sikerül megszerezni Marquinhost.

Vélemények? Nem nézek sok POOL meccset ezért nem tudok róla semmit mondani.
Éppen ő az aki abszolút nem kell ide, még ingyen sem.
Az utóbbi időben rengeteget kínlódott sérüléssel, tavasszal kiszorította őt a kezdőből az a Sakho, akinek a játéka elég darabos, bizonytalan volt egész tavasszal. Ilyen játékost igazoltunk most 20 millióért, bár Aggernél jobb Matyi. A Poolból, ha lehetne igazolni akkor ezerszer inkább a Skrtel gyerek, de ő nem eladó.

Ez az Agger név minden nyáron be van dobva alternatívaként, teljesen feleslegesen.
Válasz küldése