Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
37%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 89
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.18. 09:49:43

Nem Ede72 írta:csak egy név: Neymar...
Kép



ON:

Most hogy Valdes lelécel innen, mostantól az első számú célkitűzés: kell egy új kapus. Tegnap óta a Valdes topicban mentek a találgatások. Legalább 10+ nevet dobtak be. Engem csak azok érdekelnek, amelyek Barca korábban is érdeklődött. Melyek voltak azok?

Ter Stegen? Nem emlékszem, hogy szóba hozták vele kapcsolatban.
KépKép
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2013.01.18. 08:54:27

csak egy név: Neymar...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.18. 08:51:01

én úgy látom hogy bosszantó ugyan Sanchez gólképtelensége, de ha össszehasonlítom Villával nálam felé billen a mérleg. elsősorban mert gyorsabb, bátrabb, egy az egy ben eredményesebb, mezőnyben messze többet nyújt -kvázi: sokoldalubb és hasznosabb. a Barcelonának (már sokszor leírtam!) egy gólérzékeny erős, de nem túl magas(tehát rövid távon gyors!) 9-esre lenne szüksége egészen konkrétan: Falcao-ra. vagy hozzá nagyon hasonlóra (talán Benzema?) Higuain pl. már nem lenne olyan jó, neki sokkal nagyobb terület kell, és nem is különösebben labdabiztos. csak még egy: a Barcában bár nem szivesen de megbocsátom a sok alibi passzt, ha az minimum párosul időnként legalább valami eredményes egy-az-egy ELŐRE játékkal. lásd Iniesta!!! ő ma már eredményesebben töri át a védelmeket mint Messi, de legalábbis azonos szintűen, csak a gólerőssége drámaian gyengébb. a Pedro, Villa, Tello, Cuenca, Fabregas ötös lényegében képes időnként foltozni ezeket a lyukakat, de nagyon hullámzó teljesítménnyel.(amiben a dolog természeténél fogva lehetnek egészen kiváló időszakok is)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.01.18. 08:15:13

Sztem nem kell a támadósorba igazolni. Villa fog még kapni szerepet, ha jól játszik, marad. Sanchezben pedig továbbra is bízom. Jeleneleg nem lövi be a helyzeteit, de mezőnyben az egyik legjobb játékosunk. Pedronak is volt ilyen időszaka bőven, mégse estek ennyien neki. Örülök Valdes lelépésének. Jön majd helyette valaki feleannyi fizuért. Stekelenburgra sztem jó esély van. Romában érthetetlen módon nem kezdő, miközben amikor játszik, hiba nélkül hozza le a meccseket. Nem rosszabb kapus, mint Valdes. Neuyer lenne a legjobb, de rá nem látok esély. Ter-Stegent nem ismerem túlzottan, de örülnék egy fiatal kapusnak, aki évekre megoldaná a kapusproblémákat.
A Fifa egy szégyen
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.18. 07:57:57

daffy írta:
miihii írta: Vagy akkor már kombóban VV+Alexis = De Gea+ Nani :D
hát igen,naninál jobban csak robbent tudom elképzelni nálatok :D
Szerintem is passzolnának hozzánk :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.18. 07:49:39

miihii írta: Vagy akkor már kombóban VV+Alexis = De Gea+ Nani :D
hát igen,naninál jobban csak robbent tudom elképzelni nálatok :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.18. 06:59:40

daffy írta:mu-ba. nani úgyis távozóban van. 15körül talán el is vinnék
Vagy akkor már kombóban VV+Alexis = De Gea+ Nani :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.18. 00:03:51

daffy írta:
soprano_p írta:Alexis szerintem sem barca szint. A legjobbat azzal tenné a csapattal meg magával, ha elmenne. Mondjuk a Juventusba vagy az Arsenalba.
mu-ba. nani úgyis távozóban van. 15körül talán el is vinnék
Higuaint meg 35-ért.
Egyébként reális, rosszul esne, h Zlatannál van még lejjebb.
Aztán jövőre jön Neymar, rájövünk (amit egyébként a vak is lát), h baromira nem illik a jelenlegi játékrendszerbe és/vagy futball szakmai szempontból felesleges a leigazolása, utánna passzoljuk Milánóba vagy Manchesterbe féláron. 8)
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.01.17. 22:54:10

Nagy játékosmozgás van szerintem kilátásban a nyáron.

1. Villa szinte biztos dobbant, ennek két oka van: az egyik az, hogy nem is játszik mindig jól (mondjuk most pont nem rossz), kevés lehetőséget is kap, a másik ok meg Neymar. Világos, hogy Rosell el akarja hozni.

2. Valdés. Ő meg akkor most már biztos, hogy lép. Kíváncsi vagyok, hogy helyette kit találnak, szóba került már többször is Ter Stegen például, majd meglátjuk.

3. Én úgy sejtem, hogy Alves sem marad már sokáig. Adriano gyakorlatilag kijátszotta a kezdőből, akinek most közbejött a sérülése, meglátjuk, hogy tartja-e a jó formát, mert ha igen, akkor be kell látni, hogy nem sok értelme van maradni Alvesnek sem. Itt van Montoya mögötte, és Adriano is jobb, akire - ha Abidal rendbejön - a bal oldalon már nem valószínű, hogy számítani kell, és láthatjuk, hogy a jobbon is klasszis. Alvesben még benne van akár 4-5 nagyon jó év, a padozást meg nem bírná szerintem.

4. Dos Santostól sem várok sokat, szerintem ő szépen rá fog döbbenni arra, hogy semmi értelme, hogy itt van. Megpróbálta bebizonyítani, hogy van benne fantázia, hát nem sikerült. Elejétől fogva nem értettem, hogy miért kell erőltetni, szerintem annyira azért nem jó.

5. Cuencával kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, jelen állás szerint tökéletesen működik minden nélküle is, és egyáltalán nem hiányzik. Én bírom, nagyon jó kis játékos, de nem volt még idén olyan, amikor azt mondhattuk volna, hogy hiányzik. Ha meg Deu-val kapcsolatban úgy döntenek, hogy be akarják építeni, akkor megpecsételődhet a sorsa itt. Szerényen megjegyzem, ezzel a verzióval nem értenék egyet.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.17. 14:16:19

soprano_p írta:Alexis szerintem sem barca szint. A legjobbat azzal tenné a csapattal meg magával, ha elmenne. Mondjuk a Juventusba vagy az Arsenalba.
Szerintem akkor, kicsit nézzél több Barca meccset :D .Alexis technikailag bőven top játékos,megy,küzd,csíp,rúg,harap,az,hogy nem Barca szint ez most újabban nagyon divatos lett,de attól még pont ugyanakkora marhaság marad.
A vak is látja,hogy a srácnak mentális gondjai vannak,amiből előbb utóbb kifog lábalni,a tavalyi szezonban nagyot futott,azóta nem felejtett el focizni.
Bár itt mindig ez van,ha egy meccset nem nyerünk meg,jönnek a megmondó arcok,és mindenki monnyon le! adjuk el! nem Barca szint,és hasonló ökörségek...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.17. 13:43:06

soprano_p írta:Alexis szerintem sem barca szint. A legjobbat azzal tenné a csapattal meg magával, ha elmenne. Mondjuk a Juventusba vagy az Arsenalba.
mu-ba. nani úgyis távozóban van. 15körül talán el is vinnék
soprano_p
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:35:30

2013.01.17. 13:38:57

Alexis szerintem sem barca szint. A legjobbat azzal tenné a csapattal meg magával, ha elmenne. Mondjuk a Juventusba vagy az Arsenalba.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.01.15. 21:07:21

pep71 írta:
MichaaBee írta:Mert Sánchez aztán nem csinált hülyét bármelyik védőből, amíg nem jött ide... :roll:

Komolyan nem értem, miért nem látják még mindig páran, hogy a Barca stílusából adódik az, ahogy a szélsőink játszanak...

