Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
30
40%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 75
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.25. 18:49:22

Mondjuk a La Ligának is megköszönhetjük az FFP-jét. Belegondoltatok már, hogy idén és tavaly a mi águnkon jutott a Dortmund és az Inter a BL döntőbe, 3 éve pedig az águnkon, mikor a Benfica jutott tovább, Ajax, Liverpool, Villarreal lett volna az út a döntőig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7583
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.25. 18:30:23

Szerintem jelen körülmények között nem volt benne rizikó. Több oldalról szólnak a hírek, hogy ők sem voltak elégedettek a fiatalok menedzselésével (mint ahogy a világon Xavin kívül kb senki), ezt nem lehetett így folytatni, időzített bomba volt már a klub szempontjából, végleges károkat okozhatott volna. Hazai bajnokságban eredményben elképzelhető a visszalépés, de Európában a 0-ról csak felfelé vezet az út, és jövőkép Xavival abszolút nem volt, ilyen téren is csak felfelé vezethet az út. Ilyen téren én nagy rizikót nem látok benne, ha nem jönne be, akkor is kötelező volt, és a potenciális jelöltek közül kb minden szempontból a legjobb.

Ha nem jönne be, túl sok rosszat akkor se lehetne mondani Laportára, emiatt legalábbis.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.25. 18:28:13

Mondjuk azt nem értem miért lenne kockázatos Flick kinevezése. Elvileg 1+1 év szerződést kap.
Szépíthetjük a dolgokat, de Xavival 2* kiestünk a BL csoportból. Ha a Benficanak lövünk otthon egy gólt, továbbmegyünk. Nem őt hibáztatom, de lehet lett volna edző aki megoldja. Idén szebb a BL eredmény, de egy EL szintű csoportból mentünk tovább. 2* kiestünk az EL-ből. Ha idén 4-ek lettünk volna egy vesztes BL döntő mellett, szerintem mind anyagilag, mint sportszakmailag előrébb végzünk.
És ezzel nem Xavi érdemeit akarom kissebbíteni.
Jövőre is csak elérjük a BL helyeket, hiszen a Reál, Barca, Atleti mögött mindenki jóval le van maradva, és azt nem hiszem, hogy a nyáron ez változna. A BL-ben el kell érni a kieséses szakaszt.
Mentálisan, fizikálisan remélem csak fejlődhetünk, utóbbiról egyre több a hír, hogy a felkészítés nagyon nem volt rendben, az előbbi problémáit pedig láthattuk már eleget az utóbbi években.
Max jövőre keresünk egy új edzőt, mikor elvileg több neves edző elérhető lesz.
Addig kipróbálunk valami újat, a fiatalok megtanulnak valami mást is.
Én bizakodó vagyok, ha Flicket nem is tartom olyan nagy edzőnek, csak van egy VB címe, igaz másodedzőként, egy BL és 2 bajnoki címe. Nem ma kezdte a szakmát. Nagyon fontos lenne, hogy bizalmat, erőt és nyugalmat sugározzon a csapat felé.
Már csak Deco helyére kellene gyorsan hozni valakit, mondjuk Txiki Begiristaint, vagy Alemanyt vissza :)
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.05.25. 18:05:02

Andrsika írta:
2024.05.25. 18:01:54
Nekem az ős Munchen fan haverjaim mind sírjàk vissza Flicket..
Én sokkal nyugodtabb vagyok mint Xavinák bármikor!
Legyen így! 🤞
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.05.25. 18:01:54

Nekem az ős Munchen fan haverjaim mind sírjàk vissza Flicket..
Én sokkal nyugodtabb vagyok mint Xavinák bármikor!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.05.25. 17:56:51

Messa írta:
2024.05.25. 16:01:16

Az utolsó mondatnak meg nézz utána kicsit, olvass bele a Bayern fórumokba, épp azon vannak kiakadva hogy miért nem vitték vissza Flicket Kompany helyett. Minden mellette szólt, szerették.
Nem olvastam utána, és nem is Münchenben élek (bár Bayern fan van mindenütt), de akikkel beszéltem nem sokan tartják remek edzőnek. 🤷Persze lehet a válogatott miatt elfogultak. :)

Mondjuk ahol te nézted, hogy Kompany helyett inkább őt akarták azt akár el is hiszem. Vak helyett a félszemű is király. 🙂 De itt speciel egy nem teljesen kutyaütő edző már volt akinek ő maga fogadott hűséget négy hete.

