Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
10
26%
Nem
28
74%
 
Szavazatok száma: 38
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.20. 09:47:38

Cseri írta:
2024.05.20. 08:47:50
Sonoma írta:
2024.05.20. 08:05:05

Ha már az eredmények és statisztika is szóba került.
-2020-ban is eljutottunk a 1/4 döntőig.
-Xavival 2x egymás után estünk ki a BL csoportkörből. Ezt a " bravúrt" más edzőnek nem (még) sikerült megcsinálni nálunk. Legutóbb ezt több mint 20 éve sikerült összehozni 1x.

Emlékeim szerint az első bl csoportkörös kiesését a szép emlékű Koemannal kezdtük, Xavinak talán két meccse volt abban a körben,a holland zsenit vajon mi akadályozta abban,hogy összegyűjtse a szükséges pontokat?
Rosszak az emlékeid.
A Benficával szemben 6-4-re álltunk a pont arányban, mikor Xavi átvette a csapatot. 3 hét múlva volt egymás ellen ( és otthon) a ki-ki mérkőzés, amit persze nem sikerült megnyerni. Majd idegenben sima vereség a Bayerntől.
Itt is a mi kezünkben lehetett volna a sorsunk, de nem éltünk vele. Mint oly sokszor 15' óta.
Nekem ez már elkeserítő, hogy mindenki ellenünk játsza a szezon legjobb meccsét. Én ezért preferálok egy tapasztalt edzőt.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.20. 09:15:27

FcBarcelona1 írta:
2024.05.20. 07:57:14

FCBSteve: mi a folytonosság, hogy évente elküldjük a fél keretet, mert nem értik a pozíciós játékot?
Most lehet eladják Araujot, mert az edző nem tudja megszervezni a védelmet sem, a rendelkezésre álló nem gyenge játékosokból. Leigazolják a pozíciós játékot értő Zubimendit, vagy Kimmichet. Azután rájövünk, hogy nem tudnak védekezni, a félpályáig feltolt védelemmel meg majd nyeljük a gólokat a lassú játékosokkal. Azután hagyjunk még egy évet Xavinak, és cseréljük le majd megint a fél keretet, amíg nem lesz egy új Messi és társai csapat a La Masiáról.
Itt nagyon nagy tévedésben vagy!

NEM Xavi kéri a játékosok eladását, alóla adják el őket...
Ezt kéne megérteni!!! Ő meg kénytelen jó képet vágni hozzá...

A ROSSZ GAZDÁLKODÁS, megismétlem, az FFP MEG NEM FELELÉS az EGYEDÜLI OKA, hogy FdJ, Araujo piacon van, hogy Balde, Raphi, Kounde, Chris is eladható.

Semmi köze Xavihoz, a pozíciós játékhoz, a Barca DNS-hez, csak vicces ezeken lovagolni...

Xavi rengetegszer nyilatkozta, hogy pl Araujo, FdJ alap játékosai, játszatja is őket - miért is akarna megszabadulni tőlük???

Tehát, AZ EDZŐ FELETT TÖRTÉNT korábbi rossz döntések (játékos politika) és gazdálkodás, elkerülhetetlen fejlesztések (Camp Nou), elnöki - részben marketing alapú - sztár igazolások (Lewy, Felix - bár őt én kedvelem) okai, hogy eladási kényszerben vagyunk, nem is tudom, hanyadik éve...
Ez Abde-k, Nico-k, Torre-k bőven elférnének csereként (ha vállalnák), HA LENNE ERRE FFP keret - DE NINCS!!!
Ez a pénz/FFP keret van meg a Madridnál, ezért "kényelmes" náluk ilyen szempontból a keret építés...

Fiatalok szempontjából van ottvan a RM BL sorozata hívószóként, nálunk még a folyamatos pénztelenség, amit a Messi korszak emléke és Xavi edzői jelenléte tud ellensúlyozni... Illetve Laporta pénzügyileg rizikós igazolásai... :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.20. 09:05:11

ElBartimaeus írta:
2024.05.20. 03:11:33
Ja, és hadd ne mondjam, hogy ez a mostani volt továbbra is az elmúlt hány? 5 év legjobb Bl menetelése a csapatnak? Annyira mégse nulla akkor ebben a sorozatban.
Azért menetelésnek ne hívjuk már azt, hogy túlmentünk egy közepecske erősségű csoporton, majd játszottunk az olasz 8-10. helyezett ellen.
Menetelés :lol:

Hihetetlen, hogy ez is érdemnek van felhozva, hogy bejutott a 8 közé a csapat. Tényleg? Mik vagyunk mi Celtic, Fenerbache, Fradi?
Ne vicceljetek már.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1819
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 08:47:50

Sonoma írta:
2024.05.20. 08:05:05

Ha már az eredmények és statisztika is szóba került.
-2020-ban is eljutottunk a 1/4 döntőig.
-Xavival 2x egymás után estünk ki a BL csoportkörből. Ezt a " bravúrt" más edzőnek nem (még) sikerült megcsinálni nálunk. Legutóbb ezt több mint 20 éve sikerült összehozni 1x.

