Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2499
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.28. 00:09:19

bence0330 írta:
2023.11.27. 23:50:04
Imádom, mikor kiforgatják a szavaim, eltúlozzák, aztán engem vádolnak túlzással. Mivel már többedszer idézték tévesen, bemásolom.
Nem állt szándékomban kiforgatni a szavaidat. A mondandóddal nem értek egyet, úgy általában. Szerintem ez a felhozatal összeszokással sem lesz soha a világ legjobb középpályája. Ott tartunk jelenleg, hogy azt magyarázgatjuk, hogy jobban voltunk a Rayónál. Itt tartunk jelenleg. A második félidőben amúgy tényleg. Csak egy félidőnyi alvást komolyabb csapatok nem fognak megengedni nekünk. A Real Madrid nem 45 percnyi szunyókálást nem engedett, de 30 percnyit sem. Még egy Sahtar sem. Fényévekre vagyunk attól, hogy ezt a középpályát bármilyen kontextusban a legjobbak között emlegessük, összeszokással vagy anélkül. Tiszteletben tartom azok véleményét, akik ennyire bíznak ebben a középpályában. De véleményem szerint vak remények ezek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.28. 00:03:39

Koszi Bence, bar en tuti nem statokkal jottem volna, de orulok, h nem nekem kellett leirni. Meg az egyeb reszeket is.

Nem sziporkaztunk. Nem lottunk golokat. Nem voltunk jok az elso felidoben. Ez mind igaz, nem mondhatnam h elegedettek lehettunk meccs utan.
De az egesz meccset, a teljes kepet nezve egyertelmuen, nem is olyan kicsi kulonbseggel voltunk jobbak a Rayonal. Ezt csak az nem latta, aki nem akarta latni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7388
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 23:50:04

gránit írta:
2023.11.27. 23:40:57
A Rayo pontosan annyiszor találta el a kaput, mint mi, az első félidőben pedig magabiztosabban játszottak. A világ állítólag legjobb középpályája ellen... Nagyon komoly szereptévesztésben vagyunk.
Imádom, mikor kiforgatják a szavaim, eltúlozzák, aztán engem vádolnak túlzással. Mivel már többedszer idézték tévesen, bemásolom.

"Nevekre a mostani Pedri-DJ-Gündogan akár a világ legjobb középpályája lehetne (oké, kvázi először kiállva így azért mint csapatrész még nem)"

Szóval
1.: Ez a középpálya még nem is volt a pályán, vagy csak percekre
2.: Azt írtam, hogy nevekre, szóval nem azt, hogy a világ legjobb középpályája. De az tény, hogy 3 igazi elit (oké, szerinted nem, de nemzetközi jegyzésben igen) játékosról van szó, akiknek az értéke max azért nem lenne a legmagasabb, mert Gündogan idős.
3.: Nem írtam oda, bár szerintem egyértelmű, hogy nem két visszatérő, formáját kereső játékosról beszéltem, Pedri és DJ saját maguk által is elismerve nincsenek még a topon, ami természetes.

Nekünk meg másfélszer annyi kapuralövésünk volt, az új xThreat (ami nem csak a lövést számolja) meg még sokkal magasabb, mert sokkal több támadást vezettünk, ahol csak az utolsó passzoknál csúszott bele 1-1 apró hiba, lásd Raphinha két kiugratása, ahol Lewy váratlanul irányt változtatott félúton, stb.

▪ xG: 0.88 - 1.17
▪ xThreat: 0.84 - 2.07

És ebben nincs benne a másfél elmaradt büntető.

