Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.11. 21:34:14

Nyilván az újságírók is provokálják az edzőket, de Xavi is egyre inkább elmegy ebbe a nárcisztikus irányba, amit Koemantól is láthattunk... Remélem mikor Barca DNS-t mondunk, akkor nem a nárcisztikus személyiségzavarra gondolunk :)

Elmegy, mert nagy a nyomás, de amúgy ő nagyon jól végzi szerinte a dolgát. Na mindegy. A Realról múltkor Ancelotti ezt nyilatkozta: "Ennek a csapatnak az a legnagyobb erőssége, hogy ilyen körülmények között is ilyen elhivatottan és ilyen hozzáállással tudják belevetni magukat a mérkőzésbe. A minőség a legfontosabb dolog, de ha mindezt elhivatottsággal és ilyen hozzáállással tudod kombinálni, akkor a legmagasabb szinten tudsz játszani."
És tényleg itt a kulcs. Heteken át játszottak úgy, hogy nem is nagyon tudtak csatárt tenni a sérült csatár helyére. Vini helyett Joselu, vagy ő sem volt elérhető. Mit csináltak? Hát Vini helyett más, pl Joselu lőtte a gólokat. A múltkori meccsükön nem tudtak belső védőt a csapatba tenni, hát játszottak mások a belső védők helyén. Semmi görcsösség, félelem nem volt a csapatban, mindenki tette a szokásos szürke módban a dolgát.

És ez az amit igazából Xavitól nem kaptunk, pedig a legfontosabb lett volna. Önbizalom, magabiztosság, kihozni a játékosokból a maximumot... de mindenki teljesítménye hullámzik, teljesen anyátlanok. Aki gólerős volt máshol, az nálunk nem az stb. Bárki lesz az utód, remélem ez lesz, amit rendbe rak és nem attól kell félni minden meccsen, hogy mikor remegnek meg a lábak...

China: Xavinak hatalmas mozgástere volt, százmilliókat költöttek a kéréseire, illetve trükkös (szerintem) középtávon nagyon káros kölcsönjátékosokkal folyamatosan kapta a paripát. Rendben, mondjuk, hogy Xavinak volt jó szeme a fiatalokhoz, bár szerintem ez sem ül annyira, szerencséje volt ezzel a generációval. Minguesat pl azonnal elzavarta, pedig nem volt annyira rossz, szerintem ott volt a lehetőség benne, csak dolgozni kellett volna vele. Szerintem épp az a gond, hogy Xavinak sok mozgástere volt, erősen a jövőt szórakozták el Laportáék, de ne legyen igazam persze. Most meg arra fogjuk, hogy rövid a pad... Mások is mindig tele vannak sérültekkel és a Real örült volna, ha Vini helyett mondjuk Raphinhát, vagy Ferrant, vagy Felixet tudtak volna betenni. Más csapatokban sem kap játékpercet az a plusz 4 ember, akiket a padra neveznek, ez az igazság. Kíváncsi leszek kap-e ennyi mozgásteret Xavi utóda. Nagyon remélem, hogy nem amúgy. Így is elég gond lesz a kölcsönjátékosok és az ezeréves Lewa sorsa.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.11. 16:42:12

Azért azt nem lehet elvitatni, hogy az ő érdeme néhány fiatal beépítésének elkezdése, még ha részben a kényszer is szülte.
Guiu például tejesen a semmiből jött. Még az Atleticben sem kapott igazán lehetőséget, de nem a "rutinos", Pichichi jelölt Pau Victor jött fel, Fort is hirtelen beszállt még balhátvédként is, Yamal gyakorlatilag kezdőjátékossá vált, Cubarsí helyett sem Fayé jött vagy átállni 3 védőre, De Jongot visszarendelni stb.
Cancelo igazolását is erőltette, amit Laporta elég ügyesen megoldott és szerintem most simán top 3-as a posztján, sőt bh-ként is elit.
Gündogant is elsősorban ő vadászta le és lehetne sorolni.
Megnézném azt az edzőt, aki az első csapatból egy kezdőt sem tudna kiállítani mire menne, akár eredmény, akár játék szempontjáól.
Ha jöhetett volna Kimmich vagy még 1-2 hasonló nívójú játékos, ahogy a nagyobb csapatok 90 %-ánál kicsit más lenne a leányzó fekvése.
Lucho elment a PSG-hez, szabad kezet, végtelen pénzt kapott, a BL csoportból csak jobb gólkülönbséggel csúszott tovább, ten Cate már máodik nyara után ég a MU-val nemzetközi és hazai szinten is.
Artetanak kb. 4 év és euro százmilliók kellettek, hogy eredménye legyen. Pocchettino úgy bőg folyamatosan a Chelsea-vel, hogy rossz nézni.
Xavi másfél évet kapott minimális mozgástérrel, 17-18 éves kölykökre építve, egy vadonatúj csapattal, akik még egymást sem ismerték, ráadásul képes volt eredményeket felmutatni már az első évében, de megy az elégedetlenség. Úgyhogy el lehetne gondolkodni kivel mennyivel lehetne jobb vagy egyáltalán ki jönne el ilyen körülményekbe.

Engem az se zavarna, ha 1-2 évig nem jönnének a kupák, de elindulna egy csapatépítés, ami szerintem el is indult. Ha jön egy új edző lehet, hogy kezdődhetne újra, de neki nem lenne 300-400 milliója nyaranta játékosokat venni.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 613
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.02.11. 13:32:55

Én inkább részsikernek nevezném, mint felszállóágnak, Xavi munkáját.
Xavi érdeme a bajnoki szereplésünk feljavulása+ bajnoki cím, de a BL- ben semmi maradandót nem mutatott, és a jól felépített taktikai játékkal is adós maradt.
Tegnap néztem a Bayern- Leverkusen rangadót. Na amit kitalált ( és játszat) Xabi Alonso, azt várnám el a mi csapatunktól is. Gyors egyérintős passzok, háromszögelések, ebből való betörések.
Mintha ők játszanák, a "mi focinkat".
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.11. 12:55:19

A felszállóág szerintem megvolt: 22-es tavaszi menetelés, bajnoki cím a következő szezonban. Aztán valami elromlott, már az előző szezon végén nagyon visszaesett a játék, mégha az eredmények jöttek is még akkor.

Szerintem túl hamar feladta, illetve a támadások is túl korán jöttek a sajtótól, szukolóktól. Én legalábbis nem láttam reménytelennek a helyzetet.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 613
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.02.11. 11:49:00

Peter írta:
2024.02.03. 17:04:52
Olvasgatom a nyilatkozatait.
Nagy reményekkel vártam a munkáját, aztán egyre több észrevételt hozott ki belőlem (is), majd be kellett látni, hogy minden várakozással szemben, ez nem a "megfelelő idő és alkalom" volt a számára.
Nem állt össze a "tér, idő, karakter" megfelelő aránya, avagy nem tudott élni a lehetőségeivel....
Nekem is hasonló érzéseim vannak. Anno érkezése előtt tettek be az arab csapatától videókat néhányan ( ha még emlékszik valaki rá), amiben hasonlóan a Pep-féle csapathoz, gyors egyérintős labdajáratásokat, háromszögeléseket láthattunk. Azt gondoltam vele újra felszállóágba kerül a csapat. Ebből sajnos semmit nem láttunk a Barcelonában. Hogy mi történhetett vele és a stábjával egyenlőre rejtély.
Mint, ahogy az is, miért nem tudta használni (taktikát kidolgozni) a keze alá adott/kapott játékosokat.


Egy jó kis írás az edzői munka árnyoldalairól, a kiégésről.
https://telex.hu/sport/2024/02/07/futba ... s-egeszseg
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.02.05. 12:28:30

Hansi Flick is already learning Spanish. The former Coach of the German Nationalteam is looking for a new challenge in the summer and the job at FC Barcelona would appeal to him @BILD_Sport
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3328
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.03. 17:04:52

Olvasgatom a nyilatkozatait.
Nagy reményekkel vártam a munkáját, aztán egyre több észrevételt hozott ki belőlem (is), majd be kellett látni, hogy minden várakozással szemben, ez nem a "megfelelő idő és alkalom" volt a számára.
Nem állt össze a "tér, idő, karakter" megfelelő aránya, avagy nem tudott élni a lehetőségeivel....

bence0330 írta:
2024.01.31. 23:56:02
szerintem egyenesen a bravúr kategória volt
A bravúr önmagában az egy nagyon klassz dolog, de akkor ér valamit, a pillanatnyi váratlan sikernél többet, ha a belőle nyert tanulságokat a bravúrt elérő megfelelően kihasználja önmagának a további fejlődése érdekében.

