Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
10
29%
Nem
25
71%
 
Szavazatok száma: 35
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 829
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.05.18. 23:01:43

Nem is tudom minek kell Ancelottihoz hasonlitgatni. Az oregnel zsebben van kb 30 ev tapasztalat. Xavi akkor meg jatekoskent sem volt sehol, nem hogy edzokent.
Majd ha Xavi, es mi is megerjuk azt a kort, akkor majd esetleg, addig merjuk Artetahoz max, de leginkabb nekem Gattuso jut eszembe rola elsore. Jatekoskent mindketten nagyok voltak, aztan gondoltak, hogy a nev adja az edzoi karriert is.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2746
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.18. 22:10:13

Ancelotti 2.regnálása 3 éve alatt nyert a 1 BL-t, 2 bajnokságot, 1 spanyol kupát, 2 szuperkupát, 1 UEFA szuperkupát, 1 klub VB-t és idén vár még rá egy BL döntő.
Mégis mit akarunk vele példálozni?
Hogy mit hogyan KÉNE csinálnia Xavinak?
A világ legjobb edzője, aki egy átalakuló csapatot tart a csúcson annyi pénzből, mint mi és közben tud viselkedni. Na NEKI elhiszem, hogy annyi rotálás kell, amennyit ő csinál, mert eredmények igazolják.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 21:34:32

FCBsteve írta:
2024.05.18. 17:12:37
tavaly olvasgattam Nemzeti Sport kommenteket: másról sem szólt a Reál tábor, minthogy Ancelotti mennyire ugyanazt a kezdőt játszatja, mennyire képtelen rotálni, mennyire nem játszatja a friss igazolásokat, milyen értékes játékosok lettek elküldve miatta/alatta, stb-stb. Nincs új a nap alatt! :)
Tavalyelőtt ki nyerte a bajnokságot és a BL-t?
És tavaly?
Talán nem is kell ezeken kívül kérdés, a többi már szurkolói lélektan....
Sinya22 írta:
2024.05.18. 15:13:00
Mi az isten egy edző feladata akkor?
Még van türelmed, le a kalappal.
Kicsit meghoztad a kedvemet. Vannak edzők, akik ha világválogatottat kapnak a kezük alá, az sem lenne garancia semmire.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8678
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.18. 21:15:45

De Zerbi is tavozik a Brightontol, nagyon irtak a Bayernt, de hivatalos, hogy nem ő lesz az edzo. Motta a Juventust veszi at, Slot a Poolt. Kivancsi leszek hol fog kikotni. Xavirol uj hir viszonylag, hogy allitasa szerint tisztaztak a dolgot Laportaval. Tolem mindharom mehetne Decoval kiegeszulve.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2746
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.18. 21:05:46

Tegyük félre miről tehet, miről nem.
Ebből az egészből Xavi fanok hogy gondolják hogy vissza lehet jönni? Őszintén.

- Minden fórumon legalább 50-50% aki elküldené vagy megtartaná, de inkább 35-65 arányban a távozását sürgetik.
- Játékosok fakadnak ki az évben a sajtó előtt (Lewy, Gündogan, Roque képviselői, Dest, stb)
- A bírók nagyítóval nézik az őrjöngéseit és szórják ki, ahogy lehet
- Most már az elnök is kiakad rá, mert Tebas 2.0ként kiteregeti a csapat pénzügyeit

Ennek egyszerűen nem lehet más vége, mint a búcsú és őszintén nem hiszem, hogy ha csak Marquezre futná, akkor is rosszabbul járnánk, de vannak más lehetőségek is, ha itt Kimmichről álmodoztak egy hete.
De a felmerülő nevek között BL és Copa America győztes edzők is vannak, miből gondoljuk, hogy mindenképp gyengébbek lennének, mint Xavi? (Tuchel és Flick BL győztes, Gallardo 2* Copa America, Copa Sudamerica)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.18. 19:43:15

Sinya22 írta:
2024.05.18. 15:13:00
De a bajnoki cím, na az Xavi érdeme volt.
Ezt ki mondta? Xavi biztosan nem, mert ő a győzelmek és a vereségek után is többes számban szokott fogalmazni.
Még egyszer sem hallottam tőle, hogy saját magát dicsérte volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7518
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 19:40:41

FCBsteve írta:
2024.05.18. 17:12:37
Na, pont ezt mondom... Ha Raphinha cserélve van, akkor miért van lehozva, ha végig játszana, miért van túl tolva... :)

Elvárások:
Korábbi hozzászólásokban BL kapcsán "ezen az ágon döntőbe kellett volna kerülnünk" nem egyszer hangzott el... Xavi 2 BL szezonra volt hatással, egyikben az ismert módon estünk ki, idén már nyerni kellett volna a klub VB-hez... Ezt sem rajta kellene számonkérni - Depay beszenvedett egy kb 85. perces továbbjutást érő Atleti gólt, onnantól nem volt esély...
Akkor kérdezek:

Szerinted normális, hogy egy 16 éves sorra játssza végig a meccseket? Rendre tovább benn maradva, mint egy jó korú (most hagyjuk, hogy sokkal-sokkal eredményesebb) játékos? Láttad, hogy nézett ki a Napoli odavágón, meg pár egyéb meccsen? Mutass kérlek egyetlen egy ilyet az élfociból. Szerintem az utolsó Gavi volt, az előtt Pedri. Utóbbinak kettétörtük a pályafutását (Xavi ebben kisebb részben felelős, de azért felelős), előbbinek ki tudja.
De tényleg, mutass kérlek ilyet. Nem véletlen, hogy nem fogsz ilyet találni, ezt nem szabad megtenni egy fejlődő szervezettel. Hazárdírozás, ha megússza, pokoli mázlink lesz. Az eddigiek nem úszták meg. Mbappé ilyenkor 1-1 felnőtt meccset kapott, Messi meg csere volt. És alighanem ők az elmúlt 10-15 év legtehetségesebb támadói Európában.

Na ez nálam instant edzőváltás, a többi nem is érdekel már. Nem akarok olyan edzőt, aki rongyosra játszatva a tehetségeinket egyszerűen feléli a jövőnket, felelőtlenül. Ez gyakorlatilag kizsákmányolás, a profi sport eleve elég brutális tud lenni, de még a profi sporton belül sem bánik senki ennyire durván el sehol, senkivel 18, pláne 17 alatt.

Szerinted normális, ha egy 35 éves játékos minden meccs minden percét pályán tölti majdnem? Mindezt úgy, hogy percarányosan kb Fermín szintjén rúgja a gólokat, és konkrétan elakadnak rajta a támadások? Amúgy ha ő egy top szinten tolná, nem annyira zavarna, mert ha 35 évesen kinyírjuk, oké, amúgy is vége lett volna lassan a pályafutásának. De egy Yamalnál, Gavinál..

Na ehhez képest gáz, hogy a mindkettőnél jóval eredményesebb, és szintekkel clutchabb játékost cserélik le állandóan, aki 27 éves, tökéletes korban, gyakorlatilag minden meccshez többet hozzáadva, mint a lengyel, Gavi óta az egyetlen játékosunk, aki minden meccsen minden porcikáját kiteszi a meccsre. Ha valakit minden MOM meccsén is lecserélsz, miközben Lewy egy sikeres birkózást mutatott fel aznap, az azért nagyon fura.

Elfogadom, az első BL-re szerintem se volt sok hatással, Demir kapufája miatt inkább volt peche, jó meccset tolt ott a Benfica elleni visszavágón. Friss lendülettel nagyot mentünk Frankfurtig. A következő évben viszont sajna volt ráhatása BL-re, igen, elcsaltak ellenünk egy tizit az Inter ellen, közben meg alighanem a legrosszabb eltaktikázása volt az a dupla, minden téren, Raphinha balos, Eric, Piqué, napestig lehet sorolni, mennyi marhaságot csinált azon a két meccsen, és még így is szoros volt.

(Abban most hirtelen nem vagyok biztos, hogy az EL-ért is járnak pontok, ha nem, akkor csak az Inter meccsekért felelős ezen a téren.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
safranek
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.05.18. 18:51:56

FCBsteve írta:
2024.05.18. 17:12:37
[
BTW, tavaly olvasgattam Nemzeti Sport kommenteket: másról sem szólt a Reál tábor, minthogy Ancelotti mennyire ugyanazt a kezdőt játszatja, mennyire képtelen rotálni, mennyire nem játszatja a friss igazolásokat, milyen értékes játékosok lettek elküldve miatta/alatta, stb-stb. Nincs új a nap alatt! :)
Carlos sem egy nagy rotalos edzo. Ideny kozepen azert piszkáltak a forumokon mert Brahim nem kap eleg perceket, pedig Vini serulesenel meccseket hozott a realnak es Vini visszaterese utan eleg fos volt es allandoan hisztizett. Ezert a real tabor fele mar el akarta adni. Ardat is koveteltek mar a palyara, de azt nem vettek figyelembe, hogy az egesz oszt kihagyta a torok serules miatt. Aztan Vini belelendult es a vegen a torok is megkapja a perceit, most mindenki happy ott.

Egyebkent most mi van Xavival, azota nem tudtak talalkozni Laportaval hogy megbeszeljek? [auto_cenzúra] komolytalan ez a story. Ha nincs alapja, akkor miert nem allnak ki egyutt, hogy nincs semmi gond?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2251
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.18. 18:27:36

Sinya22 írta:
2024.05.18. 15:13:00
Szerintem ősszel is megpróbálkoztam vele, de akkor teszek egy próbát, mert csak a folyamatos mellébeszélés/mosdatás megy.

Mikor/miért/mennyire lehet egy edzőt felelősségre vonni?

- Sok gólt kaptunk: a játékosok vannak a pályán, nem Xavi
- Kevés gólt rúgtunk 25 helyzetből: nem Xavi hagyja ki a ziccereket
- Kiesünk a Bl-ből az elmúlt 10 év legkönnyebb ágáról: hát Araujo hibája
- Szűk a keret: nem Xavi hibája, nincs pénz
- Valakiket túljátszat, valakit alig: Nem ő a hibás.
- Kiállítják vagy 5x: igaza volt, utaznak rá a bírók
- Idehozunk az ő kérésére egy brazil ígéretet: Szoknia kell a környezetet.


Mi az isten egy edző feladata akkor? Mert ezek szerint sem a fizikai felkészítés, sem a mentális felkészítés, a kezdő, a taktika összerakása esetén az egyéb külső tényezőket kell okolni, nem az edzőt.

De a bajnoki cím, na az Xavi érdeme volt.
Xavi hibája az volt, ha folyamatosan alakítottak ki ellenünk helyzeteket, hogyha nem volt értelmes középpályás védekezés, hogyha nekünk nem voltak helyzeteink, hogyha nem tudtuk kontrollálni a meccseket. Arról is tehet, hogy milyen taktikával mennek ki, vannak-e figurák a játékunkban, hogyan próbálunk teret nyitni és miként állunk fel védekezésnél, hogyan támadunk le, stb.

Nem volt mindenben tökéletes, ezt már számtalanszor leírtuk, de sok dologban látható előrelépés van, pontosan az az irány, amit látni kell egy edzőtől:
- határozottan javult a letámadásunk, az itt töltött 2,5 éve alatt az agresszív 1-1 elleni presszión felül van legalább 3-4 séma, amit tud és ismer a csapat.
- sok éles felpasszunk van középen gyors támadások levezetésével (avagy kevesebb tili-toli "Barca DNS" szitokszóval ellátott tikitaka)
- vannak szögletvariációk, gólokat lövünk belőlük
- egyre több helyzetet dolgozunk ki
- láthatóan vannak meccsekre felhozott figurák, alkalmazkodás az ellenfélhez (Real ellen tök máshogy nyomunk, mint egy Napoli ellen, asszem a Villareal ellen folyamat direkt hosszú labdákkal játszottunk teljesen tudatosan, amiből sok gólt szereztünk)
- milyen gyorsan tud reagálni a másik edzőre (mennyi olyan meccsünk volt, amikor az első félidőben kaksik voltunk, utána a másodikban valami irgalmatlan feljavultunk!)
- jól nyúl bele a meccsek legnagyobb hányadába, nagyon sok cserénk szerzett gólt, vagy stabilizálta a csapatot

Dolgok, amikről tehet egy edző:
- Sok gólt kaptunk: voltak meccsek, ahol jogosan, voltak olyanok, ahol marhára nem jogosan, sajnos a másodikból volt több. Ezek az egyéni hibák, amiről nem tehet egy edző.
- Kevés gólt rúgunk: a taktika általában addig tud terjedni, ameddig a játékosok a megfelelő pillanatban a megfelelő helyen lesznek. Sok helyzet esetén érdemes a taktikát dicsérni, kevés esetén szidni. Ha sok helyzetből keveset lövünk be, az nem az edző hibája.
- kiesünk a bl-ből: odavágón domináltunk, a visszavágón fölényben játszottuk és vezettünk Araujó hibájáig. Ezt továbbra sem tudom értelmezni, hogyan az edző hibája? Az igen, hogy nem tanította meg a csapatot buszozni, de ahogy írtam, ha azt szeretnénk, hogy buszozni tudjunk, akkor olyan meccseket is fogunk játszani, mert azt sem lehet csak úgy előhúzni a kalapból. És akkor nem Barca lennénk, hanem Valencia mondjuk.
- Szűk a keret: ja, Xavi szórta el a pénzt, meg a játékosokat. Egy emberre emlékszem (Auba), aki maradhatott volna és szint volt, de az FFP-be nem fért bele. Depay olyan idegentest volt itt, az alapköve annak, amit nem szeretnénk látni egy csatártól itt.
- Valakiket túljátszat: ha nincs alternatíva, nem sok mindent tud tenni. Ezzel együtt ez valóban az ő sara lenne ,ha nem 19 fős lenne a keret állandó 3-4 kulcsember sérülésével tartkítva. 17 évesekkel nem nyerünk semmit se, akkor meg az a probléma.
- Kiállítják: ja, visszafoghatná magát :D
- Roque: nem tudom, mennyire az ő kérésére jött direktbe, nekem ez nem rémlik. Mindezzel együtt nem volt értelmes cserecsatárunk. Ha a játékosmegfigyelők idejönnek, hogy itt van egy Barca szint csatár, jöhet télen, akkor vezetőedzőként bőven hallgathatsz rájuk. Ha utána szembesülsz vele, hogy jaaa, hoppá mégse olyan jó, akkor téged vesznek elő, mint vezetőedző, ami komolytalan. Van, ami az ő feladata és az első sorban nem a világ másik oldalán játszó játékosok részletes megfigyelése.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.18. 17:12:37

bence0330 írta:
2024.05.18. 15:43:31
FcBarcelona1 írta:
2024.05.18. 15:28:50
Gondoltam érdekel :)
A Sport szerint megosztott az öltöző Xavival kapcsolatban. Gerard Romero szerint Raphinha a Valencia meccsen beszólt Oscarnak, hogy miért mindig őt kell lecserélni először, Xavi válasza az volt, hogy nem fog játszani a Girona ellen.
https://barcauniversal.com/barcelona-fo ... vs-girona/
Nyilván Raphinhától sem kóser a dolog, ha igaz de én sem érteném ezt a kettős mércét, főleg úgy, hogy egy 16 és egy 35 éves van mellettem, rendre én döntöm el a meccseket, rendre MOM vagyok még ide-oda dobálva is a többiek kedvéért, és mégis rendre én vagyok lecserélve 27 évesen. Semmi józan ész nincs benne.
Bezzeg amikor Lewy dühöng és morog minden (mind a 3, kb :D ) lecserélésekor. :D Az senkit nem érdekel. Ugyanez, ha Raphinha hülye és kiálljttatja magát, hetekig pad, ha Lewy, azonnal kezdő utána, a semmire. Nagyon pofára megy ez a dolog szerintem már egy ideje. Nem csoda, hogy ennyire görcsölt sokáig, Xavinak sosem tudott volna bizonyítani, az sem érdekelte, hogy a BL-ben is ő volt a döntő faktor egyenes kiesésben. Remek példa arra Xavitól, hogy ne adj önbizalmat egy támadónak.

Amúgy alighanem van igazságtartalma, az eggyel korábbi meccsen is ő volt talán a legjobb játékos (Yamal után kérdés nélkül), utána meg be sem cserélték. Sok racionális indok nem lehet rá, hacsak nem volt egészségügyi gondja.
Na, pont ezt mondom... Ha Raphinha cserélve van, akkor miért van lehozva, ha végig játszana, miért van túl tolva... :)
BTW, tavaly olvasgattam Nemzeti Sport kommenteket: másról sem szólt a Reál tábor, minthogy Ancelotti mennyire ugyanazt a kezdőt játszatja, mennyire képtelen rotálni, mennyire nem játszatja a friss igazolásokat, milyen értékes játékosok lettek elküldve miatta/alatta, stb-stb. Nincs új a nap alatt! :)

Elvárások:
Korábbi hozzászólásokban BL kapcsán "ezen az ágon döntőbe kellett volna kerülnünk" nem egyszer hangzott el... Xavi 2 BL szezonra volt hatással, egyikben az ismert módon estünk ki, idén már nyerni kellett volna a klub VB-hez... Ezt sem rajta kellene számonkérni - Depay beszenvedett egy kb 85. perces továbbjutást érő Atleti gólt, onnantól nem volt esély...

A távozókkal, érkezőkkel kapcsolatosan meg, ha valaki követte Xavi alatt a történteket, nagyon nagy túlzás azt mondani, hogy ő lett volna a döntések középpontjában...
Bele lehetne menni az egyes játékosok esetébe, de tényleg nincs energiám ugyanazt ezerszer leírni...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 17:01:39

FcBarcelona1 írta:
2024.05.18. 15:28:50
A Sport szerint megosztott az öltöző Xavival kapcsolatban.
Még azon csodálkozom, hogy egyáltalán lehet úgy fogalmazni, hogy "megosztott".
A játékosok nem szurkolók.
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.05.18. 15:57:57

Személyes véleményem szerint itt fejétől bűzlik a hal.
Évek óta csak a baki a bl-ben idén már a bajnokságban is! Részben egyetértek Xavi korábbi nyilatkozatával, hogy a Barca mindenkori edzőjén hatalmas a nyomàs és nekem ebből az jön le, h nem feltétlenül azért, mert most a világ egyik legjobb csapatának az edzője, hanem azért, mert itt a szurkolók/Culék/újságírók ill az elnökség is azt vàrja el, hogy Pep féle tiki-taka űrfocit produkáljon( bàrki is az adott edző) és azèrt őszintén ez nyomasztó lehet..
Szerintem Xavinál jobban ezt senki sem akarja/akarta jobban. Sajnos el kell ismerni az a féle foci már nem megy egy kisebb csapat simán megoldja, de módosításokkal ( kórral haladva) simán lehetne még nyerő és ennél a pontnál érzem Xavit gyengének talán a tapasztalatlansága miatt talàn, mert nincs meg benne ez a plusz…
Szerintem joggal hoznak fel olyan példàt, h a mi csapatunknàl gyengébb/szegényebb csapatok is tudnak szèp focit jàtszani vagy, ha nem is szépet, de eredményesett. Pl a Dortmundot említette itt lentebb valaki, h PSG jobb volt mind2 párharcon ezt én is aláírom, de ki van most a döntőben? Mi a PSG ellen a második meccsem, ha nem történik meg a kiállítás fogadni mernék ugyan úgy kiestünk volna, hiszen màr a meccs elején is olyan hibàk voltak ami erre következtetett ( szerintem)
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.05.18. 15:47:47

Raphinhanak igaza van. Több mint egy éve tűri ezt a nevetséges lecserélgetést, miközben Lewa oda van ragasztva. Xavi képtelen kezelni a keretet, se nem frissek testben, se bírja játékban tartani a tartalékokat. Plusz Raphinhat mintah kényszerből tenné fel. Valójában az lehet, hogy Lewat (tekintély) meg Yamal (tehetség) nem meri lecserélni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7518
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 15:43:31

FcBarcelona1 írta:
2024.05.18. 15:28:50
Gondoltam érdekel :)
A Sport szerint megosztott az öltöző Xavival kapcsolatban. Gerard Romero szerint Raphinha a Valencia meccsen beszólt Oscarnak, hogy miért mindig őt kell lecserélni először, Xavi válasza az volt, hogy nem fog játszani a Girona ellen.
https://barcauniversal.com/barcelona-fo ... vs-girona/
Nyilván Raphinhától sem kóser a dolog, ha igaz de én sem érteném ezt a kettős mércét, főleg úgy, hogy egy 16 és egy 35 éves van mellettem, rendre én döntöm el a meccseket, rendre MOM vagyok még ide-oda dobálva is a többiek kedvéért, és mégis rendre én vagyok lecserélve 27 évesen. Semmi józan ész nincs benne.
Bezzeg amikor Lewy dühöng és morog minden (mind a 3, kb :D ) lecserélésekor. :D Az senkit nem érdekel. Ugyanez, ha Raphinha hülye és kiálljttatja magát, hetekig pad, ha Lewy, azonnal kezdő utána, a semmire. Nagyon pofára megy ez a dolog szerintem már egy ideje. Nem csoda, hogy ennyire görcsölt sokáig, Xavinak sosem tudott volna bizonyítani, az sem érdekelte, hogy a BL-ben is ő volt a döntő faktor egyenes kiesésben. Remek példa arra Xavitól, hogy ne adj önbizalmat egy támadónak.

Amúgy alighanem van igazságtartalma, az eggyel korábbi meccsen is ő volt talán a legjobb játékos (Yamal után kérdés nélkül), utána meg be sem cserélték. Sok racionális indok nem lehet rá, hacsak nem volt egészségügyi gondja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21259
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.18. 15:36:26

La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Sok minden nincsen rendben, sok mindenen kellene javítani.

De talán elgondolkoztató, hogy a klubnak lassan több edzője van/lesz, mint egy falusi NB1-es csapatnak...

Borzalmas a folyamatos zaj és türelem hiánya.

Pep 8.(!) éve van a City-nél. Egyszer nyert BL-t. Közben mégis zsinórban nyeri a magasan legerősebbnek gondolt/állított/képzelt(?) PL-t, a közelmúlt BL-győzteseit/döntőseit/elődöntőseit megelőzve, dominálva.
(zárójeles megjegyzés: totálisan a Barca alap játékával, még Xavinál is szigorúbb/merevebb pozíciós játékkal...)
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Teljesen más helyzetben van a City. A Barcánál Cruyff óta nem tölt el senki 3-4 évnél többet vezetőedzőként egyhuzamban. A Realnál ugyanez a helyzet. A Bayern szintén gyakran vált edzőt. Ennek ellenére ez a 3 csapat több BL-t is behúzott, és pont ez a 3 csapat rendelkezik a legtöbb BL-elődöntővel is, szóval nagyon úgy néz ki, hogy a gyakori edzőcserék kifejezetten segítik a versenyképességet. A PL meg egészen más kultúra.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.18. 15:31:43

sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Szerintem ennél is rosszabb a helyzet. Az a fajta foci most is működhetne, persze azért az a csapat minőségben sokkal jobb volt (annak ellenére, hogy a mostani keret is bőven BL TOP4).
Az a csapat mentálisan nagyon erős volt. A játékosok valóságos, kíméletlen gyilkológépek voltak. A mostani csapat nagyon gyenge mentálisan. Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
A régi csapatban a játékosok ott voltak, és azt csinálták, ahol és amiben a legjobban tudtak teljesíteni. A mostani csapatból mindig van több ember, akik jók lennének valamiben, de nem arra és nem ott használjuk őket, na ők épülnek le mentálisan legelőször.
A régi csapatban sem volt mindenki mindenben jó, de sikerült mindig a jó tulajdonságokat előtérbe helyezni. A mostani csapatban a jobb játékosoknál is sokkal gyakrabban és látványosabban ütköznek ki a gyengeségek.
A régi csapatnak megvolt a stílusa, de sokszor emlékszem, hogy mennyire jól alkalmazkodtunk az ellenfelekhez. A mostani csapat nem alkalmazkodik szinte senkihez. Ezért vagyunk igazán kiszámíthatóak.
A régi csapat valójában tudott védekezni is. A mostani tele van jó védővel, mégis nyeljük a gólokat, gyakran teljesen kiszolgáltatott helyzetbe hozza a csapat a belső védőinket.

Szóval nem a stílussal van a gond elsősorban, hanem azzal, hogy Xavi lemásolni sem tudja.

Egyébként szörnyen méltatlan ez a szappanopera. Ne legyen igazam, de én nem tudom elképzelni, hogy ez a mostani Xavi képes lenne másoktól tanulni és egyszer felkészültebben visszatérni...
Laporta pedig egy gátlástalan gazember, mindig is ezt gondoltam róla. Meg vagyunk áldva ezzel a két emberrel.

Ezt adom. Az a csapat polcokkal volt feljebb akkor mint bármelyik másik, a mostaniaknál meg egyénileg is, ezért a meccs 70-80%-ában náluk volt a labda és megtehettek olyanokat amiket a mostani csapatnak nem lehetne.

Nem a stílussal van baj, hanem az ahhoz való kényszeres ragaszkodáshoz hogy "mi vagyunk a Barca, mi vagy játsszuk a szerintünk Barcás játékot vagy ha nem tudjuk akkor kikapunk ennyi", a múltbeli sikertől elvakulva nem észrevéve hogy a mai fociban sokkal több dologban IS jónak kell lenni a sikerhez. Passzolgatni akarunk, de nem akarunk megtanulni kontrázni, a szögletet valahogy éljük túl(najó ebben van egy kis fejlődés Xaviéknál), szabadrúgásból kapura veszélyes játékosunk Messi óta nem létezik ezért sikerült 3(!!) év alatt kb 1 szabadrúgásgólt rúgnunk, fizikai felkészülés és profi pszichológia minek, edzőnek 0 tapasztalattal bíró kell mert Guardiola is azvolt, stb.

Ott van a Real, hiába legendás a kitartásuk és a mentalitásuk, ha bénák lennének kontrában, védekezésben akkor sosem fordítanának, ráadásul ők BL-ben védekezésnél is rendre letámadnak, arról nem is beszélve hogy a cserék is topformában vannak tartva pedig Ancelotti kevésbé volt híres a rotációról.
Utoljára Luchoval haladtunk a jó irányba ahol Barcásan de modernizálva játszottunk a csapat előnyeit kihasználva, tudtuk mikor kell kezdeményezni és mikor visszább venni, a probléma ott volt hogy ő és a vezetőség meg túlságosan elment arra hogy legyen tele a kezdőcsapat Turan-Gomes-félékkel.


FCBsteve:
Lehetőséget kell adni a MEGFELELŐ edzőnek. Ha anno a Real megtartja a Pincért, vagy Lopeteguit akkor aligha nyert volna annyi BL-t, inkább lefele züllött volna, de rengeteg olyan példa van ahol még szezon közbeni edzőcsere után is hatalmas a változás.
Aki alkalmatlan rá bizonyos okokból azt az idő nem fogja jobbá tenni, sőt Xavi esetében inkább rosszabbá. Ő mentálisan nem nőtt még fel erre a nyomasztó feladatra.
Ahogy te mondtad, rengeteg játékos az ő kérésére jött, viszont ezzel együtt jár a fokozott, jogos elvárás is amit Xavi láthatóan nem bír el., amint növekszik a nyomás ő és a csapata kudarcot vall, hanyadik ilyen eset volt hogy nyert helyzetből betojtunk?! Már a Real elleni szuperkupán 0-1-es odavágó elleni 4 gólos leégés óta ez van, ráadásul otthon is sorra besülünk amint mi vagyunk az esélyesebbek. Az meg hogy idegbetegként kiállíttatja magát, elveszti a fejét és realitásérzékét az meg már végképp a vég.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.18. 15:28:50

bence0330 írta:
2024.05.18. 13:36:33
Szerintem a nyilatkozatával volt a legkevesebb gond, Laportáéknak is. Nekem is azokkal volt a legkevesebb gondom. Ha menesztik, az ürügy lesz, a valós ok valami sokkal komolyabb, mondjuk a megváltozott vezetőségi vélemény, a stadionban megváltozott hangulat (kifütyülés), emiatt Laporta mentené az irháját, vagy épp további távozóban lévő vezetőségi tag, bejelentéssel megint széteső stabilitás, ami gyanút adott arra, hogy a távozásának híre volt az egyik oka a jó sorozatunknak, stb.

El tudok képzelni egy olyat is, ami eléggé far-fetched, már összeesküvés-elméletes, hogy eleve a maradásának egyik oka, hogy meggondolta magát, nem mondana le a hátralévő pénzről, és nem akartunk 10-12 milliót kicsengetni neki a hátralévő 1 évére. És így, hogy Xavi olyat tett, ami vélhetően valahol ott van a szerződésében, hogy nem szabad (anyagi helyzet szivárogtatása klubra nézve potenciálisan káros következményekkel, vagy valami hasonló), így van kézzel fogható jogalap egyoldalú szerződésbontásra, szerződésszegés miatt. Vagy valami ilyesmi.
Gondoltam érdekel :)
A Sport szerint megosztott az öltöző Xavival kapcsolatban. Gerard Romero szerint Raphinha a Valencia meccsen beszólt Oscarnak, hogy miért mindig őt kell lecserélni először, Xavi válasza az volt, hogy nem fog játszani a Girona ellen.
https://barcauniversal.com/barcelona-fo ... vs-girona/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7518
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 15:19:49

La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Sok minden nincsen rendben, sok mindenen kellene javítani.

De talán elgondolkoztató, hogy a klubnak lassan több edzője van/lesz, mint egy falusi NB1-es csapatnak...

Borzalmas a folyamatos zaj és türelem hiánya.

Pep 8.(!) éve van a City-nél. Egyszer nyert BL-t. Közben mégis zsinórban nyeri a magasan legerősebbnek gondolt/állított/képzelt(?) PL-t, a közelmúlt BL-győzteseit/döntőseit/elődöntőseit megelőzve, dominálva.
(zárójeles megjegyzés: totálisan a Barca alap játékával, még Xavinál is szigorúbb/merevebb pozíciós játékkal...)
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Pep majdnem minden évben megnyeri a világ legerősebb bajnokságát, olyan stabilitással, ami szinte hihetetlen, még egy PSG-nek sem ment így, pedig feleolyan ellenfelek sincsenek, egy holland bajnokságot is nehéz lenne ennyiszer megnyerni, nemhogy ilyen csapatok ellen. Minden évben ott van a BL végjátékában, és kb már csak a Reál tudja megverni őket, akik pár éve már olyan szürreális verhetetlenségi aurában dolgoznak, amire soha nem lesz újra példa, ha ez egyszer lecseng. Mi meg 3 év alatt egyszer eldöcögtünk egy Napoli ellen a negyeddöntőig. Szerintem nem nagyon van mit összehasonlítani... és amúgy idén a kerete sem volt már olyan sokkal mélyebb. Persze ha ő kapott egy Alvarezt, nem kidobta a kukába, mert ott volt Haaland (Lewy megfelelője) hanem beépítette, így gyakorlati szempontból már csak ennyivel is több játékosra számíthat. Viszont nekünk erősebb a neveldénk, bővebben tudunk onnan meríteni, ami kompenzál.

A játék nem korszerűtlen szerintem, főleg, hogy Pep hajlandó évente modernizálni. Őket kb csak a Madrid kontrázza szét, minket egy Villarreal, Girona, Frankfurt, mittudomén. 1-2 BL-t viszont alighanem bukott a túlzott ragaszkodásával, de ezt nehéz megítélni. Egy ennyire identitás nélküli csapatnál alighanem nehezebb elérni az első BL címet, a PSG-nél is hasonló lehet a helyzet.
Nem korszerűtlen, csak Xavi vagy nem tudja átadni, vagy nem találja az egyensúlyt, vagy nem tudja finomhangolni, ehhez fotelból én nem értek, csak annyit lehet látni, hogy valami nagyon nem stimmel. Sem a játék folyásával, se semmivel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 15:19:33

La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Nem értem már magát az összehasonlítást sem. Almát a körtével szerintem felesleges összehasonlítani.
Tényleg nincs miért bántani már Xavit, de egy suzukit nincs értelme egy porsche-hoz hasonlítani....akkor sem, ha porsche előnyei egy belvárosi úthálózatban kívülről nem látványosak....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.05.18. 15:21:01-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.05.18. 15:13:00

Szerintem ősszel is megpróbálkoztam vele, de akkor teszek egy próbát, mert csak a folyamatos mellébeszélés/mosdatás megy.

Mikor/miért/mennyire lehet egy edzőt felelősségre vonni?

- Sok gólt kaptunk: a játékosok vannak a pályán, nem Xavi
- Kevés gólt rúgtunk 25 helyzetből: nem Xavi hagyja ki a ziccereket
- Kiesünk a Bl-ből az elmúlt 10 év legkönnyebb ágáról: hát Araujo hibája
- Szűk a keret: nem Xavi hibája, nincs pénz
- Valakiket túljátszat, valakit alig: Nem ő a hibás.
- Kiállítják vagy 5x: igaza volt, utaznak rá a bírók
- Idehozunk az ő kérésére egy brazil ígéretet: Szoknia kell a környezetet.


Mi az isten egy edző feladata akkor? Mert ezek szerint sem a fizikai felkészítés, sem a mentális felkészítés, a kezdő, a taktika összerakása esetén az egyéb külső tényezőket kell okolni, nem az edzőt.

De a bajnoki cím, na az Xavi érdeme volt.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.18. 15:05:03

Sok minden nincsen rendben, sok mindenen kellene javítani.

De talán elgondolkoztató, hogy a klubnak lassan több edzője van/lesz, mint egy falusi NB1-es csapatnak...

Borzalmas a folyamatos zaj és türelem hiánya.

Pep 8.(!) éve van a City-nél. Egyszer nyert BL-t. Közben mégis zsinórban nyeri a magasan legerősebbnek gondolt/állított/képzelt(?) PL-t, a közelmúlt BL-győzteseit/döntőseit/elődöntőseit megelőzve, dominálva.
(zárójeles megjegyzés: totálisan a Barca alap játékával, még Xavinál is szigorúbb/merevebb pozíciós játékkal...)
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 14:59:57

gránit írta:
2024.05.18. 10:24:15
Éles és letisztult a látásod. A tónusokat is képes vagy észlelni.... :lol:

Ami még a már már klasszikusnak számító "fordulatod"-at illeti, az benne volt az algoritmusunkban, de valamikor az előttünk álló ősz folyamán saccoltam a felbukkanására.
Nem tudom eldönteni, hogy az összetevők (nyilatkozat? teljesítmény? saját pozíció féltés? egyebek?) milyen arányban lehetnek jelen, de az, hogy ez már nem a pályáról szól, abban biztos vagyok.
Szerintem a pálya a széles publikum felé már ősszel is teljesen egyértelmű üzenetet küldött, attól függetlenül amit lejjebb is írok, hogy a Xavi projekt szerintem veleszületett immunrendszeri rendellenességgel született, ami megfelelő módon kezelhető is lett volna, mégsem kezelték....
Zozzy 5 írta:
2024.05.18. 09:25:13
azt hittem, ennek a nyomorék Bartomeunak a kártékonykádását elkezdjük kiheverni pár év alatt, hát úgy tűnik, nem, és a lejtő tart tovább.
én (is) a naívak táborához tartoztam a váltáskor, aztán Laporta ténykedései hamar visszahúztak a valóságba, majd Xavi belengetése ismét az álmok felé tolt, de ő már a belépését követően a projekt ismertetésekor komolyan megrázva felébresztett.....ami ezután a műfaj teljes terjedelmében kristálytiszta szappanoperává változott
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7518
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 14:55:57

A nagyobb meccsek tendenciájáról szól a dolog. A szuperkupa döntő volt az utolsó ilyen, amit megnyertünk (azért azt se tenném fontosságban egy BL mellé, de attól még persze, az gyönyörű volt), akkoriban még legalább a Reált meg tudta fogni - ami inkább volt bravúr.

Európában ahogy most épp LG is írta, teljes nihill 3 évig, annyira, hogy elestünk sok-sok tízmilliótól, mert EL-negyeddöntő-EL rájátszás-BL negyeddöntőt sikerült 3 év alatt elérni. Lehet vitatkozni, mennyire top ez a keret, a kezdő szerintem top5 körüli, a mélység meg részben Xavi hibájából is tényleg szűkebb, de hogy ezt a klubvb szintet alsó hangon meg kellett volna ugrani, az remélem nem vita tárgya...

És mivel Xavit a kritizálói sem tartják szerintem egy hóttbéna idiótának, hanem egy lelkes valakinek, akiben van is azért potenciál, egy olasz 9. helyezettet meg tudtunk verni erőből, mert jobbak vagyunk annyival (bár az első meccsen nagyon próbálta elrontani a dolgot ott a térdére támaszkodva lihegő, sétálgató, ereje végére ért Yamallal, akinek az oldala akkora átjáróház lett, hogy kaptunk is onnan gólt, és kaphattunk is volna még...). Nem lebecsülve Xavit, de ennyi klasszissal és remek játékossal a keretben lehet edző nélkül is meg kellene verni az idei Napolit, 1-1 bitang teljesítmény hozta a meccseket. Az igaz ki-ki meccseket hasonló szintű csapatok ellen mind buktuk Európában. Nem volt épp szégyen önmagában se az akkor nagy formában focizó MU, se a PSG, se az Inter (a Frankfurt igen), de ez a sorminta igen. És idén ehhez visszalépéssel csatlakozott a hazai és a városi riválisunk is, már ők is vagy épp megvernek a B sorukkal fejben a BL elődöntőre készülve, vagy szétaláznak minket, mikor hogy.

Mit értünk szétesés alatt? Idén crunchtimeban nézd meg a PSG-Reál-Girona meccseket. Fejetlen csirkékként rohangáltunk mindenhol, Xavi fejetlen csirkeként rugdosódott, az első bökkenőnénél úgy megzuhantunk, hogy kaptuk egymás után a gólokat. Mindet győztes helyzetben összeomolva buktuk el.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.18. 15:01:21-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21259
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.18. 14:36:42

Xavi első évében a Frankfurt ellen véreztünk el az EL-ben. Tavaly a BL-ben a csoportkör, EL-ben a MU volt a végállomás. Idén az első komolyabb csapat ellen estünk ki a BL-negyeddöntőben. Lehet magyarázkodni, de hogy az összes párharcből vesztesként jöttünk, az azért beszédes. Ha valaki folyamatosan rosszul teljesít Európában, azt ne akarjuk már megmagyarázni. Az összehasonlítások pedig azért vannak, mert vannak akik szerint nem is volt ennél több a csapatban, miközben nálunk papíron gyengébb és szerényebb anyagi lehetőségekkel rendelkező csapatok többet tudnak ennél a felmutatni az adott intervallumban. Persze, rossz párharcaik nekik is voltak, de mellette azért jók is. Ettől a Barcától is ennyi lenne legalább a reális elvárás szerintem. Meg az sincs rendben, hogy a bajnokságban majdnem 2x annyi gólt kaptunk, mint a Real, és spanyol középcsapatoktól is tudunk 1 meccsen 3-4 gólokat kapni.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2251
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.18. 14:11:28

FcBarcelona1 írta:
2024.05.18. 09:28:46
Ki írta, hogy mindenről Xavi tehet? Ki írta, hogy BL-t, bajnokságot kell nyernünk? (...)

A Xavi kritizálók inkább Inzaghihoz, Terzichez, Michelhez és csapataikhoz hasonlítják, akik jóval szerényebb anyagi körülmények között, jobban ki tudják használni a rendelkezésükre álló keretet, és csapatukra jellemző stílusban eredményes, látványos focit tudnak játszani. De írhatnám a Leverkusent, vagy akár egy szinttel lejebb lévő Villarealt, Sociedadot, Bilbaot, Aston Villat, Benficat, vagy bármelyik csapatot, akik nem zuhannak össze a mentális tehertől.
1. elég sok olyat a nyakába varrnak, amiről nem tehet.
2. Ezeknek a csapatoknak te nézted rendszeresen a meccseiket? Ez teljesen a szomszéd kertje mindig zöldebb eset, amikor csak a jókat veszed észre. Az inter előttünk esett ki a bl-ből, akkor ők nem zuhantak össze mentálisan? A City kikapott a Realtól, akkor ők is összezuhantak mentálisan? A Leverkusent agyon dominálta a PSG, akkor ők csak szerencsével jutottak tovább? Ha minket dominálnak így le, akkor szét van szedve a csapat és az edző, hogy ez nem Barca, csak mbappé töketlenségén és a vak szerencsén múlt, hogy tovább megyünk. Hasonlíthatod Michelhez is felőlem, első évében teher nélkül 0 elvárással kevesebb versenysorozatban szintén mögöttünk végeztek egy mélyebb (de abszolút rosszabb minőségű) kerettel. Tavaly mi meg bajnokságot nyertünk egy elképesztő vékony kerettel, ami szezon közben is cserélődött, mert ugye Busquets-et, meg Piquét minden áron el kellett küldeni.


Ezt az összeomlás témát sem értem teljesen, hogy hogy lett az, hogy mindig megtörténik? A PSG ellen idegenben nyertünk. A Realt megvertük a szuperkupán. Az atmát oda-vissza megvertük. Igaz, a Napolit csak (ami mondjuk egy pár évvel ezelőtti Róma meccsel összevethető), de agyon domináltunk. Vannak rangadók, ahol kapunk hirtelen pár gólt? Na ez az, ami kvázi az összes létező csapatnál megtörténik. Idén nálunk többször, de egyáltalán nem mindig, és ezekben a helyzetekben elég sokszor jól nyúlt bele a meccsbe, csak azokra ugye nem emlékszünk, mert nem kaptunk ki belőle. Meg az nem jó narratíva, hogy jól kezelte a helyzetet Xavi.

Már sokszor leírtam, nem hiszem, hogy a mesterünk hibátlan, de ha nem lenne ez a retek sok dráma körülötte, meg nem kéne matekozni, hogy melyik játékos maradhat, ha hozunk egy újat, akkor igenis egy erős, stabilan jól játszó csapatunk lenne, mert erre képes Xavi. Érdekes mód az araboknak át tudta adni a pozíciós játékot, miért itt felejtette el? Arteta miért kapott annyi évet, hogy átadja? Vele is példálózunk itt páran. Szerintem egy edző sem tud az itteni helyzettel stabilan jó játékot hozni és nem kéne folyamatosan háborgatni azt, ami amúgy abszolút nem rossz a körülményekhez mérten.
Válasz küldése