Az igazságos eredmény a mi győzelmünk lett volna, csak nem olyan meggyőzően, mint amit szerettünk volna. Ezt a meccset sokáig, vagy sokszor játszva lazán nyerünk. De a fociban kevés a gólok száma, ezért sokszor nem igazságos. Néha a mi irányunkba is, mint a Soci, Porto meccs, néha meg fordítva, mint a Rayo, Reál meccs. Más csapatoknál ugyanez, a Reál nemrég döntetlenezett pont a Rayo ellen valami 25 kapuralövéssel kb 4 ellenében. Igazságos volt? Nem. Megesik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2499
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.27. 23:40:57

A Rayo pontosan annyiszor találta el a kaput, mint mi, az első félidőben pedig magabiztosabban játszottak. A világ állítólag legjobb középpályája ellen... Nagyon komoly szereptévesztésben vagyunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.27. 22:25:55

Andris írta:
2023.11.27. 22:13:34
Most nem akarom ujra megcsinalni, multkor
Most nem jut ra idom.
Nem is ér ennyir, komoly téttel bíró meccs esetén még oké, de ez nem érdemel sajnos több energiát egyikünktől sem, ugyanakkor annak örülök, hogy voltak, akik így látták, mert ez még mindíg jobb, mintha senki sem látott volna semmit.....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 22:13:34

Peter írta:
2023.11.27. 22:07:54
Andris írta:
2023.11.27. 20:05:02
Szerinted a Rayo tényleg jobb volt szombaton mint mi? És nem voltak helyzeteink?
Közbeszólok, elnézést..... :D
Nem, nem volt jobb, de mi sem voltunk jobbak náluk.
Raphi kapufájánál járhattunk talán legközelebb a gólhoz.....
Sztem ujra kellene nezned a meccset :P komoly tamadasokat vezettunk, tobb helyzet volt lenyegesen mint amirol irsz. A rayonak alig volt valami, es az egy szem goljuk is igazabol teljesen sabalytalan volt.
En nem csak golokban merem a jatekunkat, hanem rengeteg egyeb dologban, es elsosorban erzesre a 90 perc alapjan. Sztem sem voltunk jok, de boven jobbak voltunk, mint ok.

Most nem akarom ujra megcsinalni, multkor valaki jott ezzel hogy nem volt helyzetunk, ugyhogy tetelesen kigyujtottem neki tiz nagyot.
Most nem jut ra idom. Nezd vegig az elso 10 percet a masodik felidonek, mar ott tobb golhelyzetunk volt mint ami neked megmaradt. :D Ket fejes remlik ebben a tiz percben, Ferran a kapus kezebe, Pedri emg fole. Mindketto siman lehetett volna gol is, csak mindketten elrontottak, kulonosen Ferran ha jol emlekszem. Lewanak is volt 1-2 nagy rontasa, na nem ziccerekre gondolok most, de felepitett tamadasokra meg a vegeredmenynel sokkal tobbet kinalo kulcspasszokra a tamadoharmadban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.27. 22:07:54

Andris írta:
2023.11.27. 20:05:02
Szerinted a Rayo tényleg jobb volt szombaton mint mi? És nem voltak helyzeteink?
Közbeszólok, elnézést..... :D
Nem, nem volt jobb, de mi sem voltunk jobbak náluk.
Raphi kapufájánál járhattunk talán legközelebb a gólhoz.....olyan felejthető meccs volt, hogy három dolog maradt meg bennem.....

- Pena nyugdíjasnál lassabb mozgása
- Öngól, ez szép volt, de Lewa nem is érte volna el a labdát, mert előrébb volt, mint a labda (ez amúgy lényegtelen, mert gól volt, megadta a bíró)
- kapufa

Ennyi maradt meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.11.27. 22:13:45-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 20:05:02

Kovbal88 írta:
2023.11.27. 19:43:54
Mi történt ezzel a csapattal? Tavaly végre sikerült rátalálni a helyes útra, jöttek az eredmények, még ha a mérkőzések nem is voltak szépek. De voltak helyzetek. Az utóbbi egy hónapban meg nem volt olyan meccsünk, ahol az ellenfél ne lett volna jobb. Minimum kettőt, de lehet hogy hármat léptünk vissza. Számomra érthetetlen. Pedig végre van néhány egész jó játékosunk, fiatal csapatunk és esünk széjjel.
Szerintem nagyon túldramatizáljátok, de nem akarom még a huszadik embernek is ugyanazokat leírni. Inkább csak kicsit mással kapcsolatban kérdezek: Szerinted a Rayo tényleg jobb volt szombaton mint mi? És nem voltak helyzeteink?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.27. 19:43:54

