Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.25. 21:49:24

Azt se felejtsuk el hogy minket az EL-ben is amolyan trofeakent tartottak szamon, ellenunk mindenki duplazott erobedobassal nyomja mert mi vagyunk a Barca. Ettol meg nem lesz jobb csapat a Sevilla mint mi. Kizart hogy ellenunk barki lone 2 ongolt az utolso percekben.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.25. 13:42:29

Chino: írtam, kapni fog Laportától egy èvet biztosan, meg is èrdemli, mert nègy èv után bajnokok lettünk.
Írtam pozitívumokat is, de mèg lehet hozzátenni egyebeket is, pl. nem erőlteti a tiki-takát, a meglèvő játèkosok, pl. Busquets alapvetően meghatározza a játèkot.
Ferran 55, Lewa 50, Raphinha 58, Kounde 50, (bónuszok nèlkül)ès az ingyen èrkezők, akiknek az èrtèkük, ha jól emlèkszem Auba 12, Alonso 12, Bellerin 14, Christensen 35, Kessie 40. Így èrtettem, hogy 300+ millió èrtèkben, ès így hasonlítottam a La Liga többi csapatának keretèhez. Persze vitatkozhatunk a transfermarkt èrtèkeken, vagy mennyire akarta Xavi őket, de elèggè meg van kötve a klub keze, ès nem is ezen van a hangsúly, hanem a többi csapathoz mèrten a keretünk, illetve ahhoz, hogy az Atleti nem tudott nagyon igazolni, a Reálnak pedig 3 fronton kellett koncentrálnia. Persze ez semmit nem von le a bajnoki cím èrtèkèből, de az igazsághoz szerintem hozzátartozik.
Voltak sèrülèsek, ès bírói tèvedèsek, elismerem.
A játèkosokat alapból nem nagyon szoktam kritizálni, (na jó, Ferran, Garcia, Roberto nèha kiakaszt :) ) a mostani igazolásokkal nagyjából meg vagyok elègedve, mèg Alonsoval, Bellerinnel ès Kessievel is, hiszen tisztában vagyok a nehèz anyagi helyzettel. A játèkosokból kihozott teljesítménnyel nem, amiben Bencènek igazat adtam.
A legnehezebb BL csoporttal ès a játèkosok beillesztèsèben a csapatba egyetèrtek, az utóbbiban viszont voltak problèmák, amiről Bence ès èn is írtunk már.
Szerk: Troym, hasonlóan látom èn is. A lènyeg, hogy fejlődnünk kell, ès remèlem kiküszöbölik a hibákat.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2615
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.25. 13:20:58

Elöljáróban szerintem abban ügyes volt Xavi, hogy megnyertük a bajnokságot, 4 év után de árnyaltabb a kép, nem fekete-fehér.

Ez a "Messi nincs már itt" szál számomra érthetetlen. 2 éve elment. Az Atletico Madrid megnyerte a 2020-21 bajnokságot, holott távozott 2019 és 2020 során Griezmann, Partey, Rodri, Lucas Hernandez, Martins. Kaptak cserébe Moratat és nyugdíjas Suarezt, meg Kondogbiát. Abból kell főzni ami van.
A Sevilla EL döntőt játszik egy kiárusítás után.

Amúgy meg a szegény ember meséje ott vérzik, hogy az eddig is 2. legértékesebb spanyol klubcsapat kerete lett megtoldva 6 játékossal 150 millió értékben úgy, hogy az egész Sevilla keret értéke 200m, kiscsapatoké még ennél is sokkal kevesebb.

2. hely a minimum elvárás volt, első hely a cél, jó hogy sikerült. Bajnokságban ügyesen lehoztuk mondjuk egálra a Madridot(2-1 győzelem és 3-1vereség), de simán kivertek a kupából.

BL-ben meg nem ez volt a legnehezebb csoport.
Nem volt könnyű, de volt 3-4 másik csoport, ahonnan ugyanígy kipottyantunk volna ezzel a játékkal és kaphattunk volna izmos másik ellenfeleket is, akikkel szemben ugyanúgy csoportban ragadhattunk volna.

