Camp Nou, a szentély

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.17. 19:59:18

recrea írta:
zola8787 írta:
recrea írta:Szerintem meg takarodjanak Európából az arabok és menjenek a pénzükkel az anyjukba. És nem vagyok rasszista, nem ezért, nehogy már 60 (110) éves történelmet, múltat vásároljanak meg semmitérő 350 millió euróért. :evil:
Az emberiség rugója és hatalma a pénz, mindent, ismétlem mindent meglehet venni pénzért. Azt ne mond már nekem, hogy bekopogna hozzád egy arab sejk és azt mondaná, hogy ha mától szőke lesz a hajad és ezért kapsz havonta 100 millió ft-ot, te azt mondanád, hogy nem. Tudom, hogy ez fórum, de akkor se mondj nagy dolgokat, ne hazudj, elfogadnád. Ugyanilyen a stadion név is. Basszus a semmiért kapna a Barca ennyi pénzt, most miért ne érné meg? Azt hagyjuk, hogy mi több vagyunk, mint egy klub :D
Igen, pont ugyanilyen. :D

Nem életszerű az a nyilvánvaló hülyeség, amit írsz. El kell, h szomorítsalak, nem lehet mindent megvenni pénzért, a felszínes emberek élnek ebben a tudatban...csak pár példa: boldogság, szerelem, örök élet, nem hozza vissza az elhunyt rokonokat, tiszta levegő, tiszta víz, barátság, és embert sem ölnék pénzért, mert ennyi erővel ezt is írhattad volna remek példának. #-o

Továbbá kérdezd meg nagymamádat, h '45-ben mit kapott a pénzéért Magyarországon...
Teljes mértékig igazat adok, hogy primitív dolgot írtam, csak próbáltam olyan szituációba hozni téged, amiben igenis meglehetne vásárolni. Viszont te ilyet írsz: "örök élet, nem hozza vissza az elhunyt rokonokat, tiszta levegő, tiszta víz", azért maradjunk már a földön" Egyedül a szerelemben adok igazat. Itt egy stadion név vásárláson, meg egy hajfestésen volt a hangsúly, te meg jössz a LEHETETLEN dolgokkal.

"Nem életszerű az a nyilvánvaló hülyeség", hát te a halhatatlanságot hozod fel, na az aztán életszerű :D

Azért 1 okot leírhatnál, hogy miért is zavarna téged az új stadion név, illetve amit felvetettem arra sem adtál választ, hogy belemennél-e, vagy sem.

Elnézést az offolásért, csak válaszolni akartam.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.17. 19:57:38

barca99 írta:Ha jól értem, ez 30 évre szólna. Ha szezononként fizetnek, akkor 11,5 körül van évente, ami nem rossz, de valószínűleg 10 év múlva nem lesz komoly összeg az árakhoz képest. Mármint ezen a szinten.
aztán úgyis lionel messi stadium lesz. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.17. 19:44:09

zola8787 írta:
recrea írta:Szerintem meg takarodjanak Európából az arabok és menjenek a pénzükkel az anyjukba. És nem vagyok rasszista, nem ezért, nehogy már 60 (110) éves történelmet, múltat vásároljanak meg semmitérő 350 millió euróért. :evil:
Az emberiség rugója és hatalma a pénz, mindent, ismétlem mindent meglehet venni pénzért. Azt ne mond már nekem, hogy bekopogna hozzád egy arab sejk és azt mondaná, hogy ha mától szőke lesz a hajad és ezért kapsz havonta 100 millió ft-ot, te azt mondanád, hogy nem. Tudom, hogy ez fórum, de akkor se mondj nagy dolgokat, ne hazudj, elfogadnád. Ugyanilyen a stadion név is. Basszus a semmiért kapna a Barca ennyi pénzt, most miért ne érné meg? Azt hagyjuk, hogy mi több vagyunk, mint egy klub :D
Igen, pont ugyanilyen. :D

Nem életszerű az a nyilvánvaló hülyeség, amit írsz. El kell, h szomorítsalak, nem lehet mindent megvenni pénzért, a felszínes emberek élnek ebben a tudatban...csak pár példa: boldogság, szerelem, örök élet, nem hozza vissza az elhunyt rokonokat, tiszta levegő, tiszta víz, barátság, és embert sem ölnék pénzért, mert ennyi erővel ezt is írhattad volna remek példának. #-o

Továbbá kérdezd meg nagymamádat, h '45-ben mit kapott a pénzéért Magyarországon...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.17. 19:33:33

recrea írta:Szerintem meg takarodjanak Európából az arabok és menjenek a pénzükkel az anyjukba. És nem vagyok rasszista, nem ezért, nehogy már 60 (110) éves történelmet, múltat vásároljanak meg semmitérő 350 millió euróért. :evil:
Az emberiség rugója és hatalma a pénz, mindent, ismétlem mindent meglehet venni pénzért. Azt ne mond már nekem, hogy bekopogna hozzád egy arab sejk és azt mondaná, hogy ha mától szőke lesz a hajad és ezért kapsz havonta 100 millió ft-ot, te azt mondanád, hogy nem. Tudom, hogy ez fórum, de akkor se mondj nagy dolgokat, ne hazudj, elfogadnád. Ugyanilyen a stadion név is. Basszus a semmiért kapna a Barca ennyi pénzt, most miért ne érné meg? Azt hagyjuk, hogy mi több vagyunk, mint egy klub :D
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.17. 19:29:03

Ha jól értem, ez 30 évre szólna. Ha szezononként fizetnek, akkor 11,5 körül van évente, ami nem rossz, de valószínűleg 10 év múlva nem lesz komoly összeg az árakhoz képest. Mármint ezen a szinten.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.17. 19:28:37

Én is ezt gondolom. Mindenféle "kirekesztés " nélkül, van, amit nem lehet megvásárolni. És ez ne mreklámszöveg. LEgalábbis nem szabadna :$
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.01.17. 19:26:11

Nem kicsit durranna el az agyam, ha lecserélik a Camp Nou nevét valami f.s szponzorra...
KépKép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.17. 19:24:25

Szerintem meg takarodjanak Európából az arabok és menjenek a pénzükkel az anyjukba. És nem vagyok rasszista, nem ezért, nehogy már 60 (110) éves történelmet, múltat vásároljanak meg semmitérő 350 millió euróért. :evil:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.17. 18:34:09

Úgyis mindenkinek Camp Nou marad.
pont ez a kulcs nálam.
ha bucimaci aréna vagy tilinger attila stadium lenne az új neve, akkor is örökre camp nouként maradna meg számomra.

én megértem azokat is, akik elutasítanák az elveik miatt.
kétféleképpen lehet megítélni ezt a szituációt, és mind a kettőt meg lehet indokolni, mind a kettő helytálló a maga módján.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.17. 18:31:57

Az biztos, hogy 100x jobb mint odaát a "Coca-cola Bernabéu". #-o

Ha ezt a pénzt normálisan használnák fel és jutna a csapat erősítésére belőle, akkor részemről Ámen, de jó lenne olyan 400-ra felsrófolni azt a 350-et.

Úgyis mindenkinek Camp Nou marad.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.17. 18:21:19

Nem kevés pénz.
Legyen 400-500 millió és Rosell seggére is rátetoválhatják.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.17. 18:04:39

a qatar airways 350 millió eurót adna a barcelonának a stadion átnevezéséért:
"camp nou qatar stadium".

aláírnám.
úgyis camp nou marad örökre, viszont a 350 millió euró az 350 millió euró.
a komplett kezdőcsapatunk ér nagyjából 400-at. :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.11. 14:40:14

Alcantara írta:Ezekhez a stadionépítési beszélgetésekhez csak annyit tennék hozzá: Ne legyen itt kétsége senkinek, nem csak hitelből épülne ez fel. Jelentős vissza nem térítendő, uniós támogatásra is van lehetőség ilyen esetekben, még ha nem is kürtölik ezt világgá az elsődleges tervezet során.
Ott a pont. Ugyanezt akartam írni. Akár infrastruktúra-fejlesztés címszóval, de még ezerféleképp lehet pályázni rengeteg kiírásra. Nem kis projektmenedzsment dolgozik ott a háttérben. Még kishazánkban a legapróbb településeken is valósulnak meg hasonlók és nem csak önkormányzati/városfejlesztési projektekre, mint csatornázás stb.. (nyilván töredéke az az összeg , mint a szóbanforgó beruházásnak)

shutter

Újságíróként dolgozom egy napilapnál és mindennap írok kb. két projektről. Egy iskola akadálymentesítésére kapnak forintra átszámolva kb. 10 milliót, amiből építenek a lépcső mellé egy kerekesszék feljárót és kalap-kabát. Szóval mennek ott a pénzek rendesen.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.11. 14:10:35

250 millió euró? az igen.
a mi sulinkat mikor kipofozták, meg bővítették (könyvtár,stb) akkor volt szó euróra átszámolva valami 1 millióról. :mrgreen:
nah, majd a katariak fizetik.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.11. 14:07:29

Arra lennék kíváncsi, az emberek vajon hogyan vélekedtek akkor, amikor kiderült, hogy a Les Corts helyett új stadiont építenek. :D

Szerintem itt felesleges aggódni bármin, a sociók fognak szavazni, olyanok, akiknek a nagyrésze sokkal jobban benne van ebben, akár minden hazain a stadionban ül. Kötve hiszem, hogy ebből már most új stadion lesz, majd inkább harminc év múlva.

Gondolom egyébként az ülőhelyek bővítésénél azt is figyelembe veszik, hogy nyaranként koncerteket is szoktak rendezni. Mondjuk a wikipedia szerint 1980-93 között valamivel több, mint 121 ezer hely volt a stadionban, ilyen bővítések, csökkentések már többször voltak.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.11. 12:32:31

Ezekhez a stadionépítési beszélgetésekhez csak annyit tennék hozzá: Ne legyen itt kétsége senkinek, nem csak hitelből épülne ez fel. Jelentős vissza nem térítendő, uniós támogatásra is van lehetőség ilyen esetekben, még ha nem is kürtölik ezt világgá az elsődleges tervezet során.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.11. 11:12:15

kamcore írta: Valencia alapból nem egy tőkeerős válallkozás szerintem, mi azért el vagyunk eresztve hozzájuk képest rendesen.
Espanyol sem egy tőkeerős vállalkozás, aztán ők meg mégis meg tudták csinálni. Csak az egyik került 75 millióba, a másik meg 300-ba. De mondhatnám az Arsenalt is, akik szintén nem egy rossz anyagi körülmények között lévő csapat voltak, de ha nem lenne az Emirates, Cesc meg Song még mindig náluk játszana. Van egy szép új stadionjuk, csak éppen 10 évre kinyírták vele a világverő csapatukat.
Itt nem arról van szó, ki mennyire tőkeerős, hanem hogy néha az elnökök hajlamosak kicsit túlvállalni magukat a nagyzolásban, aztán meg könnyen lehet, hogy a csapat issza meg a levét. Én azért erősen kétlem, hogy a jelenlegi hitelek visszafizetése, az évi 30 millás átigazolási keret mellett hipp-hopp ki tudna vágni Rossell 250 milkát a zsebből. Amúgy visszaálltunk már a színes nyomtatásra, vagy még mindig csak fekete-fehérre futja? :D

Ja amúgy azért ezt sem árt beleszámolni:
"A terv része egy 12.000 nézőt befogadni képes új sportcsarnok, új Palau Blaugrana, egy 2.000 férőhelyes pálya, illetve egy 6.000 autót befogadó parkoló is a stadion szomszédságában. A jelenlegi Miniestadit lebontanák, és a Ciutat Esportiva mellett nemrégiben megszerzett területeken épülne föl egy kisebb stadion, ahol a B csapat a meccseit játszhatná."

Azért ez így önmagában nem két fillér, és igazából egyiktől sem feltétlenül lesz több néző.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.11. 09:52:50

kamcore írta:wiki történelem:
On 18 September 2007, the British architect Norman Foster and his company were selected to "restructure" Camp Nou. With an estimated cost of €250 million, the plan included the addition of 10,000 seats for a maximum capacity of 106,000.

öhh... bár 150 eurós eladott jegyekkel számolva meccsenként 1 millió eurós plusz profittal számolhatunk, ha mind a 7000 férőhelyet igénybe veszik, szóval ha 5-6x megtöltik, akkor kb. a büdös életben nem térül meg. :D

Ha "csak" 150 millás befektetéssel számolunk, mire 50 éves leszek, addigra már kijönnek 0-ra. :lol:

Hát, kellenek azok a szponzori pénzek, nincs mit tenni.
Nem teljesen pontos a számolás. Az alapfelállás az (ami eddig is volt), hogy a stadiont be kell fedni. Ez jelenleg csak a stadion egyik oldalán van. Ha törik, ha szakad, ezt meg kell csinálni. Érthető, hogy ha az emberek azért nem mennek ki meccsre, mert nem szeretnének aznap tönkre ázni. Ez plusz bevétel. Másrészt az fcbarcelona.com-on minden meccsen ott vannak a jegyárak. Mindenki láthatja, hogy a fedett oldalon jóval drágábbak a jegyek. Nyilván, ha lenne tetőszerkezet a stadion másik felében, akkor ott is magasabbak lehetnek a jegyárak, a bérleteket drágábban tudnák eladni. Szóval itt nem csak azzal a plusz 7-8 ezer fővel kell számolni. Meg a hangulat szempontjából sem mindegy, hogy hányan vannak kint. Nyilván, ha az ellenfél megilletődik a népseregtől az a játékunkra is jól fog hatni. De mondjuk ez elhanyagolható. Egyébként csak zárójelben jegyzem meg, hogy a Camp Nou anno 120 ezres volt a barcelonai olimpia idején. Volt itt 115 ezer néző a stadionban a Real ellen (mondjuk biztos a jegyek is olcsóbbak voltak, mint most).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.12.11. 05:46:57

shutterisland írta:lényeg, hogy ha ennyire akarnak valamit, akkor a mostanit lehet kipofozni, pár ezer hellyel bővíteni, és egy kicsit színesíteni a kínálatot a lentebb felsorolt dolgokkal.

a kamcore féle számításhoz annyit, hogy én nem tudom, maga a pár ezer férőhelyes bővítés mekkora munkálat és milyen kiadásai vannak, de ezt csak akkor lehet kiszámítani, ha tud valaki legalább hozzávetőleges becslést arra, hogy ez nagyjából mennyibe kerülhetne.
ugyanis ha az az 5000-7000 plusz férőhely arra az évi 5-6 nagy meccsre megtelik, és meccsenként hoz 100 ezer euró profitot, az bő fél millió euró évente.
wiki történelem:
On 18 September 2007, the British architect Norman Foster and his company were selected to "restructure" Camp Nou. With an estimated cost of €250 million, the plan included the addition of 10,000 seats for a maximum capacity of 106,000.

öhh... bár 150 eurós eladott jegyekkel számolva meccsenként 1 millió eurós plusz profittal számolhatunk, ha mind a 7000 férőhelyet igénybe veszik, szóval ha 5-6x megtöltik, akkor kb. a büdös életben nem térül meg. :D

Ha "csak" 150 millás befektetéssel számolunk, mire 50 éves leszek, addigra már kijönnek 0-ra. :lol:

Hát, kellenek azok a szponzori pénzek, nincs mit tenni.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.11. 04:38:04

lényeg, hogy ha ennyire akarnak valamit, akkor a mostanit lehet kipofozni, pár ezer hellyel bővíteni, és egy kicsit színesíteni a kínálatot a lentebb felsorolt dolgokkal.

a kamcore féle számításhoz annyit, hogy én nem tudom, maga a pár ezer férőhelyes bővítés mekkora munkálat és milyen kiadásai vannak, de ezt csak akkor lehet kiszámítani, ha tud valaki legalább hozzávetőleges becslést arra, hogy ez nagyjából mennyibe kerülhetne.
ugyanis ha az az 5000-7000 plusz férőhely arra az évi 5-6 nagy meccsre megtelik, és meccsenként hoz 100 ezer euró profitot, az bő fél millió euró évente.
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.12.11. 03:25:01

sjd írta: Mondjuk azt számold bele, hogy a 600€-s jegyet a klub max. 150-ért adja el az utazási irodának. :wink:

Amúgy a Valencia egy hasonló "előbb-utóbb megtérülő" beruházás miatt adja el kb. 5 éve a legfontosabb kulcsjátékosait, mert még a stadiont sem igazán sikerült felhúzni, a hitelt viszont fizetni kéne. Aztán mire megtérül a dolog, lehet, hogy a Barca B fog oda járni bajnokira a nagycsapat helyett.
Szóval itt is csak óvatosan, mire ezt az akárhány milliót sikerül kigazdálkodni, amibe ez a projekt kerülne, addigra lehet, hogy 30 ezer ember sem lesz kíváncsi a Barcára, klasszikus meg max a kupában lesz.

Inkább vegyünk még 10 Neymart, az úgyis visszajön mezeladásokból. :mrgreen:
Minden nap tanul valami újat az ember. :D

Valencia alapból nem egy tőkeerős válallkozás szerintem, mi azért el vagyunk eresztve hozzájuk képest rendesen. A következő 5-10 évben szerintem nem lesz olyan húdenagy probléma a nézőkkel, meg úgy ámblokk a csapattal, legalábbis amíg Messi itt van, és jó formában van, lehet akármilyen köpedék a stadion, ki fognak jönni, és megnézik a kedvencüket varázsolni.
Valenciánál eredmények se jönnek, nézők nem tudom hogy járkálnak meccsekre, gondolom a mezek se fogynak annyira, nem csoda, hogyha nem nagyon van miből épülni meg szépülni, szóval ők [auto_cenzúra] vannak rendesen.

Nálunk meg jön az új szponzor, tehetünk a világra, hozzuk a fánpörszi urat, meg szuárezt padot melegíteni, meg márkaboltokba mezt eladni. :lol:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.11. 01:20:22

kamcore írta:Olcsóbb a jegy biztos, hogy nem lesz. Alapból amikor kihasználják azt a plusz 7 ezer férőhelyet, az bevételben sokat jelent. Nem tudom mennyi egy jegy mondjuk egy klasszikusra, de most gyors guglizás után 130 - 250 ezer forint (400-800 euró). Ha ezt a 7 ezer helyet megtöltik, mondjuk úgy, hogy mindenki móduszmedián 600 eurós jegyet vásárol 4,2 millió euróról beszélünk egy meccs alatt. 4-szer televágják a stadiont egy évben, 16-7 milliókról van szó. Az pedig nem kevés pénz.
Mondjuk azt számold bele, hogy a 600€-s jegyet a klub max. 150-ért adja el az utazási irodának. :wink:

Amúgy a Valencia egy hasonló "előbb-utóbb megtérülő" beruházás miatt adja el kb. 5 éve a legfontosabb kulcsjátékosait, mert még a stadiont sem igazán sikerült felhúzni, a hitelt viszont fizetni kéne. Aztán mire megtérül a dolog, lehet, hogy a Barca B fog oda járni bajnokira a nagycsapat helyett.
Szóval itt is csak óvatosan, mire ezt az akárhány milliót sikerül kigazdálkodni, amibe ez a projekt kerülne, addigra lehet, hogy 30 ezer ember sem lesz kíváncsi a Barcára, klasszikus meg max a kupában lesz.

Inkább vegyünk még 10 Neymart, az úgyis visszajön mezeladásokból. :mrgreen:
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.12.11. 00:20:37

Olcsóbb a jegy biztos, hogy nem lesz. Alapból amikor kihasználják azt a plusz 7 ezer férőhelyet, az bevételben sokat jelent. Nem tudom mennyi egy jegy mondjuk egy klasszikusra, de most gyors guglizás után 130 - 250 ezer forint (400-800 euró). Ha ezt a 7 ezer helyet megtöltik, mondjuk úgy, hogy mindenki móduszmedián 600 eurós jegyet vásárol 4,2 millió euróról beszélünk egy meccs alatt. 4-szer televágják a stadiont egy évben, 16-7 milliókról van szó. Az pedig nem kevés pénz.

Jó persze, nem egy év alatt térül meg a beruházás, de minnél több ember jön el, annál nagyobbat kaszálnak. Egyéb szórakozási lehetőségek meg megint hoznak valamit, plusz ha 0-ra jönnek ki, már akkor is jót tettek az amúgyis szánalmas spanyol gazdaságnak.
Az emberek kapnak munkát, több pénzük lesz, ergó jöhetnek meccsre. :D

DE, mivel nem közgazdász féle egyetemre járok, hanem szaros vegyészmérnökire, ezért lehet, hogy az egész elméletemet dobhatjuk is ki a kukába. :)
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.12.10. 23:15:43

MichaaBee írta:Megmondom őszintén, én ezt a bővítgetős dolgot sem értem. Az új stadion meg egyenes idiotizmus szerintem... Most őszintén, mi a jó fészkes fenének ide nagyobb/új stadion? Könyörgöm, Európa legnagyobb férőhelyú stadionjáról beszélünk így is 98 ezer hellyel, s ez is csak kivételes meccsek alkalmával telik meg. Most minek ez a - bocsánat a kifejezésért - hímvesszőméregetés, hogy még 7 ezerrel többen beférjenek évente 4-5 alkalommal? :roll:

Ha van valami, ami teljesen rendben van a klub háza táján, akkor az a stadion állapota. Nem hiszem, hogy nagy felújításra szorulna, azt meg végképp nem, hogy új létesítmény szükségeltetne... Értelmetlennek tartom ennek tükrében pénzt kidobálni erre. Ja hogy majd az arabok beszállnak? Rosellt ismerve pár millió euróért minden további nélkül átneveztetné a stadiont Qatar Airwaysre... Komolyan mondom egyre antipatikusabb nekem ez az ürge...
Ne haragudj, de voltál mostanában a CN-ban? A stadion 5 csillagos UEFA minősítéssel bír, de ha egy 5 csillagos szálloda így le lenne lakva, akkor nagyon hamar leminősítenék. Felújításra szorul, ez kétségtelen. 56 éves létesítményről beszélünk, nem is csoda, hogy renoválásra szorul. A felső karéjok, a lépcsőházak, vasszerkezetek azért nem 5 csillagosak. Ez csak a nézőtér, amiről beszélni tudok. De Ivánék csináltak nyáron egy CN videó sorozatot, és ott elmondta, hogy a sajtópáholy is katasztrofális állapotban van.
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.12.10. 20:31:30

visca el barca írta:emlékeztek még erre? :D reméljük az új tervek jobbak lesznek. hálát adok az égnek, hogy ez nem válósult meg :D ]
Szerintem ez a Norman Foster-féle terv korántsem volt rossz, láttam élőben a makettet anno, nekem határozottan tetszett. Nyilván ezen a képen teljesen irreálisak a fények, egyet visszalapozva GT hsz-ében van több kép is.

És igen, ahogy sjd írja, az egész stadionkérdés elsődleges lényege a tető lenne, nem a bővítés, az csak amolyan (szerintem is felesleges) járulékos fejlesztés.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Válasz küldése