Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 16:11:58

Igen, megnyertük a meccset 2:1-re és nem 0:4 lett a végeredmény.
Aki nem látta a meccset, az biztosan örül a győzelemnek.
Aki meg látta, az láthatta mit játszottunk Transfermark ide vagy oda.
Szervezetlenség, fejetlenség minden vonalon ( nem először).
De többen írtuk, ez az eredmény jó arra ( vagy mégsem ) hogy eltakarja a kilógó bazi nagy lovat!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 15:58:18

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 08:47:02
A szikár tènyek, hogy egy 50 milliós kerettel rendelkező csapat majdnem 0-4-re ment idegenben a 860 milliós ellen [...]
Most tényleg? :D
Nemtom melyik szikár tény jobb, hogy a labdarúgás történetében először nem jön ki a transfermarkt-matek a végeredményben, vagy pedig a 2-1re megnyert meccset úgy leírni, hogy "majdnem 0-4".

Azt hiszem a "majdnem 0-4" nálam a nap kedvenc szikár ténye. :D

Bocsi, de nem bírtam ki. Értem amit mondasz, de azért mindig úgy csavarni és szűrni a tényeket, érveket, és meglátásokat, hogy csak az egyetlen véleményt alátámasztó 10% jelenjen meg...


Más: a jhv-bhv Cancelo-Balde kérdéskört most nem olvastam végig, csak 1-1 mondaton akadt meg a szemem. Úgyhogy lehet ismétlek valaki előttem szólót, de:
Idén Baldé tavalyhoz viszonyítva egyértelműen balHÁTVÉDET, más néven hagyományosabb fajta felfutó balbekket játszik. Ellentétben azzal, ami tavaly volt (4 kp és 3 khv mellett ő gyakorlatilag bal támadó helyett játszott támadásépítésben). Nálam tavaly szélső kp és szélső támaód közt mozgott egyértelműen és látványosan, idén meg sokkal inkább hátvédként tekintek rá, aki nem első számú baloldali helyzetkialakító, csak klasszikus támogató bekk, időnként alapvonali beadásokkal. Szerintem ha megnéznénk, valszeg lentebb is lenne jóval a heatmap-je (bár ez nem definitív), és sokkal jobban támaszkodunk az azon a szárnyon végzendő védőmunkánál kizárólag az ő közbenjrására. Sőt, szerintem még igazán jól is csinálja. Ritkán jegyeztem meg, de érdemes. Sokkal több védő feladat hárul rá, és szeritnem nagyon jól muzsikál ezeknél.

Cancelot pedig csak elvétve használjuk ugyanígy jobbhátvédként, alapvetően a védekező és támadó szituációk zömében is egy középpályás pozíciós sémáját és feladatkörét darálja, és többnyire Araujo vagy Koundé dolgozik 1,5-2 posztot a védelemben.
Amit korábban leírtam: valahova hozzáadtunk (3. számú támadó), ennek meg ára lett, valahonnan el is kellett venni. A látszattal, a virtuális mágnestáblával ellentétben nem a középpályáról vettünk el, hanem a védelemből. Az eredményeken is látszik, de Cancelo mozgását és feladatkörét látva is szembetűnő.

Az utóbbi hetekben persze borult néhány dolog, de úgy Október közepéig-végéig kb egyértelmű volt a szitu.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7306
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:44:20

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 15:38:43
Szerintem elbeszèltek egymás mellett.
Balde ès Cancelo bhv ès jhv poszton kezdenek (kivève Cancelo Reál ès Sociedad)
Inkább drobikának adok igazat ebben a kèrdèsben, (ha kell ès nem veszünk össze ilyenen :) ) mert tènyleg úgy játszik a csapat, hogy 90%-ban támad, így Balde bal szèlsőt játszik. Cancelo viszont hátrèbb van vonva, gyakran belèp kp-ra, segíteni a támadásokat.

Koeman pontosan ezt vette èszre, hátrèbb vonta a csapatot, hátulról èpítkezett, akár 5 vèdővel.
Linkeltèk a csapatát, Xavinak jött mèg Auba, Ferran, Adama, Alves. Nem ugyanaz a csapat. Dembele pedig felèpült.
Ez oké, nyilván ha hátrányban vagyunk (sajna nem ritka mostanában), és toljuk ezerrel, akkor a belső védő is kilences, más tészta. Alapesetben azért Baldé mindig balbekk, kb Alba szinten, amíg nincs gond, Cancelo meg ahogy írod, ilyen behúzódó kp-balbekk mix, mint Alves volt, kb, csak jóval dinamikusabb. De Xavi mindig figyel arra közben, hogy az egyik legalább biztosítson hátrafelé, attól függően, hol megy a támadás. Így lesz sokszor ez a hibrid háromvédős rendszer. Ha már Poolról volt sző, tökugyanez, ott a baloldalon van az overlaping támadó szélső bekk, TAA meg inkább lép befelé.

Xavi is kb 2 hónapig ugyanazzal a csapattal tolta, kb majdnem pont annyi időt, mint amennyit Koeman kapott azzal a csapattal, Adamáék januárban jöttek. És ahol a Benfica ellen kapuralövésünk sem volt, vele majdnem megnyertük a meccset, több pontot gyűjtöttünk a bajnokságban, jobban játszottunk, stb. Még tökugyanazzal a csapattal.

Ha meg Dembélé, az első Koeman évében végig makkegészséges volt, szóval egy Messi-Griezmann-Dembélé támadósora volt, jobb, mint Xavi első tavaszán a Torres-Adama féle erősítésekkel, és össze lehet hasonlítani a meccsek képét. De hagyjunk is mindenki mást, maradjunk Messinél... Meg sem merném tippelni, mit csináltunk volna az elmúlt 2 évben Messivel a sorainkban, aki full egyedül tud meccset eldönteni csapatjáték nélkül is. Nem bánom, hogy nem volt itt, mert legalább elkezdhettünk építkezni, de hogy a BL-ből nem estünk volna ki, az hótbiztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:39:27

Mint mondtam, ok. Jól van ez így, csak így tovább. Javaslom így feltenni ezekkel a feladatokkal az embereket Xavinak.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 15:38:43

Szerintem elbeszèltek egymás mellett.
Balde ès Cancelo bhv ès jhv poszton kezdenek (kivève Cancelo Reál ès Sociedad)
Inkább drobikának adok igazat ebben a kèrdèsben, (ha kell ès nem veszünk össze ilyenen :) ) mert tènyleg úgy játszik a csapat, hogy 90%-ban támad, így Balde bal szèlsőt játszik. Cancelo viszont hátrèbb van vonva, gyakran belèp kp-ra, segíteni a támadásokat.
Már többször írtam, teljesen fel van tolva a csapat, hiába presszingel, ha labdát szerez, általában megvárja, hogy visszarendeződjön az ellenfèl, ha kp-n szerez labdát, visszapassz Stegenig. Erre írtam, hogy nincs a csapatnak struktúrája. Alaves ellen mègjobban feltolta a csapatot, írtam, pont az ellenkezőjét tennèm, hátrèbb vonnám, lendületből èpítkeznèk, kp-ról, nem pedig 5-6 ember várná a labdát elől, labdavesztèsnèl pedig megy az 1 az 1.
Így Balde nem bhv, pedig ebben az egyik legjobb, hogy felvigye a labdát, magabiztos ès jól cselez, hányszor láttuk megindulni 3-4 ember között. Legjobb ebben Frenkie, nagyon hiányzik a játèka.

