Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
10
26%
Nem
28
74%
 
Szavazatok száma: 38
dudastibor
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2023.05.23. 21:14:58

2024.05.20. 15:52:31

bence0330 írta:
2024.05.20. 13:51:11
brazilfan írta:
2024.05.20. 13:12:46
bence0330 írta:
2024.05.20. 12:56:06
Hogyan jegelhette 3-4 hónapig, ha április közepén kezdőként játszatta?

Nem lehet, hogy eltúlozva írsz Xaviról: leépítette Roquét, kinyírta a jövőnket, idegbeteg?
Mondanám, hogy szemantikán lovagolsz ebben a kérdésben, de szerintem még az sem stimmelne. Az idézett mondatom elejét pl. lehygatad: "Most már sajna nem is nézett ki jól amikor betették, 3-4 hónapja sokkal jobban focizott."

Ennyi volt a lényeg. Most meg nem focizik olyan jól, mint 3-4 hónapja, ez szerintem ha nem is egy kőbe ágyazott tény, de elég megalapozott vélemény. Nem írtam, hogy 3-4 hónapig jegelte, bár ezt is írhattam volna, és csak megfogalmazásbeli problémán lehetne lovagolni, hogy a 8-10 perces epizódszerepek nem számítanak jegelésnek, belekötni akkor sem lenne nagyon érdemes szerintem. De a jegelés vesszővel volt felsorolva, mint porbléma egyik okának, volt közötte kevés bizalom, ennek megfelelően csökkenő önbizalom, poszton kívül játszatás (előbbi szubjektív, utóbbi puszta tény), és ezeket is odaírtam.

Ha valaki rosszabbul, kevésbé eredményesen focizik, mint mikor idekerült, akkor az nem fel, hanem leépítés, rosszabb most, mint volt. Nem tudom, mi a futballban a pontos definíciója ennek, alighanem nincs, de ha lenne, akkor is nagyon max a szemantikán lehetne lovagolni, de azért is kár lenne.

Tiniket küldött túljátszatásokkal a kórházba, és most ugyanúgy 16-7 éves gyerekekek testi épségét veszélyezteti folyamat 90 perces meccsekkel, erre sehol az élsportban szerintem nem lehet példa, de az élfociban semmiképp sincs. Vagy Xavinak van igaza, vagy mindenki másnak. Én az utóbbinak hiszek. Félig kinyírta a jövőnket két szempontból is (a másik a korrekt fiatal cseréket küldött el a helyükre érkező gyengébb öregek helyett), Yamalékkal "csak" pengeélen táncol. De ezt így is fogalmaztam, "nem akarom tovább nézni, és ezt is megvárni" megfogalmazással, az eddigi sorminta alapján, nem akarom megvárni, míg Yamal és Cubarsi karrierjét is pont ugyanúgy kettétörjük, mint korábban másokét, nem tanulva a hibáinkból.

Az idegbetegbe tudnék egyedül belekötni, ahogy a mai szlengben használjuk, szerintem simán helytálló, és egy szurkolói oldalon simán belefér, de felteszem, nincs neurológiai, pszichiátriai problémája, így igen, akkor átfogalmazom, nem bírja a nyomást elveszti a fonalat, a (néha hamis) igazságérzetét felesleges agresszióval kiélve megsérti a futball szabályait, kiállíttatja magát sokszor, és nehéz helyzetekben magára hagyja a csapatát.

ElBartimaeus: az elsőt pont kifejtettem itt fentebb. Gavi, Pedri, (Baldé)? Hogy lehet egy 16 éves kölköt folyamat kezdetni? Teljesen szét volt járatva, fogékonyabb lett bármire. Vagy szerinted egy 16 éves játékossal ezt meg lehet csinálni? Mutass rá példát a Barcán kívül, kérlek, mert addig nem tudom érv nélkül elfogadni, hogy ez rendben van.
Pedrinél Koeman és LE hibásabb, Xavi viszont kérdés nélkül beállt a sorba. Olimpia után alig hagyott ki 1-2 meccset, utána visszatért, kezdő-kezdő-sérülés. Nézd meg, mi történt az azt követő első visszatérése, után, hónapokkal később: első három meccsén kapásból kezdő, aztán is szinte csak az, 1-2 cserével tarkítva. Jól jellemezte Xavi mentalitását, egyáltalán nem érdekli ilyen téren a józan ész, ha Pedri fontos, berakom és bennhagyom, bármi lesz, max egy GB megy a süllyesztőbe hosszútávon, hát kit érdekel. Kacagott a veszély képébe. Gaviról is addig-addig gondoltuk hogy ő lesz a kivétel, és vasember, amíg egyszer csak nem volt az. Baldé kicsit más, azért is tettem zárójelbe. Cubarsi és Yamal is azon az óton van,mint Gaviék, azt gondoljuk, hogy pont ők lesznek a kivételek. Lehet, hogy így lesz, attól ez még nem igazolja a veszélyeztetésüket, akkor szimplán csak mázlink lesz, és jól forgott a rulett.

Kétlem, hogy a kulcsembereinket frissen tartva rosszabb eredményeket értünk volna el, amúgy. Xabinak úgy félig-meddig működik a dolog. És igen, tartom, hogy más lenne a megítélése. De Xavi pont az ellenkezőjét csinálja annak, amiben ilyen téren reménykedtünk, nem építkezik, hanem szerintem rombol, de ha azt nem osztod, akkor is, kb csak a jelenre fókuszál.
Mintha én írta volna...minden szava a józan megítélés.Én kicsit profánul hozzáteszem ,hogy Xavi valóban csak a jelenre fókuszál ,mert olyannyira be van fo.va ,hogy csak a pillanatnyi "túlélés"ami lebeg a szeme előtt.A Koeman- érába kerültem sajnos megint és a csapat ellen szurkolok ,hogy mielöbb eltünjön,nagy csalódás ez megint és nem szeretnék bölcsnek ,vagy jövölátónak tetszelegni,de ezt az első meccsein is láttam rajta,hogy kudarc lesz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.20. 15:42:04

bence0330 írta:
2024.05.20. 14:52:06
Látványosan nem bírja a nyomást, ezt kb ő maga is lenyilatkozta rengetegszer.
Nem emlékszem, hogy ezt mondta volna, hogy nem bírja a nyomást.