Chino írta:
2024.05.25. 17:00:26
Laporta hatalmas kockázatot vállalt szerintem Flickkel, főleg egy ilyen ingatag időszakban. Ha marad Xavi az egy biztonsági megoldás, a szurkolók nem fordulnak ellene, eredményekre is lehet esély. Elküldeni egy legendát és hozni egy külsős edzőt, aki azért nem olyan rutinos vagy nagy nevű veszélyes ilyen helyzetbenn. Ha nem jönnek az eredmények nagyon könnyen Flick és Laporta ellen irányulhat a népharag.
Pontosan ez. 19re húz lapot, és maximum találgathatjuk, hogy mitől pánikol ami miatt ezt és így! csinálta végül... Minden esetre négy hete az ellenkezőjét gondolta (vagy egy gerinctelen féreg, esetleg mindkettő). Valahogy nem hagy nyugodni a gondolat hogy egy nárcisztikus pöts és a pesszimista nyilatkozat miatt gondolt egyet hogy na hallod megmutatom ki a főnök, akkor húzzál el innen azt szakasszunk gyorsan valakit... Szóval hogy semmi különös koncepció nincs ebben csak Laporta önérzete... De simán benne van az is hogy tévedek.


Minden esetre én nem vagyok nyugodt meg izgatott emiatt..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gy 2024.05.25. 18:04:08-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21281
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.25. 17:17:32

Tuchel kivágása a Chelsea-ből mondjuk hatalmas hiba volt szerintem, az utódaival jó nagy mélységeket jártak meg, talán így a szezon végére volt náluk egy kis konszolidáció.

Amúgy egyetértek, egy BL-győzelem összejöhet, de ha többet közelébe sem ér az adott edző, akkor őt én sem fogom a legjobbak közé sorolni. Tuchel-t viszont odatenném. A győzelme mellett ő tudja felmutatni a PSG egyetlen döntőjét, és idén is elment elődöntőbe a Bayern-nel, és kevésen múlott a döntő. Pep háromszoros győztes, amellett volt döntője és sok elődöntője, és nem egyszer igen kicsi dolgokon csúszott el. Szóval, aki szinte folyamatosan ott van a tűz közelében, az nálam top szint.

Flick-nek még azért kell bizonyítania, hogy ott legyen, de a lehetőség ott van benne. Majd meglátjuk. Számomra így városabb az új szezon. Xavival kisebb lett volna a kockázat, ezt adom, a némettel bármelyik végletet el tudom képzelni. De néha be kell vállalni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7468
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.25. 17:00:26

LG írta:
2024.05.25. 15:11:58
gy írta:
2024.05.25. 14:00:10

Jópár edző nyert BLt azt minden csak nem top (lásd Di Matteo, ....). Szerintem a németek örülnek hogy odébb tolja a biciklit 😇
Nagyon ritkán összejön gyengébb edzőnek is, pl. a fenti példa, ahogy Rehagel is nyert EB-t a görögökkel, de azért nem ez a jellemző. Inkább az, hogy még kiváló edzőknek erős kerettel is nehezen jön össze. Fergusson legenda, de hosszú és eredményes pályafutása alatt 2x tudta csak behúzni a BL-t. Wenger csak ezüstig jutott.

A Bayern-nél pedig tényleg volt egy nagyon erős keret, de erős kerete volt korábban Guardiolának és később Tuchel-nek is, nekik mégsem jött össze. Pedig ők elég jó edzők, akik már korábban bizonyítottak a BL-ben. Szóval alapvetően nehéz behúzni a sorozatot, sokszor apróságokon el lehet csúszni.