Koeman pontosan ezt vette èszre, hátrèbb vonta a csapatot, hátulról èpítkezett, akár 5 vèdővel.
Linkeltèk a csapatát, Xavinak jött mèg Auba, Ferran, Adama, Alves. Nem ugyanaz a csapat. Dembele pedig felèpült, ès adott 14 gólpasszt a haverjának Aubanak, aki nem kellett.

Nekem jobban tetszett a holland alapokhoz való visszatèrès, de Koemant èv vègèig tartottam volna meg. Nem tartom igazságosnak összehasonlítani Xavival. Koeman kapta Destet ès ingyen Garciat, Aguerot. Xavi pedig egy egèsz keretet 400+ millió èrtèkben.
Amit láthatunk, azt sikerült kihozni belőle, pontosan azèrt is, amit az első bekezdèsben írtam. Meglátjuk mennyire válik be a pozíciós játèk, feltölt csapattal
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7306
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:34:03

drobika írta:
2023.11.14. 15:20:22
Feladom.
Csak egy idézet: Baldé sosem játszott balszélsőt.
Azt játszik a szezon eleje óta. Hiába balhátvéd. Ha nem ott nyomná ezerszer, akkor nem volna 1001 pocsék beadása a 3 emberrel a nyakán lévő Lewy-nek pl.
Aztán persze ha elvesztik a labdát, akkor fut hátra, legfeljebb 20méteres hátrányban, és bízik a középhátvédben, hátha kiér a szélre.
Többször gondoltam arra, hogy én más meccseket nézek. Az én TV-men Balde állandóan a bal LEGELSŐ emberünk a szélen, aki hol felfutással éri ezt el, ezer passzos labdakihozatallal meg ott ácsorog és beáll a passzokba.
Ez olyan messze van egy támadó szellemű balhátvédtől, mint ide Bilbao.
De mondom, feladom. Legyen nálunk ő, meg Alonso, meg Cancelo ott ahol van. Jó helyen vannak...A stabilitásnak, s hogy mindenki tudja mi a feladata, biztosan jó az.
Hát, egy modern szélsőbekk nagyon-nagyon sokszor lesz előrébb, mint a szélső, nyilván. Angolul ezt úgy hívják, hogy overlap. Kiindulópontnak ott van elöl a balszélső, legyen mondjuk Felix. Egy támadásnál első körben mindig előrébb lesz, mint Baldé, szinte kivétel nélkül, ez nálunk is így van. Megkapja a labdát, Baldé fut fel, és kapja a kiugratást az alapvonal esetében. Nyilván ideális esetben, ha bénán tötymörgünk, akkor nem, de ez mondjuk az egyik alapkoncepció. Pontosan ezért ballábasok a balbekkek, hogy a szélről, főleg alapvonalról beadásra álljon a lábuk. És ezért jobblábas egy modern tükör(bal)szélső, mert ő befelé lépked, hogy keresse a lövőhelyzetet, utolsó passzt, stb. A bekk kifelé, alapvonal felé támad/mozog, a szélső meg befelé, ezért működik.
De ez tényleg minden csapatnál így van szinte, nyilván 1-1 defenzívebb kivételével. A Pool pont ugyanez, Robersont folyamatosan láthattad előrébb, mint akár a 9-es, mert ez ilyen műfaj. De még Tsimikast is, bár ő tán kevésbé intenzív.

Ezt az egészet persze erősíti az, hogy mostanában többször hamar hátrányba kerültünk, az ellen 10 emberrel védekezik utána, akkor nyilván még több emberrel megyünk fel.

Alba is ezt csinálta mindig nálunk minden meccsen, MINDEN EDZŐNÉL, rengetegszer ő volt a legelőrébb, mert ez a dolga a fellépéseknél. Csak ő jobban adott be/passzolt be középre, mint egyelőre Baldé, ennyi egyedül a különbség. Sőt, állítom, hogy Baldé jobban ér hátra, mint Alba.

Teljesen más kérdés, amit dingdong is írt közben, hogy sajna a remek ideérkező játékosok is beleszürkülnek, igen, ez már szerintem is valid kritika Xavira nézve is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.14. 15:39:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.11.14. 15:24:21

Teljesen jól látják a legtöbben a helyzetet. A jó képességű játékosaink is nullához kezdenek el konvergálni itt mert rossz pozícióban és/vagy rosszul vannak használva. Szurkolók próbáljuk megfejteni mi a baj miközben elvileg egy nagy edzői stáb van akik ugyanazt a meccset nézik mint mi. Ha nekik nem megy akkor kinek? Koeman idejében objektíven silány játékosaink voltak de azóta BL győztes, bizonyítottan jó képességű játékosokat hoztunk ide akik ugyanúgy semmit nem mutatnak és egy gólos győzelmekkel töltjük fel a szezont. Amint komolyabb ellenfél van kipukkadunk és csak a szerencsében bízhatunk. Ki fog ezért felelősséget vállalni?

Lábjegyzetben kérdezem, hogy ki volt az utolsó ténylegesen jó edzőnk? LE? Ernestonak jó szezonjai voltak de az a csapat sem ez volt. Azóta is borzalom Liverpoolra meg Rómára gondolni... meg arra ahogy guggolt a pálya szélén és rendre rosszul/későn cserélt. Sok dologtól megfosztott minket a személye de sokat is adott ennek ellenére vele indultunk lefele. Akik utána jöttek meg már nem tudtak szintet hozni meg az ág is húzta őket.

