Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.15. 09:33:28

bence0330 írta:
2024.01.15. 07:57:15

Én nagyon sajnálom Xavit, de van pár horror döntése, ami idén kupába és pontokba került. Lewy, Araujo, stb. Nekem maximálisan tetszett az első másfél éve, akkor is, ha volt benne pár hiba, ennél többet kb lehetetlen lett volna kihozni a dologból, az első féléve a csoda határait súrolta, kicsit a második is a BL-en kívül. De amit idén csinál, az katasztrofális, sokáig védtem, de kicsit elfogyott már a türelmem 1-2 hónapja, a múltból meg sajna nem lehet megélni. Semelyik más klubnál nem fér bele. Nálunk sem fog.
Egyetértek. A tavalyi teljesítménye a csapatnak (a nemzetközi kupát leszámítva) rendben volt. A védelem meg egyenesen kiválót nyújtott.
Idén ebből semmi nem látszik.
Nincsenek gyors kontráink, szélső játékunk is gyenge lett.
Leglátványosabban a védelmünk esett vissza. Elvesztették a legnagyobb fegyverüket a gyorsaságukat.
A labdavesztéseinknél meg már nincs presszing, simán a védelem mögé tudnak indítani. Nagyon szépen látszik a második gól előtti indításnál is.
Mintha nem lenne meg a fejekben a taktika, mit is csináljunk labdavesztés után. Presszingeljünk vagy visszarendeződjünk védekezni kevesebb teret engedve a kontráknak. Ehelyett mindenki ugyanott maradt (feltolt védősorral), mintha még mindig mi támadnánk.

Nem látom ebből hogyan jöhetne ki Xavi pozitívan.
Nincsenek taktikai változtatások ennek kiküszöbölésére, ugyanazt játsszuk újra és újra más eredményt várva.
Egy hónap múlva BL. Lehet jobb lenne a Nápoly ellen kiesni egy szoros eredménnyel, mint a következő körben egy Bayern, City, Real ellen egy újabb történelmi vereségbe beleszaladni.
Mert Xavival most nagyon ebbe az irányban haladunk.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.01.15. 09:32:36

baas11 írta:
2024.01.14. 23:37:08
Sajnos a védelem totál összeomlott es mindezt kb 10 perc alatt … kaptunk 4 óvodás gólt !!! ( fel pályáról dobálták a golpasszokat vicc )

Nincs hova bújni , ez kegyetlenül megmutatta amit szeptember óta is látunk hétről hétre csak valamivel mindig megmagyaraztuk ( magunknak) …

Ezt benezte Xavi marmint h Araujo jobb szel de az olasz se hülye nyilván egyel beljebb tolta a brazilt … es káosz lett !
Kounde rém gyenge lassu es helyezkedés ben sem tud korrigálni Baldeban meg annyi kreativitás van mind egy darab fakockaban !
De nem ez a gond hanem a trend ….

Bar Cancelo Araujo Inigo/ Cris Balde val szerintem nem igy alakul sőt de ezt nem lehet végletekig magyarázni a kifogásokat …

Középpálya : OK

Támadósor: 1,5 !!! eve kb nem létezik ( Lewat leszámítva ) ehhez nincs mit hozza futni..

Ferran es Roberto nyilván nem top rangadó szintű jatekosok ! Ma ez -2


Xavi maradjon ?
Csak könyörgöm ne mondjon mar ilyen Barca DNS meg Cruijjfizmus meg hasonló baromságokat közünk nincs hozza … es nem tudom h lesz-e valaha ha nem i akoor Xaviban van e mas is ? Különben … nem jutunk sehova !

Pénz : ?! … most vettük 40 millio euróért egy kölyköt !!!!
A védelem, nem most omlott össze. A számok sajnos mutatják. Rengeteg rengeteg bekapott gól.. És ráadásul most nem áll ott mögöttük a tavalyi bomba M.A.T. sem... Nem csak a védekezésben elkövetett kis pitlicséré hibák, hanem úgy enblock az egész. A vaktában felrúgott hosszú labdák, mérhetetlen mennyiségű pontatlan passzok. Forgolódás a labdával a 16 os előtt, majd labdavesztés--> fejfogás, Lassú labdakihozatalok.
Már amikor Arajuo hozza ki a labdát és látom, hogy a tekintete nem is fordul jobbra, csak balra, akkor tudom, hogy a következő megoldás, egy BEFU passz Baldénak. Aki ha eléri és mondjuk sikerül neki levennie, akkor 90% biztonsággal tudom mondani, hogy belerúgja a védőkbe azt...
Szóval lehet szidni a támadóinkat, de sajnos észre kell venni, hogy a középen és elől vagyunk bajban.. Hanem sajnos hátul. És erre vagyunk a legkevesebben is...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7375
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.15. 07:57:15

FCBsteve írta:
2024.01.15. 06:30:29
Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, kinek kellett volna a jobb szélen védekeznie?
Jelen helyzetben a Kounde/Araujo párost látom egyedüli opciónak... Eddig Araujo valamennyire megoldotta, most látványosan nem...
Totál mindegy, kit dobsz ki, mert a Madrid fél éve szélső nélkül játszik, ha nem is teljesen klasszikusan vett két csatárral, de hasonlóval. Xavi erről nem kapta meg a memót. Felmerül, hogy ha két klasszis játékos is középen jön, akkor talán ott fontosabb lenne a legjobb védőnk, mint egy nem létező szélsőre tenni.
Ezt lehetett előre látni, láttuk is. Az viszont ennél még nagyobb baj, hogy kapunk emiatt két gólt 10 perc alatt, és csakazért sem hajlandó őket megcserélni. A tavaly-tavalyelőtti húzása már meccs előtt is tetszett a többségnek, akkor volt értelme, klasszikus centerrel és klasszikus szélsővel tolták, ahol Vini volt a veszélyesebb. Most semmi értelme nem volt, semmi oka nem lehetett rá, mert nincs ott Madridi játékos (néha Vini ottmarad hogy nyisson Bellinghamnek, aki még nagyobb játékos, és méginkább kéne rá Ara...), és a két klasszis megy középen, Araujotól nem zavartatva, kb mintha Mózesként nyitottuk volna fel a saját védelmi tengerünket, hogy kényelmesen átmehessenek.

És hát Bellingham. Tavaly Vinit kellett megfogni, oké, idén nem. Eleve ugye ez sem sikerült, de tételezzük fel, hogy Vini vonalszélsőt játszik továbbra is, és Ara megfogja ott. Nem az a fő veszély már egy ideje.

Konkrétan az első 3 gól nem történik meg, ha Araujo belül van. Mindháromnál hátulról, egy értelmetlen posztról kellett érkeznie, mindhármat megoldotta volna szemből, a tizis eset meg soha semmilyen valóságban nem alakult volna ki, ha nem hátulról kellett volna érkeznie megint.

Én nagyon sajnálom Xavit, de van pár horror döntése, ami idén kupába és pontokba került. Lewy, Araujo, stb. Nekem maximálisan tetszett az első másfél éve, akkor is, ha volt benne pár hiba, ennél többet kb lehetetlen lett volna kihozni a dologból, az első féléve a csoda határait súrolta, kicsit a második is a BL-en kívül. De amit idén csinál, az katasztrofális, sokáig védtem, de kicsit elfogyott már a türelmem 1-2 hónapja, a múltból meg sajna nem lehet megélni. Semelyik más klubnál nem fér bele. Nálunk sem fog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2493
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.15. 07:49:10

Peter írta:
2024.01.15. 01:09:38
Arról olyan sok szép gondolat születik, hogy miről nem tehet Xavi.
Felmentések, kifogások, anyagiak....
Tényleg kiváncsian olvasnék olyat (is), hogy mi az amit Xavi oldalára pozitívumként ebben a szezonban ilyen szép sorba lehetne sorolni?
Teljesen felesleges az edzői poszton tartani, mert a problémákat nem tudja kiküszöbölni. Húzhatjuk ezt évekig, de semmi értelme, csak egy helyben fogunk toporogni. Nem biztos, hogy mással előrébb jutunk, de vele biztosan nem. Így sok értelme nincs a maradásának. Más sem garancia, de legalább az esélyt megadnánk magunknak.

