Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.21. 20:41:39

Sanama írta:miihii,

Afellay sérült... mert amúgy sokat játszott.
Villa sérült- mert amúgy nagyon hiányzik
Pedro is sérült volt- ő sem nagyon hiányzott.

Kb Tello v Cuenca többet tett hozzá,mint 3man együtt ebben a szezonban.
Nem hiszem,hogy hármójuk sérülése egyáltalán hátráltatta eddig a csapatot.
1-2meccsre meg ha már a világ legjobb csapatáról beszélünk, akkor tudni kéne pótolni az az 1-2embert,aki kiesik, vagy azt már nem lehet?!...

Majd ha Iniesta és Xavi lesznek annyi ideig sérültek, mint Afi és Villa, akkor azt mondom lehet jönni a sérülésekkel,de ameddig olyan játékosok sérültek,akik nulla formát hoznak, addig felesleges erről beszélni.

A rövidtávú sérülésre a "megoldást" pedig fentebb leírtam. Nem a világ legjobb kezdője címet kapta a csapat, akkor meg igenis lehessen már megoldani azt,ha Xavi néha nem tud játszani 2meccset, vagy Iniesta...De még azt a drámai esetet is illene megoldani, ha mindketten kiesnek.

A sérüléses időszak még mindig nem ilyen, ezt tartom.

ui: Aláírom,hogy betehet 1-2sérülés, de erre fogni JELENLEG akármit is...
Végül is cs annyiban hátráltatta az a 3 srác az egészet,h ennyivel is kevesebb variációs/hadra fogható lehetősége volt Pepnek.

Én nem a pótlásról beszélek,hanem a tényről,h igenis folyamatosan megvannak a sérültjeink,ami megnehezíti az idényt.Nem cs a fenti 3 srác volt sérült,hanem cirka a keret 85%-a volt már maródi.A tény szempontjából lényegtelen,h mennyire meghatározó ember.Ennyi erővel akár Alexisről is lehetett volna ezt mondani,mivel ő sem volt túl sokat játékban (igen,a sérülések miatt).Aztán nézd meg,h most meg mennyire pörög.De mindegy,mellékszál... Kiemeltél 3 srácot,pedig volt sérült többször Ini is,meg hadd ne soroljam.Jah,tudom,az meg azért nem számít,mert lehetne pótolni.Ez igaz,de attól még mindig nem áll rendelkezésre.Plusz máris megdől az ugyanaz a csapat játssza végig a bajnokságot teória ;)

Asszem mondtam,h messze vagyunk egymástól,ráadásul olyan piti dologban is,h mi számít sérülésnek,meg abban,h nem cs Xavi és Ini két hónapja "ér"...

Ismételni tudom magam,a sérüléses időszak benne vana fociban.Nálunk az elmúlt évek után az idei már vastagon annak számít,mivel idén volt annyi kisebb-nagyobb defekt,mint kb. a 3 évben összesen...Mégha ez a nagyátlagot tekintve nem is kimagasló (az Arsenalhoz képest meg nincs is :D ).

U.I. :Még mindig nem takarózok ezzel sem jelenleg,sem máskor,cs hozzátartozónak gondolom.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.21. 18:53:13

kristop írta:
sjd írta:Gondolok olyan dolgokra, amikor Keita vkp, Masch khv volt és Fontás meg a padon, vagy hogy tavaly Bojan, Milito hányszor kapott kezdőként szerepet
ezt mondjuk nem értem. szerinted jobb úgy a csapat hogyha masch játszik vkpt és fontás középhátvédet mintha keita vkpt és masch középhátvédet?
Nem jobb, pont ezt hívják rotálásnak, hogy nem mindig a legjobb kezdőnkkel állunk ki, még akkor is, amikor meglenne a lehetőségünk
kristop írta:bojanosra meg tökéletes válasz az, hogy jelenleg még a romában is padozik, miközben nálunk tello és cuenca is biztatóbb teljesítményt hoz le. militot inkább nem is kommentálom, ő azért nem volt szint már a végén.
Akkor Guardiola nyilván nagy látnok, mert még azelőtt nem játszatja az embereket, mielőtt rosszak lennének. (Bölcs dolog, csak akkor feleslegesen tartottunk itt 4-5 embert minden évben padmelegítőnek) Ugyanis Bojan előbb kezdett padozni, mint hogy rosszul játszott volna, Fontást gyakorlatilag még játszani sem láttuk (nyilván azért is adtak neki profi szerződést, mert nem győzte meg Guardiolát), Milito is még vissza lett könyörögve egy fél évre a csapathoz, hogy játsszon kb. 2 meccset végül (és mind2 vkp-nk megelőzte a sorban).
Eddig azt láttam (hozzáteszem, ez idén megváltozott), hogy rendre van 4-5 olyan játékosunk, aki tényleg csak a névsor miatt van itt, mert Valdest is előbb teszik be a posztjára, mint hogy megbízzanak benne, ez pedig nekem nem támasztja alá a rotálás tényét
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.21. 18:52:19

miihii,

Afellay sérült... mert amúgy sokat játszott.
Villa sérült- mert amúgy nagyon hiányzik
Pedro is sérült volt- ő sem nagyon hiányzott.

