Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.26. 14:32:21

Teljesen megértem a klub álláspontját is, DE:
1. Alves az ősz eleji mindenlabdátbeadok" után szerintem egy igenis értékelhető teljesítményt hozott le. Nem mellesleg nem emlékszem olyan meccsre az utóbbi pár idényből, hogy ő a rangadókra ne pörögjön fel.
2. Idény eleje óta úgy lett kezelve, hogy majd idén az ő kárára lesz beépítve Montoya/Douglas, aztán mikor besültek, akkor nagyon jó lett volna ha marad,ha nincs ló jó a szamár is alapon.
3. Neymar első szezonjában már a 2. legfizetettebb játékosunk lett, egy bohóc brazil bajnokság után, nem beszélve Valdes 6 millás fizujáról,meg Suarez is 10körül keres,ha jól tudom. Akkor szerintem joggal gondolhatná ő is,hogy ér ennyit, ismerve,hogy nincs pótlás a helyére.

Megértem mindkét fél álláspontját,de mivel a klub mellett vagyok, el kéne engedni, és valahogy kihúzni januárig.... Ha így folytatjuk, 5 év múlva Robi is 20 millát rak majd zsebre... Viszont ha megy, nagyon nehéz fél évre számítok.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.26. 14:17:54

Chino írta:Thiagoval nem lehet párhuzamot vonni. Ő egy fiatal, nagyon tehetséges játékos volt, aki előtt ott volt két olyan játékos Xavi és Ini személyében, akik mozdíthatatlanok voltak, ráadásul a "nyakára hozták" Fabregast is. Illetve tőle nem is hallottam, hogy a sajtóban sírna, ott apuci volt az aki fenyegetőzött és döntött a sorsáról. Plusz ő nem arra hajtott, hogy pályafutása utolsó szerződését akarja megkötni.

Én próbálom objektíven szemlélni Alves helyzetét, de nem tudom a klubot hibáztatni. Jövőre már 33 éves lesz, a formája is nagyon ingadozó, szerintem természetes, hogy nem akarnak neki adni egy 3 éves szerződést megemelt fizetéssel. Ezt a "200%-al a csapat mellett, 10%-al a klub mellett vagyok" szöveget pedig nem kellett volna elsütnie.
Szeretném ha maradna, de neki is bele kellene gondolnia a klub helyzetébe. Ha jobb ajánlatot kap, joga van elmenni, ő döntése érthető. De nem kellene ezt a sajtón keresztül úgy beállítani, hogy a csúnya, szemét klub rosszul bánik vele és ő az áldozati bárány. Mert minden nyilatkozatából ez jön le.
Ha pedig a vezetés ki akarja használni, ő ugyanúgy kihasználja a Barca helyzetét a transferban miatt.
Kb így kell kinézzen egy normális vélemény. :wink:
Maximálisan egyetértek, az egyetlen különbség, hogy nem akartam, hogy maradjon. A szezon végi játéka meggyőzött, hogy még egy évet megérdemelne, de a szájkarate után már nem.
A Fifa egy szégyen
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.26. 14:09:43

kristop írta:számomra annyira vicces, ezért megint ide fogok kilyukadni

elmondja, hogy nem a pénz a problémája -> mindenki azt mondja hogy a pénz a problémája
igazi bad luck brian, vagyis dani :lol:

egyébként szerintem az baromira arsenalos tempó, hogy mindenki után köpködünk, aki elmenne a klubtól, bármi is legyen a körülmény. mint legutóbb thiagonál is.
mondjuk a köpködésben (ha hívhatjuk így) jelenleg pont ő az, aki masszívan kiveszi a részét azzal, hogy a sajtót érzi a megfelelő csatornának problémái megosztására, teszi mindezt egy BL - és kupadöntő előtt.