Mi történt ezzel a csapattal? Tavaly végre sikerült rátalálni a helyes útra, jöttek az eredmények, még ha a mérkőzések nem is voltak szépek. De voltak helyzetek. Az utóbbi egy hónapban meg nem volt olyan meccsünk, ahol az ellenfél ne lett volna jobb. Minimum kettőt, de lehet hogy hármat léptünk vissza. Számomra érthetetlen. Pedig végre van néhány egész jó játékosunk, fiatal csapatunk és esünk széjjel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7388
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.26. 13:40:38

Mascherano14 írta:
2023.11.26. 13:20:59
Nem látom Xavi elképzeléseit a pályán. Tudtok utóbbi időkből barca meccs értékelő videót? Egyénileg bőven jobbak vagyunk, mint együtt.
Alapvetően egyetértek, az utolsó mondattal meg aztán pláne, de pont az utolsó félidőben láttam végre hetek óta először, hogy mit akar, és ha lehetne is azért még jobban csinálni, de elég egyértelmű volt a szitu. A széleket is tudatosabban használtuk, mint az elmúlt hetekben, volt jópár kis kényszerítős félhelyzetünk, 2-3 "majdnem jó" ritmusváltás, kiugratás. Nem volt tökéletes, de elég tiszta volt a terv, és félig-meddig pályára is tettük. Nekem ez az irány tetszik, kicsit erősebb összeszokottság kell ott az utolsó passzoknál.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 13:36:11

Sinya22 írta:
2023.11.26. 13:03:28
Andris írta:
2023.11.26. 12:53:41

Xavi távozása fel sem merülhet, és jól van ez így, mert nincs jobb út.
Ez max egy vélemény, meg elméleti kérdés, mivel semmilyen minta nem támasztja alá az állításod, hogy nálunk mire menne egy Xavinál nem jobb edző.

Most még szerintem sem merülhet fel a távozása, de a szezon végén igen. És örülnék neki, ha nem az lenne az elsődleges szempont a választásnál, hogy a múltban milyen szerepe volt a klubnál.
Az a vélemény, hogy nincs jobb út.
De természetesen soha sehol semmilyen minta nem támasztja alá hogy bármelyik edző bármelyik csapattal mire menne. Egészen amíg ki nem próbálják.
Nem sok értelmét érzem, hogy ezt leírtad, de kétségtelenül igaz.
Ha arra szeretnél mintát találni, hogy tapasztalt, tapasztalatlan, modern vagy klasszikus, múltbeli sikerekben bővelkedő vagy csak az utóbbi 1-2 évben berobbant edzők hogyan nem teljesítenek jól nálunk jóval gazdagabb csapatok élén, akkor keresd fel újra ugyanezt a hozzászólásomat. :)

Teljes mértékben hidegen hagy, hogy korábban milyen szerepe volt a klubnál. Azt szeretném látni, hogy nem cserélünk edzőt addíg, amíg a klub teljesen ki nem fizette a lejárt adósságait, amíg nem tudunk kizárólag a piaci verseny korlátaitól hátráltatva igazolni, és nem stabilizálódott 1-2 évre a keret. Ezek persze nem egymástól független dolgok, de amíg ez nem rendeződik, addig szerintem egyáltalán nem lehet befejezettnek vagy elbukottnak tekinteni a Barca sportszakmai projektjét. Ha meg nincs befejezve, akkor ne cseréljünk edzőt.
Ez már Koemanra is akár igaz lehetett volna, vele nekem a fő bajom az volt, ahogy a játékosokkal bánt. A vörös feje, és a habzó szája, nem pedig az, hogy reálisnak láttam nála fényévekkel jobb edzőt leakasztani.