Ezek voltak első kiemeltek: Real Madrid, Manchester City, Bayern München, Milan, Paris Saint-Germain, Porto, Eintracht Frankfurt, Ajax
Szerintem City, PSG, Frankfurt ugyanúgy megvert volna minket, ahogy a BM.
Ez volt 3. kalap: Borussia Dortmund, Red Bull Salzburg, Shakhtar Donetsk, Inter, Napoli, Benfica, Sporting, Bayer Leverkusen
Innen konkrétan mindegyik csapat ellen vért izzadtunk volna és azzal az őszi játékkal szerintem kikaptunk volna.
De még 4. kalapból is jöhetett volna Marseille, Bruges, Rangers.

Játékban is ugyanúgy kettős érzések:
Évtizedek után végre nem kabaré a védelem, legalább a bajnokságban (nemzetköziben még az) de az, hogy a támadók közül az összes csak vergődik hónapokon át meg érthetetlen, hogy semmi megoldást nem tudott kitalálni.

A játékos menedzselésre nem térek ki részletesen, szerintem abban van a legtöbb hiba. (ki mennyit és hol játszik, ki kerül körön belülre és kívülre)

Olvastam, hogy ő 4-est adna a szezonra, én 3-ast. Nem rossz, de nem is annyira jó.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.25. 12:02:18

Nagybarcelona írta:
2023.05.24. 13:10:54
Èn megèrtem, hogy korlátozottak a lehetősègeink. Van sok pozitívum, de nekem több a negatívum. A játèkosok ès a jövő kèrdèsèt Bence szèpen összefoglalta.

-Fizikai felkèszítès? Mihez kèpest? Egy Noname az erőnlèti edzőnk az előző helyett, aki Rijkaarddal ès Guardiolaval is dolgozott. A letámadás, csapatvèdekezès sokkal jobb, ami a támadásaink rovására ment, cserèbe szèthajtva a játèkosok, ès rengeteg a sèrülès. Szóval szó-szó.
-Orvosi stáb. visszajött Pruna. Összefűzve az előző ponttal, egy-kèt hetes sèrülèsekből lettek hónaposak, visszaesèsek. Nem látunk bele.
Azért az a 300 millió legyen inkább 158 millió. És ez jelent 6,5 embert, ha Baldét idevesszük, aki valamilyen szinten új igazolásnak vehető. (Bellerint most nem számoltam bele). És ezek közül 5 a kezdőbe jött. Na, innen kellett felépíteni egy csapatot, úgy hogy már nem volt Messi, így kuka volt az addigi taktika. Ha az igazolásokat nézzük igazából elég felemásak.
Bence talán jobban tudja, de Raphinhának amennyit láttam és hallottam talán a legnagyobb erősségei a távoli bombái voltak, rengeteg gólt lőtt így, de valamiért itt a kaput sem tudja eltalálni. Amikor a barátságos Clasicón vert egy hatalmas gólt, azt hittem ez valóban egy új fegyver lehet, de azóta szinte semmi.
Lewyt pedig nem hiszem, hogy annyira ekézni kellene. A bajnokságban tart 23 gólnál úgy, hogy össz-vissz 1 büntetőt rúgott (amit mondjuk ki is hagyott), míg a második Benzema 17-ből 7 tizenegyest. Lajos is hasonló számokat hozott, aki viszont mezőnyben nem sokat csinált, a lengyellel ellentétben és Messitől kapta a jobbnál jobb labdákat. Mégis folyamatosan ekézve van.

Az, hogy csont nélkül kizúgtunk a Bl-ből (a legnehezebb csoportban) és EL-ből szintén nem mondanám. Az Inter elleni két meccs alatt, mindent csinált Inzaghi, csak nem verte taktikailag. Normál, korrekt esetben bőven az olaszok előtt végzünk és amit nem kellene elfelejteni, hogy az egész szezonban nem volt több 4-5 meccsnél , amikor az összes játékos a rendelkezésére állt. Az EL-ben megkaptuk a legerősebb ellenfelet, a világ aktuális legjobb csatárával, 3 kulcsjátékosunk nélkül. Így estünk ki 4:3-as összesítéssel.
A bajnokságot 4 év után, 4 fordulóval a vége előtt megnyertük, a Realt 5-ből 3-szor vertük, kétszer lesimázva, kupadöntőben. Tavaly fél szezon alatt felhozta a csapatot 9.-ről a 2. helyre.
Az, hogy hektikus volt sokszor a szezon, szerintem érthető. Van egy formálódó csapat, ami még nem nagyon tudott összeállni, pár hónapra azért szükség lenne, hogy tudjon számolni a játékosokkal. És azért sok-sok év után nála látni a legtöbb taktikai változtatást a játékban. Van amikor rosszul sül el, tagadhatatlan, de évek óta annyi volt, hogy ugyanazt a csapatot felküldték 4-3-3 -ban Messivel, akinek akkor is add le a bogyót, ha más akár jobb pozícióban is van, aztán majd a Bolha megpróbálja megoldani.
Meglesz a Zamora (majdnem rekorddal) és nagy eséllyel a Pichichi is, amiben azért az ő keze is benne van.