Ahogy azt sem látta, hogy nem az a legfontosabb, hogy két vagy három belső védőt rak a pályára. Hanem az, hogy mennyire vannak felhúzódva. Három belső védővel játszottunk, de nem ért semmit, mert mindegyik az ellenfél térfeléig húzódott fel. A szokásos gólokat kaptuk, olyanolyanokat, amiket évek óta állandóan kapunk. Ha a védelem az ellenfél térfeléig húzódik, és félpályányi területet hagy maga mögött, teljesen mindegy, hogy labdavesztés után két vagy három ember fog lóhalálában visszafelé iszkolni, amikor mögéjük kerülnek.

Kínos helyzetbe hozza a vezetőséget, mert egy klubikont kirúgni nem egy elegáns dolog. Megkönnyítené a helyzetet, ha a szezon végén ő maga megköszönné a lehetőséget, és lemondana.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.15. 07:09:38

Peter írta:
2024.01.15. 01:09:38
Arról olyan sok szép gondolat születik, hogy miről nem tehet Xavi.
Felmentések, kifogások, anyagiak....
Tényleg kiváncsian olvasnék olyat (is), hogy mi az amit Xavi oldalára pozitívumként ebben a szezonban ilyen szép sorba lehetne sorolni?

Vajon mi az, amiről tehet Xavi?
Próbáljuk meg ezt a szezont alapul venni. A jelen az érdekes, a múlt szép volt, de elmúlt és a keret is változott....(Gündogan, Cancelo, Félix)
Xavi mit tett hozzá ehhez a kerethez?
Nem szabad bántani Xavit, hiszen még az építkezés közepén tart.
Adni kell még több időt neki. Hagyjuk dolgozni.
Ki gondolhatta volna előre, hogy Araujo-Kounde csere (újból) nem fog bejönni?
Mindenki hibázhat.
Szinte kicserélte az egész keretet, de nem jött be. Na bumm. Nem láthatta előre, hogy szinte senki nem vál be a keze alatt. Majd kicserélünk (újra) mindenkit minőségibbre és jók leszünk.
Ha valakiben, Xaviban meg van a Barca DNS csak a játékosok nem elég jók hozzá.
Mit várunk tőle, neki nincs egy Messije.

Remélem semmit sem hagytam ki...
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 613
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.01.15. 06:30:29

baas11 írta:
2024.01.14. 23:37:08
Sajnos a védelem totál összeomlott es mindezt kb 10 perc alatt … kaptunk 4 óvodás gólt !!! ( fel pályáról dobálták a golpasszokat vicc )

Nincs hova bújni , ez kegyetlenül megmutatta amit szeptember óta is látunk hétről hétre csak valamivel mindig megmagyaraztuk ( magunknak) …

Ezt benezte Xavi marmint h Araujo jobb szel de az olasz se hülye nyilván egyel beljebb tolta a brazilt … es káosz lett !
Kounde rém gyenge lassu es helyezkedés ben sem tud korrigálni Baldeban meg annyi kreativitás van mind egy darab fakockaban !
De nem ez a gond hanem a trend ….

Bar Cancelo Araujo Inigo/ Cris Balde val szerintem nem igy alakul sőt de ezt nem lehet végletekig magyarázni a kifogásokat …

Pénz : ?! … most vettük 40 millio euróért egy kölyköt !!!!
Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, kinek kellett volna a jobb szélen védekeznie?
Jelen helyzetben a Kounde/Araujo párost látom egyedüli opciónak... Eddig Araujo valamennyire megoldotta, most látványosan nem...

És kinek Balde helyett??? Egy B játékosnak? Mert ott még opció sincs...

Pénz: ez mire megjegyzés?
Nem kellett volna hozni Vitor-t? Vagy attól, hogy egy játékost (nagy nehezen) be tudunk regisztrálni, szerinted hazudik a vezetőség és nem akarnak költeni??? :)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.15. 01:09:38

Arról olyan sok szép gondolat születik, hogy miről nem tehet Xavi.
Felmentések, kifogások, anyagiak....
Tényleg kiváncsian olvasnék olyat (is), hogy mi az amit Xavi oldalára pozitívumként ebben a szezonban ilyen szép sorba lehetne sorolni?