ő pont az a labdarúgó, aki elég látványosan helyezi első helyre a saját érdekeit, ezért nem értem, hogy miért van megsértődve, ha a másik fél is ezt teszi. nem lett félrevezetve, becsapva, nem kapott hamis ígéretet, csupán annyi történt, hogy a klub a csapat egyik legmagasabb fizuját nem akarta addig felvállalni, ameddig nem volt összhangban a teljesítménnyel. akármennyire fáj is Alves nárcizmusának, a transferban kihírdetése előtt teljesen racionális döntés volt az, hogy nem kötünk ide egy formán kívüli, 32 éves jobbhátvédet a csapat egyik legmagasabb fizetésével 35 éves koráig, csak azért, mert Montoya meg Douglas hullagyenge (mert ugye a nyilatkozatában erre hivatkozik kimondatlanul, hogy Montoyát mindig is kenterbe verte...).

egyébként azt sem értem, hogy amikor 2-3 hete elkezdtek keringeni a hírek, hogy mégis maradt és meggondolta magát, akkor mi volt anniyra más a hétfői szituhoz képest, amikor 0% esélyt ad a maradására? ha elfogadjuk igaznak, hogy kb 3 hete tényleg átgondolta és a maradás mellett volt, és ezek után váltott megint a mostani álláspontra, akkor eleve hiteltelen a téli transferbanra hivatkoznia. jó, persze ez a mégis marad dolog csak így hír volt, valóságtartalma rejtély.

elfogadom, hogy nem a pénz a problémája (elég nevetséges is lenne, ha az lenne, mivel a klub által jelenleg ajánlott változatlan zsével sztem még mindig a legjobban kereső jhv maradna), viszont objektíven nézve közel sincs akkora jogalapja ilyen súlyos dolgokkal dobálózni, mint "tisztelet hiány" meg "nem becsülnek meg eléggé", mint ahogy előadja.

legalábbis az én objektív megítélésem szerint. mind1, meglátjuk. kíváncsi vagyok, melyik topklub fog kapkodni a 32 éves Alvesért meg az elvárásaiért és kívánja fixen 35 éves koráig vele betölteni a jhv posztot. sztem a United lesz a befutó, minden más csapatban megvannak. esetleg city. egyébként jó lett volna, ha marad, mert én csípem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.26. 13:52:31

noname írta: Thiagoért miért kellett volna sírni? Kezdő akart lenni annak a Xavinak vagy Ininek a kárára, akik jobban játszottak még akkor, mint ő?! Én is eladtam volna gondolkodás nélkül. Volt már ilyen nagypofájú kölyök a klubban, úgy hívták Gio dos Santos. Ő épp Ronaldinho kárára akart kezdő lenni, el is adtuk 6 millióért. Azóta se ér többet. Iniesta évekig a padot koptatta, mielőtt kezdő lett, de egy rossz szava nem volt.

Értelmessé egy szurkolót nálam az tesz, ha képes a kedvenc csapatáról/játékosairól elfogulatlanul is beszélni.
Thiagoval nem lehet párhuzamot vonni. Ő egy fiatal, nagyon tehetséges játékos volt, aki előtt ott volt két olyan játékos Xavi és Ini személyében, akik mozdíthatatlanok voltak, ráadásul a "nyakára hozták" Fabregast is. Illetve tőle nem is hallottam, hogy a sajtóban sírna, ott apuci volt az aki fenyegetőzött és döntött a sorsáról. Plusz ő nem arra hajtott, hogy pályafutása utolsó szerződését akarja megkötni.

Én próbálom objektíven szemlélni Alves helyzetét, de nem tudom a klubot hibáztatni. Jövőre már 33 éves lesz, a formája is nagyon ingadozó, szerintem természetes, hogy nem akarnak neki adni egy 3 éves szerződést megemelt fizetéssel. Ezt a "200%-al a csapat mellett, 10%-al a klub mellett vagyok" szöveget pedig nem kellett volna elsütnie.
Szeretném ha maradna, de neki is bele kellene gondolnia a klub helyzetébe. Ha jobb ajánlatot kap, joga van elmenni, ő döntése érthető. De nem kellene ezt a sajtón keresztül úgy beállítani, hogy a csúnya, szemét klub rosszul bánik vele és ő az áldozati bárány. Mert minden nyilatkozatából ez jön le.
Ha pedig a vezetés ki akarja használni, ő ugyanúgy kihasználja a Barca helyzetét a transferban miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.26. 13:02:19

