Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
14
27%
Nem
38
73%
 
Szavazatok száma: 52
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.24. 16:05:26

Remélem Flick komolyan rámegy az erőnlétre mert rendszeresen kifingik a csapat komolyabb csapat ellen és rossz nézni a szenvedésüket.
Csak is Puyol
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 15:58:43

Azé' Flicknek is fel lesz adva a lecke nyáron.Eb,meg olimpia,nem sok játékossal fogja tudni megkezdeni a felkészülést,pénz neki se nagyon lesz,hogy az elképzeléseihez igazítsa a keretet,hiányposztokra minőségi játékosok nem várhatóak. Gondolom dinamikusabb játékot vár majd el,de a keret nem tudom mennyire alkalmas erre,főleg a középpálya.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6765
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.24. 15:45:16

Flick közben már Here we Go!

Nem túl elegáns a keringő, de az mindenképp jó, hogy még májusban le lett ütve ez a téma. Én tartottam tőle, hogy a nyári haknitúrának még Xavi-val vagy edző nélkül megyünk neki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7632
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 15:40:35

dingdong írta:
2024.05.24. 15:24:30
https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... e-nrt.html

A könyörgés nyilván erős kifejezés de folyamatosan ezt nyilatkozta ami itt is le van írva. Továbbra sem értem, hogy itt miért gondolják egyesek pl te is hogy ebben a sztoriban Xavi volt a döntéshozo nem az elnök Laporta. Xavi lemondott és el is mondta, hogy nem marad. Itt vannak Laporta nyilatkozatai. Világos, hogy nagyon jó viszonyban vannak és már csak emiatt is realisztikus a győzködés. Valószínüleg elmondta Xavinak hogy nincs igazán pénzünk edzőre hiába a nagy arc. Ezután Xavi meggondolta magát (hibásan) amit az elnök bejelentett nagy örömében a szezon vége előtt 1 hónappal majd most ő visszatáncolt nem Xavi.
Hogyan jöhet ebből ki Xavi hibásnak? Őszintén
Xavi az edző, először lenyilatkozta, hogy tábozik, aztán azt, hogy mégsem, és ez adja a szappanopera gerincét.

A cikkből:

"Do you want Xavi to stay?

Definitely, yes. I've made it clear to him that I would like him to stay, but I understand the pressure he feels. I asked if there was a chance he might change his mind, but I could see the pressure on his face. I told him to relax and not feel pressured. He has said he will leave at the end of the season as planned, but we'll see. Let's not stress about it now because things are going well. So, we can still say no, no, no, and..

Would you consider asking him to stay?

Depending on how the season progresses
, he knows the situation.

Az első szerintem simán az, amit egy politikusnak 10/10-szer így kell lenyilatkoznia. De még neked is, ha egy randin vagy, nem jön be a csaj/pasi, jajj de kár hogy menned kell, ésatöbbi. Aztán egyre inkább érződik, hogy azért annyira nem akarja, "látom az arcán a nyomást", "azt mondta, távozik a szezon végén, ne stresszeljünk ezen", stb. Egy szó nincs erről, hogy kérték Xavit.

A kiemelt résznél meg egyenesen hárított, de semmiképp sem mondta, hogy megkérné, és kb szó szerint erről szól a vita, hogy ő kérte-e Xavit. Ezt kizárt dolognak tartom kb. Azt jelentette amit mondott, hogy megvárja, hogy alakul a szezon, nem állt mellé. Ő ezt is csinált volna elejétől a végéig, ha Xavi nem nyilatkozgat. Kivárt volna, és egyszer csak elküldi (vagy nem). Vagy el tudja bárki képzelni, hogy januárban kiáll azzal, hogy meneszti Xavit, aztán év végén, hogy mégsem, aztán meg elküldi? Mi oka lett volna erre? El nem tudok képzelni egy hasonló forgatóönyvet, ő csak próbált reagálni arra, amit Xavi művelt, és amit a sajtó ezek alapján kérdezgetett tőle. Ezek mind sosme történtek volna meg, ha nincs Xavi első, és második nyilatkozata.

Brazilfan: ilyet sem olvastam még sehol, hogy a vezetőség kérésére. Olyanokat nyilatkozott, hogy szükség van az állandóságra, bízik a projektjében, és a vereségek feltüzelték, úgy érezte, muszáj folytatnia.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.05.24. 15:36:29

Cseri írta:
2024.05.24. 14:25:33
Az utóbbi pár hónap méltatlan volt a Barcához.
Laporta méltatlan a Barcához.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.24. 15:26:28

bence0330 írta:
2024.05.24. 15:09:50
nyílt sajtóban váltott össze-vissza irányt
Egyszer bejelentette, hogy a csapat érdekében elmegy, és szintén egyszer bejelentette, hogy a vezetőség kérésére marad. Ez lenne az össze-vissza irány?
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.24. 15:24:30

bence0330 írta:
2024.05.24. 15:09:50
Viszont továbbra is érdekelne bármilyen szó, nyilatkozat, akármi, amiből kiderülne, hogy az elnök könyörgött neki a maradása miatt.
https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... e-nrt.html

A könyörgés nyilván erős kifejezés de folyamatosan ezt nyilatkozta ami itt is le van írva. Továbbra sem értem, hogy itt miért gondolják egyesek pl te is hogy ebben a sztoriban Xavi volt a döntéshozo nem az elnök Laporta. Xavi lemondott és el is mondta, hogy nem marad. Itt vannak Laporta nyilatkozatai. Világos, hogy nagyon jó viszonyban vannak és már csak emiatt is realisztikus a győzködés. Valószínüleg elmondta Xavinak hogy nincs igazán pénzünk edzőre hiába a nagy arc. Ezután Xavi meggondolta magát (hibásan) amit az elnök bejelentett nagy örömében a szezon vége előtt 1 hónappal majd most ő visszatáncolt nem Xavi.
Hogyan jöhet ebből ki Xavi hibásnak? Őszintén
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.24. 15:15:56

Mascherano14 írta:
2024.05.24. 15:07:39
Laporta alatt búcsúzott Messi és edzőként Xavi, de hogy!!! Méltatlan eljárás. Mire jó ez? Mit mutat ezzel Laporta? Leginkább azt, hogy félt az ellen tüntetéstől?
Messit már ezerszer átbeszéltük. Nincs az a közgazdász zseni aki itt tudta volna tartani a bérköltség és a La Liga szabályzás mellett és ahogy utána láttuk nem bánta Messi azt annyira. Szakadjunk már ki a múltból.
Csak is Puyol
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.24. 15:14:30

ElBartimaeus írta:
2024.05.24. 14:10:03
Mindezzel egyutt nem megadni Xavinak a tisztes utolso hazai meccset elkepeszto gaz, undorito, gyomorforgato, amit egy klublegendaval emberi szinten lemuveltek.
A Sevilla ellen még ő irányít vasárnap este. Nekem pont az volt a benyomásom, hogy azért jelentik be még ma, hogy a közönség tudjon róla, hogy a hétvégi lesz az utolsó. Így valamilyen szinten el lehet búcsúztatni.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7632
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 15:09:50

Méltatlan volt, de magának köszönheti, nyílt sajtóban váltott össze-vissza irányt, ráadásul az utolsó pont akkor volt, amikor a legnagyobb zakóinkba futottunk bele. 100%-ban ő a hibás a menesztésének mikéntjében, sajnos. Max annyit tudok felróni a feljebbvalóknak, ha tényleg az utolsó pár napban a sajtóból tudta meg, de nem ezen múlt, nem ez volt a fő gond.

Ettől még szomorú, és elismerem az első másfél évét bőven, ott volt túlteljesítés is.

Viszont továbbra is érdekelne bármilyen szó, nyilatkozat, akármi, amiből kiderülne, hogy az elnök könyörgött neki a maradása miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.05.24. 15:07:39

Laporta alatt búcsúzott Messi és edzőként Xavi, de hogy!!! Méltatlan eljárás. Mire jó ez? Mit mutat ezzel Laporta? Leginkább azt, hogy félt az ellen tüntetéstől?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.24. 15:04:15

bence0330 írta:
2024.05.23. 23:59:16
Flick közelebb lesz egy modernizált Barca-DNS-hez, mint Xavi volt. Akkor is, ha nem katalán. Önmagában szerintem sincs baj, szerintem a külsős edző nem emiatt kell, hanem a külső szemlélet miatt. Nem feltétlen stílusban, inkább egy profibb mentális és fizikális felkészítés, a játékosokhoz való hozzáállásban. Ez most kicsit belterjes. Ami egy pontig nem baj, de szerintem átléptünk azon a ponton.

Amúgy 2 meccses eltiltást kapott a BL-ben a PSG elleni eset miatt, ha még itt maradna.
Egyetértek, szerintem semelyikünknek sem a Barca-DNS-el van a baja, hanem a mostani idejétmúlt felfogással, nem megfelelő megvalósításával és a modern foci további elemeinek elhanyagolásával.
Régen megtehettük hogy nem vagyunk jók kontrából(bár lendületesen játszottunk) de már rég nem ez a helyzet és pl a Lucho-féle Barca sem lett volna olyan sikeres enélkül, de ez csak egy elem a sok másik közül amiben gyengék vagyunk, kezdve a szabadrúgásgóltól.

Egy direktebb, gyorsabb Barca, amely időnként visszább tud állni és szétkontrázni az ellenfelet az nagyot szólhatna, az a felfogás már nem kivitelezhető nemzetközi szinten hogy van egy A terv és azzal nyerünk "mertmimegtehetjük" és kész viszlát. Egyedül Guardiola maradt ezzel, de ő is rengetegszer befürdött azóta vele(idén, de pl a BL döntőt is bukták majdnem az Inter ellen)

Közben hivatalos, ideje volt de Laporta milyen szert fogyasztott hogy ez így sikerült?
Hagyni kellett volna hogy elmenjen ahogy januárban bejelentette, teljesen korrekten a fizetéséről is lemondva, erre sikerült úgy megalázni hogy 3-4 hónap könyörgés után meggondolja magát és utána kivágjuk, mint kb mikor Casillas búcsúztatás néven a kisajtón ment ki.
Arról nem is beszélve hogy ha tényleg Flick lesz belőle, ő nem pár hete vált elérhetővé :roll: Így ez teljesen méltatlan mind a klubhoz, mind Xavihoz, ráadásul az utolsó hazai meccs előtt is megtehették volna, elbúcsúztatva
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.05.24. 14:55:25

Cseri írta:
2024.05.24. 14:25:33
Xavinak érdemei elimerése mellett,sok sikert kívánok,fog ő még jó eredményeket elérni máshol. Flicknek örülök,remélem rászolgál a bizalomra. Az utóbbi pár hónap méltatlan volt a Barcához.
Hasonlóan érzek én is. Jó volt, szép volt ,köszönjük ennyi.
A vége lehetett volna szebb is de sajnos ez van.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.24. 14:47:21

ElBartimaeus írta:
2024.05.24. 14:10:03
Mindezzel egyutt nem megadni Xavinak a tisztes utolso hazai meccset elkepeszto gaz, undorito, gyomorforgato, amit egy klublegendaval emberi szinten lemuveltek.
Engem Messi távozására emlékeztet.

A Mundo 3 napja azt írta, hogy csak a Sevilla-meccs után, jövő hétfőn vagy kedden fogják értékelni a szezont és döntenek a sorsáról. Az előrehozott bejelentéssel talán sikerül mérsékelniük a Laporta elleni tüntetést.
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.24. 14:45:08

Ez egy nagyon szomorú és a Barcelonához méltatlan sztori lezárása (mondjuk nem lepődnék meg, ha kapna még egy csavart, de sokatmondó, hogy eleve eszembe jut bármiféle csavar ötlete ezen a ponton).

Szakmailag nem tartottam sokra Xavit, bár valószínűleg többre, mint néhány fórumozó az elmúlt hetekben. Az viszont biztos, hogye ennél biztosan többet és jobbat érdemelt, ha mást nem, akkor például egy normális búcsút. Nem kellett volna idejekorán bejelenteni a lemondást. Nem kellett volna nem azonnali hatállyal távozni, ha már egyszer bejelentette. Legfőképp nem kellett volna és főleg nem abban az időpontban belemenni a maradásba. Remélem, hogy kap még második esélyt egy nagy ligában - és ha esetleg kiderül, hogy a focistákhoz hasonlóan egy edző is hasonlóan elkezd villogni máshol, más környezetben, akkor a hiba pár szinttel feljebb van.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.24. 14:32:03

Azért ez a világ szégyene hiába érdemelte ki a kirúgást és hiába lesz jó egy új edző.

Azt mondani, hogy az ő hibája miközbe bejelentette, hogy nem folytatja de az a laporta könyörgött neki aki most kidobja. Ment a pacsizás az ünneplés a sajtó tájékoztató. Szerintem ez a legalja kategória. Nem lett se jobb se rosszabb a helyzet azóta ami ezt a pál fordulást legitimálná.

Én most érzem először azt 20 év alatt, hogy a klub olyan morális mélyponton van amivel őszintén nem akarok azonosulni. Végig néztem az összes hitvány meccset, rossz szériát amin megaláztak minket de nem zavart. Messi bucsuját is elfogadtam mert barca szurkolo vagyok nem játékos fanatikus.

Ez a kialakult attitüd zavar sajnos mert olyan klubok olyan politikusok szinvonala ami eddig nem a barcelonát jellemezte és én nem támogatom.

Reméljük beválik az uj edző de amig laporta van én nem vagyok büszke arra hogy a barcelonanak szurkolok sajnos
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 14:25:33

Xavinak érdemei elimerése mellett,sok sikert kívánok,fog ő még jó eredményeket elérni máshol. Flicknek örülök,remélem rászolgál a bizalomra. Az utóbbi pár hónap méltatlan volt a Barcához.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.24. 14:17:40

ElBartimaeus írta:
2024.05.24. 14:10:03
Mindezzel egyutt nem megadni Xavinak a tisztes utolso hazai meccset elkepeszto gaz, undorito, gyomorforgato, amit egy klublegendaval emberi szinten lemuveltek.
Csodás búcsúmeccse volt játékosként. Most pedig az a 20M amit valószínűleg megkap bőven kárpótolja. Sokat tett Ő is azért hogy ez idáig jusson. Már csak pár nyilatkozatáért jó pár klubb kivágta volna korábban.
Csak is Puyol
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2270
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.24. 14:10:03

soadroli írta:
2024.05.24. 13:54:33
közben hivatalos
Hogy elozol meg mindenkit? 1 perce lattam a fb-on a hivatalos posztot :D

Na most ki fog derulni, hogy Xavi lehuto volt-e, vagy egyeblent sikerult ugy labon loni magunkat, ahogyan csak cimeres majmok szoktak.

Mindezzel egyutt nem megadni Xavinak a tisztes utolso hazai meccset elkepeszto gaz, undorito, gyomorforgato, amit egy klublegendaval emberi szinten lemuveltek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6765
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.24. 14:08:58

Hivatalos.

Van neki mit köszönni, a tavalyi szezon évek óta a legeredményesebb volt, sajnos idénre elfáradt a történet. Külön kár ezért a huzavonáért a végén, ez nem csak Laporta, hanem az Ő sara is, elegánsabb lett volna tartania magát ahhoz, amit bejelentett.

Minden jót neki, pihenjen, építse magát, mert szerintem fogunk vele még találkozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.24. 13:54:33

Kép
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.05.24. 13:51:47

Azért tegyük hozzá hogy nem csak Laporta csinált Xaviból bohócot.
Bejelenti hogy elmegy aztán mégis visszatáncol. Ehhez azért nem kell semmit hozzáfűzni.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.05.24. 13:49:25

Azt, hogy a legrosszabb időszakban segíteni akart, meg kell neki köszönni, de bőven elfáradt ez az egész már az előző szezon tavaszán. Egyedül az tartotta a padon, hogy Barca legenda, semmi más. Kár, hogy 0 tapasztalattal ült le, sose tudjuk meg, mi lett volna, ha nem ugrik bele rögtön. Amennyiben rögtön megy valahova sok sikert neki, én örülök, hogy vége ennek a végtelenül kínos szappanoperának, amire aztán semmi szükség.

Flicknek meg sok sikert, kiváncsi vagyok milyen változás lesz a felkészítésben, és hogyan fogja használni/beosztani az idős Lewát vagy a tiniket.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6765
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.24. 13:18:19

vidra írta:
2024.05.24. 05:49:42
Flick egyelőre egy "egytaktikás", "egycsapatos" edző, nem teljesen értem, mit akarunk vele. Rulett.
Minden edzőt be lehet sorolni valami ilyesmibe. Ha olyat hozunk aki nem egycsapatos, az meg azért nem jó, mert x évvel ezelőtt volt egy rossz szezonja.
Lehet, hogy egyszezonos, de az alatt az egy szezon alatt többet rakott le, mint Xavi, Motta, Marquez, Conceicao, de Zerbi vagy bárki más, aki jelölt volt a padra.
Egyedül Pep az, akin nehéz fogádt találni, de nála is fel lehet hozni az eltaktikázott BL párharcokat.
brazilfan írta:
2024.05.24. 12:33:54
Én látom Xavinál a folyamatos változást és a megváltozott körülményekhez való alkalmazkodást, például a kiállítása óta nem szólt be a bíróknak, de az is ilyen, hogy az egyik alapember, Gavi kiesését végül kompenzálni tudta.
Én is, csak mindent mintha honapokkal később lépne meg, mint kellene.
A tavalyi BACK védelem összeállítása, Gavi nem balszélsőként játszatása, idén Christensen feltolása a kp-ra, Raphinha beljebb hozatala, Lewy néhai lecserélése és még egy csomó ilyen van. Nem azért mert rohadt nagy koponyák lennénk, de ezeket a fórum nagyrésze a fotelből megmondta, hogy érdemes lenne kipróbálni, mert amivel meccsek óta próbálkoztunk, az nem megy.
A bíróknak lehet, hogy nem szól már be, de ehhez kellett, hogy több pirosat szedjen össze, mint a játekos pályafutása alatt, illetve mostmár kb. tét nélküli meccseket játszunk, gondolom benne se olyan nagy a feszültség.

De az ilyen változások miatt el tudom képzelni, hogy egy 5-10 év múlva megint nekifussunk ennek a sztorinak, de van egy olyan érzésem, hogy ezek után Xavi addig nem fog újra leülni a kispadra, amíg Laporta az elnök.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.24. 12:33:54

Nyiri81 írta:
2024.05.23. 20:54:33
brazilfan írta:
2024.05.23. 20:24:45
Most milyen jogon javasolhatnánk nekik, hogy szakítsanak a hagyományokkal?
Olyan jogon hogy haladni kell a korral. Lehet hogy lassan 130eves a klub de mivel folyamatosan fejlődött a foci igy a barca is folyamatosan valtozott.
Igen, sőt a foci egy-egy szezonon belül is változik, az edzők is folyamatosan változtatnak rajta, alkalmazkodnak a játékosok formájához, az ellenfelekhez, és megpróbálják betömni a sérülések miatt kiesők helyét.
A hagyományokhoz való ragaszkodás például az, hogy a kapus részt vesz a játékban, ezt ma már sokan csinálják, de Cruyff hozta magával. Vagy hogy a labdajáratással a passzsávokat keressük, ez is Barca-hagyomány. Dolgozunk rajta, hogy ismét jól csináljuk. Az ellenfél fizikai fölényét pozíciós játékkal tudjuk ellensúlyozni, szerintem ez sem idejétmúlt. Hagyományosan idegenkedünk a brutális, favágó védekezéstől, és hagyományosan, kivétel nélkül támadófocit játszunk.

Én látom Xavinál a folyamatos változást és a megváltozott körülményekhez való alkalmazkodást, például a kiállítása óta nem szólt be a bíróknak, de az is ilyen, hogy az egyik alapember, Gavi kiesését végül kompenzálni tudta.
Válasz küldése
cron