Vajon mi az, amiről tehet Xavi?
Próbáljuk meg ezt a szezont alapul venni. A jelen az érdekes, a múlt szép volt, de elmúlt és a keret is változott....(Gündogan, Cancelo, Félix)
Xavi mit tett hozzá ehhez a kerethez?
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4511
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.14. 23:50:27

Nekem a legnagyobb szívfájdalmam az utolsó mondata a nyilatkozatából, ordít hogy nincs vkp-nk, és erre konkrétan nincs emberünk. Szerintem az utóbbi fél év az ittléte legmélyebb szakasza, de mindent nem varrnék a nyakába, persze ez a divat és a skicc, illetve mindig a vezetőedző bukik ha nem jön az eredmény, ezzel tisztában vagyok, de a sérülésekről nem tehet, és a borzasztóan rossz anyagi háttérről sem, és a rengeteg kihagyott ziccerről sem, arról sem, hogy nincs egy igazi klasszis aki a különbséget jelenti, hogy Romeu 3-5 m értéke volt a nyáron a költésünk, mikor a támadó sor alapja távozott. [auto_cenzúra] nehéz ez a helyzet, de innentől szerintem is csak feljebb lesz, talán ezzel a vereséggel egyértelmű lett, hogy a madris kb. minden tekintetben jobb idén, nekünk pedig elkell fogadni, hogy idén nem az arany a realitás.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1263
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.14. 23:37:08

Sajnos a védelem totál összeomlott es mindezt kb 10 perc alatt … kaptunk 4 óvodás gólt !!! ( fel pályáról dobálták a golpasszokat vicc )

Nincs hova bújni , ez kegyetlenül megmutatta amit szeptember óta is látunk hétről hétre csak valamivel mindig megmagyaraztuk ( magunknak) …

Ezt benezte Xavi marmint h Araujo jobb szel de az olasz se hülye nyilván egyel beljebb tolta a brazilt … es káosz lett !
Kounde rém gyenge lassu es helyezkedés ben sem tud korrigálni Baldeban meg annyi kreativitás van mind egy darab fakockaban !
De nem ez a gond hanem a trend ….

Bar Cancelo Araujo Inigo/ Cris Balde val szerintem nem igy alakul sőt de ezt nem lehet végletekig magyarázni a kifogásokat …

Középpálya : OK

Támadósor: 1,5 !!! eve kb nem létezik ( Lewat leszámítva ) ehhez nincs mit hozza futni..

Ferran es Roberto nyilván nem top rangadó szintű jatekosok ! Ma ez -2


Xavi maradjon ?
Csak könyörgöm ne mondjon mar ilyen Barca DNS meg Cruijjfizmus meg hasonló baromságokat közünk nincs hozza … es nem tudom h lesz-e valaha ha nem i akoor Xaviban van e mas is ? Különben … nem jutunk sehova !

Pénz : ?! … most vettük 40 millio euróért egy kölyköt !!!!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.14. 23:27:58

Sajnos en is ugy gondolom,hogy nem ez a godor alja.Egy ujabb Bayern alazast nem akarok atelni…
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.14. 23:23:59

Van egy rossz érzésem, hogy még nem értük el idén a mélypontot Xavival.
Lesznek még itt nagy égések, ahogy romlik a csapat morálja.
Idén a BL-ben újabb waterloo-t érzek, csak most Setien helyett Xavi lesz a " főszereplő".
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7375
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.14. 23:06:11

Andris írta:
2024.01.14. 22:57:58
Mehetünk, és megyünk is nyilván... de mondjuk szerintem ezek nem olyan célok, amik szakmailag indokolttá teszik, hogy soksok pénzt elköltsünk Xavi végkielégítésére, és egy új edző fizujára. Mármint egy bajnoki második hely (mondjuk a 3./4. helyett), és egy halvány remény, hogy könnyű sorsolásaink és könnyen vett egyenes kieséses köreink lesznek a BLben. Igazad van, összejöhet, de csak akkor, ha tényleg beválik az új edző, és tényleg nagyon szerencsés sorsolásunk van.
Én nem hiszem el, hogy végkielégítést kéne fizetnünk Xavinak. Annyiszor lenyilatkozta, hogy vala soha nem vesztünk egy fityinget sem, hogy már csak a saját arca miatt is közös szerződésbontás lenne ebből. De nem a saját arca miatt tenné, nem az a figura ő.