Ki lenne az aki Xavi helyére jönne és rendet tudna rakni? Őszintén érdekel.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:20:22

Feladom.
Csak egy idézet: Baldé sosem játszott balszélsőt.
Azt játszik a szezon eleje óta. Hiába balhátvéd. Ha nem ott nyomná ezerszer, akkor nem volna 1001 pocsék beadása a 3 emberrel a nyakán lévő Lewy-nek pl.
Aztán persze ha elvesztik a labdát, akkor fut hátra, legfeljebb 20méteres hátrányban, és bízik a középhátvédben, hátha kiér a szélre.
Többször gondoltam arra, hogy én más meccseket nézek. Az én TV-men Balde állandóan a bal LEGELSŐ emberünk a szélen, aki hol felfutással éri ezt el, ezer passzos labdakihozatallal meg ott ácsorog és beáll a passzokba.
Ez olyan messze van egy támadó szellemű balhátvédtől, mint ide Bilbao.
De mondom, feladom. Legyen nálunk ő, meg Alonso, meg Cancelo ott ahol van. Jó helyen vannak...A stabilitásnak, s hogy mindenki tudja mi a feladata, biztosan jó az.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7306
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:11:24

drobika írta:
2023.11.14. 14:40:50
Pontosan ez nekem is a véleményem.
Ha valaki meg nem érti, hogy mi a különbség egy támadó szellemű, támadást segítő jobb, vagy balhátvéd, és egy jobbszélső, vagy balszélső csatár közt, azt nem tudom értelmezni.
Egyetlen csapat sem játszik Balde-balszélső, Cancelo Jobbszélső ( Neveket kéretik behelyettesíteni más csapatokból, ha valaki tud ilyen őrültséget...
Képzeljük el Salah, vagy Jota helyén pl, a Pool ban, a jobb vagy a balhátvédet nonszensz!
A stadion megközelítésével magyarázni a nézők hiányát... Komolyan mondom, ezt sem tudom értelmezni. Amikor a vezetőség kiemelte a nézőszám fontosságát, akkor is ott volt a stadion... Ez bullshit. Bocsánatot kérek.
Ezzel nagyon nehéz vitázni, mert nem történt hasonló. 1-1 kétcsatáros felállás kivételével (amikor szintén nem szélsőt játszottak, ilyen poszt ott nincs is, max szárnyvédőt) mindig volt fent balszélsőnk (Felix 1 kivétellel minden meccsen kezdett), jobbszélsőnk (Yamal, Raphinha, Torres). Baldé meg mindig balbekk volt, Cancelo meg mindig jobb bekk (egy kivétellel). Egyszerűen nem történt ilyen, Baldé sosem játszott balszélsőt, mert volt balszélsőnk a pályán. Mint ahogy a Poolban is ott van mindig Salah, a másik oldalon Jota/Diaz, és attól még ott van a két erősen támogató jobb és bal bekk, Tsimikas/Roberson, TAA, pontosan Baldé és Cancelo posztján, rendszerint az ellenfél térfelén, hátrányban meg kb folyamatosan ott.
Vagy tényleg nem értem, most azt mondod, hogy mindig két balszélsővel és két jobbszélsővel játszottunk? Pl. Felix és Baldé is mindig balszélső volt? Csak mert a percek 99%-ában együtt játszottak.

Hát nem tudom, ha nekem nem lenne parkolóhelyem, vagy 50-60 évesen x km-t kéne felsétálnom egy hegyre, azért meggondolnám a dolgot, ha valaki idős, beteg, stb, eleve kiesik. Tömegközelekedés nulla, szóval akinek nincs autója, az is kiesik. És továbbra is inkább hiszem el annak a rengeteg embernek (magyaroknak is akár), akik voltak kint, és egyöntetűen állítják, hogy egy horror.
Meg hát megintcsak a logika, hisz a másik lehetőség az, hogy nyáron a szünetben egyszer csak egyik pillanatról a másikra vagy 40 ezer ember azt gondolta, hogy inkább nem megy el megnézni a játékot. Nem gyengülő meccseken fokozatosan, mert az okés lenne, hanem szünetben. Az a 40 ezer ember, akik száma már egy éve stabilan megvolt, mert mi produkáltuk a legjobb számokat tavaly. Aztán jön a nyár, jön egy Gündogan, Cancelo, és hirtelen azt mondták, még az első meccs lejátszása előtt, hogy bocsi, most inkább nem. Ennek semmi realitása nincs...

Koeman kereténél meg bájos, hogy az kerül ilyenkor felemlegetésre, amikor tényleg gyenge keretet kapott 2 hónapig, és amiből Xavi azonnal jobb pontátlagot, játékot hozott ki. Az előző év nuku, mikor a világ legjobb játékosával meg klasszis Greizmannal játszott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 15:01:51

Szerintem meg Cancelo Jolly Jokerként való játszatása meg nem egyéb koncepcio hiányánál.
Xavi teszi oda ahol épp van. Ne legyünk naívak, ő az edző, ő küldi fel a csapatot!
Nézzük meg a balszélső helyét, ismételten mondom a támadó csatárt bal oldalon, és nem a balhátvédet, aki fellép támadásban és visszazár ha elmegy a labda. És persze olyankor nem keletkezik űr mögötte, helyesebben nem keletkezne, amit aztán a középhátvéd próbál megoldani.
Nálunk Balde, vagy M.Alonso, vagy Cancelo legutóbb. Ez normális? Tegye már valaki fel a kezét?! Aztán a helyükön kapjuk a gombócokat, meg a 30 mp-s gólokat. Ennek a felismeréséhez nagy edzői kvalitások kellenek?
Felix minek van a csapatban, Torres, aki odavaló lenne, vagy 4-2-3-1-et miért nem játszunk?
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.11.14. 14:46:34

Subinho írta:
2023.11.14. 14:14:29
Valóban játszott Cancelo a Cityben balhátvédet, meg jobbhátvédet, de szerintem itt az állandóság a lényeg. Ha azt mondjuk, hogy balhátvédet játszol, akkor azt játszol, nem egyik meccsen ezt, másikon azt, vagy még meccsen belül is hol jobbhátvéd, hol bal oldali támadó, hol meg szűrő középpályás. Idejött és remekül játszott jobbhátvédet, neki ez a játéka, nem a szélső támadó, meg a középpályás, meg nemtom....
Azt hiszen Cancelo fegyelmezetlensége a gond és Xavi gyengesége, mert hagyja, hiszen nincs kit betenni helyette.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 14:40:50

Subinho írta:
2023.11.14. 14:14:29
Valóban játszott Cancelo a Cityben balhátvédet, meg jobbhátvédet, de szerintem itt az állandóság a lényeg. Ha azt mondjuk, hogy balhátvédet játszol, akkor azt játszol, nem egyik meccsen ezt, másikon azt, vagy még meccsen belül is hol jobbhátvéd, hol bal oldali támadó, hol meg szűrő középpályás. Idejött és remekül játszott jobbhátvédet, neki ez a játéka, nem a szélső támadó, meg a középpályás, meg nemtom.... Állandóság kell. Az meg, hogy őt is leírjuk (mint sok mást), hogy jól kezdett amikor idejött, aztán leromlott a teljesítménye??? Ezen nem gondolkodott még el senki, hogy aki idejön, ez történik vele? Idejön más csapatból, jól játszik, aztán egyre gyatrább? Mindenki? Más csapatban ez miért nem probléma? A Madridban jól tud játszani Bellingham? Ennek az okát kellene megtalálni, észrevenni és nem majd a játékost kirakni a csapatból. Mert Cancelo sorsa is gondolom ez lesz. Azon nem gondolkodott el még senki, hogy az elmúlt 2 évben konkrétan 2 kezdőnyi játékos érkezett és idővel mindenkinek leromlik a teljesítménye? Nem tudom az okát, lehet nincs erőnlét, fegyelem, vagy épp ellenkezőleg, vagy nem értik, mit kér tőlük a mester, vagy épp értik, de akkor meg ha ezt kéri, elég nagy a baj. Szerettem Xavit, egyik kedvencem játékosom volt, de úgy látom, nagy rá kicsit ez a kabát. Persze elő lehet hozni, hogy még mindig jobb, mint Koeman idején, de akkor nézzük meg milyen csapat volt és az elmúlt 2 évben mennyi játékost igazoltunk. Lassan ott tartunk, hogy nem fog idejönni senki jó szívvel, mert játékostemető, mint a Chelsea. Elvertünk egy halom pént játékosokra, közben a Girona megmutatja, hogy is kell focizni tized annyit érő keretből...

Érdekességként Koeman Barca kerete:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_FC_Bar ... s_szezonja
Pontosan ez nekem is a véleményem.
Ha valaki meg nem érti, hogy mi a különbség egy támadó szellemű, támadást segítő jobb, vagy balhátvéd, és egy jobbszélső, vagy balszélső csatár közt, azt nem tudom értelmezni.
Egyetlen csapat sem játszik Balde-balszélső, Cancelo Jobbszélső ( Neveket kéretik behelyettesíteni más csapatokból, ha valaki tud ilyen őrültséget...
Képzeljük el Salah, vagy Jota helyén pl, a Pool ban, a jobb vagy a balhátvédet nonszensz!
A stadion megközelítésével magyarázni a nézők hiányát... Komolyan mondom, ezt sem tudom értelmezni. Amikor a vezetőség kiemelte a nézőszám fontosságát, akkor is ott volt a stadion... Ez bullshit. Bocsánatot kérek.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.14. 14:14:29

Valóban játszott Cancelo a Cityben balhátvédet, meg jobbhátvédet, de szerintem itt az állandóság a lényeg. Ha azt mondjuk, hogy balhátvédet játszol, akkor azt játszol, nem egyik meccsen ezt, másikon azt, vagy még meccsen belül is hol jobbhátvéd, hol bal oldali támadó, hol meg szűrő középpályás. Idejött és remekül játszott jobbhátvédet, neki ez a játéka, nem a szélső támadó, meg a középpályás, meg nemtom.... Állandóság kell. Az meg, hogy őt is leírjuk (mint sok mást), hogy jól kezdett amikor idejött, aztán leromlott a teljesítménye??? Ezen nem gondolkodott még el senki, hogy aki idejön, ez történik vele? Idejön más csapatból, jól játszik, aztán egyre gyatrább? Mindenki? Más csapatban ez miért nem probléma? A Madridban jól tud játszani Bellingham? Ennek az okát kellene megtalálni, észrevenni és nem majd a játékost kirakni a csapatból. Mert Cancelo sorsa is gondolom ez lesz. Azon nem gondolkodott el még senki, hogy az elmúlt 2 évben konkrétan 2 kezdőnyi játékos érkezett és idővel mindenkinek leromlik a teljesítménye? Nem tudom az okát, lehet nincs erőnlét, fegyelem, vagy épp ellenkezőleg, vagy nem értik, mit kér tőlük a mester, vagy épp értik, de akkor meg ha ezt kéri, elég nagy a baj. Szerettem Xavit, egyik kedvencem játékosom volt, de úgy látom, nagy rá kicsit ez a kabát. Persze elő lehet hozni, hogy még mindig jobb, mint Koeman idején, de akkor nézzük meg milyen csapat volt és az elmúlt 2 évben mennyi játékost igazoltunk. Lassan ott tartunk, hogy nem fog idejönni senki jó szívvel, mert játékostemető, mint a Chelsea. Elvertünk egy halom pént játékosokra, közben a Girona megmutatja, hogy is kell focizni tized annyit érő keretből...

Érdekességként Koeman Barca kerete:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_FC_Bar ... s_szezonja
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.14. 13:42:14

Való igaz, hogy Xavi túlértékeli azt, ha egy játékos több poszton is tud jól játszani. Ha ez azonban azt jelenti, hogy egy szezonon belül szinte senkinek nincs fix helye, az végülis oda vezet, hogy a csapatnak nincs begyakorlott saját játéka. Más kérdés, ha sérülések miatt vagy meglepő taktikai húzásként kell forgatni az összeállítást. De ott is ésszerűbb a hosszabb keret.
Xavi esetében a nagy edzői kihívást az jelenti, hogy (végre!) rengeteg az ígéretes fiatal a klubnál. Ha közülük ki tud választani mennél több csapatába beépülő klasszist, az edzői bravúr. Ha viszont nem így jár el, akkor a türelmetlen és elégedetlen fiatalok eligazolnak. S ha ők máshol befutnak, az ráég a vezető edzőre, hogy milyen pancser volt. Ezért Xavinak - munkamegosztásban a csapat más edzőivel - heti szinten a fiatalokra is úgy kell figyelni, mint a soron lévő tétmeccsére. Ha nem ezt teszi, ráfizet. S ilyen szempontból szinte szerencséje van, hogy a csapat-kerete nem jobb és hosszabb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7306
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 13:14:46

drobika írta:
2023.11.14. 12:56:55
Szerintem ez a magyarázkodás olyan, mint amikor magas és száraz volt a fű!
Ha a csapatom a Gruopama-ból ideiglenesen átköltözik (Pesről) Budára a III. Ker. TVE pályára még inkább ott leszek. Ha van játék, ha van miért odamenni, ha van klubhűség! Egy városon belüli pályacserét felhozni a nézők elmaradására pont olyan, mint nem szembenézni a valósággal, és felhozni fűt fát virágot!
Canceloról annyit, hogy Jolly joker szerepben feltolni hol jobb, hol balszélsőnek, amikor rendelkezünk ilyen játékosokkal RENDSZERHIBA! Az, hogy segíti a támadásokat nem azt jelenti, hogy konkrétan ő a szélső csatár. Számomra nekem ez azt jelenti, hogy Xavi keresi a helyét, és láthatóan azért ez Cancelo teljesítményére is erősen kihat! Belőle is többet lehetne kihozni, ha legalább minimálisan fix feladatköre lenne. Megjegyzem másoknak is, és akkor a védelemben sem lenne ekkora a kupleráj. Mert 30 sec-en belül gólokat kapni pl. ebből is fakad, meg a rendszeres 100-as ziccerek, amiket TS fog, vagy az ellenfél bénázza el.
Balde balszélső játéka számomra pedig nem más, mint a teljes és totális kudarc. Ő egy balhátvéd, és nem csatár, és nem Felix elől kellene elvennie a levegőt. Szinten RENDSZERHIBA! És a csapatot az edző állítja fel, csakúgy, mint a taktikát.

