Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
11
26%
Nem
32
74%
 
Szavazatok száma: 43
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 17:09:23

Oké, de ez fordítva is igaz. Xavi kerek perec kijelentette, hogy megy és kész, azóta is ezt hajtogatta hónapokig, sőt, kvázi azt is, hogy lemond a szerződésének hátralévő részéről, mert nem akar anyagi gond lenni. Az mennyivel korrektebb Laportáék viselkedésnél, ha végül meggondolná magát, ezért esetleg Flick-kel is megszakdtak a tárgyalások, stb.

Meg nem tudom, Laporta mennyire könyöröghetett neki. Hogy nyíltan sajnálkozik az más, én is így csinálnék, ha egy tiszteletre méltó vendégem lenne, de olyan, akit nem akarok már tovább ott látni, és aki azt mondja, hogy mindjárt megy. "Jaaj, hm, de kár, pedig jól szórakoztunk"... aztán ha erre azt mondja, hogy ja, akkor marad, verném a fejem a falba.

Aztán lehet tényleg könyörgött, és amíg nem jött az újabb nagy baj, vagy nem látta ő is, hogy végzetes lehet Xavi a fiatal generációra nézve, végül pedig meggondolta magát. Van ilyen. A melodrámát Xavi indította, Laportáé csak az utolsó fordulat lenne. Tételezzük fel, hogy Xavi nem szólt volna egy szót sem. Akkor ebből az lenne, hogy most Laporta úgy döntött, hogy elég, és semmi gond nem lenne.

Ettől még persze Laporta hozzáállásával is vannak gondok, de neki amíg nem 100% a váltás, maximálisan támogatnia kell az aktuális edzőt, szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.23. 16:12:26

Messa írta:
2024.05.23. 15:52:29
Tudom, a szerződés az szerződés, de azok után hogy a szezon felénél kvázi már felállt a kispadról, ez a végkielégítősdi most baromira hülyén hatna.
Elment volna szó nélkül ha nem puncsol neki laporta aki most épp kivágná 2 hónappal később... Te mit szólnál ehhez a helyében? Mindezt úgy, hogy mióta csak itt van azt hangoztatta, hogy milyen jó a kapcsolata az elnökkel és rengeteget köszönhet neki.
Szerintem elengedi mert a klub érdekét fogja nézni de őszintén semmilyen túlzás vagy hitel rontás nem lenne belőle ha azt mondaná hogy mindennek van határa kérem ami jár ezekután.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.23. 15:59:51

Én pártoltam és most is pártolom, hogy edzőt cseréljünk, de ilyen melodráma után igenis fizessünk Xavinak! Egy hónapja nem győztek hízelegni neki, most meg kirúgják? Korrekt viselkedés. Akkor kellett volna elküldeni, de így lett igazán gusztustalan a sztori. Laporta egye meg, amit főzött.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.23. 15:52:29

Feast4 írta:
2024.05.23. 14:34:41
Hogy ne legyek off. a gond szerintem most az, hogy ezek a hülyék meggyőzték Xavit, hogy maradjon, de most, hogy mi akarjuk elzavarni az 20 millióba kerülne.
Akárhogyis, én nagyon remélem hogy ez a 20 milliós cucc ez nem igaz. Xavi a saját nimbuszát rombolja le teljesen, ha most tartja a markát egy ekkora végkielégítésért. Tudom, a szerződés az szerződés, de azok után hogy a szezon felénél kvázi már felállt a kispadról, ez a végkielégítősdi most baromira hülyén hatna.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.05.23. 14:34:41

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Szerintem de. És azt se felejtsük el, hogy akkor ült le a padra év közben amikon Niko Kovac szétcseszte a Bayernt és minden fronton csak küszködés ment, a csoportmeccseken már nem is emlékszem melyik kiscsapat taposott oda nekik.

Aztán jött és hopp, elkezdtek szó szerint alázni.

Egyébként őt nem elzavarták, hanem elfogadta a válogatott felkésését. Ha igaz volt ott feszkó a vezetéssel, mert ahogy a Bayern fun haverom mesélte Ő nem az a fajta edző, aki könnyen tűri, hogy a sportigazgató vagy az elnök belepofázzon abba amit csinál. Szerintem eléh hamar szembeszállna Decoékkal.