Persze, nyilván, az edzőnek be kell jönnie. De a váltások többsége bejön, legalább rövidtávon, az új impulzus miatt. Én sem úgy értettem, hogy nyilván ha hozzuk Contét, bemegyünk a döntőbe, csak én most egy új edzővel többet éreznék magunkban egy egyenes kieséses meccsen, plusz lökettel, plusz önbizalommal. Lutri, bármi megtörténhet, igen, kizúghatunk 5-2-es összesítéssel az új edzővel is az első fordulóban. Csak valahogy a lutri Xavi alatt rendre a másik oldalra billent. Sajnos. Eleinte ezzel nem volt akkora gondom, amilyen gödörben voltunk, de 2,5 év után sajna már nekem is súlyos problémáim akadnak már vele. És nem a mai meccs miatt, akármekkora orbitális, előre látható hibát követett el, mert az megesik, csoda, hogy már többször lemeccselte az öreget.

Deluigi, nem vagyok naiv, egy kérdést tettem fel, mert fogalmam sem volt róla, tudatlan vagyok teljesen a témában. Azt sem tudtam, hogy a taxis beleszámít, így nehezen logikázhattam ezalapján. (Már ha tényleg így van.) A gazdasági részt nem igazán szoktam követni még fórum szinten sem, mert nem értek hozzá, és nem is érdekel nagyon, azt rábízom a vezetőségre. Csak kíváncsi voltam ezzel a specifikus esettel kapcsolatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.14. 23:03:51

bence0330 írta:
2024.01.14. 22:10:04
Persze egyszer fektethetnénk pénzt az edzőbe is. Nem teljesen idevaló kérdés, de az edző/stáb fizetése nincs benne az ffp-ben, ugye?
nem hiszem, hogy ennyire naiv vagy

a kezisek fizetese IS, a takarito szemelyzet fizuja, a tevesek bere, a taxik berlese IS beleszamit, miert pont az edzo fizetese ne szamitana bele az ffp-be?
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.01.14. 23:01:31

bunga írta:
2024.01.14. 22:27:32
Ragadjunk ki egy elemet. Xavi kitalált egy taktikát Vinicius közömbösítésére. Látványosan nem jött be. Erre képtelen volt levonni a tanulságot: megcserélni a szerepköröket a védelemben. A megszégyenített Ara büntetőt produkál. És még ezután se hozza le a pályáról. Ha ő képtelen felülbírálni önmagát, az a pályaalkalmasságot veti fel.
Nem most találta ki, ez egy évvel ezelőtt működött. Csak ez a csapat annyira lezüllött, hogy már védekezés sincs. Egyébként Araujo embere rúgott három gólt, és Araujo rendezett ámokfutást, ne mentsük már föl.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.14. 22:57:58

bence0330 írta:
2024.01.14. 22:54:18
Andris írta:
2024.01.14. 22:49:11
...meg BL elődöntősök leszünk.
Na ez az, ami pont lehetséges. Az elmúlt évekből is rendre volt rá példa (botladozó BM - főlényes BL győzelem, vérgyenge CFC - BL győzelem, azonnal a váltások után.

Két lutri párharcot kell megnyerni hozzá, az elsőn papíron még esélyesek is vagyunk. Erre a Villarreal is képes, vagy egy Hoffenheim. Csak nekik több szerencse kell hozzá. Pont egy BL meneteléshez jöhet jól egy hirtelen impact, aki mondjuk önbizalmat tud adni a játékosoknak, kihozni belőlük a maxost, stb. Xavi ebben sajnos nagyon gyenge.

