Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 11:20:11

Andris írta:
2023.12.14. 10:19:42

Ó, szerintem is meg kéne próbálnod a dolgok mögé látni. Nem pedig tövig benyalni azt, ha egy újságíró akar a "dolgok mögé belátni". :D
Okè. Mert te jobban tudod, mint a klubhoz közeli katalán rádió, Sport igazgatója (az ő cikke), vagy a AS
Nincs kèrdèsem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7329
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:18:37

Ha 5. helyen végzünk, nem kell kirúgni Xavit, fel fog állni. Ha nem fog, akkor Laportáék elküldik. Feltéve, hogy nem nyerjük meg a BL-t közben nyilván. :D

Bár most belegondolva... jövőre az 5. hellyel szinte biztosan BL indulók lennénk, úgyhogy igazából most ezen elgondolkodtam. Szerintem a fogadás kijelentésekor erre Te sem gondoltál. 4 hellyel bővül a BL, megváltozik a rendszer is ugye (szerintem jobb lesz 8 különböző csapattal tolni, akár svájci rendszerben, akár másban), és ebből a plusz 4-ből 2 a két legjobb országé lesz az előző kupasorozatból. Vélhetően általánosságban a PL és a Liga, bár nyilván ebbe a németek és az olaszok beleszólhatnak még, főleg, hogy csak két PL továbbjutó van. Idén szerencsére csak két jelenleg is igazán erős PL csapat játszott a BL-ben, úgyhogy jobbak az esélyeink, ha vagy az olasz, vagy a német nemzet tol egy erős egyenes kieséses szakaszt. Igazából szurkolni kell a Soci-Atleti-Reál pakknak, ha nagyon elkezdenénk rosszul állni a bajnokságban. De ezt eleve kétlem.

Szóval az 5. hely jó eséllyel BL-t fog érni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.14. 11:24:59-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 10:59:40

Andris írta:
2023.12.14. 10:52:14
drobika írta:
2023.12.14. 10:29:01
Laporta Xavit akkor sem fogja kitenni, ha a BL követkető körében kiesünk, a ligában 5. helyezettek leszünk, nem nyerünk kupát, és a legkevesebb gólt fogjuk rúgni az utóbbi 10 évben.
Erre van egy fogadásom.
Átmeneti időszak, építkezés, stadion építkezés. Van mire hivatkozni.
Nekem sem az az elvárásom, hogy év közben tegyük ki. De hogy ez a mostani rendszer változtatás nélkül kb oda fog vezetni, mint amit írtam, azt borítékolom.
Én állom ezt a fogadást. :D

Hogy kiesünk-e a kövi körben, az lutri szerintem, 8 remek csapat ugyanis garantáltan ki fog esni a legjobb 16ból. Valljuk be, nem feltétlen vagyunk a legjobb 8ba valók, és nincs ebben semmi szégyellnivaló.
Azért reménykedni ér, és nem alaptalan szerintem.

Ha elesünk a BL indulás lehetőségétől, vagy úgy állna a dolog (magyarul 5. hely vagy rosszabb), akkor még szezon közbeni váltást is el tudok képzelni. Az nagyon súlyos következményekkel járna anyagilag és sportszakmailag is. De azért nem hinném, hogy ennnek van realitása. Persze látható, hogy akár még az angol topcsapatok szintjét is megüti a Sociedad, a két madrid, és a Girona, de ettől függetlenül itt vagyunk mi is, és hatalmas harc lesz. Nem tartom reálisnak, hogy lecsússzunk.
A Nagytáblás MILKA csokit szeretem. :)
Simán bevállalom, ha csak azt érjük el, amit írtam, Xavi akkor is marad.
Persze, nem szeretném én sem ezt, és megnyerni ezt a csokit mondjuk. Csak arra akartam kitérni, hogy Xavit 2025 z
szezonvégig marad akármi lesz.
A tabella 5. helye nem kétségbe vonva amit írsz anyagi következményekről, igenis jobb ha számol vele a csapat is, mint rémálom, mert nem állunk tőle messze most...
A BL.ben most kiesni a következő körben, akkor azt mondom, hogy maradtunk ott ahol tartottunk is nemzetközileg. Ugyanis, a csoportunk megnyerését, és főleg így megnyerését, én nem tartom akkora eredménynek. Ha behúzzuk akárki legyen is az ellenfél, mert gyengék szerintem nincsenek, akkor piros nagy álló betűkkel fogom leírni, hogy ez már valami, ez már előrelépés!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.12.14. 10:54:44

köszönjük meg a sporinak hogy ezt nem fújta be, 0-0-nál, idegenben. biztos lett volna kifogás a fanboyoktól, hogy miért is JÓ nekünk az európa liga.

Jó szurkolást annak aki ezt még bírja nézni!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 10:52:14

drobika írta:
2023.12.14. 10:29:01
Laporta Xavit akkor sem fogja kitenni, ha a BL követkető körében kiesünk, a ligában 5. helyezettek leszünk, nem nyerünk kupát, és a legkevesebb gólt fogjuk rúgni az utóbbi 10 évben.
Erre van egy fogadásom.
Átmeneti időszak, építkezés, stadion építkezés. Van mire hivatkozni.
Nekem sem az az elvárásom, hogy év közben tegyük ki. De hogy ez a mostani rendszer változtatás nélkül kb oda fog vezetni, mint amit írtam, azt borítékolom.
Én állom ezt a fogadást. :D

Hogy kiesünk-e a kövi körben, az lutri szerintem, 8 remek csapat ugyanis garantáltan ki fog esni a legjobb 16ból. Valljuk be, nem feltétlen vagyunk a legjobb 8ba valók, és nincs ebben semmi szégyellnivaló.
Azért reménykedni ér, és nem alaptalan szerintem.

Ha elesünk a BL indulás lehetőségétől, vagy úgy állna a dolog (magyarul 5. hely vagy rosszabb), akkor még szezon közbeni váltást is el tudok képzelni. Az nagyon súlyos következményekkel járna anyagilag és sportszakmailag is. De azért nem hinném, hogy ennnek van realitása. Persze látható, hogy akár még az angol topcsapatok szintjét is megüti a Sociedad, a két madrid, és a Girona, de ettől függetlenül itt vagyunk mi is, és hatalmas harc lesz. Nem tartom reálisnak, hogy lecsússzunk.
Nagyon erős meccseket hoz a spanyol bajnokság mindenki számára, mindenki sokat fog még botlani. Bőven többet, mint amik most a pontkülönbségek az első 4-5 helyen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 10:29:01

Laporta Xavit akkor sem fogja kitenni, ha a BL követkető körében kiesünk, a ligában 5. helyezettek leszünk, nem nyerünk kupát, és a legkevesebb gólt fogjuk rúgni az utóbbi 10 évben.
Erre van egy fogadásom.
Átmeneti időszak, építkezés, stadion építkezés. Van mire hivatkozni.
Nekem sem az az elvárásom, hogy év közben tegyük ki. De hogy ez a mostani rendszer változtatás nélkül kb oda fog vezetni, mint amit írtam, azt borítékolom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7329
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 10:26:17

Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 10:17:26
Azèrt egy klubelnöknek több vasat is kell a tűzben tartani. Biztos vagyok benne, hogy már megvannak az opciók minden eshetősègre
Ez oké, de milyen eshetőségre? Egyértelműen felfelé ível a játékunk a kezdő megnevezésével már nyíltan tét nélkülinek nyilvánított kivételével, első helyen jutottunk tovább a csoportunkból, amit már az 5. fordulóban bebiztosítottunk, hozzáteszem az elmúlt éveg baggage-ét is figyelembe véve szenzációs játékkal, én azt vártam, hogy egy olyan fontos meccsen ki fogunk kapni a BL fóbiánkkal egy elég jó csapattól. De nem, le tudtuk győzni ezeket a félelmeket.

Szerintem a legkorábbi eshetőség, amikor ilyenről beszélni lehet, az március eleje környéke, ha akkor rendesen le lennénk maradva a top3-tól, és kizúgnánk egy kiscsapattól a BL-ben (nem egy PSG elleni ki-ki meccsen). Akkor amúgy én is azt mondanám, hogy váltsunk.

Szerintem addig nagyon nem is fog ez felmerülni, jelenleg az összkép miatt Laportáék tuti örülnek, még ha csalódottak is amiatt, hogy 2(!) alapkezdőnkkel nem vertük meg az Antwerpet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.14. 10:29:23-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 10:19:42

Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 10:17:26
Andris írta:
2023.12.14. 10:04:04

Linkelnéd ezt? Valami talán elkerülte a figyelmem, de az imént a Sportot olvasva én pont két dolgot találtam:
1. Laporta bement az öltözőbe meccs után, hogy bátorítsa a csapatot (a cél maximálisan megvalósult, csoportelsőként továbbjutás)
2. bár a vezetőségben vannak kétségek Xavival kapcsolatban, éppen Laporta az ő fő védelmezője és támogatója
https://www.sport.es/es/noticias/opinio ... s-95817116
https://cadenaser.com/nacional/2023/12/ ... adena-ser/
https://as.com/futbol/primera/situacion ... ra-xavi-n/
Vègül is egyről beszélünk. Laporta a nyilvánosság!!! előtt támogatja, ès úgy èrzi összefogásra van szüksèg, de az újságírók szerint vèszesen fogy a türelem.

Szerintem meg kell próbálni a dolgok mögè látni. Laporta nem fogja a mèdiában, csapat előtt kritizálni, motiválni, biztatni kell. Hogy a háttèrben a vezetősèg hogyan gondolkodik, az egy másik kèrdès.
Emlèkszem èn nemrèg egy másik edző biztatásáról is, azután láttuk mi lett a vège.
Azèrt egy klubelnöknek több vasat is kell a tűzben tartani. Biztos vagyok benne, hogy már megvannak az opciók minden eshetősègre
Ó, szerintem is meg kéne próbálnod a dolgok mögé látni. Nem pedig tövig benyalni azt, ha egy újságíró akar a "dolgok mögé belátni". :D

Én nem kételkedem abban, hogy Laporta négyszem közt megmondja Xavinak, hogy gondok vannak a külső nyomás miatt, ami rá ugyanúgy nehezedik. De abban biztos vagyok, hogy amit korábban írtál, az úgy tételesen kamu.
Totális megsemmisülésbe vinni szezon közben az elmúlt 2-2,5 évet egy edzőváltással, ez olyan szintű ostobaság lenne, ami komoly vezetőben fel sem merülhet. Semmilyen körülmények közt, nem hogy olyan állás mellett, ahogy most vagyuk a versenysorozatokban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 10:17:26

Andris írta:
2023.12.14. 10:04:04
Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 09:59:28
A Sport szerint Laporta tegnap nagyon dühös volt a meccs után, ès kezd elfogyni a bizalma Xavi iránt, amit egyes vezetők már elvesztettek.
Linkelnéd ezt? Valami talán elkerülte a figyelmem, de az imént a Sportot olvasva én pont két dolgot találtam:
1. Laporta bement az öltözőbe meccs után, hogy bátorítsa a csapatot (a cél maximálisan megvalósult, csoportelsőként továbbjutás)
2. bár a vezetőségben vannak kétségek Xavival kapcsolatban, éppen Laporta az ő fő védelmezője és támogatója
https://www.sport.es/es/noticias/opinio ... s-95817116
https://cadenaser.com/nacional/2023/12/ ... adena-ser/
https://as.com/futbol/primera/situacion ... ra-xavi-n/
Vègül is egyről beszélünk. Laporta a nyilvánosság!!! előtt támogatja, ès úgy èrzi összefogásra van szüksèg, de az újságírók szerint vèszesen fogy a türelem.

Szerintem meg kell próbálni a dolgok mögè látni. Laporta nem fogja a mèdiában, csapat előtt kritizálni, motiválni, biztatni kell. Hogy a háttèrben a vezetősèg hogyan gondolkodik, az egy másik kèrdès.
Emlèkszem èn nemrèg egy másik edző biztatásáról is, azután láttuk mi lett a vège.
Azèrt egy klubelnöknek több vasat is kell a tűzben tartani. Biztos vagyok benne, hogy már megvannak az opciók minden eshetősègre
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 10:16:24

bence0330 írta:
2023.12.14. 09:58:08
drobika írta:
2023.12.14. 09:44:17
Balde kikerült a kezdőcsapatból, akkor...
Játszhatnánk 4 2 3 1-ben is. Meg is volnának hozzá az embereink.
Azért, mert most a B sor játszott. És megint azért mentünk feljebb, mert kaptunk egy potyát rögtön az elején, és nyomni kellett (azt sem a feltolt sor miatt, sőt a másodikat sem amiatt kaptuk, egyszerűen bénáztak a játékosaink alap szitukban, sok felelőssége van Xavinak, de ha két ember váratlanul egymás után nem tud hátul megcsinálni egy alap passzt, azt én nem raknám közéjük).

Szerintem Xavi is látja, hogy pl. a brazil jobb támadóközéppályásként, beljebb húzódva (én már az érkezésekor is mondtam, hogy ő egy tízes, nem egy vonalszélső, és sokkal jobb lenne beljebb a megítélése), de akkor ki a jobbszélső? Nyilván nem lehet Yamalt odatenni. Torrest lehetne, de akkor nem marad a padon egyetlen támadónk sem. Hogy oldanád meg, hogy mindenkinek jó legyen? Szerintem ezt ő végiggondolta, és arra jutott, hogy oké, kreáljon a szélről, az a kisebbik rossz.
Komolyan mondom lementem a következő meccset, és felajánlom a megnézését, elemzését valahol egy innivaló mellett.
A korai gólokat, amik egyszerűen már röhejes meccs elejei időpontokban kapunk pont azért kapjuk, mert az első pillanattól kezdve a 3 védő túl magasan van feltolva ( 45-50m), és ezt használja ki az ellenfél, a 3 védős rendszer nem ezt jelenti, tessék már utána olvasni. Hogy aztán a veszett fejsze keresgélése során még előrébb megyünk, még jobban kinyílunk, persze hogy nyeljük a következőt. Ne tssék már úgy tenni, hogy az első perces hátrányok, a rendszeres hátrányok, a rendszeres kontragólok, azok a tegnapi, meg a tegnapelőtti dolgok lennének, akkor jöttek elő
Ha Xavi látná azt, hogy Raphinha jobb középpályásként ( volt is egy-két meccs ahol ezt tolta ), akkor ott játszatná őt. Yamalt vagyTorrest pedig szélen. Ez a megoldás mindenképp jobb mint kitenni Raphit a jobbosra és hagyni szenvedni, aztán a 60.-percben lecserélni Súlyos edzői hiba. Nem vagyok egy Raphinha fan, de elismerem sokkal több van benne, mint amit itt kihoz belőle az EDZŐ!
Baldéra már nem térek ki, mert ha játszik,akkor balszélső, megverni senkit sem tud, beadni nem tud, nem ez a szerepe. Ezt csak Xavi találta ki, és ha játszik ezt kell tolnia orrvérzésig. Arra jó, hogy szűkítse a területet Felix számára, ha játszik.
Gündogannak,és FDJ-nek pedig sokkal többet kellene a védekezésbe segítenie a 3 védős rendszerben. De mivel nem igazán teszik, ezért a hátsó 3 védőnek szinte reménytelen a helyzete.
Ha pedig Xavi úgy gondolkodik, hogy jobb a kisebbik rossz, akkor tényleg azt mondom, hogy tükörbe kellene néznie, hogy tényleg akarom e ezt csinálni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 10:04:04

Nagybarcelona írta:
2023.12.14. 09:59:28
A Sport szerint Laporta tegnap nagyon dühös volt a meccs után, ès kezd elfogyni a bizalma Xavi iránt, amit egyes vezetők már elvesztettek.
Linkelnéd ezt? Valami talán elkerülte a figyelmem, de az imént a Sportot olvasva én pont két dolgot találtam:
1. Laporta bement az öltözőbe meccs után, hogy bátorítsa a csapatot (a cél maximálisan megvalósult, csoportelsőként továbbjutás)
2. bár a vezetőségben vannak kétségek Xavival kapcsolatban, éppen Laporta az ő fő védelmezője és támogatója
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.14. 09:59:28

Ha már statisztika:
Xavi lett a Barca törtènetènek legrosszabb győzelmi aránnyal rendelkező edzője a BL-ben
14 meccs 6 győzelem (42,8%)

A Sport szerint Laporta tegnap nagyon dühös volt a meccs után, ès kezd elfogyni a bizalma Xavi iránt, amit egyes vezetők már elvesztettek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7329
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:58:08

drobika írta:
2023.12.14. 09:44:17
Balde kikerült a kezdőcsapatból, akkor...
Játszhatnánk 4 2 3 1-ben is. Meg is volnának hozzá az embereink.
Azért, mert most a B sor játszott. És megint azért mentünk feljebb, mert kaptunk egy potyát rögtön az elején, és nyomni kellett (azt sem a feltolt sor miatt, sőt a másodikat sem amiatt kaptuk, egyszerűen bénáztak a játékosaink alap szitukban, sok felelőssége van Xavinak, de ha két ember váratlanul egymás után nem tud hátul megcsinálni egy alap passzt, azt én nem raknám közéjük).

Szerintem Xavi is látja, hogy pl. a brazil jobb támadóközéppályásként, beljebb húzódva (én már az érkezésekor is mondtam, hogy ő egy tízes, nem egy vonalszélső, és sokkal jobb lenne beljebb a megítélése), de akkor ki a jobbszélső? Nyilván nem lehet Yamalt odatenni. Torrest lehetne, de akkor nem marad a padon egyetlen támadónk sem. Hogy oldanád meg, hogy mindenkinek jó legyen? Szerintem ezt ő végiggondolta, és arra jutott, hogy oké, kreáljon a szélről, az a kisebbik rossz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.12.14. 09:55:12

🔵🔴 Xavi is the coach with the highest percentage of defeats with Barcelona in Champions League: 𝟒𝟐%.

Total for Xavi — 6️⃣ losses in 1️⃣4️⃣ games.

Es ugye gyozelmi szazalekban is a leggyengebb Koeman utan minden sorozatot egybeveve. Es milyen lenne ez a statisztika ha esetleg a kieseses korig eljutott volna.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:44:17

Andris írta:
2023.12.14. 09:21:40

Na igen, ezeknek egy reszevel egyetertek, egy reszevel pedig nem. Szerintem is hianyzik ez vagy az sok esetben, de tobbek kozt te sem alkalmazol a jatek elemzese soran rendszerszemleletet. Megallapitod, hogy mi hianyzik, de nem nezed meg, hogy ahhoz honnan kene atcsoportositani poziciokat, embereket, feladatkoroket, es hogy az milyen egyeb kovetkezmenyekkel jarna a jatekra nezve. Nem eleg megallapitani, hogy valami hianyos, arra kielegito megoldast kell talalni, de kozben nem szabadna elrontani mas dolgokat. Ez nem konnyu, es a legnagyobb edzoknek se megy tobbnyire. Erdemes lenne nehany Liverpool emg City meccset nezned iden.. neha meg Koeman-barca mertekkel merve is elkepeszto hianyossagok vannak iden a palyan, pedig ket elit keretrol, es a volag talan ket legjobb edzojerol beszelunk.
Szerintem is lehetett volna jobb kozeppalyas vedekezes a girona ellen. Csak akkor garantaltan nem lett volna 30+ alkalmunk golszerzesre, mert bizony mi is ugyanugy mentunk at az o kozeppalyajukon, ahogy ok a mienken. Be kellett volna rugni csak az egy tizedet, csak a 10%at a kapuralivesig juto felepitett tamadasainknak, es akkor nem lenne mirol beszelni.

Balde kapcsan nemtudom feltunt-e, hogy total kikerult a kezdocsapatbol hosszu hosszu hetekkel ezelott. :D de ha eddig nem, akkor most felhivnam ra a figyelmet.

Ahogy a BL topikban leirtam az iment is es tegnap is, a jatek nem szamit, a vereseg nem szamit, de apenzert tovabbra is nagy kar. Lehet a dontes jogossagat vitatni, de ettol meg nyilvanvalo, hogy az a dontes szuletett, hogy nem dobunk be tul sok mindent a gyozelem erdekeben. Valamiert arra jutottak, hogy nem annyira baromi fontos, pedig volt vezetosegi meeting elvileg kidejezetten errol.
A kezdocsapat mindenre megadta a valaszt.

Es bocsi, de nem hiszem el, hogy barmennyi penzert is eladnak Araujot. Teljesen nonszensznek gondolom a feltetelezest is.
Balde kikerült a kezdőcsapatból. Nos, tegnap akkor amikor játszott miért azt a feladatkört kellett ellátnia, amit bizonyítottan nem tudott egész szezonban? Legtöbbször már hátra sem jött, maradt fent.
Ebből egyértelműen látszik, hogy Balde-t erre a szerepkörre gondolja, amit én mezei senki szerintem sokadmagammal látok, hogy ez nem megy. Hogy most a Jolly Joker Cancelo játszik ott, papíron, az egy másik dolog. Másik dolog az is, hogy vannak szélsőink, hogy miért nem ők játszanak támadót Cancelo helyett azt nem tudni. Cancelonak elsősorban a katasztrófálisnak mondható védekezésben kellene elsődlegesen segítenie. Aztán egy stabil védelem után támogatni a támadójátékot.
Alapvető koncepcionális különbségek vannak köztünk ez tény.
Ugyanis szerintem egy 3 védős rendszerben, ahol mindenki az ellen térfelén van és mögötte az 52,5 x 64 méter terület( akit érdekel, hogy hány M2, az szorozzon) alap, hogy nem lehet kapott gólok nélkül megúszni. Ha pedig ebben a rendszerben a középpálya semmit nem tud védekezni, akkor a hátvédek reménytelen helyzetben vannak. Teljesen irreleváns, ha 31 helyzetünk van( ki mit nevez annak), ha annak 1%-át rúgjuk be. Ezért kár a védekezést így megoldani. Felőlem játszhatnánk 10:8 as nyert meccseket, csak nem így van.
Amint olvasható, nem csak a problémákat emlegetem, hanem arra ésszerű megoldást is javaslok.
Egy csapat nem lehet eredményes stabil védelem nélkül. Én ezt vallom. Játszhatnánk 4 2 3 1-ben is. Meg is volnának hozzá az embereink. De Balde, vagy Cancelo, meg Raphinha maradjon a széleken, mindenki menjen fel, hátul TS, vagy Pena elég, passzoljunk 4567-et minden meccsen. Vigyük be az 5-sre a labdákat.
Ez egy olyan játék volt, amit élveztünk, szerettünk, mert olyan emberek voltak a zsenijei, akik már nem játszanak. Maradtak viszont, akik nem tudnak ezen túllépni, és belátni, hogy ezt a játékot már nem tudjuk csinálni.

A békesség kedvéért ezt most szerkesztettem törlés helyett, de kérlek figyelj a piramisokra!! A.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 09:21:40

drobika írta:
2023.12.14. 09:09:08
Andris írta:
2023.12.14. 09:01:09
De akkor van ertelme minden rosszabb meccs vagy eredmeny utan annak, hogy az edzo fejet kovetelitek? :D
En elkonyveltem mar, hogy nem fogjuk egymast meggyozni, nem gond. De miert kell meg egy rohadt edzomeccs utan is ezeket a teljesen ertelmetlen csorteket csinalni?? Ahelyett, hogy beszelnenk a leendo BL ellenfelekrol, meg a fiatalok egyeni teljesitmenyerol, olyanokrol, amiknek ertelme is van a tegnapi nap kapcsan.

Ami a jatekunkat illeti, van benne hiba tovabbra is gazdagon. De szerintem ettol meg rengeteg ertekelheto resze, es komoly fejlodes is lathato. Es olyan, mintha erre teljesen vakok lennenek nehanyan. Egyszeruen nem tudom megerteni, hogy miert, de mar feladtam, hogy ezekre reszletes iromanyokkal felhivjam a figyelmet, mert totalisan ertelmetlennek bizonyult.

Raphi tolem mehet isten hirevel. :D persze fontos jatekos most, de nem hiszem h ra lehet epiteni hosszabb tavon, sose lesz hozza eleg jo jatekos.
Viszotn Araujot sose fogjuk eladni, nem tudom honnan szedsz ilyeneket….
Én nem az edző fejét követelem...
HA elolvasod, amit írok, ott vannak azok a tények! a játékunkban az üres hátsó, a középpályás védekezés hiánya, Balde értelmetlen helye, amiben szerintem közmegegyezésnek kellene lennie, hogy ez minimum nem jó, hogy ezeket javítsa ki.
De nem változtat, nem, továbbra is megy ez, és akkor a veszett fejsze nyele.
Ara BM. vinné, sok helyen hallani, és ha meg fogják fizetni, el is adják. Hidd el.
Ami pedig a sörmeccs fogalmát illeti, akkor előtte nem kell úgy beállítani, hogy minden meccspont fontos mert komoly pénz.
Utólag meg sörmecss...
Na igen, ezeknek egy reszevel egyetertek, egy reszevel pedig nem. Szerintem is hianyzik ez vagy az sok esetben, de tobbek kozt te sem alkalmazol a jatek elemzese soran rendszerszemleletet. Megallapitod, hogy mi hianyzik, de nem nezed meg, hogy a kijavitashoz vagy a megvaltoztatashoz honnan kene atcsoportositani poziciokat, embereket, feladatkoroket, es hogy az milyen egyeb kovetkezmenyekkel jarna a jatekra nezve. Nem eleg megallapitani, hogy valami hianyos, arra kielegito megoldast kell talalni, de kozben nem szabadna elrontani mas dolgokat. Ez nem konnyu, es a legnagyobb edzoknek se megy tobbnyire. Erdemes lenne nehany Liverpool emg City meccset nezned iden.. neha meg Koeman-barca mertekkel merve is elkepeszto hianyossagok vannak iden a palyan, pedig ket elit keretrol, es a vilag talan ket legjobb edzojerol beszelunk.
Szerintem is lehetett volna jobb kozeppalyas vedekezes a girona ellen. Csak akkor garantaltan nem lett volna 30+ alkalmunk golszerzesre, mert bizony mi is ugyanugy mentunk at az o kozeppalyajukon, ahogy ok a mienken. Be kellett volna rugni csak az egy tizedet, csak a 10%at a kapuralivesig juto felepitett tamadasainknak, es akkor nem lenne mirol beszelni. Engem nem erdekel az xG, sem az, hogy szamszerint 25 vagy 32 helyzetunk van.
De azt ne mondjuk mar, hogy ezek nagysagrendileg sem ertekelheto adatok.. tenyleg tudni kell nyerni egy csapatnak amelyik az adodo elhetosegek 10%at se valtja golra?
Tényleg a csapat overall játékán múlik a végeredmény, ha 2 gólt tudunk szerezni 3 meccsre elengendő helyzetből/kapuralövésből?

Balde kapcsan nemtudom feltunt-e, hogy total kikerult a kezdocsapatbol hosszu hosszu hetekkel ezelott. :D de ha eddig nem, akkor most felhivnam ra a figyelmet.

Ahogy a BL topikban leirtam az iment is es tegnap is, a jatek nem szamit, a vereseg nem szamit, de apenzert tovabbra is nagy kar. Lehet a dontes jogossagat vitatni, de ettol meg nyilvanvalo, hogy az a dontes szuletett, hogy nem dobunk be tul sok mindent a gyozelem erdekeben. Valamiert arra jutottak, hogy nem annyira baromi fontos, pedig volt vezetosegi meeting elvileg kidejezetten errol.
A kezdocsapat mindenre megadta a valaszt.

Es bocsi, de nem hiszem el, hogy barmennyi penzert is eladnak Araujot. Teljesen nonszensznek gondolom a feltetelezest is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:09:08

Andris írta:
2023.12.14. 09:01:09
De akkor van ertelme minden rosszabb meccs vagy eredmeny utan annak, hogy az edzo fejet kovetelitek? :D
En elkonyveltem mar, hogy nem fogjuk egymast meggyozni, nem gond. De miert kell meg egy rohadt edzomeccs utan is ezeket a teljesen ertelmetlen csorteket csinalni?? Ahelyett, hogy beszelnenk a leendo BL ellenfelekrol, meg a fiatalok egyeni teljesitmenyerol, olyanokrol, amiknek ertelme is van a tegnapi nap kapcsan.

Ami a jatekunkat illeti, van benne hiba tovabbra is gazdagon. De szerintem ettol meg rengeteg ertekelheto resze, es komoly fejlodes is lathato. Es olyan, mintha erre teljesen vakok lennenek nehanyan. Egyszeruen nem tudom megerteni, hogy miert, de mar feladtam, hogy ezekre reszletes iromanyokkal felhivjam a figyelmet, mert totalisan ertelmetlennek bizonyult.

Raphi tolem mehet isten hirevel. :D persze fontos jatekos most, de nem hiszem h ra lehet epiteni hosszabb tavon, sose lesz hozza eleg jo jatekos.
Viszotn Araujot sose fogjuk eladni, nem tudom honnan szedsz ilyeneket….
Én nem az edző fejét követelem...
HA elolvasod, amit írok, ott vannak azok a tények! a játékunkban az üres hátsó, a középpályás védekezés hiánya, Balde értelmetlen helye, amiben szerintem közmegegyezésnek kellene lennie, hogy ez minimum nem jó, hogy ezeket javítsa ki.
De nem változtat, nem, továbbra is megy ez, és akkor a veszett fejsze nyele.
Ara BM. vinné, sok helyen hallani, és ha meg fogják fizetni, el is adják. Hidd el.
Ami pedig a sörmeccs fogalmát illeti, akkor előtte nem kell úgy beállítani, hogy minden meccspont fontos mert komoly pénz.
Utólag meg sörmecss...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 09:01:09

De akkor van ertelme minden rosszabb meccs vagy eredmeny utan annak, hogy az edzo fejet kovetelitek? :D
En elkonyveltem mar, hogy nem fogjuk egymast meggyozni, nem gond. De miert kell meg egy rohadt edzomeccs utan is ezeket a teljesen ertelmetlen csorteket csinalni?? Ahelyett, hogy beszelnenk a leendo BL ellenfelekrol, meg a fiatalok egyeni teljesitmenyerol, olyanokrol, amiknek ertelme is van a tegnapi nap kapcsan.

Ami a jatekunkat illeti, van benne hiba tovabbra is gazdagon. De szerintem ettol meg rengeteg ertekelheto resze, es komoly fejlodes is lathato. Es olyan, mintha erre teljesen vakok lennenek nehanyan. Egyszeruen nem tudom megerteni, hogy miert, de mar feladtam, hogy ezekre reszletes iromanyokkal felhivjam a figyelmet, mert totalisan ertelmetlennek bizonyult.

Raphi tolem mehet isten hirevel. :D persze fontos jatekos most, de nem hiszem h ra lehet epiteni hosszabb tavon, sose lesz hozza eleg jo jatekos.
Viszotn Araujot sose fogjuk eladni, nem tudom honnan szedsz ilyeneket….
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 08:53:27

Andris írta:
2023.12.14. 08:00:22
Sracok, azert egy dolog az, hogy mi mezei szurkolokent mit gondolunk, vagy hogy mennyire nem ertunk egyet.

De egy tok masik dolog a klub koruli realitas.
Aki tenyleg azt hiszi, hogy barmi minimalis eselye is van egy edzovaltasnak ev kozben, az egesz egyszeruen valami parhuzamos univerzumban el.
De a szezon vegen sem valoszinu. Hacsak mondjuk ki nem esunk a BL helyekrol, vagy nem lesz a mostaninal ezerszer rosszabb a jatek.

Tudom hogy van itt 5-6 mindennapi hozzaszolo, akinek meg az elmult hetek jateka is koncepciotlan nulla, es en erre mar semmilyen eszervvel nem is probalok meg reagalni. De ha mast nem, azt egyertelmuen latnotok kene, hogy ez egyaltalan nem egy altalanos velekedes.
Ahogy Bence irta, a csapat jateka egeszen kivalo volt az elmult 3 meccsen (Antwerpet nem szamitva). Nem kell egyeterteni, es nem fogom leirni megint a huszezer karakteres elemzest, mert nyilvan egyik fuleteken ki, masikon be. De annyit muszaj vagytok belatni, hogy rengeteg ember nem osztja a velemenyeteket.
És Andris neked is muszáj belátni, hogy a te véleményed sem osztja sok ember...
De jól van ez így, nem kell egyetérteni.
Ha a Barca szurkolóknak jó látni egy totál szervezetlen, minden meccsen hátrányból játszani kényszerülő csapatot, amely teljesen kiesik az előre eltervezett( ha volt ilyen ) rendszerből.
Ha jó látni egy teljesen félreértelmezett 3 védős rendszert, ami nem jelenti azt, hogy senki nincs a saját térfelén, ami termeli a kapott gólokat, és ezáltal előidézi az előzőekben taglalt helyzetet, akkor hajrá.
Ha jó látni olyan szerepkörben egy tehetséges balhátvédet, amit ember nem osztana rá 2-3 meccs után, mert ALKALMATLAN arra, csak így tovább.
Ugyanez a helyzet Raphinhával is. Lehet tolni a jobbszélen, csak kérdés, hogy minek? Mert hogy tisztán látni, hogy ott semmire sem megy.
És akkor nem szóltam arról, hogy a középpálya semmit sem tud besegíteni a hátvédeknek, hogy több mint 10 éve ilyen kevés rúgott góllal nem rendelkeztünk. Hogy a 4. helyen vagyunk a bajnokságban, és nem igazán nézhetünk előre, inkább hátra. Hogy megnyertük két vereséggel ezt a BL csoportot kétségtelen, de majd az értékét akkor látjuk, ha a következő kört is teljesítjük, mert ez volna a minimum szerintem, hogy eredményesebb BL szereplést mondhassunk.
Kíváncsi lennék, ha nem Xavi volna az edző, hanem a korábbiak, akkor észrevennéd e ezeket a súlyos problémákat náluk.
Azzal egyetértek, hogy nem fogják leváltani év közben. Tovább megyek, kitölti a szerződését, sőt, ha Laportán múlik még tovább is megy.
Ne legyen igazam, de ha netán Araujo-t eladják a B.Münchennek, vagy Raphninhát a MU-nak, amiket olvasni lehet, akkor majd mit fogunk szólni....
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.14. 08:38:50

Andris írta:
2023.12.14. 08:26:26

Kicsit javitanek ezen: nem nezopont kerdese, hanem velemeny kerdese.
A jo jatek ugyanis olyan ertelemben nem fugg ossze az eredmennyel es a kapott golokkal, ahogyan azt te irod. Persze van min javitani, de elsosorban hatalmas egyeni hibakbol kapunk sok golt, es hagyunk ki szinten sok golt. Magyarul messze nem tokeletes, de a jatek attol meg siman lehet jo egy adott meccsen, hogy tobb golt kapunk.

Btw szeretitek emlegetni ezt a Girona elleni negy golt is, de ne felejtsuk mar el, HA a jatek kapcsan beszelunk errol, hogy ez a valosag rendes torzitasa. 1 gollal vezetett a Girona mindossze, hogy negyet kaptunk, az csak a kockazatvallalasunknak es a kitamadasnak koszonheto. Ez ettol meg valoban negy gol, de ne csinaljunk mar ugy, mintha valoban egy a 4es szam jellemezne a latott jatekot, vagy mintha le lehetne irni ugy azt a meccset, hogy a Girona 4 gollal becsicskitott minket. Ez ugyanis a valosagnak a nagyon durva eltorzitasa lenne.
Persze tudom van olyan ember ezen a forumon, akinek az a legfontosabb, hogy ne szulessenek a Barcarol trollfocis mémek, de ez mar nem a mi gondunk.. :D

Ami a kerethirdetest illeti, szerintem nincsenek meg az informacioid. :wink:
Azert utaztak az illetok, mert ido kozben valtozas allt be a menetrendben, nem eredeti terv szerinti egynapos utazas lett, es igy csapat-osszetartaskent kezeltek vegul a turat. Szoval ezert utazott megis mindenki aki elerheto.
Elotte mar volt egy meeting elvileg a vezetoseggel es Xavival, ahol megbeszeltek, hogy mennyire fontos ez a gyozelem anyagilag, es lathattuk ennek a megbeszelesnek az eredmenyet a kezdocsapaton.
Persze Andris, mindenképp javíts ki, hiszen ha nem a te véleményed, az már rossz ugye :D

"Btw szeretitek emlegetni ezt a Girona elleni negy golt is, de ne felejtsuk mar el, HA a jatek kapcsan beszelunk errol, hogy ez a valosag rendes torzitasa"

A valóság torzítása nálam ott kezdődik, amikor 32 kommentet olvastam az xG-ről, hogy mennyi gólt kellett volna lőnünk azon a meccsen, de nem tettük. A 4 gólt viszont megkaptuk ténylegesen, a pályán is, nem csak egy adatmodell alapján :D

"Ez ettol meg valoban negy gol, de ne csinaljunk mar ugy, mintha valoban egy a 4es szam jellemezne a latott jatekot, vagy mintha le lehetne irni ugy azt a meccset, hogy a Girona 4 gollal becsicskitott minket"

Ez is torzítás, ilyet sem írtam, de ez jellemző a fórumon, és ebben a topicban,hogy a negatív véleményt kicseréljük valami másra, amit senki nem írt. Ezt miért csináljátok btw, meg tudjátok magyarázni?

Számomra a 4 kapott gól semmilyen szinten nem jelent jó játékot. Nem is lehet vele hosszú távon semmit nyerni, főleg ha idevesszük, hogy idén 3(?) meccset tudtunk 1 gólnál többel megnyerni, tehát még azt sem lehet mondani, hogy "majd rúgunk többet" mert xG ide vagy oda, nagyon nem jellemző a támadósorra, hogy majd a 2-3 bekapott gólokra fogunk 4-et rúgni. A Girona elleni meccs maximum a Girona szurkolóknak volt jó, vagy Madridék biztos örültek neki, vagy a semleges szurkolók.

Azt is láttam több helyen, hogy ugye ez jobb, mint a tavalyi 1-0-k amivel bajnokságot nyertünk, szerintem alapvetően nem jobb, mert lehet, hogy elől több a helyzet, és összességében a gól, de a védekezés az megint olyan kezd lenni, mint Xavi előtt, és ez mindent jelent, csak jó játékot nem. Ennek pedig biztosan nem annyi az oka, hogy nincs Gavi, vagy hogy Koundé hibázgat.

"Nyilvan megprobaltuk megnyerni, de ki ne talalja mar nekem barki, hogy tegnap valoban komolyan volt veve ez az egesz. :D azert mindennek van hatara.."

Szomorú, ha szerinted egy BL meccset nem kell komolyan venni, szerencsére ez így megint jól jön, hiszen a vereség nem számít, megtehetjük :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 08:26:26

Sinya22 írta:
2023.12.14. 08:14:06
Nézőpont kérdése, hogy mit nevezünk jó játéknak. A Girona ellen kaptunk 4 gólt, tegnap a B csapat kapott 3-at, szerintem ez épp elég statisztikai adat, ami azt mutatja, hogy pont az elmúlt pár meccsen nem jó úton haladunk. Megvan a bl csoportelsőség, tiszta sor, tét nélküli meccs volt, de mégsem, különben nem kellett volna fentről leszólni, hogy Araujo és Lewa is menjen :wink:
Kicsit javitanek ezen: nem nezopont kerdese, hanem velemeny kerdese.
A jo jatek ugyanis olyan ertelemben nem fugg ossze az eredmennyel es a kapott golokkal, ahogyan azt te irod. Persze van min javitani, de elsosorban hatalmas egyeni hibakbol kapunk sok golt, es hagyunk ki szinten sok golt. Magyarul messze nem tokeletes, de a jatek attol meg siman lehet jo egy adott meccsen, hogy tobb golt kapunk. Ne legyen felreertes: a Girona ellen jol jatszottunk, az Antwerp ellen pedig pont olyan jo volt a jatek, mint amennyire azt a csapat(!) minosege es kohezioja indokolta, magyarul semennyire.

Btw szeretitek emlegetni ezt a Girona elleni negy golt is, de ne felejtsuk mar el, HA a jatek kapcsan beszelunk errol, hogy ez a valosag rendes torzitasa. 1 gollal vezetett a Girona mindossze, hogy negyet kaptunk, az csak a kockazatvallalasunknak es a kitamadasnak koszonheto. Ez ettol meg valoban negy gol, de ne csinaljunk mar ugy, mintha valoban egy a 4es szam jellemezne a latott jatekot, vagy mintha le lehetne irni ugy azt a meccset, hogy a Girona 4 gollal becsicskitott minket. Ez ugyanis a valosagnak a nagyon durva eltorzitasa lenne.
Persze tudom van olyan ember ezen a forumon, akinek az a legfontosabb, hogy ne szulessenek a Barcarol trollfocis mémek, de ez mar nem a mi gondunk.. :D

Ami a kerethirdetest illeti, szerintem nincsenek meg az informacioid. :wink:
Azert utaztak az illetok, mert ido kozben valtozas allt be a menetrendben, nem eredeti terv szerinti egynapos utazas lett, es igy csapat-osszetartaskent kezeltek vegul a turat. Szoval ezert utazott megis mindenki aki elerheto.
Elotte mar volt egy meeting elvileg a vezetoseggel es Xavival, ahol megbeszeltek, hogy mennyire fontos ez a gyozelem anyagilag, es lathattuk ennek a megbeszelesnek az eredmenyet a kezdocsapaton.
Nyilvan megprobaltuk megnyerni, de ki ne talalja mar nekem barki, hogy tegnap valoban komolyan volt veve ez az egesz. :D azert mindennek van hatara..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.14. 08:14:06

Nézőpont kérdése, hogy mit nevezünk jó játéknak. A Girona ellen kaptunk 4 gólt, tegnap a B csapat kapott 3-at, szerintem ez épp elég statisztikai adat, ami azt mutatja, hogy pont az elmúlt pár meccsen nem jó úton haladunk. Megvan a bl csoportelsőség, tiszta sor, tét nélküli meccs volt, de mégsem, különben nem kellett volna fentről leszólni, hogy Araujo és Lewa is menjen :wink:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 08:00:22

Sracok, azert egy dolog az, hogy mi mezei szurkolokent mit gondolunk, vagy hogy mennyire nem ertunk egyet.

De egy tok masik dolog a klub koruli realitas.
Aki tenyleg azt hiszi, hogy barmi minimalis eselye is van egy edzovaltasnak ev kozben, az egesz egyszeruen valami parhuzamos univerzumban el.
De a szezon vegen sem valoszinu. Hacsak mondjuk ki nem esunk a BL helyekrol, vagy nem lesz a mostaninal ezerszer rosszabb a jatek.

Tudom hogy van itt 5-6 mindennapi hozzaszolo, akinek meg az elmult hetek jateka is koncepciotlan nulla, es en erre mar semmilyen eszervvel nem is probalok meg reagalni. De ha mast nem, azt egyertelmuen latnotok kene, hogy ez egyaltalan nem egy altalanos velekedes.
Ahogy Bence irta, a csapat jateka egeszen kivalo volt az elmult 3 meccsen (Antwerpet nem szamitva). Nem kell egyeterteni, es nem fogom leirni megint a huszezer karakteres elemzest, mert nyilvan egyik fuleteken ki, masikon be. De annyit muszaj vagytok belatni, hogy rengeteg ember nem osztja a velemenyeteket.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 07:27:45

Deluigi írta:
2023.12.14. 07:16:42
bunga írta:
2023.12.14. 06:53:19
Nem lennék meglepve, ha Laporta most lépne. Később már aligha tud, mert célkeresztbe kerül.
most max kituntetest adhatna, mert 2 meddo ev utan csoportelsokent tovabbjutottunk

megis mire gondolt a kolto?
Kitüntetést adhatna, mert ezt a csoportot megnyertük? ahol 15+ pontokat vizionáltak?
Ezért az összteljesítményért, ezért a védekezésért, ezért a támadójátékért?
Nem tudom másként értelmezni ezt, mint egy nem túl jó viccet.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.14. 07:16:42

bunga írta:
2023.12.14. 06:53:19
Nem lennék meglepve, ha Laporta most lépne. Később már aligha tud, mert célkeresztbe kerül.
most max kituntetest adhatna, mert 2 meddo ev utan csoportelsokent tovabbjutottunk

megis mire gondolt a kolto?
Válasz küldése