Kb Tello v Cuenca többet tett hozzá,mint 3man együtt ebben a szezonban.
Nem hiszem,hogy hármójuk sérülése egyáltalán hátráltatta eddig a csapatot.
1-2meccsre meg ha már a világ legjobb csapatáról beszélünk, akkor tudni kéne pótolni az az 1-2embert,aki kiesik, vagy azt már nem lehet?!...

Majd ha Iniesta és Xavi lesznek annyi ideig sérültek, mint Afi és Villa, akkor azt mondom lehet jönni a sérülésekkel,de ameddig olyan játékosok sérültek,akik nulla formát hoznak, addig felesleges erről beszélni.

A rövidtávú sérülésre a "megoldást" pedig fentebb leírtam. Nem a világ legjobb kezdője címet kapta a csapat, akkor meg igenis lehessen már megoldani azt,ha Xavi néha nem tud játszani 2meccset, vagy Iniesta...De még azt a drámai esetet is illene megoldani, ha mindketten kiesnek.

A sérüléses időszak még mindig nem ilyen, ezt tartom.

ui: Aláírom,hogy betehet 1-2sérülés, de erre fogni JELENLEG akármit is...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2012.02.21. 18:54:30-kor.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.21. 17:52:18

Sanama írta:" Akikben viszont lát fantáziát Guardiola, azok rendszeresen játéklehetőséget kapnak, azokkal mer rotálni. Például Keita, Mascherano, Thiago a jelenlegi felhozatalból"
Magyarázzam a szó jelentését? :roll:
Továbbá: Pedro, Adriano és most már talán Cuenca is. Igazából az egyetlen játékos, aki nincs tűzközelben idén az Fontás. Mindenki más kap több-kevesebb játéklehetőséget.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.21. 17:48:04

Sanama írta:
Ezt elég meredek olvasni azok után,h idén már vagy 30 különböző felállásban álltunk ki.Plusz,ha nem cserélget,cs ugyanazokat,akkor h lehet,h (ha jól tudom) Masc-on kívül mindenki betalált idén...
Plusz nem visszhangzik az a sok picsogás,h az adott meccsen "miért Adriano játszik?" "Miért ennyi fiatal?" "Hol van Xavi,Piqué,....?"
Mivel folyamatosan megvannak a sérültjeink,plusz akadnak eltiltottak,pihentetetettek,ezért állandóan változik a keret.Tehát értelemszerű,ha ez már rotáció,mivel változik a kezdő is,valamint a padon ülők névsora is.

A sérüléses dolog szubjektív,de nem kell két hónapra kidőlnie vkinek,h "aktív" sérültnek nyilvánítsuk.Éppen elég,ha néhány meccsen nem tud rendelkezésre állni.Aztán amikor visszatér,más lesz maródi hosszabb-rövidebb ideig.

A lényeg,h sztem túlzott a megfogalmazásod,bár gondolom ebben bőven benne van,h vmiért szinte kizárólag bírálni tudod Pepet,tehát ha nem jön be,akkor torzabb a vélemény....
Most az, hogy hány embert próbált ki, és a lejátszott meccsek 85%-án ki játszott, az két különböző dolog szerintem.

A sérültezésre meg azért írtam,hogy 2hónap, meg hasonlók,mert itt már a fél társaság vagy bírózik, vagy sérültezik, mikor egyáltalán nincs hatalmas sérüléshullám a csapaton belül, nem ez az, amin múlik a -10 pont.

Igen, lehet,hogy Xavi vagy Iniesta kidőlt 2-3meccsre, de az semmi, szerintem. Attól még egy Osasunat meg kéne tudni verni,vagy akárkit.

Szóval szerintem elég ciki duma bírózni, meg sérültezni,de leginkább utóbbit hangoztatni.

Pepet pedig nem csak bírálni tudom. Nyugodtan vissza lehet lapozni, mikor (szerintem) megérdemelte, akkor én (is) dicsőítettem, és pozitivan fogalmaztam vele kapcsolatban. Most viszont szerintem, ennek nincs oka.
Nem a kipróbálásra gondoltam,hanem arra,h egyszerűen képtelenség "a gálakezdőt" játszani,mert állandóan van két-három sérült.de még ha nem is gálakezdőt,de egy fix lineup-ot sem,ugyanezért. A sokféle felállás nem első körben azért van,mert ennyire rotálni akar Pep,hanem ennyi a hadrafogható játékosa éppen,uh kénytelen variálni.

