Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.14. 22:53:10

Azt hiszem ő örült a legjobban annak, hogy nem voltak szurkolók tavaly. Señor lesz itt idén fütty, meg fehér zsepi rendesen. Ezt még ő se gondolhatja komolyan, h bárki hosszabbítani akar vele jövő nyár után. :lol:

+ 1 pirospont, hogy Busit meg SR-t egyszerre hozta le, rossz volt őket nézni.
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.13. 23:36:03

LG írta:
2021.09.13. 19:03:18
Néha az ilyen betöméseken nagyon sok múlik. Pl. 2004 tavaszán Davids érkezése. Vagy a Realnál is akkor kezdtek jönni a BL győzelmek, mikor Casemiro kezdő lett.
Azért nálunk ez kevés lenne.
Sokkal több ember cseréjére lenne szükség.
Fizikailag és taktikailag is messze vagyunk a legjobbaktól.
De ezt holnap lemérhetjük mennyire.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.13. 22:17:38

LG írta:
2021.09.13. 19:03:18
Néha az ilyen betöméseken nagyon sok múlik. Pl. 2004 tavaszán Davids érkezése. Vagy a Realnál is akkor kezdtek jönni a BL győzelmek, mikor Casemiro kezdő lett.

Én a rangadókon nagyon kevésnek érzem védekezésben a középpályánkat, és itt szerintem nagyot tudnánk előrélépni, ha találnánk egy jó embert. Nyilván nem olyan játékosra gondolok, aki rombolni tud, összjátékban pedig semmi. De pl. Wijnaldummal szerintem nagyot nyerhettünk volna. Őt jól tudta volna valószínűleg használni Koeman is. Az egyik nagy erénye, hogy a hollandok jól teljesítenek a kezei alatt.
Ezzel egyetértek, pont ezt is szerettem volna írni, hogy ha 1-2-3-4 ilyen játékost veszünk, ahova nincs emberünk, azzal nincs gond.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.13. 19:03:18

hajnesz írta:
2021.09.13. 16:06:40
Ahogy a kolléga is megjegyezte, pénz most nincs 11 zsoldos venni, és állni a fizetésüket, ezért olyan játékot kell játszani, amihez a keret, és a fiatalok alkalmasak, az pedig ez a fajta játék. 1-1 lyukat meg be tudunk tömni Edmilson, Yaya féle arcokkal, ha látjuk, hogy valahova nagyon nincs ember...
Néha az ilyen betöméseken nagyon sok múlik. Pl. 2004 tavaszán Davids érkezése. Vagy a Realnál is akkor kezdtek jönni a BL győzelmek, mikor Casemiro kezdő lett.

Én a rangadókon nagyon kevésnek érzem védekezésben a középpályánkat, és itt szerintem nagyot tudnánk előrélépni, ha találnánk egy jó embert. Nyilván nem olyan játékosra gondolok, aki rombolni tud, összjátékban pedig semmi. De pl. Wijnaldummal szerintem nagyot nyerhettünk volna. Őt jól tudta volna valószínűleg használni Koeman is. Az egyik nagy erénye, hogy a hollandok jól teljesítenek a kezei alatt.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.13. 18:09:51

Rezisto95 írta:
2021.09.13. 15:49:24
Kedves LG nevű felhasználó!

Ha klubfilozófiáról meg a múltról akarsz beszélni, azt ajánlom nézd meg a barca mennyit ér a transfermarkt nevű oldal szerint. Kb 660 millió euró körül van most, ami azt jelenti hogy lecsúsztunk a top 20 ból. Egy inter, lipcse, united is köröket ver ránk ebben a tekintetben. Akkor mit akarunk mi trófeákat nyerni? Kb örüljünk annak az egy király kupának és maradjunk a top 3 ban a bajnokságban. Bayern holnap kíváncsi leszek mennyit fog verni nekünk... 3-1 vagy 2-0 szerintem.
Kedves Rezisto!
Ti kezdtétek el védni Koemant olyanokkal, mint:
"Inkább egy olyan ember üljön a padon aki tényleg szereti a klubot mint aki nem."
"klub iránti elkötelezettség igenis nagy erény"
"Egyáltalán nem kell, hogy klublegenda legyen az edző, de az fontos, hogy ugyanazok az értékek legyen neki is fontosak, ami a klubnak."