roby122 írta:Csak éppenséggel a fél fórum sír Thiagóért ennyi a különbség , jövőre meg Alves miatt fognak sírni. De majd rájönnek azok , akik Montoya-ért esedeztek , hogy Dani legrosszabb teljesítményét se fogja tudni majd lehozni.
Alves jogosnak is érzi , hogy nem jár ki neki a kellő tisztelet. A ban előtt nem akartak vele hosszabbítani , a teljesítménye is gyengébb volt , most hogy tavasszal feljött , sza.ban is van a klub ezen a téren , már mindjárt hosszabbítanának vele... Ez a gáz , és odadobnak neki egy 2+1 éves viccszerződést , ami igazából jó esetben is 1 év. Ez a nem mindegy Alvesnek , és itt már tényleg nem csak a pénz dominál.
Akkor én remek helyzetben vagyok, mert Thiagoért sem sírtam, Alves nélkül pedig csak javul a klub imázsa és kb a játéka is. Montoya a legrosszabb napján se fog annyi helyzetet elpazarolni, mint Alves a szezon első felében átlagosan.

Ha Alves szerint az tiszteletlenség, hogy a klub nem csak és látja, hogy egy kalap lóf...-t sem ér a szezon eleji játéka, emiatt nem akarnak hosszabbítani vele, akkor jobb ha visszamegy a 3. osztályba, hátha vernek belé egy kis észt. Azonos feltételek mellett kínálnak egy kiöregedett játékosnak 2 éves szerződést és az még rinyál?! Ebben a korban sem Xavi, nem Puyol nem kaptak javított feltételeket e koruk miatt, pedig bőven jobb játékosok voltak.
Nem a pénz a problémája. Dehogynem! Az zavarja a kis drágát, hogy nem becsülik meg annyira, mint Messit, Puyolt, Xavit!
Hála az égnek!
Thiagoért miért kellett volna sírni? Kezdő akart lenni annak a Xavinak vagy Ininek a kárára, akik jobban játszottak még akkor, mint ő?! Én is eladtam volna gondolkodás nélkül. Volt már ilyen nagypofájú kölyök a klubban, úgy hívták Gio dos Santos. Ő épp Ronaldinho kárára akart kezdő lenni, el is adtuk 6 millióért. Azóta se ér többet. Iniesta évekig a padot koptatta, mielőtt kezdő lett, de egy rossz szava nem volt.

Értelmessé egy szurkolót nálam az tesz, ha képes a kedvenc csapatáról/játékosairól elfogulatlanul is beszélni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.05.26. 12:32:21

Csak éppenséggel a fél fórum sír Thiagóért ennyi a különbség , jövőre meg Alves miatt fognak sírni. De majd rájönnek azok , akik Montoya-ért esedeztek , hogy Dani legrosszabb teljesítményét se fogja tudni majd lehozni.
Alves jogosnak is érzi , hogy nem jár ki neki a kellő tisztelet. A ban előtt nem akartak vele hosszabbítani , a teljesítménye is gyengébb volt , most hogy tavasszal feljött , sza.ban is van a klub ezen a téren , már mindjárt hosszabbítanának vele... Ez a gáz , és odadobnak neki egy 2+1 éves viccszerződést , ami igazából jó esetben is 1 év. Ez a nem mindegy Alvesnek , és itt már tényleg nem csak a pénz dominál.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.26. 12:11:08

számomra annyira vicces, ezért megint ide fogok kilyukadni

elmondja, hogy nem a pénz a problémája -> mindenki azt mondja hogy a pénz a problémája
igazi bad luck brian, vagyis dani :lol:

egyébként szerintem az baromira arsenalos tempó, hogy mindenki után köpködünk, aki elmenne a klubtól, bármi is legyen a körülmény. mint legutóbb thiagonál is.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2015.05.26. 12:04:32

Az a baj hogy valahol igaza van.

Szóval a klub a csapaton kívül a vezetőségből és a szurkolókból áll. Itt ugye a vezetőség szerepe hogy milyen kontraktust dugnak az orra alá.