Emlékeim szerint az első bl csoportkörös kiesését a szép emlékű Koemannal kezdtük, Xavinak talán két meccse volt abban a körben,a holland zsenit vajon mi akadályozta abban,hogy összegyűjtse a szükséges pontokat?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.20. 08:05:05

ElBartimaeus írta:
2024.05.20. 03:11:33
Ja, és hadd ne mondjam, hogy ez a mostani volt továbbra is az elmúlt hány? 5 év legjobb Bl menetelése a csapatnak? Annyira mégse nulla akkor ebben a sorozatban.
Ha már az eredmények és statisztika is szóba került.
-2020-ban is eljutottunk a 1/4 döntőig.
-Xavival 2x egymás után estünk ki a BL csoportkörből. Ezt a " bravúrt" más edzőnek nem (még) sikerült megcsinálni nálunk. Legutóbb ezt több mint 20 éve sikerült összehozni 1x.

Xavival nekem nem az a legfőbb problémám, hogy nem szállítja az eredményeket, kupákat. A mutatott játék az, ami nagyon nem tetszik. Nem látok fejlődést, sőt inkább visszaesést tapasztalatok csapatszinten.
Erőlteti a pozíciós játékot ( tiki-takát), de erre nincsenek felkészítve a játékosok se fizikálisan, se taktikailag. A csapat emiatt mentálisan is leeresztett idén, aminek a következménye az idei látványos összeomlások.
Plusz a játékosokat is rosszul kezeli. A mutatott teljesítmény sokszor nem mérvadó, vannak érinthetetlenek stb...
Nem látom a taktikai fejlődést sem Xavinál. Az, hogy időnként jól nyúlt bele a meccsbe még nem az. Tavaly még csak- csak kisérletezgetett különböző felállásokkal, idén már ez sincs.
Ha mégis felálltunk 4-4-2-be, akkor is Lewa kezdett. Nonszensz...
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.20. 07:57:14

LG írta:
2024.05.20. 06:22:22
A soha nem látott sérüléshullám az, amelynél csak ebben a szezonban volt néhány durvább (Newcaslte, Tottenham), de a Realnak is kijutott hasonló? Az, hogy a Spurs ott van a PL 5. helyén, a Real pedig bajnok és BL-döntőt játszik, az bravúr, nem a mi szezonunk.

Szerintem Laportáék pont azért erősítették meg a keretet nem kis áldozatok árán, hogy versenyképesek legyünk Európában, ezzel szemben az első komolyabb csapat ellen ugyanúgy elvéreztünk továbbra is, de mellette kiestünk a teljesen underdog Frankfurt ellen, és összejött a csoporkötös kiesés is. De persze nem volt szerencsénk. Xavi regnálása alatt egyszer sem volt az európai kupasorozatokban. Másoknak, akik szerényebb lehetőségekkel többet értek el ez alatt az időszak alatt, pedig volt, és meg is van magyarázva a dolog.

Ennyi erővel tavaly azért lettünk bajnokok, mert szerencsénk volt, a Realnak meg nem. Vagy ha mi nyerünk, akkor az a tudáson múlik, és megérdemelt, csak a többiek győzelme nem?
Nekem nem is ez a legnagyobb problémám. Nézhetetlen a játékunk. Örömködhetünk, hogy bejöttünk a 2. Helyre, behúzva plusz 10-15 milliót az 1-2. legerősebb, kerettel. De a Real játékával csak 1-1 játékos árán emelnek 10-15 milliókat. Most eladják 100+ millióért Rodrygot, ott van Guler, ès még igazolnak a helyére, vagy viszik Wirtzet. Mi a 100 milliós játékost is le tudjuk nullázni a pozíciós játékunkkal. Legalább a játék minőségét ne fogjuk már anyagi lehetőségekre a Girona után.
De ez rajtunk kívül mindenhol így megy, a Reál csak példa volt, de egy jó példa az anyagi helyzetünk miatt.
FCBSteve: mi a folytonosság, hogy évente elküldjük a fél keretet, mert nem értik a pozíciós játékot?
Most lehet eladják Araujot, mert az edző nem tudja megszervezni a védelmet sem, a rendelkezésre álló nem gyenge játékosokból. Leigazolják a pozíciós játékot értő Zubimendit, vagy Kimmichet. Azután rájövünk, hogy nem tudnak védekezni, a félpályáig feltolt védelemmel meg majd nyeljük a gólokat a lassú játékosokkal. Azután hagyjunk még egy évet Xavinak, és cseréljük le majd megint a fél keretet, amíg nem lesz egy új Messi és társai csapat a La Masiáról.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.05.20. 08:07:56-kor.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.20. 07:50:34

LG írta:
2024.05.20. 06:22:22
A soha nem látott sérüléshullám az, amelynél csak ebben a szezonban volt néhány durvább (Newcaslte, Tottenham), de a Realnak is kijutott hasonló? Az, hogy a Spurs ott van a PL 5. helyén, a Real pedig bajnok és BL-döntőt játszik, az bravúr, nem a mi szezonunk.

Szerintem Laportáék pont azért erősítették meg a keretet nem kis áldozatok árán, hogy versenyképesek legyünk Európában, ezzel szemben az első komolyabb csapat ellen ugyanúgy elvéreztünk továbbra is, de mellette kiestünk a teljesen underdog Frankfurt ellen, és összejött a csoporkötös kiesés is. De persze nem volt szerencsénk. Xavi regnálása alatt egyszer sem volt az európai kupasorozatokban. Másoknak, akik szerényebb lehetőségekkel többet értek el ez alatt az időszak alatt, pedig volt, és meg is van magyarázva a dolog.