Ehelyett ezt mondta:
„A klub történelmének egyik legnehezebb időszakában érkeztem ide, és úgy gondolom, nem becsülték meg eléggé a munkánkat. Már az idény elején azon gondolkodtam, hogy a nyáron távozok. Mert tehetsz bármit, mondhatsz bármit, ennél a klubnál azt nem fogják értékelni. És nem arról van szó, hogy nem bírom a nyomást, sőt, épp ellenkezőleg. Az elvégzett munkát soha nem fogják értékelni”

https://www.nemzetisport.hu/spanyol-lab ... dzoje-xavi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 14:52:06

brazilfan írta:
2024.05.20. 14:34:28
Az utóbbi három hétben Pepnél, Tuchelnél és Allegrinél láttam dühkitörést, Pep a saját játékosa miatt gurult be, Tuchel a bírók miatt, Allegri meg az egész világra dühös volt. Ezzel csak azt mondom, hogy másokkal is előfordul, hogy felesleges agresszióval vezeti le a feszültséget. Ancelotti nem, ő rágózik.
Oké, el tudom fogadni, hogy a leépítés szó nem takarja azt, amit nálam igen. Eleve egy szleng a fociban, nincs definíciója. Nálam viszont a formaingadozás nem egyenlő azzal, amikor az edzői döntések mindenképp befolyásolták a dolgot. Ha mindig kapott volna 30-70 percet, mint egy átlag játékos, a posztján, és néha rosszabb lenne, néha jobb, az formaingadozás. Ha alig kap pár percet a posztján fél év alatt (asszem 120-130 körül van összesen centerként), akkor abban egyértelműen benne van az edző keze. Vagy azért, mert igazságtalanul ült ennyit a padon, vagy azért, mert tényleg ennyire legyengült, és az edző nem tudott mit kezdeni egy top brazil tehetséggel.
Kb mint egy tüdőrák, lehet szimpla pech is, ha nem "segítetted" a dolgot mondjuk cigarettával, de ha végigszívtad az életed napi egy dobozzal, azt már nem pechnek hívom, hanem önkárosításnak, akkor is, ha nem teljesen direkt az összefüggés.

Na Lewyt pl. tisztán leépítette, ott elég egyértelmű az összefüggés, ha egy 35 éves játékost teljesítménytől függetlenül minden percben a pályán hagysz másfél-két évig, ez lesz a vége. Ez nem formaingadozás. Vagyis az, csak jelentős szerepe volt benne az edzőnek. Pont a másik topikban volt szó, hogy a hetekben volt több élesebb meccse is, végre nem 90 perces járatokkal közlekedett.

A mondat végét lehagytad, a futball szabályait megsértve kiállíttatni magát sokszor, a játékosait magukra hagyva nehéz helyzetben. Ez a felsoroltakra nem jellemző, vagy max szökőévente, nem szezononként többször. Tök jó, ha heves, de Xavi ezt nem egy motivátori vonalon használja fel, mint egy Simeone, vagy egy Klopp, sajnos, pedig az hasznos lenne. Hanem elszáll néha az agya és kész. A PSG ellen pl tök jogtalanul ráadásul, amire reklamált meg rugdalózott, ott teljesen jogos ítélet született.
Látványosan nem bírja a nyomást, ezt kb ő maga is lenyilatkozta rengetegszer. Ide olyan való, aki bírja. Van ilyen a világon bőven, még ha nehezebb is, mint egy... Ajax kispadján.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.20. 14:34:28

bence0330 írta:
2024.05.20. 13:51:11
Ha valaki rosszabbul, kevésbé eredményesen focizik, mint mikor idekerült, akkor az nem fel, hanem leépítés, rosszabb most, mint volt.
Ez sok játékosra igaz, például Romeu a felkészülési meccseken még jónak tűnt. Ter Stegennek, Araujónak, Koundénak, Cancelónak, Raphinhának, Lewandowskinak is voltak formaingadozásai, de nem hinném, hogy mindannyiukat Xavi építette le, vagy ha igen, akkor nem azért, mert nem bízott bennük, vagy mert nem a posztjukon játszatta őket.
bence0330 írta:
2024.05.20. 13:51:11
Az idegbetegbe tudnék egyedül belekötni, ahogy a mai szlengben használjuk, szerintem simán helytálló, és egy szurkolói oldalon simán belefér, de felteszem, nincs neurológiai, pszichiátriai problémája, így igen, akkor átfogalmazom, nem bírja a nyomást elveszti a fonalat, a (néha hamis) igazságérzetét felesleges agresszióval kiélve megsérti a futball szabályait, kiállíttatja magát sokszor, és nehéz helyzetekben magára hagyja a csapatát.
Az utóbbi három hétben Pepnél, Tuchelnél és Allegrinél láttam dühkitörést, Pep a saját játékosa miatt gurult be, Tuchel a bírók miatt, Allegri meg az egész világra dühös volt. Ezzel csak azt mondom, hogy másokkal is előfordul, hogy felesleges agresszióval vezeti le a feszültséget. Ancelotti nem, ő rágózik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21269
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.20. 14:04:00

ElBartimaeus írta:
2024.05.20. 12:23:11


LG: a Tottenham beért ugyanoda, ahova kb az elmúlt összes szezonban tette, néha felette, néha alatta végeztek. Nem tudom, ebben mi akkora bravúr? Tavaly nekünk is volt szerencsénk a bajnokságban, idén meg balszerencsénk magukon a meccseken is, a sérüléseket nem nézve is. Egy Madridnak sokkal mélyebb a kerete, ha ott kidől 8 kulcsjátékos, nem a Juvenilből kell középhátvédet felhozni úgy, hogy 0 km-es a balhátvédünk, a szélsőnk és a kp-nk harmada.
A PL sokat erősödött tavaly óta, aki nem tudta tartani a lépést, jelentősen visszaesett: MU, Newcastle, Brighton. Ők pedig Kane elvesztése után, durva sérüléshullámmal bejöttek 5.-nek, olyanokat megelőzve, mint az említett hármas és a Chelsea. Szerintem ez nagyon szép eredmény.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 13:51:11

brazilfan írta:
2024.05.20. 13:12:46
bence0330 írta:
2024.05.20. 12:56:06
Hogyan jegelhette 3-4 hónapig, ha április közepén kezdőként játszatta?

Nem lehet, hogy eltúlozva írsz Xaviról: leépítette Roquét, kinyírta a jövőnket, idegbeteg?
Mondanám, hogy szemantikán lovagolsz ebben a kérdésben, de szerintem még az sem stimmelne. Az idézett mondatom elejét pl. lehygatad: "Most már sajna nem is nézett ki jól amikor betették, 3-4 hónapja sokkal jobban focizott."

Ennyi volt a lényeg. Most meg nem focizik olyan jól, mint 3-4 hónapja, ez szerintem ha nem is egy kőbe ágyazott tény, de elég megalapozott vélemény. Nem írtam, hogy 3-4 hónapig jegelte, bár ezt is írhattam volna, és csak megfogalmazásbeli problémán lehetne lovagolni, hogy a 8-10 perces epizódszerepek nem számítanak jegelésnek, belekötni akkor sem lenne nagyon érdemes szerintem. De a jegelés vesszővel volt felsorolva, mint porbléma egyik okának, volt közötte kevés bizalom, ennek megfelelően csökkenő önbizalom, poszton kívül játszatás (előbbi szubjektív, utóbbi puszta tény), és ezeket is odaírtam.

Ha valaki rosszabbul, kevésbé eredményesen focizik, mint mikor idekerült, akkor az nem fel, hanem leépítés, rosszabb most, mint volt. Nem tudom, mi a futballban a pontos definíciója ennek, alighanem nincs, de ha lenne, akkor is nagyon max a szemantikán lehetne lovagolni, de azért is kár lenne.

Tiniket küldött túljátszatásokkal a kórházba, és most ugyanúgy 16-7 éves gyerekekek testi épségét veszélyezteti folyamat 90 perces meccsekkel, erre sehol az élsportban szerintem nem lehet példa, de az élfociban semmiképp sincs. Vagy Xavinak van igaza, vagy mindenki másnak. Én az utóbbinak hiszek. Félig kinyírta a jövőnket két szempontból is (a másik a korrekt fiatal cseréket küldött el a helyükre érkező gyengébb öregek helyett), Yamalékkal "csak" pengeélen táncol. De ezt így is fogalmaztam, "nem akarom tovább nézni, és ezt is megvárni" megfogalmazással, az eddigi sorminta alapján, nem akarom megvárni, míg Yamal és Cubarsi karrierjét is pont ugyanúgy kettétörjük, mint korábban másokét, nem tanulva a hibáinkból.

Az idegbetegbe tudnék egyedül belekötni, ahogy a mai szlengben használjuk, szerintem simán helytálló, és egy szurkolói oldalon simán belefér, de felteszem, nincs neurológiai, pszichiátriai problémája, így igen, akkor átfogalmazom, nem bírja a nyomást elveszti a fonalat, a (néha hamis) igazságérzetét felesleges agresszióval kiélve megsérti a futball szabályait, kiállíttatja magát sokszor, és nehéz helyzetekben magára hagyja a csapatát.

ElBartimaeus: az elsőt pont kifejtettem itt fentebb. Gavi, Pedri, (Baldé)? Hogy lehet egy 16 éves kölköt folyamat kezdetni? Teljesen szét volt járatva, fogékonyabb lett bármire. Vagy szerinted egy 16 éves játékossal ezt meg lehet csinálni? Mutass rá példát a Barcán kívül, kérlek, mert addig nem tudom érv nélkül elfogadni, hogy ez rendben van.
Pedrinél Koeman és LE hibásabb, Xavi viszont kérdés nélkül beállt a sorba. Olimpia után alig hagyott ki 1-2 meccset, utána visszatért, kezdő-kezdő-sérülés. Nézd meg, mi történt az azt követő első visszatérése, után, hónapokkal később: első három meccsén kapásból kezdő, aztán is szinte csak az, 1-2 cserével tarkítva. Jól jellemezte Xavi mentalitását, egyáltalán nem érdekli ilyen téren a józan ész, ha Pedri fontos, berakom és bennhagyom, bármi lesz, max egy GB megy a süllyesztőbe hosszútávon, hát kit érdekel. Kacagott a veszély képébe. Gaviról is addig-addig gondoltuk hogy ő lesz a kivétel, és vasember, amíg egyszer csak nem volt az. Baldé kicsit más, azért is tettem zárójelbe. Cubarsi és Yamal is azon az óton van,mint Gaviék, azt gondoljuk, hogy pont ők lesznek a kivételek. Lehet, hogy így lesz, attól ez még nem igazolja a veszélyeztetésüket, akkor szimplán csak mázlink lesz, és jól forgott a rulett.

Kétlem, hogy a kulcsembereinket frissen tartva rosszabb eredményeket értünk volna el, amúgy. Xabinak úgy félig-meddig működik a dolog. És igen, tartom, hogy más lenne a megítélése. De Xavi pont az ellenkezőjét csinálja annak, amiben ilyen téren reménykedtünk, nem építkezik, hanem szerintem rombol, de ha azt nem osztod, akkor is, kb csak a jelenre fókuszál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.20. 14:06:00-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2260
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.20. 13:48:14

bence0330 írta:
2024.05.20. 12:35:05
Sokkal kevesebbeket érdekelne akkor az eredmény (...)

(...) miközben kórházba küldött pár tinit. Ebben hol a perspektíva? Mi okom lenne rá, hogy valami hasonlót szeretnék látni jövőre is? Hátha megszabadulunk végre jövőre Yamaléktól is?

(...)bár képtelennek tartom arra, hogy behúzzon egy ki-ki meccset hasonló erejű csapat ellen Európában.
1. Elfogadnád, hogy 4-5 helyen végezzünk azért, hogy beépítse és felépítse az egyelőre nem szint tiniket?

2. Mégis melyik tininket küldte kórházba? Annyira utálom ezt a narratívát, egyetlen egy játékosunk sem az ő regnálása alatt vált baromi sérülékennyé, Pedrit Koeman alatt szedtük szét, utána kétszer olyan hosszú rehabokat kapott, mint korábban, más tini meg nem sérült, vagy eltörték a térdüket, vagy lerúgták a bokájukat. Még egyszer kérdezem, kit küldött akkor kórházba a tinik közül?

3. A PSG-t konkrétan megverte idegenben, úgy, hogy mindenki esélyesebbnek tartotta a franciákat, teljesen jogosan.

Ui.: nem ellenőriztem, mert bíztam benne, hogy nem mondasz valótlant, de ha 1 hónapja valóban kezdő volt Roque, akkor az ég egy adta világon nincs jegelve a srác. Érdekes, Fermin tudott ennyi kihagyás után döntő faktor lenni. Vagy Robi. Vagy Pedri is ráadásul sérülésből visszatérve, Fort hónapokig nem játszott, gólpasszt adott. Miért pont Roqueval kellene kivételezni? Jajj, csak azért nem tud labdát átvenni, mert nincs játékban. Egyszerűen nem igaz. Amikor "hű de jól játszott", akkor sem az volt a konszenzus, hogy de király, hanem hogy béna labdával, de amúgy jól mozog, lehet benne potenciál. 1 hónap fejlődésre lehetőség játék nélkül meg nem szabadna, hogy bármi profi játékost megtörjön annyira fejben, hogy utána egy egyeneset ne tudjon passzolni tőle.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.20. 13:12:46

bence0330 írta:
2024.05.20. 12:56:06
Hogyan jegelhette 3-4 hónapig, ha április közepén kezdőként játszatta?

Nem lehet, hogy eltúlozva írsz Xaviról: leépítette Roquét, kinyírta a jövőnket, idegbeteg?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 12:56:06

brazilfan írta:
2024.05.20. 12:47:31
bence0330 írta:
2024.05.20. 12:15:29
3-4 hónapja sokkal jobban focizott. Ami nem csoda. Jegelés, és ezzel kapcsolatosan azért nyilván valamilyen szinten önbizalomhiány is, ami egy csatárnál az egyik legfontosabb kellék.
Nem stimmel a 3-4 hónap, bő egy hónapja, április közepén játszott utoljára, kezdőként.
Bő egy hónapnyi kispadozás miatt írsz olyanokat, hogy Xavi leépítette.
Hogyne stimmelne? Szó szerint igaz, amit írtam. Azt írtam, amit idéztél is, 3-4 hónapja jobban focizott. Január végén, február elején kifejezetten jól mozgott, gólokat lőtt. Ez volt ugye 3-4 hónapja, gyakorlatilag majdnem pontosan, hisz bő 3,5. Nem értem, mi nem stimmel ezzel, akkor sokkal jobban focizott, mint most.

Azután még egész jól játszott, bár jellemzően poszton kívül, kevés percet is kapott, szélsőként gólt már nem lőtt, vagy Lewyvel egymás lábát taposva a kis idő alatt amit pályán töltött, a magabiztossága gondolom csökkent is, aztán már esélyt sem nagyon kapott. Amikor meg most újra kapott, az sok hétnyi jegelés után volt, igen, és most még csak jól sem mozgott már igazán. Azért ha bő egy hónapig egy percet sem kapsz, nem csoda.

Akárhogy is, nem egy sikersztori edzői oldalról, hogy idejön egy gyerek, jól mozog, eldönt 1-2 meccset csereként, aztán 3-4 hónappal később itt vagyunk, és árnyéka önmagának.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.20. 12:47:31

bence0330 írta:
2024.05.20. 12:15:29
3-4 hónapja sokkal jobban focizott. Ami nem csoda. Jegelés, és ezzel kapcsolatosan azért nyilván valamilyen szinten önbizalomhiány is, ami egy csatárnál az egyik legfontosabb kellék.
Nem stimmel a 3-4 hónap, bő egy hónapja, április közepén játszott utoljára, kezdőként.
Bő egy hónapnyi kispadozás miatt írsz olyanokat, hogy Xavi leépítette.
bence0330 írta:
2024.05.20. 12:35:05
megint egy idegbeteg valaki lesz belőle.
A kiállítása óta semmi ilyesmit nem láttam rajta, a laportás hisztériára is teljesen normálisan reagált.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 12:35:05

Szerintem a türelem addig jár, amíg nem bizonyította pár értelemben a rátermettség hiányát. Nekem nincs türelmem ahhoz, hogy a következő két Masiás csillagot a kórházba juttassa, köszönöm.

Az meg a másik, hogy ki hogy generálja magának az elvárásokat. Xavi viselkedéséből, pályára tett kezdőjéből és cseréiből minden lejön, csak az építkezés nem. Két végén égeti a gyertyát.

Mit érezzen a szurkoló, ha erőltetett menetben hetekig felküldi ugyanazt a kezdőt 16 és 35 évesekkel pihenő nélkül? Hát azt, hogy minden áron nyerni akar, ha kell, eladja a háztetőt is maga fölül a jelenért. Ha folyamat próbálna beforgatni Fayét, valamelyik B-s középpályást, beépíteni Roquét, bármi ilyesmi, a hozzáállás is más lenne, akkor én is azt látnám, hogy keresi a jövő csapatát, építgeti azt, van egy irány. Sokkal kevesebbeket érdekelne akkor az eredmény, pl. Most annyit látok, hogy ha török, ha szakad, ugyanazok az arcok játszanak végig, szünet nélkül, az általa legerősebbnek gondolt formációban, meritokrácia, korra való tekintet teljes hiányával, és az összes kulcsember meghal a szezon végére, Gündoganostól, Lewytől, Yamalostól, Cubarsistól, mindenestől, miközben kórházba küldött pár tinit. Ebben hol a perspektíva? Mi okom lenne rá, hogy valami hasonlót szeretnék látni jövőre is? Hátha megszabadulunk végre jövőre Yamaléktól is? Hátha hozunk megint játékosokat, akik nem lesznek beépítve? Hátha kinyírjuk tavaszra megint az összes kulcsjátékosunkat? Ez nekem miért lenne jó? Kb függetlenül a helyezésektől, amúgy, bár képtelennek tartom arra, hogy behúzzon egy ki-ki meccset hasonló erejű csapat ellen Európában.

Meg bocsánat, de hogy vegyek komolyan egy olyan embert jövőkép szempontjából, aki egyik pillanatban lemond, másikban nem, addig korrekt, amíg lemondott, és ahogy tervezi a visszakozást, megint egy idegbeteg valaki lesz belőle. Képzelj el egy ilyen embert az életedben. Borsózna a hátad tőle. A játékosoknak sem jó ez, és ez látszik is nehéz helyzetekben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2260
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.20. 12:23:11

csababarca írta:
2024.05.20. 09:05:11
ElBartimaeus írta:
2024.05.20. 03:11:33
Ja, és hadd ne mondjam, hogy ez a mostani volt továbbra is az elmúlt hány? 5 év legjobb Bl menetelése a csapatnak? Annyira mégse nulla akkor ebben a sorozatban.
Azért menetelésnek ne hívjuk már azt, hogy túlmentünk egy közepecske erősségű csoporton, majd játszottunk az olasz 8-10. helyezett ellen.
Menetelés :lol:

Hihetetlen, hogy ez is érdemnek van felhozva, hogy bejutott a 8 közé a csapat. Tényleg? Mik vagyunk mi Celtic, Fenerbache, Fradi?
Ne vicceljetek már.
Ez volt a legeredményesebb az elmúlt években, vagy sem? Fejlődést szeretnénk látni sokan, pontosan azt látjuk. Lassú az út? Az. Kellene több türelem folyamatos csapongás nélkül? Elképesztően kellene, mind edzői, mind keret szinten, egy stabil 80%-ban meg kéne tartani a játékosokat és csak foltozni a hiányosságokat. Ez utóbbi eddig nem tudott működni, jó eséllyel most sem fog.

LG: a Tottenham beért ugyanoda, ahova kb az elmúlt összes szezonban tette, néha felette, néha alatta végeztek. Nem tudom, ebben mi akkora bravúr? Tavaly nekünk is volt szerencsénk a bajnokságban, idén meg balszerencsénk magukon a meccseken is, a sérüléseket nem nézve is. Egy Madridnak sokkal mélyebb a kerete, ha ott kidől 8 kulcsjátékos, nem a Juvenilből kell középhátvédet felhozni úgy, hogy 0 km-es a balhátvédünk, a szélsőnk és a kp-nk harmada.

Azt próbálom megértetni itt, hogy nagyon mélyről kell visszahozni a csapatot, sose látott pénzügyi korlátok vannak, 9. helyen állt a csapat és csak csodával határos módon lehetett volna 3 hét edzőség után visszahozni az akkori csoportkört, évek óta nem rúgott labdába európai porondon a csapat, 23 (Xavi első teljes szezonja) előtt 3 évig bajnokok sem lettünk, folyamatosan romló játékkal. A legutóbbi nagy összeomlás Van Gaal idején fele ennyire nem volt meredek, amiből aztán Laporta Rijkaard segítségével hozta vissza a csapatot (többek között Ronalidnho, Deco és Eto'o leigazolásával). Most nincs lehetőség 3 csúcsformában levő sztárt igazolni, akik egymaguk is el tudják vinni a csapatot a hátukon. Reális elvárások kellenek, nem vágyakozni arra, hogy hirtelen minden la masias kissrác az új Messi, vagy Iniesta lesz, akikkel megint dominálunk éveken át, mindezt persze egyből és persze nagyon szép játékkal, mert a tavalyi 1-0-ás nézhetetlen játék sem kóser. Ha reálisan nézzük, nem bukott itt meg senki, de van bőven fejlődési lehetőség, viszont látszik is, hogy fejlődik a csapat, méghozzá a reális elvárásoknak megfelelően.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 12:15:29

brazilfan írta:
2024.05.20. 12:04:48
bence0330 írta:
2024.05.20. 11:19:43
annyira leépítette a srácot, hogy rosszabbul néz ki, mint mikor idejött
Úgy emlékszem, hogy vagy sérülten érkezett, vagy már épp nem volt sérült, de még száz százalékos állapotban sem. Most nem sérült, egészségesnek látszik.
Ha úgy érted, hogy mentálisan van rosszabb állapotban, akkor szerintem gondold át, hogy négy hónap alatt le lehet-e építeni egy kifejezetten a következő szezon csapatába tervezett, amúgy meg más kultúrából érkező, ráadásul erősebb csapatba került srácot azzal, hogy néhány meccsen nem cserélik be.
Mert a srác nem a megérkezése és május 19-e közötti 5 hónapban nem játszott, hanem talán 5-6 meccsen. Ennyit ki kell bírnia idegösszeomlás nélkül, szerintem ki is bírja.
Ha nem focizol hónapokig, jó eséllyel nem leszel jó, ha beraknak, ennyi. Nem feltétlenül mentálisan értem (bár ez nyilván betesz egy embernek), egyszerűen élességben nincs ott így, hogy hónapokig jegelve volt. Szerintem bárkinél így lenne, kortól, országtól, mindentől függetlenül. Nem volt tűzben tartva már régen, és előtte is csak 10 perceket kapott néha hol jobb, hol balszélen, ritkán a helyén. Pont ez a ciki, hogy egy idegen kontinensen is jobban mozgott az elején (gólokat is lőtt, helyzetekbe került...). Pedig az nem lett volna gáz, ha akkor még nem megy neki, és szép lassan javulgat. Most már sajna nem is nézett ki jól amikor betették, 3-4 hónapja sokkal jobban focizott. Ami nem csoda. Jegelés, és ezzel kapcsolatosan azért nyilván valamilyen szinten önbizalomhiány is, ami egy csatárnál az egyik legfontosabb kellék.

Amúgy novemberben már visszatért, már meccsek óta kezdő volt előtte egész decemberben, lőtt gólt is. Gondolom ezért is mozgott jobban az elején, mint most, mert akkor valamennyire játékban volt. Ha nem kapsz lehetőséget, romlik a formád, Puig ugyanez volt, a végén már rossz volt nézni, mikor néha kapott 20 percet, előtte meg néha megváltói szint volt, mikor bejött. Teljesen természetes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.20. 12:23:18-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.20. 12:04:48

bence0330 írta:
2024.05.20. 11:19:43
annyira leépítette a srácot, hogy rosszabbul néz ki, mint mikor idejött
Úgy emlékszem, hogy vagy sérülten érkezett, vagy már épp nem volt sérült, de még száz százalékos állapotban sem. Most nem sérült, egészségesnek látszik.
Ha úgy érted, hogy mentálisan van rosszabb állapotban, akkor szerintem gondold át, hogy négy hónap alatt le lehet-e építeni egy kifejezetten a következő szezon csapatába tervezett, amúgy meg más kultúrából érkező, ráadásul erősebb csapatba került srácot azzal, hogy néhány meccsen nem cserélik be.
Mert a srác nem a megérkezése és május 19-e közötti 5 hónapban nem játszott, hanem talán 5-6 meccsen. Ennyit ki kell bírnia idegösszeomlás nélkül, szerintem ki is bírja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 11:47:27

Én az első BL-t simán elengedem neki. Volt egy olyan tinicsapata 1-2 hónapig, akik korábban helyzet nélkül toltak végig meccseket, ahol Gavi meg Nico voltak kb a húzóemberek, nem volt támadónk, és egy az akkor a világ egyik legjobb centerével felálló elég erős Benficát majdnem megverték. Erre szerintem sokat nem lehet reklamálni. De azóta...

Nekem amúgy van az a sanda gyanúm, hogy Xavi egy sokkal gyengébb kerettel arányaiban jobb játékot tudna játszatni. Ez jött le legalábbis az első évéből, egy ifikerettel is komoly veretlensgi sorozatot tolt, majdnem elkapta gyönyörű játékkal a Reált is a szuperkupában, utána meg a mostaninál gyengébb kerettel álomjáték pár hónapig. Aztán jöttek a klasszis erősítések, akik végül le is hozták a ligát, de játékban meg óriási volt a visszalépés. Most még több jó játékos jött, eredményességben is lett visszalépés, meg játékban is.

Ezért szivattuk meg őt is meg magunkat is, hogy idejekorán hoztuk, és nem ment el egy Alkmaarba előtte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.20. 11:32:54

Sonoma írta:
2024.05.20. 09:47:38
Itt is a mi kezünkben lehetett volna a sorsunk, de nem éltünk vele. Mint oly sokszor 15' óta.
Nekem ez már elkeserítő, hogy mindenki ellenünk játsza a szezon legjobb meccsét.
Esélytelen, engedd el nyugodtan ezt a reményedet.
Mi látjuk másként, ha tetszik, ha nem.
Ahol 2015 óta mindenki a csapat és a foci körül remekül érezte magát, nagyon jól járt vagy éppen jár ezzel a kapcsolattal, kivéve egyedül maga a klub, na ott változást nem várnék. Nincs mitől beindulnia magának a változásnak.

Xavi projekt sem hozott semmi újat a reményen kívül. Várni kell türelemmel és bízni abban, hogy holnap jobbak leszünk. Nekem ismerős ez a nyilatkozat, de van akinek nem.
Legendás és szép városok, mint Róma, Liverpool, Párizs, München, de Frankfurt, Manchester, Sahtar, Antwerpen már nem is legendás, inkább mindennapi helyek.

Mentalitás. Milyen egyszerű és egyértelmű szónak tűnik, mégis kellően színesen értelmezhető. A szó jelentése, üzenete és értelmezése alapján is kinek kinek teljesen mást jelent.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7533
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 11:19:43

FCBsteve írta:
2024.05.20. 07:50:34
Laporta keret erősítés EGYSZER történt igazán, toldozás-foldozás, illetve hangzatos ígéretek az, ami volt minden átigazolási időszakban...
Hát Gündogan, Cancelo, Felix, (Roque) bakfitty? A világ egyik legjobb középpályása, a világ egyik legjobb jobb-balbekk(szárnyvédő) kombója, meg egy ultratehetséges golden boy? És mindehhez kapott erősítésként gyakorlatilag két Masiás csillagot is (sajnos).

Illetve később írtál olyat, hogy alóla adtak el játékosokat. Remélem ezt nem írtad komolyan. Olyan játékosok távoztak sorra, akinek Xavi nem adott esélyt (Puig, J. Araujo, dm-ként Nico egy bíztató nyári próba után, Depay, akit meccsekig a padon hagyott az akkorra szétesett Ferrán helyett is szezon végén és kövi szezon elején is...), vagy muszájból néha játszatta poszton kívül (Kessié, Mingueza), vagy lenyilatkozta róla, hogy nem Barcelonába való játékos (Auba, aki helyett minden hír szerint vagy fél évig könyörgött Lewyért), vagy kijátszotta magát nála a keretből (Adama, Look, pedig előbbi Dembélé számait hozta előkészítésben, utóbbi meg folyamat mentette a valagát). Ezeket Laportáék persze, hogy eladták, nem lehet itt tartani olyan játékosokat, akiket az edző nem használ. Lehet 1-2 név most nem jutott eszembe, de hogy a fentieket nem Laportáék adták el alóla, az tutifix.
Még vezéráldozatot sem hoztak az elmúlt időszakban, pedig az simán benne lehetne reklamáció nélkül egy edzői érában.

És most is ha Roquét eladjuk, garatálom, hogy nem a gonosz Laporta-bagázs miatt fog történni, hanem mert Xavi látványosan nem számít rá, és annyira leépítette a srácot, hogy rosszabbul néz ki, mint mikor idejött.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.05.20. 11:06:30

Egy csapatban a hierarchiát az edző értékítélete döntően befolyásolja.
Mi lehet az oka annak, hogy a Barcában olyan játékosra (SR) kerül a kapitányi karszalag, aki a játéka alapján rendre csak vésztartalékként lép pályára.

Miért nem láthatunk egy Puyol, Buskets vagy hasonló vezéregyéniséget, aki képes irányítani a többieket is?

Valószínűnek tartom, hogy az öltözőben (aminek Xavit is része) ment félre valami.

Nem véletlen, hogy a top csapatoknál "nem edzőt", hanem menedzsert foglalkoztatnak, aki minden fontos szálat a kezében tart. Egyszerűen fogalmazva, a csapat érdekében még (a rangot is jelentő) csapatkapitányok kiválasztását is képesek finoman, tapintatosan befolyásolni.

Vezéregyéniség nélkül minden csapat megreked a játékosok halmaza szintjén.

A Barca esetében ki lehet az a bizonyos vezéregyéniség, akit lehet, hogy csak én nem látok?
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8680
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.20. 10:39:29

Ugy erzem lesz meg itt erdekes fordulat a kovetkezo hetekben. Guardiola most azt mondja, hogy jovore meg ugy erzi marad, de utana szerinte vege a Citys edzoi karrierjenek. Nem erzi a motivaciot mar a kovetkezo idenyre sem. Erdekes es meghokkento szavak ezek tole. Szerintem abszolut mozdithato lenne meg most, az abszolut top edzo lenne aki ami ebben a keretben benne van szerintem kimaxolna. (Azt sem bannam, ha Xavi lenne a segededzoje. Igy vegul maradna o is, mindenki jol jar. 😀)
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.20. 10:27:12

FCBsteve írta:
2024.05.20. 09:15:27
Laporta pénzügyileg rizikós igazolásai... :mrgreen:
Akik regisztrálva vannak, nem szükségszerű eladni őket.
Ahogy Depay, Auba, Kessie, Luuk stb. De mivel valamiért nem voltak elég jók jött helyettük Ferran, Lewy, Raphinha, Romeu 170 millióért. Hogy most ők is az eladásra várjanak, hogy le lehessen nyilatkozni, hogy Roque helyzete a 3,5 milliós fizetésén és az FFP-n múlik, miközben Robertoval hosszabbítunk.
Úgy vettem észre, sokan kritizálják Laportát, akik Xavit támogatják, gyengének tartják a keretet, miközben Laporta nélkül Umtitivel, Lenglettel, De Jonggal állnánk fel a 80 milliós fizetésükkel, a Barca B-ből kiegészülve, 500 milliós éves bevételből fizethetnénk a tartozást. Megnézném mit hozna ki Xavi egy Girona féle keretből.
Szegény Xavinak meg jó képet kell vágni hozzá, és Zubimendit, Silvát kérni 60-60 millióért, hogy eladhassuk értük Araujot, meg a többieket, amiből kijönne az amortizációval és fizetésükkel egyikük költségét számolva (60+15+14) 10 B-s (és egyéb)játékos regisztrációja 1az1 szabály alatt. Mondjuk Mingueza, Garcia, Nico, Riad, Abde, Depay, Aubameyang, Kessie, akik ingyen érkeztek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.05.20. 10:46:35-kor.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.20. 09:47:38

Cseri írta:
2024.05.20. 08:47:50
Sonoma írta:
2024.05.20. 08:05:05

Ha már az eredmények és statisztika is szóba került.
-2020-ban is eljutottunk a 1/4 döntőig.
-Xavival 2x egymás után estünk ki a BL csoportkörből. Ezt a " bravúrt" más edzőnek nem (még) sikerült megcsinálni nálunk. Legutóbb ezt több mint 20 éve sikerült összehozni 1x.

Emlékeim szerint az első bl csoportkörös kiesését a szép emlékű Koemannal kezdtük, Xavinak talán két meccse volt abban a körben,a holland zsenit vajon mi akadályozta abban,hogy összegyűjtse a szükséges pontokat?
Rosszak az emlékeid.
A Benficával szemben 6-4-re álltunk a pont arányban, mikor Xavi átvette a csapatot. 3 hét múlva volt egymás ellen ( és otthon) a ki-ki mérkőzés, amit persze nem sikerült megnyerni. Majd idegenben sima vereség a Bayerntől.
Itt is a mi kezünkben lehetett volna a sorsunk, de nem éltünk vele. Mint oly sokszor 15' óta.
Nekem ez már elkeserítő, hogy mindenki ellenünk játsza a szezon legjobb meccsét. Én ezért preferálok egy tapasztalt edzőt.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.20. 09:15:27

FcBarcelona1 írta:
2024.05.20. 07:57:14

FCBSteve: mi a folytonosság, hogy évente elküldjük a fél keretet, mert nem értik a pozíciós játékot?
Most lehet eladják Araujot, mert az edző nem tudja megszervezni a védelmet sem, a rendelkezésre álló nem gyenge játékosokból. Leigazolják a pozíciós játékot értő Zubimendit, vagy Kimmichet. Azután rájövünk, hogy nem tudnak védekezni, a félpályáig feltolt védelemmel meg majd nyeljük a gólokat a lassú játékosokkal. Azután hagyjunk még egy évet Xavinak, és cseréljük le majd megint a fél keretet, amíg nem lesz egy új Messi és társai csapat a La Masiáról.
Itt nagyon nagy tévedésben vagy!

NEM Xavi kéri a játékosok eladását, alóla adják el őket...
Ezt kéne megérteni!!! Ő meg kénytelen jó képet vágni hozzá...

A ROSSZ GAZDÁLKODÁS, megismétlem, az FFP MEG NEM FELELÉS az EGYEDÜLI OKA, hogy FdJ, Araujo piacon van, hogy Balde, Raphi, Kounde, Chris is eladható.

Semmi köze Xavihoz, a pozíciós játékhoz, a Barca DNS-hez, csak vicces ezeken lovagolni...

Xavi rengetegszer nyilatkozta, hogy pl Araujo, FdJ alap játékosai, játszatja is őket - miért is akarna megszabadulni tőlük???

Tehát, AZ EDZŐ FELETT TÖRTÉNT korábbi rossz döntések (játékos politika) és gazdálkodás, elkerülhetetlen fejlesztések (Camp Nou), elnöki - részben marketing alapú - sztár igazolások (Lewy, Felix - bár őt én kedvelem) okai, hogy eladási kényszerben vagyunk, nem is tudom, hanyadik éve...
Ez Abde-k, Nico-k, Torre-k bőven elférnének csereként (ha vállalnák), HA LENNE ERRE FFP keret - DE NINCS!!!
Ez a pénz/FFP keret van meg a Madridnál, ezért "kényelmes" náluk ilyen szempontból a keret építés...

Fiatalok szempontjából van ottvan a RM BL sorozata hívószóként, nálunk még a folyamatos pénztelenség, amit a Messi korszak emléke és Xavi edzői jelenléte tud ellensúlyozni... Illetve Laporta pénzügyileg rizikós igazolásai... :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.20. 09:05:11

ElBartimaeus írta:
2024.05.20. 03:11:33
Ja, és hadd ne mondjam, hogy ez a mostani volt továbbra is az elmúlt hány? 5 év legjobb Bl menetelése a csapatnak? Annyira mégse nulla akkor ebben a sorozatban.
Azért menetelésnek ne hívjuk már azt, hogy túlmentünk egy közepecske erősségű csoporton, majd játszottunk az olasz 8-10. helyezett ellen.
Menetelés :lol:

Hihetetlen, hogy ez is érdemnek van felhozva, hogy bejutott a 8 közé a csapat. Tényleg? Mik vagyunk mi Celtic, Fenerbache, Fradi?
Ne vicceljetek már.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1819
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.20. 08:47:50

Sonoma írta:
2024.05.20. 08:05:05

Ha már az eredmények és statisztika is szóba került.
-2020-ban is eljutottunk a 1/4 döntőig.
-Xavival 2x egymás után estünk ki a BL csoportkörből. Ezt a " bravúrt" más edzőnek nem (még) sikerült megcsinálni nálunk. Legutóbb ezt több mint 20 éve sikerült összehozni 1x.

Emlékeim szerint az első bl csoportkörös kiesését a szép emlékű Koemannal kezdtük, Xavinak talán két meccse volt abban a körben,a holland zsenit vajon mi akadályozta abban,hogy összegyűjtse a szükséges pontokat?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.20. 08:05:05

ElBartimaeus írta:
2024.05.20. 03:11:33
Ja, és hadd ne mondjam, hogy ez a mostani volt továbbra is az elmúlt hány? 5 év legjobb Bl menetelése a csapatnak? Annyira mégse nulla akkor ebben a sorozatban.
Ha már az eredmények és statisztika is szóba került.
-2020-ban is eljutottunk a 1/4 döntőig.
-Xavival 2x egymás után estünk ki a BL csoportkörből. Ezt a " bravúrt" más edzőnek nem (még) sikerült megcsinálni nálunk. Legutóbb ezt több mint 20 éve sikerült összehozni 1x.

Xavival nekem nem az a legfőbb problémám, hogy nem szállítja az eredményeket, kupákat. A mutatott játék az, ami nagyon nem tetszik. Nem látok fejlődést, sőt inkább visszaesést tapasztalatok csapatszinten.
Erőlteti a pozíciós játékot ( tiki-takát), de erre nincsenek felkészítve a játékosok se fizikálisan, se taktikailag. A csapat emiatt mentálisan is leeresztett idén, aminek a következménye az idei látványos összeomlások.
Plusz a játékosokat is rosszul kezeli. A mutatott teljesítmény sokszor nem mérvadó, vannak érinthetetlenek stb...
Nem látom a taktikai fejlődést sem Xavinál. Az, hogy időnként jól nyúlt bele a meccsbe még nem az. Tavaly még csak- csak kisérletezgetett különböző felállásokkal, idén már ez sincs.
Ha mégis felálltunk 4-4-2-be, akkor is Lewa kezdett. Nonszensz...
Válasz küldése