Mindenki a pénzt mondja buktatónak, de szerintem itt nem arról van szó, hanem a hosszáról, és a játékpercekről.
Nem tisztelik eléggé? Kapott egy ajánlatot a klubtól, joga van elfogadni vagy elutasítani.
Igen egy olyan jellegű ajánlatot kapott ami bebiztosítaná a jövő évét, többet nem. A tilalom után igazolnak a helyére valakit ez szinte készpénznek vehető. A szurkolók se bánják ezt és a vezetőség sem, Ezért érzi úgy hogy nem becsülik meg. Ugyanakkor elvárjuk hogy ne hagyjon cserben minket és maradjon egy évet még.

Ha most elmegy másik klubba ott simán aláírják (szerződésben) hogy 3 évig kezdő, és pont azért nem gondolom hogy a pénz motiválja amit most csinál, mert brazil és játszani akar.

Én egyet kell értsek vele, és sok sikert a továbbiakban akár marad akár nem.

Ha távozik legalább kiderül hogy jogosan követelték e itt egy-ketten Montoyát a kezdőbe. Mert én félek tőle nem kicsit. Valamiért eddig egy edzőnknél sem játszott... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.05.26. 11:36:52

Szeretem a játékát, a meccseken levő hozzáállását, a küzdeni tudását, de legalább annyira utálom az állandó siránkozó nyilatkozatait a sajtóban.
Nem tisztelik eléggé? Kapott egy ajánlatot a klubtól, joga van elfogadni vagy elutasítani.
Egy évvel ezelőtt nem rendezett ekkora felhajtást maga körül, a játéka is igen sok kívánnivalót hagyott maga után. Nem tudom mennyi a klub ajánlata konkrétan, de visszataszító a sajtón keresztül lövöldözni a klubra és a vezetésre. Éppen egy Bl döntő előtt érzi úgy, hogy ezt meg kell tennie. :roll:

Ezek után biztos nem engednék neki semmit sem, menjen oda, ahol többet kereshet pár millióval.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.26. 11:15:27

Most itt sokan lélektelenségről, klubhűség hiányáról meg az ég tudja miről értekeznek vele kapcsplatosan.
Akkor sem volt más, mint amikor idejött és most sem más, mikor valszeg elmegy. Zsoldos, aki pénzért tolta aránylag zseniálisan egy jódarabig. Most csak azért szìdni, mert elmegy egy jobb fizetés reményében felesleges és számára teljesen irreleváns. Azt érzem, hogy sokan azért nézik rossz szemmel, mert egy jó tavaszi szezont tudhat magamögött és ezt a posztot nem tartottuk megoldatlannak e miat, legalább egy évig. Most, hogy valszeg elmegy, kezdünk pánikolni a posztja miatt, mert nincsen megoldva a pótlása, helyettesítése hosszabbtávra. Erről viszont nem Dani tehet.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.26. 04:58:13

Alvesnek szíve joga úgy taktikázni, ahogy legjobbnak tartja. A csapat szívesen megtartaná legalább egy fél évre, mert mostanában jól játszik. De nem irreális áron és nem a többiek morálját rontva. Ami meg az esetleges hiányát illeti. Alvesnek volt egy játéka, amit eleinte nagyon jól, aztán egyre rosszabbul alakított. Volt is ellene jó nagy közhangulat. Aztán a stáb változtatott a feladatkörén és ez nagyon bejött. Neki is, a csapatnak is. Ha elmegy, újra át kell szervezni a védelmet. De miért jelentene ez megoldhatatlan feladatot? Különösen, ha középen ősszel Verma lesz? Lehet, hogy valaki más szerepkört kap, mint eddig, lehet, hogy a B-ben találnak valakit. Januártól meg így is úgy is újra átszervezik a csapatot az újakkal.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.26. 00:39:35

Ronaldinho&Barca írta:Piszkosul szerencsés ember, mert ha Messi nem vette volna a hátára idén ezt a csapatot, és nem jöttek volna az eredmények, biztos vagyok benne ő lenne az egyik bűnbak idén és úgy kergetnék el mint a csudát, a szurkolók biztos.
Ez így ahogy van, szemenszedett hazugság. Ebben a csapatban mindenki hozzá tette a magáét, Messi rengeteg segítséget kapott, és ha nem az egyik villogott, akkor a másik. Ha csak Messin múlt volna, akkor se bajnokság, se BL. Max. a kupa, attól meg hű de lázban ég itt mindenki... Amúgy nem értem, hogy miért nehéz elképzelni, hogy neki az csak egy munkahely, amiből próbálja kihozni a legtöbbet, a jelenlegi helyzetről meg legkevésbé Alves tehet. Lehet neki azt mondani, hogy nem, és kész. Nem akarok lélektelen embereket látni játszani a pályán, de nem értem, hogy most hirtelen a rohadtul megutált klubvezetés lesz a jámbor bárány?

Szerk: Amúgy meg a megelőző két idényben Danin kívül mindenki úgy csillogott, hogy csak öröm volt nézni, nem? Büszkék lehettünk...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4518
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.05.26. 00:06:26

Kicsit az az érzésem, hogy elő vettük Valdes kazettát egy kis brazil szappanoperával megspékelve. Ha valaki akkor Daninak csendben alá kéne írni ezt a szerződést amit az orra alá dugtak. Piszkosul szerencsés ember, mert ha Messi nem vette volna a hátára idén ezt a csapatot, és nem jöttek volna az eredmények, biztos vagyok benne ő lenne az egyik bűnbak idén és úgy kergetnék el mint a csudát, a szurkolók biztos. Abban is biztos vagyok, hogy ha eligazolna, úgy járna mint Victor, kallódna össze vissza, csak azért mert ő neki zseton kellett, ilyen szinten annyival többet érne pár milka, mint pár serleg, cím? Szó se róla, nagyon csípem az ürgét, amióta itt van, de az elmúlt szezonokban már több rossz meccse volt mint jó, persze azt is meg kell vallani, hogy képes felszívni magát és jó produkciót elődrukkolni, de mindennek van egy határa, ennyire pedig nem lehet senki sem részeg. Klub saját maga alatt vágta a fát, hogy nem volt képes "utódot", helyettest találni erre a posztra, mikor előre lehetett látni Alves hanyatlását. Jó tárgyalási pozícióban van, de ha én 2008 óta itt játszanék, tagja lehettem a Pep teamnek, sokkal bölcsebb lennék, mert többet kapott a klubtól mint mi tőle.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.05.25. 20:04:22

Klaczy írta:
kanty írta:El lehet várni nyugodtan a tiszteletet, de a dolog kétoldalú. Ahhoz, hogy fontos legyen, tiszteljék, a másik oldalon a teljesítménnyel nem szabad gond legyen. Alves érvelése azonban itt meg is bukik.
Nagyon régóta játszik a Barcában és volt pár gyenge teljesítménye, a tavalyi év az biztosan az volt! Szóval jár neki a tisztelet. Ez a fizetés dolog is érdekes, mert Neymar elég jó fizetést kap, pedig két éve van itt. Messi meg már nem is tudom mennyit, pedig
a felső határ 8-10 millió euro között kellene lennie.
Kezdő játékosok 4-6 millió
sztárok 8-10 millió, ezek az én számaim.
Tényleg volt pár, jó pár.
Messit meg ilyen szempontból (is) értelmetlen Alveshez hasonlítani.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.05.25. 19:40:08

kanty írta:El lehet várni nyugodtan a tiszteletet, de a dolog kétoldalú. Ahhoz, hogy fontos legyen, tiszteljék, a másik oldalon a teljesítménnyel nem szabad gond legyen. Alves érvelése azonban itt meg is bukik.
Nagyon régóta játszik a Barcában és volt pár gyenge teljesítménye, a tavalyi év az biztosan az volt! Szóval jár neki a tisztelet. Ez a fizetés dolog is érdekes, mert Neymar elég jó fizetést kap, pedig két éve van itt. Messi meg már nem is tudom mennyit, pedig
a felső határ 8-10 millió euro között kellene lennie.
Kezdő játékosok 4-6 millió
sztárok 8-10 millió, ezek az én számaim.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.05.25. 19:27:54