Egyébként azt gondolom, hogy a német mentalitás, az erőszakos győzni akarás lehet igen csak jót tenne a klubnak. Főleg, hogy azért most van német nemzetiségű és német kötödésű kulcsjűtékodunk is.

Hogy ne legyek off. a gond szerintem most az, hogy ezek a hülyék meggyőzték Xavit, hogy maradjon, de most, hogy mi akarjuk elzavarni az 20 millióba kerülne.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.23. 14:22:57

Flick konkrétan Pep-en kivül az egyetlen edző, akinek megvolt a 6 kupás év.
Én annyira nem követem a Bundesligát, de ismerősöktől hallom, hogy a Bayern-nél is teljesen hülye a sportigazgató. Azóta is küldözgetik el az edzőket folyamatosan. Meg az öltöző is problémás a Müller, Neuer-féle hangadók diktálnak. Az volt a mázlijuk, hogy annyira egycsapatos volt a Bundesliga, hogy azt standard tudták hozni, és az ottani liga legjobbjait magukhoz csábítani. De BL-ben azóta se rémlik nagy menetelés tőlük, otthon meg a Dortmund bénázásán múlott már a tavalyi cím is.

Flick-nek meg ha jól emlékszem az is volt a lelépésére az indok, hogy a német válogatott padja volt az álma.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1468
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.23. 13:59:04

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:11:12
Bő másfél év után. :D A kinevezése a 4 kupás szezon közben ('19 novemberében) történt, fél év alatt tette össze azt a verhetetlen csapatot. Aztán 1 évre rá távozott bajnokként '21 nyarán, egy 4 kupás szezon után 1 évvel.
De mintha nem is a teljesítményével lett volna gond, hanem valami más volt a háttérben... talán összezördülés volt, vagy nagyon akarta a válogatottat... De max majd kijavít valaki.
Ő maga ment el és elvileg azért mert szerinte nem kapta meg a kellő tamogatást a klubtól. Összebalhézott a Sportigazgatóval. De utána 1 évvel már mindketten azt nyilatkozták hogy már másképp csinálnák és Flick is azt mondta hogy nem volt teljesen fair a klubbal szemben. Bayern is elismerte hogy a legsikeresebb edzője volt.

Szerintem jó lenne nekünk :D
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:11:12

Rinku írta:
2024.05.23. 13:06:53
bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Hú várj már, bocs, tényleg, el is felejtettem, hogy az a tripla az vele volt. :o Akkor meg miért küldték el a zavarosba három év múlva? Arra emlékszem viszont, hogy a '21 szezon végén kalap-kabát volt. Azért a Bayernnél is vannak dolgok. :D
Bő másfél év után. :D A kinevezése a 4 kupás szezon közben ('19 novemberében) történt, fél év alatt tette össze azt a verhetetlen csapatot. Aztán 1 évre rá távozott bajnokként '21 nyarán, egy 4 kupás szezon után 1 évvel.
De mintha nem is a teljesítményével lett volna gond, hanem valami más volt a háttérben... talán összezördülés volt, vagy nagyon akarta a válogatottat... De max majd kijavít valaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 13:06:53

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Hú várj már, bocs, tényleg, el is felejtettem, hogy az a tripla az vele volt. :o Akkor meg miért küldték el a zavarosba három év múlva? Arra emlékszem viszont, hogy a '21 szezon végén kalap-kabát volt. Azért a Bayernnél is vannak dolgok. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:04:27

Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 13:00:11

brazilfan írta:
2024.05.23. 11:46:06
Én nem a szomszédi viszonyra, hanem az országon belüli kisebbségi létre gondoltam, az íreket az angolok, minket a Habsburgok nyomtak el úgy, ahogyan a spanyolok a katalánokat. Milánó és Észak-Olaszország nincs elnyomva, sőt. Manchester sincs, angolok lakják, nincs önálló manchesteri nép és nyelv.
Az is lehet, hogy nem ezen múlik, vagy a történelmi elnyomottság-tudat csak az egyik a különféle összetevők közül.
Ezt megértem, erre nem gondoltam ezelőtt, de akkor talán pont szakítani kellene a Barca DNS-sel, nekem ez jönne logikailag. Tehát a nép sérelmei benne élhetnek a klubhoz közel álló emberekben, akár katalán, akár régóta vendég. Ezért személyes ügynek tekinthetik, amolyan haza-/népárulásnak, vagy ha nem is ekkora szavakat akarnék használni, mégis valamilyen becsapásnak, ha nem jön az eredmény. Persze ez nettó ostobaság, de lehet Pepben ez megvolt, meg az emberi természet amúgy is furán működik. Mindig lenyűgöz, amikor idegeneket látok a történelemben, egy olyan ügyért küzdeni, amihez különben semmi közük, csak erősen szimpatizálnak vele (pl. sok német harcolt a fehér, cári orosz oldalon a vörösök ellen - Nachts steht Hunger dalt ajánlom).

Visszatérve, tehát akkor pontosan Flick kellene ide, vagy ha nem ő, akkor valaki, aki kívül áll ezen. Csak itt valamiért minden elnök úgy gondolja, hogy mindenki szr munkát végezne, mert nem mi neveltük. Olyan belterjes ez a Barca DNS, pedig pont egy külső emberre volna szükségünk már mindezek után. Mondjuk a Bayernnel nem vitte sokra, nem hinném, hogy pont ő váltaná meg a klubot. Az eredménykényszert pedig nem lehet megkerülni, és Tuchel sem kapna sok időt. Talán csak azzal, ha nem próbálnánk most is annak látszani, amik nem vagyunk. Vagy legalább az őrjöngést, tirádázást pihentetnénk, már sokkal kevésbé lenne migrénesebb a klubra nézni. Azt hiszem egy farkába harapó kígyó az egész, mert nekünk legjobban nem egy szájhős elnök kellene, egy ilyen igazi populista, hangos majom, hanem egy bölcs, szürke eminenciás, aki dolgozik és egyenget a háttérben.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.23. 11:46:06

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
Itt most nem is a sikerességen volt a hangsúly, hanem hogy szellemileg tényleg megroppanni látszik mindenki, aki itt van nálunk.
Hát nem nagyon tudnánk lazán hátradőlő, a sikert kiélvező edzőt mondani, és bármennyire is közrejátszottak benne alkati okok is, lényegében Cruyff és Tito is belebetegedett a kispadba. A rutinos, tapasztalt Bobby Robson fantasztikus csapatot hozott össze, de egy év után ő is lelépett, ahogyan a nálunk megfordult játékoszsenik közül Romário és Ronaldo is csak egy-egy évig maradtak itt.

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
Nem hinném, hogy a félalkoholista, snorting working class csőcselék kegyesebb lenne Angliában. Vagy az olaszok Milánóban, hogy ők lazábbak lennének. Nálunk, ha elégedetlenség van, néha előkerülnek a fehér zsepik, de nincs utcára vonulás, mint Manchesterben vagy sok máshol. És amúgy mutass egy nyugati népet, aki nem él tüskével, van egy kollektív zabszem az összes nép sggében, mert a történelem során legalább egyszer-kétszer mindneki pokoli szemét dolgokat művelt a szomszédjával. Senki nem mentes ez alól.
Én nem a szomszédi viszonyra, hanem az országon belüli kisebbségi létre gondoltam, az íreket az angolok, minket a Habsburgok nyomtak el úgy, ahogyan a spanyolok a katalánokat. Milánó és Észak-Olaszország nincs elnyomva, sőt. Manchester sincs, angolok lakják, nincs önálló manchesteri nép és nyelv.
Az is lehet, hogy nem ezen múlik, vagy a történelmi elnyomottság-tudat csak az egyik a különféle összetevők közül.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1468
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.23. 10:42:22

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
@Troym: Lucho lánya körüli dolgokat teljesen elfelejtettem, ezt a részt visszavonom. Bár egyébként szerintem őt is három év alatt teljesen elhasználtuk volna. Különben Pep hány éve, 8-9 ül a Citynél? Jobban néz ki most, mint miután tőlünk megpattant.
Szerintem itt az is közrejátszik hogy a hithű culé másképp áll hozzá ha a Barcat vagy a City-t esetleg bármilyen más csapatot kell igazgatnia. Mig a több sima meló jó pénzért itt esélyes hogy sokkal komolyabban lelkére veszi és az idegeire megy a kudarc. Egy sima melós edzőség pedig vastagbőrrel pont hogy lesz@rja hogyha valami nem jön össze. Ezért is lenne jobb végre nem egy ilyen Barca DNS és a többi baromság alapján edzőt választani.
Csak is Puyol
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.23. 10:40:10

Rinku írta:
2024.05.23. 10:17:03
Különben Pep hány éve, 8-9 ül a Citynél? Jobban néz ki most, mint miután tőlünk megpattant.
Szerintem az egész azon múlik mennyire hagynak dolgozni. Mennyire nagy a nyomás a médiába, a vezetésben, a szurkolók között. A riválisok mennyire vérszomjasak. A Madrid Barcelona szembenállás tulmutat a játékon és alig van párja európában.
Képbe jön az eredmény kényszer. Itt a forumon is legyökerezik a lábam hogy egy bajnoki ezüst meg egy BL 8 az óriáasi kudarc szezon (persze értem, hogy nagyon lehangoló meccseink voltak és fájt látni a hibáinkat).
Nincs nálunk olyan türelem mint az angol csapatoknál Klopp, Guardiola, Arteta, ETH stb. hogy azt mondják épitkezünk nem baj ha csak EL van majd nyáron erősítünk az edző meglátásai alapján. Aztán sírva bucsuztatják kloppot aki 9 év alatt nem akasztott le egy tucat trófeát csak mindenből egyet kb. (Nem elvitatva a zsenialitását egy olyan csapat ellen mint Pep cityje.)
Pepnek nyilvánvalóan eszébe se jut hazamenni hiába hozsannázik hogy a barca a szíve csapata mi meg mindenévben erről álmodunk. Érthető is mindkét oldal. (Ancelotti méltó ellenfele lehetne/lehetett volna)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 10:17:03

brazilfan írta:
2024.05.21. 09:24:56
Pirlónak, Lampardnak viszont nem nagyon sikerült, Gerrard sem a Liverpoollal lett bajnok, hanem a skótoknál, hozzájuk képest Xavi spanyol bajnok is lett a katari után.
Spanyol másodiknak lenni és BL-nyolc közé jutni szerintem nem a pokol legmélyebb bugyra.
Itt most nem is a sikerességen volt a hangsúly, hanem hogy szellemileg tényleg megroppanni látszik mindenki, aki itt van nálunk. Mintha nálunk kétszer annyi elvárás volna, mint az összes többi topklubnál. Az, hogy melyik fiatal edző fut be, miután nagyszerű játékos volt, az esetleges. Különben nem is arról van szó, hogy a pokol legmélyebb bugyra. De ami körüllengi a klubot, az mérgező. Ha csak a Roqué-ügyre gondolok, az is elég. Laporta hétről-hétre bemutatott szappanoperája, meg ez a gazdasági köd, amiben élünk, hogy van pénz-nincs pénz, aztán megint van, aztán megint nincs, de aztán meg 8 millió euró kiesése kinyírta az egész jövő évi büdzsét, ha 3. helyen zárunk. Őszintén, miafsz van itt?
Mindenki csak találgatni tudja az okokat. Talán mert a katalánok tele vannak sérelmekkel, tüskékkel, akárcsak mi, meg az írek? És ezért szereti sok magyar az ír zenét meg a Barcelonát?
Nem hinném, hogy a félalkoholista, snorting working class csőcselék kegyesebb lenne Angliában. Vagy az olaszok Milánóban, hogy ők lazábbak lennének. Nálunk, ha elégedetlenség van, néha előkerülnek a fehér zsepik, de nincs utcára vonulás, mint Manchesterben vagy sok máshol. És amúgy mutass egy nyugati népet, aki nem él tüskével, van egy kollektív zabszem az összes nép sggében, mert a történelem során legalább egyszer-kétszer mindneki pokoli szemét dolgokat művelt a szomszédjával. Senki nem mentes ez alól. Szóval maradnak a találgatások, hogy miért vannak fogpiszkáló vastagságú idegszálak, amik egy bekapott gól után összeomlasztják a rájuk pakolt kártyavárat. Bár néha erre sikerül rácáfolni, azért még mindig döntően lerohad a gép, mint hogy itt bárki vérszemet kapna. Sajnálatos, hogy a Madridot kell elővenni, akik egy rendes, kiadós verést személyes ügynek tekintenek. Annyira, hogy utána bemennek legalább a BL négy közé. Na ezt a dacot kellene már elhozni ide is. A piszkos, mocsok arroganciájukat viszont megtarthatják maguknak.

@Troym: Lucho lánya körüli dolgokat teljesen elfelejtettem, ezt a részt visszavonom. Bár egyébként szerintem őt is három év alatt teljesen elhasználtuk volna. Különben Pep hány éve, 8-9 ül a Citynél? Jobban néz ki most, mint miután tőlünk megpattant.
Football, bloody hell. /SAF/
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.22. 15:37:48

brazilfan írta:
2024.05.22. 15:32:35
Nem véletlenül írtam a szégyen szót. Vannak szurkolók, akik mintha szégyenkeznének az eredmény és Xavi miatt, többen is írtak olyanokat, hogy “mindenki rajtunk röhög”, de nem tudom, hogy ha valakinek stabil értékrendje van, akkor miért kellene figyelnie a gúnyolódásokra. Engem nem különösebben érdekelnek.
Szerintem pusztán az eredmények miatt tényleg csak a legkárörvendőbb ellendrukkerek röhögnek a Barcelonán. Nem jó, de nem is rettenetes. A folyamatos drámázás, ami ezen a ponton már elegendő anyagot szolgáltat egy közepesen hosszú mexikói telenovellához, ráadásul Xavi is az aktív része - na, az már egy teljesen más tészta. Azon szerintem még a drukkerek egy része is csak nevetni tud, ha nem tört össze a mérgében valamit. Ráadásul a Xavi-Laporta(-Deco) leosztásban jövőre is borítékolhatóan ugyanez lesz majd.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.22. 15:32:35

Nem véletlenül írtam a szégyen szót. Vannak szurkolók, akik mintha szégyenkeznének az eredmény és Xavi miatt, többen is írtak olyanokat, hogy “mindenki rajtunk röhög”, de nem tudom, hogy ha valakinek stabil értékrendje van, akkor miért kellene figyelnie a gúnyolódásokra. Engem nem különösebben érdekelnek.
dudastibor
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2023.05.23. 21:14:58

2024.05.22. 13:17:24

superman írta:
2024.05.22. 12:32:34
brazilfan írta:
2024.05.22. 08:56:36
Továbbra is azt mondom, hogy spanyol másodiknak lenni és a BL-ben nyolc között lenni nem szégyen.
Nem az a kérdés, hogy szégyen-e vagy nem, hanem hogy lehet-e jobb eredményeket elérni.
Szégyen, ahogy önmérsékletre képtelen az oldalvonal mellett ,rekord piroslappal.
Szégyen,hogy gyávaságát átsugározza a csapatra és az egyik pillanatról a másikra képes szétesni tét alatt.
Szégyen ,hogy a pillanatnyi túlélés miatt kockára teszi újfent fiatal csillagaink karrierjét és ezzel a Barca jövöjét is részint.
Szégyen,hogy játékunkban semmi koncepció és amitől a Barca Barca volt ,abból semmit sem látni és fejlődésre utaló nyomot sem.
Szégyen ,hogy nyilatkozataiban már hitelességét elvesztette,de ennek ellenére ragaszkodik a padhoz.
Szégyen ,hogy manővereivel lejáratta a klubbot és rajtunk röhög a fél futball társadalom.
Szégyen ,hogy egy Barcelona elégedett legyen egy második hellyel és a BL nyolcba jutással.Ez mind Kudarc,nagy K betűvel.A felsorolás közel sem teljes.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.22. 12:32:34

brazilfan írta:
2024.05.22. 08:56:36
Továbbra is azt mondom, hogy spanyol másodiknak lenni és a BL-ben nyolc között lenni nem szégyen.
Nem az a kérdés, hogy szégyen-e vagy nem, hanem hogy lehet-e jobb eredményeket elérni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.22. 10:25:54

Chino írta:
2024.05.22. 02:04:27
Én a kapott gólokhoz még hozzáraknám a Pena faktort is. Lehet, hogy csak 10 meccsen védett a bajnokságban, de 17 kapott gólt jelentett. (összességében 17/32, 3 clean sheet) Ter Stegen átlagával számolva ez 9 lenne. Persze nem törvényszerű ez a 9, lehet több vagy kevesebb, de 35 kapott góllal a másodikak lennénk a ligában, a Realnak is "csak" kilenccel lenne kevesebb és pontszámban is valószínűleg előrébb lennénk.
A tavalyi 20 gólban is hatalmas érdeme volt a németnek.
Benne van, de szerintem a Christensen-Raphinha-(DJ) faktor nagyobb volt, mint Penáé, védekezésben is. Amilyen szabadon rohantak le minkeet akkoriban, TS is több gólt kapott volna szerintem. Pena meg elég peches volt, hogy pont akkor kellett védenie, még akkor is, ha bőven benne volt.

De a Reállal összehasonlítva necces a dolog, hisz a világ legjobb kapusa egész évre lesérült. Ha TC véd, gondolom kevesebb gólt kapnak, még akkor is, ha Lunin jobb, mint Pena.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.22. 08:56:36

barca0417 írta:
2024.05.22. 07:59:04
Nagyon rossz ezt a sok mocskolódást olvasni Xavirol. Nem feltétlenül itt, mert itt kulturáltan, érvekkel alátàmasztva zajlik.
Mocskolódást én sem olvastam a fórumon, de a fősodorhoz igazodó, paneleket hajtogató, ugyanazokat az „érveket” ismételgető kommentet annál többet.
A szurkolók egy része türelmetlen, már tavaly is az volt, azonnali változásokat akar, pedig Xavi képességeit csak később lehet majd megítélni, amikor már másik csapatnál lesz (ha lesz), és az új edzőnek kell majd megoldania a klub, a játékoskeret és a közeg problémáit.

Továbbra is azt mondom, hogy spanyol másodiknak lenni és a BL-ben nyolc között lenni nem szégyen.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2024.05.22. 07:59:04

Nagyon rossz ezt a sok mocskolódást olvasni Xavirol. Nem feltétlenül itt, mert itt kulturáltan, érvekkel alátàmasztva zajlik. De a neten sok helyen szidják olyan stílusban ami méltatlan.
Rengeteg hibája van, sok döntésével nem értek egyet, de ő nekem maga a Barcelona. Amikor én elkezdtem szurkolni, követni a csapatot, ő is akkor kezdett beépülni, Rivaldo idejében . A többi már történelem.
Viszont Mindig a csapat az első, ebben a szituban lehet most egy rutinos, kicsit új elemeket behozni képes edző kellene.
Nálam ez Flick lenne.
De Xavi nagyobb tiszteletet érdemelne. Nehéz ez.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.22. 02:04:27