Flick ilyen szempontból tényleg kérdőjel, mert még hosszabb távon nem bizonyított, lehet, hogy csak 1 jó futás volt benne. De én ezt valahogy nem gondolnám. A válogatottal tényleg csúnyán bukott, de egyrészt a klub- és a válogatott foci más kávéház, másrészt elkezdőttek ott a bajok már korábban is, szóval azzal nem értek egyet, hogy ő züllesztette le a csapatot, inkább csak nem tudta a már elindult züllést megállítani.
A Bl-t én sem feltétlenül az edző érdemének vagy bukásának tulajdonítanám, ahogy a keret sem biztosíték semmire. A legjobb példa talán Pep. Szerintem senki sem mondaná rá hogy gyenge vagy éppen közepes edző edző lenne, de átvett egy BL-címvédő Bayernt, akivel a negyeddöntőben kiesett, a Cityvel 6 év kellett neki egy BL-győzelemre.
A Bl győzelem/döntő minden edző és minden csapat számláján egy hatalmas plusz. Tuchel elvitte a serleget a Chelsea-vel, másfél év múlva már kivágták.

Flicket is inkább az alapján kell majd megítélni, hogy milyen irányba viszi, hogyan manageli a csapatot.
Egy nagyon fiatal keretet vesz át. Baldé, Gavi, Yamal, Cubarsi, Pedri, Fermin mind olyanok akik már a csapat gerincét alkotják, de mellettük is van Fort, Guiu, Roque, akik kérdőjelek és nem lehet tudni, hogy fogja vagy fogja-e őket használni. Az ilyen játékosokat még könnyen lehet formálni, amiben az edzőnek hatalmas szerepe van.
Roque főleg egy nagy kérdés. Xavi alatt nem evett evett meg sok sót, most ez nagy fordulatot jelenthet. Mondjuk nekem van egy olyan érzésem, hogy Xavi konoksága is benne volt ebben. Ragaszkodott a saját tervéhez, hogy majd a következő szezonra érkezik.
Ami miatt kicsit aggaszt a váltás, hogy Xavi Simons választásában nagy szerepet jelent Xavi, Flick már megváltoztathatja a döntését. Ugyanakkor Kimmich megszerzése talán könnyebb lehet, ha egyáltalán sierül az 1:1 és lesz-e elég pénz rá.

Laporta hatalmas kockázatot vállalt szerintem Flickkel, főleg egy ilyen ingatag időszakban. Ha marad Xavi az egy biztonsági megoldás, a szurkolók nem fordulnak ellene, eredményekre is lehet esély. Elküldeni egy legendát és hozni egy külsős edzőt, aki azért nem olyan rutinos vagy nagy nevű veszélyes ilyen helyzetbenn. Ha nem jönnek az eredmények nagyon könnyen Flick és Laporta ellen irányulhat a népharag.
Egy-másfél évet én mindenképp adnék neki, hogy komoly konzekvenciát lehessen levonni, az edzőkeringő az ami a legnagyobb kárt teheti a klubban.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.25. 16:01:16

gy írta:
2024.05.25. 14:00:10
BLt nyernibnem kis dolog, ez tény. De abszolút top kerettel, kényelmes hazai háttér mellett nyert egy darab BLt.

Jópár edző nyert BLt azt minden csak nem top (lásd Di Matteo, ....). Szerintem a németek örülnek hogy odébb tolja a biciklit 😇
2 év alatt hány BL-t kellett volna nyernie, 4-et?

Az utolsó mondatnak meg nézz utána kicsit, olvass bele a Bayern fórumokba, épp azon vannak kiakadva hogy miért nem vitték vissza Flicket Kompany helyett. Minden mellette szólt, szerették.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21281
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.25. 15:11:58

gy írta:
2024.05.25. 14:00:10

Jópár edző nyert BLt azt minden csak nem top (lásd Di Matteo, ....). Szerintem a németek örülnek hogy odébb tolja a biciklit 😇
Nagyon ritkán összejön gyengébb edzőnek is, pl. a fenti példa, ahogy Rehagel is nyert EB-t a görögökkel, de azért nem ez a jellemző. Inkább az, hogy még kiváló edzőknek erős kerettel is nehezen jön össze. Fergusson legenda, de hosszú és eredményes pályafutása alatt 2x tudta csak behúzni a BL-t. Wenger csak ezüstig jutott.

A Bayern-nél pedig tényleg volt egy nagyon erős keret, de erős kerete volt korábban Guardiolának és később Tuchel-nek is, nekik mégsem jött össze. Pedig ők elég jó edzők, akik már korábban bizonyítottak a BL-ben. Szóval alapvetően nehéz behúzni a sorozatot, sokszor apróságokon el lehet csúszni.