Bajnokok szűk kerettel már nem lennénk senkivel, az tuti. Girona visszaeséssel mehetünk a 2. helyért azért még reálisan.
Mehetünk, és megyünk is nyilván... de mondjuk szerintem ezek nem olyan célok, amik szakmailag indokolttá teszik, hogy soksok pénzt elköltsünk Xavi végkielégítésére, és egy új edző fizujára. Mármint egy bajnoki második hely (mondjuk a 3./4. helyett), és egy halvány remény, hogy könnyű sorsolásaink és könnyen vett egyenes kieséses köreink lesznek a BLben. Igazad van, összejöhet, de csak akkor, ha tényleg beválik az új edző, és tényleg nagyon szerencsés sorsolásunk van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7375
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.14. 22:54:18

Andris írta:
2024.01.14. 22:49:11
...meg BL elődöntősök leszünk.
Na ez az, ami pont lehetséges. Az elmúlt évekből is rendre volt rá példa (botladozó BM - főlényes BL győzelem, vérgyenge CFC - BL győzelem, azonnal a váltások után.

Két lutri párharcot kell megnyerni hozzá, az elsőn papíron még esélyesek is vagyunk. Erre a Villarreal is képes, vagy egy Hoffenheim. Csak nekik több szerencse kell hozzá. Pont egy BL meneteléshez jöhet jól egy hirtelen impact, aki mondjuk önbizalmat tud adni a játékosoknak, kihozni belőlük a maxost, stb. Xavi ebben sajnos nagyon gyenge.

Bajnokok szűk kerettel már nem lennénk senkivel, az tuti. Girona visszaeséssel mehetünk a 2. helyért azért még reálisan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.14. 22:49:11

Troym írta:
2024.01.14. 22:42:55
Xavi: "Disappointment, sadness, we have never been easy, we must ask the supporters for forgiveness. Barça will come back."
Xavi: "I believe in our project until the end of the season."

Gondolom ezzel azt mondja, ő csak szezon végén távozik magától, úgyhogy Laportán a világ szeme, mi legyen.
De a pénzzel kapcsolatos kifogás nem elfogadható, ha szakmailag váltás szükséges. Ha van pénz ilyen-olyan középpályásokat nézegetni, akkor legyen edzőre is, mert megfeneklett a mutatvány. Több, mint valószínű, hogy nagyobb hatása lenne a csapatra egy edzőnek, mint egy bármilyen érkező játékosnak. Ha kitart Xavi mellett, akkor meg innentől ő a felelős, ha bejön, ha nem.
Szerintem ezzel nem Laportának üzent, hanem a szurkolóknak és újságíróknak. Ha úgy tetszik, akkor letétbe helyezte a felmondását szezon végére, amennyiben nagyon alulteljesítenénk. Örülök, hogy ezt választotta, mert ez egy új, hangzatos elem, és leveszi a felelősséget a játékosok válláról (a maiért).

A pénzzel kapcsolatos kifogás pedig nagyonis elfogadható, ameddig szakmailag nem szükséges a váltás. Szerintem szakmailag akkor szükséges a váltás, ha a csapat létbiztonsága kerül reális veszélybe (pl kiesés az első osztályból, vagy kiesés a BLt érő helyekről). Máskülönben csak a szezon teljes megfordítása lenne az a szakmai szükség, ezt meg aligha gondolhatjuk komolyan jelenleg. Mármint azt, hogy jön valaki más és pl vele majd bajnokok meg BL elődöntősök leszünk.
A középpályások vásárlásáról nekem az a véleményem, hogy ha Január 14.én nem látjuk biztosan a sajtóból, hogy ki(k)ért megyünk keményen, akkor nincs is komoly szándék. Ennek pedig valszeg anyagi természete van, leginkább.
davi10 írta:
2024.01.14. 22:45:50
1 meccsel kevesebbet játszva, de jelenleg is 4.-ek vagyunk. Megyünk idegenbe a Betis-hez, akik ha jól látom otthon idén veretlenek.
Tök jó az optimizmusod, de ne mondd már, hogy nincs erre matek meg forgatókönyv.
Sztem a Betist meg kéne ennünk reggelire, a két csapat játékfelfogásából adódóan. Bár most nehéz lesz felállni a padlóról, de egyelőre még nem adok predikciót :D majd pénteken, szombaton.
A matek alatt most inkább valószínűségeket értek, nem pedig pont matekot, hiszen utóbbi alapján még a Betis is lehet bajnok a Real előtt.
Én nem tudom elképzelni azt, hogy a Girona, Atletico, Bilbao hármasból idén kettő is előttünk végezzen. :|
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7375
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.14. 22:46:39