Ezekre a kijelentésekre kérdeztünk rá mi is az pontosan, és hogyan testesíti meg mindezt Koeman.
Erre jössz a Barca jelenlegi értékével, hogy mennyit ér.
Ebből hogyan olvashatjuk ki a Barca klubfilozófiáját?
Segíthetnél, mert elvesztettem a fonalat.

Ha meg örülnünk kellene egy király- kupának, meg egy La Liga 3. helynek, bár még mindig nem tudtam meg tőletek, mi az a Barca filozófia, de biztos nem ez. És, ha ennyi várható el Koeman mestertől, akkor én mihamarabb meneszteném, ha lesz rá lehetőség.
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2021.09.13. 17:29:05

Rezisto95 írta:
2021.09.13. 15:49:24
Kedves LG nevű felhasználó!

Ha klubfilozófiáról meg a múltról akarsz beszélni, azt ajánlom nézd meg a barca mennyit ér a transfermarkt nevű oldal szerint. Kb 660 millió euró körül van most, ami azt jelenti hogy lecsúsztunk a top 20 ból. Egy inter, lipcse, united is köröket ver ránk ebben a tekintetben. Akkor mit akarunk mi trófeákat nyerni? Kb örüljünk annak az egy király kupának és maradjunk a top 3 ban a bajnokságban. Bayern holnap kíváncsi leszek mennyit fog verni nekünk... 3-1 vagy 2-0 szerintem.
Legalább az igazat írd kérlek 🙄
10. a Barca a Tottenham mögött és a Juve előtt.Felsoroltak közül egyedül a United az igaz.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.13. 16:06:40

LG írta:
2021.09.13. 14:59:11
Nem gondolom, hogy ez a klub filozófiája, vagy ennek kellene lennie. Pl. a Rijkaard-éra sikereinél olyan játékosok játszottak a középpályánkon, mint Edmilson, Motta vagy olykor előbbiek sérülékenysége miatt Márquez. Yaya Touré is azért elég jó igazolás volt. De LE alatt is akkor tudtunk újra sikeresek lenni, mikor kicsit el tudtunk szakadni a Guardiola-éra berögződéseitől, néha átengedtünk a területet az ellenfélnek, mertünk kontrázni, pontrúgásokból tudtunk eredményesek lenni, fizikailag erősödött a csapat. A középpályánkon pedig Rakitic munkája kulcsfontosságú volt.

Egy Buquets-Pedri-Puig középpálya top csapatok ellen nem elég. Vagy inkább verjenek össze a BL-rangadókon, csak ragaszkodjunk ezekhez a rossz berögződésekhez?
nekem az az érzésem, hogy eleget néztük az elmúlt időben ezeket a "vadhajtásokat", eredmény volt is, meg nem is, ideje visszatérni ahhoz, amihez értünk. Rövidpasszos játék, sok futás, súlypont áthelyezés, feleslegesen fizetjük a fiatalok képzését, ha aztán Yaya Touré féle arcokkal akarunk játszani, akik nem feltétlenül kompatibilisek ezzel a játékkal. Ahogy a kolléga is megjegyezte, pénz most nincs 11 zsoldos venni, és állni a fizetésüket, ezért olyan játékot kell játszani, amihez a keret, és a fiatalok alkalmasak, az pedig ez a fajta játék. 1-1 lyukat meg be tudunk tömni Edmilson, Yaya féle arcokkal, ha látjuk, hogy valahova nagyon nincs ember...
Az utolsó kérdésedre a válasz meg egyrészt igen, másrészt meg ez nem zárja ki azt, hogy sikeresek legyünk hosszútávon, ha ragaszkodunk a saját játékunkhoz, és nem követjük a többi klubot.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.13. 16:01:27

Rezisto95 írta:
2021.09.13. 15:49:24
Kedves LG nevű felhasználó!

Ha klubfilozófiáról meg a múltról akarsz beszélni, azt ajánlom nézd meg a barca mennyit ér a transfermarkt nevű oldal szerint. Kb 660 millió euró körül van most, ami azt jelenti hogy lecsúsztunk a top 20 ból. Egy inter, lipcse, united is köröket ver ránk ebben a tekintetben. Akkor mit akarunk mi trófeákat nyerni? Kb örüljünk annak az egy király kupának és maradjunk a top 3 ban a bajnokságban. Bayern holnap kíváncsi leszek mennyit fog verni nekünk... 3-1 vagy 2-0 szerintem.
Lehet edzőt kéne velük cserélni :D
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.13. 15:49:24

Kedves LG nevű felhasználó!