Flick ilyen szempontból tényleg kérdőjel, mert még hosszabb távon nem bizonyított, lehet, hogy csak 1 jó futás volt benne. De én ezt valahogy nem gondolnám. A válogatottal tényleg csúnyán bukott, de egyrészt a klub- és a válogatott foci más kávéház, másrészt elkezdőttek ott a bajok már korábban is, szóval azzal nem értek egyet, hogy ő züllesztette le a csapatot, inkább csak nem tudta a már elindult züllést megállítani.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.05.25. 14:00:10

Andrsika írta:
2024.05.25. 13:39:54

Azért az a Farmer liga jelenleg erősebb mint a La liga! Bl-t nyerni egy csapattal nem kis dolog azt azért, egy nehezen hiszem!
Jelenleg jó a német liga de kb két évvel ezelőttig a Bayern kb 7-8 évig olyan kerettel ment hogy a kanyarban se volt senki hozzájuk. És a legjobbakat a riválisoktól mindig megvették, hogy így is maradjon. Szóval ott bajnoknak lenni az elmúlt kb 10 évben ujjgyakorlat volt gyengébb edzőknek is mint Kovac.

BLt nyernibnem kis dolog, ez tény. De abszolút top kerettel, kényelmes hazai háttér mellett nyert egy darab BLt. A német válogatottal mit művelt azt meg közelről láthattuk, mert többször játszottak a magyarokkal és fociztuk le őket.

Szóval úgy 50/50 a pozitív és negatív minta. Én nem azt mondom hogy BLt nyerni nem nagy dolog hanem hogy erre nem kéne hanyatt dobni magát senkinek.

Jópár edző nyert BLt azt minden csak nem top (lásd Di Matteo, ....). Szerintem a németek örülnek hogy odébb tolja a biciklit 😇
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.05.25. 13:39:54

gy írta:
2024.05.25. 13:32:21
bence0330 írta:
2024.05.25. 10:28:33
Hogy hoztunk 1 db profi edzőt, nem jött be, nem próbáljuk meg többet?
Ne legyen igazam, de ez a Flick gyerek minden csak nem jó edző. A Bayernnel nyerte a farmer ligát (ami akkoriban Niko Kovacnak is ment) és top kerettel egyszer nyert egy BLt. Utána a német válogatottat úgy lezüllesztette, hogy konkrétan első kapitányként kirúgták onnét.

Nagyon el vagytok vakulva hogy jöjjön valaki nem házon belüli, ha ő hirtelen top edzőnek van könyvelve...

De mondom, váljon be mostmár, ne legyen igazam...
Azért az a Farmer liga jelenleg erősebb mint a La liga! Bl-t nyerni egy csapattal nem kis dolog azt azért, egy nehezen hiszem! Bőven benne van, hogy bukta lesz, de az ellenkezője is szintén! Ès örülök, h Xavi megy, de tovàbbra is csípem! Sztem lessz még ő itt edző…
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.05.25. 13:32:21

bence0330 írta:
2024.05.25. 10:28:33
Hogy hoztunk 1 db profi edzőt, nem jött be, nem próbáljuk meg többet?
Ne legyen igazam, de ez a Flick gyerek minden csak nem jó edző. A Bayernnel nyerte a farmer ligát (ami akkoriban Niko Kovacnak is ment) és top kerettel egyszer nyert egy BLt. Utána a német válogatottat úgy lezüllesztette, hogy konkrétan első kapitányként kirúgták onnét.

Nagyon el vagytok vakulva hogy jöjjön valaki nem házon belüli, ha ő hirtelen top edzőnek van könyvelve...

De mondom, váljon be mostmár, ne legyen igazam...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7583
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.25. 10:28:33

LG írta:
2024.05.25. 10:12:40
Chino! Az általad külsősnek nevezett edzőknek ugyan nem volt barcás múltja korábban, de pl. a hollandok szintén a Cruyff-iskola hívei. Tata Martino ugye azért jött, hogy Messi boldog legyen, és szezon elején, mikor eredményesen, de nem barcásan játszott a csapat, az orrára lett koppintva. Valverde külsős edző volt, de a Ligából érkezett. Nem is bonyolította túl a stratégiáját: hátul legyünk stabilak, elől Messi megoldja. És ez akkor még mondhatjuk, hogy működött is, de azóra már nincs Messi, aki megoldja. Luis Enrique pedig belsős volt, mégis ő volt az, aki legkevésbé ragaszkodott MEREVEN a stílushoz, sokáig szerintem tökéletesen megtalálta az egyensúlyt, az utolsó szezonjára elromlott valami sajnos, eltűnt a stabilitás.

Flick jóval merészebb választás bárkinél a csapat modern érájában, senkihez sem hasonlítható. Számomra pont ezért lesz nagyon izgalmas a következő szezon, olyan kérdésekre kaphatunk választ, amiket eddig csak találgathattunk. Én várom nagyon! =D>
Mondjuk annyit tegyünk hozzá - nem előre mosdatás, csak szimplán statisztikai alapon, hogy tegyük fel, hogy nem jönne be. Mi lenne a következtetés? Hogy hoztunk 1 db profi edzőt, nem jött be, nem próbáljuk meg többet? A nagycsapatok jellemzően úgy lesznek BL-győztesek, hogy odahoznak egymás után 2-3-4-et, és az egyik bejön.
Amúgy igen, nagyon izgalmas lesz, és közben nagyon tetszik, hogy mégsem egy olyan edzőr érkezik, aki teljesen szembemegy a hagyományainkkal. Szerintem a katalánok is el tudják így fogadni majd. És az a jó benne, hogy tuti nem kell vele 3 évet várni, év végére ki fog derülni, hogy az irány jó-e, a játék addigra meglesz az tuti. Ha nem, lehet váltani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21281
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.25. 10:12:40

Chino! Az általad külsősnek nevezett edzőknek ugyan nem volt barcás múltja korábban, de pl. a hollandok szintén a Cruyff-iskola hívei. Tata Martino ugye azért jött, hogy Messi boldog legyen, és szezon elején, mikor eredményesen, de nem barcásan játszott a csapat, az orrára lett koppintva. Valverde külsős edző volt, de a Ligából érkezett. Nem is bonyolította túl a stratégiáját: hátul legyünk stabilak, elől Messi megoldja. És ez akkor még mondhatjuk, hogy működött is, de azóra már nincs Messi, aki megoldja. Luis Enrique pedig belsős volt, mégis ő volt az, aki legkevésbé ragaszkodott MEREVEN a stílushoz, sokáig szerintem tökéletesen megtalálta az egyensúlyt, az utolsó szezonjára elromlott valami sajnos, eltűnt a stabilitás.

Flick jóval merészebb választás bárkinél a csapat modern érájában, senkihez sem hasonlítható. Számomra pont ezért lesz nagyon izgalmas a következő szezon, olyan kérdésekre kaphatunk választ, amiket eddig csak találgathattunk. Én várom nagyon! =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7468
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.23. 16:38:47

bence0330 írta:
2024.05.20. 16:06:00
Ilyen mélységekben azért talán nem hiszem el a pletyiket de tételezzük fel a játék kedvéért:

Motta gyakorlatialg már tuti Juve. Marquez jelen pillanatban elfogadható lenne, ha elégszer próbálkozunk háton belülivel, néha összejöhet Egy darabig Xavi is összejött nagyjából. Főleg most, hogy nagyon kell a masiára támaszkodni. De szerintem csak akkor elfogadható, ha valamelyik nagy (két német+Conceicao) nem akarná elvállalni.
Ha a 2000-es éveket szigorúan nézzük nem volt olyan sok "belsős" edző, aki pedig itt dolgozott azt sikerként lehet elkönyvelni. Valverdét, aki a '80-as években játszott itt 1-2 évet én nem venném ebbe a halmazba, szegény Tito gyakorlatilag 1 évet volt, de egy bajnokság és BL elődöntő leesett, de a Pep-féle Dream Team-ben neki is nagy szerepe volt. Hogy Koeman mennyire számít "belterjesnek" azon lehet vitázni.
Akit tényleg nem lehet külsősnek venni az Lucho és Pep, akik ráadásul mindketten irányították a B-csapatot és sikerben talán-talán csak Rijkaarddal lehet összehasonlítani.
Akik nem Barcelonai kötődésűek az van Gaal, Tata, Rijkaard, Valverde szerintem. Ezek közül az előbbi kettő elég nagy bukta volt, Rijkaarddal ugyan nyertünk két ligát meg egy BL-t 5 év alatt, de az a csapat simán világszinten top3-as volt. (Ronaldinho, Puyol, Eto'o, Xavi, Ini, Messi, Deco, csak néhány játékos)