Zsolti írta:
2024.01.14. 22:43:36
Mourinho ha jol sejtem lassan munka nelkuli lesz.😃
Hamarabb íratnék alá Xavival egy 40 éves szerződést. :D Nyilván soha nem is jönne ide, meg Laporta sem hívná ide soha az ő szellemiségével, eljárt felette az idő amúgy is. Egy friss diplomás üzbég edzőt is hamarabb hoznék. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6690
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.14. 22:45:50

Andris írta:
2024.01.14. 22:33:52

Továbbra is féltávnál vagyunk, szerintem nincs olyan matek, és nincs olyan történet se, amivel alá lehetne támasztani azt, hogy ezen a ponton veszélyben a dobogónk.

Abban kiegyezhetünk talán, hogy a madriddal való versenyfutás a bajnokságért már nem tűnik reálisnak, és ehhez nagyban hozzájárult a mai meccs (érzésre). Abban is, hogy ennyi jó csapatból odaérhet még valaki elénk, mert nagyon lent vagyunk lélektanilag. De hogy a madrid, és még kettő is megelőzzön... majd térjünk rá vissza március végén. :)
1 meccsel kevesebbet játszva, de jelenleg is 4.-ek vagyunk. Megyünk idegenbe a Betis-hez, akik ha jól látom otthon idén veretlenek.
Tök jó az optimizmusod, de ne mondd már, hogy nincs erre matek meg forgatókönyv.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.14. 22:43:36

Mourinho ha jol sejtem lassan munka nelkuli lesz.😃
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2670
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.14. 22:42:55

Xavi: "Disappointment, sadness, we have never been easy, we must ask the supporters for forgiveness. Barça will come back."
Xavi: "I believe in our project until the end of the season."

Gondolom ezzel azt mondja, ő csak szezon végén távozik magától, úgyhogy Laportán a világ szeme, mi legyen.
De a pénzzel kapcsolatos kifogás nem elfogadható, ha szakmailag váltás szükséges. Ha van pénz ilyen-olyan középpályásokat nézegetni, akkor legyen edzőre is, mert megfeneklett a mutatvány. Több, mint valószínű, hogy nagyobb hatása lenne a csapatra egy edzőnek, mint egy bármilyen érkező játékosnak. Ha kitart Xavi mellett, akkor meg innentől ő a felelős, ha bejön, ha nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.01.14. 22:43:49-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7375
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.14. 22:40:25

Én most nagyon várom, mit mond. Ha nem mondja ki, hogy hatalmasat hibázott, akkor kicsit elássa magát nálam. Ha kimondja, akkor legalább látni lehet, hogy tanult a dologból, és a felállást nem egy 1 évvel ezelőtti madridhoz kell igazítani. Mintha idei meccsüket nem is látta volna, hogy már nem 3 támadóznak, Vini nem a szélen nyomul, stb.

Nm is értem, mi volt ez. Lehet amúgy, hogy csak a másodedzőt kéne első körben leváltani, legalább pár hónapra, valaki olyanra, aki ellentmond neki bátrabban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.14. 22:33:52

davi10 írta:
2024.01.14. 22:24:08
Andris írta:
2024.01.14. 22:11:31
Azt gondolom, hogy ilyen környezetben, és az önbizalmukkal ilyen mélyen már valóban neccesnek tűnik. Mármint a visszakormányzás. A bajnoki dobogó szerintem nem kéne hogy veszélyben legyen csak azért, mert a madrid most nyilvánvalóan sokkal jobb nálunk. Ezt csak a csalódottság mondatja veled, nem a realitásról van szó.

Mindettől függetlenül a Barca nem engedheti meg magának anyagilag az edző elbocsátását, pláne nem új edző idehozatalát. És sportszakmailag is erősen kérdőjeles (általánosságban), hogy egy nem kieső (vagy BLt érő helyről kieső) helyen lévő csapat esetében az edzőváltás indokolható-e szezon közben.
A Girona 8 ponttal van előttünk, az Atleti meg csak 3-mal mögöttünk. A csapatok formáját elnézve nagyon nem lehetetlen a 4. hely.

Nem kell a világ pénzét elverni edzőkre, biztos van, aki normális fizuért jönne. Legrosszabb esetben beugrik Marquez, ha vállalja. Laporta szerintem ha nagyon akarja, megoldja. Márpedig a közvetítésen bevágott képek alapjan elég rendesen lepörgött előtte az élete ma este.
A Girona épp ma vesztett pontokat, egyelőre még nem dőlt meg velük kapcsolatban az a lehetséges forgatókönyv, amit olyan gyakran látunk.. meglepetés kiscsapatként simán kipukkanhatnak 15-20 meccs alatt, ugyanolyan erővel, ahogy 15-20 meccs alatt tabellavezetők lettek.
Az Atletico éppen bűn rossz formában van. A Bilbao jön fel, de a Sociedad és a Betis kb kiszállt.
Továbbra is féltávnál vagyunk, szerintem nincs olyan matek, és nincs olyan történet se, amivel alá lehetne támasztani azt, hogy ezen a ponton veszélyben a dobogónk.

Abban kiegyezhetünk talán, hogy a madriddal való versenyfutás a bajnokságért már nem tűnik reálisnak, és ehhez nagyban hozzájárult a mai meccs (érzésre). Abban is, hogy ennyi jó csapatból odaérhet még valaki elénk, mert nagyon lent vagyunk lélektanilag. De hogy a madrid, és még kettő is megelőzzön... majd térjünk rá vissza március végén. :)

Xavival kapcsolatban most nem fogok védelmezőleg fellépni, bár tartom azt, hogy szerintem se játékosokat, se őt nem érdemes és nem jogos egyszemélyben elővenni a maiért. A távozása nyilván nem reális továbbra sem, ha csak nem történik valami szélsőséges dolog. Akkor meg ráérek a szezon végén értékelni őt. Tavaly utcahosszal vezettük a bajnoskágot, és rommá vertük játékban a madridot a szuperkupában. Ez kb ilyentájt volt, januárban. Aztán vajon az akkori hangulat és megítélés maradt meg Xavi munkásságáról a szezon végére? Azt hiszem, hogy nem. Ez most is megváltozhat majd ugyanígy.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.14. 22:27:32

Ragadjunk ki egy elemet. Xavi kitalált egy taktikát Vinicius közömbösítésére. Látványosan nem jött be. Erre képtelen volt levonni a tanulságot: megcserélni a szerepköröket a védelemben. A megszégyenített Ara büntetőt produkál. És még ezután se hozza le a pályáról. Ha ő képtelen felülbírálni önmagát, az a pályaalkalmasságot veti fel.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.01.14. 22:24:24

Engem nem az dühít, hogy kaptunk megint 4 gólt, vagy hogy elment egy kupa, hanem hogy miért csinál ilyen orbitális baromságot megint? Tavaly azért nyertünk meg 4/3 klasszikót, mert konkrétan lemeccselte Carlo-t, aki amúgy a világ egyik, hanem a legtapasztaltabb edzője. Most meg tálcán kínáltuk a Realnak és Viniciusnak a helyzeteket. Az egyetlen védő a csapatban (de lehet a ligában is) aki meg tudja állítani a brazilt meg nézte az oldalvonalnál az egészet. Ez valami Guardiola fétish?

Én csak azért nem akarok edzőváltást, mert úgyis megint egy újabb tapasztalatlan, volt játékosunk fog leülni. Ugyanakkor meg Xavi ebben a szezonban bizonyítja azt, hogy nem ő lesz az az edző, akinek majd egy erősebb keretet kell adni, meg elkölteni a kívánsága szerint a pénzt, amit igazolásokra lehet fordítani.
Válasz küldése