Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 19:15:56

Mivel itt került elő (vagy itt is), itt írom le. Nyilván vannak azok, akik ezt is, mint mindent, szinte kizárólag Xavi nyakába szeretnék varrni, szerencsére talán nem sokan. Bár mindig reménykedek, hogy egy sem. Szóval ide is tartozik végülis.
De azok számára is érdekes lehet, akik nem Xavira kennék, hanem csak érezték a hiányosságokat, csalódottak voltak a tegnapi középpálya kapcsán:

Eléggé középszerű, sőt gyengécske volt bizonyos szempontok alapján a középpályás játékunk. Más szempontok alapján meg egyáltalán nem, de az összkép nem volt tiszta, ezt talán kijelenthetjük.
Én már hétfőn megírtam, hogy nehéz lesz, mert TS lábát muszáj lesz kipótolni középpályáról. Azt valahonnan el kell venni, és ott hiányozni fog. Ez ráadásul 100%os kényszer lépés volt, máskülönben már kihozni se tudtuk volna a lasztit.
Ez tehát az egyes számú nehezítő tényező a normál, alap állapothoz képest.
Ahogy Xavi megkövezésekor leírom rendszeresen, számítanak a sérülések, nagyon is. Pedri és Frenkie messze nincsenek még csúcsformában, sőt csak simán formában sem. Ez természetes, de ettől még hátráltat minket.
Nyilván az sem segít, hogy Romeu és Fermin az elsőszámú cserék, szóval egy ilyen meccsen igazából csak vészhelyzet esetén lehet cserélni. Mindhárom kezdőnek végig kell bírni a 90-100 percet.
Végül de nem utolsó sorban emlékezzünk meg egy perc néma csönddel Gündogan első igazán rossz Barcás meccséről. Katasztrófa volt a pali, méghozzá egyéni szinten volt az. Mindenkienk lehet rossz napja, szó se legyen több erről. De attól még ez is beütött tegnap.

[ 1 perc néma csönd ]

Szóval igenis tessék úgy értékelni a középpálya teljesítményét, hogy a valóságot, a hendikepet beszámítjuk. Egyéni szinten is, és játék(edző) szintjén is.

Amúgy se volt olyan rossz szerintem, sőt. Bizonyos részleteiben igen, amúgy az összképben nem. A KP a legkomplexebb rész, a legkomplexebb feladatkörök. Ha ennek minden szintjén besültünk volna, az leírhatatlanul sokkal látványosabb lett volna, továbbmegyek: az egész meccs egy nagy bukta lett volna.

Végső soron ami a középpályánkkal történt, edzői oldalról az a lehető legjobb döntések sorozata volt szerintem. Pedig egyik se volt egyszerű. Nyilván nehéz szívvel hagytuk magára Pedrit elől, nehéz szívvel vontunk hátra egyszerre két embert is a 3 középsőből. Az se lehetett egyszerű, hogy egész meccsen egy csere se legyen, meg az se, hogy egy ilyen nagy tétnél, hatalmas külső nyomás mellett ne egy papíron biztosabbnak ható 4 klasszik kp-s kezdő legyen. De ezek a döntések születtek, és szerintem nem lehetett volna jobb.
Sztem egy edző ezeket tudja nagyjából csinálni, ezeknek van igazán nagy hatása: Feltüzelni a játékosokat, amennyire lehet. Eldönteni hogy ki kezd, milyen formációban. Eldönteni, hogy ki áll be esetleg csereként, lesz-e szerkezeti módosítás idő közben. Mindezeknél a játékosoknál elmondani, hogy mi a feladatkörük, mi a pozíciójuk a különböző játékhelyzetekben, magyarul mi az elvárás. Innentől egy edző már csak nézheti és elemezheti utólag.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2023.11.29. 19:14:07

Esetleg emlékeztek arra, hogy mikor tudtuk utoljára hatékonyan kiszolgálni a klasszikus kilencesünket? Mikor tudtunk 2-3 húzásból, kontrából gólokat lőni? Nekem nagyon hiányzik ez a tőlünk váratlan opció a támadójátékunkból. Most így visszagondolva talán Aubama lőtt néhány ilyen gólt, nyilván Eto'o volt még ilyen. az az érzésem, hogy totál beáldozunk egy Lewandowski-t is ennek a játékvariációnak a hiánya miatt. Vagy talán ez a fajta játék már nem működőképes a top fociban? :?:
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.29. 17:06:39

vinszentvega írta:
2023.11.29. 15:09:36
baas11 írta:
2023.11.29. 11:55:05

Kapu előtti hatékonyság
Azokat a részeket hagytam bent idézetként, csak amire reflektálnék:

Az össze-vissza mellélövi Raphina résznél azért megakadt a szemem. Nem tudom, hogy sokaknak miért szúrja a szemét Az egyetlen játékosunk jelenleg, aki nem rest 20 méterről rálőni. Igen valóban nem egy Messi ebben, de a Rayo ellen kb 2 cm múlt a lövése, h nem gól, tegnap meg a kapuson.
És ne jöjjön most nekem senki azzal hogy elveszi Yamal helyét, mert ez így ebben a formában azért na....
Ne akarjuk ismét szurkolóként Yamallal is elkövetni azt a hibát, amit tettünk, Bojannal, Deulofeuval, Hlaloviccsal, és FATI-val, hogy atyaég mekkora istenkirály, biztos hogy Ő lesz az új Messi. Megint rásokkolja a média a szurkolók akaratát, ( nagyakarását) és tudjuk hogy annak mi lesz a vége. Szóval legyen csak Raphi kezdő, és egyelőre Yamal legyen a váltója. Mert jelenleg a mi kis bicskás Favellásunknak van olyan kondija és akaratereje( mint Ronaldnak), hogy 96 percen keresztül képes az ellenfél tizenhatosa és a sajátja között oda-vissza sprintelni.



A másik rész: A támadó focink már ne haragudj, de tegnap nem a két szélsőnkön ment el, hanem a középpálya ( leginkább Gundo,)számomra érthetetlen pontatlanságán. És ha ez.. a védelem-középpálya- támadók, nincs szépen lineárisan megjátszva, akkor van az, hogy lekontráznak minket a fenébe, mert mindenki fennragad piknikezni.
Első rész: nem akarom, egy szót nem említettem Yamalrol…. Raphinha az alapkezdo a legjobb opció ez nem kérdés !

Második rész.:
Nem ment el semmi a két szélsőn, ilyet se mondtam … csak azt ha a középpályát sikerül egyszer Xavinak rendesen felrajzolni es eltalálni, a támadások potenciálja/dinamikája akkor is nagyban a ket szélső támadó teljesítményen mulik.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.11.29. 15:09:36

baas11 írta:
2023.11.29. 11:55:05

Kapu előtti hatékonyság ( Felix 7 m rol 2 el fölé rúgja tiszta helyzetben , Raphinha ossze vissza melle lovi, Torres tekerése, Pedri ajándékba kapott labdája stb…)
ez mondjuk tényleg nem Xavin mulik már ! Max annyit tehet h kicsit lenyugtatja a görcsös frusztrált Torres t Raphinhat h nem attól lesznek jobbak ha mindent egyedul lehajtott fejjel ész nélkül stb..:)

Lewandowski: : / mezőnyben suta , amellett h 1 db értelmes ziccer passzt kapott ! Ami szinten sokat mondó !

En azt láttam egyébként h a támadó focink - a fentiek mellett - potenciálja Felix es Raphinha a ket szélső tamado egyéni es összjáték minőségen mulik 60-70 % ban ( h kapura lövés lesz a vége vagy eladott labda )
Azokat a részeket hagytam bent idézetként, csak amire reflektálnék:

Az össze-vissza mellélövi Raphina résznél azért megakadt a szemem. Nem tudom, hogy sokaknak miért szúrja a szemét Az egyetlen játékosunk jelenleg, aki nem rest 20 méterről rálőni. Igen valóban nem egy Messi ebben, de a Rayo ellen kb 2 cm múlt a lövése, h nem gól, tegnap meg a kapuson.
És ne jöjjön most nekem senki azzal hogy elveszi Yamal helyét, mert ez így ebben a formában azért na....
Ne akarjuk ismét szurkolóként Yamallal is elkövetni azt a hibát, amit tettünk, Bojannal, Deulofeuval, Hlaloviccsal, és FATI-val, hogy atyaég mekkora istenkirály, biztos hogy Ő lesz az új Messi. Megint rásokkolja a média a szurkolók akaratát, ( nagyakarását) és tudjuk hogy annak mi lesz a vége. Szóval legyen csak Raphi kezdő, és egyelőre Yamal legyen a váltója. Mert jelenleg a mi kis bicskás Favellásunknak van olyan kondija és akaratereje( mint Ronaldnak), hogy 96 percen keresztül képes az ellenfél tizenhatosa és a sajátja között oda-vissza sprintelni.



A másik rész: A támadó focink már ne haragudj, de tegnap nem a két szélsőnkön ment el, hanem a középpálya ( leginkább Gundo,)számomra érthetetlen pontatlanságán. És ha ez.. a védelem-középpálya- támadók, nincs szépen lineárisan megjátszva, akkor van az, hogy lekontráznak minket a fenébe, mert mindenki fennragad piknikezni.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.29. 14:08:31

baas11 írta:
2023.11.29. 11:55:05
-
Araujo europa legjobb khv-je megint jobb szélen, Kounde bizonytalansága közepén ( nagyon kockázatos , ha nincs a pályán egy Mbappe Vinicius .. semmit nem nyerünk sőt veszítünk )

Kb 15 perc utan megérezte a Porto h a középpálya es tamadosorunk kozott nem sok összhang es dominancia van, nem volt nehez dolguk a labdaszerzesben általában oda adtuk nekik az előző kettőből következőleg … 4-1(DJ)-1(G)-1(P) - ben

Xavinak meg 45 perc kellett h észre vegye ( ezt miert nem lehet elsőre is tudni, miert kell állandóan önmagát korrigálnia ?!?!!? ) ilyen szét szakadt kp trióval se labdát kihozni se támadást építeni se a kp at uralni nem tudjuk ! Dupla pivottal De JonG - Gundogan ahigy mindig , mar sokkal stabilabbak voltunk …

Kapu előtti hatékonyság ( Felix 7 m rol 2 el fölé rúgja tiszta helyzetben , Raphinha ossze vissza melle lovi, Torres tekerése, Pedri ajándékba kapott labdája stb…)
ez mondjuk tényleg nem Xavin mulik már ! Max annyit tehet h kicsit lenyugtatja a görcsös frusztrált Torres t Raphinhat h nem attól lesznek jobbak ha mindent egyedul lehajtott fejjel ész nélkül stb..:)

Lewandowski: : / mezőnyben suta , amellett h 1 db értelmes ziccer passzt kapott ! Ami szinten sokat mondó !

A védelmen nagyon nincs mit beszelni szerencsére tele vagyunk kiváló képességű játékosokkal ami sokszor meg Xavi folosleges variálgatasait is elbírja !

Középpálya:
Itt is megvan a top minőség még ha szűkösen is … de nekik is kellene egy állandó rendszer es szerkezet h kialakuljanak az automatizmusok az összhang a helyezkedés egymást közt es a tamadosorral !

En azt láttam egyébként h a támadó focink - a fentiek mellett - potenciálja Felix es Raphinha a ket szélső tamado egyéni es összjáték minőségen mulik 60-70 % ban ( h kapura lövés lesz a vége vagy eladott labda )
3 védős rendszerben elengedhetetlen, hogy legyen gyors játékos szélen, főleg, hogy a jobboson nincs aki úgy visszázár, mint Cancelo. Raphinha is so-so védekezik, de a portugál sokkal inkább visszazár, félig-meddig védőként funkcionál. Ha kiteszünk egy Koundét szanaszét futják, le 1vs1-egyezik az oldalt és gyakorlatilag simán vihetik onnan kapura, akkor pedig teljesen eltolódik a védelem, amiből jönnek a ziccerek. Igen, sokszor bizonytalan volt, de még így is sokkal kevesebbet "vesztettünk", az uru amúgy is rendre beért középre. És azért ekkora káosz, flipperezés nem szokott lenni, mint tegnap volt.

A labdavesztésekben, nehézkes megindulásokban nagy szerepe volt Penának. Ami ter Stegennek sima célpont, az előbbinek nem megy. Ha 2-3 ember letámadott már kész volt a baj és ment a kapkodás, sokkal kevesebb opció, célpont volt középpályán-szélen. Gyakorlatilag Frenkienek vissza kellett menni a 16-osig felvenni a labdát, amit általában félpálya közelében szokott, onnan pedig nagyon nehéz feljönni, szabad embert találni. Nem azt mondom, hogy ha nem lenne a német, meghalnánk, de a játékunkba már elengedhetetlen, annyira "hozzászoktak".
Ehhez még hozzájön, hogy Gündogan is kifogott egy kivételesen rossz napot, a Raphinhának beemelt lábdáján kívül hasznos megoldására nem is emlékszem, már amennyiszer találkozott vele.

Az, hogy a kp-n megvan a minőség, de állandó rendszer, szerkezet kell, hogy kialakuljanak az automatizmusok nagyon szépen hangzik, de mikor van/volt erre idő? Mikor tudták volna ezt rendesen begyakorolni, mikor volt egy összeállt kp. Ketten szinte mindig hiányoztak. Ha visszatért egy, kiesett egy másik vagy még egy. Most is visszatért Pedri, De Jong egyből hullott Gavi. És az automatizmusok nem két-három meccs alatt alaíkulnak ki, ehhez idő kell. Mi viszont két meccset nem tudunk így hozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.29. 11:55:05

Először a tények :
1/0 Rayo
La Liga 4. hely
2/1 Porto
BL “csoportelsőség”, nyolcaddöntő
3/? Atletico
La Liga rangadó
……..
A tegnapi meccsel kapcsolatban .:
+
M4 kozteve főmeccs, ez volt a cél Hamburgban :-)
Intenzitás, hozzáállás, motiváció
Joao Cancelo ( bal oldalt bejött nem kicsit )
Joao Cancelo - Joao Felix összjátékai
Pena
Helyzetek( lehetett volna 3-4 is a rúgott oldalon)
Araujo
Győzelem

-
Araujo europa legjobb khv-je megint jobb szélen, Kounde bizonytalansága közepén ( nagyon kockázatos , ha nincs a pályán egy Mbappe Vinicius .. semmit nem nyerünk sőt veszítünk )

Kb 15 perc utan megérezte a Porto h a középpálya es tamadosorunk kozott nem sok összhang es dominancia van, nem volt nehez dolguk a labdaszerzesben általában oda adtuk nekik az előző kettőből következőleg … 4-1(DJ)-1(G)-1(P) - ben

Xavinak meg 45 perc kellett h észre vegye ( ezt miert nem lehet elsőre is tudni, miert kell állandóan önmagát korrigálnia ?!?!!? ) ilyen szét szakadt kp trióval se labdát kihozni se támadást építeni se a kp at uralni nem tudjuk ! Dupla pivottal De JonG - Gundogan ahigy mindig , mar sokkal stabilabbak voltunk …

Kapu előtti hatékonyság ( Felix 7 m rol 2 el fölé rúgja tiszta helyzetben , Raphinha ossze vissza melle lovi, Torres tekerése, Pedri ajándékba kapott labdája stb…)
ez mondjuk tényleg nem Xavin mulik már ! Max annyit tehet h kicsit lenyugtatja a görcsös frusztrált Torres t Raphinhat h nem attól lesznek jobbak ha mindent egyedul lehajtott fejjel ész nélkül stb..:)

Lewandowski: : / mezőnyben suta , amellett h 1 db értelmes ziccer passzt kapott ! Ami szinten sokat mondó !

A védelmen nagyon nincs mit beszelni szerencsére tele vagyunk kiváló képességű játékosokkal ami sokszor meg Xavi folosleges variálgatasait is elbírja !

Középpálya:
Itt is megvan a top minőség még ha szűkösen is … de nekik is kellene egy állandó rendszer es szerkezet h kialakuljanak az automatizmusok az összhang a helyezkedés egymást közt es a tamadosorral !

En azt láttam egyébként h a támadó focink - a fentiek mellett - potenciálja Felix es Raphinha a ket szélső tamado egyéni es összjáték minőségen mulik 60-70 % ban ( h kapura lövés lesz a vége vagy eladott labda )
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 10:54:31

Azert azt se hagyjuk figyelmen kivul, tovabbra sem, hogy az elso szamu cel a klub visszaepitese. Es ez egy hosszutavu cel.
Meg ha nincs is jo formaban egy Kounde, vagy meg sokat kell fejlodnie Baldenak, akkor is jatszatni kell oket, menedzselni a klub fiatal, tehetseges, ertekes jatekosallomanyat. Annal is inkabb, mert igen szukos ez az allomany.
Nyilvan az Atletico ellen muszaj lesz pl az abszolut bombakezdo, de nem minden meccsen ugy kell majd felrakni a csapatot, hogy feltetlen a leheto legerosebb legyen. Nem csak ez az egy szempont van.
Ettol fuggetlenul ha tud huzamosabb ideig vegre egeszseges maradni, Christensennek is helye van a bajan, az eddiginel gyakrabban is.
De ugyis fog pihenni mindenki, a vedelem az egyetlen csaptreszunk ahol eleht egyfajta rotaciot jol is csinalni, ha mar ugy allunk onbizalommal, hogy belefer.

Amikor igazan kell, biztosan mindig a legjobbnak itelt formacio fog kifutni, tegnap is ez tortent szerintem. Ha kerul bele tevedes, akkor kerul, de afelol megnyigodhatunk sztem h nem lesz egy teljesen megbonthatatlan kezdo11.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.11.29. 10:40:51

A tegnapit látva, azt hiszem megtalálta a bombakezdőt. Ezzel fellehet már állni egy ATM ellen, azt hiszem.
Tény, hogy olyan gyenge játék, mint amit tegnap Gundo és Kounde csinált, a matracosok ellen nem fog beleférni. Most két dolgot vettem észre:
1, Nem biztos, hogy Koundé az akinek beton a helye a kezdőben, ebben a felállásban. Lehet Martinez mellé, én inkább Christensent tenném fel. És/vagy amennyiben Baldé összeszedi magát és visszaállunk a Cancelo-Baldé szélsőkre, akkor Ronald és Koundé továbbra is működhet együtt.
2, Lewával valamit kezdenie kell, mert ez nem állapot. Értem, hogy keveset jut el a labda hozzá, de amikor igen, akkor azt kár említeni. Rossz cselek, átvételek( 2-3 méterre elpattannak a labdák tőle) rossz passzok. Nem tudom, hogy a lengyel testvérünknél mi okozhatja ezt?! Lehet látott youtube videókat Victor-rol? Nem tudom. Kíváncsi vagyok, hogy a brazil érkezése mit fog hozni neki mentalitásban?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 07:42:04

De. Kell.
Azaz volna, mert megnyertük a meccset. A kiesés nem volt opció, sem lehetőség. Reálisan semmiképp..
Tegnap Cancelo gyakorlatilag jobbszélső játéka volt a legnagyobb húzása. Bejött és gyakorlatilag eldöntötte a meccset.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 00:48:17

Nem tudom, az feltűnt-e, hogy a második félidőre mindig feljavulunk, ellenféltől, meccshelyzettől függetlenül. Egészen elképesztő, hogy minden meccsbe bele tud úgy nyúlni, hogy erősebbek, stabilabbak legyünk a második felére. Volt már olyan edzői stábunk, akikre ez ugyanígy igaz volt? Sokkal inkább rémlik az ellenkezője, hogy romlottunk a kisebb-nagyobb finomítások után.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.28. 23:01:11

nem kell
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.11.28. 20:40:04

Nálam egyszerű a matek:Imádtam mint játékost és tisztelem mint edző de ha ebből a hoki csoportból sem képes túljutni a brigáddal akkor azonnal távoznia kell.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.28. 20:16:45

bence0330 írta:
2023.11.28. 19:16:51
Kritizálom Xavit bőven, de ezek nálam nincsenek a kritikák közt.
Én meg nem is kritizálom, ennek legfőbb oka nyilvánvaló, másrészt pedig azért nem, mert semmiképpen, egyetlen sejtemmel sem szeretnék részt venni az ellene irányuló hangulatkeltésben. Amit (mármint a hangulatkeltést) nem tudok hova tenni.
Nem lehet véletlen, hogy több klubikon és volt játékos, pl. Puyol, Piqué, Pedro, Deco is fontosnak tartotta az elmúlt napokban, hogy demonstráljanak, felszólaljanak Xavi mellett, hiszen a klubon belüli kritikusokat nyilván felbátorította a rosszabb széria. Kíváncsi lennék, hogy ott, Barcelonában elhangzik-e az a kritikai észrevétel, hogy Baldét jobbhátvédként játszatta, pedig ballábas.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 19:16:51

brazilfan írta:
2023.11.28. 16:29:57
Szerintem, de ez csak magánvélemény, Xaviban is van vágy egyfajta gála 11-re, de mivel nem ejtették a fejére, rotálni is szokott, rotálnia kell, máskülönben nem jutnánk egyről a kettőre. Természetesen nem igaz, hogy a többiek gyakorlatilag mindent játszani szoktak, az erre való törekvésnek semmilyen jelét nem látom Xaviban.
Az, hogy pl. Gavi balszélső vagy Balde jobbhátvéd poszton játszott, a körülményekből adódott, nem pedig Xavi gála 11-ére utalt. Szerintem.
Szerinted nem?
Ráadásul idén egyik sem fordult elő asszem, ha csak nem kb az első fordulón, nem rémlik. A kollega azt szokta mondani, hogy Baldé állandóan balszélsőt játszik, de én pláne idén ilyet még nem láttam, aztán tényleg lehet, hogy nálam van a hiba. Szerintem idén még csak nem is olyan veszedelmesen támadójellegű az alapposztja, kivéve mikor hátrányban nyomunk a végefelé. Alapesetben hátrébb van rendelve Cancelo miatt, aki eredményesebben kalandozik előre a túloldalon, ilyenkor Baldé jellemzően eléggé hátul marad.

TS és a középhátvédek mindig ugyanott játszanak (Koundé néha jobbszélen, de egyrészt alapos indok esetén, másrészt meg kövezzetek meg, de nálam ő a 4. kh jelenleg, és jobb a szélen néha...), Baldé mindig ugyanott játszik, Cancelo egyszer játszott jobbszélsőt, egyszer balbekket (annak is hoztuk Baldé mögé, ha kell, mivel a Cityben is klasszis kétlaki volt), a középpályásaink is mindig ugyanott játszanak - bár ott nyilván a felállástól és rendelkezésre álló állománytól függően - van, hogy valaki duplapivotban játszik, aki nem szokott, de azért ez sem túl gyakori. A támadóink mindig ugyanott játszanak, Felix, Lewy pláne, Raphinhát szerencsére idén már két poszton is játszatja nagyon helyesen. Ferrán az egyetlen igazi Jolly Joker, aki tényleg mindenhol van, ahol épp kell. Kicsit sajnálom is szegényt, nyilván ront a teljesítményén és a megítélésén.

Kritizálom Xavit bőven, de ezek nálam nincsenek a kritikák közt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.28. 16:29:57

drobika írta:
2023.11.28. 14:48:37
Ezeket olvasva felvetődik bennem a kérdés: Xavi gondolkodik gála 11-ben? Vagy a rotációban gondolkodik?
A gála 11-nek van valamilyen felállása? Ha rotálunk, akkor posztra tesszük?
Csak mert nem értem, hogy mi a koncepció. Nálam szinte csak TS poziciója ismert. A többiek játszanak mindent gyakorlatilag. Persze, hogy nem megy.
Szerintem, de ez csak magánvélemény, Xaviban is van vágy egyfajta gála 11-re, de mivel nem ejtették a fejére, rotálni is szokott, rotálnia kell, máskülönben nem jutnánk egyről a kettőre. Természetesen nem igaz, hogy a többiek gyakorlatilag mindent játszani szoktak, az erre való törekvésnek semmilyen jelét nem látom Xaviban.
Az, hogy pl. Gavi balszélső vagy Balde jobbhátvéd poszton játszott, a körülményekből adódott, nem pedig Xavi gála 11-ére utalt. Szerintem.
Szerinted nem?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.28. 15:50:37

drobika írta:
2023.11.28. 14:48:37
Ezeket olvasva felvetődik bennem a kérdés: Xavi gondolkodik gála 11-ben? Vagy a rotációban gondolkodik?
A gála 11-nek van valamilyen felállása? Ha rotálunk, akkor posztra tesszük?
Csak mert nem értem, hogy mi a koncepció. Nálam szinte csak TS poziciója ismert. A többiek játszanak mindent gyakorlatilag. Persze, hogy nem megy.
Már leírtam, hogy szerintem az elmúlt 2 hónapban mi volt a koncepció: a túlélés, és a tűzoltás. Annyira sok hiányzónk volt párhuzamosan a kezdőcsapatra alkalmas játékosokból, hogy lehetetlenség volt akár rotációt, akár gála11et, akár bármiféle játékstílust begyakorolni. Arról szólt minden, hogy a még elérhető legjobb képességű 11 játékost valahogy felgyömöszöljük a pályára, és sok különböző kísérletből minél kevesebb pontvesztés és gond legyen.
Máskülönben sokkal többet láttuk volna játszani Romeut, Alonsot, Ferrant, meg ifistákat is akik aligha váltak volna be olyan hű de nagyon. Ha mindig ugyanazt próbáltuk volna játszani, csak posztazonos emberekkel behelyettesítve a hiányzókat, ennél szerintem sokkal nagyobb katasztrófába torkollott volna.

Mostantól szerintem egy gála11 amúgy a cél, de muszáj lesz valami minimális rotáció, mert nagyon rövid a keretnek az egyértelműen minőségi része. Kb egyedül középső védőből vagyunk meg úgy, hogy mindkét posztra van kiváló kezdő és csere opció is. Szó szerint sehol máshol, jelen állás szerint. Nincsenek cserebekkjeink (Roberto sérült, Alonso meg...), a cserecsatárink egy 15 éves kisfiú és Ferran, a középpályánkról meg kiesett Gavi, maradt Romeu és megint csak a tini Fermin.
Én tényleg nem értem, hogy miért gondolja bárki, hogy nálunk nem ég a ház... konkrétan minden szobája. Lehet, hogy vannak Xavinak hiányosságai, sőt, mondjuk ki: biztos hogy vannak, hogy ne lennének ha egyszer pályakezdőnek számít. DE ez a játékoskeret egy igazi katasztrófa, ha egészében nézem.

Képtelenség egy 19 fős kerettel jól játszani, ha abból a 19ből 5-6 ember nullkilométeres tini vagy hasznavehetetlen ballaszt, a maradék 13ból meg 6-7 egyszerre sérült.

Az én szememben a játék és a koncepció mostanában indul nulláról, hiszen visszatértek a sérültek. (Bár még TS is kell majd, ő abszolút alapköve a játékunknak, nélküle egész mást kell tolni, alapjaiban változtat a hiánya szerintem.)

Nem fogunk edzőt váltani év közben. Ez nyugodtan elkönyvelheti mindannyiótok.
Akkor esetleg most, hogy már volt idő bőven ventillálni, adjátok meg - adjuk meg az esélyt az edzői stábnak és a csapatnak. Mindenki felgyógyul(t), nyissunk egy tiszta lapot Decemberben, legalább ideiglenes jelleggel. Nézzük meg, Februárig, a nemzetközi porond visszatértéig hová jutunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 14:48:37

Ezeket olvasva felvetődik bennem a kérdés: Xavi gondolkodik gála 11-ben? Vagy a rotációban gondolkodik?
A gála 11-nek van valamilyen felállása? Ha rotálunk, akkor posztra tesszük?
Csak mert nem értem, hogy mi a koncepció. Nálam szinte csak TS poziciója ismert. A többiek játszanak mindent gyakorlatilag. Persze, hogy nem megy.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.28. 14:25:37

Nagybarcelona írta:
2023.11.28. 11:04:08

Hètvègèn írtam kommentet, szerintem te jól látod a játèkosok kèpessègèt.

Kíváncsi lennèk a vèlemènyedre.
Liverpool-Barca
Klopp-Xavi
Tudom, hogy nem objektív tényekre ment ki ez a hasonlítgatás, de sajnos ezt lehetetlen így megítélni.
Ami biztos és szerintem megkérdőjelezhetetlen, hogy a pad hosszabb, így minőségibb is.

Azért lehetetlen megmondani, hogy a Pool vagy akár a saját keretünkhöz képest -még ha a játékosok egyéni képességekben valamennyire igazságot lehet tenni- alulteljesítünk-e, mert még egyszer sem tudtunk egy "gálacsapatot" vagy ezt megközelítő 12-13 embert kirakni a pályára. Még ha a kezdőnk aránylag együtt is van, nem tudunk a padról hozni olyan embert akivel ne lenne nagy a minőségi visszaesés. Egy De Jongot, Pedrit, Gündogant nem tud pótolni Casádó, Romeu, SR, de még Fermin se. Ilyenkor jönnek a kényszerű taktikai alakítások.
Kiesik Pedri, megy mellé De Jong, hónapok után visszatérnek, megy Gavi a kórházba. Lewa orvosi szóba van egy Ferranunk pótolni. Egy ilyen hullámvasúton ülünk és ez nem kifogás, csak pont ezek miatt nem lehet valósan megállapítani, hogy tényleg alulteljesítünk-e vagy sem.
Ha lenne 4-5 meccsen zsinórban egy olyan csapatunk akik alább össze lettek vetve tisztább képet kaphatnánk.

A másik dolog, hogy másfél szezon alatt kb. az egész keret kicserélődött, így szintén nem lehet egyéni képességekből csapatteljesítményt leszürni.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 14:17:45

Nagybarcelona írta:
2023.11.28. 13:57:42
Andris írta:
2023.11.28. 12:47:48

Ezen felül szeretném megemlíteni, hogy a Liverpoolnak pontosan ugyanúgy 4 döntetlenje és 1 veresége van a bajnokságban, mint nekünk. Szerintem az ellenfeleik többsége (angol középcsapatok) nem jobbak mint a spanyol középcsapatok, ugyanakkor ellenük soha nem parkolja le senki az antifoci buszt.
Valamint nekik is egy vereségük van, csak nem a BLben, hanem egy jóval gyengébb EL csoportban.

Röviden összefoglalva, a Poolhoz és a játékoskeretek minőségéhez-elérhetőségéhez képest viszonyítva nem, NEM teljesítünk alul.
Elfogadom a vèlemènyed, mèg ha máskèpp is látom, különösen az edzők miatt. Azóta nèzegettem Tuchel Bayernjèt is, ami brutális számokat produkál, Gnabry ès De Ligt talán mèg kegyvesztett is lett.
Szerintem nagyon meghatározó az edző szerepe, ebben nem fogunk egyetèrteni, mert amióta a Barcának szurkolok, nem nagyon voltam megelègedve az edzőkkel, talán bizonyos időszakban Van Gaal, Rijkaard, Guardiola, Tito, Enrique-vel.

Stegen szerintem jobb kèpessègű, Alisson tele hibával, de talán vetődèsekben jobb, Stegen nèha kiakaszt a "pózőrködèsèvel"

Cancelo-Arnold, szerintem Cancelo, vèdekezèsben sokkal jobb, a számai is ezt mutatják, de nagyon szètszórt, Arnold vèdekezèsben gyenge, a válogatottban már inkább kp-s, Cancelo sokoldalúbb

Araujo-Dijk kb a 2 legjobb vèdő manapság, Dijk a tavalyi gyenge ève után ismèt jó formában, kiemelkedő, hogy alig cselezik ki őket, szerintem Araujo jobb, erősebb, gyorsabb

Kounde-Matip szerintem egyértelműen Kounde, de Christensen ès Inigo is jobb szerintem, mint a Liverpool kh-i.

Robertson jobb Baldènál, ami 19 èvesen nem szègyen

De Jong egyértelműen jobb MacAllisternèl, mind2-t kedvelem (holland, argentín játèkosok kedvenceim úgy általánosságban)

Gündogan-Jones, egyértelmű Gündogan, hamarabb jöhetett volna, Xavi utódjának vártam, elmarad az általam vártaktól, de minden egy indokra vezethető vissza :)

Pedri-Szoboszlai legyen X egyèbkènt tènyleg kíváncsi lennèk melyikük jobb...

Salah egyértelműen jobb, mint Raphinha. Salah kiemelkedő a Liverpoolban, sem a Rómában, sem a Chelseaben a közelèbe sem èrt a mostani formájához. A Liverpool klasszisa (Dijk ès Alisson mellett), na egy ilyen kiemelkedő játèkosra lenne szüksègünk, de nagyon kevès manapság. Azèrt nem akkora a szintkülönbség, mint ami most látszik, megnèznèm Salah mire lenne kèpes a mi állófocinkban.
Felix-Jota, Felix szerintem jobb játèkos, de fölösleges is összehasonlítani, mert ugyanaz, mint nálunk kh poszton, ott van Diaz ès Gakpo, akik sokkal jobbak Ferrannál ès a 16 èves Yamalnál. Roqueval remèljük jobb lesz a helyzet
Felixben ès Yamalban viszont szerintem nagyobb a potenciál, mint Gakpoban, Diazban ès Jotaban, kíváncsi lennèk fordított csapatban mit tudnának. Dembele is ilyen volt nálam.

Lewa egyértelműen jobb Nuneznèl, mèg ha meg is nèztem volna Suarez utódjakènt. Mindent kihagy, kell neki 4 helyzet egy gólhoz.

Alonso jobb, mint Tsimikas
Christensen jobb, mint Konate
Inigo mint Gomez
Gavi mint Gravenberch
Diaz, Gakpo jobb, mint Ferran ès Yamal
Quansah, Elliot, Endo, Mconnel, Doak meg azt sem tudom kik, gondolom egy Roberto, Romeu, Fermin, Guiu, vagy akármelyik B-s is megüti a szintjüket.

Van 16-17 fős keretük + Thiago, aki állandóan sèrült.

Keretünk szerintem jobb
Vèdelem miènk (Kounde-Araujo-Christensen/Inigo-Cancelo)
Kp-a szerintem miènk összessègèben
Támadó sor övèk, ha Roque januárban jön, ès azt hozza, amit várnak tőle, ès Yamal is fejlődik, akkor azèrt nem sokkal

Jelenleg össze sem hasonlítanám a 2 csapat játèkát, szerintem sok kapott, kevès lőtt góllal esnènk ki egy párharcban, ne kerüljünk össze az EL-ben semmilyen szempontból.
Ennek az egy-egy összehasonlításnak van értelme?
Csak úgy kérdezem mindenféle irónia nélkül.
Mert szerintem a Pool egy csapat, ahol az embereknek vannak többé kevésbé posztjai, vannak konkrét begyakorlott játékstilusuk.
Na nálunk ezeket pont nem látom, ha jobb a keretünk, ha nem.
És itt a különbség Klopp és Xavi között. Ami egyébként nem okvetlenül kritika Xavi részére csak annyi, hogy nem érett meg, nem is érhetett meg ilyen feladatra, amit itt nálunk kellene tennie.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.28. 13:57:42

Andris írta:
2023.11.28. 12:47:48

Ezen felül szeretném megemlíteni, hogy a Liverpoolnak pontosan ugyanúgy 4 döntetlenje és 1 veresége van a bajnokságban, mint nekünk. Szerintem az ellenfeleik többsége (angol középcsapatok) nem jobbak mint a spanyol középcsapatok, ugyanakkor ellenük soha nem parkolja le senki az antifoci buszt.
Valamint nekik is egy vereségük van, csak nem a BLben, hanem egy jóval gyengébb EL csoportban.

Röviden összefoglalva, a Poolhoz és a játékoskeretek minőségéhez-elérhetőségéhez képest viszonyítva nem, NEM teljesítünk alul.
Elfogadom a vèlemènyed, mèg ha máskèpp is látom, különösen az edzők miatt. Azóta nèzegettem Tuchel Bayernjèt is, ami brutális számokat produkál, Gnabry ès De Ligt talán mèg kegyvesztett is lett.
Szerintem nagyon meghatározó az edző szerepe, ebben nem fogunk egyetèrteni, mert amióta a Barcának szurkolok, nem nagyon voltam megelègedve az edzőkkel, talán bizonyos időszakban Van Gaal, Rijkaard, Guardiola, Tito, Enrique-vel.

Stegen szerintem jobb kèpessègű, Alisson tele hibával, de talán vetődèsekben jobb, Stegen nèha kiakaszt a "pózőrködèsèvel"

Cancelo-Arnold, szerintem Cancelo, vèdekezèsben sokkal jobb, a számai is ezt mutatják, de nagyon szètszórt, Arnold vèdekezèsben gyenge, a válogatottban már inkább kp-s, Cancelo sokoldalúbb

Araujo-Dijk kb a 2 legjobb vèdő manapság, Dijk a tavalyi gyenge ève után ismèt jó formában, kiemelkedő, hogy alig cselezik ki őket, szerintem Araujo jobb, erősebb, gyorsabb

Kounde-Matip szerintem egyértelműen Kounde, de Christensen ès Inigo is jobb szerintem, mint a Liverpool kh-i.

Robertson jobb Baldènál, ami 19 èvesen nem szègyen

De Jong egyértelműen jobb MacAllisternèl, mind2-t kedvelem (holland, argentín játèkosok kedvenceim úgy általánosságban)

Gündogan-Jones, egyértelmű Gündogan, hamarabb jöhetett volna, Xavi utódjának vártam, elmarad az általam vártaktól, de minden egy indokra vezethető vissza :)

Pedri-Szoboszlai legyen X egyèbkènt tènyleg kíváncsi lennèk melyikük jobb...

Salah egyértelműen jobb, mint Raphinha. Salah kiemelkedő a Liverpoolban, sem a Rómában, sem a Chelseaben a közelèbe sem èrt a mostani formájához. A Liverpool klasszisa (Dijk ès Alisson mellett), na egy ilyen kiemelkedő játèkosra lenne szüksègünk, de nagyon kevès manapság. Azèrt nem akkora a szintkülönbség, mint ami most látszik, megnèznèm Salah mire lenne kèpes a mi állófocinkban.
Felix-Jota, Felix szerintem jobb játèkos, de fölösleges is összehasonlítani, mert ugyanaz, mint nálunk kh poszton, ott van Diaz ès Gakpo, akik sokkal jobbak Ferrannál ès a 16 èves Yamalnál. Roqueval remèljük jobb lesz a helyzet
Felixben ès Yamalban viszont szerintem nagyobb a potenciál, mint Gakpoban, Diazban ès Jotaban, kíváncsi lennèk fordított csapatban mit tudnának. Dembele is ilyen volt nálam.

Lewa egyértelműen jobb Nuneznèl, mèg ha meg is nèztem volna Suarez utódjakènt. Mindent kihagy, kell neki 4 helyzet egy gólhoz.

Alonso jobb, mint Tsimikas
Christensen jobb, mint Konate
Inigo mint Gomez
Gavi mint Gravenberch
Diaz, Gakpo jobb, mint Ferran ès Yamal
Quansah, Elliot, Endo, Mconnel, Doak meg azt sem tudom kik, gondolom egy Roberto, Romeu, Fermin, Guiu, vagy akármelyik B-s is megüti a szintjüket.

Van 16-17 fős keretük + Thiago, aki állandóan sèrült.

Keretünk szerintem jobb
Vèdelem miènk (Kounde-Araujo-Christensen/Inigo-Cancelo)
Kp-a szerintem miènk összessègèben
Támadó sor övèk, ha Roque januárban jön, ès azt hozza, amit várnak tőle, ès Yamal is fejlődik, akkor azèrt nem sokkal

Jelenleg össze sem hasonlítanám a 2 csapat játèkát, szerintem sok kapott, kevès lőtt góllal esnènk ki egy párharcban, ne kerüljünk össze az EL-ben semmilyen szempontból.

Bence: számokat nem írnèk, inkább csapatokat hasonlítanèk össze
Bayern, City top
Real, Barca, Liverpool, Tottenham, Inter, Juve, PSG,
Legalábbis ezen a szinten kellene lennünk, de jelenleg úgy èrzem, nem vesszük fel ezekkel a versenyt velük,

Inkább a 3. vonalas csapatokkal vagyunk egy szinten
Milan, Napoli, Sociedad, Atletico, MU, Chelsea, Leverkusen, Dortmund

Èn a 3. vonalas csapatok ellen sem vennèm biztosra, a top ellen esèlyünk sem lenne, de általánosságban a második vonalasok is kiejtenènek egy kiesèses rendszerben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.11.28. 14:26:51-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 13:40:08

Nagybarcelona írta:
2023.11.28. 11:04:08

Hètvègèn írtam kommentet, szerintem te jól látod a játèkosok kèpessègèt.

Kíváncsi lennèk a vèlemènyedre.
Liverpool-Barca
Klopp-Xavi

Stegen-Alisson 9,5-9 (nagy meccseken utóbbi, de most ez mindegy)
Cancelo-Arnold tök ugyanaz a szint, teljesen ugyanaz a kevert poszt, 9,5-9,5
Araujo-Dijk 10-9
Kounde-Matip 8-8, de ha ide Christ rakod, vagy akár Inigot a hetekből, akkor 9-8, nálam Konaté jobb a túloldalon, akkor 9-9
De Jong-MacAllister 9-8
Gündogan-Curtis 10-7 (nem korrekt, Gravenberch, és akkor az 8,5 legalább)
Pedri-Szoboszlai 9-10
Raphinha-Salah 9-11
Lewa-Nunez 9-8
Felix-Jota 8-8, Diazzal 8-9
Barca pad-Liverpool pad 5-5,5 (támadófronton ők a jobbak, egyre hátrafelé meg mi, mindkét pad szegényes sok ponton)

Balbekk kimaradt, idén Baldé ott mondjuk nálam 7-8-ra maradna alul Tsimikassal szemben, 7-9 Roberstonnal, csak ő rég sérült.

Csak szerintem teljesítünk alul mélyen a keretünk szintjèhez kèpest?

Èrtem, hogy megpróbálsz optimistán állni a dolgokhoz, de èn nagyon csalódott vagyok, nem csak 1-1 meccs játèkszínvonala alapján, hanem a Xavi utóbbi 1-1,5 èvèt vève alapul.
Persze, nekem az a véleményem, hogy alulteljesítünk a keretünkhöz képest. Nem is kicsit. Csapatszinten is, de a játékosok egyénenként is sok esetben. Csalódott az előző másfél év miatt nem vagyok, az első háromnegyed szezonja kb csodával volt egyenlő, tavaly meg hozott egy duplát, még ha kicsit pragmatikusan is.
Pozitív szerintem olyan rettenetesen nem vagyok azért, mert tetszett a Rayo második félidő, ha megadják, a tizit, közel 2-es xG-t és 3-as XTh-t hozunk volna össze egy félidő alatt, bármikor bárki ellen aláírnám, csak ne legyen nihill közben a másikban.
Pozitív max annyiban vagyok, hogy ebből indulok ki, plusz a visszatérőkből, és szerintem azért most jönni fog egy erősebb fellendülés. Hogy a Porto meccsen elkezdődik-e, passz, nagyobb távlatban értem, a kövi hetekben-hónapokban.

Érdekes játék, beszállok. :D Bár a Tottenham-Arsenallal szerinem még érdekes lenne, mert tán gyengébb kerettel játszanak szebb focit és közelebb állnak a stílusunkhoz. A középpályát szerintem nem korrekt felhozni ebben a felállásban, mert mi csak perceket játszottunk így. :D Egy 10-es skálán pontoztam, ahol a két keret legjobb játékosai a 10-es szint. A pontok inkább a szubjektív potenciált jelentik, Gündögan messze nem 10-es nálam most, de a világ egyik, ha nem a legjobb középpályása amúgy meg.

Szerintem egy kicsit jobb a Pool kerete, egy hajszállal mélyebb is, csak lehet, hogy annyival csupán, hogy ott ha beszáll egy random Endo vagy egy Jones, akkor is rendszerbe száll be, és emiatt jobban néz ki. Itt ez valahogy nincs (egyelőre) meg.

Az meg nekem egyértelmű, hogy a keret mélységéért Xavi rendesen felelős, Puig, Nico, Araujo félék apróért fociznának itt, ha adott volna nekik esélyt, nem 19 fős kertünk lenne, és nem csak Romeut lehetne behozni a padról, ha valaki megsérül, így nem látom jogosnak a rövid paddal való takarózást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.11.28. 14:01:11-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.28. 12:47:48

Nagybarcelona írta:
2023.11.28. 11:04:08

Stegen-Alisson
Cancelo-Arnold
XAraujo-Dijk
!!XKounde-Matip
!!XDe Jong-MacAllister
Gündogan-Curtis
!!XPedri-Szoboszlai
!!XRaphinha-Salah
!!XLewa-Nunez
Felix-Jota
XBarca pad-Liverpool pad

Csak szerintem teljesítünk alul mélyen a keretünk szintjèhez kèpest?
Bár nem nekem lett címezve, de sztem tök érdekes, hogy ezt így hoztad ide. Be is jelölgettem rajta dolgokat.
Egyrészt hogy jelen korukban képességeik alapján ki nyerne (zöld, vagy döntetlennél fekete). Ezt kérdezted, de messze nem csak ez számít, ha alulteljesítést akarsz mérlegelni ->
Másrészt, hogy ki az aki jelen pillanatban illetve az utóbbi hetekben bármilyen oknál fogva személy szerint jobb formában van fizikailag vagy mentálisan. (aláhúzott)
Harmadrészt, hogy ki az aki volt már idén hosszú hetekig, hónapokig sérült, magyarul nem állt tartósan rendelkezésre a szezon egy nem elhanyagolható, jelentős részén. Ezt csak a Barcára tudom, a Poolal kapcsolatban kisegíthetnétek. (Piros X)
Negyedrészt, kik azok, akik hosszabb ideig párhuzamosan voltak sérültek, tehát semelyikük nem szerepelt egy jó ideig. Ők piros !-et is kaptak.

Ezen felül szeretném megemlíteni, hogy a Liverpoolnak pontosan ugyanúgy 4 döntetlenje és 1 veresége van a bajnokságban, mint nekünk. Szerintem az ellenfeleik többsége (angol középcsapatok) nem jobbak mint a spanyol középcsapatok, ugyanakkor ellenük soha nem parkolja le senki az antifoci buszt.
Valamint nekik is egy vereségük van, csak nem a BLben, hanem egy jóval gyengébb EL csoportban.

Röviden összefoglalva, a Poolhoz és a játékoskeretek minőségéhez-elérhetőségéhez képest viszonyítva nem, NEM teljesítünk alul.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.28. 12:41:00

"Diagnózis
Az elmúlt meccseinken elbuktunk mentalitásban,
Vadállatnak és versenyző alkatnak kell lennie mindenkinek"

Örülök, hogy a Mester az elsődleges problémát tisztán látja.
Ha valóban egységes az öltöző, ahogyan Xavi állítja, akkor semmi okunk kételkedni abban, hogy a projekt működni fog.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 11:28:08

bence0330 írta:
2023.11.28. 10:09:54
Drobika, ha mindenképp a Poolt akarod hozni a "kifogások" és a válogatott miatt, akkor szerintem elég rossz példa lett. A Pool kb 4-5 éve a világ egyik legjobb csapata, szenzációs szezonokkal, top edzővel, ez nem kérdés.

Ennek ellenére két szezonban volt náluk komoly sérüléshullám. 3 éve, és tavaly. 3 éve szerencsére télen majdnem mindenki felgyógyult és a legutolsó meccsen előzték meg a Leicestert a BL-helyekért, amúgy semmi közük nem volt semmihez abban a szezonban, sem játékban, sem eredményekben.

Tavaly is sérüléshullámuk volt, de akkor jobban ki is tartott. A játékuk tragikus volt otthon és a BL-ben is (a Madrid lemészárolta őket), és nem is értek be a BL-helyekre.

Tavalyelőtt szerintem magasan ők voltak a legjobb klub a világon. Behúztak két kupát, és mindkét másikat a legutolsó meccsen vesztették csak el. A szekér akkor is válogatott szünet után kezdett el döcögni (bár ahhoz egy Afrika-kupa is hozzájárult, ami végülis a téma szempontjából ugyanaz), aztán igazából Salah hol sérült volt, hol nem, Mané elfáradt, stb, a legvégén, mikor a két fontosabb kupán kellett volna, már nem voltak igazán jók.

És ha már kifogásokat írtál, komolyan nézz meg egyszer egy Klopp interjút. De bármelyiket, ahol nem nyertek. Xavi szerintem amúgy is korrektül nyilatkozgat, de ha mondjuk a te véleményedet veszem alapul és kifogásokat keres állandóan, akkor az égvilágon sehol nincs a némethez képest, aki néha még az ellenfelet is vérig sérti, hogy milyen bénák voltak ezzel a gusztustalan antifocival. Nem sokat láttam, így az Afrikakupa utániakat sem, de megeszem a kalapon, ha nem utalgatott rá a rosszabb meccsei többsége után, neki ennél sokkal kevesebb is elég a rentingeléshez és "kifogáskereséshez". Az egyik legíresebb az volt, mikor a szélre fogta, de ez csak egy a százból.
Nem sűrűn egyezik a véleményünk, ezt megszoktam, de jól van ez így.
Természetesen a City-Pool meccset csak ezért hoztam példának (talán nem volt a szándékom érthető), mert az a meccsünkkel egy időben volt.
Hozhattam volna bármely bajnokság bármely ,, elitebb csapatát,, is. Ott is ugyanez a helyzet.
Csak folyamatosan sírunk és keressük a kifogásokat.
EV. vagy Koeman esetében továbbra is fenntartom, már sokkal többeknél betelt volna a pohár a hasonló mutatott ,, játék ,, esetén.
Számomra teljesen nyilvánvaló, hogy a csapat mentálisan nincs sehol, és a játék, a poziciók sem TS kivételével.
Innen akkor most ezt vagy elismerni és változtatni kell ezen, vagy továbbra is keresni a mumust, meg a hasonló mesebeli szörnyeket.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.28. 11:04:08

bence0330 írta:
2023.11.28. 10:09:54
Drobika, ha mindenképp a Poolt akarod hozni a "kifogások" és a válogatott miatt, akkor szerintem elég rossz példa lett. A Pool kb 4-5 éve a világ egyik legjobb csapata, szenzációs szezonokkal, top edzővel, ez nem kérdés.
Hètvègèn írtam kommentet, szerintem te jól látod a játèkosok kèpessègèt.

Kíváncsi lennèk a vèlemènyedre.
Liverpool-Barca
Klopp-Xavi

Stegen-Alisson
Cancelo-Arnold
Araujo-Dijk
Kounde-Matip
De Jong-MacAllister
Gündogan-Curtis
Pedri-Szoboszlai
Raphinha-Salah
Lewa-Nunez
Felix-Jota
Barca pad-Liverpool pad
Egyáltalán a Barca kerete a Milan, Juve, Interhez kèpest, mert nèzel Seria A meccseket.
Játèkunk többiekèhez kèpest.
Olvastam a Tottenhames kommentjeidet is, elgondolkodtam a mi játèkunkhoz kèpest, de az Aston Villa is elèg jó Emery alatt.

Csak szerintem teljesítünk alul mélyen a keretünk szintjèhez kèpest?

Èrtem, hogy megpróbálsz optimistán állni a dolgokhoz, de èn nagyon csalódott vagyok, nem csak 1-1 meccs játèkszínvonala alapján, hanem a Xavi utóbbi 1-1,5 èvèt vève alapul.
Válasz küldése