Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.12.13. 12:30:03

Az első 10-15perces "esetnek" több oldala is van.

Tudom, nem hiteles, ha az ember, HA-val kezd egy mondatot, de: ha Valdes nem adja el a labdát, akkor egyáltalán nincs ilyen téma most :)

Aztán a Madridról tudjuk, hogy mániákusan meg akarják nyerni a meccset az első 15percben (hogy aztán csak kontrázni kelljen), és ezt nemcsak ellenünk erőltetik, hanem az összes létező ellenféllel szemben. És ez mindenkire hatással van, nemcsak a Barcára. Elvégre a Madrid egy erős csapat.

A Barca oldaláról nézve pedig elfogadható az a magyarázat, hogy -mint a bokszmeccseken- fel kell mérni egy kicsit a terepet, és arra reagálni, illetve az is elfogadható álláspont, hogy a Barca játékához egyfajta ritmus szükségeltetik. Amit nem lehet pár előreíveléssel megoldani az első 15percben, "hátha találunk egy gólt, vagy kapunk egy szabadrúgást/ 11-est" címmel. Nekünk fel kell venni a fonalat, és aztán nem szabad kiengedni a kezünkből. És ez az esetek 99,99%-ban működik.
Ezért vagyunk a világ legjobbjai.
Kösz, Pep.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.13. 11:42:01

Kalap1988 írta:Szerintem egyébként az első 10-15 perces gyengélkedéseinknek ( sok csapat szeretne ilyen gyenge lenni az elején.. nem vészes ez) igen egyszerű magyarázata van, persze aztán lehet tévedek: Mégpedig az, hogy nekünk precíziós játékunk van, amit, ha még az igazi bemelegedés előtt megzavarnak ( rettentő letámadásos presszió), akkor a még meccsbe nem akklimatizálódott barcás fiúk könnyebben vétenek hibákat. Aztán amikor felveszik a meccs erős ritmusát, bemelegednek, akkor már nincs ezzel gond. Ez más csapatnál kevésbé zavaró, mert ők nem játszanak ilyen precíz játékot, nincs benne ennyi pontos passz, főként nem kockázatos hátul... Ez akkor jelent kis problémát ( de nem mindig, előfordul, hogy már az első perctől jobban megy), ha az ellenfél úgy letámad, mint a Real. Ha behúzódnak, akkor természetesen nem, van idő felvenni a meccs ritmusát. Szerintem ennek semmi köze a mentális felkészítéshez, nyilván rendesen melegítenek a meccs előtt és úgy jönnek fel, de mégis kell egy kis idő a ritmushoz. Az pedig természetes, hogy ez minket érint a leglátványosabban, nem a futó, letámadó csapatot. Nekik nem kell precíz dolgokat végrehajtani miközben 1000 fokon égnek...
A hiba, persze, akkor is hiba, de szerintem ez megmagyarázza.
Azt gondolom, általánosságban igaz, amit írsz és a "ritmus" szóval nagyon jól elkaptad a lényeget.
Még hozzátenném, ahhoz nem vagyunk hozzászokva, hogy ennyire agresszívan támadnak le minket, mint a Madrid és talán még egy-két csapat, mindezt a saját tizenhatosunk előterében, szinte egész pályán.
A hátulütő ezzel kapcsolatban az, hogy lehetetlen 90 percen keresztül bírni fizikálisan, de ekkor még van erő a sebességgel együtt.
Általában azért hibázunk ekkor, mert a csapat azon része van presszió alatt tartva, amelyik nem a legjobb csapatrészünk a labdajáratásban, ez pedig a védősor,(bár láttam már Init és Xavit is úgy elpasszolni labdát ilyenkor, amit nem szoktam meg Tőlük) összekapcsolva azzal, amit írtál, ekkor még nincs meg a ritmus, nem vagyunk "bemelegedve".
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.12.13. 08:18:25

Szerintem egyébként az első 10-15 perces gyengélkedéseinknek ( sok csapat szeretne ilyen gyenge lenni az elején.. nem vészes ez) igen egyszerű magyarázata van, persze aztán lehet tévedek: Mégpedig az, hogy nekünk precíziós játékunk van, amit, ha még az igazi bemelegedés előtt megzavarnak ( rettentő letámadásos presszió), akkor a még meccsbe nem akklimatizálódott barcás fiúk könnyebben vétenek hibákat. Aztán amikor felveszik a meccs erős ritmusát, bemelegednek, akkor már nincs ezzel gond. Ez más csapatnál kevésbé zavaró, mert ők nem játszanak ilyen precíz játékot, nincs benne ennyi pontos passz, főként nem kockázatos hátul... Ez akkor jelent kis problémát ( de nem mindig, előfordul, hogy már az első perctől jobban megy), ha az ellenfél úgy letámad, mint a Real. Ha behúzódnak, akkor természetesen nem, van idő felvenni a meccs ritmusát. Szerintem ennek semmi köze a mentális felkészítéshez, nyilván rendesen melegítenek a meccs előtt és úgy jönnek fel, de mégis kell egy kis idő a ritmushoz. Az pedig természetes, hogy ez minket érint a leglátványosabban, nem a futó, letámadó csapatot. Nekik nem kell precíz dolgokat végrehajtani miközben 1000 fokon égnek...
A hiba, persze, akkor is hiba, de szerintem ez megmagyarázza.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.12.13. 02:58:45

Sanama írta: Hagyjuk már ezt a kamut... Az,hogy az első tíz percben mit csinál, mit változtat azon, hogy hogyan küldi ki a fiúkat a gyepre?Ha fel lennének tüzelve valószínű hogy aludnának...
Megint úgy érzem hogy ezt mondhattam volna az előttem lévő shakernek is, eredmény ugyanez lett volna.
Nah de fejlődök én is és itt befejezem.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.12.11. 21:33:35

Ilúvatar írta:Külön öröm jár az is, hogy VÉGRE nem a Villa kezdett Alexis kárára... Jól döntött.

A felállított kezdősora KIVÁLÓ volt, pont ilyet akartam. Igaz, hogy Puyi helyére Macsit raktam volna be, de Puyi megszégyenítően rám cáfolt, s alkotott is rendesen.
Puyi mindig remekel a rangadókon, igazi vezér :)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.12.11. 20:57:00

Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.12.11. 20:56:19

Barcaman1993,
Nem feltétlen a tegnapi meccsre értem, hanem úgy általában.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.11. 20:51:01

Sanama írta:
gergo9
Hagyjuk már ezt a kamut... Az,hogy az első tíz percben mit csinál, mit változtat azon, hogy hogyan küldi ki a fiúkat a gyepre?Ha fel lennének tüzelve valószínű hogy aludnának...
Hát ez egy nagyon érdekes szituáció volt. Valdes volt egyértelműen a hunyó, de a csapat is asszisztált mellé. Nekem teljesen olyan érzésem volt, mintha még az öltözőben lettünk volna. Azután nézem a visszajátszást. Egyrészt nem értettem Puyol minek adta hátra, amikor nem volt körülötte senki... Egyébként ezt többször is eljátszottuk ezen a meccsen teljesen fölöslegesen. Aztán utána azt nem értettem, hogy miért Abidalnak akarta odarúgni, mikor Piqué tök üresen állt mellette. Végül jött a végzetes hiba. Egyébként érdekes dolog ezen a kezdéseken való gondolkozás, mert láthattuk nem egyszer, hogy már nem egyszer a meccs elején benyeltünk egyet, de rengetegszer is volt már olyan (főként a Camp Nouban), hogy mi vertünk egyet. Remélhetőleg az utóbbi folytatódik majd, és nem ilyen balfék gólokat kapunk.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.12.11. 20:45:30

gergo9
Hagyjuk már ezt a kamut... Az,hogy az első tíz percben mit csinál, mit változtat azon, hogy hogyan küldi ki a fiúkat a gyepre?Ha fel lennének tüzelve valószínű hogy aludnának...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.11. 20:15:53

Nem csak az eredmény miatt, de ezt az edzők meccsét is bizony Guardiola nyerte tegnap. Remekül szervezte át a csapatot, amit Mourinho nem tudott lereagálni. Érzésem szerint több rossz döntést is hozott a portugál, bár tény, hogy nem feltétlenül rajta úszott el a meccs. De Guardiola remek volt, amit lehetett azt kihozta a meccsből, jó döntéseket hozott, pirospont!
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.12.11. 18:49:36

Legnagyobb szerepe megint neki volt a győzelemben. Pár változtatással sokadszorra csinált komplett hlyét a bohóc portugálból. Félelmetesen gyorsan olvassa a játékot, és reagál rá.

http://nepstadion.blog.nepsport.hu/arch ... tizmusert/
Mentálsi felkészítésen mit értünk? Mert a bekapott gól mentális hiba volt szerintem, mégpedig az,hogy a csapat ( mint mindig) bent maradt 10-15percig az öltözőben.
Pár hsz alattad mindenki számára érthetően le van írva miért vannak a 15perces hullámvölgyek a rangadók elején.
krampusz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007.06.26. 22:13:09

2011.12.11. 15:25:52

Én úgy látom, hogy a keddi meccs nagyon sokat tett hozzá tegnapi győzelemhez! Ha nem úgy pörögnek "tarcsik" vagy esetleg nem ők játszanak, hanem első csapat, akkor szerintem egy "elcsalt" meccs lett volna.
Persze ehhez még hozzá jött-nem kicsit- taktika és azért valljuk meg, szerencsénkre "C" 1-0 nál önző volt.....
:lol: :lol: :lol:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.11. 15:04:29

Messa írta:El tudnék képzelni egy bizonyos Xavi Hernandezt... :)
Én őt még egy jó ideig a pályán képzelem el! :) De egyébként én is meg tudnék barátkozni a gondolattal ha a későbbiekben ő lenne az edző!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3798
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.12.11. 14:55:26

Barcaman14 írta:
Kíváncsi lennék kire gondolt! Mourinhot biztos ami biztos egyből elvetette! :)
El tudnék képzelni egy bizonyos Xavi Hernandezt... :)

Szerk.: Egyértelmű, én meg még jó pár évig Guardiolát a kispadon. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messa 2011.12.11. 15:12:21-kor.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.12.11. 13:57:57

szokták mondogatni, h murinnyó ekkora meg akkora pszichológus, meg hogy milyen nagyszerűen leveszi a terhet a játékosairól akiknek onnantól csak a meccsel kell törődni stb.
pep guardiola kenterbe verte ebben is.
az, aki összehoz egy olyan brigádot, akik fél perc után adnak egy gól előnyt az ellenfélnek, jelen esetben nem akárkinek, hanem a real madridnak a bernabeuban, és utána nem zuhannak meg, hanem kibekkelve a nehezebb időszakot átveszik az irányítást, viszonylag lazán fordítanak és nyerik meg a meccset, na nekem az ilyen edző a kiváló taktikus és "lélekgyógyász", nem pedig a nagyhangú, bunkó, öntömjénező fallosz.
olyan munkát végez guardiola, ami ellen a sokak által a világ legjobbjának kikiáltott edzőpápának egyszerűen nincs ellenszere.
ez a lényeg.

köszönöm, pep!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.12.11. 11:50:40

ozsimiki írta:Komolyan én kérek elnézést. Direkt nem írtam ide meccs után megint,hogy hátha észreveszik páran,hogy megint mekkorát húzott.

GRT PEP! MECCS KÖZBEN változtatott,és NAGYON JÓL!

Mentális felkészítésről nem is beszélve, kis aggodalom sem látszott a srácokon, pedig ilyen gyors gól, számos csapatot megtört volna.

Fogalmam sincs,hogy mit kellene tennie még ennek az embernek,hogy kijárjon neki az,ami Messinek,Iniestanak,vagy a szintén jól teljesítő emberkéknek. Ugyanis Pep is az egyik főszereplő volt a klasszikus megnyerésében,de mind1.
Mentálsi felkészítésen mit értünk? Mert a bekapott gól mentális hiba volt szerintem, mégpedig az,hogy a csapat ( mint mindig) bent maradt 10-15percig az öltözőben. Viszont utána felrázta őket :)

Én is írtam tegnap, hogy 3-4-3 megint nagy húzás volt, Alves 10ből 10szer ment el jobb oldalon,illetve nem is csak ennyi változott.
Messi visszább lett hívva, Sanchez feltolva, Ini kitéve balra, Cesc meg kicsit bújócskázott,de ez van.

Ami szép az szép!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.12.11. 11:47:59

Külön öröm jár az is, hogy VÉGRE nem a Villa kezdett Alexis kárára... Jól döntött.

A felállított kezdősora KIVÁLÓ volt, pont ilyet akartam. Igaz, hogy Puyi helyére Macsit raktam volna be, de Puyi megszégyenítően rám cáfolt, s alkotott is rendesen.
KépKép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.12.11. 11:41:57

ozsimiki írta:Fogalmam sincs,hogy mit kellene tennie még ennek az embernek,hogy kijárjon neki az,ami Messinek,Iniestanak,vagy a szintén jól teljesítő emberkéknek. Ugyanis Pep is az egyik főszereplő volt a klasszikus megnyerésében,de mind1.
És már sokadjára főszereplő. És már sokadjára nyerjük meg a klasszikust.

Pep bebizonyította, hogy óriási taktikus (az ezzel kapcsolatos negatív vélemények ellenére). 3-4-3, idegenben, a listavezető Real Madrid ellen? Mutassanak még egy edzőt, aki ezt meghúzza.

Iniesta-Fabregas eset?
Alves posztja?
Busquets?
Zseniális, zseniális, zseniális.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.11. 11:37:29

Komolyan én kérek elnézést. Direkt nem írtam ide meccs után megint,hogy hátha észreveszik páran,hogy megint mekkorát húzott.

GRT PEP! MECCS KÖZBEN változtatott,és NAGYON JÓL!

Mentális felkészítésről nem is beszélve, kis aggodalom sem látszott a srácokon, pedig ilyen gyors gól, számos csapatot megtört volna.

Fogalmam sincs,hogy mit kellene tennie még ennek az embernek,hogy kijárjon neki az,ami Messinek,Iniestanak,vagy a szintén jól teljesítő emberkéknek. Ugyanis Pep is az egyik főszereplő volt a klasszikus megnyerésében,de mind1.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.12.11. 11:23:43

noname írta:Milyen taktikai felállás volt tegnap?
A meccset nem tudtam megnézni.
3-4-3 vagy 4-3-3?
Ahogy olvastam pár meccs utáni nyilatkozatot, 4-3-3-mal kezdte a csapat a meccset, de ahogy bekapták a gólt a fiúk, átálltak 3-4-3-ra. Guardiola is ezt nyilatkozta, illetve a második félidőben szemmel látható volt, hogy Alvés sokat van a középpályán és nem hátulról indul.
Kép
Kép
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.11. 11:23:41

noname írta:Milyen taktikai felállás volt tegnap?
A meccset nem tudtam megnézni.
3-4-3 vagy 4-3-3?
változott egyfolytában de 433-mal kezdtünk.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.12.11. 11:16:31

Milyen taktikai felállás volt tegnap?
A meccset nem tudtam megnézni.
3-4-3 vagy 4-3-3?
A Fifa egy szégyen
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.05. 17:29:26

Torquemada (újságíró, Mundo): "Guardiola a meccsek első tíz percében csak az ellenfelek taktikáját figyeli, a Barcelona játékát egyáltalán nem nézi." Itt a megfejtése, hogy miért csak az első negyedóra végére pörgünk fel rendszeresen.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.11.27. 16:01:18

sura írta:A 3-4-3 felállás tipikusan támadó jellegű. Ha mégis góltalansággal jár, akkor ennek meg kell találja Pep az okát és ki kell javítani a hibát.
Egészen más meccseket játszanánk ha nem csak 1 ember lenne képes gólt rúgni rendszeresen a csapatban.


Nem vagyok elkeseredve a vereség miatt ez simán benne van a pakliban meg talán jót is tesz egy kicsit eredménytelenebb széria a már túlnyert játékosoknak.
Az viszont egészen elkeserítő, hogy Messin kívül minden támadónk teljes mértékben impotens ami a góllövést illeti.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2011.11.27. 15:25:03

shutterisland írta:ma az ő "teljesítménye" sem volt jobb, mint a csapaté.
a cserék szerintem borzasztóak voltak, amikor gólt kell rúgni, nem hiszem, hogy egy thiago-keita csere segíthet..
csak ehhez a részhez: nagyon jól tömörült a Getafe, így a srácok nem igazán tudták földön átverekedni magukat, pláne h Messi is gyengébb napot fogott ki. Úgyhogy ésszerű volt behozni Keitát, aki a legjobb fejelő az egész keretből. Látszott is, h mindig felhúzódott centerbe, amikor szélen volt a labda. És ésszerű volt behozni Cuencát is, aki meg láthattuk az elmúlt meccseken, milyen jól ad be. (Mondjuk h miért balra jött először és Pedro jobbra, azt nem tudom) Úgyhogy én a cseréket védeném, más kérdés, h nem nagyon sikerült ezzel pozitív változást elérni.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Válasz küldése