Neymar meg inkább ne jöjjön, így is sokan vagyunk elöl. A Fabregas-Iniesta-Xavi vonulat kirobbanthatatlan, ergo az egyikük mindig foglal elöl egy támadóposztot (Iniesta), de megkockáztatnám, hogy Thiagót is nyugodtan lehet előre tenni. Aztán maradt még Pedro, Villa, Sánchez, Cuenca, Tello, Deulofeu. 1-1,5 posztra... Hagyjuk már Neymart! :)
Persze amikor még Messi szélső volt, akkor nem így játszott a Barca. Nem azért gyenge Pedro,Villa és Alexis mert a Barca játékában bénának kell lennie egy szélsőnek, hanem mert Villa nem szélső hanem középcsatár, Pedros és AS pedig nem Barca szint szvsz.
Amíg Messi szélső volt, addig az nem a jelenlegi játékrendszer volt. agy le vagy még marava 3-4 évvel? Ebben a csapatban Messi a középcsatár, ezért nincs helye Villának. (Amúgy meg mintha az isteni Neymar is középcsatár lenne...) Ha meg szerinted Sánchez és Pedro nem Barca szint, akkor nem tépem tovább a számat.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.01.15. 20:56:23

Igen Bob_Marley jól írja,sok veszély van benne...Védekezésünkben okozhat galibát...Neymart meg ránevelni a védekezésre,hát nehéz ügy...

És tény sanchez vagy Pedro nem lóg ki az összjátékból,de azért be kéne lőni a ziccereket...

És az is jó kérdés,hogy mennyire lehetne lenevelni az önzőségről,és mennyi kárt okozna ezzel...

Ugyanakkor mind csapatjátékban mind góllövésben tuti megállná itt a helyét...

Azért szemtelenül fiatal a srác,eljön Európába,a világ legjobb klubbjához,a legjobb játékosokhoz...Én bízok benne,hogy azért ezt érezni fogja és nem fog halálra önzőzni,és a tehetségét a csapat hasznára fordítja...Meg én bízok Titoban is hogy megoldja...HA TÉNYLEG JÖN!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.01.15. 20:46:36

MichaaBee írta:
pep71 írta:Neymar nagyon jó lenne, örülnék neki nagyon. Ő tud gólokat lőni és a passzjátékhoz is több köze lenne mint Alexis mesternek ez biztos.
Amúgy szerintem akivel egy óriásit léphetne előre a Barca az Ribery lenne, tudom, hogy lehetetlen a megszerzése és nem is akarja a Barca, de én nagyon megnézném itt. Egy az egybe bárkit megver bármikor, Messivel annyi gólt rugatna, hogy számolni nem lehetne.
Mert Sánchez aztán nem csinált hülyét bármelyik védőből, amíg nem jött ide... :roll:

Komolyan nem értem, miért nem látják még mindig páran, hogy a Barca stílusából adódik az, ahogy a szélsőink játszanak...

Neymar meg inkább ne jöjjön, így is sokan vagyunk elöl. A Fabregas-Iniesta-Xavi vonulat kirobbanthatatlan, ergo az egyikük mindig foglal elöl egy támadóposztot (Iniesta), de megkockáztatnám, hogy Thiagót is nyugodtan lehet előre tenni. Aztán maradt még Pedro, Villa, Sánchez, Cuenca, Tello, Deulofeu. 1-1,5 posztra... Hagyjuk már Neymart! :)
Persze amikor még Messi szélső volt, akkor nem így játszott a Barca. Nem azért gyenge Pedro,Villa és Alexis mert a Barca játékában bénának kell lennie egy szélsőnek, hanem mert Villa nem szélső hanem középcsatár, Pedros és AS pedig nem Barca szint szvsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.15. 20:45:27

Dettó így gondolom én ahogy MichaeBee, plusz én nem látom hogy kilógna Alexis, Pedro a csapatjátékból.
daffy fogalmazta meg jól múltkor, hogy páran Ronaldinhot sírják vissza, miközben sok víz lefolyt a Dunán, s már rég más a játék.
Ár/értékre van nekem gondom ezzel a Neymar gyerekkel elsősorban, majd másodsorban, hogy mennyire tud beilleszkedni, harmadsorban, hogy mennyire tudja "megérteni" a játékot.
Mert ha valaki azt szeretné, hogy hú de jó idejön majd cselezget, az szerintem több kárt okoz mint hasznot.Szélsőink játéka az egyik legfontosabb, védekezés alapból hozzátartozik, Neymarnak annyira ez nem kenyere, s a divatosan használ alibipasszok sem.Amik megjegyzem nem alibipasszok amiket Sanchezék csinálnak de ez más kérdés.
Messi mellett elvárni hogy majd a másik két csatár is lövöldözzön 25-30 gólokat szerintem meggondolatlanság, nem arra épül a játék, hogy itt a szélső 40eket rugdossanak.Az tény ha már odakerül az ember illik belőni, s ezzel vannak gondok Pedroéknál, ha jönne Neymar amire mint lejjebb írva vagyon elég nagy esély van, akkor remélhetőleg ezt jobb százalékban megfogja oldani, de bizony a "piszkos munka" is megoldásra vár, s a nem cipeljük a labdát gondolkozás is.Amiért bennem óriási félsz van, mert nem vagyok benne biztos, hogy elbírja a csapat, hogy Messin kívül van még egy ember aki kevésbé aktív a labdaszerzésben, ráadásul adott esetben a szélen, ahol Alves-Alba is fent kóricál, s szépen lehet mögénk kerülni.Jah hogy megtudja forgatni a fülén a labdát Neymar, nagy gratula neki, cirkuszba keresnek tuti fókákat :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.01.15. 20:44:39

18Barca99 írta:Azért az a vezetőségtől és Titotól is óriási nagy hiba lenne ha egyszerre elengednék Villát meg Sanchez-t is. Sanchez még fiatal és beérhet, ha van türelme mind2 félnek. Rá még lehet építeni. Villa már inkább a Larson féle szerephez közeledik és nem véletlen mondta azt Tito, hogy rá még szükség lesz méghozzá amikor necces meccsünk lesz a Bl egyenes kieséses szakaszában, nagyon jó tud lenni egy tapasztalt friss láb.

Ugyanakkor lehet, hogy Messinek nem fog tetszeni, hogy néha elvállalja és mint Ibra óta tudjuk 2 dudás nem fér meg egy csárdában. Hangzásra nagyon szép a Neymar - Messi - Pedro/Sanchez trio de nem biztos, hogy a valóságban is jól jön ki, mert fifában jó.. ( :twisted: )

Szóval kissé tartok is tőle azért.
Igen ez is tény,hogy hogy Alexis és Villa ha egyszerre megy az veszélyes...Alexis távozását csak pluszban vetettem fel,hogy benne van...Lehet hogy lejár a türelem nála a szezon végén...De nem bánnám ha maradna,és tény lehetőség az nagyon sok van benne...De jelenleg eléggé nulla...De örülnék ha magára találna...

A másik meg hogy igen,marha jó kérdés,hogy az egók hogyan férnénk össze...Igazából én nem venném meg Neymart,de nem rajtam múlik,a jelek pedig egyre inkább arra utalnak hogy érkezik...És hamár ez van,akkor azért nem sírok...Azért akkora egója nincs mint nem férek be a galaxisba Zlatannak...Sztem Tito be tudná integrálni,és azért Neymar is mindent megtenne,ő is érezne hogy ez itt a nagy lehetőség,ha ezt elszúrja utánna valszeg eltűnik a süllyesztőben mint megannyi nagy brazil csoda...Azért Zlatan könnyen arcozott,ő már világklasszisként jött,sokszor bizonyított nagy klubbokban,Neymar meg csak brazíliában király,ezt azért sztem ő is érzné,hogy európa más tészta...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.15. 20:39:42

Én csak azt remélem, hogy ezt a 10 milliót még visszakérhetjük, ha nem jön össze, és akkor már csak a PSG 100 milliós ajánlatáért kell szurkolnom..
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.01.15. 20:34:14

pep71 írta:Neymar nagyon jó lenne, örülnék neki nagyon. Ő tud gólokat lőni és a passzjátékhoz is több köze lenne mint Alexis mesternek ez biztos.
Amúgy szerintem akivel egy óriásit léphetne előre a Barca az Ribery lenne, tudom, hogy lehetetlen a megszerzése és nem is akarja a Barca, de én nagyon megnézném itt. Egy az egybe bárkit megver bármikor, Messivel annyi gólt rugatna, hogy számolni nem lehetne.
Mert Sánchez aztán nem csinált hülyét bármelyik védőből, amíg nem jött ide... :roll:

Komolyan nem értem, miért nem látják még mindig páran, hogy a Barca stílusából adódik az, ahogy a szélsőink játszanak...

Neymar meg inkább ne jöjjön, így is sokan vagyunk elöl. A Fabregas-Iniesta-Xavi vonulat kirobbanthatatlan, ergo az egyikük mindig foglal elöl egy támadóposztot (Iniesta), de megkockáztatnám, hogy Thiagót is nyugodtan lehet előre tenni. Aztán maradt még Pedro, Villa, Sánchez, Cuenca, Tello, Deulofeu. 1-1,5 posztra... Hagyjuk már Neymart! :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.01.15. 20:29:14

Neymar nagyon jó lenne, örülnék neki nagyon. Ő tud gólokat lőni és a passzjátékhoz is több köze lenne mint Alexis mesternek ez biztos.
Amúgy szerintem akivel egy óriásit léphetne előre a Barca az Ribery lenne, tudom, hogy lehetetlen a megszerzése és nem is akarja a Barca, de én nagyon megnézném itt. Egy az egybe bárkit megver bármikor, Messivel annyi gólt rugatna, hogy számolni nem lehetne.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.15. 20:28:00

Azért az a vezetőségtől és Titotól is óriási nagy hiba lenne ha egyszerre elengednék Villát meg Sanchez-t is. Sanchez még fiatal és beérhet, ha van türelme mind2 félnek. Rá még lehet építeni. Villa már inkább a Larson féle szerephez közeledik és nem véletlen mondta azt Tito, hogy rá még szükség lesz méghozzá amikor necces meccsünk lesz a Bl egyenes kieséses szakaszában, nagyon jó tud lenni egy tapasztalt friss láb.

Neymar tényleg egyre valószínűbb hogy jön én megmondom őszintén nem bánom, de nagyon oda kell rá figyelni, hogy ne az önző játékra törekedjen, hanem beépüljön a passz játékba.
Ugyanakkor lehet, hogy Messinek nem fog tetszeni, hogy néha elvállalja és mint Ibra óta tudjuk 2 dudás nem fér meg egy csárdában. Hangzásra nagyon szép a Neymar - Messi - Pedro/Sanchez trio de nem biztos, hogy a valóságban is jól jön ki, mert fifában jó.. ( :twisted: )

Szóval kissé tartok is tőle azért.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.01.15. 20:18:39

Rosell elismerte a RAC 1 radióban,hogy ténylegesen leraktunk 10millát előlegbe Neymarért...Plusz nagyon nyalja a Barcelonai hátsőkat,meg Rosell jóba van a brazilokkal,és nyílván nem véletelen raktunk le előleget...Ezen kívül nagy név,hatalmas marketing értékkel...ÉS hát nem tehetségtelen ez tény...Nagy valószínűséggel érkezik nyáron,én majdnem tutira veszem...Jó kérdés mire képes európában,nálunk...Hogy illik a gépezetbe...Ha tényleg jön majd elválik,kb 50-50 elsűlhet nagyon jól,meg nagyon rosszul is...

Ha Neymar, jön Villa megy,ez kb tuti...Nem találja a formáját a sérülése óta,nem igazán van meg a helye a mostani felállásunkban,és ne feledjük ő az egyik legjobban kereső játékos a keretben...ÉS azért ha nem tud alap ember lenni,évi 7,5 millás fizetés egy kispados játékosért pazarlás...Pláne hogy elég idős is...Nyáron sztem elpasszoljuk 20 milláért a PSG nek vagy a Juvenak,de lehet Wengerék is ráharapnának...Azért bőven van annyi respectje hogy simán megveszik formán kívül is...Amúgy meg egy PSG,Chelsea vagy City még 30 körül is adna érte sztem...

Szal kb ez a képlet előleg 10milla+20Villaért+25kp,és itt is van Neymar...És nem is feltétlen lenne nagy baj...Én imádnám ha Villa visszaszerezné régi formáját és újra brillírozna,de sajnos erre nagy esélyt nem látok...Nem mondom,nem annyira rossz,néha vannak villanásai,de sztem ez ide kevés...Pedro sem találja önmagát...Alexis mikor ide került,nagyon bíztam benne jó lesz,de vhogy elvesztette gólövőcipőjét...Tellonak van egy csele azt csá...Cuencaban én sokat látok,többet mint Telloban,de azért ő is kevés...Delofeu meg éretlen és önző...Oda lyukadunk ki hogy van egy Leo Messink,akire nehéz szavakat találni,de ez 1...Mellette Cesc,Ini,újabban Xavi,és hát a szélsőink is szépen beszáll a góllövésben,de elől van egy csomó játékosunk aki a meccsek zömén csak alibizik...Tömegnek vannak...A Tito féle csapatba igaz,hogy csak 2 igazi csatár kell,de gonduljunk bele azért az hogy a Villa-Alexis-Tello-Pedro négyesnek évente kifizetünk 15millát kb,és ehhez képest nincs még egy álandóan megbízható teljesítményt produkáló csatárunk ez botrány...

És itt jön képbe Neymar...Azért ő több mint egy csatár,ezt láthatjuk...Zseni minden értelemben...Én biztosra veszem,hogy itt nálnuk nem lőné magát halálra,de hogy stabilan belőné az adódó ziccereit,és hogy az átadási emberhez mennénk az elég valószínű...És ez az amire képtelen Villa-Alexis-Tello-Pedro bármelyike is...Stabilan hozni amit kell...Nem kell ide 50gól egy szezonban,nem is lehetne mert Messire épül a játékunk,de egy stabil 25-30at hozni kellene vkinek,és mellette nem kilógni a csapatjátékból...Ennyi az elvárás minimum,a többi bónusz...Erre Neymar sztem kb 100%hogy képes...Hogy mennyivel többre az jó kérdés,de ha ennyit hozna megérné az árát...Csinálnának az újságok egy jó nagy Neymar mizériát,csak úgy kapkodnánk a mezeket az emberek világszerte,a reklámértéke az egeket veri...Szal ha nem is jön be anyagilag nehéz vele rosszul járni,plusz annyira nem égető azért,ha nem jó,akkor Pedro játszatásával nem gyengülünk a mostanihoz képest semmit...Az erősödés viszont benne van...Én nem tudom elképzelni,hogy ne hozna egy jó alapelvárást itt,akkor meg már nagy baj nem lehet...Én azt mondom,hogy Villa menni fog,és mellette még egy csatár távozik nyáron...Pedro nem,mert katálán és rég itt van,plusz azért az ő teljesítménye a legelfogadhatóbb...Tello sok vizet nem zavar,fiatal,kevés fizuval miért ne hagynák itt...Alexisnek viszont lehet lejárt a mandátuma...Sztem egy Milan simán el is vinné,kb 15ért...Sokat buknánk rajta,dehát ha nem jött be nem jött be,hova várni még vele...És inkább menjen ez a 2,és jöjjön egy Neymar...Sztem többre mennénk vele,mint jelenleg ezzel a 2vel...És akkor Messi-Neymar kezd,Pedro a 3.számú,Tello-Cuenca-Delofeu meg bizonyíthat...Mivel középpályán Cescnek meglett a helye,és mint láthatjuk működik ez az új felálllás,lényegében 2 csatárral,nem is kell ide több ember előre...

A középpálya brutális,most hogy Thiago is újra egészséges,és hát láthatjuk mit tud,Busquets meg brillírozik,ez a szekció páratlan a világon...Azért Xavi-Iniesta-Fabregas-Thiago-Busquets-Song-Mascherano(ha kell)...Ennél erősebbet nem lehet összeálíltani..."

A védelem jó kérdés,én hoznék egy center bekket,mert Puyol kérdéses,szal benne van a korából kifolyólag egy újabb hosszú sérülés...Vkit 15 milla körül lehetne hozni,aki tapasztalt,de nem annyira felkapott hogy észvesztő ára van...ÉS akkor lehetne játszatni a fiatalokat is,mert nem lenne nyomás az edzőn,hogy az új drága védőt kötelező betenni,de melette ha nem válnak be akkor van kihez nyúlni...Azért most megúsztuk a szezon elején a védő problémáinkat,de mégegyszer nem kéne hogy előfordljon hasonló...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.14. 14:25:19

Barcaman1993 írta:
connor írta:Én egy középhátvédet is igazolnék a nyáron,mert hiába ígéretes Bartra, még elég kérdőjel kategória, Puyol-t pedig nem lehet tudni meddig bírja. De lehet a KH-ből 2014 nyara lesz.
Egyenlőre nem érzem égetően a szükségét. Piqué-Puyol-Mascherano alap, Abidal marha jó volt és remélhetőleg az is lesz, ráadásul ott van Bartra is, aki elég ügyesen és lelkesen szokott játszani. Vész esetén is úgy néz ki Adriano és Sergio is bevethető. Fölöslegesen nem kell sok védő, mert úgy járunk, mint most a csatárokkal...
Ezen gondolkodtam én is, jó, hogy említed, mert Abidalt most el is felejtettem. Ha ő nem lesz 100%-os, akkor én is igazolnék a közepére. Nincs róla valami infó, múltkor már talán majdnem teljes edzést végzett, de azóta semmi hír róla, pedig titkon reméltem, h "bemutatkozik" itthon a hétvégén.