Míg akik tényleg barcelonai kötődésűek voltak, Pep (Tito) és Lucho a 2000-es évek legsikeresebb edzői. Koemant lehet ide-oda venni ki hogyan akarja.
Ez nem azt jelenti, hogy egy külsős edző nem lehet sikeres, én is inkább olyat favorizálnék, csak annyi, hogy egy Marquezt se lehetne előre leírni. Főleg, hogy a kicsikkel baromi jó munkát végez.
Itt most olyanokat nem számoltam, mint Serra Ferrer, Antic, Setien, Sergi stb. mert nem mérvadóak a pár hónapjukkal (bár a szerbet megnéztem volna mit tud alkotni hosszabb távon).

Nyilván itt inkább az fog dönteni, mit kap kézhez a német vagy az aktuálisan kinevezett edző, mennyi mozgástere lesz, a LE-féle team például nem hasonlítható össze a jelenlegivel.


Laportára rátérve lehet sok mindent mondani rá, de az érdemeit nem lehet elvitatni abban, hogy úgy-ahogy sikerült helyreállnia a klubnak. Még egy év Bartomeuval és kb. csődöt jelenthetett volna a klub, jó esetben olajos kézbe kerül, ha egyáltalán lehet.
Meg kellett húzni kellemetlen dolgokat, mint a klub bizonyos részeit értékesíteni/változtatni, de sikerült pluszba kijönni, olyan dolgokkal amiket más nem tudott volna összehozni. Minimális pénzből újraépíteni a csapatot, a játékosoknak végre normális béreket adni, amit a korábbi elnökségek csináltak a bérekkel az valami kabaré volt. Szerintem, ha a jelenlegi keret játékosaival való szerződéseket tekintjük a top 5-ben sem vagyunk benne. Az már egy másik dolog hogy mit hurcolunk magunkkal.
De még úgy is beleférhetünk az 1:1-be, hogy a BS-részéről van egy komoly tartozás, plusz egy évre el kellett költözni a stadionból, amivel a jegyértékesítésből származó bevétel felét elvesztette a klub, plusz a múzeum, ajándékbolt stb. Csak magában az az az 5 BL meccs is komoly összeget jelentett volna.
Elkezdődött az Espai Baprca projekt, ami rövidebb-hosszabb távon iszonyatos bevételi forrás lesz. Már csak az új stadion magában is hatalmas bevételnövekedés, és ha folyamatosan készülnek az új részek ez csak növekszik.
A mezszponzorral való szerződés is ügyes fogásnak néz ki, megjelent a Barca One és még lehetne sorolni. Nyilván nem egyedül neki köszönhető, az őt körülvevő embereken is rengeteg múlik/múlt, Yustetól kezdve Alemanyn át Krkic-ig, mint elnököt szerintem egybe lehet venni az egész vezetőséggel.
Szóval lehet szídni, hogy ilyet mondott meg olyat mondott, de amit a klub az utóbbi években köszönhet neki az nem kevés és nem tudom, hogy Font vagy akárki képes lett volna rá.
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.21. 09:26:20

Jó lenne tisztázni, ami a főcímen is szerepel. Én is olvastam külföldi oldalakon, de ott sem tiszta, de elvileg:
Laportáék a Nike-kal tárgyalnak, hogy kapjanak egy 100 milliós hitelt/aláírási bónuszt, hogy fedezzék a Barca Studios eladásának kiesését.
A hitelnek nem is lenne értelme, mert az negatívként jelenik meg az FFP-ben, elvileg két évet profittal zártunk, szóval ez a hír ilyen formában értelmezhetetlen, de tényleg ez volt a La Vanguardia eredeti híre.
Na ebből következik minden más. Kb. minden forrás MD, Sport stb. arról ír, hogy Xavi nem akar lemondani, így ki kellene fizetni, ami 10-20 millió között van a stábjával. Ezt június 30-ig nem is tehetik meg, mert ebbe a gazdasági évben lenne kiesés.
A Nike szerződés, FFP viszonylatában kell értelmezni a neveket.
Ha nem lesz 1/1 FFP, maradhat Xavi, vagy Marquez veszi át, beugróként.
Ha a La Liga engedi az 1/1-et, Laporta elvileg német edzőt szeretne, vérfrissítést, és külsős irányt.
Lesz itt még minden, mint a búcsúban :)
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.20. 17:50:06

