Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1082
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 15:38:30

Chino írta:
2023.01.09. 15:32:26
brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et.
16 meccsen 6 gól enyhén durva
Igen, muszáj frissítenem a memóriámat, 16 meccs, 35 rúgott és 6 kapott gól, 29 a gólkülönbség. (A Realnak 20.)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 15:32:26

brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Olyannyira, hogy a Koeman érához képest több mint triplájára nőtt, de még Valverde idejénél is magasabb. Elche, Almeria, Rayo és hasonló csaptok ellen is 80-85 ezer fölött a nézőszám. Csak nem lehet olyan gáz a játék, ha ennyi ember kilátogat.
16 meccsen 6 gól enyhén durva, pedig nem is tudott mégf rendesen összeállni a védelem (Araujo több mint egy hónapra, Christensen hasonbló, Koundé 4 hét plusz kései nevezés), jh nincs. Magasan rekord a topligákat figyelembe véve. Nagyon komolyan megszervezte Xavi a csapatvédekezést, erőnlétileg is ég és föld a korábbiakhoz képest.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.09. 15:22:11

brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Csak az utolsó mondatodra! Én a focit szórakozásból nézem, szeretem. S az már zavar, amikor a háttérben megjelenik a sokszámjegyű pénz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1082
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 15:13:14

Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.09. 13:51:42

Én is azon a véleményen vagyok, mint itt sokan, hogy 30 perc utáni visszaesést nehéz megfejteni. S ilyen nem csak a tegnapi meccsen történt.
Amivel nem értek egyet, sokan írják, hogy Valverde stílust nem tudja levetkőzni a csapat. Szerintem, nálunk, szurkolóknál elevenednek fel azok az emlékek. Hol vannak már azok a játékosok - egy-kettő -, akik a Valverde csapatban játszottak. Akik vannak, szerintem azok már nem tudják a többiekre ráeröltetni azt a mentalitást. A kényelem, a lazítás minden ember vérében benne van. Ezen kellene változtatni. De kinek?
A másik, Xavi. Egy pillanatig sem vitatom tehetségét, mint volt Barca játékosét. Csupán az én emlékezetemben úgy él, hogy amikor nem volt kezdő, becserélésével a játék lelassult. Megindult a passzolgatás, a tili-toli. Nem a tiki-taka! Ez jellemző most is a csapatra.
S csak egy személyes megjegyzés: Nálam Iniesta nagyobb volt mint Xavi.
Xavi edzői munkásságáról egyenlőre nincs véleményem, mert még mindíg képlékeny, alakuló félben lévő, anyagilag erős korlátok közé szorított csapattal kellene hozni magas szintű eredményeket. Nagy, szurkolók felháborodását kiváltó hibát nem csinál. Hagyni kell dolgozni abban a milliőben, ami bármely edző számára nagy kihívást jelent.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2023.01.09. 12:37:47

Andris írta:
2023.01.08. 23:35:55
Sanama írta:
2023.01.08. 23:09:58
Tegye fel a kezét, aki 1 év alatt lát bármi előrelépést. Én sajnos nem, és nekem hatalmas csalódás eddig a teljesítménye.
Pedig azért akit kért, az kb. megkapta, - ha jól rémlik -, és semmi szisztémát, elképzelést nem látok. Plusz érthetetlen döntések sora.
Nekem egyelőre elég nagy előrelépés pl az, hogy nem a negyedik helyért megyünk, hanem próbáljuk megőrizni az előnyünket listavezetőként.

Szerintem egyáltalá nem azokat kapta, akiket kért, azokat kapta, akiket Laporta kért. És az inkább a te hiányosságod, ha nem látsz szisztémát és elképzelést. Más kérdés, hogy mennyire működik, kinek hogy tetszik, és ezektől függetlenül van-e benne jövő. De ha látni se látsz, akkor baj van.

Mai meccs: egyáltalán nem vagyunk jó formában, az Atleti igen. [auto_cenzúra] naptár, [auto_cenzúra] időjárás, idegen katlan, és rohadtul nem a mi szánk íze szerint alakult a meccs képe (nagyon fizikálissá vált már hamar). Mégis: nyertünk, egyáltalán gólt rúgtunk, nem 1 és nem 2 helyzetünk volt, mindezt Lewa nélkül. Tök mindegy, mennyire van ez messze attól, amit megálmodnánk magunknak, attól még nagy előrelépés, hogy ilyesmiket tudunk csinálni.
Véleményeddel nem értek egyet, de elfogadom.
Stílusod viszont elfogadhatatlan, és szomorú, hogy Admin létedre ilyen lekicsinylő, okoskodó, flegma stílussal itt garázdálkodhatsz non-stop.