Ha klubfilozófiáról meg a múltról akarsz beszélni, azt ajánlom nézd meg a barca mennyit ér a transfermarkt nevű oldal szerint. Kb 660 millió euró körül van most, ami azt jelenti hogy lecsúsztunk a top 20 ból. Egy inter, lipcse, united is köröket ver ránk ebben a tekintetben. Akkor mit akarunk mi trófeákat nyerni? Kb örüljünk annak az egy király kupának és maradjunk a top 3 ban a bajnokságban. Bayern holnap kíváncsi leszek mennyit fog verni nekünk... 3-1 vagy 2-0 szerintem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.13. 14:59:11

hajnesz írta:
2021.09.13. 01:57:59
Sonoma írta:
2021.09.12. 20:01:05

Azért nem válaszoltam eddig, mert vártam a válaszokat a " klub filozófiára", meg a " Barca dns- re" vagy "amiben a klub hisz" mantrákra, amiket valaki, aki ebben hisz kifejti. Hiszen Koeman megtartása ezért "jó" nekünk, mert mindezek meg vannak benne.

Nos, úgy érzem magam, mint Stephen Hawking, amikor meghívta egy partira az időutazókat.

De a kérdésedre válaszolva. Ha 4-5 kupa a klub filozófiája, akkor a mester pocsék teljesítményt produkált. Nincs meg benne a Barca dns vagy mi. :D
Nem nagyon éreztem értelmét egy ilyen kérdésre válaszolni, tekintve, hogy 99.99%-a az embereknek tudja, hogy mire gondoltam (remélem), de akkor megpróbálom röviden,
Kevés Kessi és Kanté, több Puig és Pedri
Nem gondolom, hogy ez a klub filozófiája, vagy ennek kellene lennie. Pl. a Rijkaard-éra sikereinél olyan játékosok játszottak a középpályánkon, mint Edmilson, Motta vagy olykor előbbiek sérülékenysége miatt Márquez. Yaya Touré is azért elég jó igazolás volt. De LE alatt is akkor tudtunk újra sikeresek lenni, mikor kicsit el tudtunk szakadni a Guardiola-éra berögződéseitől, néha átengedtünk a területet az ellenfélnek, mertünk kontrázni, pontrúgásokból tudtunk eredményesek lenni, fizikailag erősödött a csapat. A középpályánkon pedig Rakitic munkája kulcsfontosságú volt.

Egy Buquets-Pedri-Puig középpálya top csapatok ellen nem elég. Vagy inkább verjenek össze a BL-rangadókon, csak ragaszkodjunk ezekhez a rossz berögződésekhez?
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.13. 12:50:04

hajnesz írta:
2021.09.13. 01:57:59
Sonoma írta:
2021.09.12. 20:01:05

Azért nem válaszoltam eddig, mert vártam a válaszokat a " klub filozófiára", meg a " Barca dns- re" vagy "amiben a klub hisz" mantrákra, amiket valaki, aki ebben hisz kifejti. Hiszen Koeman megtartása ezért "jó" nekünk, mert mindezek meg vannak benne.

Nos, úgy érzem magam, mint Stephen Hawking, amikor meghívta egy partira az időutazókat.

De a kérdésedre válaszolva. Ha 4-5 kupa a klub filozófiája, akkor a mester pocsék teljesítményt produkált. Nincs meg benne a Barca dns vagy mi. :D
Nem nagyon éreztem értelmét egy ilyen kérdésre válaszolni, tekintve, hogy 99.99%-a az embereknek tudja, hogy mire gondoltam (remélem), de akkor megpróbálom röviden,
Kevés Kessi és Kanté, több Puig és Pedri
Még mindig nem fejtetted ki, mire gondolsz.
Ha nem tudod megfogalmazni a klub filozófiáját, akkor nehéz megérteni téged, miről is beszélsz, amikor Koeman megtartása mellett érvelsz.
Melyek azok a pontok, ahol a mester munkássága és a klub értékei, filozófiája találkozik, vagy tetten érhető.
A Puigot nem is szabadna említeni Koemannál, mert a szemünk előtt teszi tönkre a pályafutását. Remélem nem ez a klub filozófiája.