Nem azt mondom, hogy nincsenek hibái, persze hogy voltak/vannak, de hogy felmerüljön a menesztése szerintem nevetséges. Ráadásul kint is pont az ellenkezőjéket hallani róla. Valahogy ez a fórum van kihegyezve erre.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 13:10:54

Èn megèrtem, hogy korlátozottak a lehetősègeink. Van sok pozitívum, de nekem több a negatívum. A játèkosok ès a jövő kèrdèsèt Bence szèpen összefoglalta.

-Fizikai felkèszítès? Mihez kèpest? Egy Noname az erőnlèti edzőnk az előző helyett, aki Rijkaarddal ès Guardiolaval is dolgozott. A letámadás, csapatvèdekezès sokkal jobb, ami a támadásaink rovására ment, cserèbe szèthajtva a játèkosok, ès rengeteg a sèrülès. Szóval szó-szó.
-Orvosi stáb. visszajött Pruna. Összefűzve az előző ponttal, egy-kèt hetes sèrülèsekből lettek hónaposak, visszaesèsek. Nem látunk bele.
-Mentálisan tènyleg erősebb a csapat, bár van hová fejlődni. A közössèg nagyon jó, a játèkosok nagyon akarták ezt a bajnoki címet, ezèrt Laporta adni fog mèg egy èvet szerintem Xavinak, amit meg is èrdemel. Kèrdès tud e fejlődni, mert a tavaly tavaszi jó forma óta szerintem lefelè ível a csapat játèka kisebb fellángolások kivètelèvel.
Azèrt remèlem az átigazolásokba Alemany is bele fog szólni, aki nem annyira szentimentális. Nem biztos, hogy 2-3 èv múlva is ő lesz az edző, a sok milliós játèkosok pedig maradhatnak a nyakunkon, akiket az elkèpzelèsei alapján igazol.
-a fèloldalas 4 vèdős húzása nagyon bejött. Kounde hátrább lett vonva, Balde pedig bejátszotta az egèsz bal szèlt, Araujo-Christen nagyon jó párost alkotnak. Kounde keresztbe húzhatja a taktikát, ha tènyleg nem akar jhv-et játszani, pedig szerintem a Barcara nagyon ráfèr, hogy 3 vèdő maradjon hátul. A 442, 343 hibrid taktika szerintem annyira nem jött be, stabilizálódott a vèdelem, de a támadások rovására ment. De az igaz, hogy Busquets, De Jong így elfèrt egymás mellett, Gavi viszont nagyon nem találta a helyèt, ahogy Kessie sem
-èn nem láttam a pályán akkora taktikai zsenialitást. A BL-ből, EL-ből csont nèlkül kizúgtunk, ahol Inzaghi ès Ten Haag is verte taktikailag, ahogy tavaly a Frankfurt edzője is. Ancelottit szèpen megtrèfálta párszor, de a bajnoki odavágó ès a kupa visszavágó nagyon csúnya volt, ès taktikailag/játèkban a Girona vagy a Rayo (Sociedad, ès Valladolid már nem mèrvadó) is jobb volt, amire visszaemlèkszem, mind2 meccsen. A nyíltabb játèkot játszó csapatok ellen jobban ment, mint a Villarreal vagy a Sociedad de az említett Girona ellen is voltak problèmák, ès ez az egèsz tavaszról elmondható. Nem igazán látok sèmákat a csapatunkon, kidolgozott támadást, begyakorolt pontrúgásokat, kontrákat. Olyan kezdetleges, egy kaptafára èpül a játèkunk. Nincs a csapatnak struktúrája, a kp-a mintha nem lenne megszervezve, második vonalban nem èrkezik senki, mintha feleslegesen indulnának be a játèkosok, mert alig kapnak labdát, gyakran visszafogják a támadásikat, a szèlen erőltetünk mindent, ahol a szélső támadókra 2 ember zár, leggyakrabban csak az ívelgetès megy az egy szem csatárra. Látványosan nem tud meccs közben változtatni, 60 perc után èrkező cserèk, ès felálláson se nagyon változtat, pl. ha gólèrt hajtunk, 4231, 424. A rotáció is lehetne jobb.
Azèrt azt is vegyük figyelembe, hogy kb. 300 millió èrtèkben kapott játèkosokat, ès ezzel az 1-2. legjobb a Barca kerete, a 16 másik csapatènak sokszorosa, a Reál pedig kicsit jóllakott, ès 3 fronton koncentrált, az Atletico pedig idèn tavaszra állt össze, de erősíteni az FFP miatt nem tudtak.

Ez az èn szemèlyes vèlemènyem. Nem vagyok szakèrtő, ès tudom, Xavinak a kisujjában is több szakmaiság van, de gondoltam leírom, èn hogyan látom.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2023.05.24. 12:24:32

Valamilyen rekordokat (fogalmam nincs, hogy miket) akarunk állítgatni, gondolom ezért kap Stegen harmadik meccse két gólt vagy annál többet. Rekordokat állítgatnánk, ezért nem játszanak a fiatalok, ezért nem próbálgatja őket inkább, vagy Penát a kapuban. Inkább kell nézni egy teljesen tökvakaró bagázst, ahogy kitömi egy Valladolid. Ki a fsz érti Xavit is...
Football, bloody hell. /SAF/
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 12:12:13

gránit írta:
2023.05.24. 10:45:32
ocsike83 írta:
2023.05.24. 10:37:03

Hát a leadott nevei sem jönnek be annyira. Ferran teljesen kapufa
Ugyanígy látom, Ferranért meg azért is haragszok, mert akkor kellett volna rámenni Julian Alvarezre. Egy Lewandowski-Alvarez-kettős brutális lenne, illetve lett volna.
Èn is így látom. Ferranra nincs mentsèg. Inkább hoztuk volna vissza fèl èvre Alexist vagy Pedrot (Dybalat, Di Máriát fèl èv volt a szerződésükből)gombokèrt a 60 millió helyett, az pedig nyáron mehetett volna más poszt megerősítèsère.
Èn Alonso miatt is haragszom, pedig a Chelseabe kedveltem. Miatta beáldozta Aubat, aztán eszèbe jutott, hogy van Balde. Alba 10 milliós fizetèssel elfelejtve. Alonso helyett pedig maradhatott volna Pique is egy fèl èvre, Auba jobban hiányzik előlről.

Bence: teljes mèrtèkben egyetèrtek. Szerintem több is van egyes játèkosokban. Ha mindezt el is nèzzük, egèsz èvben nem tudtunk egy normális támadást felèpíteni. Jövőre nem biztos, hogy jó arra èpíteni, majd Stegen, Pedri, Lewa vagy valaki megoldja, az ellenfèl meg kihagyja a helyzeteit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.24. 11:18:43

Deluigi írta:
2023.05.24. 11:05:28
mondjuk, lehetetlen mindenkinek megfelelni, nekem tokeletesen eleg, amit elso teljes eveben mutatott Xavi ezzel a csapattal
Az eredménnyel, sőt, némi kivételtől eltekeintve a játékkal sincs bajom. Én a számomra nagyon furának tűnő játékosmegítélésén a jövő miatt aggódom, mert már eddig is elküldött pár jobbacska játékost, és hozott pár rosszabbat, és elment/vélhetően el fog menni pár fiatal, akik lehetőséget sem kaptak, én ezeknek a hosszútávú negatív hatásától tartok.

Szeretem, ahogy rendet vágott, ahogy összekovácsolta a csapatot, felhozta az állóképességet is a nulláról, sok esetben nála tapasztaltabb edzőket taktikázik le (nem mindig), van egy-két jó újítása is, hajtja a csapatot az oldalvonalról (még ha pár meccsen kétségbeesetten is), stb. Bőven elégedett vagyok az idei év eredményével.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.24. 11:05:28

vicc, hogy senkit nem gyozott meg Xavi, amikor 5-6 forduloval a vege elott megnyerte a bajnoksagot, Messi nelkul, 4-5 ev sikertelenseg utan

rekordokrol almodozunk, amikor a szezonvegi faradtsag kijon a jatekosokon, miutan megnyertek a bajnoksagot

tudom, mindenki ugyanolyan erovel tolja munkahelyen, penteken delutan 3 es 4 kozott is, mint hetfo reggel 8-kor

az sem kizart, hogy ezt a ket ajandek meccset visszakapjuk majd, amikor szuksegunk lesz a pontokra, esetleg a realt kell elverni, hogy nekunk legyen jo

mondjuk, lehetetlen mindenkinek megfelelni, nekem tokeletesen eleg, amit elso teljes eveben mutatott Xavi ezzel a csapattal
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.24. 10:46:07

Az a baj, hogy Xavi engem jópár dologban meggyőzött, de az elmúlt 1 év alapján kb 0%-ban bízom abban a képességében, hogy megítélje, mennyit tud egy játékos, és abban is, hogy mennyit kell/lehet nyomni, vagy hogy mit lehet egyénileg kezdeni vele. Lewy-Depay-Mingueza-Torre-Busquets-SR-Garcia-Riad-Pedri-Gavi-DJ-Kessié-Alonso-Fati-Torres-Raphinha-Barbera egy rohadt hosszú névsor, akikkel baj volt alatta. Vagy jogtalanul nem kaptak lehetőséget még bajban sem (Riad, Depay, Mingueza, Torre, Barbera), vagy túl lettek tolva és lesérültek vagy teljesen elvesztették magukat (Lewy, Pedri, Gavi), vagy nem építették be őket megfelelően, és posztidegen helyen játszatták végig akkor is (Kessié), vagy eleve az ő kérésére hosszabbítottak és jöttek 0 szintek (Alonso, SR, és ha nem is 0 szint nyilván de Busi se rajta múlott, hogy nem marad még...), a szélsők mind önmaguk alatt játszanak, ami egy darabig érthető, de egy év után már azért van neki is felelőssége (Torres, Raphinha, Fati). Plusz ott van Garcia, akit ugyan nem tol, valamilyen szinten érthető, hogy próbál kihozni belőle valakit de kb mindegyik B-s védő lehetőséget érdemelne helyette, amikor baj/brahi van. Baldé meg fél év alatt nem győzte meg, csak az utolsó meccsen.

Ezzel szemben az egy szem Dembélé jobb alatta, mint korábban, és DJ, de csak ha kényszer 4-4-2-ben a helyén játszhat.

Ezen kívül DJ-ban előretolt középpályást lát, nem is említi Busi utódjaként, Torréban meg a saját elmondása szerint second strikert (hogy???).

Ezek után sajna nehezen tudom elhinni azt, hogy ő az edzések alapján azt mondja, hogy ez meg ez a játékos nem elég a csapatba a látottak alapján, főleg, hogy konkrétan senki nem került fel nála 1-2 perces Riad és Alarcon bemutatkozáson kívül, ami azért eleve gyanús, kétlem, hogy mindenki béna lent, azt meg pláne, hogy bénább, mint EG-Alonso-SR-, vagy akár sajna Fati-Torres. Mert azért mégiscsak az a mérce, hogy kiket kéne megelőzni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 10:45:32

ocsike83 írta:
2023.05.24. 10:37:03

Hát a leadott nevei sem jönnek be annyira. Ferran teljesen kapufa
Ugyanígy látom, Ferranért meg azért is haragszok, mert akkor kellett volna rámenni Julian Alvarezre. Egy Lewandowski-Alvarez-kettős brutális lenne, illetve lett volna.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.24. 10:37:03

gránit írta:
2023.05.24. 10:30:25
bunga írta:
2023.05.24. 09:54:08
Mentsége, ha a klubvezetés elvárja tőle, hogy a sokszor leszerepelt kispadosokat játszassa, hogy ezzel könnyebbé tegye nyári eladásukat.
Ezzel inkább nehezítjük az eladásukat.


A fiatalokat sokszor várjuk, de hiába, úgy tűnik, nem szerepelnek Xavi tervei között.
Hát a leadott nevei sem jönnek be annyira. Ferran teljesen kapufa, Kessie úgyszintén, Kounde és Raphinha első évében "szódával elmegy" kategória. Lewa és Christensen az aki valóban előrelépés.

A jövő éviek miben lesznek mások? HA igazak a hírek akkor rá van "csavarodva" A Zubimendi - Foyth kettősre. A 2 csávó közel 100 misi lenne. Nem érzem, hogy ők lesznek majd a megváltóink...
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 10:30:25

bunga írta:
2023.05.24. 09:54:08
Mentsége, ha a klubvezetés elvárja tőle, hogy a sokszor leszerepelt kispadosokat játszassa, hogy ezzel könnyebbé tegye nyári eladásukat.
Ezzel inkább nehezítjük az eladásukat.


A fiatalokat sokszor várjuk, de hiába, úgy tűnik, nem szerepelnek Xavi tervei között.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.24. 10:16:16

bunga írta:
2023.05.24. 09:54:08
Sajnálatra méltó volt látni Xavi tehetetlenségét az utolsó két meccsen. Mentsége, ha a klubvezetés elvárja tőle, hogy a sokszor leszerepelt kispadosokat játszassa, hogy ezzel könnyebbé tegye nyári eladásukat. Az egyetlen kivétel közülük Pablo Torre, akinél viszont nem látni az okát, hogy Pedri sérülése után miért nem került sokszor a pályára, minthogy a csapatba való. S ezek után felvetődik a kérdés, hogy vajon a B csapat játékosai közt nincs-e olyan fiatal, aki jobban megérdemelné a bizalmat a kipróbálás erejéig, mint a sokszor leszerepelt tartalékok.
Sajnos egyre jobban azt látni rajta, hogy vagy nem tudja mit főzzön, vagy azt nem, hogy miből....Van egy alaprecept, amihez foggal-körömmel ragaszkodik. Ha abból valami nincs meg, már teljesen ötlettelen....
Én továbbra is hiányolom a fiatal játékperceket tőle. A tegnapi napon simán betehetett volna 3-4 B csapatost. Ezt ők is lehozták volna....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.24. 09:54:08

Sajnálatra méltó volt látni Xavi tehetetlenségét az utolsó két meccsen. Mentsége, ha a klubvezetés elvárja tőle, hogy a sokszor leszerepelt kispadosokat játszassa, hogy ezzel könnyebbé tegye nyári eladásukat. Az egyetlen kivétel közülük Pablo Torre, akinél viszont nem látni az okát, hogy Pedri sérülése után miért nem került sokszor a pályára, minthogy a csapatba való. S ezek után felvetődik a kérdés, hogy vajon a B csapat játékosai közt nincs-e olyan fiatal, aki jobban megérdemelné a bizalmat a kipróbálás erejéig, mint a sokszor leszerepelt tartalékok.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.16. 08:48:52

eurobarca 📊

Xavi 2021-ben az Al-Sadd kispadján 13 pontos előnnyel nyerte meg a katari bajnokságot a második Al-Duhail előtt, a 2023-as naptári évben pedig az első teljes idényében Barcelonában 14 pontos előnnyel tette ezt meg.


valamit tud a srac
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.11. 09:47:45

Xavit nem érhette meglepetésként Busquets távozása. Lehetőségként számolnia kellett vele. Nyilván végiggondolta, hogy a távozás hogyan alakítaná át csapatát. Így bizonyára van elképzelése arról, hogy igazolást fog-e kérni a középpályára, vagy netán a saját fiatalok közül szeretne valakit előléptetni. Mindenestre a saját szerződéshosszabbításáról tárgyalva alkupozíciója erősödött a vezetőséggel szemben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.01. 01:06:33

bunga írta:
2023.04.29. 10:18:43
Vannak olyan edzők, akik játék közben látványosan bele tudnak nyúlni csapatukba, csapatuk játékába. Xavi nem ilyen. Ez nem lenne baj, viszont akkor minden az állandó csapatjátékon, az összeállításon és a kijelölt taktikán múlik. Így komolyabban változtatni csak félidőben lehetne (hacsak nem kényszerből:sérülés, kiállítás).
Azért nem ilyen egyszerű a képlet. Amúgy sincs olyan hosszú padunk, erre pedig rátett egy lapáttal, hogy szinte egész szezonban rendre 2-3-4 kulcsjátékosunk sérült, eltiltott stb. volt. A védelembe alapból nem kellett/lehetett cserélni, ha úgy adódott álltunk fel/mentünk át három védős felállásba. A középpályára szintén nem igazán volt merítési lehetőség Amíg Dembélé egészséges volt két szélsővel játszottunk akik voltak is cserélve. Ahhoz, hogy ne legyen komoly minőségi romlás a játékban túl sokat nem lehet változtatni.

Xavi megítélésénél pedig vegyük számba azt is, hogy hányszor rendelkezett olyan csapattal amiből egy igazi kezdőt ki tudott volna állítani. Ennek ellenére Ancelottit is többször lemeccselte, akinek nem volt ilyen problémája. Ráadásul egy teljesen új csapatot kell felépíteni, teljesen új taktikával, stratégiával. Több mint a fél kezdő új emberekből vagy tinikből áll, ahogy az elsődleges cserék is.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.30. 22:02:10

Xavi azt nyilatkozta, hogy Yamal meghatározó játékos lehet. Ezek szerint vannak ilyenek. De tudja valaki, hogy a jelenlegi keretből Xavi kit tart ilyennek? Előbbre lennénk, ha tudnánk.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.29. 10:18:43

Vannak olyan edzők, akik játék közben látványosan bele tudnak nyúlni csapatukba, csapatuk játékába. Xavi nem ilyen. Ez nem lenne baj, viszont akkor minden az állandó csapatjátékon, az összeállításon és a kijelölt taktikán múlik. Így komolyabban változtatni csak félidőben lehetne (hacsak nem kényszerből:sérülés, kiállítás).
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.29. 08:03:36

Valaki(k) írta(ák), hogy Xavi nem gyakorol önkritikát...
Javasolom, olvassák el a főoldali cikk előző meccsre vonatkozó részét!

Angolul én még hangsúlyosabbnak éreztem, hogy nem jó taktikát választott (bár ugyanez szerepel a cikkben, de mégis :lol: )...
“We spoke to the players and there was a football concept that didn’t work out. It was our mistake. We have to react tomorrow.”
A kérdésre, hogy a játékosok hozzáállásával volt-e gond: “It’s a footballing issue. I also make mistakes as a coach. Maybe the fact that Madrid lost makes us relax a bit. It happened to us in Almería and it happened to us again. You always have to be hungry to win”.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.28. 20:57:54

Sonoma írta:
2023.04.28. 20:19:52
Andris írta:
2023.04.28. 13:15:47

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Csak látványosan képtelenek az emberek megemészteni azt, hogy a Barca már egy ideje nem azon a szinten van, még most sem, és még nem is lesz egy darabig. Valahova be kell csatornázni a csalódottságot, és ez most (is) az edző személye.
Ha azt venném ( vennénk) alapul, hogy ez az egyetlen igazság és/vagy helyes út, amit te leírsz útmutatásként, az felvet veled szemben is kérdéseket.
Ha sehol sem vagyunk ahhoz, hogy Xavi helyét megkérdőjelezzük, te sem kérdőjelezheted meg semelyik játékos helyét a csapatban , mert hozzájuk képest, te sem vagy sehol, még ahhoz se, hogy embereket találj a posztjára.
Innentől kezdve csak dicsérni lehet(ne) őket a mutatott játéktól függetlenül.
Ennél a pontnál meg csak egy lépésre lennénk az orwelli társadalomtól...
Teljesen félreértetted, de valóban félreérthető a megfogalmazás, erre én nem is gondoltam. :)
Úgy értettem, hogy se eltelt időben, se meccs, szezon, kupasorozat mennyiségekben nem járunk ott, hogy igazán határozottan és megalapozottan felmerülhessen Xavi alkalmassága vagy alkalmatlansága ("helyét megkérdőjelezzük"). Egyszerűen még nem elég az info, nem is lehet elég.
Más egyéb szempontok alapján sem, szerintem, mert mint már sokszor leírtam, szerintem látványos ugrás van összességében sportszakmai szempontok alapján nézve (illetve az alapján próbálom) a csapatban, mondjuk tavalyhoz képest, és tavaly előtthöz képest is. Alapvetően szerintem töretlenül ívelünk Xavival felfele. Ezt persze úgy értem, hogy: töretlenül - nem figyelembe véve pár hetes kilengéseket, mint pl a mostani, vagy tavalyi kísértetiesen hasonló április, hanem összességében nézve egy szezont, illetve a felfele ívelés sebességét (meredekségét) sem feszegetve. Ezek külön témák, amiket ennél a másfél évnél szerintem valamivel hosszabb távon kell majd vizsgálni, és megnézni, hogy mire futunk ki, de ezen a ponton semmiképp nem indokolt megszakítani Xaviék projektjét.