Többi emberi hangsúlyban reagáló fórumozónak válaszolva. Igen, valóban be tudják húzni ezeket a meccseket, aláírom. Én inkább előrelépésképp a játék szépségében mérem, mert hiába húzzák be 1:0ra az iylen meccseket, sajnos azt nem kapom meg, ami miatt még 3-4 éve is leültem Barca meccs elé. Se nem szórakoztat, se nem köt le. És inkább lenne 1:1, de abban a 90 percben szórakoznék, mintsem egy jellemzően kiscsapat mentalitású erényeknek kelljen örülni. De ez természetesen egyéni vélemény, és ízlés.
ui: Azt pedig a BL-ben pontosan láttuk, mekkora előrelépés, hogy a Ligában az első helyért megy a csapat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.09. 11:19:23

looka írta:
2023.01.09. 08:59:32
Elég furcsa azt a kettősséget látni egy fórumon, hogy “bezzeg a Madrid tud meccset nyerni gyenge játékkal mi meg nem” és azt, hogy nem előrelépés az ATMA-t idegen verni egy góllal.
Btw, az elsőt megtanultuk az elmúlt pár évben, ennek köszönhetjük, hogy folyamatosan ott vagyunk a liga elején. Nekem egyébként ez tetszik.

Nekem Xavi berögződései nem tetszenek, bár pl a támadó triót próbálja variálni és lassan kiszeret Ferranból, sajnos egy egyetlen értelmezhető képességét is elvesztett a fiú, miszerint sokszor tud helyzetbe kerülni. Hogy ez kinek a hibája, az már nézőpont kérdése. Véleményem szerint egy edző feladata, hogy helyzetig vagy lehetőségig eljutassa a csapatot, onnantól következik a játékos.

Egyébként én sem tudnék most Xavinal jobbat, és nem is akarok mást, kb azért, amit Andris írt le előttem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 09:37:30

Cseri írta:
2023.01.09. 05:02:51
recrea írta:
2023.01.08. 23:12:53

Ha két BL csoportból való kiesés sem elég, akkor baj van a toronyban nála.
Azé' az első évében való bl kiesést nem hozzá kötném,az sokkal inkább az elődje sara. Szerintem az el-t, ami az ő felelőssége.
Én egyébként még azt se, illetve persze nyilván kiestünk, nem nyertük meg, pedig lett volna esélyünk. Papíron arra simán alkalmas volt a keret.
Viszont év közbeni átnyergeléssel, rendkívül mélyen lévő kerettel mentünk, és igazság szerint egy darabig meneteltünk is (ha jól emlékszem), aztán fennakadtunk a német betonfalon. Ők később meg is nyerték, senkinek nem volt rá válasza.

Persze alapvetően minden az edző felelőssége, végülis, ha így nézzük. De én inkább úgy nézem, hogy azzal a csapattal, abban az állapotban ott bármely edző valszeg belefutott volna a késbe a németekkel. Ahogy az idei BL csoportunk is olyan volt, hogy meglehetett volna, szerintem itt-ott hajszálakon csúszott el, de bármelyik másik edzővel is szerintem simán benne lett volna ugyanez a pakliban. A Bayern még mindig top8as csapat, az Inter meg történetesen bárkit (még a Pep és Messi féle aranycsapatot is) képes bunkerrel megszivatni időnként.
Ha itt lett volna Tuchel, Ten Haag, Arteta, vagy Klopp, pont ugyanilyen esélyeink lettek volna szerintem.

Én egyelőre bízom Xaviban, továbbra is, mert semmi sem változik hétről hétre, hónapról hónapra ezt illetően. Nekem se jó ez a szint, elvárom a fejlődést, de idővel várom el. És nem felejtem el azt, hogy Xavi egy zöldfülű edző. Nem azért van türelmem, mert klubikon, hanem két dolog miatt:
1. meggyőződésem, hogy ebben a környezetben lutri lenne bármelyik nagynevű edzővel is a jó játék és az eredményesség (külön külön is, de együtt végképp).
2. Xavi egy zseniális középpályás volt, a mentalitása, az esze, a játékkal kapcsolatos tudása, és a klubhoz fűződő viszonya is alkalmassá teszi arra, hogy ő maga, az edzői kvalitásai és tudása is nagyot fejlődjenek idővel
(bónusz: bárki más nyilván sokkal többe is kerülne, és nincs pénzünk, nem is lesz.....)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.09. 09:14:45

Azért a korábbi pár évben az ilyen meccseken ahol kicsúszott a kontroll a csapat kezéből, látványosan összeszartuk magunkat és kaptunk úgy 3at. Vagy 8at ha úgy jött ki. Nem kell kirúzsozni a disznót, rossz volt nézni ahogy szevedtünk kb a 30-75 perc között, de legalább hátul maradt tartás és nem zuhantak végleg össze. Innét ez csak jobb lesz, addig az apróságoknak kell örülni és hagyni hogy a fiatalabbak fejlődjenek.

Én azt nem mondanám hogy nincs elképzelés, szerintem minden meccsen van de nem mindig sikerül ezt hosszabban megvalósítani. De a Valverde féle semmiben ha megszorultunk annak nagyon csúnya vége lett. Amúgy meg igazából Valverde után lett igazán mélyen a csapat és ment el Messi, nem onnan kell felépülni hanem ahhoz képest is a pince szintről.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2023.01.09. 08:59:32

Elég furcsa azt a kettősséget látni egy fórumon, hogy “bezzeg a Madrid tud meccset nyerni gyenge játékkal mi meg nem” és azt, hogy nem előrelépés az ATMA-t idegen verni egy góllal.

Persze, le lehet írni, hogy nem játszottunk jól - bár ez is csak részben igaz, pl. a védelem közepe kiváló volt -, de azért normális körülmények között a Metropolitanóban játszani a top3 legnehezebb meccs egyike évente a két klasszikus után. Megnyertük, pont. Én boldog vagyok ezzel.

Amúgy meg mikor álomvilágról beszélünk, meg hogy megérkezett a realitás, ott megkérdezném, hogy mi volt az elképzelés? Ez már 2012 meg 2015, mikor kínos volt, ha a másik csapat a pályán jelezte, hogy létezik. Igenis, idegenben egy Atletico be tud szorítani bárkit valamennyi időre, sok csapatot 60 percre is, ez a normàlis. Nem az, hogy elvárjuk itt a joga bonitót.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.09. 08:54:19

Xavinak úgy kell értékelni a tegnapi meccset, hogy az pszichésen erősítse a csapatát. De nekünk látnunk kell, hogy spanyol eredményeinkhez kell az is, hogy az ellenfél minden helyzetét kihagyta. Jó,hogy így bajnok lehet a csapat, de a BL élmezőny nem teszi meg ugyanenzt a szívességet.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 05:02:51

recrea írta:
2023.01.08. 23:12:53

Ha két BL csoportból való kiesés sem elég, akkor baj van a toronyban nála.
Azé' az első évében való bl kiesést nem hozzá kötném,az sokkal inkább az elődje sara. Szerintem az el-t, ami az ő felelőssége.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7313
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 01:12:50

Nagyon, nagyon sok előrelépés történt Xavival. Az egyik pont ma, vagy az Intercity, vagy a Valencia, vagy az Osasuna ellen, hogy csak pár meccset menjünk vissza. Az elmúlt 3 évben ezen meccsek közül jó, ha kettőt nyertünk volna meg.

A mai meccs talán a legalárendeltebb volt idén a még téttel bíróak közül (BM visszavágót értelmetlen idevenni), de kiszenvedtük egy elég jó formában lévő, összeszokott, erős csapat ellen, akiknek az edzője időtlen idők óta a helyén ül már. Nem tudom eldönteni, hogy ez a 4-4-2 szerűség bejött-e, vagy nem, lehet, hogy pont ez kellett a győzelemhez, de az is lehet, hogy emiatt estünk vissza fél óra után.

Vannak még dolgok, amikben javulnia kell, ez nem kérdés, de ég és föld a különbség közte és mindenki között, aki LE óta itt volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.01.09. 00:33:45

Peter írta:
2023.01.09. 00:08:42
Ma már azért látszik, hogy a BL csoportkörből való kiesés egyáltalán nem a balszerencsék sorozatos összeesküvése volt ellenünk.
Gratulálok ahhoz, amit látsz. Ez a meccs köszönő viszonyban nem volt azzal, ami a Müncheni meccsen, illetve a két Inter ellenin történt, és nem csak az eredmény miatt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3296
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.09. 00:08:42

NovaProspekt írta:
2023.01.08. 19:36:46
nem vagyunk képesek tisztán megítélni a csapat valódi erejét a mostani mezőnyben.
Ma már azért látszik, hogy a BL csoportkörből való kiesés egyáltalán nem a balszerencsék sorozatos összeesküvése volt ellenünk.

Szerintem ezen kívül e tekintetben elég szépen kezd tovább tisztulni a kép. Ez az Atleti elleni meccs kristálytiszta képet ad a csapat jelenlegi erejéről, tudásáról. Függetlenül attól, hogy ma milyen szerencsénk volt vagy sem.

Nyilván lehet ezt onnan is nézni, hogy micsoda bámulatos dolog így meccset nyerni és mekkora küzdőszellemre vall (végülis Torres adott ebből ízelítőt Savic közreműködésével). Meg, hogy az ilyen meccseket nehéz megnyerni és különben is az Atleti volt az ellenfél, de ez csak az önbecsapás iránya.
Mondom ezt annak ellenére, hogy meccs előtt azt mondtam, az Atleti ellen ki lehet kapni Madridban.... :roll:

Ez a meccs kellően határozottan megmutatta, hogy a védekezéstől a középpályán át a támadásokig mik a gyengeségeink, hol és milyen hiányosságaink vannak ahhoz, hogy egyszer majd nemzetközi szinten is versenyképes csapatunk legyen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 23:35:55

Sanama írta:
2023.01.08. 23:09:58
Tegye fel a kezét, aki 1 év alatt lát bármi előrelépést. Én sajnos nem, és nekem hatalmas csalódás eddig a teljesítménye.
Pedig azért akit kért, az kb. megkapta, - ha jól rémlik -, és semmi szisztémát, elképzelést nem látok. Plusz érthetetlen döntések sora.
Nekem egyelőre elég nagy előrelépés pl az, hogy nem a negyedik helyért megyünk, hanem próbáljuk megőrizni az előnyünket listavezetőként.

Szerintem egyáltalá nem azokat kapta, akiket kért, azokat kapta, akiket Laporta kért. És az inkább a te hiányosságod, ha nem látsz szisztémát és elképzelést. Más kérdés, hogy mennyire működik, kinek hogy tetszik, és ezektől függetlenül van-e benne jövő. De ha látni se látsz, akkor baj van.

Mai meccs: egyáltalán nem vagyunk jó formában, az Atleti igen. [auto_cenzúra] naptár, [auto_cenzúra] időjárás, idegen katlan, és rohadtul nem a mi szánk íze szerint alakult a meccs képe (nagyon fizikálissá vált már hamar). Mégis: nyertünk, egyáltalán gólt rúgtunk, nem 1 és nem 2 helyzetünk volt, mindezt Lewa nélkül. Tök mindegy, mennyire van ez messze attól, amit megálmodnánk magunknak, attól még nagy előrelépés, hogy ilyesmiket tudunk csinálni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.01.08. 23:27:06

Sanama írta:
2023.01.08. 23:09:58
Tegye fel a kezét, aki 1 év alatt lát bármi előrelépést. Én sajnos nem, és nekem hatalmas csalódás eddig a teljesítménye.
Pedig azért akit kért, az kb. megkapta, - ha jól rémlik -, és semmi szisztémát, elképzelést nem látok. Plusz érthetetlen döntések sora.
Szerintem hatalmas előrelépés, hogy a kétesélyes meccsek jó részét behúzzuk, vagy hogy ha szenvedünk is pl a kiscsapatok ellen de behúzzuk.

Tavaly 16 forduló után 24 ponttal állt a csapat a tabella 7. helyén, most 42-vel vagyunk elsők, szerintem ez elég nagy előrelépés.

Az, hogy nem látsz szisztémát, egy teljesen jogos kritika, én sem látok sokszor, de őszintén, a Realnál sem látok annál jobban.

Én láttam már ezt a csapatot semmi játékkal nyerni és gyönyörű játékkal is kikapni, szerintem százalékosan sokkal több élvezhető meccsünk van Xavival, mint az elődjével a Valverde korszak óta. Melyről épül ez a csapat, tele csikókkal, muszáj türelmesnek lenni, azt gondolom, hogy itt Xavi akkor fog tudni még szintet lépni, ha behúz egy trófeát és valamennyire lekerül a nyomás a válláról.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.08. 23:12:53

Sanama írta:
2023.01.08. 23:09:58
Tegye fel a kezét, aki 1 év alatt lát bármi előrelépést. Én sajnos nem, és nekem hatalmas csalódás eddig a teljesítménye.
Pedig azért akit kért, az kb. megkapta, - ha jól rémlik -, és semmi szisztémát, elképzelést nem látok. Plusz érthetetlen döntések sora.
Abban reménykedem, h ez rajtad kívül Xavinak is feltűnt és valamikor végre valamit elkezd másképp csinálni. Ha két BL csoportból való kiesés sem elég, akkor baj van a toronyban nála.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2023.01.08. 23:09:58

Tegye fel a kezét, aki 1 év alatt lát bármi előrelépést. Én sajnos nem, és nekem hatalmas csalódás eddig a teljesítménye.
Pedig azért akit kért, az kb. megkapta, - ha jól rémlik -, és semmi szisztémát, elképzelést nem látok. Plusz érthetetlen döntések sora.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2636
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.08. 22:17:55

Akkor sem értem ezt a nagy lelkesedést a német edzőkkel szemben. Ennyi erővel Di Matteo is nyert BL-t. Chelsenek, akkor ő Is jobb lenne, mint Xavi? Tuchel a PSG élén eljutott egy 1mrd értékű csapattal a BL döntőig és veszített, plusz nyert 2 francia ligát. Hát minimum véleményes utóbbi értéke. A BL cim elismerésre méltó, elismerem, ettől még simán besülhet ennyire idegen közegben.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.01.08. 20:34:50

bunga írta:
2023.01.08. 20:18:25
Chino írta:
2023.01.08. 16:20:59


Amúgy te milyen lapokra és milyen hírekre gondolsz? Én folyamatosan olvasom a spanyol médiát, de ennek az ellenkezőjéről szólnak.
Tegyél már be légyszi valami forrást, mielőtt ilyen dolgokat írsz, mert ez így elég hiteltelen.
Például: https://www.goal.com/en/lists/barcelona ... 498a975bb5
a goal.com egy szennylap

ott mar azt is irtak, hogy hozzank jon Mbappe, mert nem tud elni Messi arnyekaban es a Benzemaeban sem akar lenni

esetleg mas, normalis oldalon?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.08. 20:18:25

Chino írta:
2023.01.08. 16:20:59


Amúgy te milyen lapokra és milyen hírekre gondolsz? Én folyamatosan olvasom a spanyol médiát, de ennek az ellenkezőjéről szólnak.
Tegyél már be légyszi valami forrást, mielőtt ilyen dolgokat írsz, mert ez így elég hiteltelen.
Például: https://www.goal.com/en/lists/barcelona ... 498a975bb5
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1082
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.08. 20:13:00

Én annak örülnék, ha Xavi maradna, de ha mindenképpen mennie kellene, akkor Barca-múlttal rendelkező edzőt hoznának a helyére. Amúgy miért kellene elmennie, nem úgy volt, hogy hosszú távú projektben gondolkodunk?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.08. 19:36:46

Én is szívesen látnék itt egy Tuchelt. Többek között azért is, mert a vezetőség ígyis-úgyis nyomni fogja a Barca-DNS imádatot, ha meg melléjük még egy szintén Barca-DNS edzőnk van (mint most Xavi), akkor könnyen abba torkollik a történet, hogy a saját fingunkat szagoljuk (több mint valószínű, hogy már most is, sőt, jó ideje itt tartunk), és nem vagyunk képesek tisztán megítélni a csapat valódi erejét a mostani mezőnyben.

Egy külsős arc jót tenne sztem, ha kicsit modernizálni tudná itt az elképzeléseket. A Barcánál kinevelt Xavi, LE és hasonló Barcás-múlttal rendelkező arcok esetében ilyen tuti nem lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3296
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.08. 19:19:45

davi10 írta:
2023.01.08. 18:28:06
Nem állítom, hogy nálunk is tutira beválna, de szerintem azért nem kell lenézni a csávót.
Egyébként én csak azért írtam korábban, hogy kizártnak gondolom nálunk már a téma felvetődésének a lehetőségét is, mert FC Barcelona vagyunk. Ezt a nem mellékes körülményt nálunk nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Amennyiben nem rólunk lenne szó, azt is megkockáztatnám, hogy ezzel a kerettel igenis tudna mit kezdeni Tuchel, képes lenne tetszetős focira is a csapattal és még stílusban sem feltétlen állna távol a klub filozófiájától.
Egyáltalán nem BL reményekre értem ezt, hanem egy olyan csapat összerakására, amire illene, hogy van megfogható karaktere a csapatnak markáns elképzelésekkel és határozott stílusjegyekkel.

Ugyanakkor ez sajnos jelenleg éppen az, ami nálunk egyelőre hiányzik.
Válasz küldése