bence0330 írta:
2024.05.21. 18:43:39
FcBarcelona1 írta:
2024.05.21. 17:29:51
De Jongon, Pedrin kívül: nemrég szó volt a csapat menedzseléséről.
90 percenkénti gól+gólpassz
Raphinha 0,99 VS Vinicius 1,01
másik szélen
Felix 0,60 VS Rodrygo 0,59
Úgy, hogy csapatként sokkal jobb az idényük is (Real), több gólt lőnek (10 góllal, 14 gólpasszal), több gólpasszt adnak.
Raphinha 50 és Felix 30 milliós értékű, Vinicius 180, Rodrygo 100. És nálunk mindenki középszer, mindenkit elküldenénk, meg majd azokat is, akik a helyükre érkeznek.
Lewy, Yamal túljátszatásáról már sokszor írtál te is. Ahogy arról is, amiben egyetértek, hogy Yamalnak akkor sem lenne szabad 16 évesen ennyit játszania, ha kétszer ennyi gólpontot hozna.
De ami számomra értelmezhetetlen, a nevek alapján a védelmünk teljesítménye, 43 kapott góllal.
Még az is csodaszámba megy, hogy beértünk a 2. helyre, ami szerintem még így is nagyban az egyéni teljesítményeken múlt.
Nyilván ha BL-t nyerünk, akkor lehet ők is 50 és 80 milliós játékosok lennének, így nem sok esélyük van erre.
A védelemben egy dolgot lehet talán mentségre felhozni, hogy tavaly óta Chris és Baldé (Ergo Cancelo balos, ergo Koundé nem lehet középső védő) sérülékenységével talán gyengült az a részleg, még ha jobb cserénk is lett Garciánál Inigo személyében. Cubarsí extra, de nem fél szezonon keresztül folyamatosan, ahogy használjuk.
Persze ezekkel együtt is durva a kapott gólszám, főleg, hogy a Madridnak alsó hangon is ekkora gondja volt a védelemben... sőt. Ha a szezon 3/4-ét nézzük, akkor nem lenne gond a számokkal, az a gond, hogy volt két olyan hullám, amikor bárki bármennyit rúgott volna. És ezek elég rossz időszakban is jöttek, főleg a 2, de az elsőnél is lemaradtunk egy potenciális becsületkupáról így. Itt jön be két dolog, egyrészt a rossz keretmenedzsment, ami néha fáradtságban csúcsosodik ki. Mi a formánkat a BL kiesés meg a kupakiesés utánra igazítjuk, vagy 1-2 hónappal hamarabbra.
Én a kapott gólokhoz még hozzáraknám a Pena faktort is. Lehet, hogy csak 10 meccsen védett a bajnokságban, de 17 kapott gólt jelentett. (összességében 17/32, 3 clean sheet) Ter Stegen átlagával számolva ez 9 lenne. Persze nem törvényszerű ez a 9, lehet több vagy kevesebb, de 35 kapott góllal a másodikak lennénk a ligában, a Realnak is "csak" kilenccel lenne kevesebb és pontszámban is valószínűleg előrébb lennénk.
A tavalyi 20 gólban is hatalmas érdeme volt a németnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.21. 18:43:39

FcBarcelona1 írta:
2024.05.21. 17:29:51
De Jongon, Pedrin kívül: nemrég szó volt a csapat menedzseléséről.
90 percenkénti gól+gólpassz
Raphinha 0,99 VS Vinicius 1,01
másik szélen
Felix 0,60 VS Rodrygo 0,59
Úgy, hogy csapatként sokkal jobb az idényük is (Real), több gólt lőnek (10 góllal, 14 gólpasszal), több gólpasszt adnak.
Raphinha 50 és Felix 30 milliós értékű, Vinicius 180, Rodrygo 100. És nálunk mindenki középszer, mindenkit elküldenénk, meg majd azokat is, akik a helyükre érkeznek.
Lewy, Yamal túljátszatásáról már sokszor írtál te is. Ahogy arról is, amiben egyetértek, hogy Yamalnak akkor sem lenne szabad 16 évesen ennyit játszania, ha kétszer ennyi gólpontot hozna.
De ami számomra értelmezhetetlen, a nevek alapján a védelmünk teljesítménye, 43 kapott góllal.
Még az is csodaszámba megy, hogy beértünk a 2. helyre, ami szerintem még így is nagyban az egyéni teljesítményeken múlt.
Szerintem ez a második részben már jobban ide való volt, áthozom mondjuk ide. Igen, és bár nyilván a kanadai stat nem minden, egy támadónál eléggé létfontosságú kérdés, alighanem az elsődleges. Ebből is lehet látni, milyen Xavi a percek menedzselésében. Visszaoffolva Ancelottihoz, nála ők az alapkezdők. Nálunk a két legeredményesebb szélső a két oldalon vagy csere, vagy az első lecserélt ide-oda dobálva, két tökéletes korban lévő játékos ráadásul. Felteszem, több gólt lőttünk volna, ha ők többet játszottak volna. Még akkor is, ha Felix hajtásával én sem vagyok megelégedve teljesen, azt kicsit jobban értem, bár az ilyen szintű mellőzését 2024-ben messze nem, a fontos meccseken kb semmit nem kapott, pedig ő aztán csereként nagyon döntő faktor tud lenni. Nem csoda, hogy az értékük nem emelkedik, nem úgy vannak kezelve, sajna. Felixnél persze ez nem is érdekünk. Raphinha meg volt ugyan sérült, de nem olyan sokat, inkább azért van kevés perce relatíve, mert tényleg kb mindig lecserélik. 15+15-je simán lehetett volna még a sérülésével együtt is.
Nyilván ha BL-t nyerünk, akkor lehet ők is 50 és 80 milliós játékosok lennének, így nem sok esélyük van erre.
A védelemben egy dolgot lehet talán mentségre felhozni, hogy tavaly óta Chris és Baldé (Ergo Cancelo balos, ergo Koundé nem lehet középső védő) sérülékenységével talán gyengült az a részleg, még ha jobb cserénk is lett Garciánál Inigo személyében. Cubarsí extra, de nem fél szezonon keresztül folyamatosan, ahogy használjuk.
Persze ezekkel együtt is durva a kapott gólszám, főleg, hogy a Madridnak alsó hangon is ekkora gondja volt a védelemben... sőt. Ha a szezon 3/4-ét nézzük, akkor nem lenne gond a számokkal, az a gond, hogy volt két olyan hullám, amikor bárki bármennyit rúgott volna. És ezek elég rossz időszakban is jöttek, főleg a 2, de az elsőnél is lemaradtunk egy potenciális becsületkupáról így. Itt jön be két dolog, egyrészt a rossz keretmenedzsment, ami néha fáradtságban csúcsosodik ki. Mi a formánkat a BL kiesés meg a kupakiesés utánra igazítjuk, vagy 1-2 hónappal hamarabbra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.21. 15:18:15

bence0330 írta:
2024.05.21. 11:04:23
Azért érdekes, mert szurkolói oldalról kb a leggyengébb a nyomás itt a topcsapatok között. Angliában ha van egy olyan sorozatod, mint ami itt volt télen, füttykoncerttel mennek le minden meccsen. Olaszországban konkrétan a szurkolói klub akár írásban megnyilvánul, hogy ez nem mehet így tovább, vagy tüntetésként szerveznek egy félig üres, vagy épp néma meccset.

Itt mindenki némán tűrte, talán egy kiscsapat első félidejénél volt valami kis fütty, már nem emlékszem, melyiknél. És nem az edző miatt, hanem a régi játékos miatt úszta ezt meg a katalán langyi vérmérsékleten kívül. Ha ugyanezt az embert bárki másnak hívták volna, alighanem még a nyugis katalán szurkolók is jobban tiltakoztak volna.

Amúgy igen, Lamparddal lehet a legjobban összehasonlítani, sajnos. Tökéletesen ugyanazok a körülmények voltak. A CFC nem igazolhatott, ezért egy rakás fiatallal beért hihetetlen bravúrral a BL helyek közé. Ez kb ekvivalens Xavi első fél évével. Aztán kapott egy raklap sztárt, akivel nem tudott mit kezdeni. Xavinál ez két év alatt adódott össze, annyi idő alatt kapott egy raklap sztárt, így neki egy évvel később lett hasonló a helyzete, előtte összehozott egy jó évet. Amikor Lampard nem tudott mit kezdeni a szituval, és jöttek a rossz eredmények, kirúgták. És mitadisten, BL-t nyertek, mert nem egy zöldfülű, hanem egy tapasztalt edző irányította a csapatot. Pedig voltak olyan mélyben, mint mi. Nem lehetetlen ez, csak nehéz. Amikor Xavi nem tud mit kezdeni a sok sztár alkotta kerettel, és jöttek a rossz eredmények, akkor még mindig kapott türelmet, max a médiából nem (joggal).
Én azért nem vonnék ilyen párhuzamot Lamparddal. Amikor átvette a csapatot azért jöttpár erősítés és a csapat magja együtt volt, utána igazolhatott kedvére és 10. helyen adta át a stafétát.
Xavi azért felhozta 9. helyről a másodikra a semmiből a csapatot, első teljes szezonjában bajnokságot nyert 10 pontot verve a Reálra.
De nem is ez igazán a lényeg, hanem, hogy két év alatt le kellett cserélni az egész keretet 150 millióból, nagyon sok játékosnak muszáj volt mennie vagy hiába akartuk, hogy maradjanak. Abban a csapatban amit átvett gyakorlatilag de Jong, Pedri, ter Stegen, Gavi maradt, akik ráadásul a szezon nagy részében sérültek voltak.Egy csapatot így összekovácsolni nem fél évbe telik.
Ráadásul az a Messi is elment, aki évekig szinte egyedül szállította az eredményeket, nulla taktika kellett vele.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése