Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.03.09. 14:20:57

Mindig ugyanazokat a köröket futjuk le, újra és újra. Az egyik oldal sokallja az árát (van, aki a képességeitől elvonatkoztatva, van, aki azt beleszámolva vagy vitatva), a másikat ez nem érdekli és a benne rejlő potenciált hangsúlyozza. Ez a két oldal a büdös életben nem fog közeledni addig, amíg el nem telik vagy 2 év, és meg nem látjuk, mi lesz vele. Nem is látom túl sok értelmét vitatkozni róla, tipikusan az a játékos és az a helyzet, ahol az idő dönt.

Viszont azzal nem értek egyet, aki azt sulykolja, hogy az árához képest sokkal jobban kéne játszania, ennek egy oka van: az emberi tényező. Idejön szerencsétlen gyerek, ordenáré nagy felhajtás közepette úgy, hogy az ára miatt mindenki azt várja, hogy 25+ gólt rúgjon, meg vigye a hátán a csapatot, 22 évesen. Egy új közegben ilyen fiatalon ezt egyáltalán nem könnyű kezelni, az meg a hab a tortán, hogy milyen kellemetlen neki most ez a hercehurca az árával meg az adózási blamával, elnökváltással. Adjunk neki egy kis időt, aztán meglátjuk.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.03.09. 14:00:33

palesz77 írta:Hát én komolyan jól szórakozok itt pár hsz-en ma.. :lol: Bajnoki Mérkőzések topicban is van pár gyöngyszem, de itt azért már nem tudok szó nélkül elmenni pár dolog mellett.
gránit írta: Amennyit Neymarárért fizettünk - ki tudja, mennyit -, annyiból egy komplett csapatot fel lehet építeni... Mennyit is fizettünk anno Henrik Larssonért vagy Ludovic Guily-ért? A teljes 2006-os BL-győztes csapatnál is többet fizettünk szinte Neymarért, ami elképesztő.
Az semmi, anno 10 éve Ronaldinho (32,5misi), Eto'o (27misi) vagy akár még Deco (20misi) - ez a forrásom, gondolom jók az árak benne, de nem vagyok benne 100%-ig biztos -árából a teljes 92-es Dream teamet fel lehetett volna építeni! Mit számít végülis, hogy majdnem 10 évnyi különbség van a 2 csapat között, meg hogy Larsson amúgy is cserének jött csak. A mai piacon Dinho többe került volna mint most Neymar abba biztos lehetsz, és ez a 3 játékos akiket fentebb írtam lenne minimum 150misi ha ma lennének azon a szinten mint anno amikor jöttek..

Ggbuffon meg írta, hogy Robinho szint, meg hogy semmi váratlan meg nulla meg miegymás.. (Nem személyeskedésből, vagy bántásból írom, úgyhogy ne támadásnak vedd, de ezekre muszáj volt írnom valamit)

1. Robinho a 07/08-as szezonban talán a liga legjobb játékosa volt, de ha az nem is, Messi mögött a második. Azért ment csak el, mert a vezetőséggel gondjai voltak, de amit abban az évben leművelt arra nem mondanám, hogy flop.. Megnyerte a bajnokságot kb a Madridnak, egyértelműn ő volt a húzóembere a csapatnak, még arra is emlékszem, hogy az El Classicokon nem egyszer csúnyán megetette a védőinket. Hősiesen bevallom, hogy miatta még Real meccseket is néztem annyira szépen játszott. Szóval ha Neymar olyan szintet fog hozni majd idővel hosszútávon mint abban az évben Robinho, akkor már megérte a pénzét. Amint elhagyta a Spanyol ligát onnantól tényleg lefelé ível a karrierje, de előtte egyáltalán nem volt baj vele, sőt..

2. Az, hogy semmit nem ad pluszba a csapatnak Neymar szintén nem igaz szerintem. Ősszel nyert nekünk egy Spanyol szuperkupát, megnyerte az El Classicot, mezőnybe rendre kimagaslóan játszott, a gólokat nem zsákszámra termelte ez tény, de amúgy semmi baj nem volt vele. Az idei évben valóban szinte villanások nélkül hozza a meccseit, de sajnos ez az egész csapatról elmondható, úgyhogy ilyen alapon mindenki rossz igazolás volt aki most itt játszik.

Azt meg nem tudom, hogy gondoljátok itt sokan, hogy a mostani csapatot ő fogja felemelni a mennyekig. Egy az, hogy most sérülése után olyan csapatba tért vissza, amit még Dinho se tudna fénykori énjével se felhúzni, mert attól még, hogy ő adott esetben megverné az emberét attól még Messi nem fog +10km-t futni, és Busiék nem fognak pontosabban passzolni középpályás gyors labdakihozataloknál, támadásépítéseknél. A labdajáratásunk a saját térfelünkön, és az ellenfél térfelének első harmadában zajlott tegnap is a meccs 80%-ában kb. Könnyű kiemelni őt, akiért fizettünk egy rakat pénzt, de h 10-ből 10 játékos pocsék teljesítményt nyújt mellette nem érzem túl jogosnak, hogy pont őt kell elővenni.. Nagyobb gondok vannak itt fejben.. Amúgy halkan megjegyezném, hogy amíg Messi sérült volt a csapat véleményem szerint sokkal jobban játszott. És nem azért, mert a többiek jobbak, bőven nem, de 5-ször annyit dolgoznak egy meccsen mint manapság Leo, és ez igenis sokat számít.

Arra meg már régóta akarok írni, hogy sokak szerint felesleges volt őt idehozni. Az előtte levő évben Pedro és Alexis olyan játékot produkáltak, hogy folyamatosan Tellot követeltük már a kezdőbe szinte.. Egy jó támadó igazolása igenis fontos volt, nem fontosabb mint egy védőé, ez tény, de mindenképp érett már ez. Aztán azóta Pedro meg Sánchez összekapták magukat - gólok tekintetében legalábbis mindenképp, de mezőnyben is sokkal hasznosabbak idén -, így utólag azt lehet mondani, hogy kihúztuk volna velük is a szezonban, de az akkori játékuk alapján nagyon is kellett egy jó támadó még Messi mellé.

A posztja meg szerintem jó így ahogy van, hónapokig nem volt vele gond a szélen. Nem szabad odaszegecselni a vonal mellé, kicsit szabadabban kell játszatni, de egész életében a szélen játszott szinte, nagyon passzol ő oda. A legnagyobb baj szerintem az, hogy középen nincs senki konkrétan. Vagy hát Messi ugye van, de ő manapság akkor érkezik a kapu elé amikor kedve tartja, csomószor van olyan helyzet, hogy beadja a szélsőnk, de a 4 védőn kívül senki nem tartózkodik a 16-oson belül. De ez már nem egészen ide tartozik, majd leírom másik topicba erről a véleményem. :mrgreen:

Jó hosszú lett, bocsi érte, azért remélem valaki elolvassa.. :D
A Messit kritizáló rész kivételével adom. És röviden annyi, hogy akik Neymar tehetségét és zsenialitását illetve a benne lévő potenciált nem látják, azok nem meccset néznek, hanem statisztikai adatokat striguláznak, meg a pénzügyi vonatkozásokat oörgetik a fejükben folyton és folyton. A foci nem erről szól. Ebben a srácban nagyon sok van.Ha Neymar 4-5 embert megverve egy az egyben fölérugja a labdát, és az, hogy Alexis ( nem akarom bántani mert mostánában rendben van) elé odapattan a labda egy kavarodás után és fölérugja (mert egy embert sem tud általában megverni, kettőt csellel tuti nem) csak statisztikailag ugyanaz, azonban az ellenfél védekezésének tolódásában, odafigyelésében, a védők kilépéseiben, kiváltásaiban már mind jelentkezik az a plusz érték amit Neymar beletesz.. Persze ezt a statisztika nem látja
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.03.09. 13:35:55

Alcantara, könyörgöm, legalább néznél már utána annak, amiről írsz -.-

A Barcelona költségvetése 509 millió euró erre a szezonra. A PSG-nek tavaly 518 millió euró volt a költségvetése, a 2016-17-es szezonra tervezik, hogy az 540-et elérik majd. Látom, az arabok körüli cécó megzavart, de ne felejtsd el, hogy sokkal mélyebbről jutottak el a mai szintjükre, 2011-ben még 100 millió euró alatti volt az éves költségvetésük. Nem ugyanarról a szintről kezdtek el növekedni, mint a Barcelona.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.03.09. 11:39:59

Palesz77, sajnos nem sikerült megértened a mondanivalómat. Neymar nem ér annyit, amennyit fizettünk érte, akár cserének jött anno Larsson, akár nem. Abból az összegből - legalábbis amiről tudunk, ki tudja, miről nem tudunk még - nem csak 10 éve, de ma is lehetne építkezni. Deco vételárából 10 éve sem lehetett volna ezt megtenni, kicsit fals tehát, amit írtál. Az pedig hülyeség, hogy Neymarnak az idő hiányával van gondja (igaz, ezt nem te írtad). Pár hónapja jobban ment neki, mint most... Az egész csapat eltompult februárra, és ez sajnos őt is érinti. Az meg egy marginális része annak, amit írtál, de nem értek egyet azzal sem, hogy Ronaldinho sem tudta volna ezt a csapatot felhúzni fénykorában. 2003 elején sokkal reménytelenebbnek láttam a Barcelona helyzetét, mint most. És nem csak annak láttam, az is volt. A következő szezon már sokkal biztatóbbra sikerült, pedig akkor nem volt még a láthatáron a későbbi nagy igazolási hullám, alapvetően a régi, meglévő banda szedte össze magát, amiben Ronaldinho kiemelkedő szerepet játszott. Szükség lenne most is egy húzóemberre, lehet, hogy ezt valóban nem Neymartól kellene elvárni, akkor viszont jogosak az irányába megfogalmazott kritikák.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.03.09. 13:55:20-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.09. 11:08:59

palesz77 írta:Jó hosszú lett, bocsi érte, azért remélem valaki elolvassa.. :D
Ne kérj érte bocsánatot, nagyon jól összeszedted a dolgokat, én is szinte mindennel egyetértek. :)

Sok mindenkit elő lehet venni a mostanában mutatott gyenge játék, a pontvesztések miatt, de Neymar szerintem pont nem tartozik közéjük.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.09. 11:01:51

Egyetértek minden szavaddal szinte.
Az akkori PSG-től könnyen vásároltunk, viszonylag olcsón egy világklasszist.
Ő előtte Európában "aklimatizálódott", hozzászokott a dél-amerikaitól eltérő labdarúgáshoz.

Próbálnánk most vásárolni egy ilyen klasszist a PSG-től. Körbenevetnének minket az ő anyagi lehetőségeikkel. Maximum a szertárosukra tellene a mi költségvetésünkből.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.03.09. 10:47:20

Hát én komolyan jól szórakozok itt pár hsz-en ma.. :lol: Bajnoki Mérkőzések topicban is van pár gyöngyszem, de itt azért már nem tudok szó nélkül elmenni pár dolog mellett.
gránit írta: Amennyit Neymarárért fizettünk - ki tudja, mennyit -, annyiból egy komplett csapatot fel lehet építeni... Mennyit is fizettünk anno Henrik Larssonért vagy Ludovic Guily-ért? A teljes 2006-os BL-győztes csapatnál is többet fizettünk szinte Neymarért, ami elképesztő.
Az semmi, anno 10 éve Ronaldinho (32,5misi), Eto'o (27misi) vagy akár még Deco (20misi) - ez a forrásom, gondolom jók az árak benne, de nem vagyok benne 100%-ig biztos -árából a teljes 92-es Dream teamet fel lehetett volna építeni! Mit számít végülis, hogy majdnem 10 évnyi különbség van a 2 csapat között, meg hogy Larsson amúgy is cserének jött csak. A mai piacon Dinho többe került volna mint most Neymar abba biztos lehetsz, és ez a 3 játékos akiket fentebb írtam lenne minimum 150misi ha ma lennének azon a szinten mint anno amikor jöttek..

Ggbuffon meg írta, hogy Robinho szint, meg hogy semmi váratlan meg nulla meg miegymás.. (Nem személyeskedésből, vagy bántásból írom, úgyhogy ne támadásnak vedd, de ezekre muszáj volt írnom valamit)

1. Robinho a 07/08-as szezonban talán a liga legjobb játékosa volt, de ha az nem is, Messi mögött a második. Azért ment csak el, mert a vezetőséggel gondjai voltak, de amit abban az évben leművelt arra nem mondanám, hogy flop.. Megnyerte a bajnokságot kb a Madridnak, egyértelműn ő volt a húzóembere a csapatnak, még arra is emlékszem, hogy az El Classicokon nem egyszer csúnyán megetette a védőinket. Hősiesen bevallom, hogy miatta még Real meccseket is néztem annyira szépen játszott. Szóval ha Neymar olyan szintet fog hozni majd idővel hosszútávon mint abban az évben Robinho, akkor már megérte a pénzét. Amint elhagyta a Spanyol ligát onnantól tényleg lefelé ível a karrierje, de előtte egyáltalán nem volt baj vele, sőt..

2. Az, hogy semmit nem ad pluszba a csapatnak Neymar szintén nem igaz szerintem. Ősszel nyert nekünk egy Spanyol szuperkupát, megnyerte az El Classicot, mezőnybe rendre kimagaslóan játszott, a gólokat nem zsákszámra termelte ez tény, de amúgy semmi baj nem volt vele. Az idei évben valóban szinte villanások nélkül hozza a meccseit, de sajnos ez az egész csapatról elmondható, úgyhogy ilyen alapon mindenki rossz igazolás volt aki most itt játszik.

Azt meg nem tudom, hogy gondoljátok itt sokan, hogy a mostani csapatot ő fogja felemelni a mennyekig. Egy az, hogy most sérülése után olyan csapatba tért vissza, amit még Dinho se tudna fénykori énjével se felhúzni, mert attól még, hogy ő adott esetben megverné az emberét attól még Messi nem fog +10km-t futni, és Busiék nem fognak pontosabban passzolni középpályás gyors labdakihozataloknál, támadásépítéseknél. A labdajáratásunk a saját térfelünkön, és az ellenfél térfelének első harmadában zajlott tegnap is a meccs 80%-ában kb. Könnyű kiemelni őt, akiért fizettünk egy rakat pénzt, de h 10-ből 10 játékos pocsék teljesítményt nyújt mellette nem érzem túl jogosnak, hogy pont őt kell elővenni.. Nagyobb gondok vannak itt fejben.. Amúgy halkan megjegyezném, hogy amíg Messi sérült volt a csapat véleményem szerint sokkal jobban játszott. És nem azért, mert a többiek jobbak, bőven nem, de 5-ször annyit dolgoznak egy meccsen mint manapság Leo, és ez igenis sokat számít.

Arra meg már régóta akarok írni, hogy sokak szerint felesleges volt őt idehozni. Az előtte levő évben Pedro és Alexis olyan játékot produkáltak, hogy folyamatosan Tellot követeltük már a kezdőbe szinte.. Egy jó támadó igazolása igenis fontos volt, nem fontosabb mint egy védőé, ez tény, de mindenképp érett már ez. Aztán azóta Pedro meg Sánchez összekapták magukat - gólok tekintetében legalábbis mindenképp, de mezőnyben is sokkal hasznosabbak idén -, így utólag azt lehet mondani, hogy kihúztuk volna velük is a szezonban, de az akkori játékuk alapján nagyon is kellett egy jó támadó még Messi mellé.