Van, amikor a kevesebb néha több és a stabil fejlődéssel elért siker már nem is bravúr, hanem magától értetődő lesz....:lol:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.02.01. 18:32:44

Kicsit megkésve:
Saviola írta:
2024.01.28. 14:02:34
:)

Nem a kritikával van a probléma, hanem azzal, ahogy megfogalmazásra kerül.

Nem mindegy, hogy közlöd a pincérrel, hogy ez bizony ehetetlen volt és figyeljenek erre a jövőben, aztán ha következő alkalommal is hasonló ételt tesznek eléd, akkor nem mész többet. Vagy felborítod az asztalt, leköpöd a felszolgálót, elküldöd a szakácsot a kumma anyjába, majd felgyújtod az egész éttermet.

Ez a különbség.
Értem, egyetértek.
Alcantara írta:
2024.01.28. 13:57:50
Az év kommentje nálam. Elegáns, frappáns...és igaz is. :D
Köszönöm szépen. :D
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.01. 17:35:49

dingdong írta:
2024.02.01. 16:01:52
Korábban is írta valaki, hogy nem érti a FR lenézettségét. Én sem értem. Azt sem értem miből gondolják itt sokan, hogy ten cate végezte az érdemi munkát. Lassan 20 éve volt de én nem emlékszem rá, hogy ez akkor köztudott lett volna. Sem a barcás ideje előtt sem utána nem bizonyította be hogy egy edző zseni. Ezekszerint csak lehetett valami jó a közös munkában. A segédedző a vezetőedző jobb keze. Jól végezte a munkáját. Ennyi. A stábját az edző úgy válogatja össze, hogy a legjobb emberek dolgozzanak vele ne másodhegedűs kutyaütők (vagy rokonok/barátok). Ez igenis erény.
Egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy Eto'o kidőlése nélkül valószínűleg a 2006-2007-es szezonban is bucira verjük a mezőnyt. Több mint 10 év off után persze aligha fog vezetőedzőként visszatérni.
Grundel írta:
2024.02.01. 16:13:42
Ez nem az Flick aki szövetségi kapitányként is csődöt mondott?
Szövetségi kapitányként IS? A Bayernnel rövid időn belül mindent megnyert, tolt egy hatkupás évet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 17:27:06

Szerintem szövetségi kapitányként teljesen más skillek kellenek, mint egy hagyományos edzőnek, semmit nem lehet levonni abból, amit csinált a németeknél.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.02.01. 17:24:22

Grundel írta:
2024.02.01. 16:13:42
Az FC Barcelona tárgyalásokat kezdett Hansi Flickkel, hogy a következő szezonban átvegye a csapat irányítását. Az ismert újságíró, Christian Falk arról számolt be, hogy a Barca sportigazgatója, Deco, Joan Laporta elnök nevében vette fel a kapcsolatot a szakemberrel, hogy hivatalosan is jelezze, klub lehetséges opcióként számol vele.
https://sportposzt.com/oriasi-meglepete ... e_vignette
Ez nem az Flick aki szövetségi kapitányként is csődöt mondott?

Csak szövetségi kapitányként mondott csődöt Flick! Bayoroknál nem volt éppen tré a edzői pályafutása… azt hiszem nem egyezett a vezetőséggel és azért távozott
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.02.01. 16:13:42

Az FC Barcelona tárgyalásokat kezdett Hansi Flickkel, hogy a következő szezonban átvegye a csapat irányítását. Az ismert újságíró, Christian Falk arról számolt be, hogy a Barca sportigazgatója, Deco, Joan Laporta elnök nevében vette fel a kapcsolatot a szakemberrel, hogy hivatalosan is jelezze, klub lehetséges opcióként számol vele.
https://sportposzt.com/oriasi-meglepete ... e_vignette
Ez nem az Flick aki szövetségi kapitányként is csődöt mondott?
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.01. 16:01:52

Fernando írta:
2024.02.01. 15:21:49
Az, hogy Rijkaard meg jo emberekkel veszi magat korbe es ez ereny… hát nem tudom. Ez talan igaz lenne, ha egy jo orvosi csapatrol, megfelelo hatterstabrol lenne szo, de itt konkretan a munkakore jelentos reszet egy masik ember vegezte. Ezt bizonyitotta a csapat teljesitmenye is miutan TC lelepett. Ez nalam minden, csak nem ereny. Vagy pakkban lennenek reaktivalva? Larsson nem jonne vissza a padra? Szerintem az akkor az 5 évből 3 fantasztikus volt, de ne eljunk a multban.
Korábban is írta valaki, hogy nem érti a FR lenézettségét. Én sem értem. Azt sem értem miből gondolják itt sokan, hogy ten cate végezte az érdemi munkát. Lassan 20 éve volt de én nem emlékszem rá, hogy ez akkor köztudott lett volna. Sem a barcás ideje előtt sem utána nem bizonyította be hogy egy edző zseni. Ezekszerint csak lehetett valami jó a közös munkában. A segédedző a vezetőedző jobb keze. Jól végezte a munkáját. Ennyi. A stábját az edző úgy válogatja össze, hogy a legjobb emberek dolgozzanak vele ne másodhegedűs kutyaütők (vagy rokonok/barátok). Ez igenis erény.

Természetesen az ő visszahozatala egy blőd baromság amiből júniusig még tonna szám kapunk majd.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.01. 15:21:49

Ezert is irtam, hogy szarkazmus, sejtettem, hogy felreertheto lesz. Es igen, azt is irtam, hogy tul defenziv. Nagyjabol Simeone-féle a jatekrol valo felfogasa, bar mar Simeone is kezdi ezt elengedni, evrol evre tamadobb focit tol az Atma. Kizarolag a nyomas elbirasa volt a szempont amit felvazoltam. Nala senki se birna jobban.

Az, hogy Rijkaard meg jo emberekkel veszi magat korbe es ez ereny… hát nem tudom. Ez talan igaz lenne, ha egy jo orvosi csapatrol, megfelelo hatterstabrol lenne szo, de itt konkretan a munkakore jelentos reszet egy masik ember vegezte. Ezt bizonyitotta a csapat teljesitmenye is miutan TC lelepett. Ez nalam minden, csak nem ereny. Vagy pakkban lennenek reaktivalva? Larsson nem jonne vissza a padra? Szerintem az akkor az 5 évből 3 fantasztikus volt, de ne eljunk a multban.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.01. 14:51:20

Fernando írta:
2024.02.01. 14:06:46
Ha visszaemlekezel ult mellette egy bizonyos Ten Cate
Egy jó edzőnek ahhoz is van esze, hogy kikkel vetesse körbe magát, és nem tesót, sógort, komát, havert meg haver haverját alkalmazza. Véleményem szerint ez erény, nem gyengeség.

Mindkettőt írtam korábban, Rijkaardot persze viccesen. Elérte, amit akart, kisebb célokért nem töri magát.

Mielőtt nekiállnánk Conceicaót leírni, tegyük halkan hozzá, hogy pofás BL-futások fűződnek a nevéhez. Sokkal gyengébb kerettel tavaly is továbbjutott a csoportjából, csoportelsőként, ellentétben velünk. Pedig ő sosem kapott fél év alatt 200 millió eurót igazolásokra.
gránit írta:
2023.11.26. 11:20:02
Vagy reaktiváljuk Rijkaardot :mrgreen:


Sergio Conceicao lehetne még egy opció
Azért az elég nagy túlzás, hogy Mourinhónak két BL-címmel a semmire lenne nagy arca. Ugyanakkor szerintem nálunk nem jöhet szóba, a klub minden tartását feladná, ha egy olyan embernek adna zsíros állást, aki kezet emelt a klub edzőjére, és a klub ellen szított évekig. Ha Xavit kritizáltuk az unalmas 1-0-ák miatt, Mourinhótól valószínűleg pont ezt kapnánk.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.01. 14:06:46

gránit írta:
2024.02.01. 12:19:35
Rijkaardnak ezt a lenézettségét soha nem értettem. Hosszú évek lesajnáltsága után rajzolta fel a klubot a térképre, az első BL-győzelmünket szerezte. Voltak jó játékosai, de a jó játékosokból ki is kell hozni a legtöbbet, és ez a legtöbb edzőnek nem sikerül.

Xavi noname edzőként érkezett, ha akkor nem tiltakoztunk, most sem lenne fair bármelyik jelöltet emiatt megszólni. Pont mi vagyunk a példa arra, hogy nem kell nagy edzői múlt ahhoz, hogy valaki nagy edző lehessen.
Ha visszaemlekezel ult mellette egy bizonyos Ten Cate akirol mar akkor ugy hirlett, hogy sok utolag nyero strategiai elemnek az otletgazdaja volt. Miutan tavozott tolunk, Rijkaard is elegge lejtmenetbe rakta a csapatot. Ok egyutt voltak jok, ezt bizonyitja mindkettejuk Barca utani munkassaga. 11 eve eltavolodott az edzoi munkatol es a csaladjanak el, az elfutballtol pedig mar akkor mikor innen tavozott. Nem elvitatva az erdemeit, de majdhogynem szo szerint a nappali kanapejarol kizartnak tartom hogy birna hosszutavon azt a nyomast amit itt kapna.
Grundel írta:
2024.02.01. 12:23:30
Sérgio Conceição will leave FC Porto when his contract expires on June 30, per the
@cmjornal.

Ő is a jelöltek között szerepel. :)
Abszolut a legerosebb portugal kerettel a 3. helyre jo egy maximum 3 csapatos bajnoksagban. Nem reg a Sporting is oktatta oket. Nem hiszem, hogy o kellene nekunk.

Szerk.: Folyamatosan azt irom barki jon fel, hogy inkabb ne, de mazochista modjara vegiggondoltam azt a velemenyemet amiben nyelbol dobtam Mourinho-t. Ez az ember a rivaldafenyben él, amint kikerul onnan mintha nem motiválná semmi. Az egyetlen ember akinek van akkora arca, hogy elbirja a kritikakat amit kap. Lehet ez az arcoskodas is hianyzik picit az egesz csapatbol. Akkora onbizalma van a semmire, hogy at tud fordulni abba, hogy mindenki elhiszi, hogy tudja mit csinal. Nyilvan ez csak szarkazmus. Taktikailag nagyjabol meg most is egy top15-20-as edzo. Ettol fuggetlenul szerintem tul defenziv felfogasa van es nem ő kellene ide, de a realos multja miatt pikans dolog lenne.
Az én almom meg most is Guardiola, de szerintem no chance.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2024.02.01. 14:10:09-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.02.01. 12:23:30

Sérgio Conceição will leave FC Porto when his contract expires on June 30, per the
@cmjornal.

Ő is a jelöltek között szerepel. :)
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.01. 12:19:35

Rijkaardnak ezt a lenézettségét soha nem értettem. Hosszú évek lesajnáltsága után rajzolta fel a klubot a térképre, az első BL-győzelmünket szerezte. Voltak jó játékosai, de a jó játékosokból ki is kell hozni a legtöbbet, és ez a legtöbb edzőnek nem sikerül.

Xavi noname edzőként érkezett, ha akkor nem tiltakoztunk, most sem lenne fair bármelyik jelöltet emiatt megszólni. Pont mi vagyunk a példa arra, hogy nem kell nagy edzői múlt ahhoz, hogy valaki nagy edző lehessen.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.01. 11:39:10

https://en.as.com/soccer/barcelona-squa ... -season-n/
7 napos hír.
Azóta jött Felix ès Ferran sèrülèse.
18-ból 10 komoly izomsèrülès, ebben nincsenek benne a rövidebb izomsèrülèsek, mint Yamal, Balde, Christensen stb. sèrülèsei, amit 1-2 hèt alatt kihevertek.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1808
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 11:05:45

Fernando írta:
2024.02.01. 10:31:23
Tobb oldal lehozta, hogy Rijkaard johet vissza. Valoszinuleg egy kacsa oldalrol terjedt szet, de mar a transferwise is rumour-kent hozza le. Az ev vicce lenne ez a nosztalgiavonat. Az ember 11 éve nem iranyitott csapatot, de javitsatok ki ha tevedek. Ten Cate utan hatalmasat bukott ő is, plusz neki is volt egy Dinho-ja.
Remélem tényleg vicc,a felmerült edzők nagy része is az,de ez a holland vonal,hányszor kell még belesülni,hogy elengedjük?!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.01. 10:31:23

Tobb oldal lehozta, hogy Rijkaard johet vissza. Valoszinuleg egy kacsa oldalrol terjedt szet, de mar a transferwise is rumour-kent hozza le. Az ev vicce lenne ez a nosztalgiavonat. Az ember 11 éve nem iranyitott csapatot, de javitsatok ki ha tevedek. Ten Cate utan hatalmasat bukott ő is, plusz neki is volt egy Dinho-ja.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 827
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.02.01. 08:44:55

" javulnunk kell" - miota mondogatja ezt?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.31. 23:56:02

gránit írta:
2024.01.31. 23:50:23
Főleg úgy ne törjünk pálcát a jelöltek felett, hogy a jelenlegi edző mentőöve még két év után is az idő volt. Ha neki megadatott ennyi idő, az új embert ne írjuk le idő előtt.
A mondandód lényegi részével egyetértek, de azért Xavinál ne felejtsük el, hogy nem vártunk és vártunk 2,5 évet a semmire, hanem az első 1,5 éve a körülményekhez képest szerintem egyenesen a bravúr kategória volt, szóval azért igazából nem kellett óriási türelem. Néha jó foci volt (de akkor néha egyenesen Pep-szintű), néha meg nem. De az eredmények jöttek. Szóval akkora türelem azért nem kellett itt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.31. 23:50:23

Chino írta:
2024.01.31. 14:00:33
Antic kinevezése Setienéhez volt hasonló, (talán még Xavi kezdeti helyzetét is ide lehet venni) csak szezon közben ideiglenesen kapta meg a csapatot, amit van Gaal szanaszét vert és a béka segge alá ültetett.
Mondjuk mindkét edző nagyon jó munkát végzett, Anticot szívesen láttam volna tovább is, kb olyan csodát művelt a csapattal mint Xavi Koeman után. Ha megkapja azokat az embereket, mint Rijkaard (Ronaldinho, Eto'o, Deco, Guily, Messi, Puyol, Ini, Henke stb.) kíváncsi vagyok mire vitte volna.
Ez fura, mert korábban elég lekicsinylően nyilatkoztál arról a csapatról.
Chino írta:
2023.08.03. 10:23:23
Ehhez a 2006-os csapathoz meg annyi, hogy amolyan "egyszer volt Budán kutyavásár". Plusz nagyon megszépülnek az emlékek.
Peter írta:
2024.01.31. 17:43:45
"Kezdőként" Pep, hogyan kapott volna esélyt annó, Klopp is maradt volna Dortmundban?
Kloppra is rá lehetett volna mondani Dortmunban, hogy lufi, de éppen Liverpoolban gondolták ezt másként.
Az elnöki bizalom és szurkolói reményen kívül, milyen jogalap volt Xavi kinevezése? (ha már a De Zerbi példát írtál)

Visszatérve a fő gondolathoz, tehát ahhoz, hogy valaki sikereket érjen el, elkerülhetetlen, hogy előbb bizonyítási lehetőséget kapjon. Arról nem is beszélve, hogy a váratlan szárnyalások vagy a szerencse esetében az edző temérdek olyan tapasztalathoz és tudáshoz juthat, amit megfelelően megbecsülve és elraktározva a későbbi karrierje alatt a saját javára fordíthat.

Ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy ne lehetne szinte előre borítékolhatóan zsákutcának nyilvánítani néhány házasságot, ahogy azt sem lehet előre kijelenteni, hogy ő lesz a tuti.
Pontosan. Xavi edzőként pont noname volt, amikor a Barcelona edzőként leszerződtette. Előre ne törjünk pálcát a jelöltek felett, váltak már be a csapatnál relatíve fiatal edzők is, akiknek addig rövidke edzői múltjuk volt csak (például Rijkaard, Guardiola, Luis Enrique). Főleg úgy ne törjünk pálcát a jelöltek felett, hogy a jelenlegi edző mentőöve még két év után is az idő volt. Ha neki megadatott ennyi idő, az új embert ne írjuk le idő előtt.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.31. 18:21:39

Chino írta:
2024.01.31. 14:00:33

Őket azonban nem lehet párhuzamba állítani azzal ami edzőkérdésben az utóbbi időkben itt történt.
Teljesen igazad van. Anticot ha jól emlékszem ugyanugy takarította el Laporta ahogy most is néhány embert pl Pimienta a B-ből. Jó szezonja volt és volt opció a szerződésében hosszabbítani de ő saját embert akart. (Megjegyzem én is Rijkaard alatt kezdtem el barcát követni/nézni amikor jött dinho és az említett társak)

A mondandom lényege csak az volt, hogy eddig teljesen egyértelmű volt az irány. Nem nézek ki Laportából olyasmit ami a komfort zonáján kívül van pl német edzőt. Aztán maximum meglepődök.

Felőlem lehet öreg fiatal spanyol holland bármi csak amikor idejön legyenek világos elképzelései, elemezze ki a játékosokat mielőtt itt a helyszinen jön rá hogy romeu egyeneset nem tud rugni a labdába és azon se lepődjön meg, hogy a spanyol média és a szurkolók minden rossz mozdulatra erőteljesen is reagálnak.
Válasz küldése