El lehet várni nyugodtan a tiszteletet, de a dolog kétoldalú. Ahhoz, hogy fontos legyen, tiszteljék, a másik oldalon a teljesítménnyel nem szabad gond legyen. Alves érvelése azonban itt meg is bukik.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.25. 19:01:48

Egy ilyen után már csak 2 meccsen akarom a képét látni Barca mezben! :twisted:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.25. 18:29:37

Én nem értem, hogy miben volt/lehetett tiszteletlen vele a klub.
Alvesnek az elmúlt 3 évben összesen kb. volt egy jó fél szezonja, lehet sőt biztos, hogy ő ezt nem így gondolja de ettől még ez az igazság.
Éppen ezért mivel már lejtmenetben van, nem is fiatal játékos, ezért maximálisan érthető, hogy a klub már nem vele képzelte el a jövőt éppen ezért nem is erőltették a hosszabbítást vele.
Most olyan helyzetben vagyunk hogy meg van kötve a klub keze, Alves is produkált egy 3 hónapot most, az új edző is számol vele, ennek megfelelően a klub megváltoztatta az eddigi álláspontját és megkezdte a tárgyalást vele, sőt változtatott is az ajánlatán Alves javára.
Mi sértő van ebben?
Szerintem teljesen reálisan gondolkozott és járt el a klub!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.05.25. 18:23:41

kristop írta: és valószínűleg ebben se fogunk egyetérteni, de szerintem alves tavaszi teljesítménye kicsit túl van értékelve, az őszi meg alul. akkor se volt annyira rossz, és most se lett félisten.
Az őszi teljesítményével egyetértek veled , szerintem sem teljesített olyan rosszul. Kicsit gyengébben teljesített , ahol szinte az egész csapat rossz volt , még épülőben volt a csapat.
A tavaszi szezonban viszont bődületesen odatette magát , nélküle sem biztos , hogy itt lennénk most. (Az , hogy miért tette oda magát a kutyát nem érdekli , jöttek az eredmények és ez a lényeg)
Gondoljunk bele a Real ellen , Suáreznek adott gólpasszra , és a Bayern elleni labdaszerzésére , amiből Messi gólt szerzett.
Tehát ha nem is félisten , de sokat köszönhetünk neki.
Nem is értem azokat akik elküldenék... majd Adriano biztos megoldja...

Az meg , hogy az őszi teljesítménye alapján ítéljünk meg valakit , szerintem nem egy korrekt dolog.
Szerintem maradni fog , ő biztos maradni szeretne , de neki ez a 2+1 év bizonytalan. Én megértem őt , hogy próbálja még a legtöbbet kihozni belőle , utolsó nagy szerződése.
Azt hozzáteszem , hogy nem a legkorrektebb módon teszi ezt , de tudjuk milyen.
Remélem , hogy marad.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.25. 18:09:15

Alves, maradtál volna Bátosban...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.25. 17:58:21

Alves pontosan tudja, hogy nincs alternatívája a klubnál. Montoya? Ugyan már??? Douglas? Ne vicceljünk... Esetleg Adriano, de ha megsérül??? Na, pont ezért gyökérség ez. Döntse el, akar-e maradni és ha igen, ne zsarolgasson senkit. Ilyen emberre nincs szükség!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.25. 17:46:07

palesz77 írta:És szerinted mire vágyik? Csak mert a 3 éves szerződésajánlatot megkapta, 2+1 év, ugyanannyi fizetéssel, mint most. És mivel őt ugye nem a pénz érdekli, ezért nem értem, hogy miért nem fogadta el, és miért mond olyanokat, hogy 1,5 lábbal kint van a klubból.
most akartam pontosítani, hogy valamilyen szinten igaz az, hogy a pénz érdekli. de nem úgy, ahogy ti gondoljátok szerintem, hogy fizetésemelésért kuncsorog, hanem úgy hogy a mondjuk 3*6 millió, az több, mint 2*6 vagy akár 2*7.

a 2+1 te is tudod, hogy inkább kettő, mint három. sőt, valószínűleg inkább csak egy lenne nálunk, addigra csak szerzünk valakit. ezért gondolok a presztízskérdésre nála. alves nem olyan forma, aki ha 6 évestt kötünk vele, akkor 5 évig a padon ücsörögne, és csak felvenné a fizetését.
palesz77 írta:Szerinted melyik gigaklubnak kellene az őszi Alves?
mu, city szerintem. és ugyan nem gigaklubok, de liverpool, tottenham.

de most így eszembe jutott, hogy simán eltudom képzelni, hogy pep odaviszi magához egy-két évre. lahm már rég nem jobbhátvéd számára, rafinha meg nem tényező. a juve pedig ha egy evrának tudott szerződést adni, akkor egy majdnem triplázás után (fő a magabiztosság) kétlem, hogy alvesnek ne tudna.

és valószínűleg ebben se fogunk egyetérteni, de szerintem alves tavaszi teljesítménye kicsit túl van értékelve, az őszi meg alul. akkor se volt annyira rossz, és most se lett félisten.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.05.25. 17:40:54

Lehet itt csűrni-csavarni de Alves akkor is egy utolsó ....rágó zsaroló alak.
Köszönet azért amit eddig a clubért tett de most már igazán mehetne koldulni az arabokhoz... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.25. 17:39:33

kristop írta:és én se tartom ezt jó döntésnek, de szerintem értem honnan gyökerezik.
Totál egyet értek. Alves nem egy túl intelligens fickó, és lehet, hogy nem jó módját választotta, hogy bemutasson, de örülök, hogy valaki végre bemutat. Bár nem az az ősbarcás, de sokat tett a klubért, volt rossz időszaka, de másoknak is, az meg, hogy esély van a triplázásra, abban vastagon benne van. Jó lenne, ha mindkét fél megemberelné magát, és valami kompromisszumos megoldást találnának, hogy ne rossz szájízzel kelljen elválni, hiszen összességében azért gyümölcsöző kapcsolat volt ez.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.25. 17:28:03

kristop írta:ha pénz kérdés lenne, és arra menne, mint ahogy páran írjátok, akkor már januárban megegyezett volna valami gazdag csapattal és bejelentette volna előre, hogy ő távozik, mint valdes. mert ugyan "öreg" már, de így se sokan szaladgálnak azon az oldalon, akik jobbak lennének nála, a tavaszi teljesítményénél meg talán senki se volt jobb. ahova lazán beférne, bl csapat, és a fizetését is állni tudják az szerintem a mu, psg, city, juventus négyes.
Szerinted melyik gigaklubnak kellene az őszi Alves? Kb 1 jó meccse volt, a Real ellen, amúgy annyit hibázott, mint a szemét. PSG-be ott van amúgy is Van Der Wiel és Aurier, hülyék lennének megvenni egy formán kívüli Alvest csilliárdos fizetéssel - ismétlem, az őszi énjéről beszélek, azóta feljavult, ennek ellenére a PSG-nek így se kell -, Juve meg se engedheti magának szerintem, MU még azt mondom, de Citynél se sok értelmét látom. Ha belegondolunk nincs sok opciója Daninak, nem véletlen, hogy nyáron se úszkált ajánlatokban..
kristop írta:a szerződése már majdnem lejárt, de még mindig hagy egy kiskaput a klubnak, hogy megkapja, amire vágyik, erre volt jó ez a nyilatkozat. meg elvileg arra, hogy ne higgyék el hogy már mindenhova aláírt, meg hogy csak a pénzt akarja, de úgylátszik ez nem jött neki össze :D
És szerinted mire vágyik? Csak mert a 3 éves szerződésajánlatot megkapta, 2+1 év, ugyanannyi fizetéssel, mint most. És mivel őt ugye nem a pénz érdekli, ezért nem értem, hogy miért nem fogadta el, és miért mond olyanokat, hogy 1,5 lábbal kint van a klubból.

Ha meg csak makacskodna, akkor nem mondana olyat, hogy az elnök tudja, hogy ő mit szeretne még, majd meglátjuk megteszi-e. Van egy olyan tippem, hogy nem egy hivatalos bocsánatkérés hiányzik neki ahhoz, hogy aláfirkantsa a hosszabbítást.. :roll:
Válasz küldése