Tavaly nagyon azt mondták a vezetők, mennyire fontos lesz, nem csak anyagi szempontból, hanem morális szempontból is, hogy az 55ezres stadion tele legyen.
Melyik alatt gondolsz magyarázkodásra? Bocsi, ha rosszra válaszolok, nem egyértelmű, de azt hiszem a költözésre gondoltál.
Attól még, hogy a vezetőség azt mondta, milyen fontos lesz az 55 ezres stadion megtöltése, ez nem lesz valóság, reménykedtek, hogy 50K+ ember valahogy elvergődik a stadionig, de nem történt meg. Elhiszem a rengeteg embernek, aki egyöntetűen mondja, hogy a Montjuic egy horror megközelítés szempontjából, kb minden létező közlekedési eszközzel, helyieknek, turistáknak, mindenkinek. Illetve nekem a józan paraszti ész is azt diktálja, hogy ha az előző szezon utolsó meccsein (mint egész évben) irgalmatlan magas számok voltak, akkor legalább az első meccseken ugyanilyen magasnak kéne lennie (nyilván befogadóképességhez képest), hisz nem változott azóta semmi a szünet alatt, max pozitív irányba a nyáron az új, klasszis játékosok érkezésével. Ha az első hónapban teltház lett volna, most meg hirtelen 20-30K néző, akkor egyetértenék azzal, amit mondasz, de nem ez történt. És azért látványos játékkal, elég sok góllal kezdtünk be, amiért megérte kimenni úgy október elejéig, jobban játszottunk, mint tavaly, mikor stabil 80 ezrek jöttek. 100%-ig vagyok abban biztos, hogy legalább az első 1-1,5 hónapunkban laza 80+ok lettek volna, de a tavalyi játék alapján talán még most se mentünk volna 70 alá.

Nem értem, amit a szélső támadókról írsz, Cancelo egyszer volt oda feltolva, ha jól rémlik, a Soci meccsen. Az, hogy támadó szelleműek a bekkjeink, hát még szép, 2023 van, nézd meg egy City, Inter, Milan, Pool szélsőbekkjeit (ha már azt írtad, senki nem játszik így...). Néha hátul is vannak. Felix minden meccsünkön a balszélső, csak mivel ő bentről szeret indulni, kis helyeken játszani, Baldé tökéletesen kiegészít...ené, ha jó formában lenne. Rengetegszer csináltuk meg idán, hogy Felix helyet csinált a szélen neki, ő elnyargalt az alapvonalig, aztán adott egy homály beadást, néha meccsenként 5-6-7 alkalommal is. Ez taktikailag rendben volt, sőt, csak hát neki ebben még fejlődnie kell. Másik oldalon ugyanez. Ha visszaemlékszel, Alba is tökugyanez volt, a befelé húzódó szélső mellett ő volt az overlaping szélső bekk, aki az alapvonalról tudott beadni.

Cancelo eddig egy alkalommal lett feltolva jobbszélsőnek - és amúgy a csapatunk egyik legjobbja volt ott, szóval akkora hibának nem látom, de mindegy - és egyszer lett átrakva balbekknek, amit Pep az esetek felében megtett, és ő nem egy hülye ember, és mivel ő az esetek felében tolta őt ide-oda, ha Xavi párhavonta egyszer átteszi tehermentesítés miatt, akkor az azért még mindig nagyon stabil posztot jelent, még az elmúlt 15 év legjobb edzőjével szemben is, és nem egy össze-vissza tologatás. Baldé szerintem idén kizárólag balbekk volt, de ha tévedek és egyszer áttették jobbra már szükségből, akkor pardon, konkrétan szélső támadó meg egyszer sem volt.

Amúgy mint lejjebb látható, olyan nagyon nem védem Xavit, de ezek közül egyiket sem érzem valid kritikának.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 12:56:55

bence0330 írta:
2023.11.14. 10:21:14
drobika írta:
2023.11.14. 07:12:41
Szerintem most Cancelo TS helyett lesz a kapuban, és TS lesz Jolly Joker, tudom, túlzás, de kb. ilyen súlyosnak érzem a helyzetet mind JHV, Jobbszélső, balszélső, támadó kp, vonalon is.
Egy vicc ez az egész, ilyen rendszerben senki sem játszik, még akkor sem, ha vannak szabadabb posztok másoknál is.
Nem vagyok edző nyilvánvalóan, de laikusként is látszik a helyben való toporgás.
És a nézők is elmaradnak, a számokkal nem lehet vitatkozni. Még a Real M. ellen is voltak egy Montjuicban szabad helyek.

Ezek szerint Pep is egy megveszekedett kókler, aki Cancelot kb egy teljes szezonban ott játszatta. Ezidő alatt úgy beszéltek Canceloról, mint a világ egyik legjobb balbekkje, amellett, hogy a világ (egyik?) legjobb jobb bekkje is volt. 20/21-ben 43 meccsből 18-at baloson, 21-et jobboson töltött, a 21/22-es szezonban pl 52 meccsből 32-t töltött baloson, szóval akkor is ide-oda lett pakolva, de inkább balos volt.
Pont ezért volt jó vétel, mert tudja pótolni Baldét is néha, és akkor Koundé a jobb bekkünk. Remélem ezt többször is meghúzzuk Baldé pihentetése miatt.
Amiatt kritizálni Xavit, amit a világ legjobb edzője is lazán csinál, azért kicsit necces.
A nézők elmaradása azért nem elsősorban az október végi-november eleji 3 rossz meccsnek köszönhető, logikai alapon sem, tavaly a szezon végéig közel teltház volt, most meg rögtön az elején alig szállingóztak be az emberek, még mielőtt kiderült volna, milyen meccseket játszunk, ergo ez nem lehet a meccsek miatt, sőt, Gündogan meg a portugálok érkezése az elején mindenképp nézőcsalogató lett volna, Nou Campban szerintem stabilan 80K feletti számokkal. Az új stadiont nagyon nehéz megközelíteni, így jóval kevesebben mennek fel, pech, de emögé nem kell többet látni, max annyit, hogy kár, hogy nem volt jobb alternatíva ideiglenes stadionként.

Legalább azzal kapcsolatban ne kritizáljuk szerencsétlent ilyen durván, amiben nem csinált rosszat. :)
Szerintem ez a magyarázkodás olyan, mint amikor magas és száraz volt a fű!
Ha a csapatom a Gruopama-ból ideiglenesen átköltözik (Pesről) Budára a III. Ker. TVE pályára még inkább ott leszek. Ha van játék, ha van miért odamenni, ha van klubhűség! Egy városon belüli pályacserét felhozni a nézők elmaradására pont olyan, mint nem szembenézni a valósággal, és felhozni fűt fát virágot!
Canceloról annyit, hogy Jolly joker szerepben feltolni hol jobb, hol balszélsőnek, amikor rendelkezünk ilyen játékosokkal RENDSZERHIBA! Az, hogy segíti a támadásokat nem azt jelenti, hogy konkrétan ő a szélső csatár. Számomra nekem ez azt jelenti, hogy Xavi keresi a helyét, és láthatóan azért ez Cancelo teljesítményére is erősen kihat! Belőle is többet lehetne kihozni, ha legalább minimálisan fix feladatköre lenne. Megjegyzem másoknak is, és akkor a védelemben sem lenne ekkora a kupleráj. Mert 30 sec-en belül gólokat kapni pl. ebből is fakad, meg a rendszeres 100-as ziccerek, amiket TS fog, vagy az ellenfél bénázza el.
Balde balszélső játéka számomra pedig nem más, mint a teljes és totális kudarc. Ő egy balhátvéd, és nem csatár, és nem Felix elől kellene elvennie a levegőt. Szinten RENDSZERHIBA! És a csapatot az edző állítja fel, csakúgy, mint a taktikát.

Tavaly nagyon azt mondták a vezetők, mennyire fontos lesz, nem csak anyagi szempontból, hanem morális szempontból is, hogy az 55ezres stadion tele legyen.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 12:51:52

gránit írta:
2023.11.14. 11:26:51

Minden mással egyetértek, azt viszont nem hiszem, hogy a keretben sokkal több lenne.
Leírtam az elvárásaimat, azt nem, hogy nèha magabiztos játèkkal :)
Úgy gondolom, attól több van a keretben, hogy 50-150 milliós csapatokat kínszenvedve, 1 góllal verjünk, sokszor "szerencsèvel", vagy mèg azt sem.

A BL továbbjutás alapvető elvárás szerintem. Ha ott kapunk egy gyengèbbet, akkor 8-ig elvergődni.
Ha nehezebbet (City, Bayern), akkor nem bánok egy szoros kiesèst, de egy 8-2 èrzèkenyen èrintene :)

A vezetősègnek egyèbkènt mèg nagyobbak az elvárásai, valamilyen kupa, ès BL elődöntő a gazdasági beszámoló alapján.

Ilyen szempontból kell azt èrtelmezni, hogy sokkal több van a keretben. Ahogy Bence is írta, szerencsèvel, jobb játèkkal nem lenne elkèpzelhetetlen egy BL döntő sem, ha az Inter, Tottenham, Chelsea, Juventus, Atletico 2*, Dortmund pèldájából indulok ki, az utóbbi èvekből.

Jelenleg ettől a szinttől amit felvázoltam, nagyon távol állunk.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.14. 11:55:27

az Atleti most hosszabbitott Simeone urral 2027-ig

aki arra szamit, hogy Xavi is nem eri meg ezt az idoszakot nalunk, az teved, erre az utra leptunk es meg egy La Liga kieses sem fog ezen valtoztatni

szerintem

a lenyeg a kontinuitas, az eredmenyek meg majd jonnek
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2476
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.14. 11:26:51

Nagybarcelona írta:
2023.11.14. 08:47:02
a keretben ettől sokkal több vanű
Minden mással egyetértek, azt viszont nem hiszem, hogy a keretben sokkal több lenne. A védelem tavaly megmutatta, mire képes, Lewandowski gólkirály lett. Aki minőséget képvisel, az hozza a formáját, ez most is így van. Ahol jelenleg tartunk, hogy címvédők vagyunk, nyertünk egy szuperkupát, BL-ben esélyesek vagyunk 16 közé jutni, ez ennek köszönhető. Akiben benne van a klasszis, az hozza is. Hogy ennél tovább nem tudtunk lépni, az sem a véletlen műve. Egy megbízható gólszerzőnk van, nincs igazi playmaker, "csak" egy veterán Gündogan, nincs vkp, nincs mélységi középpálya, a túlzottan feltolt védelem és a tavalyihoz képest jóval több kapott gól is többnyire ennek az oka. Egy helyben toporgunk már régóta, ez az edző hibája is, de véleményem szerint enyhítő körülmény, hogy sokkal több nincs a keretben. Ettől még elbúcsúznék Xavitól, mert semmi előrelépés nincs, de sokkal több egyébként sem lenne szerintem. Lewandowskiban lenne több gól. 30 pluszos csatárként érkezett. Benne meg néhány emberben lehetne több, de ahhoz kellenének a társak, így bár egyesekben lenne még jócskán több, a csapatban szerintem nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7306
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 10:21:14

drobika írta:
2023.11.14. 07:12:41
Szerintem most Cancelo TS helyett lesz a kapuban, és TS lesz Jolly Joker, tudom, túlzás, de kb. ilyen súlyosnak érzem a helyzetet mind JHV, Jobbszélső, balszélső, támadó kp, vonalon is.
Egy vicc ez az egész, ilyen rendszerben senki sem játszik, még akkor sem, ha vannak szabadabb posztok másoknál is.
Nem vagyok edző nyilvánvalóan, de laikusként is látszik a helyben való toporgás.
És a nézők is elmaradnak, a számokkal nem lehet vitatkozni. Még a Real M. ellen is voltak egy Montjuicban szabad helyek.

Ezek szerint Pep is egy megveszekedett kókler, aki Cancelot kb egy teljes szezonban ott játszatta. Ezidő alatt úgy beszéltek Canceloról, mint a világ egyik legjobb balbekkje, amellett, hogy a világ (egyik?) legjobb jobb bekkje is volt. 20/21-ben 43 meccsből 18-at baloson, 21-et jobboson töltött, a 21/22-es szezonban pl 52 meccsből 32-t töltött baloson, szóval akkor is ide-oda lett pakolva, de inkább balos volt.
Pont ezért volt jó vétel, mert tudja pótolni Baldét is néha, és akkor Koundé a jobb bekkünk. Remélem ezt többször is meghúzzuk Baldé pihentetése miatt.
Amiatt kritizálni Xavit, amit a világ legjobb edzője is lazán csinál, azért kicsit necces.
A nézők elmaradása azért nem elsősorban az október végi-november eleji 3 rossz meccsnek köszönhető, logikai alapon sem, tavaly a szezon végéig közel teltház volt, most meg rögtön az elején alig szállingóztak be az emberek, még mielőtt kiderült volna, milyen meccseket játszunk, ergo ez nem lehet a meccsek miatt, sőt, Gündogan meg a portugálok érkezése az elején mindenképp nézőcsalogató lett volna, Nou Campban szerintem stabilan 80K feletti számokkal. Az új stadiont nagyon nehéz megközelíteni, így jóval kevesebben mennek fel, pech, de emögé nem kell többet látni, max annyit, hogy kár, hogy nem volt jobb alternatíva ideiglenes stadionként.

Legalább azzal kapcsolatban ne kritizáljuk szerencsétlent ilyen durván, amiben nem csinált rosszat. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.14. 08:47:02

A szikár tènyek, hogy egy 50 milliós kerettel rendelkező csapat majdnem 0-4-re ment idegenben a 860 milliós ellen, hetek óta tartó gyalázatos játèkot megfejelve. Ha objektívek akarunk lenni, ez nem is kiemelkedő rossz forma, mert tavaly november, azaz egy èv óta nèhány jobb meccs kivètelèvel ugyanez megy. Remèljük ez a gödör alja, mert a keretben ettől sokkal több van. A következő meccseken Xavi az állásával játszik, a Rayo (I), Porto, Atletico, Girona, Antwerp ellen. Ha kiesünk a BL csoportból, Laporta nem tehet mást, minthogy azonnal meneszti. Ha a Porto ellen nem nyerünk, mèg az Antwerp otthonában is meleg lehet a helyzet. Bízom benne, hogy ezekből a meccsekből ha nem is sziporkázó játèkkal, de eredmènyek alapján jól jövünk ki. Ezek alapján èv vègèig megkapja Xavi az esèlyt, hogy a maradèk időben javítani tudjon a játèkon. Többször írtam, az elvárásaim a dobogó a bajnokságban, ès BL 16-8. Viszont ha a játèk minősège továbbra sem változik, nyáron komolyan elgondolkodnèk az edzőváltásról, mert nem tehetjük meg, hogy a jövőt lízingelve a jelenben romboljuk a klub imázsát, hiszen az tartja a klubot a felszínen.

Szerk:
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -v-alaves/
Stegen szavai, mert szerintem is elèg már a mellèbeszèlèsből.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.14. 07:12:41

Szerintem az edzőváltás ha szakmai szempontokat néznénk, egyáltalán nem volna irreális. Viszont a mi kutyánk kölyke, családban marad, majd lesz jobb mentalitás miatt természetesen irreális.
Két év elteltével ezzel a kerettel sokkal jobb játékot illene bemutatni, kreatív, alkalmazkodni képes csapattal.
Nos, én ennek nyomait sem látom, csak kísérletezést, minden meccsen más felállás, és feladatok. Szerintem most Cancelo TS helyett lesz a kapuban, és TS lesz Jolly Joker, tudom, túlzás, de kb. ilyen súlyosnak érzem a helyzetet mind JHV, Jobbszélső, balszélső, támadó kp, vonalon is.
Egy vicc ez az egész, ilyen rendszerben senki sem játszik, még akkor sem, ha vannak szabadabb posztok másoknál is.
Nem vagyok edző nyilvánvalóan, de laikusként is látszik a helyben való toporgás.
És a nézők is elmaradnak, a számokkal nem lehet vitatkozni. Még a Real M. ellen is voltak egy Montjuicban szabad helyek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7306
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 23:42:25

Xavinak ez az egész egy alapvetően új probléma, kíváncsi vagyok, mit tud kezdeni vele. Korábban is volt 1-1 elszigetelt ennyire gyenge játékunk, jellemzően az EL-BL-ben. Meg volt már 3-4 is zsinórba, de ezek jellemzően a 2. hely vagy a bajnokság bebiztosítása után történtek, és ennyire még azok sem voltak gyengék. De ilyen igazi mélyponton, mikor tényleg teljes nihill a játék, még szerintem nem voltunk. Ha jó vezér, akkor ez az Alaves elleni első félidő volt az utolsó ilyen szintű bénázás, legalábbis egy darabig.

Én alapvetően szeretem, ha óvjuk az embereket, de a füttyöt 100%-ban jogosnak gondoltam, és jól is jött. Még az is lehet, hogy ez térítette magukhoz a játékosokat félidőben, ki tudja. Vagy Xavi. Mindegy is. Abban viszont én is biztos vagyok, hogy nincs még egy ilyen klub, amivel szemben ennyire kritikus a hozzáállás a sajtóban, tényleg csak a MU ilyen, a Sir Alexes idők romantikája miatt, és mitadisten, teljesen ugyanúgy állnak minden tekintetben, mint mi, sőt. Kb le is vezethető, hogy miért. Mi voltunk minden idők alighanem legjobb csapata pár évig, minden idők legjobb játékosával. Nyertünk pár BL-t, nyerhettünk volna még pár BL-t 19-ig bezárólag, és igazából mi, mint Barcelona nyertünk két EB-t meg egy VB-t. Olyan szintű lécet állítottunk fel, és olyan magasságokba jutottunk, ahonnan csak hatalmasat lehetett zuhanni, és a sajna a sajtó még mindig abban él, hogy a Barcának valami olyan csapatnak kéne lenni, akik BL-t nyernek folyton, mindezt atom játékkal. Nem mondom, hogy ezt nem kéne tudni elviselni, de egy kicsit tényleg durva. Főleg egy Yamal korú játékosnak, akitől az első arcszőrszála kibújása előtt azt várják, hogy Messi reinkarnációjaként döntsön el meccseket, a fiatalok ezt a terhet sokkal nehezebben bírják, akármennyit keresnek, akármilyen profik. Egy tinédzser önbizalma még attól is el tud illanni, ha valaki csúnyán néz rá valahol, és ez kb teljesen természetes, Yamalon ez nagyon látszik. De Baldén is. Gavival szerencsénk van, ő teljes fanatizmussal megy mindig előre, szerintem se nem lát se nem hall semmit maga és a pályán kívül.

Andris szerintem ilyesmiről beszél. Bár azzal nem értek egyet, hogy nem tekintünk a csapatra akár itthon, de főleg odakint egy bajban lévő csapatként, mert szerintem ez megtörtént, a közönségre egy szót nem lehetett két év alatt szólni (már azon túl, hogy nekem nevetségesen langyi az a szurkolás amit leművelnek nem csak top PL csapatokhoz képest, hanem olasz, vagy akár néhány kisebb spanyol csapathoz képest is, mint egy Osasuna... de ez nem mostani gond, hanem régi hagyomány :( ). És azért itt is egyre kevesebb az hang, akik űrfocit meg tarolást várnak, de a jelenlegi top10-es keretnek megfelelő szintet azért úgy lassacskán igen.
És azért néha meg is kapjuk, akár hetekig is, mint szeptember-október elején. Most meg egy ideje nem, szép, hogy nem vagyunk elégedettek. Még egész jól állunk ennek ellenére pontok tekintetében, ez a sok fekete mellég egy piros pont az elmúlt 2-3 héttel kapcsolatban, mert sosem gondoltam volna, hogy mi 0 helyzetekkel meccseket fogunk nyerni, mikor 1-2 éve még 27 lövésekből értünk el 0-0-t. Csak a BL-ben picikét elkezdett rezegni a léc.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 23:38:32

Troym írta:
2023.11.13. 22:54:02
Azért bőven vannak árnyalatok a hullagyenge játékkal nyerünk valaki ellen és a lemossuk az ellenfelet atomfutballal skálán.

Szerintem Xavi kritikusai is csendesebbek lennének, ha legalább ukrán menekültcsapat / spanyol kiesőjelölt ellen az skála jobbik végén lenne a játék minősége, nem pedig a nézhetetlen, idegőrlő szinten. Biztos vagyok benne, hogy egy Donetsk elleni 1-0 vereségért máshol sem veregették volna vállon a csapatot / edzőt, és egy ilyen Alaves elleni játékot is szóvá tettek volna bármelyik top angol, olasz, stb csapatnál is, legalábbis nehezen hihető, hogy a Benfica szurkolói sokkal toleránsabbak lennének, ha így játszanának a Casa Pia AC ellen, mint ahogy mi legutóbb.
Szó sincs arról, hogy kritikátlannak kéne maradni. De ha már így fogalmazol... szerintem bőven vannak árnyalatok a jogos és mindennapi kritika, és a heti szinten az ésszerűtlenséget 1000%ban kimerítő szélsőségek között, mint pl edzőváltás követelése, vagy annak a marhaságnak az ismételgetése, hogy teljesen koncepciótlan a banda és a játékosok csak összevissza rohangálnak.
Nem kell megveregetni a vállát egy 1-0ás vereség után, de nem is kell elüldözni. Sőt meg se kell kérdőjelezni a helyét. Úgy nem lehet dolgozni, hogy folyton feletted áll valaki, és azt latolgatja, hogy ezzel a teljesítménnyel itt leszel-e még holnap. Ha meg ugyanezt százezrek vagy milliók csinálják, az valószínűleg még kevésbé kellemes.

Ugyanezt a sahtart előtte pár héttel lemostuk a pályáról 20 perc alatt, csak aztán idő előtt kiengedtünk... utána nem sokkal a real madrid ellen kb tízszer olyan jól játszottunk, mint az utóbbi pár meccsen. Szeritnem pont neked csináltam egy kigyűjtést a hétvégi meccsekből nemrég.. hogy mekkorát szenvedet az Alavessel összemérhető csapatok ellen ugyanezen a hétvégén a Bayenr, a Juve, a MU, a Newcastle, a Napoli és még a bánat tudja ki. Minden nagy (vagy nagy múltú) csapat ki szokott kapni és meg szokott szenvedni egyaránt gyenge és erős csapatokkal is időnként. Hol így, hol úgy. Teljesen normális, és átlagos. Az elmúlt 15 év Barca szurkolójának nem, de mindenki másnak igen.
Minden csapatnak vannak mélypontjai minden szezonban. Lehet egymás után 1, 2, de még 5 rossz meccs is. Sőt, lehet 15 is, ha amúgy azokból sikerül megnyerni eleget.

Már kifejezetten parádésan játszottunk, mikor hirtelen lett 5-6 kezdőjátékosnyi sérültlistánk. Ez lett a vége, hullámvölgy. Ahhoz képest, hogy ilyenben vagyunk, se az eredmények nem elkeserítőek, se a helyezéseink nem kerültek igazán veszélybe. A játék meg nem volt igazán jó, és nem is lesz még évekig. Fényévekre vagyunk az igazán jó csapatok lehetőségeitől.

1.
Koeman elküldése pillanatában nem hittem volna, hogy megközelítjük majd a madridot, sőt a szezon második felére elpáholjuk őket pontokban, és a clasicon is. Megcsináltuk, de mégis ment a nyavajgás, mert az EL későbbi győztese kibunkerezett minket. Nem is gondoltam volna, hogy leszünk ilyen hamar ilyen eredményekkel, de itt mégis ment Xavi alkalmasságának azonnali megkérdőjelezése.
2.
Ezt követően nem gondoltam volna, hogy halál simán bajnokok leszünk a következő szezonban, vagy hogy a clasicoink és rangadóink többségét, köztük egy szuperkupa döntőt megnyerünk majd kifejezetten jó játékokkal. De kiestünk egy hajszállal a BLből (Inter 3-3) miután a teljes védősorunk kidőlt, majd kiestünk egy hajszállal az ELből (MU 4-3) miután a teljes középpályás sorunk és Dembelé kidőlt, úgyhogy hiába lettek számomra váratlanul nagy sikerek és egészséges csapat esetén jó játékbeli fejlődés, újra megindultak a Xavi alkalmatlanságát firtató csörték.
3.
Itt vagyunk a szezon egynegyedénél kb, 2 pontra vagyunk a madridtól, vezetjük a BL csoportunkat, mindez annak ellenére, hogy ismét a kezdőcsapatunk fele a lelátóról figyelt 1,5-2 hónapig, és kb egyszer nem lehetett kiküldeni ugyanazt a kezdő11et... de jött 1-2 rosszabb eredmény, és megint mindennek vége hangulat van ebben a topikban.

Komolyan mondom, tőlem lehet kritizálni őt, én is megteszem amikor úgy érzem, ahogy mindenki mással is. De olyan szélsőséges vélemények tudnak ide alkalmanként születni, hogy a falat kaparom tőle.
Megpróbálom megállni, hogy reagáljak a jövőben. Majd leírom a saját véleményem a meccsek után, aztán annyiban hagyom.
Meggyőződésem, hogy ahogy eddig mindkét szezonzáráskor, úgy idén Májusban is azt fogom mondani, hogy összességében fejlődtünk tavalyhoz képest játékban és versenyképességben is. Hogy mennyit, az más kérdés lesz, de még akkor is... ha azzal a fejlődési tempóval 2030ra kinéz majd egy BL elődöntő, egy évek óta és jelenleg is totális csődben lévő klubnak, akkor szerintem tapsikolhatunk örömünkben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.13. 22:54:02

Azért bőven vannak árnyalatok a hullagyenge játékkal nyerünk valaki ellen és a lemossuk az ellenfelet atomfutballal skálán.

Szerintem Xavi kritikusai is csendesebbek lennének, ha legalább ukrán menekültcsapat / spanyol kiesőjelölt ellen az skála jobbik végén lenne a játék minősége, nem pedig a nézhetetlen, idegőrlő szinten. Biztos vagyok benne, hogy egy Donetsk elleni 1-0 vereségért máshol sem veregették volna vállon a csapatot / edzőt, és egy ilyen Alaves elleni játékot is szóvá tettek volna bármelyik top angol, olasz, stb csapatnál is, legalábbis nehezen hihető, hogy a Benfica szurkolói sokkal toleránsabbak lennének, ha így játszanának a Casa Pia AC ellen, mint ahogy mi legutóbb.
Válasz küldése