------------------
Valverde, de inkább Setien összehasonlítása Koemannal meg szintén érdekes.
Mintha a Tescos gazdaságost összehasonlítanám a Spar budgettel, mennyivel finomabb.
A statisztikákat meg el kéne felejteni. A top 3 klubokat nem érdekli, hogy nekünk mekkora a labdabirtoklásunk ( aminek nagy része meddő), könnyedén vernek meg minket most már otthon is.
Ha már statisztika.Valverde és Setien (jó vele csak egy meccs volt hazai) idejében sem vert meg a Bl-ben senki otthon. Egy hét éves veretlenséget dobott el Koeman mester a Juve, majd a PSG ellen, szörnyű játékkal.
Tavaly egy rangadót sem nyertünk meg (AM, RM).
Ja, a nagy meccseken nem szerepelt Koemannal jól a csapat?
Neki nem a Getafe ellen kell felkészíteni a csapatot (kis túlzással azt álmukból felkeltve is verni kellene), hanem a top csapatok ellen. Ha ez nem megy mégis hogyan szeretnénk kupákat nyerni? Folyamatosan azt várni, a másik hátha többet hibázik?
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.13. 07:58:43

Koemant azért szerintem inkább jellemzi a barcára jellemző támadó foci mint akár Valverdét, vagy Setient. Lásd: legmagasabb várható gólok száma, top 3as labdabirtoklás, és mindez európa top klubjaival szemben. Igaz, nagy meccseken nem szerepelt jól a csapat, de ez nem csak az ő hibája. Legtöbb kapufája is a barcának volt tavaly ha jól emlékszem.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.13. 01:57:59

Sonoma írta:
2021.09.12. 20:01:05

Azért nem válaszoltam eddig, mert vártam a válaszokat a " klub filozófiára", meg a " Barca dns- re" vagy "amiben a klub hisz" mantrákra, amiket valaki, aki ebben hisz kifejti. Hiszen Koeman megtartása ezért "jó" nekünk, mert mindezek meg vannak benne.

Nos, úgy érzem magam, mint Stephen Hawking, amikor meghívta egy partira az időutazókat.

De a kérdésedre válaszolva. Ha 4-5 kupa a klub filozófiája, akkor a mester pocsék teljesítményt produkált. Nincs meg benne a Barca dns vagy mi. :D
Nem nagyon éreztem értelmét egy ilyen kérdésre válaszolni, tekintve, hogy 99.99%-a az embereknek tudja, hogy mire gondoltam (remélem), de akkor megpróbálom röviden,
Kevés Kessi és Kanté, több Puig és Pedri
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.12. 20:01:05

mess2009 írta:
2021.09.11. 13:59:13
Sonoma írta:
2021.09.10. 18:35:57
hajnesz írta:
2021.09.10. 15:15:32
.......
........
az roppant egyszerű: 4-5 kupa évente. a többi magyarázkodás és propaganda.
Azért nem válaszoltam eddig, mert vártam a válaszokat a " klub filozófiára", meg a " Barca dns- re" vagy "amiben a klub hisz" mantrákra, amiket valaki, aki ebben hisz kifejti. Hiszen Koeman megtartása ezért "jó" nekünk, mert mindezek meg vannak benne.

Nos, úgy érzem magam, mint Stephen Hawking, amikor meghívta egy partira az időutazókat.

De a kérdésedre válaszolva. Ha 4-5 kupa a klub filozófiája, akkor a mester pocsék teljesítményt produkált. Nincs meg benne a Barca dns vagy mi. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.09.11. 13:59:13

Sonoma írta:
2021.09.10. 18:35:57
hajnesz írta:
2021.09.10. 15:15:32
Egyáltalán nem kell, hogy klublegenda legyen az edző, de az fontos, hogy ugyanazok az értékek legyen neki is fontosak, ami a klubnak.
Oké, először tisztázzuk melyek azok az értékek szerinted, amit a klub fontosnak tart, és ebből mit sikerült Koemannak megvalósítani.
Mert nekem így kicsit megfoghatatlan miről is beszélgetünk.
az roppant egyszerű: 4-5 kupa évente. a többi magyarázkodás és propaganda.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.10. 20:45:50

LG írta:
2021.09.10. 20:33:13
Ha már Valverde ismét szóba jött, én sem gondolom, hogy 17-ben ő tökéletes választás volt, de az a legutóbbi három edzőnk közül még mindig őt tartom a legjobbnak.
szerintem inkabb nala voltak jobb eredmenyek, de azert o is belefutott azokba a szornyu veresegekbe :(
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.10. 20:33:13

Sonoma írta:
2021.09.10. 18:35:57
hajnesz írta:
2021.09.10. 15:15:32
Egyáltalán nem kell, hogy klublegenda legyen az edző, de az fontos, hogy ugyanazok az értékek legyen neki is fontosak, ami a klubnak.
Oké, először tisztázzuk melyek azok az értékek szerinted, amit a klub fontosnak tart, és ebből mit sikerült Koemannak megvalósítani.
Mert nekem így kicsit megfoghatatlan miről is beszélgetünk.
Ugyanezeket kérdezném én is.