Troym írta:
2024.05.20. 16:23:47
Ha szentül hiszi, hogy ez elég a következő választásra, akkor maradjon Xavinál...
Szinte biztos, hogy meghozták a döntést marad-e vagy sem jövő évre.
Ha lesz váltás, az utolsó forduló után gyorsan bejelentik, ha már sikerült megegyezni valakivel.
Most meglátjuk mennyire tökös Laporta.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2771
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.20. 16:23:47

Szerintem ez a lépés fogja eldönteni, hogy kap-e még 5 évet.

Xavi kb dobogóra lesz jó következő szezonban is és nagyságrendileg egy BL nyolcaddöntő, esetleges spanyolkupa elődöntő, mellé kb ugyanez az esetleges ingadozó játék, mert jövőre is lesznek sérültjeink és lesznek "gonosz" bírók, VAR, hosszú fű, sok eső, kevés eső, akármi. Ezen egy szem Guido, vagy Kimmich, BSilva biztos nem hoz kardinális változást.

Ha szentül hiszi, hogy ez elég a következő választásra, akkor maradjon Xavinál, gondolom minimum LE / Pep / Klopp lesz az ellenjelölt edzőjelöltje, mert edzőt könnyebb hozni, mint 20 új játékost.

A helyében már csak emiatt is mennék a német vonalon, abba nehéz belekötni, ha kinevez egy BL győztes edzőt, ami nem garancia a sikerre, de mondhatja, hogy rajta aztán nem múlott semmi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7583
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 16:06:00

Ilyen mélységekben azért talán nem hiszem el a pletyiket de tételezzük fel a játék kedvéért:

Motta gyakorlatialg már tuti Juve. Marquez jelen pillanatban elfogadható lenne, ha elégszer próbálkozunk háton belülivel, néha összejöhet Egy darabig Xavi is összejött nagyjából. Főleg most, hogy nagyon kell a masiára támaszkodni. De szerintem csak akkor elfogadható, ha valamelyik nagy (két német+Conceicao) nem akarná elvállalni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 16:01:26

soadroli írta:
2024.05.20. 15:11:35
🔸Laporta wants Hansi Flick or Tuchel.
🔸Rafael Yuste wants to convince Laporta in keeping Xavi.
🔸Deco wants Márquez or Thiago Motta.
[Gerard Romero]
Ebből a névsorból,ha valós az információ,az olvasható ki,hogy a menedzsmentnek lővése sincs,hogy milyen módon építsék fel a szakmai munkát. Egyetértés nem olvasható ki,az 5 szóba jött név,kb.5 különböző stílust képvisel.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.05.20. 15:40:19

Jó sok név, rendezni kell egy Éhezők viadalát, a végén csak egy maradhat :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.20. 15:11:35

🔸Laporta wants Hansi Flick or Tuchel.
🔸Rafael Yuste wants to convince Laporta in keeping Xavi.
🔸Deco wants Márquez or Thiago Motta.
[Gerard Romero]
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7583
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 11:26:55

bunga írta:
2024.05.20. 10:28:51
Vajh miért csak egy hét múlva beszél Laporta Xavival? Csak nem azért, mert addig kiderül, meg tud-e állapodni egy neki tetsző új edzővel? Ha netán igen, vajon titokban tudja-e a tárgyalásait a nyilvánosság elől?
Akkor lesz vége a bajnokságnak, szerintem így logikus/korrekt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.05.20. 10:28:51

Vajh miért csak egy hét múlva beszél Laporta Xavival? Csak nem azért, mert addig kiderül, meg tud-e állapodni egy neki tetsző új edzővel? Ha netán igen, vajon titokban tudja-e a tárgyalásait a nyilvánosság elől?
Válasz küldése