Ennyi erővel tavaly azért lettünk bajnokok, mert szerencsénk volt, a Realnak meg nem. Vagy ha mi nyerünk, akkor az a tudáson múlik, és megérdemelt, csak a többiek győzelme nem?
Laporta keret erősítés EGYSZER történt igazán, toldozás-foldozás, illetve hangzatos ígéretek az, ami volt minden átigazolási időszakban... Az egyetlen keret erősítés után 2 kupát nyertünk.
Az egyenes kiesés szakasz apróságokon múlhat, ezért hivatkozunk a Liga bajnoki címre referenciaként (lásd pl ManCity eredményei), mert az a hosszú távú teljesítményt mutatja.
Tavaly igen, szerencsénk volt több alkalommal, Madrid idén ősszel volt szerencsés egy Bellingham-el, aki többször döntötte el meccseiket utolsó perces gólokkal. De, náluk a keret kevésbé cserélődik évről évre, egyszerűbb beépíteni újakat szép lassan - míg nálunk szinte mindenkit el kell adni minden szezon után.

Szurkolok Xabi Alonso-nak, hogy meglegyen a hibátlan történelmi szezon (már így is megvan)! De, jövő évtől derül majd ki, ez mennyire lesz fenntartható - klub befektetései, játékosok maradása, stb után derül ki, tarthatók-e az eredmények. Volt pl egy Leicester City féle fellángolás, aztán semmi. Gironára is kíváncsi vagyok ilyen szempontból, elkövetkező években kiderül.

Lényeg a lényeg, amit itt páran mondani próbálnak/próbálunk, hogy nyugalomra és folytonosságra van szükség egy építkezéshez, nem állandó csereberékre...
A játékos állomány terén ez a "nyugalom és állandóság" nincs meg - folyamatosan eladogatni kell a játékosokat, hogy FFP keretbe beleférjünk...
Lewy szerződése azt is mutatja, hogy sajnos a Laporta féle sztárigazolásokban sincs semmi új - maszlagoló, tényeket elfedő első 2 éves fizu, aztán utánam a vízözön...
Legalább edzői téren legyen folytonosság, ne a PSG korábbi, Bayern mostani dolgait kövessük ebben - mert utólag látszik, hiba volt így gondolkodni... Ahogy a Barcanál is látszott...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21268
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.20. 06:22:22

A soha nem látott sérüléshullám az, amelynél csak ebben a szezonban volt néhány durvább (Newcaslte, Tottenham), de a Realnak is kijutott hasonló? Az, hogy a Spurs ott van a PL 5. helyén, a Real pedig bajnok és BL-döntőt játszik, az bravúr, nem a mi szezonunk.

Szerintem Laportáék pont azért erősítették meg a keretet nem kis áldozatok árán, hogy versenyképesek legyünk Európában, ezzel szemben az első komolyabb csapat ellen ugyanúgy elvéreztünk továbbra is, de mellette kiestünk a teljesen underdog Frankfurt ellen, és összejött a csoporkötös kiesés is. De persze nem volt szerencsénk. Xavi regnálása alatt egyszer sem volt az európai kupasorozatokban. Másoknak, akik szerényebb lehetőségekkel többet értek el ez alatt az időszak alatt, pedig volt, és meg is van magyarázva a dolog.

Ennyi erővel tavaly azért lettünk bajnokok, mert szerencsénk volt, a Realnak meg nem. Vagy ha mi nyerünk, akkor az a tudáson múlik, és megérdemelt, csak a többiek győzelme nem?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2256
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.20. 03:11:33

LG írta:
2024.05.19. 22:55:50
Guardiola a bajnoki címeket azért nyert már a BL előtt is a Cityvel, illetve a BL-ben is ott volt a tűz közelében, elődöntők, döntő már volt korábban is. Kloppnál egyrészt nagyon mélyről hozta fel a Liverpoolt, de azért EL és BL-döntőt ő is fel tudott már mutatni 19 előtt a csapattal. Ezzel szemben Xavinak sem az EL-ben, sem a BL-ben nem jött össze elődöntő sem 3 év alatt. Anglián kívül amúgy sem divat top csapatoknál 3-4 évnél többet lehúznia egy edzőnek egyhuzamban, de ezt már írtam. :roll:
Xavi a bajnokság 9. helyéről hozta fel a csapatot bravúrral a másodikra, utána következő szezonban bajnok lett, a bl-ben meg ugyanaz a pofozóláda voltunk, nem túl szerencsés módon kiesve. Következő szezonban (a mostani) mindazzal együtt, hogy elképesztő szűk volt a keret, amit már előre láttunk, soha nem látott sérüléshullám sújtotta a csapatot, olyanok is, amikről egyszerűen ember nem tehet: Baldé és Gavi sérülései szerencsétlen ütközések után történt, De Jong bokáját 3-szor lerúgták, Stegennek random háthúzódása lett, hosszú évek alatt először, Chris mindig is sérülésekkel bajlódott, de Ferran, Raphi és Koundé is akkor dőlt ki a legtöbbször, amikor épp formába lendültek. Mindezzel együtt lettünk másodikak egy nagyon erős Madrid mögött. A bl-ben a PSG ellen addig domináltunk a két meccsen, amíg Araujo nem állíttatta ki magát. Ez ilyen, a BL-hez mindig is kell egy kis szerencse. Ha nem így lenne, a kövi fordulóban a PSG bedarálja a Dortmundot és a Real is kizúg a fenébe a City ellen.

Ja, és hadd ne mondjam, hogy ez a mostani volt továbbra is az elmúlt hány? 5 év legjobb Bl menetelése a csapatnak? Annyira mégse nulla akkor ebben a sorozatban.

Troym írta:
2024.05.19. 15:09:25

A legnagyobb gond a gyenge fizikai felkészítés, a másik pedig a rehabilitáció, sérült játékosok kezelése, ezek után a hiányos, nem elég jó taktikai és mentális felkészítés.
Már októberben volt, aki azt írta azért játszunk ótvarul és eredménytelenül, mert fáradtak vagyunk.
1 hónappal szezonkezdet után hogy a viharba lehetséges ez?

Nekem így áll össze:

Gyenge fizikai felkészítés -> Több sérült -> Lassabb felépülés -> Többiekre nagyobb terhelés -> Több hiba és vereség -> Onnantól még görcsösebb ragaszkodás bármihez, ami kicsit is jónak tűnik

Csakhogy ezért MINDÉRT Xavi a fő felelős, nem Deco, nem Laporta, nem a nézők, nem is az újságírók, sőt nem a Liga, Tebas stb.
Ez mind szakmai hiányosság és szakmailag ő a felelős, ezért a vezetőedző.

Rotációra: Nem a mennyisége, hanem a minősége ótvar.

De pár példa a vezetőedzőnk miről tehet:
1. Lassan másfél éve hullámzó Lewa. Mégis ki a véreres tök gátolta Xavit, hogy meccsek kispadra vágja?
2. Ferran még meddig bizonyítsa, hogy nem hullámvölgy ez, hanem ennyi?
3. Guiu és Roque vigyen virágot Xavinak, vagy hogy kerülhetnek 10 percre pályára? Tavaly Fatival tette ugyanezt. Kapott 10 percet és mindenki átkozta, ha kihagyta egy szem helyzetét.
4. Pedrit mégis hogy a fenébe készítették fel nyáron a szezonra?
5. Milyen épelméjűnek gondolt vezetőedző küldd el egy saját nevelésű 20 éves vkp-t (Nico) ha egyszer egy sincs a keretben és ugyanazzal a lendülettel visszahoz egy 32 éves saját nevelésű 10+ évig kiscsapatokban játszó vkp-t és hiszi el, hogy megoldotta a problémát?
Van abban valami, amit mondasz, hogy a gyenge fizikai felkészítés eredményezhet ilyen jellegű gondokat. Azért nem tartom valószínűnek, mert amikor idejött Xavi, a fél csapat ki volt akadva, hogy mennyire intenzív edzéseket tart a korábbihoz képest. Nehezen tudom elképzelni, hogy ebből a szemléletből vegyen vissza, főleg, hogy jó eredményeket hozott. Mindezzel együtt 1 hónap után, de igazából 6 hónap után sem lehet senki fáradt heti 1-2 meccses terhelés mellett, ha jó a felkészítés. Lehet egyel jobban rohantunk fejjel a falnak az idény elején, nem tudom ezt így megmondani. Szerintem csak peches szezonunk volt ennyi sérülttel ilyen szűk keretnél.

A többi pontodra reagálva:
1. Egyelőre az alternatíva hiánya, nem véletlenül akartuk Roquét annyira, sajnos a srác egyelőre inkább flop mintsem a megváltó
2. Ferran mindig is ennyi volt, nem is játszik már túl sokat.
3. Szerintem is játszhatnának többet. Fati azért egy Brightonban, ami 11. a PL-ben, sem játszik, sőt Enrique is kivágta a spanyol válogatottból.
4. Pedri borzasztó állapotban van, vele tényleg valami félrement, igaz, Koeman alatt járatták szét az ominózus olimpiás évben, azóta folyamatosan sérülésekből sérülésekbe esik sajnos. Kérdés, hogy menthető-e még egyáltalán?
5. Nico mindig is támadóbb kp volt, sokszor kifejezetten a jobb féltérben mozgott, egy meccs sem rémlik, amikor Busquets helyén nyomta volna. Az meg tény, hogy messze ő volt a leggyengébb az akkori hármasból Gavi és Pedri mellett. Csak mindenkibe az új Busquets-Xavi-Iniesta hármas valamelyikét szeretnénk belelátni, érthető okokból. Nico sem az a szint volt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.20. 01:44:52

La Masia1 írta:
2024.05.19. 22:44:48
az teljesen megegyezik a klubon belüli folyamatos ideges feszültséggel és türelmetlenséggel. Nagyon nagy részt ez az állandó agyatlan szervezeti/sportszakmai döntések alapja.
Szerintem pusztán ok - okozati összefüggéseket látni.
Xavi minden bizalmat és türelmet megkapott. Pusztán annyi történt, ahogyan képes volt élni ezzel a lehetőséggel, olyan minősítésben részesül.
Nem az okozat generálta az okot, hanem az ok generálta az okozatot.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21268
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.19. 22:55:50

Guardiola a bajnoki címeket azért nyert már a BL előtt is a Cityvel, illetve a BL-ben is ott volt a tűz közelében, elődöntők, döntő már volt korábban is. Kloppnál egyrészt nagyon mélyről hozta fel a Liverpoolt, de azért EL és BL-döntőt ő is fel tudott már mutatni 19 előtt a csapattal. Ezzel szemben Xavinak sem az EL-ben, sem a BL-ben nem jött össze elődöntő sem 3 év alatt. Anglián kívül amúgy sem divat top csapatoknál 3-4 évnél többet lehúznia egy edzőnek egyhuzamban, de ezt már írtam. :roll:
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.19. 22:44:48

Peter írta:
2024.05.19. 14:39:39
La Masia1 írta:
2024.05.19. 13:14:08
Nekem úgy rémlik, hogy Pep nyert BL-t a Cityvel.

Amúgy meg nekem teljesen mindegy, hogy Pep mit csinál és hogyan a Cityvel, mivel Barca szurkolóként engem a Barca érdekel.

Nyilván az én hibám vagy az én problémám, hogy nekem bizony nem tetszik ez a jelenlegi Xavi projekt, mert nem tetszik, hogy egy karakter és tartás nélküli brigádot látok Barcelona mezben.
Nyertek, egyet, 7 év után.
Ha őt is 2,5 év után elküldik, akkor esélyes, hogy nem nyernek.
Klopp is a 4. év után kezdett nyerni.

A Zidane féle menetelés egy csapattal a kivétel.

Amilyen szintű kritizálás és türelmetlenség itt megy a fórumon - EZ NEM(!) KRITIKA, hanem egyszerű ténymegállapítás - az teljesen megegyezik a klubon belüli folyamatos ideges feszültséggel és türelmetlenséggel. Nagyon nagy részt ez az állandó agyatlan szervezeti/sportszakmai döntések alapja.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21268
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.19. 22:33:56

Barcahun írta:
2024.05.19. 20:44:53


Jól írtad ezzel a kerettel nem lehet.. Csak nem a koruk, hanem minőségük miatt... Persze Porto is nyert, csak továbbra sem néztek focit, mert Dortumnd 1 nem fog BL-t nyerni, 2 jövőre nem jut el idáig, mákja volt.. Ti stabilan (remélem) olyan Barcát szeretnétek, mint régen, mert én igen. Ahogy bajnokságot is nyertünk Xavival ugye-ugye (ki nem néz focit? :D ) csak éppen stabil európai élcsapat nem mostanában leszünk. Kár ezen pattogni..
Először leírod, hogy nem lehet ezzel a kerettel eredményt elérni, aztán felhozod a tavalyi bajnoki címet. Akkor az mégis hogy jött össze? Szerencsénk volt, mint idén a Dortmundnak? Miért van az, hogy Xavival sosem volt szerencsénk Európában, sem az EL-ben, sem a BL-ben? Ha szerencsén múlik a dolog, akkor 4-ből egyszer csak ki kellett volna jönnie a lépésnek, nem?

Lehet mondani, hogy a Dortmundnak jó sorsolása volt, ahogy tavaly az Internek is. De mindkettő tudott élni vele. Mi miért nem tudtunk élni vele? Hiszen idén mi is ott lehettünk volna a németek, tavaly pedig az olaszok helyett. Egyiknek sem volt erősebb kerete. De nyilván mindenkinek szerencséje van, csak nekünk nem.

A keretről azt gondolom, hogy jelenleg a City, Real és a Bayern az a 3 csapat, amelyik egyértelműen erősebb kerettel rendelkezik, az Arsenal, Liverpool, Inter, PSG kb. hasonló szint, a többieknél jobbak vagyunk. Szóval nem olyan hatalmas elvárás, hogy 3 év alatt kijöjjön egy jó futás Európában, pláne jó sorsolással.

Ja igen, Xabi Alonso.... nyilván neki is szerencséje van, jelenleg 51 meccs óta.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.19. 22:06:07

Zoldbela írta:
2024.05.19. 21:04:36
mes írta:
2024.05.18. 23:01:43
Nem is tudom minek kell Ancelottihoz hasonlitgatni. Az oregnel zsebben van kb 30 ev tapasztalat. Xavi akkor meg jatekoskent sem volt sehol, nem hogy edzokent.
Xabi Alonso?
Hány év kellett neki, hogy megmutassa, mit tud edzőként?
Az edzőséget nem a Barca kispadján kell megtanulni, ugyanúgy mint játékosként a csapatjátékot sem!
Jó gondolatok. Más edzőnek nem kell 3 év és a fél keret lecserélése, hogy eredményeket érjen el. Nálunk még így se megy.

Az összehasonlításról jut eszembe.
Érdekes összefüggés a Xavit védőknél, míg Ancelottival való összehasonlításnál a tapasztalatot emelik ki különbségnek, türelmet, újabb esélyt kérnek Xavinak. Időt kell adni neki, mert kezdő.
Viszont, ha Roque vs Lewandowski-ról van szó, ott már számít a tapasztalat (Lewa teljesítménytől függetlenül). Ott már nincs kegyelem, pár meccs után kijelenthető ( persze szigorúan Xavi nyilatkozatai után) Rogue nem Barca szint. Hiszen az edző mondta. Érte ( a Xavit védők) senki nem emeli fel a szavát, hogy még kezdő, adjunk neki időt.
Kettős mérce...
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.05.19. 21:04:36

mes írta:
2024.05.18. 23:01:43
Nem is tudom minek kell Ancelottihoz hasonlitgatni. Az oregnel zsebben van kb 30 ev tapasztalat. Xavi akkor meg jatekoskent sem volt sehol, nem hogy edzokent.
Majd ha Xavi, es mi is megerjuk azt a kort, akkor majd esetleg, addig merjuk Artetahoz max, de leginkabb nekem Gattuso jut eszembe rola elsore. Jatekoskent mindketten nagyok voltak, aztan gondoltak, hogy a nev adja az edzoi karriert is.
Xabi Alonso?
Hány év kellett neki, hogy megmutassa, mit tud edzőként?
Az edzőséget nem a Barca kispadján kell megtanulni, ugyanúgy mint játékosként a csapatjátékot sem!

A csapatból a stabilitás hiányzik, de totálisan!
Nincs olyan csapat, amelyik ellen biztosra mehetnének.
Hadd ne gyűjtsem ki, hogy az alsőházból kik ellen "nem ment a játék"!
Ez pedig szigorúan felkészítés kérdése, azaz edzői hiányosság!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.19. 20:56:45

hau30 írta:
2024.05.17. 14:43:21
Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
hau30 írta:
2024.05.17. 13:31:21
Nem értem ezt az embert! Bejelenti, hogy elmegy. Megindul a szekér. Aztán mikor kezdenek szállingózni a hírek a maradásáról minden is összedől. Végül bejelentik, hogy mégis marad. A játék ugyanolyan eredménytelen és nihil. Majd végül most előre mosdatva a várható eredményeket bele száll a vezetőségbe és közvetve a játékosokba is, mert azt érzékelteti, hogy a gárda minőségben kevés egy rendkívüli eredményhez. Ez a gárda nem kevés ehhez. Csak jól kellene használni őket, váltani kellene erről a poziciós játékról (bármit is jelentsen ez) és kellene végre egy komoly fizikai állapot. Andris hsz-t olvasva én személy szerint nagyon várom már a Xavi nélküli világot. Lehet még lejjeb kerülünk, de adjuk meg a lehetőséget valami újnak, mert az szerintem biztos, hogy Xavi itt most megbukott és ez nem vezet sehova.
Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
Igazad van, mert az igazságot mondta ki, de nem voltam teljesen egyértelmű azt hiszem.Nem azt várná el az ember, hogy most jön egy új edző, aki varázsütésre BL győztes csapatot csináljon éveken keresztül! (Leszögezem nem kell ahhoz extra csapatnak lenned, hogy BL döntőt játszál. Lásd a tavalyi és idei döntő 1-1 csapatait). A trendeket figyeld. Xavi az elején, mint a friss levegő. Szépen játszottunk az első pár hónapban. Közel sem voltak ilyen kvalitású játékosai anno. Utána nem egy szép játékkal és jókora nagy MATS faktor miatt megnyertük a bajnokságot. Okés ebben nyilván az edző is benne volt. Ebben az évadban 2-t léptünk hátra.Mondhatjuk a BL 8-at, de csalóka volt az ág. Lásd a csoportmeccseken is bele szaladtunk a késbe miki egér csapatok ellen. Igenis van egy jókora nagy potenciál a brigádban és jó a kor elosztás is, de ezzel a begyöpösödött játékkal nem lehet semmit elérni. Ehhez valami új kell! Egy rakat edző közel sem ilyen játékosokkal le tud rakni valamit az asztalra. Csapatszellemiség kell, kondi és az, hogy egy karakán edzői forma karaktere a pályán megmutatkozzon. Nem ez a törékeny csapat! Nincs semmilyen tartása a csapatnak. Közel 3 éve van itt Xavi. Ki van zárva, hogy ez megváltozzon vele. Teljesen elég lenne szerintem, ha azt látnánk, hogy évről évre 1-et lépnénk előre. Ha lenne valami kisiklás az nem válna szisztematikussá, hanem helyén lenne kezelve és a fejet felemelve mennénk előre.
Fél percig nem akarom Xavit védeni, mint edző, nem erre akartam utalni. Sokkal többet is ki lehetne hozni a keretből, játékban főleg. Eredményességben lehet nem lenne BL akkor sem és ez igaz, de mondjuk nem is állítaná ki magát egy védőnk a legfontosabb meccsen, ha az edzőtől legalább erre látna jó példát, de még csak számon se tudná kérni Araujót, mert Xavinak több lapja van :D
Csak kicsit végletes lett ez a beszélgetés, aki Xavit védi arra fogja nincs pénz sz.r a keret, aki Xavit utálja úgy tesz mintha BL döntőt kéne nyerünk minden évben 10n éves játékosokkal, az igazság valahol féluton lesz sztm ;)
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.19. 20:51:41

La Masia1 írta:
2024.05.17. 18:47:53
Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
...szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
A La Masia hozta a klub történetének aranykorát, játékosostul, edzőstül.
És jelen állás szerint nem lenne meglepő, ha a következőt is ők szállítanák.
Meg kell nézni kik teljesítenek idén erőn felül a csapatban: az akadémista fiatalok - Yamal, Cubarsí, Fermín, Fort...Guiu is biztos rúgott volna még gólt, ha pályán van...Gavi is jó volt a sérüléséig.
És még van vagy kb. 8-10 gyerek, aki kaphatna lehetőséget.
Nem beszélve az idősebb, rutinosabb, jelenleg kölcsönben lévő, olcsón/ingyen megszerezhető, visszahozható (volt) akadémistákról.
Ez így van, de ahogy írtam már 10 éve sem sikerült megismtéelni ezt, csak pénzzel Suarezzel, Neymarral, Rakitićel, Dani Alvessel, ter Stegennel, Mascheranoval... Persze várhatunk egy új arany generációra, meg a hogy újdonságként hasson a végletekig kiismer Tikittaka + labdabirtoklás, csak szerintem ez nem fog eljönni.

Amúgy engem aggaszt, hogy a mostani fiatalokból mennyit tartunk meg, ilyen válság mellett..
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.19. 20:44:53

LG írta:
2024.05.17. 18:03:11
Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59


Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..

Apropó Messi, kezdi ez a klubb is szépen kezelni a sztárjait, ismerős story ez a menj maradj te vagy a hibás mindenért =D> :^o és még a Madridra fikázunk ez ügyben, ők legalább kaptak pénzt Ronaldóból :D
Így van. Xavi kiváló edző, de ilyen nyeretlen tizenévesekkel, min akiket kapott, nem lehet eredményeket elérni. Pl. Ferrán Torres, Aubameyang, Lewa, Koundé, Raphiha, Inigo Martinez, Christensen, Marcos Alonso, Kessié, Gündogan, Romeu, Félix, Cancelo mint rutintalan, nem BL-szint, pozíciós játékot sem értik. Ilyen emberekkel hatalmas bravúr ez a 2. hely és a BL-negyeddöntő. Egy BL-döntőhöz olyan anyagi lehetőségek és olyan minőségi keret kell, mint pl. a Dortmundnak. Na, olyannal könnyű!

Aztán mi nem nézünk focit... #-o
Jól írtad ezzel a kerettel nem lehet.. Csak nem a koruk, hanem minőségük miatt... Persze Porto is nyert, csak továbbra sem néztek focit, mert Dortumnd 1 nem fog BL-t nyerni, 2 jövőre nem jut el idáig, mákja volt.. Ti stabilan (remélem) olyan Barcát szeretnétek, mint régen, mert én igen. Ahogy bajnokságot is nyertünk Xavival ugye-ugye (ki nem néz focit? :D ) csak éppen stabil európai élcsapat nem mostanában leszünk. Kár ezen pattogni..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21268
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.19. 19:07:18

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 14:46:29
Troym írta:
2024.05.19. 12:30:01

Talán Steve írta, hogy valahol előkerült, hogy Ancelotti is keveset rotál. Erre írom, hogy neki elhiszem, tőle elfogadom, mert eredmények őt igazolják.
A piacon van kb 5-8 olyan edző, aki simán van Xavi szintjénél magasabban és nem Zerbire gondolok.
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.

Szerintem ami nagyobb probléma az mentális fáradtság, ami szezon végére el tud jönni, illetve a világtornák, ahol tényleg sűrűn vannak meccsek, nem a megszokott helyen, ritmusban vannak a játékosok.
Nézd meg Pedrit és Gavit, hogy hova vezetett, hogy ilyen fiatalon folyamatosan terhelve voltak. És Xavi semmit nem tanult belőle, ugyanazt csinálja Yamal-lal és Cubarsi-val is, mióta berobbantak. Meg a másik véglettel, Lewa-val és Gündogan-nal. Carlo ilyet nem csinál. Güler pl. nem sokat játszik -ugye komoly sérülése is volt- , de amikor igen, akkor elég jó, és hosszútávon nincs semmi elveszve nála sem. Modric és Kroos ésszel van használva. És ha kell, lecseréli a jelenlegi top sztárjait, Vinit és Bellingam-et is.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.19. 16:12:11

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 14:46:29
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.

Szerintem ami nagyobb probléma az mentális fáradtság, ami szezon végére el tud jönni, illetve a világtornák, ahol tényleg sűrűn vannak meccsek, nem a megszokott helyen, ritmusban vannak a játékosok.
Troym jól leírta.
Azzal nekem sem lenne semmi bajom, ha a 27 éves Raphinha nyomna 40 meccset, a legjobb korban van, bírnia kell. A poén az, hogy idén neki is volt 2 izomsérülése, ami eddig szerintem még soha.
Vagy játszana folyamatosan Felix, aki 24, és ha lesérül, nem mi fogjuk fizetni a magas fizetését, mert max visszamegy az Atleticohoz.
Ehelyett a 16 és a 36 éves játszik 40 meccset. Szerintem ez nem normális. Kövezzetek meg, de Raphinha eredményesebb focit játszik mint Yamal, hiába kedvelem, 16 éves gyerek, neki nem kellene ennyi évesen kiégnie. Még fejlődésben a szervezete, erre rápakolnak 10 kiló izmot, és széthajtják. Nekem Neymar, Dembele, Pedri érzetem van, nézzétek meg, hogy néztek ki, mikor ide kerültek.
Felix szerintem simán lehozná ezt a 17 gólt középső támadóként. Már írtam, a vicc az egészben, hogy szerintem neki kellene legjobban beleilleni Xavi pozíciós játékába. Jól helyezkedik, jól is fejel, sokkal labdaügyesebb, mint Lewy, és összjátékban az egyik legjobb a keretben.
Nem sok koncepciót látok, de lehet ez az én hibám.
Cubarsi, Christensen, Inigo, Kounde, Fort helyzetét sem értem, de ez legyen az én problémám :)
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.19. 15:09:25

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 14:46:29
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.
A legnagyobb gond a gyenge fizikai felkészítés, a másik pedig a rehabilitáció, sérült játékosok kezelése, ezek után a hiányos, nem elég jó taktikai és mentális felkészítés.
Már októberben volt, aki azt írta azért játszunk ótvarul és eredménytelenül, mert fáradtak vagyunk.
1 hónappal szezonkezdet után hogy a viharba lehetséges ez?

Nekem így áll össze:

Gyenge fizikai felkészítés -> Több sérült -> Lassabb felépülés -> Többiekre nagyobb terhelés -> Több hiba és vereség -> Onnantól még görcsösebb ragaszkodás bármihez, ami kicsit is jónak tűnik

Csakhogy ezért MINDÉRT Xavi a fő felelős, nem Deco, nem Laporta, nem a nézők, nem is az újságírók, sőt nem a Liga, Tebas stb.
Ez mind szakmai hiányosság és szakmailag ő a felelős, ezért a vezetőedző.

Rotációra: Nem a mennyisége, hanem a minősége ótvar.

De pár példa a vezetőedzőnk miről tehet:
1. Lassan másfél éve hullámzó Lewa. Mégis ki a véreres tök gátolta Xavit, hogy meccsek kispadra vágja?
2. Ferran még meddig bizonyítsa, hogy nem hullámvölgy ez, hanem ennyi?
3. Guiu és Roque vigyen virágot Xavinak, vagy hogy kerülhetnek 10 percre pályára? Tavaly Fatival tette ugyanezt. Kapott 10 percet és mindenki átkozta, ha kihagyta egy szem helyzetét.
4. Pedrit mégis hogy a fenébe készítették fel nyáron a szezonra?
5. Milyen épelméjűnek gondolt vezetőedző küldd el egy saját nevelésű 20 éves vkp-t (Nico) ha egyszer egy sincs a keretben és ugyanazzal a lendülettel visszahoz egy 32 éves saját nevelésű 10+ évig kiscsapatokban játszó vkp-t és hiszi el, hogy megoldotta a problémát?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2256
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.19. 14:46:29

Troym írta:
2024.05.19. 12:30:01

Talán Steve írta, hogy valahol előkerült, hogy Ancelotti is keveset rotál. Erre írom, hogy neki elhiszem, tőle elfogadom, mert eredmények őt igazolják.
A piacon van kb 5-8 olyan edző, aki simán van Xavi szintjénél magasabban és nem Zerbire gondolok.
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.

Szerintem ami nagyobb probléma az mentális fáradtság, ami szezon végére el tud jönni, illetve a világtornák, ahol tényleg sűrűn vannak meccsek, nem a megszokott helyen, ritmusban vannak a játékosok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.19. 14:39:39

La Masia1 írta:
2024.05.19. 13:14:08
Nekem úgy rémlik, hogy Pep nyert BL-t a Cityvel.

Amúgy meg nekem teljesen mindegy, hogy Pep mit csinál és hogyan a Cityvel, mivel Barca szurkolóként engem a Barca érdekel.

Nyilván az én hibám vagy az én problémám, hogy nekem bizony nem tetszik ez a jelenlegi Xavi projekt, mert nem tetszik, hogy egy karakter és tartás nélküli brigádot látok Barcelona mezben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.05.19. 14:49:50-kor.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1135
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.19. 14:29:16

Cseri írta:
2024.05.19. 09:11:24
A sok pletykából franc se tudja mi az aminek van valóság alapja.
Ezért nem kell azonnal ráugrani minden hírre, mire utánaolvasol és leírod a véleményedet, már itt is van a cáfolat, hogy mégse azt mondta, meg különben sem úgy értette.
És ha igaz a hír, akkor hogyan kell értelmezni?
Két táborra szakadt az öltöző, mert Raphinha odaszólt Oscarnak, ezért ki lett hagyva, ez például egy tegnapi hír. De mi a lényege, hogy vannak az öltözőben Raphinha-pártiak és antiraphisták? Vagy hogy Oscar árulkodott Xavinak? Xavi meg bosszút állt, mert már megint fontosabb volt neki az egó, mint a csapat?
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.19. 13:14:08

Peter írta:
2024.05.18. 15:19:33
La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Nem értem már magát az összehasonlítást sem. Almát a körtével szerintem felesleges összehasonlítani.
Tényleg nincs miért bántani már Xavit, de egy suzukit nincs értelme egy porsche-hoz hasonlítani....akkor sem, ha porsche előnyei egy belvárosi úthálózatban kívülről nem látványosak....
Biztos így van, én csak érdekességként jegyeztem meg, hogy akkor ez alapján az elmúlt 9 évben pontosan annyi grand prix-t (=BL) nyertek meg a Porsche-val mint a Suzukival... :wink:
Válasz küldése