A meccsek 85%-ában ki játszik?Miért,akárhol máshol ki játszik?Ott sem sorcsere van,hanem két-három ember helyett kerül be más,aztán megint más,aztán megint mások helyett valakik. Itt nem?Dehogynem. Az alap az,h Messi és VV kezd.Aztán ezen kívül így vagy úgy,lényegében mindenki volt már nézője a meccsünknek,tehát érdekes kijelentés,h ugyanazok játszanak. Még akkor sem,ha nagyjából a szezon során kábé 15-16 ember játszik rengeteget,néhány sokat,páran meg elvétve.Mint asszem mindenhol.De mondj olyat,ahol mindenki egyformán kap lehetőséget és nincs az,h a képzeletbeli alapkezdő (plusz 2-3 stabil kezdő,v elsőszámú pótlék) játssza a meccsek 85%-át.

A sérültezés meg szted nem nyomja rá a bélyegét?Egész szezonban van fix 2-3 ember,aki a gyenguszon van,Villa és Afellay meg ugye... Ez alapvetően nem szokatlan a fociban,sőőőt.Viszont minket olyan szerencsésen került ez mostanában,h igenis erősen befolyásoló tényező,ami azért érdemel némi említést.Főleg a szezon elején,amikor meccsenként lett vki kisebb-nagyobb sérült,esetenként többször is a szezonban.
Akik helyett ugye mások játszottak,tehát kényszerűen ugyan,de van rotálás.(Plusz még mondjuk van egy eltiltott,meg egy formán kívüli és az már rögtön 6-7 ember mínusz.) És éppen ezek miatt nem tud ugyanaz a kezdő felállni 85%-ban sem...

Abban egyetértek,h egy kiesőjelöltet illene megverni két-három alapember nélkülözésével is,mivel nem nyeretlen kétévesek vannak a keretben.De attól még beletartozik az összképbe a sok sérülés.Mégha neked ez nem is számít,mert cs két-három hét/meccs...

Én nem a bírókra meg a sérültekre hivatkozok,ha a gyengébb szereplés okait kell felhozni.DE ezek is apró összetevői a nagy egésznek.Mint ahogy az is,h idén nem minden pattan befele,mint az elmúlt években.Meg az,h le vagyunk/voltunk ülve,nem úgy,mint az elmúlt években.Meg még rengeteg más is...

Lehet,h volt,amikor dícsérted Pepet,de igen sokat kell ahhoz visszalapoznom sztem.Múltkor is már kérdeztem vmikor,h miért utazol ennyire Pepre.Mert egy dolog megjegyezni,ha vmi hibát csinál,meg egy másik utazni rá és a kákán is csomót keresni,menetrendszerűen megtalálni vmivel.


Mondjuk igazából ha ilyen messzire van egymástól a véleményünk,akkor nincs is értelme folytatni.
Te nem számítod a sérüléseket,mert cs két-három meccs,és szted az alap kezdőn kívül játszik 2-3 ember <---> az általad nem elismert sérültek(,stb...) miatt kell meccsenként egy-két változtatással kiállnunk,tehát nincs is fix kezdőnk idén,valamint egy egész sor játékos kapott lehetőséget és nem cs bemutatkozott,hanem viszonylag sokat is játszik (Cuenca,Tello,Thiago ... h cs a fiatalokat írjam a többi A keretes mellett)
sjd írta:
miihii írta: Ezt elég meredek olvasni azok után,h idén már vagy 30 különböző felállásban álltunk ki.Plusz,ha nem cserélget,cs ugyanazokat,akkor h lehet,h (ha jól tudom) Masc-on kívül mindenki betalált idén...
Plusz nem visszhangzik az a sok picsogás,h az adott meccsen "miért Adriano játszik?" "Miért ennyi fiatal?" "Hol van Xavi,Piqué,....?"
Mivel folyamatosan megvannak a sérültjeink,plusz akadnak eltiltottak,pihentetetettek,ezért állandóan változik a keret.Tehát értelemszerű,ha ez már rotáció,mivel változik a kezdő is,valamint a padon ülők névsora is.
Persze most, amikor szükség van rá, változik a kezdő összetétele, de én azt nem nevezném rotációnak, amikor kényszerűségből kell a cseréket játszatni. Ha egészséges lenne mind a 4 támadónk, a 4 kreatív kp-nk, 3 vkp-nk (és Masch-ot nem kéne védőként játszatni), akkor el lehetne gondolkodni azon, hogy van-e rotáció, de amíg a kezdő összeállítását az határozza meg, hogy ki alkalmas a játékra, addig nincs miről beszélni.
A tények ismeretében valóban helytelen lenne azt mondani, hogy Pep nem rotál, de azért belátható, hogy Sanamának igaza van ebben alapvetően. Gondolok olyan dolgokra, amikor Keita vkp, Masch khv volt és Fontás meg a padon ült, vagy hogy tavaly Bojan, Milito hányszor kapott kezdőként szerepet, anno Csigrinszkij, Caceres, Hleb mennyit játszott.
Ráadásul szerintem a pihentetés kifejezéssel is érdemes csínján bánni, miután Xaviról egy hét "pihentetés" után derült ki, h valójában sérült
Oké,akkor ha szimpatikusabb megnevezés,akkor kényszerű cserélgetés a rotáció helyett. A lényegen nem változtat,nem egy adott kezdő mellett játszik 2-3 ember.IDÉN nem!És éppen ezért MOST nem érzem úgy,h igaza lenne Sanamának.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2012.02.21. 17:54:03-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.21. 16:51:42

d írta:Örülök, hogy fontos számodra az egyetértésem, de azért ez nem igaz. 2-3 példát írtam, de ha mindenki egészséges lenne, akkor sem csak 2-3 emberke kapna bizalmat, ebben biztos vagyok. Ahogy korábban is játéklehetőséget kaptak azok, akik erre érdemesnek bizonyultak. Amúgy meg sose volt hosszú padja a Barcának, erre van a B. Azokat meg nem kell mindenáron berakni, játszanak tétmeccset így is.
" Akikben viszont lát fantáziát Guardiola, azok rendszeresen játéklehetőséget kapnak, azokkal mer rotálni. Például Keita, Mascherano, Thiago a jelenlegi felhozatalból"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2012.02.21. 16:51:15

Gondolkodtam rajta (remélem feleslegesen) hogy ki tudná őt pótolni, ha esetleg, neadjisten elmenne. Háát... őt pótolni senki, inkább úgy mondanám hogy a csapattal eredményt elérni, de megtartani a csapat "barcásságát"
Hiddink munkanélküli, jó edző az tény, de nem biztos hogy az elképzelései feküdnének ennek a csapatnak.
Villas-Boas is ott van, aki nem túl fényes a Chelsea-nél, de az álatala ,ár a Portonál is alkalmazott letámadásos labdabirtoklós játékhoz e Chelsea nem alkalmazkodott és ugye a Barcának ez a stílus viszont fekszik (enyhén szólva)..szóval nem tudom..
Aztán aki még a sikeréhsége miatt is, talán jó lehet az Emery... azért a Valenciát évek óta stabilan a 3. helyen tartja, ugye előrébb semmi esélyük kerülni. a Bl-ben kicsit lehetnének ütősebbek, de mondjuk nem olyan bomba a keretük sem.
szóval ez a 3 ember talán nem lenne rossz, de Pep maradása a lehető legjobb megoldás. Szerintem a motivációja, meg fenntartható azzal, hogy idén nem lesz bajnokság valszeg, és nyáron kettőnél több igazolás kéne, de nem túlzásba vinni, mert az mindig új impulzust ad a csapatnak és az edzőnek is, ha új embert kell beépíteni. Mondjuk kihívás lehetne egy gólerős csatár beépítése Messi mellé, úgy hogy az argentin se veszítsen semmit az eredményességéből. Mert azért nekem jobb érzés volt mikor Henry-Messi Eto'o annak idején mindhárman 15 fölött termeltek. Most Messi sokkal többet szerez, de a többiek messze tőle. persze a sérülés miatt is, de se Villa, se Pedro se Alexis, (még ő úgy ahogy) nem jelent nagy veszélyt a kapura, akkorát, amekkorát egy Barca támadónak illene.
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.21. 16:47:43

Örülök, hogy fontos számodra az egyetértésem, de azért ez nem igaz. 2-3 példát írtam, de ha mindenki egészséges lenne, akkor sem csak 2-3 emberke kapna bizalmat, ebben biztos vagyok. Ahogy korábban is játéklehetőséget kaptak azok, akik erre érdemesnek bizonyultak. Amúgy meg sose volt hosszú padja a Barcának, erre van a B. Azokat meg nem kell mindenáron berakni, játszanak tétmeccset így is.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.02.21. 16:45:59

sjd írta:Gondolok olyan dolgokra, amikor Keita vkp, Masch khv volt és Fontás meg a padon, vagy hogy tavaly Bojan, Milito hányszor kapott kezdőként szerepet
ezt mondjuk nem értem. szerinted jobb úgy a csapat hogyha masch játszik vkpt és fontás középhátvédet mintha keita vkpt és masch középhátvédet? vagy csak nekem volt ennyire egyértelmű hogy masch a legjobb középhátvédünk volt az idény első felében és még keita is tök jó volt busquets posztján (mondom ezt úgy hogy teljesen keita ellenes vagyok)? de ha csak simán egy rangsort nézünk. kh: puyol, piqué, mascherano, abidal és mondjuk ötödik fontás. nem hiszem hogy őt kéne harmadik helyre rakni.

bojanosra meg tökéletes válasz az, hogy jelenleg még a romában is padozik, miközben nálunk tello és cuenca is biztatóbb teljesítményt hoz le. militot inkább nem is kommentálom, ő azért nem volt szint már a végén.

ahogy valaki írta előttem, ha vannak játékosai rotál ő. ahogy számoltam egy 17 játékosa most is van akit rendszeres használ, ha éppen nem sérültek. vv, alves, piqué, puyol, mascherano, abidal, adriano, keita, busquets, xavi, iniesta, thiago, fabregas, pedro, alexis, messi, villa. most villa helyett ugye cuencát használja erre.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.21. 16:35:52

d írta:Guardiola azokkal rotál, akikben megvan a bizodalma, akik kijátsszák magukat a kezdőből, vagy nem tudják beverekedni magukat, azok nem játszanak. Ilyen Fontás, aki nem valószínűleg nem váltotta be a reményeket, vagy Maxwell, aki szépen lassan kiszorult a csapatból, Afellay, aki nem tudott (még) beilleszkedni, stb. Akikben viszont lát fantáziát Guardiola, azok rendszeresen játéklehetőséget kapnak, azokkal mer rotálni. Például Keita, Mascherano, Thiago a jelenlegi felhozatalból. Ők nem a sérülések és eltiltások miatt kapnak lehetőséget.
Összességében szerintem hülyeség kijelenteni, hogy nem rotál Guardiola, de vannak nála sokkal vérmesebb, szinte sort cserélő edzők is.
Most aláírtad azt amit írtam korábban. Miszerint a kezdő 11mellett játszik 2-3ember :D
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.21. 16:29:56

Guardiola azokkal rotál, akikben megvan a bizodalma, akik kijátsszák magukat a kezdőből, vagy nem tudják beverekedni magukat, azok nem játszanak. Ilyen Fontás, aki nem valószínűleg nem váltotta be a reményeket, vagy Maxwell, aki szépen lassan kiszorult a csapatból, Afellay, aki nem tudott (még) beilleszkedni, stb. Akikben viszont lát fantáziát Guardiola, azok rendszeresen játéklehetőséget kapnak, azokkal mer rotálni. Például Keita, Mascherano, Thiago a jelenlegi felhozatalból. Ők nem a sérülések és eltiltások miatt kapnak lehetőséget.
Összességében szerintem hülyeség kijelenteni, hogy nem rotál Guardiola, de vannak nála sokkal vérmesebb, szinte sort cserélő edzők is.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.21. 16:21:05

miihii írta: Ezt elég meredek olvasni azok után,h idén már vagy 30 különböző felállásban álltunk ki.Plusz,ha nem cserélget,cs ugyanazokat,akkor h lehet,h (ha jól tudom) Masc-on kívül mindenki betalált idén...
Plusz nem visszhangzik az a sok picsogás,h az adott meccsen "miért Adriano játszik?" "Miért ennyi fiatal?" "Hol van Xavi,Piqué,....?"
Mivel folyamatosan megvannak a sérültjeink,plusz akadnak eltiltottak,pihentetetettek,ezért állandóan változik a keret.Tehát értelemszerű,ha ez már rotáció,mivel változik a kezdő is,valamint a padon ülők névsora is.
Persze most, amikor szükség van rá, változik a kezdő összetétele, de én azt nem nevezném rotációnak, amikor kényszerűségből kell a cseréket játszatni. Ha egészséges lenne mind a 4 támadónk, a 4 kreatív kp-nk, 3 vkp-nk (és Masch-ot nem kéne védőként játszatni), akkor el lehetne gondolkodni azon, hogy van-e rotáció, de amíg a kezdő összeállítását az határozza meg, hogy ki alkalmas a játékra, addig nincs miről beszélni.
A tények ismeretében valóban helytelen lenne azt mondani, hogy Pep nem rotál, de azért belátható, hogy Sanamának igaza van ebben alapvetően. Gondolok olyan dolgokra, amikor Keita vkp, Masch khv volt és Fontás meg a padon ült, vagy hogy tavaly Bojan, Milito hányszor kapott kezdőként szerepet, anno Csigrinszkij, Caceres, Hleb mennyit játszott.
Ráadásul szerintem a pihentetés kifejezéssel is érdemes csínján bánni, miután Xaviról egy hét "pihentetés" után derült ki, h valójában sérült
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.21. 15:34:32

Ezt elég meredek olvasni azok után,h idén már vagy 30 különböző felállásban álltunk ki.Plusz,ha nem cserélget,cs ugyanazokat,akkor h lehet,h (ha jól tudom) Masc-on kívül mindenki betalált idén...
Plusz nem visszhangzik az a sok picsogás,h az adott meccsen "miért Adriano játszik?" "Miért ennyi fiatal?" "Hol van Xavi,Piqué,....?"
Mivel folyamatosan megvannak a sérültjeink,plusz akadnak eltiltottak,pihentetetettek,ezért állandóan változik a keret.Tehát értelemszerű,ha ez már rotáció,mivel változik a kezdő is,valamint a padon ülők névsora is.

A sérüléses dolog szubjektív,de nem kell két hónapra kidőlnie vkinek,h "aktív" sérültnek nyilvánítsuk.Éppen elég,ha néhány meccsen nem tud rendelkezésre állni.Aztán amikor visszatér,más lesz maródi hosszabb-rövidebb ideig.

A lényeg,h sztem túlzott a megfogalmazásod,bár gondolom ebben bőven benne van,h vmiért szinte kizárólag bírálni tudod Pepet,tehát ha nem jön be,akkor torzabb a vélemény....
Most az, hogy hány embert próbált ki, és a lejátszott meccsek 85%-án ki játszott, az két különböző dolog szerintem.

A sérültezésre meg azért írtam,hogy 2hónap, meg hasonlók,mert itt már a fél társaság vagy bírózik, vagy sérültezik, mikor egyáltalán nincs hatalmas sérüléshullám a csapaton belül, nem ez az, amin múlik a -10 pont.

Igen, lehet,hogy Xavi vagy Iniesta kidőlt 2-3meccsre, de az semmi, szerintem. Attól még egy Osasunat meg kéne tudni verni,vagy akárkit.

Szóval szerintem elég ciki duma bírózni, meg sérültezni,de leginkább utóbbit hangoztatni.

Pepet pedig nem csak bírálni tudom. Nyugodtan vissza lehet lapozni, mikor (szerintem) megérdemelte, akkor én (is) dicsőítettem, és pozitivan fogalmaztam vele kapcsolatban. Most viszont szerintem, ennek nincs oka.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.21. 12:55:32

Na az NSO egyből lecsapott atémára... Jönnek a nevek Pep helyére :twisted:
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.02.21. 12:26:23

Barca99, D, Miihii, BaraForever +1000000000000000

akiket kihagytam sorry.

Pár ember annyira nem reálisan nézi a dolgokat, hogy az szörnyű.

Motiváció kérdéssel jönnek a 4.évben, és hasonlítják ahhoz a Fergussonhoz, aki a sok siker mellett megélt bizony sok -várakozást alulmúló- szezont is.

Maradt? Igen, újból sikeres lett? Igen.

Rotálás témát is teljesen furcsán látják sokan, szerintem beléjük égett az,hogy Messi kb mindig játszik, és akkor már elkönyvelik,hogy nem is rotál Pep :D:D:D kb a legtöbbet forgatja a csapatát, nagy csapatok közül biztos.

Nah mind1, meghagyom a fent említett neveknek a további "küzdelmet", hiszen úgy is csak azt tudnám ismételni, amit ők is leírnak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.02.21. 12:20:01

Arrigo Sacchi:"Mondtam Guardiolának, hogy ugyanabban a helyzetben voltam, mint most ő. Visszanézve, már soha nem hagynám ott a Milant."
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
tri_campeones
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.09.08. 09:07:46
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.21. 11:52:15

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... an-2118445

Bárcsak így lenne ha Pep egyszer elhagyná a Barcát akkor a kedvenc játékosom venné át a helyét :shock:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.21. 11:40:26

Kép
KépKép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.02.21. 10:45:51

d írta:Mellesleg baromira elterjedt az utólag okoskodás itt a fórumon is. Ha pihentet és nem győz a csapat, akkor miért állunk ki szutyok B csapattal, ha nem pihentet, akkor habzó szájjal követeljük X játékos padozását végre. Ha nem nyerésre álló meccsen behoz egy fiatalt és az rosszul játszik, akkor Pep hülye, mert miért várja el, hogy húzóemberre váljon egy kölyök. Ha viszont behozza őket és jók, akkor Pep megintcsak hülye, mert eleve nekik kellett volna kezdeniük, sokkal motiváltabbak. Persze nagyon is benne van a hibafaktor Pepben, ezt nem tagadom egy pillanatig sem.
+1.

Jól hallottam, hogy a meccs végén a stadion a nevét skandáltat?
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.21. 10:20:51

Jó sok butaságot olvasni itt Guardiolával kapcsolatban.

Elhagyja a süllyedő hajót a gyávája, te jó isten, ez nem róla szól, hanem a csapatról, a "süllyedő hajót" azért kell elhagynia egy edzőnek, mert egy másik esetleg simán újra tudja motiválni a bandát, vagy felépíteni valami újat.

Még mindig nem értem mire fel az értetlenkedés a hosszabbításával, szerintem sokakat csak frusztrál a bizonytalanság, hogy megy-e, marad-e, emiatt olyan hülyeségeket olvasnak bele a nyilatkozataiba, hogy rossz nézni. Meg kell nyugodni, ha megy, akkor megy, ha marad, akkor marad, kész. Mellesleg én ebben teljesen igazat adok Guardiolának, gyanítom titokban nagyon sok edző kötne hasonló szerződéseket, ha megtehetné.
Megjegyzem ez sokkal szimpatikusabb nekem, mint az 5 éves szerződést kötő edzők, akik aztán amikor eljön az idő a távozásra nemhogy a felmondásukhoz nincs meg a gerincük, de tartják a markukat a végkielégítésért...

Azon már komolyan sírni tudok, amikor Fergussont hozzuk fel. Hagyjuk már azt a [auto_cenzúra], elhiszem, hogy sokan szeretnék, ha Guardiolából is hasonló kaliberű edző lenne és állandósítaná ezt a sikerszériát, de a Szőr a kiszabott kivétel ezer és ezer edzőből, nagyon-nagyon kevés ember képes évekig ugyanabban a pozícióban megújulni és kiemelkedni. (Megjegyzem: nem csak a fociban, a legambíciózusabb emberek nem maradnak meg ugyanabban a munkakörben 3-4 évnél tovább.)
Egyébként Guardiola ilyen ember volt játékosként is. Amikor nem kellett már a kezdőbe, kiszorították, akkor szépen tiplizett. Akkoriban ez nem volt kisebb ügy, mint mondjuk Raúl távozása a Realból. Ha nem érzi jól magát, nem érzi hasznosnak magát, akkor el fog menni edzőként is. El kell fogadni.

A rotálásról: nem rotál kiemelkedően Guardiola, de azért jellemző rá, hogy ha vannak használható és/vagy tehetséges emberek a padon, keretben, akkor sokat rotál. Félkész játékosokkal meg nem, olyanokkal sem, akiknek gond van a beilleszkedéssel (ilyen volt Afellay is tavaly).
Mellesleg baromira elterjedt az utólag okoskodás itt a fórumon is. Ha pihentet és nem győz a csapat, akkor miért állunk ki szutyok B csapattal, ha nem pihentet, akkor habzó szájjal követeljük X játékos padozását végre. Ha nem nyerésre álló meccsen behoz egy fiatalt és az rosszul játszik, akkor Pep hülye, mert miért várja el, hogy húzóemberre váljon egy kölyök. Ha viszont behozza őket és jók, akkor Pep megintcsak hülye, mert eleve nekik kellett volna kezdeniük, sokkal motiváltabbak. Persze nagyon is benne van a hibafaktor Pepben, ezt nem tagadom egy pillanatig sem.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.02.21. 07:57:27

Rinku írta:
HAnonymus írta::lol: :lol: :lol:
Itt az ideje hogy valaki megtanítsa Józsefnek, mi a profi hozzáállás :!:
Hiába vigyorogsz itt nekem, mint a fakutya, attól még ugyanúgy nevetséges az egész. Kijelenti, hogy na ez igen, itt maradok, aztán meg három hét múlva mégis filozófusba megy át és gondolkozik... Annyira hiteltelen már, amit mond. Ferguson érdekes módon 25 éve tudja motiválni a Manchestert. Guardiola miért adja fel ilyen könnyen? Ha valami, akkor ez egyáltalán nem profi hozzáállás... Mert ez tényleg csak menekülés a süllyedő hajóról. Ha nagy gáz van, akkor sziasztok. Szánalmas a mentegetőző nyilatkozataival együtt... Ő a legjobb edző a Barca számára, de a személyiségével és a hibáiból tanulni nem akarásából igen nagy zűr van.

És ezeket a hozzászólásokat meg hagyjuk már, mert utána nem tudom milyen jogon várod el, hogy normális választ kapj? Taps.
A Ferguson esetet semmiféleképpen ne hasonlítsuk össze Pepével.Kb egy könyvet lehetne írni róla, annyira másabb a 2 eset, de most nem fogok itt oldalakat írni erről.

1.Ők se minden évben bajnokok.Tehát töretlen bizalom kell az edző felé.Na nekünk az ideérkezése óta a 4. évben gyengébb a csapat és már mindenki a motiváció végéről beszél.

2.Nem akarom elvenni a MU érdemeit, mert nagyon jó csapat, csak azért nézd meg, h az öregnek kiket kell motiválnia és Pepnek. :wink:
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.02.21. 05:12:21

Szerintem Puyol és Piqué sérülése vetette vissza a csapatot, nem a középpályásoké vagy Villaé. Ha ők nem koncentrálnak tökéletesen, akkor nincs igazi Barca foci.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.20. 17:35:22

Sanama írta:
barca99 írta:Persze, végülis totál mindegy, hogy 19 vagy 12 emberből válogathatsz.
Pepnél? Igen.

Afellay mikor játszott egymás után 2x45percnél többet?
Vagy mondhatom itt akármelyik hatalmas cserét a csapatban...

Az semmit nem számít,ha a kezdő 11 mögötti 5embert a B vagy C csapatból kell felhívni, mert úgyis csak a padot fogják melegíteni.
Van kb. 2-3ember akiket néha-néha becserél Pep,más nem.
Szóval igen, tök mind1,ha 14 embere van vagy 45.(annyi sérült sose volt,hogy 12ből tudjon válogatni)

Szóval még most sem értem miért kell sérültezni?! Idén azt hiszem Sanchez és Iniesta voltak sérültek tovább, mint 1 hónap, de Messi mióta nem volt sérült 2+ hónapra? Egyszerre meg sosem jött össze az amit korábban is említettem. Iniesta-Xavi mikor volt együtt sérült úgy 2hónapig? Vagy Xavi-Messi?

Bár lehet nálam van más mércén a sérültezés, de azért az,hogy Afellay sérült,meg Villa és erre fogni... hát. Vicces.

Ezt elég meredek olvasni azok után,h idén már vagy 30 különböző felállásban álltunk ki.Plusz,ha nem cserélget,cs ugyanazokat,akkor h lehet,h (ha jól tudom) Masc-on kívül mindenki betalált idén...
Plusz nem visszhangzik az a sok picsogás,h az adott meccsen "miért Adriano játszik?" "Miért ennyi fiatal?" "Hol van Xavi,Piqué,....?"
Mivel folyamatosan megvannak a sérültjeink,plusz akadnak eltiltottak,pihentetetettek,ezért állandóan változik a keret.Tehát értelemszerű,ha ez már rotáció,mivel változik a kezdő is,valamint a padon ülők névsora is.

A sérüléses dolog szubjektív,de nem kell két hónapra kidőlnie vkinek,h "aktív" sérültnek nyilvánítsuk.Éppen elég,ha néhány meccsen nem tud rendelkezésre állni.Aztán amikor visszatér,más lesz maródi hosszabb-rövidebb ideig.

A lényeg,h sztem túlzott a megfogalmazásod,bár gondolom ebben bőven benne van,h vmiért szinte kizárólag bírálni tudod Pepet,tehát ha nem jön be,akkor torzabb a vélemény....

Rinku írta:
HAnonymus írta::lol: :lol: :lol:
Itt az ideje hogy valaki megtanítsa Józsefnek, mi a profi hozzáállás :!:
Hiába vigyorogsz itt nekem, mint a fakutya, attól még ugyanúgy nevetséges az egész. Kijelenti, hogy na ez igen, itt maradok, aztán meg három hét múlva mégis filozófusba megy át és gondolkozik... Annyira hiteltelen már, amit mond. Ferguson érdekes módon 25 éve tudja motiválni a Manchestert. Guardiola miért adja fel ilyen könnyen? Ha valami, akkor ez egyáltalán nem profi hozzáállás... Mert ez tényleg csak menekülés a süllyedő hajóról. Ha nagy gáz van, akkor sziasztok. Szánalmas a mentegetőző nyilatkozataival együtt... Ő a legjobb edző a Barca számára, de a személyiségével és a hibáiból tanulni nem akarásából igen nagy zűr van.
Kijelentette,h marad? :shock:
Mikor,hol,kinek?
Az egyetlen hasonló dolog,amit olvastam erről,amikor az edzőkkel ültek össze zárt,szűk körben és egy titkos forrás állítólag hallotta,amikor a végén nekik mondta,h eldöntötte,h marad. Am közel sem egyenlő a kijelentéssel.Ennyi erővel én is írhattam volna azt a cikket...
Sztem a sajtótájékoztatókon,amikről vélhetően hiteles cikkek jelennek meg,kizárólag a gondolkodásról beszélt,konkrétumot nem említett egyszer sem.Uh ettől kétlem,h hiteltelen lesz.
Valamint elég érdekes,h a saját légből és innen-onnan kapott,minimum kétes hírforrások alapján máris ítélkezel,h nem profi a hozzáállása,mert elhagyja a süllyedő hajót. Ismétlem,szó sem volt erről sztem,max az újságok cikkeznek erről átlag háromnaponta,mert nincs kimondott válasz,addig meg el lehet adni a lapot.... Ez alapján meg rögtön ilyen "kórképet" adni,hááááát.... Lelked rajta ;)

Addig legalább várhatnál a nagy következtetésekkel,amíg valóban be fogja jelenteni a döntését,amit már vagy száz firkász vélt tudni....
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.02.20. 12:24:11

sura írta:
Lionel85 írta:A hezitálás a szerződéshosszabbítást illetően szerintem az idei címek jelentik. Sejtésem szerint megvárja, hogyan alakul idén a bajnokság, a BL és a kupa és majd utána dönt a hogyan továbbról. Mivel az interjúban arról is beszélt, a hosszabbítás annak is a függvénye, hogyan érzi Barcelonában magát, az is egy fontos tényező. Bár szerintem ez a legkisebb, hiszen nem tudom elképzelni, hogy ne érezné jól itt magát Pep!
Egy jó házasság is meg tud fáradni. A feleken múlik, hogy újra összeédesednek, vagy válnak. De a fáradt házasságban butaság csak
a régi emlékekből próbálni élni.
Az jutott eszembe a tegnapi meccsen, hogy ez a csapat tagjainak sem tesz jót. Ha kivár Pep, csak bizonytalanná teszi a fiúkat. Ők maximálisan támogatják azt, hogy maradjon. Nem egy nyilatkozatban lehet olvasni ezt. Most annyi minden dolog befolyással van a csapatra, annyi mindenre oda kell figyelni, hogy a fiúk a legjobbat nyújtsák. Ha hosszabbítana Pep, azzal is egyel keveset teher lenne a játékosok vállán. Kicsit megnyugtatóbb lenne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.02.20. 00:07:30

Honnan van ez a kijelenti, hogy marad? Soha nem jelentett ki semmit, max. az újságok írnak ezt-azt. És akkor abból jönnek a félreértések, hogy nem értjük, mi van leírva. :D
Válasz küldése