egyébként tényleg senki sem kell, nincs lyukas poszt, sőt mindegyik helyre két játékos van, így a "tartalék" csapatban sincs. Egy égető kérdés lesz, ha nem mennek rendben a dolgok, az pedig a kapuskérdés. Azt mondom is gyorsan, h biztos vagyok benne, megadják a fizut Valdesnek vagy megközelítőleg azt adják, amit akar. esze ágában sincs elmenni, de sztem mi sem akarunk tőle szabadulni, ez már rég megtehettük volna, ahogy megszabadultunk több játékostól is, néha érthetetlenül, bukóval.

Azt meg senki ne mondja nekem, h nincs tehetséges kapus, aki ne tudná kiszorítani Valdest, és akit ne lehetne megvenni...mert még tényleg elhiszem.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.14. 13:48:07

connor írta:Én egy középhátvédet is igazolnék a nyáron,mert hiába ígéretes Bartra, még elég kérdőjel kategória, Puyol-t pedig nem lehet tudni meddig bírja. De lehet a KH-ből 2014 nyara lesz.
Egyenlőre nem érzem égetően a szükségét. Piqué-Puyol-Mascherano alap, Abidal marha jó volt és remélhetőleg az is lesz, ráadásul ott van Bartra is, aki elég ügyesen és lelkesen szokott játszani. Vész esetén is úgy néz ki Adriano és Sergio is bevethető. Fölöslegesen nem kell sok védő, mert úgy járunk, mint most a csatárokkal...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.01.14. 09:13:19

sura írta:Átigazolási időszak van. Úgy látszik, senki se szeretne új embereket, inkább van, aki a meglévőkből küldene el.
Nem panaszkodhatunk a játékosok nagy részére az biztos.
Valdes(Pinto)- Alves(Montoya), Piqué(Bartra), Puyol(Mascherano), Alba(Adriano)- Busquets(Song), Xavi(Thiago), Iniesta(Cesc)- Pedro(Sánchez), Messi (Cuenca), Villa(Tello/Iniesta) csapat elég jó 22 név. Rajtuk kívül van Abidal,Muniesa,Dos Santos a csapatban. Szerintem rájuk hármukra nem is nagyon van szükség. Dos Santos nagyon létszámon felüli, főleg Sergi Roberto "erőltetése" miatt. Muniesa sérülékeny is és Bartra jobb teljesítményre képes. Ha pedig Bartra is alig játszik, akkor ő meg még kevesebbet fog. Abidal egyrészt az egészsége miatt már nem valószínű, hogy hosszabb távon (jövőre) a csapat tagja lehet, ugyanakkor Adriano és Alba teljesen ki is szorítanák a szélről, ami az ő igazi posztja. A kölcsönben lévők közül sincs szükség sem Fontás-ra,sem Keirrison-ra sem Afellay-ra.

A nagy kérdés a támadó lesz, mert támadót nagy valószínűséggel venni fogunk a nyáron. Legalábbis Neymar elég sanszos. Egyfolytában a Barcelona-t, Messi-t dicséri (jogosan), Alves társaságában lóg, stb. Így viszont egy támadó (minimum) létszámon felüli lesz. Ha rajtam múlna én Sánchez-t és Cuenca-t elküldeném, és elkezdeném beépíteni Deulofeu-t is. 2 év múlva egy Neymar-Messi-Deulofeu csatártrió elég ütősen hangzik. Mögöttük elférne Pedro,Tello és még ki tudja ki az ifiből. Villa hosszú távon az életkora miatt sem fog maradni. Jelenleg viszont a reálisabbnak Villa és Cuenca távozása tűnik.
Én egy középhátvédet is igazolnék a nyáron,mert hiába ígéretes Bartra, még elég kérdőjel kategória, Puyol-t pedig nem lehet tudni meddig bírja. De lehet a KH-ből 2014 nyara lesz.
Valdes szerződése necces, de ha van egy kicsi esze, akkor meg tud egyezni a vezetőséggel.
Válasz küldése