A posztja meg szerintem jó így ahogy van, hónapokig nem volt vele gond a szélen. Nem szabad odaszegecselni a vonal mellé, kicsit szabadabban kell játszatni, de egész életében a szélen játszott szinte, nagyon passzol ő oda. A legnagyobb baj szerintem az, hogy középen nincs senki konkrétan. Vagy hát Messi ugye van, de ő manapság akkor érkezik a kapu elé amikor kedve tartja, csomószor van olyan helyzet, hogy beadja a szélsőnk, de a 4 védőn kívül senki nem tartózkodik a 16-oson belül. De ez már nem egészen ide tartozik, majd leírom másik topicba erről a véleményem. :mrgreen:

Jó hosszú lett, bocsi érte, azért remélem valaki elolvassa.. :D
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.09. 09:06:04

Ő még igazán éhes a sikerre, volt egy nagyon jó periódusa az ősszel, látszik, hogy van motivációja, hiszen a legjobb akar lenni. A közeg az, ami lehúzza az ő játékát is rendesen.
Van annyira okos játékos, hogy Messi képességeit nem vitatja, nem rivalizál vele, teljesen "alájátszik" meccsek közben is.
Első éve Európában egy motiválatlan, jóllakott csapatban, mégis mit várhatnánk tőle?
Egy megújult csapatban a következő évben sokkal jobb teljesítményt fog nyújtani.
A legnagyobb dél-amerikai sztárok is első évben felépítették a maguk európai játékát, legtöbben kisebb csapatokban, mire világklasszisok lettek.

Én inkább a "szent tehenet" bírálnám a csapatból, akinek sem futni, sem küzdeni nincs kedve.
A csapatunk játékát pedig ő határozza meg, mindenki őt keresi a labdával. A kapura lövések nagy részét ő vállalja szinte kizárólag.
A sérülése alatt sokkal jobban ment a csapatnak nélküle.

Viszont a világ legjobban fizetett játékosa szeretne lenni a családja szerint.
Ehhez vajmi keveset tesz hozzá az utóbbi időben.

Valamit kezdeni kell vele, mert ő és Neymar két zseniális játékos, de semmit nem profitálunk kettőjükből együtt. A végén igaza lesz az öreg hollandnak, nem férnek meg egy csapatban.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.03.09. 08:40:21

Rohadt igazsagtalannak erzem Neymar megiteleset ! Egy fertozott, motivalatlan kozegbe csoppent, ahol pl az a jatekos akit o ahitattal tisztel , arra nem kepes, hogy egy meccsen 2km-t tisztessegesen lefusson ( igen, Messi), mindenki sz*rik bele korulotte az egeszbe, es az ev eleji lendulet ezaltal IS szep lassan alabbhagyott, majd el is tunt!! Lathattuk okt-nov-decemberben hogy mire kepes, meggyozodesem, hogy minden kepessege megvan mar hozza, hogy s jovo Barcajat kore epitsuk, eleg megnezni, hogy a valogatott meccseken mit muvel, (konfod kupa) vagy nalunk a mar emlitett idoszakban , bizalom kell neki, es sok uj sikerre ehes jatszotars... (Es ez nem csak az o, hanem a csapat erdeke is )
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.03.09. 07:57:43

sajnos én arra jutottam, hogy Neymar kisértetiesen kezd Ibra-Villa nyomdokaiba lépni, sőt ha azt a kárt vesszük ami az igazolása körül kialakult botrány okozott akkor ez az üzlet már most az egyik legrosszabb amit a Barcelona "zsenijei" valaha összehoztak.(ne felejtsük: egy elnök már bele bukott és még nincs vége!!)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.09. 07:30:26

Az a legnagyobb probléma, hogy Neymar szenzációsan játszott nov-dec, húzóember volt egyértelműen ... pont amikor Messi sérült volt. Láthatóan nem megy neki amikor Messi mellett játszik, főleg mert Messi mostanában azt az alibi játékot hozza néhány jó meccsel kiegészítve, mint anno Ronaldinho... :-(
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.03.09. 01:15:22

Azért ne tegyünk úgy, mintha tegnap érkezett volna... Súlyos hónapok teltek már el az igazolása óta, és az utóbbi két mérkőzésen az volt az érzésem, hogy ennél még a bajnokság kezdeti szakaszában is jobban ment neki. Nem az idővel van itt gond, az a sanda gyanúm.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2014.03.09. 01:11:55

senki nem várja h első évében világot váltson, de az h tudjon labdát kezelni, megtudjon verni egyazegyben egy védőt, vagy teszem azt vmi váratlant, vmi színt vigyen a játékba ami egy kicsit hiányzott az elmúlt években a csapatból, azt azért joggal várhatná az ember ekkora dirrel-durral high skillekkel behájpolt brazil gyerektől...

de én eddig csak a füstjét látom, néha kínosan ügyetlennek tűnik a többiek között, egy dekával se különb mint mondjuk az alapból inkább padra való Pedro-tól..

szerintem qrvagyenge amit játékban mutat, de ez szubjektív vélemény természetesen
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.03.09. 01:06:32

ggbuffon írta:Robinho kaliber a srác, akiből a Santos meg a brazil média 2535-ik Pelé utódot kreált, Rossell meg presztízskérdést, h ide kerüljön

Az h nem jó poszton játszatják, szerintem hülyeség, már bocsánat..

lehet egyedül vagyok a véleményemmel, illetve már többen lehurrogtak érte máshol, amikor azt mondtam, h ez a gyerek egy 0, pláne ennyi pénzért..oké, ott vannak a statjai, van asszem 12-13gólja meg uennyi gólpassza, valahogy mégse érzi azt az ember, h hanyatt kellene tőle esni..a passzainak zöme pontatlan, legalábbis ami nem egy 3méteres körömpassz, vagy egy teljesen alibi megoldás..1-1ben szerintem az éven alig vert meg embert, legalábbis a videószerkesztők nagy bajban lennének ha egy két öncélú flikk-flakkon kívüli érdemleges skilljét kellene mondjuk 5perces videóban tálalni...a játékban se igazán érzem h bármiféle színt, vagy váratlant mutatna.

engem kísértetiesen Robinhora emlékeztet, aki szintén uaekkora dirrel-durral érkezett meg Madridba, h aztán szép lassan kitegyék a szűrét, ma meg már ott jár, h a Milan senkire nem bírja rásózni..

remélem nem ez lesz a sorsa, de nagyon össze kellene magát kapnia, mert új fiúként ennyi pénzért ez bűngyenge produkció.

És én az egész szezonjáról beszélek, nem a sérülése utánról meg hasonló nyalánkságokról, amivel szívesen takargatják az imádói

Ronaldinho berobbanása kicsit több nyomot hagyott bennem, mint ezé a nyikhajé
Hülyeség. Robinho fele ennyire nem volt jó játékos a Santosban sem, a Madridban meg aztán végképp nem. Itt játszik kb. fél éve, nem tudom miért várja mindenki hogy megváltsa a világot olyan játékosok mellett mint Messi, Xavi vagy Iniesta. Szépen lassan bele fog szokni... Ronaldinhohoz meg ne hasonlítsuk, ő egy más szint volt, utánozhatatlan.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.03.09. 00:52:56

Nem értek egyet azzal, hogy új játékrendszer kell. Nem a régivel volt a gond, azzal van a gond, hogy már nem játsszuk azt ugyanazon a szinten, mint évekkel ezelőtt. "Direktebb lett a játék", mondják, de ez nem igaz. Kevesebb helyzetet dolgozunk ki, mint a korábbi években, kevesebbszer érünk oda a kapuhoz. 2010-ben is azt mondogatták az Inter elleni párharc után, hogy kiismerték a játékot, újítani kell... Egy év múlva meg hoztuk ismét a BL-t és a bajnokságot... Nem újítani kell - legalábbis nem az alapfilozófián -, hanem azt a játékot kell a legmagasabb szinten játszani. Nem lett direktebb a játékunk, sem újítani nem tudtunk, csupán lassabb és nehézkesebbé vált a játékunk, és ezt valahogy meg kellett ugye ideologizálni...

Amennyit Neymarárért fizettünk - ki tudja, mennyit -, annyiból egy komplett csapatot fel lehet építeni... Mennyit is fizettünk anno Henrik Larssonért vagy Ludovic Guily-ért? A teljes 2006-os BL-győztes csapatnál is többet fizettünk szinte Neymarért, ami elképesztő. Okos, progresszív igazolásokra lesz szükség a nyáron, a következő éveket döntően befolyásolni fogja, hogy erre a tompaságra hogy reagál a klub.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2014.03.09. 00:45:32

Robinho kaliber a srác, akiből a Santos meg a brazil média 2535-ik Pelé utódot kreált, Rossell meg presztízskérdést, h ide kerüljön

Az h nem jó poszton játszatják, szerintem hülyeség, már bocsánat..

lehet egyedül vagyok a véleményemmel, illetve már többen lehurrogtak érte máshol, amikor azt mondtam, h ez a gyerek egy 0, pláne ennyi pénzért..oké, ott vannak a statjai, van asszem 12-13gólja meg uennyi gólpassza, valahogy mégse érzi azt az ember, h hanyatt kellene tőle esni..a passzainak zöme pontatlan, legalábbis ami nem egy 3méteres körömpassz, vagy egy teljesen alibi megoldás..1-1ben szerintem az éven alig vert meg embert, legalábbis a videószerkesztők nagy bajban lennének ha egy két öncélú flikk-flakkon kívüli érdemleges skilljét kellene mondjuk 5perces videóban tálalni...a játékban se igazán érzem h bármiféle színt, vagy váratlant mutatna.

engem kísértetiesen Robinhora emlékeztet, aki szintén uaekkora dirrel-durral érkezett meg Madridba, h aztán szép lassan kitegyék a szűrét, ma meg már ott jár, h a Milan senkire nem bírja rásózni..

remélem nem ez lesz a sorsa, de nagyon össze kellene magát kapnia, mert új fiúként ennyi pénzért ez bűngyenge produkció.

És én az egész szezonjáról beszélek, nem a sérülése utánról meg hasonló nyalánkságokról, amivel szívesen takargatják az imádói

Ronaldinho berobbanása kicsit több nyomot hagyott bennem, mint ezé a nyikhajé
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.03.08. 22:57:13

hank1ee írta:Tartom magam, hogy semmi keresnivalója azon a poszton (ebben a játékrendszerben). A Barca támadásban a tizenhatosnál teljesen magára húzza az ellenfelét. Senki nem ugrik ki, Messi mélységből kapja a labdákat kizárólag. Körbeadogatjuk a tizenhatosnál, és ahogy már írtam, a kitámadó ellenfél teljesen meggyilkolja a szélsők játékát, Neymarét is, mert nem tudja átcselezni magát 3 emberen. Nagyon egyszerű lenne: fel kell rakni csatárba. Ehhez pedig a stíluson változtatni kell. És ez lesz a nehezebb.
Akkor minek hozták ide? A stílusa adott volt, a támadójátékunk adott volt és valszeg egyiket sem fogják megváltoztatni, mert ezért Barca a Barca, mondják az illetékesek. Nem egy csatárt kellett volna hozni akkor? Mindig szélsőt játszott, nem most kell gondolkozni h hova is rakjuk h jól játszon és ki is jöjjenek a talentumai. Csak nekünk is virítani kellett egy nevet... Más kérdés h már valóban kellene valami újat hozni a csapat stílusába, mivel ezt már kiismerték az ellenfelek és elég unalmas a körbeadogatás, mivel az sem olyan mint évekkel ezelőtt volt. Lassabb, körülményesebb.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.03.08. 21:50:51

hank1ee írta:Tartom magam, hogy semmi keresnivalója azon a poszton (ebben a játékrendszerben). A Barca támadásban a tizenhatosnál teljesen magára húzza az ellenfelét. Senki nem ugrik ki, Messi mélységből kapja a labdákat kizárólag. Körbeadogatjuk a tizenhatosnál, és ahogy már írtam, a kitámadó ellenfél teljesen meggyilkolja a szélsők játékát, Neymarét is, mert nem tudja átcselezni magát 3 emberen. Nagyon egyszerű lenne: fel kell rakni csatárba. Ehhez pedig a stíluson változtatni kell. És ez lesz a nehezebb.
Teljesen egyetértek :!: =D>
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.08. 21:43:23

Tartom magam, hogy semmi keresnivalója azon a poszton (ebben a játékrendszerben). A Barca támadásban a tizenhatosnál teljesen magára húzza az ellenfelét. Senki nem ugrik ki, Messi mélységből kapja a labdákat kizárólag. Körbeadogatjuk a tizenhatosnál, és ahogy már írtam, a kitámadó ellenfél teljesen meggyilkolja a szélsők játékát, Neymarét is, mert nem tudja átcselezni magát 3 emberen. Nagyon egyszerű lenne: fel kell rakni csatárba. Ehhez pedig a stíluson változtatni kell. És ez lesz a nehezebb.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.03.08. 19:03:25

Komolyan, mostanában egyetlen egy embert nem lehet kiemelni a csapatból, aki önmagához képest jól játszik
esetleg Mascheranot tudnám kiemelni. de 1 fecske nem csinál nyarat..
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.08. 18:59:44

csababarca írta:
visca el barca írta:mai volt az eddigi leggyengébb produktuma. sajnos láthatóan ő is alárendeli magát messinek és ez nagyon nem tesz neki jót.
nem kéne alárendelnie magát (bár én ezt a nagy aláredelést sem látom), csinálhatná szabadon a dolgát.
Viszont arról nem Messi tehet,hogy egy csele nem jön be,vagy hogy labdaátvételi gondjai vannak...gyenge még ide, szerintem neki 1-2 év minimum kell mire hozzáidomul az európai focihoz.
Vagy csak formába kéne lendülnie, amiben a csapattársai nem keveset segíthetnének, ha nem hozzá hasonló gyenge meccseket tudnának le. Komolyan, mostanában egyetlen egy embert nem lehet kiemelni a csapatból, aki önmagához képest jól játszik.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.08. 18:55:58

visca el barca írta:mai volt az eddigi leggyengébb produktuma. sajnos láthatóan ő is alárendeli magát messinek és ez nagyon nem tesz neki jót.
nem kéne alárendelnie magát (bár én ezt a nagy aláredelést sem látom), csinálhatná szabadon a dolgát.
Viszont arról nem Messi tehet,hogy egy csele nem jön be,vagy hogy labdaátvételi gondjai vannak...gyenge még ide, szerintem neki 1-2 év minimum kell mire hozzáidomul az európai focihoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.08. 18:53:38

visca el barca írta:mai volt az eddigi leggyengébb produktuma. sajnos láthatóan ő is alárendeli magát messinek és ez nagyon nem tesz neki jót.
Hol látni azt, hogy alárendeli magát Messinek? Hol van az eredménye? Messi csak árnyéka magának, helyzetei, góljai alig vannak, akkor miért rá játszik Neymar vagy Pedro vagy Alexis? Ha Messire játszik, azzal csak magát húzza le.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.08. 18:25:29

mai volt az eddigi leggyengébb produktuma. sajnos láthatóan ő is alárendeli magát messinek és ez nagyon nem tesz neki jót.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.03.06. 10:08:17

Respect Neymar! :wink:
Bezzeg ha én futnék be, péppé vernének... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Válasz küldése