Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.20. 22:24:04

davi10 írta:
2023.12.20. 22:18:37
Fabrizio oldaláról, mai nyilatkozat:
Xavi’s 𝐅𝐔𝐑𝐈𝐎𝐔𝐒 with Barça players! 🤯

◉ “This is a match that should’ve ended 2-0 or 3-0… but the team does not have the spirit that it showed last season, nor the aggression or focus. This is 𝐮𝐧𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭𝐚𝐛𝐥𝐞”.

◉ “Let me be clear: we are 𝐍𝐎𝐓 Barça 2010, at all”.

◉ “It can’t be that you don’t run like animals, that you don’t go in for every ball… it can’t be that you don’t give everything. It’s unacceptable”.

◉ “It’s simple. If your luck isn’t arriving through your football, it needs to arrive through intensity”.

◉ “𝐑𝐮𝐧 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐥𝐬 or no chance to win. Fight on every ball or we won’t win any title this season”.

◉ “We have to 𝐟𝐢𝐠𝐡𝐭. I wanna see passion, always”.
Oké, és ez ellen ki és hogy fog tenni bármit is?
Ha tippelnem kéne, akkor ezt a fejmosást megkapták már a félidőben, csak sokkal kevésbé nyomdafestéket tűrően. Legalábbis annyit tudunk, hogy a másodikban ment majdnem mindenki, mint a mérgezett egér.
Szóval vagy maguktól tettek ellene, vagy az edző hatására, de valahogy mindenképp megtörtént. Most... aztán ki tudja, hogy lesz-e még ilyen gond. Sztem sok-sok dolog elmondható a csapat játékáról és teljesítményéről, de a meccsek többségén az pont nem, hogy ne harcolnának kőkeményen, utolsó percig, ami a csövön kifér (még ha az kevés is).

Vagy nem tudom, mit gondolsz, hogy lehet ez ellen "tenni bármit is"?
Szerintem vagy a játékosok tesznek maguktól ellene, vagy az edző tud tenni, mégpedig pontosan azt, amit az öltözőben is valszeg, de most már nyilvánosan is megtett:
Elmondta hogy baromira nem elégedett, elvárja mindenkitől, hogy kitegye a pályára a lelkét, és a jövőben az fog pályára lépni, aki ennek megfelelően cselekszik. Ha a játékból és a szerencséből nem jön ki a lépés, akkor kötelező utolsó leheletig harcolni.

Néztem az interjút (bár katalánul..), többször is megismételte gyakorlatilag ugyanezeket a mondatokat. Sokszor mond dolgokat, hogy mivel elégedetlen, de azért ez egy szokatlanul feszes és bőlére eresztett nyilvános kritika volt most a játékosok felé. Szerintem mérget vehetünk rá, hogy nem először a sajtóban mondta el, és majd utólag a fiúknak.

Ha lenne meccs még idén, akkor azt is mondanám, hogy sztem valakinél érzékelni fogjuk a bizalomvesztést is. Nyilván volt, akivel személy szerint is nagyon elégedetlen volt az első félidőben, ami a hajtást illeti.
Így hogy most van idő lenyugodni, lehet hogy tiszta lap lesz ezt illetően még. Pláne hogy valahogy sikerült nyerni végül.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6668
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.20. 22:18:37

Fabrizio oldaláról, mai nyilatkozat:
Xavi’s 𝐅𝐔𝐑𝐈𝐎𝐔𝐒 with Barça players! 🤯

◉ “This is a match that should’ve ended 2-0 or 3-0… but the team does not have the spirit that it showed last season, nor the aggression or focus. This is 𝐮𝐧𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭𝐚𝐛𝐥𝐞”.

◉ “Let me be clear: we are 𝐍𝐎𝐓 Barça 2010, at all”.

◉ “It can’t be that you don’t run like animals, that you don’t go in for every ball… it can’t be that you don’t give everything. It’s unacceptable”.

◉ “It’s simple. If your luck isn’t arriving through your football, it needs to arrive through intensity”.

◉ “𝐑𝐮𝐧 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐧𝐢𝐦𝐚𝐥𝐬 or no chance to win. Fight on every ball or we won’t win any title this season”.

◉ “We have to 𝐟𝐢𝐠𝐡𝐭. I wanna see passion, always”.
Oké, és ez ellen ki és hogy fog tenni bármit is?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 20:16:43

La Masia1 írta:
2023.12.17. 19:21:24
simán lehet, hogy nem a legnagyobb pszichológus és motivátor, sőt, könnyen lehet, hogy soha nem is lesz ebben kiemelkedő, mert nem ilyen a személyisége.
A jó edző ismérve legfőképpen pontosan az összetett személyisége, habitusa.

Ugyanilyen fontos és meghatározó a csapat és edző szimbiózusa. Amelyik valahol kevésbé kiemelkedő, a másiknak éppen ott nincs olyan támogatásra szüksége.....és fordítva....stb stb....

Ha edző és a csapat nem talál egymásra, akkor nem a csapatot szokták lecserélni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 19:59:08

La Masia1 írta:
2023.12.17. 19:21:24
A kézenfekvő és végtelenül leegyszerűsített válasz az lenne, hogy az edzőnek.
Természetesen neki is van benne szerepe, a konkrét százalékos megosztásáról nem nyitnék nagy vitát, mert nekem lövésem nincsen, de abban elég biztos vagyok, hogy lényegesen kevesebb, mint amekkora részt ebben itt neki tulajdonítanak.
Xavi a tapasztalatából, életkorából adódóan simán lehet, hogy nem a legnagyobb pszichológus és motivátor, sőt, könnyen lehet, hogy soha nem is lesz ebben kiemelkedő, mert nem ilyen a személyisége.
De nem is a csapat pszichológusa és mentálhigiénés tanácsadója. Ő az edző, aki a játékért felel. Hogy legyen a csapatnak gólhelyzete.
Abban, hogy prime életkorban lévő, top klubokban edződött, top válogatottban játszó, a világelithez tartozó csatárok ilyen rossz százalékkal értékesítik a helyzeteket, nagyon vastagon benne van az ő egyéni "felelősségük". Leginkább magukat kellene kihúzni a gödörből.
Xavitól az lehet sokkal inkább elvárható, hogy a fiatalokat menedzselje, őket "babusgassa".
Lewa lelkével szerintem nagyon korlátozott dolga van...
Ancelotti szerintem nincs a legjobb 10 edző közt taktikailag. Állítom, hogy alig van előrébb, mint Xavi, az is max a korából adódóan. Nem is egyszer, nem is kétszer meccselte már le amúgy. Viszont az öreg valami elképesztő pedagógiai érzékkel rendelkezik. Ez szerintem fontosabb, mint bármi más. Az igazi nagy edzők mind jók benne. Ki hogy, Klopp és Arteta pl hergelnek, legalábbis látszatra.

VISZONT ha ez nincs meg benne, akkor az ő felelőssége úgy körülrakni magát, hogy legyen, aki ezért felelős legyen, és jól is csinálja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.17. 19:21:24

Peter írta:
2023.12.17. 18:21:07
La Masia1 írta:
2023.12.17. 16:57:53
Szerintem ezek a játékosok nem ennyit tudnak, hanem jelenleg ennyit mutatnak. Abban van a potenciál, ha elkezdik hozni a tőlük elvárható szintet.
Vajon kinek lenne a feladata kihozni a játékosokból a bennük lévő potenciált, a tőlük elvárható szintet?
Laportának? Deconak? Szertárosnak?
A kézenfekvő és végtelenül leegyszerűsített válasz az lenne, hogy az edzőnek.
Természetesen neki is van benne szerepe, a konkrét százalékos megosztásáról nem nyitnék nagy vitát, mert nekem lövésem nincsen, de abban elég biztos vagyok, hogy lényegesen kevesebb, mint amekkora részt ebben itt neki tulajdonítanak.
Xavi a tapasztalatából, életkorából adódóan simán lehet, hogy nem a legnagyobb pszichológus és motivátor, sőt, könnyen lehet, hogy soha nem is lesz ebben kiemelkedő, mert nem ilyen a személyisége.
De nem is a csapat pszichológusa és mentálhigiénés tanácsadója. Ő az edző, aki a játékért felel. Hogy legyen a csapatnak gólhelyzete.
Abban, hogy prime életkorban lévő, top klubokban edződött, top válogatottban játszó, a világelithez tartozó csatárok ilyen rossz százalékkal értékesítik a helyzeteket, nagyon vastagon benne van az ő egyéni "felelősségük". Leginkább magukat kellene kihúzni a gödörből.
Xavitól az lehet sokkal inkább elvárható, hogy a fiatalokat menedzselje, őket "babusgassa".
Lewa lelkével szerintem nagyon korlátozott dolga van...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2473
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.17. 19:01:19

Peter írta:
2023.12.17. 18:21:07
Vajon kinek lenne a feladata kihozni a játékosokból a bennük lévő potenciált?
Laportának? Deconak? Szertárosnak?
Ahogy az is kérdés, hogy van-e bennük egyáltalán több. Felix a spanyol bajnokságban négy év alatt sosem szerzett többet egy évben 8 gólnál többet. Most közvetlenül a féltáv előtt tart háromnál. Min csodálkozunk? Ferran sosem lőtt 7 gólnál többet egy bajnoki kiírásban. Most közvetlenül a féltáv előtt háromnál jár. Mégis min csodálkozunk? Raphinha Európában évről évre így muzsikált: 4 gól, 6 gól, 7 gól, 11 gól, 7 gól. Mégis min csodálkozunk?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 18:21:07

La Masia1 írta:
2023.12.17. 16:57:53
Szerintem ezek a játékosok nem ennyit tudnak, hanem jelenleg ennyit mutatnak. Abban van a potenciál, ha elkezdik hozni a tőlük elvárható szintet.
Vajon kinek lenne a feladata kihozni a játékosokból a bennük lévő potenciált, a tőlük elvárható szintet?
Laportának? Deconak? Szertárosnak?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.12.17. 17:36:15

bence0330 írta:
2023.12.17. 00:00:14
Ez egyértelmű. De ezért van az elsőszámú gólfelelős. Eleve egy fejben gyengébb játékosnak sokkal stresszesebb, ha tudja, hogy minden meccsen neki kellene teljesítenie egy kevés gólos meccsen. Csak tipp, de szerintem ha Lewy úgy termelne, mint tavaly - vagy ahogy idén is tudna - akkor Raphinha és Gündogan sem hagyna ki mindent.

Van bőven elöl gond Lewyn kívül is, csak ez az egy olyan gond van, amit egy tollvonással meg lehet oldani, és kész.
Ráadásul, ami engem eléggé irritál benne, az az, hogy mindig mindenkinek magyaráz meg mutogat, hogy mit hogyan kellett volna csinálni, egy egy kimaradt helyzetnél. Persze amikor Ő kihagyja a kihagyhatatlant, akkor meg lapít, vagy épp megint a passzoló játékost ekézi.
Ez nem az Ő fóruma, de szerintem sajnos miatta van ez az egész helyzet. Folyamatosan dirigál és kritizál a pályán. ( csapattársakat). A meccs után meg megy tőle a simogatás, hogy nem így meg nem úgy gondoltam, megbeszéltük, kibeszéltük stb...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.17. 11:59:10

Nagybarcelona írta:
2023.12.17. 07:34:16
Nemcsak a pályán vagyunk kiismerhetőek.
Most Gavi hiányzott 😂
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -valencia/
Nagybarcelona írta:
2023.12.17. 10:21:25
Ès a lènyeget kell nèzni a mondandómban, nem azt, hogy Gavi mennyire hiányzik, mert az igaz, de ezt ne használjuk már újabb kifogásnak.
Most az van, hogy két nap alatt másodszor raksz be a fórumra valami saját magad által szándékosan eltorzított dolgot, mintha valami hírt/tényt osztanál meg. Már elsőre is szóltam. És látod, vannak akik nem feltétlen mennek utána, hanem jóhiszeműen elfogadják, feltételezve, hogy nem kamu a "mondandód lényege".
A különböző újságírók számára kb 30 percen keresztül nyilatkozott Xavi, és mindössze egyszer volt megemlítve Gavi, akkor is minden bizonnyal (mint általában) újságírói kérdésre. És még így is SZÓ SZERINT hozzátette, hogy az eredmény abszolút nem Gavi hiányán múlik.

Ha így folytatod, el fogok kezdeni törölgetni. Annak idején már eljátszottunk valami hasonlóval az igazolások topikban is emlékeim szerint, újfent megkérlek rá, hogy gyakorolj forráskritikát és önálló átgondolást is, mielőtt úgy döntesz, hogy valamit minden áron meg akarsz osztani a fórumon. És azt követően ha még saját kivonatolást vagy kommentárt is szeretnél, ezeket tedd meg a valóságnak megfelelően, pontosan.

UI: véleményem szerint a tribuna.com olvasásáról pl első nekifutásra leszokhatnál nyugodtan, ez egy jó kiinduló pont lehetne, mert ahányszor beleolvasok, az tűnik fel, hogy elképesztő felszínes munkát végez az oldal mögött álló brigád. Ráadásul minden irományuk címadásáról és szerkezetéről lesír, hogy az első szerkesztési szempont a klikkszámok növelése, és bizonyos kereteken belüli bulvárosítás. Ajánlom helyette hogy olvasd fordítógéppel a katalán napilapokat, de ezek csak ajánlások, azt olvasol amit jól esik. Csak vigyázz, hogy a fórumora hogyan és mi kerül be.

UI2: Megtaláltam, szó szerint rákérdez az újságíró Gavi hiányára. https://www.youtube.com/watch?v=Lfr1SHcvwVo
Szóval akkor ennyit erről, azt hiszem.

UI3: Btw, kb az összes spanyol és angol nyelvű interjút megnéztem mire megtaláltam. Ezer érdekesebb és relevánsabb dolgot mondott a Gavi mondathoz képest, a tribuna.com mégis úgy érezte, hogy az egy szem Gavis válaszból készít külön "cikket". Ráadásul úgy, hogy a cikknél majdnem nagyobb terjedelmű címben név szerint meg sem említi, ez egy hatalmas klasszikus a clickbait toolboxból . Ordít róluk az ócskaság.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 11:47:54

LG írta:
2023.12.17. 11:19:53
Gavi hiányát én is gyenge kifogásnak tartom. Volt lehetőség megnyerni a meccseket, a befejezésekben meg kb. ő az utolsó, aki segíteni tud rajtunk.
Valójában nem kifogás, mert utána hozzátette, hogy „De nem emiatt (Gavi hiánya miatt) történik velünk mindez.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.17. 11:19:53

Gavi hiányát én is gyenge kifogásnak tartom. Volt lehetőség megnyerni a meccseket, a befejezésekben meg kb. ő az utolsó, aki segíteni tud rajtunk.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 10:36:47

Nagybarcelona írta:
2023.12.17. 10:21:25
Ès a lènyeget kell nèzni a mondandómban.
Azt néztem. A mondandód lényege, hogy Xavi kifogásokat keres és magyarázkodik, röhögni kell rajta.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.17. 10:30:10

most én is bizakodó vagyok, több dolog miatt is. az első és legfontosabb talán, hogy leadtam az igényekből, próbálom értékelni az apróbb eredményeket, nehezen megnyert meccseket is, és nem természetesnek venni a győzelmet. nem könnyű a régi űrfoci után, de amúgy nincs értelme leülni meccset nézni, mert a régi elvárásaimmal csak felhúzom magam. szóval a magam számára az vált be, hogy ha egyáltalán nem tetszik, ami most van, akkor inkább nem is nézem a meccseket, de ha már leülök, akkor próbálok lelkesedni.

másrészt az kijelenthető, hogy ha mély hullámvölgyben is vagyunk, az nem igaz, hogy teljesen megrekedtünk volna valamiben. azt érzem, hogy van fejlődés, valahonnan valahová tartás, szóval hogy úton van a csapat. Xavi próbálkozik, változtat, variál, ami persze egyfelől nem ideális, mert hát jó lenne, ha már megtalálta volna azt, ami működik, ugyanakkor mégis jobb, mintha ugyanazt a nem működő dolgot erőltetnénk. a teljesen idealizált, megmentő szerepbe helyezett, új Pep edző képét nem váltotta be, de nem rossz edző, csak egyelőre inkább tehetséges, mint kiforrt. komoly szakemberek sajnos le tudják meccselni (pl. Ancelotti legutóbb), de vannak kifejezetten jó húzásai is, és néha ő is felül tud kerekedni (Simeonén legutóbb).

a védelmében továbbá egy fontos tényező sztem, hogy nincs minőségi labdaszerző embere. Gavival se volt, mert bár talán ő a legjobb ebben a keretben, rengeteg fault árán éri el, és hiányzik még belőle a poszthoz kellő higgadtság. meg ő amúgy is inkább boxtobox. mindegyik, jelenleg elit csapatban van minőségi labdaszerző, enélkül sztem nem lehet. A Poolnál pont nincs, ők nyelik is be szépen a gólokat, hozzánk hasonlóan. Deco ezzel a hú de nagy kapcsolati hálójával igazán villanthatna valami váratlant oda, mert Romeu gatya, ez már látszik. de bennem még az is felmerül, hogy Christensent feltoljuk a középpályára, amíg nincs oda ember.

különben nem vagyok biztos benne, hogy hosszútávon megérős megtartani a De Jong-Gavi-Pedri pakkból mindhárom embert, úgy, hogy egyikőjük se klasszik labdaszerző. vagy ha mégis itt lesz mindegyik, főleg még Gündogannal kiegészülve, akkor meg felmerül a formáció váltás és a Madridhoz hasonló karácsonyfa dolog, akár két csatárral, úgy, hogy a szélességet Cancelo meg Baldé adná. bízom benne, hogy Roque használva lesz és Xavi tud majd élni a profilja adta lehetőségekkel. jelenleg olyan csatár nincs a keretben, mint amit ő tud, szóval talán ebben is lehet bízni.

a mentális állapot, csapatkohézió téren ordít a helyzet valami beavatkozásért, de arról annyira nincs semmi hír, hogy ez ügyben mi történik, meg hogy egyáltalán milyenek a viszonyok, dinamikák a keretben, hogy nem nagyon tudok mit hozzászólni ehhez. biztos, hogy megvan az oka az xG ilyen szintű alullövésének, meg kell találni, a megoldás ott van valahol lelki dimenzióban.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.17. 10:21:25

brazilfan írta:
2023.12.17. 10:08:17

Ha valaki ír valami hülyeséget, azt feltétlenül ide kell hozni?
Ha valaki nyilatkozik valami hülyesèget, az pont a saját topikjába való.

Ès a lènyeget kell nèzni a mondandómban, nem azt, hogy Gavi mennyire hiányzik, mert az igaz, de ezt ne használjuk már újabb kifogásnak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 10:08:17

Nagybarcelona írta:
2023.12.17. 10:02:28
brazilfan írta:
2023.12.17. 09:53:28
Nem tudom mire vélni a határtalan jókedvedet, Gavival az elmúlt egy év egyik legtöbbet dolgozó, legnehezebben pótolható játékosát veszítettük el a teljes hátralévő szezonra. Én ezt nem tartom viccesnek.
Gavi nemcsak most hiányzott, hanem folyamatosan hiányzik.
Valaki írta, hogy a következő kifogás ez lesz. Hát eltalálta.
Ha valaki ír valami hülyeséget, azt feltétlenül ide kell hozni?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.17. 10:02:28

brazilfan írta:
2023.12.17. 09:53:28
Nem tudom mire vélni a határtalan jókedvedet, Gavival az elmúlt egy év egyik legtöbbet dolgozó, legnehezebben pótolható játékosát veszítettük el a teljes hátralévő szezonra. Én ezt nem tartom viccesnek.
Gavi nemcsak most hiányzott, hanem folyamatosan hiányzik.
Valaki írta, hogy a következő kifogás ez lesz. Hát eltalálta.
Persze szomorú Gavi sèrülèse, nincs minősègi csere kp-s.
Gondolom tèlen sem engednek igazolni, valahogy meg kellene oldani ezt a problèmát, mint Christensent feltolni a kp-ra, vagy amit írtam, 523-mal, 532-vel stabilizálni a vèdelmet, segíteni a kp-a vèdekezèsèt, hogy erre ne kelljen koncentrálni.

Voltak Gavi hiányánál nagyobb problèmák is. Jövő hèten Frenkie fog hiányozni az Almeria ellen, azt a meccset már mindenféleképpen hozni kell, Gavitól, esőtől, fűtől, helyzetkihasználástól, rövid kerettől, sèrültektől függetlenül.

Egyèbkènt a tabellán szerintem a Sociedadot ès a Real Madridot kell figyelni. Szerintem az Atletico ès a Girona nem húzza be a bajnoki címet, mèg ha most jól játszanak, ès jó pozícióban állnak is. Az Athleticnek kevès esèlye van a BL pozíciókra, viszont a Sociedad nagyon egyben van idèn, de nekik ugye ott A BL ès a bevètelszerzèa lehetősége. A Reál Madridot a bajnoki cím miatt kell figyelni, 7 pontra nőhet a hátrány, a Sociedaddal szemben 3-ra csökkenhet az előny. Minimális elvárás a Barcatól a BL indulás, ennyit várok idèn. Konkrètan bármelyik pozíciót behúzhatjuk, ha cèl a bajnoki cím, sokat kell fejlődni, de amennyire bizonytalan a csapat, èn hátrafelè is figyelnèk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.12.17. 10:13:02-kor.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 09:53:28

Nagybarcelona írta:
2023.12.17. 07:34:16
Nemcsak a pályán vagyunk kiismerhetőek.
Most Gavi hiányzott 😂
Nem tudom mire vélni a határtalan jókedvedet, Gavival az elmúlt egy év egyik legtöbbet dolgozó, legnehezebben pótolható játékosát veszítettük el a teljes hátralévő szezonra. Én ezt nem tartom viccesnek.
Gavi nemcsak most hiányzott, hanem folyamatosan hiányzik.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.17. 07:34:16

Nemcsak a pályán vagyunk kiismerhetőek.
Most Gavi hiányzott 😂
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... -valencia/
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.17. 00:08:25

bence0330 írta:
2023.12.17. 00:00:14
Ez egyértelmű. De ezért van az elsőszámú gólfelelős. Eleve egy fejben gyengébb játékosnak sokkal stresszesebb, ha tudja, hogy minden meccsen neki kellene teljesítenie egy kevés gólos meccsen. Csak tipp, de szerintem ha Lewy úgy termelne, mint tavaly - vagy ahogy idén is tudna - akkor Raphinha és Gündogan sem hagyna ki mindent.
Ettől még persze nem menti semmi a 9 es felelőssége feladata alól … de ha ma kotort volna egyet es nyerünk attól még nem lennénk jobb csapat es a többi gond sem lenne megoldva !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 00:00:14

Ez egyértelmű. De ezért van az elsőszámú gólfelelős. Eleve egy fejben gyengébb játékosnak sokkal stresszesebb, ha tudja, hogy minden meccsen neki kellene teljesítenie egy kevés gólos meccsen. Csak tipp, de szerintem ha Lewy úgy termelne, mint tavaly - vagy ahogy idén is tudna - akkor Raphinha és Gündogan sem hagyna ki mindent.

Van bőven elöl gond Lewyn kívül is, csak ez az egy olyan gond van, amit egy tollvonással meg lehet oldani, és kész.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.16. 23:58:29

Az intenzitás es olykor a minőség is meg volt.
Ennél jobb kezdőt meg nem nagyon lehetett volna pályára küldeni. ( bar Kounde nem tud bal belsőt játszani es Gundogan felolva 10 es be nagyon nem jött be de nem ez múlott )

Impotens a támadójatekunk es kilyukadt a tavalyi patent védelem is.
Ezzel igy mar nehez 1 rol a 2 re lepni, bármi nagy szöveg is megy hétről hétre mecsrol mecsre …

Lewa:
jogos de a probléma nem vele van alapvetően, ha kivesszük őt az elmúlt 1,5 évből hol lennénk ? Tavaly ilyenkor is mar ugyanitt ( Dembelet leszámítva ) … mert nincs mögötte semmi senki se gólerős szélsők se gól erős középpályások semmi !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.16. 23:50:57

Ha ő egy karakteres edző, akkor nem szabad, hogy a nyomás visszatartsa attól, hogy lecserélje vagy padon hagyja a lengyelt.

A másik baj, hogy igaz, hogy a lengyelnek kellene lenni az elsőszámú gólfelelősnek, de azért a többiektől is elvárható lenne, hogy ha odakerülnek egy nagy helyzetbe -márpedig mostanában odakerülnek- akkor legyenek képesek bejezni. Ha nem is mindig, de egy viszonylag korrekt százalékban. Ehhez képest bohózat, amit csinálnak a kapu előtt. Valahol pedig ez is edzői felelősség.

Játékban tényleg nagyot javultunk, ezért lehet dicsérni Xavit, fejben viszont éppen ellenkezőleg -nagyon mélyen van a csapat. A bajnoki címünkhöz kellett az is, hogy amikor nem ment annyira a játék, akkor is tudtunk nyerni, mert ez a nyerő csapatok egyik sajátossága. Még szezon elején is volt ebből valami, de mostanra teljesen eltűnt. A legutóbbi 4 bajnokiból csak 1-et tudtunk nyerni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7285
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.16. 23:26:27

LG írta:
2023.12.16. 23:14:54
Valószínűleg azért erőlteti, mert az gondolja, hogy majd ettől indul be. De néha az erőltetésnél jobb a pihentetés, pláne ennyi idősen. Kíváncsi vagyok, hogy belátja-e ezt Xavi, vagy hajthatlan a dologban.
Igen. Ferránnal is ezt csinálta az első fél événél ott április fele, mikor elkezdett fejben bajban lenni. 1 évig tartott neki kijönnie belőle.

Amúgy ez az egész csak spirálozódik, képzeld el, milyen megalázó lehet, mikor 1 hónapja majdnem gólképtelen vagy, normális megmozdulások nélkül, erre bejön helyetted Ferrán, gólt lő, oké. Aztán másodszor jön be egy 17 éves suhanc szétalázni téged, aki 30 perc alatt lőtt annyi gólt, mint ő 1 hónap alatt.

Borzasztó érzés lehet ez a világ egyik legjobb és legeredményesebb kilencesének.

Andris: felejsd el a pihentetést, bármennyire is nem tudnék egy érvet leírni egy 35 éves élsportoló nonstop játszatására. Legyen bármi az ok, tőlem a halott háziállata miatti összeomlása is lehet (remélem nem). Mindegy az ok, csak a tények és a mutatott "játék" számít. Hetek óta nem képes normális megmozdulásokra. Mindenki más esetén ez 2 meccs után lett volna pad. Jogosan. Mikor Raphinha nem tudott két értelmeset megmozdulni - sérülés után - padra került. Joggal. Baldé lehozott 3-4 nagyon gyenge meccset, padra került, pedig még helyettese sincs. Lewynek ott van egy extrém tehetségnek tűnő srác, és a nála JELENLEG szintekkel jobb Ferrán, és mégis, még perceket sem ülteti le, nemhogy meccsekre, ahogy ilyenkor kéne.

A hetekben rendre Raphinha adja a gólpasszt, mai meccs kivétellel első csere le. Felix rúgta a gólt, első csere le. Guiu percek alatt rúgja a gólt, nem kap lehetőséget. Nekem felforrna az agyvizem, ha ezt látnám Felix és Ferrán helyében. de amilyen hamar érnek be a fiatalok, bizony Guiu helyében is. Aztán majd nézünk, mikor úgy dönt, hogy ő itt nem lát perspektívát, ha már Roque nélkül sem kap esélyt, és megy el. És benne most simán látom, hogy a Dortmund viszi el, aztán 85 millióért adja el a Mu-nak.

És mindez nem igazolódik be, mert bejöhetne. Csak ehelyett az van, hogy kvázi center nélkül focizunk 4-5 meccse óta, és nem tudunk gólokat lőni sok helyzetből. Nyilván nem csak ő nem rúgja be, de Felix rúgoga, Raphinha meg fotószalagon hozza az asszisztokat, még úgy is, hogy a felét kihagyják. Lewyt csak a góljai miatt tartjuk.
Kár érte, mert a csapatot meg nagyon összerakta. De a szupersztárral nem bír. Nyilván általánosságban a fejekkel sem, csak az egy elvontabb probléma, ez meg könnyen megoldható és kézzelfogható.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:22:29

Srácok, a pihentetés témát én megértem, sőt osztom.
De azért az elmúlt hetekben szerintem nem a pihentetés az igazi téma. Tudom Bence te így gondolod, de szerintem elsősorban nem a fizikai kondíción múlik az ilyen mértékű és mennyiségű bénázás. Szezonkezdetkor is ugyanilyen béna volt, és a sérülés után friss izmokkal is hetekig ugynailyen béna volt.

Ha meg leültetjük Lewát tartósabban, vagy éles helyzetben lecseréljük, akkor szerintem el is vesztjük őt teljesen... azt hiszem az önbizalma, önbecsülése már így is félig a kukában van.
Másrészt Ferrannal meg Guiuval se lenne garancia, és adott esetben akkor meg azt kapná meg Xavi utólag, hogy miért ülteti a világsztár 9est.

Nem mondom, hogy nem értek egyet.. ha lehetne én kb holnap eladnám a lengyelt. De azért ha az edző helyébe próbálom képzelni magam, úgy istenigazából, akkor ez rohadtul nem egyszerű és magától értetődő döntés.
Sztem legszívesebben néha ő is tarkón verné már egy péklapáttal, hogy összeszedje magát. Nem makacsságot sejtek a háttérben, hanem feloldhatatlan dilemmát.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.16. 23:14:54

Valószínűleg azért erőlteti, mert az gondolja, hogy majd ettől indul be. De néha az erőltetésnél jobb a pihentetés, pláne ennyi idősen. Kíváncsi vagyok, hogy belátja-e ezt Xavi, vagy hajthatlan a dologban.
Válasz küldése