Nem azért nem szeretnék edzőcserét, mert Xavit szeretem, vagy elégedett lennék a csapattal. És nem is azért, mert ő egy játékoslegenda. Azért nem szeretnék edzőcserét, mert nem szeretnék edzőcserét. Szerintem teljesen fals elképzelés az, hogy az edzőcsere bármit is megold, ha amúgy gondok vannak a klubbal, vagy a játékoskerettel.
És amúgy is, azt szeretném, ha hosszú távon újra visszatérnénk az európai elitbe. Hogy addig mi történik, az sokkal kevésbé érdekel. Én ezt úgy tartom megvalósíthatónak, ha előbb a klubot és a játékoskeretet szedjük rendbe. Tök feleslegesnek tartom ugyanebbe az ótvar [auto_cenzúra] helyzetbe beleültetni bármelyik másik edzőt, hogy aztán ugyanúgy 1-2 év után megbuktassa a szurkoló közönség.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.11.26. 13:20:59

Nem látom Xavi elképzeléseit a pályán. Tudtok utóbbi időkből barca meccs értékelő videót? Egyénileg bőven jobbak vagyunk, mint együtt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.26. 13:03:28

Andris írta:
2023.11.26. 12:53:41

Xavi távozása fel sem merülhet, és jól van ez így, mert nincs jobb út.
Ez max egy vélemény, meg elméleti kérdés, mivel semmilyen minta nem támasztja alá az állításod, hogy nálunk mire menne egy Xavinál nem jobb edző.

Most még szerintem sem merülhet fel a távozása, de a szezon végén igen. És örülnék neki, ha nem az lenne az elsődleges szempont a választásnál, hogy a múltban milyen szerepe volt a klubnál.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.11.26. 13:01:06

Szerintem ez a kerdes nemzetisegtol fuggetlen. Egy olyan edzore van szukseg aki kepben van a mai modern foci alapveto elvarasaival, nem pedig a multban szeretne nosztalgiazni es azt eroltetni. Ez kezd mar hasonlitani arra ami Magyarorszagon ment a 90-es evek kozepetol a 2000-es evek kozepeig/vegeig.

Arteta meg Klopp esete teljesen mas, mint Xavie. Klopp es Arteta fele annyi minosegi jatekost nem kapott a kezei ala mint Xavi. Foleg Klopp abban top, hogy a kozepes kepessegu jatekosbol is ki tudja hozni a maximumot, mellette igazi vezer. Artetat meg egyelore nem tudom megitelni. Vannak jo es rossz periodusai mostanaban is. Xavi a kivalo kepessegu jatekosbol is ki tudja hozni a legrosszabbat a bena taktikai erzeke miatt.

Szerk: de hogy nevet is irjak: de Zerbi. Abszolut modern focit jatszik eros kozepesnek is joindulattal mondott jatekosokkal. Raadasul 4-2-3-1-ben amiert evek ota ez a csapat kialt. TS, Balde-Kounde-Araujo-Cancelo, De Jong-Gavi, Felix-Pedri-Yamal, Lewa.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.11.26. 13:23:02-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.26. 12:53:41

LG írta:
2023.11.26. 12:48:03
Ha csak zsákbamacska edzőket tudunk hozni, akkor inkább maradnék Xavi mellett, akkor is, ha elúszik az egész szezon. Elvileg amúgy is hosszú távon gondolkodunk, bár ennek azért ellentmond néhány igazolás, akik nyilvánvalóan tűzoltásra jöttek csak.

Egy új edző lehet, hogy rövid távon segítene új seprű jól seper alapon, de olyan ember kellene nekünk, akikkel évekre lehet tervezni. Erre pedig a másodvonalas arcok 90 százalék, hogy alkalmatlanok. Persze Xavinál sem tudjuk, hogy de inkább ne adnék bizalmat egy rossz szezon után is.

Klopp jó példa rá, hogy gyenge szezonok után is fel lehet állni, Arteta esetében is jó döntésnek bizonyult a türelem. Nyilván a türelem sem lehet végtelen, de egy rossz szezonnak még talán bele kellene férnie, főleg úgy, hogy nem állnak sorba a jobbnál-jobb edzők, akik a helyére pályáznak. Aztán ha 1 év múlva ilyenkor sem látszódik semmi fejlődés, akkor ki lehet mondani, hogy nem ő a megfelelő ember.
Nehéz lenne olyan edzőt mondani, aki nem zsákbamacska.
Annyi nagy név van... olyanok akik sok csapatot megjártak, akiknek vannak jó eredményeik a múltjukban, vagy akik már a modern fociban robbantak be...
Aztán mindezek az edzők sorban cserélődnek a Juve, a MU, a Bayern, a PSG, a Chelsea, a Tottenham és még a jó ég tudja melyik csapat padján. Egyik se ragad meg sehol, egyiktől se kapják meg semelyik csapatnál azt, amit reméltek.
Nálunk csak annyival lenne másabb, hogy még rosszabb esélyük lenne beválni, mert csődbe mentünk, és nem tudunk pénzt biztosítani csapatépítésre.