Ha már Valverde ismét szóba jött, én sem gondolom, hogy 17-ben ő tökéletes választás volt, de az a legutóbbi három edzőnk közül még mindig őt tartom a legjobbnak.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.10. 18:35:57

hajnesz írta:
2021.09.10. 15:15:32
Egyáltalán nem kell, hogy klublegenda legyen az edző, de az fontos, hogy ugyanazok az értékek legyen neki is fontosak, ami a klubnak.
Oké, először tisztázzuk melyek azok az értékek szerinted, amit a klub fontosnak tart, és ebből mit sikerült Koemannak megvalósítani.
Mert nekem így kicsit megfoghatatlan miről is beszélgetünk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.10. 15:15:32

Sonoma írta:
2021.09.10. 14:29:33
Miért kell állandóan ezt az "olyan edző kell amiben a klub hisz" mantrát tolni?
Pláne ha még klublegenda is.
Setien is hitt abban, ami a klub filozófiája és láttuk hova vezetett.
Itt van Tuchel ellenpéldának. Nem Chelsea filozófiában hitt (ha van ilyen egyáltalán), nem volt klublengenda, félév alatt mégis összerakta a csapatot.
Én inkább egy ilyen edzőnek örülnék, mint ő, nem kell a "legendáinkkal" bratyizni (hiszen ő is az-Koeman), mindenki a formájához képest kapjon játékperceket.
Egyáltalán nem kell, hogy klublegenda legyen az edző, de az fontos, hogy ugyanazok az értékek legyen neki is fontosak, ami a klubnak.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.10. 14:29:33

hajnesz írta:
2021.09.10. 12:25:47
LG írta:
2021.09.10. 12:09:52
Hiába klublegenda játékosként, ha edzőként kevés a klub amícióihoz. Hosszútávon legalábbis mindenképp. Pont az ilyenek miatt szívunk már évek óta, hogy ilyen edzőkben gondolkodunk: legyen kötődése a klubhoz, vagy legalább ismerje a ligát (Valverde), vagy legyen Barca-fan (Setién). Lehet, hogy nem ártana egy kicsit professzionálisabban hozzáállni az ilyen kérdésekhez a klubnál. Elmúltak már azok az idők, mikor szimplán a keret kiemelkedő erőssége miatt számolni kellett velünk, most már sokkal keményebben meg kell dolgozni a sikerért.
Annak miért örülnénk, ha jönne egy új Mourinho, és kitalálná, hogy ezentúl Kanté és Pogba fog szűrni a csapatban (lesarkítva).
Pont azért kellenek az ilyen edzők, mert abban hisznek, amiben a klub is. Van egy játék, egy szisztéma, ami köré hozhat az edző egy kis változtatást, de ennyi.
Próbálkoztunk már ezzel a vonallal (Valverde), nem volt valami élvezhető az az időszak, hiába is nyertünk bajnokságot.
Miért kell állandóan ezt az "olyan edző kell amiben a klub hisz" mantrát tolni?
Pláne ha még klublegenda is.
Setien is hitt abban, ami a klub filozófiája és láttuk hova vezetett.
Itt van Tuchel ellenpéldának. Nem Chelsea filozófiában hitt (ha van ilyen egyáltalán), nem volt klublengenda, félév alatt mégis összerakta a csapatot.
Én inkább egy ilyen edzőnek örülnék, mint ő, nem kell a "legendáinkkal" bratyizni (hiszen ő is az-Koeman), mindenki a formájához képest kapjon játékperceket.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.10. 12:25:47

LG írta:
2021.09.10. 12:09:52
Hiába klublegenda játékosként, ha edzőként kevés a klub amícióihoz. Hosszútávon legalábbis mindenképp. Pont az ilyenek miatt szívunk már évek óta, hogy ilyen edzőkben gondolkodunk: legyen kötődése a klubhoz, vagy legalább ismerje a ligát (Valverde), vagy legyen Barca-fan (Setién). Lehet, hogy nem ártana egy kicsit professzionálisabban hozzáállni az ilyen kérdésekhez a klubnál. Elmúltak már azok az idők, mikor szimplán a keret kiemelkedő erőssége miatt számolni kellett velünk, most már sokkal keményebben meg kell dolgozni a sikerért.
Annak miért örülnénk, ha jönne egy új Mourinho, és kitalálná, hogy ezentúl Kanté és Pogba fog szűrni a csapatban (lesarkítva).
Pont azért kellenek az ilyen edzők, mert abban hisznek, amiben a klub is. Van egy játék, egy szisztéma, ami köré hozhat az edző egy kis változtatást, de ennyi.
Próbálkoztunk már ezzel a vonallal (Valverde), nem volt valami élvezhető az az időszak, hiába is nyertünk bajnokságot.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.10. 12:09:52

Hiába klublegenda játékosként, ha edzőként kevés a klub ambícióihoz. Hosszútávon legalábbis mindenképp. Pont az ilyenek miatt szívunk már évek óta, hogy ilyen edzőkben gondolkodunk: legyen kötődése a klubhoz, vagy legalább ismerje a ligát (Valverde), vagy legyen Barca-fan (Setién). Lehet, hogy nem ártana egy kicsit professzionálisabban hozzáállni az ilyen kérdésekhez a klubnál. Elmúltak már azok az idők, mikor szimplán a keret kiemelkedő erőssége miatt számolni kellett velünk, most már sokkal keményebben meg kell dolgozni a sikerért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2021.09.10. 12:29:23-kor.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.10. 11:46:46

Szerintem a klub iránti elkötelezettség igenis nagy erény egy szakvezetőnél is. Szerintem egy klublegenda ennél egy picivel több tiszteletet érdemel... Ha emlékszel mit mondott amikor a holland válogatottat még nagyban vezette : "Ő csakis egy csapatért hajlandó szerződést bontani a szövetséggel, az pedig a barca."
Inkább egy olyan ember üljön a padon aki tényleg szereti a klubot mint aki nem. És az is igaz hogy Xavi még nem állt készen, és nem volt más komoly jelölt aki el is jött volna. Ezért is jó a szavazás, mert ebből kiderül hogy ki az akinek valóban Koemannal van baja, és ki az aki csak arról álmodozik hogy majd egyszer talán Guardiola átveszi az együttest (nyilván ez nem fog megtörténni). Éljünk a jelenben, és a jövőbe tekintsünk én azt mondom, van 6-7 nagyon ígéretes fiatalunk akik a csapat szerves részévé válnak lassan. Jó az irány, csak pénzügyileg kéne helyre jönni egyszer ahogy mondták a srácok a topicban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.10. 11:11:46

Rezisto95 írta:
2021.09.09. 10:03:40
Koeman a megfelelő ember most a barcának. Ezt szinte minden klubközeli ember megmondta eddig, és egyet értek az állítással.
Jó hogy nem egy edzőzseni a mester, de látszik hogy szereti a klubbot, és hogy rendíthetetlen. Egy Conte, vagy Tuchel nem tűrné azt hogy őket bárki felül bírálja. Az ő egójuk a klub felett álltak. Hiába mindenki kritizálja és a vezetés is majdnem elbocsájtotta ő mégis lelkesen végzi a munkáját.Respect
Szóval ő a jó edző, mert nincs benne annyi tartás, hogy elmenjen, miután mindenki tudja, hogy ha lett volna más lehetőség, elküldték volna? Meg azért, mert a tavalyi gyászos szezonhajrá után nem állt fel magától? Meg azért, mert nem olyan karizmatikus, mint a top edzők, hanem hajlamos megalkudni? Mert én ezeket finoman szólva sem tartom erénynek.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.09.09. 21:10:00

Én sem küldtem volna el.
Most még jó ide. Elég nagy a káosz a klub körül még mindig, gatyába kell rázni a pénzügyeket, most ez a legfontosabb.
Én nem sírok úgy Messi után, mint itt sokan. A hogyan az bánt, de szerintem tényleg jobb lesz a csapatnak nélküle már.

Ami nem tetszik Koemanban az az, hogy iszonyat csökönyös: Puiggal pl ugye: hiába tolja jól a gyerek, dafkéból sem játszatja.
Ugyanakkor tényleg Pedriék vannak csapágyasra játszatva.
Azt sem értem, hogy miért nem alkalmazza a 3 védős rendszert, mikor működött.
Legyen ebben is makacs, próbáljon meg kialakítani egy masszív taktikát, ültesse át azt a gyakorlatba. Max akkor térjen el, ha nem válik be. De ez, hogy egyszer ez, egyszer az, sokszor elképzelés nélkül...
Válasz küldése