A helyére keresgélést is különválasztanám, attól függetlenül, h Xavi vajon rossz vagy jó edző-e:
Egyrészt véleményem szerint nincs az az edző (Guardiola az örök kivétel), aki ezt a csapatot garantáltan jobban tudná irányítani minden adott körülménnyel és környezeti változóval együtt - jelenleg. Én is tudok egy maroknyi edzőt, akik szerintem abszolút felső polc, és ezen a ponton általánosságban biztosan jobbak, mint Xavi, de ennek ellenére nem gondolom, hogy bármelyikkel bármi garancia lenne napjainkban ennél a klubnál.
Másrészt meg nem is elérhető a legtöbb, aki meg igen, az se megfizethető számunkra, és még nem is lesz 1-2 évig.

Szóval ha akarom, akkor se tudom kisakkozni a gyakorlatban, hogy miért, és hogyan váltanánk Xaviról.

Ahogy te értelmezted a mondatom, az meg se fordult a fejemben, természetesen mindannyiunknak egyformán szabad ezeket a kérdéseket körbejárni, attól függetlenül, hogy nagy valószínűséggel mindannyiunk laikus. Ráadásul még véletlen sem tudjuk magunk abba a (döntési)helyzetbe képzelni, mielőtt nyilatkozunk, amiben a mindenkori Barca edző van, de ez se számít, a fórum többek közt pont arra van, hogy megpróbáljuk. :)
(Bár, halkan jegyzem meg, szerintem páran nem próbálják meg, és inkább csak a Fifa managerben érzik magukat a monitor előtt. De ez tényleg csak pár ember, ráadásul nem azok talán, akikkel nagy csörtéket rendezünk itt néha. :D )
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.28. 20:45:14

Nagybarcelona írta:
2023.04.28. 17:25:53
Többre most nincs időm, nem azt mondom, hogy ők jobbak lennènek, őket hozzuk, de azèrt Xavitól jóval nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, ès ők csak másodvonalas edzők.
Ha nem azt akartad mondani, hogy ők jobbak lennének, akkor tulajdonképpen miért soroltad fel a nevüket?
Ha majd Xavinak lejár a szerződése és nem akar hosszabbítani, vagy a vezetőség idő előtt elküldi, akkor érdemes lenne majd olyan edző nevét felhozni, aki jobb nála, és el is érhető. Ami nem könnyű, hiszen a jó edzők általában foglaltak.
De ez most különben sem időszerű, Xavi az edző.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.28. 20:19:52

Andris írta:
2023.04.28. 13:15:47

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Csak látványosan képtelenek az emberek megemészteni azt, hogy a Barca már egy ideje nem azon a szinten van, még most sem, és még nem is lesz egy darabig. Valahova be kell csatornázni a csalódottságot, és ez most (is) az edző személye.
Ha azt venném ( vennénk) alapul, hogy ez az egyetlen igazság és/vagy helyes út, amit te leírsz útmutatásként, az felvet veled szemben is kérdéseket.
Ha sehol sem vagyunk ahhoz, hogy Xavi helyét megkérdőjelezzük, te sem kérdőjelezheted meg semelyik játékos helyét a csapatban , mert hozzájuk képest, te sem vagy sehol, még ahhoz se, hogy embereket találj a posztjára.
Innentől kezdve csak dicsérni lehet(ne) őket a mutatott játéktól függetlenül.
Ennél a pontnál meg csak egy lépésre lennénk az orwelli társadalomtól...
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.04.28. 18:48:49

Nagybarcelona írta:
2023.04.28. 17:25:53
Menedzserek èrdemei
Van Bronchorst
Holland bajnok (Feyenoord, az Ajax ès a PSV előtt 18 èv után), 2 kupa, 2 szuperkupa, skót kupa, EL második, a döntőben a minket kiejtő Frankfurt ellen
Conte
4* olasz bajnok, 2 szuperkupa, Angol bajnok, FA kupa, UEFA kupa második
Emery
4 UEFA kupa, EL második, francia bajnok, kupa
Többre most nincs időm, nem azt mondom, hogy ők jobbak lennènek, őket hozzuk, de azèrt Xavitól jóval nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, ès ők csak másodvonalas edzők. Xavi?
Ezek a nevek közül én Conte, Emery, Van Bronckhorstban 3-ban gondolkodnék, közülük bármelyik erősítés lenne. De sajnos ismerve a vezetőség felfogását, úgyis valami b kategória érkezne ahogy már megszokhattuk.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Válasz küldése