Xavi távozása fel sem merülhet, és jól van ez így, mert nincs jobb út.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.26. 12:48:03

Ha csak zsákbamacska edzőket tudunk hozni, akkor inkább maradnék Xavi mellett, akkor is, ha elúszik az egész szezon. Elvileg amúgy is hosszú távon gondolkodunk, bár ennek azért ellentmond néhány igazolás, akik nyilvánvalóan tűzoltásra jöttek csak.

Egy új edző lehet, hogy rövid távon segítene új seprű jól seper alapon, de olyan ember kellene nekünk, akikkel évekre lehet tervezni. Erre pedig a másodvonalas arcok 90 százalék, hogy alkalmatlanok. Persze Xavinál sem tudjuk, hogy de inkább ne adnék bizalmat egy rossz szezon után is.

Klopp jó példa rá, hogy gyenge szezonok után is fel lehet állni, Arteta esetében is jó döntésnek bizonyult a türelem. Nyilván a türelem sem lehet végtelen, de egy rossz szezonnak még talán bele kellene férnie, főleg úgy, hogy nem állnak sorba a jobbnál-jobb edzők, akik a helyére pályáznak. Aztán ha 1 év múlva ilyenkor sem látszódik semmi fejlődés, akkor ki lehet mondani, hogy nem ő a megfelelő ember.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2499
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 11:20:02

Nagybarcelona írta:
2023.11.26. 11:06:34
Èn is így látom. Èn holland edzőt szeretnék, ha nincs lehetőség minősègire (Klopp, Tuchel, Guardiola, stb). Nem akarom tovább nèzni ezt az elspanyolosított oldalpasszos holland focit. Akkor tèrjünk vissza a gyökerekhez. Pl. Ten Haag, Bronckhorst ennek a kèpviselője. Sokadszorra írom a Sport/MD szerint Laporta Ten Haagot szerette volna (persze lehet kritizálni most a hollandot, hogy Xavit vèdhessük). Szerintem nem vèletlen Rijkaard után. Valószínűleg Laporta ès stábja jóval jobb ezekben a dolgokban.
Ha másodvonalas spanyol edző jöhet csak szóba, akkor Michel, elképesztő munkát vègez a Gironánál.
Meguntam a Valverde, Setien, Xavi ès az egèsz spanyol válogatott tesze-tosza játèkát.
Vagy reaktiváljuk Rijkaardot :mrgreen:

A fiatalabb hollandok között nem tudom, lenne-e értelme választani, mert a holland futball is eléggé ellaposodott. Közük nincs már a '60-as és '2000-es évek között játszott játékukhoz. Mára ők is leadták a szintet rendesen, ugyanazt az unalmas tucatfutballt játsszák, mint a többiek. Elképzelem, ahogy Cruyff meg Michels fejtágítanák de Jongot :mrgreen: "Kicsi fiam. Átveszed a labdát, és adod tovább. Nem kotlasz rajta, amíg lemegy a Nap."

Sergio Conceicao lehetne még egy opció, de ő sosem volt Laporta embere, nem játszott a Barcelonában. Bár a 2000-es évek eleji csapatokba nagyon is befért volna, erősítés lett volna, inkább, mint Fabio Rochemback. Akkoriban hoztam volna sok portugált, Joao Pintót, Nuno Gomes-t, Rui Costát, akár Conceicaót is. Mekkora futballt toltak a portugálok is akkoriban, az a 2000-es csapat szenzációs volt. Esetleg Xabi Alonsónál lehetne még bepróbálkozni. Vagy Deschamp-nál, ha befejezi a francia válogattnál. Esetleg Simone Inzaghi. Vagy Scaloni, aki nyilatkozta, hogy új kihívásokat keresne, az argentin válogatottal mindent elért.

De meg lennék lepve, ha Laporta olyat választana, aki nem volt soha a Barcelona kötelékében. Nem hinném, hogy egyszerűen választana egy máshol sikeres edzőt, ha nem képviseli a barcelonai stílusjegyeket. Szerintem a maga emberei között válogatna. Marquez lenne szerintem a befutó, de van Bronckhorst is esélyes.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 11:06:34

gránit írta:
2023.11.26. 10:48:17
Grundel írta:
2023.11.26. 10:35:50
Kloppot nehéz lesz elmozdítani. Giovanni van Bronckhorsthoz mit szólnátok? Feyenoordal egész szép sikereket ért el annak idején.
A holland bajnokságból nehéz kiindulni. Frank de Boerra is gondoltam, amikor sorra nyerte ott a bajnokságokat, de a top bajnokságok és a válogatott már sok volt neki. Nem elég erős a holland bajnokság ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le belőle. Később a Rangers elég hirtelen rúgta ki, pedig bejutott velük az Európa Liga döntőjébe. Néhány elvesztett meccs, egy rosszabb periódus után rúgták ki tavaly tavasszal.

Amúgy jó ötletnek tartom, valószínűleg benne is lenne a mixben. Szerintem ha most kellene edzőt választani, Marquez-re esne a választás.
Èn is így látom. Èn holland edzőt szeretnék, ha nincs lehetőség minősègire (Klopp, Tuchel, Guardiola, stb). Nem akarom tovább nèzni ezt az elspanyolosított oldalpasszos holland focit. Akkor tèrjünk vissza a gyökerekhez. Pl. Ten Haag, Bronckhorst ennek a kèpviselője. Sokadszorra írom a Sport/MD szerint Laporta Ten Haagot szerette volna (persze lehet kritizálni most a hollandot, hogy Xavit vèdhessük). Szerintem nem vèletlen Rijkaard után. Valószínűleg Laporta ès stábja jóval jobb ezekben a dolgokban.
Ha másodvonalas spanyol edző jöhet csak szóba, akkor Michel, elképesztő munkát vègez a Gironánál.
Meguntam a Valverde, Setien, Xavi ès az egèsz spanyol válogatott tesze-tosza játèkát.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2499
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.26. 10:48:17

Grundel írta:
2023.11.26. 10:35:50
Kloppot nehéz lesz elmozdítani. Giovanni van Bronckhorsthoz mit szólnátok? Feyenoordal egész szép sikereket ért el annak idején.
A holland bajnokságból nehéz kiindulni. Frank de Boerra is gondoltam, amikor sorra nyerte ott a bajnokságokat, de a top bajnokságok és a válogatott már sok volt neki. Nem elég erős a holland bajnokság ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le belőle. Később a Rangers elég hirtelen rúgta ki van Bronckhorstot, pedig bejutott velük az Európa Liga döntőjébe. Néhány elvesztett meccs, egy rosszabb periódus után rúgták ki tavaly tavasszal.

Amúgy jó ötletnek tartom, valószínűleg benne is lenne a mixben. Szerintem ha most kellene edzőt választani, Marquez-re esne a választás (mindkettőt Laporta igazolta annak idején Barcelonába, valószínűleg közülük választana).
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.26. 10:42:48

Grundel írta:
2023.11.26. 10:35:50
Kloppot nehéz lesz elmozdítani. Giovanni van Bronckhorsthoz mit szólnátok? Feyenoordal egész szép sikereket ért el annak idején.
Sajnos nem követem, így nem is tudok róla véleményt alkotni.

Kloppot én nagyon kedvelem, szerintem top edző, ő sem tökéletes, mert sokszor olvastam, hogy Klopp talán jobb lenne? Igen jobb, mint az elmúlt 5 edzőnk. De nem fog idejönni, főleg azért nem, mert a Pool most lett feltúrbózva Szoboszlaiékkal, szerintem ha még igazolnak 1-2 minőségi embert jövő nyáron, akkor megvan a City új ellenfele Angliában hosszú távon, és Bl esélyes is a csapat.

Összességében én nem is konkrét edzőt szeretnék a padon látni, hanem valami változást, mert azt már látjuk, mit érünk spanyol kiscsapatok edzőivel/tapasztalatlan emberekkel. De ez csak álom igazából, és az lepne meg a legjobban, ha kimozdulna a vezetőség ebből a burokból.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.11.26. 10:35:50

Sinya22 írta:
2023.11.26. 09:44:55
Kedveltem nagyon a pályán a játékát, sokan vannak így ezzel, nem is akarom bántani nagyon. Egy normális világban ő most vagy a B csapat edzője, vagy a Gironáé, vagy még az araboknál ül, vagy Angliában, Németországban stb. Lassan 2024-ben amikor ennyit fejlődött a foci, nem lehet megtenni, hogy egy edző tapasztalat nélkül leüljön a kispadra. Ezzel ki is nyírjuk amúgy a karrierjét is kb. De ez szokásunk, hogy olyanokat ültetünk a kispadra, akik BL meccset is ugyan úgy max tv-ből láttak, mint én. Ha feláll szezon végén, vagy hamarabb, akkor vagy hozunk egy értelmes edzőt, aki túl tud lépni ezen a "birtoklomalabdátmajdleszvalami" játékon, vagy hagyjuk is a fenébe az egészet, maradjon Xavi és törődjünk bele, hogy ennyit tudunk. Nem kell több Setien.
Kloppot nehéz lesz elmozdítani. Giovanni van Bronckhorsthoz mit szólnátok? Feyenoordal egész szép sikereket ért el annak idején.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.26. 09:44:55

Kedveltem nagyon a pályán a játékát, sokan vannak így ezzel, nem is akarom bántani nagyon. Egy normális világban ő most vagy a B csapat edzője, vagy a Gironáé, vagy még az araboknál ül, vagy Angliában, Németországban stb. Lassan 2024-ben amikor ennyit fejlődött a foci, nem lehet megtenni, hogy egy edző tapasztalat nélkül leüljön a kispadra. Ezzel ki is nyírjuk amúgy a karrierjét is kb. De ez szokásunk, hogy olyanokat ültetünk a kispadra, akik BL meccset is ugyan úgy max tv-ből láttak, mint én. Ha feláll szezon végén, vagy hamarabb, akkor vagy hozunk egy értelmes edzőt, aki túl tud lépni ezen a "birtoklomalabdátmajdleszvalami" játékon, vagy hagyjuk is a fenébe az egészet, maradjon Xavi és törődjünk bele, hogy ennyit tudunk. Nem kell több Setien.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.26. 07:19:57

A nyilatkozatát olvasva, most már èrzi, hogy óriási a baj. Kèrdès tud e változtatni, ami eddig nem nagyon ment.
Aggódok most már a BL miatt, ès ilyen játèkkal a bajnoki 4 is veszèlyben.
Sajnálom, de ez már gáz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3314
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 22:03:07

Bárhonnan is nézzük, Xavi első meccsétől a mai napig, vagy a mai naptól visszafelé az első meccsig és tegyük hozzá valamennyi kifogást, sérülést, vélt vagy valós nehézséget, ami felmerült bárkiben is bármikor, mindezekkel együtt Xavinak számtalan lehetősége adódott tanulni, változni, tapasztalni, felnőni a feladathoz.
Számtalanul dobta az élet azokat az élethelyzeteket, amiket meg lehetett volna ragadni és valamennyire tartósítani vagy fejlődni ezekből.
Lépésről lépésre a körülményektől függetlenül sokmindent magkapott a klubtól is, a sorstól is és ennek ellenére nagyon úgy fest jelenleg, hogy ezekből képtelen bármit is kihozni.
Egy olyan személyiség, akiben van potenciál annak egy ilyen klubnál, ilyen háttérrel is már mutatnia kellene az irányt, a jövőképet, a fejlődést, a haladást.
Ezzel szemben egy langyos és jó esetben is körülményes helybetopiban van (de talán inkább visszafejlődésben), amiből sajnos egyáltalán nem úgy néz ki, hogy önmagától képes lenne kijönni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7388
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 21:24:19

Fegyvert nem, de nagyon könyörögtünk, és csak akkor fogadta el, amikor már óriási volt a baj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése