Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.04.26. 21:17:46

Ahogy elolvastam a cikket, elkezdtem (volna) youtube-on videókat nézni róla. Az első videó 40. másodpercéig bírtam...nagyon ritkán sírok, pedig baromi érzékeny lelkű ember vagyok, de ott a 40. mp környékén úgy éreztem hogy ha tovább nézem, akkor sírás lesz a vége, és nincs szükségem arra, hogy egész estére magamba roskadjak. Egyszerűen felfoghatatlan hogy elmegy...haragszok rá, mert nem találom logikusnak a lépést, ugyanakkor egy rossz szóval nem illethetem, mert ha Ő nincs, akkor az elmúlt 4 évben nem élem át ezeket a más szurkoló számára felfoghatatlan, és elérhetetlen élményeket. Igen, elérhetetlen, mert biztos vagyok benne, hogy újabb évtizedeknek, talán több mint 100 évnek is el kell tellnie ahhoz, hogy egy csapat újra 100%-os szezont produkáljon, ráadásul ilyen játékkal...de itt megint bejön a képbe az, hogy miért nem tudja folytatni ezt a sort. Annyi szép és csodálatos év áll előttünk, és most megfoszt mindenkit (saját magát is) ettől a lehetőségtől....22-es csapdája ez így...


Biztos vagyok abban is, hogy itt 3 éven belül a keret 80%-a nem lesz jelen. Xavi és Puyol pályájuk végén járnak, Guardiola rendkívül fontos szerepet töltött be az Ő életükben is. Nem vagyok benne biztos, hogy az új edzővel olyan motíváltak lesznek, hogy addig fociznak, ameddig bírnak. Nem csodálkoznék, ha Puyolnak a következő szezon lenne az utolsó, Xavinak pedig nem adok 4 évet és szögre akasztja a csukát. Messivel is ki tudja hogy mi lesz...látszanak rajta azért a nagyképűsödés jelei, de ezeket Pep rendkívül jól lekezelte. A következő edzőben nem vagyok ennyire biztos, hogy meg tudja fogni Messit, akkor se, ha egy honfitársa lesz az. Piqué is ugye megy elfele a celebbé válás irányába, amiből már Pep-pel is voltak problémák, mi lesz ezután? Olyan érzelmi sokk lesz ez a játékosok számára, hogy szerintem ebbe mi bele se tudunk gondolni...ha nem tudnák már a döntését (amiben biztos vagyok hogy nem így van, mert ők se holnap fogják megtudni, ez számomra 100%-ig biztos) akkor elképzelem, ahogy ülnek otthon a tv előtt, élőben nézik a Barca TV-t, és mikor bejelenti hogy távozik, mindegyik a kezeibe temeti az arcát, és nem hiszi el hogy ez megtörtént...


Abban is biztos vagyok, hogy itt sötét idők jönnek. Olyan elvárások lesznek az edzővel szemben, hogy azoknak csak egy José Mourinho szintű ember tudna megfelelni, mert kb neki az egyik fülén be, a másikon kimenne az, hogy mit mondanak a szurkolók...de ugye az egyetlen ilyen ember pont JM. Sorozatosak lesznek az összehasonlítások Guardiola-val, és ez össze fogja nyomni a vállát, legyen bárki is a következő entrenador. Hosszú, JM regnálásáig tartó Real Madrid uralmat prognosztizálok. Nincs olyan edző jelenleg Európában, akit alkalmasnak találnék a Barca kispadjára...Emery aki egyből beugrik, de azért ne felejtsük el, hogy neki nem a Valencia az első csapata...megbukott már pár helyen, pedig ha egy edzőben van világklasszis potenciál, akkor azt a középcsapatokkal is meg tudja mutatni. De Ő még szóba se jött sose egy nagy klubnál sem, ami azért jelent valamit...


Mérhetetlenül szomorú, és csalódott vagyok...úgy érzem magam, akit megtámadott egy banda, kiütöttek, és utána még a földön fekve is belerúgnak párat, majd egy pisztoly golyóval megadják a kegyelemdöfést.....kikaptunk a Chelsea-től idegenben, kikaptunk az oly régen várt El Clasico-n, ráadásul hazai pályán, ezzel elúszott a bajnoki cím, majd heroikus küzdelemben hazai pályán kiestünk a BL-ből, és akkor rá 3 napra az az ember, akinek mindent köszönhetünk, aki életünk meghatározó alakja volt, mert hiába élünk 2000 km-re Barcelona-tól, Ő volt az, akinek a segítségével boldog hétköznapjaink, eufórikus hétvégéink, önkívületi állapotban töltött szerda estéink voltak...mennyi de mennyi boldogan eltöltött napot adott nekünk ez az ember és a csapata...

Megköszönni csak akkor fogom, ha bejelenti, de erre már csak cirka 11 óra 42 percet kell várni.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2012.04.26. 21:10:25

AVB máris beajánlotta magát .
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.04.26. 21:07:16

Szívből remélem, hogy marad. A helyzetét, ő látja a legjobban. Az biztos, hogy a semmiből, a fellegekbe repítette a csapatot és nem akármilyen történelmet írt, döbbenetest. Én úgy látom őt itt, mint Fergusont a MU-ban, mindig a Barca család tagja lesz, akár hosszú távon is el tudnám képzelni, kivételes edző. Én is úgy vagyok vele, hogy nélküle nem tudom elképzelni a jövőt, egy nyeretlen kevésbé sikeres év után pedig nem szabad feladni. Kell 1 év diéta, hogy megéhezzen az ember a sikerre újból, ebben a csomagban, Xavi-Iniesta-Messi-Fabregas.. még minimum egy ilyen széria benne van, tényleg szívből remélem, hogy marad, ha elmegy, én úgy érzem, óriási hanyatlás és fejetlenség venné kezdetét.. :/
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2012.04.26. 20:47:21

zeus021 írta:én is nagyon sajnálnám, ha távozna, sőt egyszerűen nem tudom elképzelni mással a csapatot... azonban, ha mégis bekövetkezne a legrosszabb akkor én szívesen látnám újra a csapat élén Frank Riijkard-ot, bár tudom, hogy ez esélytelen
Huh, attól mentsen meg minket az ég. Ennek a csapatnak legfőképp motivátorra van szüksége, ami nem Frankie erőssége. Sokat tett értünk meg minden, de meggyőződésem hogy nem ő kell ennek a csapatnak.

Továbbra is remélem, hogy marad, de megbízom a döntésében. Ha ő úgy látja, hogy nem tud/képes/akar még 1 szezont maradni, akkor hálával kell tartozni neki és a legjobbakat kívánni számára (az gondolom nem opció, hogy küldik, állítólag üres csekket kapott).

Ha elmegy akkor egy fantasztikus korszak zárulna le, számomra az eddigi legszebb. Nem tudom ki lenne a megfelelő edző a helyére, de jelenleg én is Bielsa felé hajlanék, nagyon szimpatikus a "mániákussága". Lehet ő lenne az, aki elindíthatna egy új korszakot, mert mindenképpen új korszak jön egy új edzővel. A mag hasonló lesz, de más lesz a játék Pep nélkül, ezt mindenkinek el kell fogadnia. Remélhetjük csak, hogy a fundamentumokat leromboló edző szóba se kerül (azért nem fenyeget ez szerintem). Reméljük a legjobbakat!

Visca el Barca, Visca el Catalunya!
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2012.04.26. 20:37:53

én is nagyon sajnálnám, ha távozna, sőt egyszerűen nem tudom elképzelni mással a csapatot... azonban, ha mégis bekövetkezne a legrosszabb akkor én szívesen látnám újra a csapat élén Frank Riijkard-ot, bár tudom, hogy ez esélytelen
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.04.26. 20:35:54

Spanyol lapok is lehozták nem a skyra hivatkozva, sajnos tényleg úgy néz ki, hogy ennyi volt...mérhetetlenül szomorú leszek és csakis egy embert szeretnék a helyén látni: Marcelo Bielsa.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.26. 20:16:24

ha marad, biztosan megint csak egy évet ír alá. de utána menni fog.

- ha megnyeri a bl/ligat vmelyikét, vagy mindkettőt, akkor bebizonyitotta, h vissza tud térni a csúcsra. és ott kell abbahagyni.

- ha jövőre sem esik le egyik komoly kupa sem, belátja, hogy változttni kell. nélküle.

én most elraktároztam ezt a HSZ-emet, mert 1000%-ig biztos vagyok benne h marad, de már csak 1 évet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2012.04.26. 20:13:59

Ha megnyertünk volna mindent idén is, akkor azt mondanám menni fog.
Így, ha van egy kis vér a pucájában, akkor ezután az elbaltázott szezon után csak marad még egy évet, csak azért is, hogy megmutassa fel tud állni a csapat a padlóról.....
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.26. 20:04:39

Döntse el végre, ne húzza tovább az agyunkat. Én szeretném, hogy maradjon, hiszek benne, hogy folytatni tudja rendkívül sikeres pályafutását, mégpedig itt.
Ha esetleg menne, akkor Bielsa. Nekem nagyon szimpatikus, amit játszat.
De maradjon Pep!
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.04.26. 19:54:44

Hát én nagyon sajnálnám ha Pep elmenne,pedig amúgy mindig a változások mellett vagyok,mert mindig kiváncsi vagyok az újra...így voltam az Eto-Ibra esettel is,de most Pep-nél teljesen más a helyzet...Nagyon elkenődnék ha holnap bejelentené hogy lelép,mert vhogy nemtudok elképzelni ezt a mai csapatot mással a kispadon...Ha viszont menni fog,akkor én csak é kizárólag a Tito-Bielsa 2-ős egyikét fogadnám el a helyére.Bielsa egy roppant szimpatikus ember,és edzői kvalitásai sem másodlagosak.!Nem kell ide Ancellotti,mit művelne ő egy totális támadófocit játszó csapttal???inkább bele sem gondolok...olasz edzőt semmiképp.Wenger esetleg még jöhet,de mást tényleg nem szeretnék a csapat kispadján látni!

Pep,neked itt a helyed,maradj velünk!!!
Kép
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.04.26. 19:52:47

Egyszerűen nem akarom elhinni hogy holnap esetleg nemet mond. elképzelhetetlen, ha ez lenne, mintha elveszítenék valakit. maradnia kell. Ő ide tartozik és kész. mindenki szereti, mindenki azt akarja hogy maradjon, stáb játékosok mindenki a világon aki szereti ezt a csapatot. Gyerunk már!
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.26. 19:42:02

13l4cks!d3 írta:http://www1.skysports.com/football/news ... -Barcelona

Sky Sports sem hihető forrás ? :/
Maradjunk sztem annyiban, hogy holnap 11-kor kiderül
Avatar
13l4cks!d3
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.05.27. 15:34:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.04.26. 19:39:08

http://www1.skysports.com/football/news ... -Barcelona

Sky Sports sem hihető forrás ? :/
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.26. 19:30:50

MessiFan91 írta: Klopp 7 szezont töltött a Mainznál, és ez a 4. szezonja a Dortmundnál, úgyhogy nem egyszezonos.
Conte tényleg egyszezonos
Abból a szempontból értettem egyszezonosnak, hogy a napokban elért bajnoki címvédésen kívül még semmit nem tett le az asztalra, ami feljogosítaná a világ (egyik) legjobb klubjának vezetésére
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.04.26. 19:28:57

nem arról van szó, hogy ki mekkora edző amúgy, hanem hogy mennyire illene ide. de ezeket a köröket már lefutottuk pep előtt, hogy mourinho kell meg xy, mert ők jó edzők. aztán jött egy intelligens ambiciózus, de tapasztalatlan és fiatal edző egy zseniális filozófiával és megcsinálta minden idők legjobb barcáját a szemünk előtt. azt pedig mindannyian érezzük, hogy egy mourinho soha nem ért volna el itt ennyit, hiába jobb edző mondjuk a klasszikus értelemben.

sajnos úgy tűnik nekem a pletykákból, hogy elfog menni, akkor viszont nálam bielsa :(
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.04.26. 19:22:30

sjd írta:
MessiFan91 írta: Ugye, Wengerrel meg Ancelottival csak vicceltél?
Miért lenne Wenger egy vicc? Ha emlékszel még, egy Barca-szintű kerettel ő BL-döntőzött, veretlenül nyert bajnokságot, góltalansági rekordot állított fel. És egy Barca-szintű anyagi háttérrel még Bergkampok meg Henry-k futkorásztak ott, nem Ramsey-k meg Diaby-k...
És egy-az-egyben ugyanazt a focit próbálja csinálni, a motivációs képességekről meg ne is beszéljünk azok után, hogy egy 8-2-es vereség után két hónappal a Chelsea-nak 5-öt rúgnak, a Milan ellen majdnem 0-4ről jutnak tovább, és egyáltalán egy ilyen szezonkezdet után simán beérnek 3.-nak

Viszont ilyen egy-két szezonos edzőket, mint Klopp meg Conte, nem annyira szívesen bíznék meg a csapat vezetésével. Viszont én komolyan átgondolnám Tito kinevezését
leomessi7 írta:Tudom, hogy nagyon összhangban vannak a játékosok pep-el, és szeretik is őt de szerintem ő is követett el hibát nem is egyet a szezonban...
Vagy nincs igazam?
De.
Klopp 7 szezont töltött a Mainznál, és ez a 4. szezonja a Dortmundnál, úgyhogy nem egyszezonos.
Conte tényleg egyszezonos
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.04.26. 19:17:16

leomessi7 írta:Tudom, hogy nagyon összhangban vannak a játékosok pep-el, és szeretik is őt de szerintem ő is követett el hibát nem is egyet a szezonban...
Vagy nincs igazam?
Igazad van, de Pep is egy ember, és minden ember szokott hibázni.
Szerintem ennek ellenére maradnia kellene
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.26. 19:16:40

MessiFan91 írta: Ugye, Wengerrel meg Ancelottival csak vicceltél?
Miért lenne Wenger egy vicc? Ha emlékszel még, egy Barca-szintű kerettel ő BL-döntőzött, veretlenül nyert bajnokságot, góltalansági rekordot állított fel. És egy Barca-szintű anyagi háttérrel még Bergkampok meg Henry-k futkorásztak ott, nem Ramsey-k meg Diaby-k...
És egy-az-egyben ugyanazt a focit próbálja csinálni, a motivációs képességekről meg ne is beszéljünk azok után, hogy egy 8-2-es vereség után két hónappal a Chelsea-nak 5-öt rúgnak, a Milan ellen majdnem 0-4ről jutnak tovább, és egyáltalán egy ilyen szezonkezdet után simán beérnek 3.-nak

Viszont ilyen egy-két szezonos edzőket, mint Klopp meg Conte, nem annyira szívesen bíznék meg a csapat vezetésével. Viszont én komolyan átgondolnám Tito kinevezését
leomessi7 írta:Tudom, hogy nagyon összhangban vannak a játékosok pep-el, és szeretik is őt de szerintem ő is követett el hibát nem is egyet a szezonban...
Vagy nincs igazam?
De.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2012.04.26. 19:17:30-kor.
Avatar
leomessi7
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.03.06. 17:37:21

2012.04.26. 19:15:26

Tudom, hogy nagyon összhangban vannak a játékosok pep-el, és szeretik is őt de szerintem ő is követett el hibát nem is egyet a szezonban...talá a bajnokság is miatta ment el mert mindig pihentetett vkit és nem volt "igazi" a csapat
Vagy nincs igazam?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára leomessi7 2012.04.26. 19:20:42-kor.
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.04.26. 19:08:19

A Dortmund tényleg nagyon szép és hatékony focit játszik.
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.04.26. 18:56:32

Remélem hogy nem megy el.
De ha mégis, szerintem Jürgen Klopp se lenne rossz választás
Láttam néhány Dortmund meccset és tetszett a játékuk
Esetleg Antonio Conte is jöhetne, a Juve is sokat birtokol
Tudom hogy ki fogtok nevetni, de szerintem jöhetnének Ők is
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2012.04.26. 18:53:33

MessiBarca10 írta:Nem tudom mitől féltek..holnap bejelenti,hogy marad..
nagyon remélem... :roll:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.04.26. 18:38:36

Nem tudom mitől féltek..holnap bejelenti,hogy marad..
Avatar
MU&Barca fan
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.03.07. 22:07:53
Tartózkodási hely: Old Trafford

2012.04.26. 18:38:10

MessiFan91 írta:
Sanama írta:
Tdavid írta:Jobban szíven ütne Pep távozása, mint az hogy kiestünk a BL-ből.

Viszont ha valóban távozik nálam 3+1 név szerepel.
1,Bielsa
2, Emery
3,Luis Enrique
+1, Tito
Én Wengert is elnézegetném itt... Sőt Ancelottit is. Bár nem tudom ők mennyire jöhetnek számításba egy esetleges Pep távozáskor.
Ugye, Wengerrel meg Ancelottival csak vicceltél?

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... tteot.html

Laurent Blanc?
Mit szóltok hozzá?
Szerintem ha megy olyan edzőt kell hozni, aki:
1.Vagy valamilyen formában kötődik a klubhoz.
2.Aki azt a stílust játszatja csapatával, amit mi is.

Jelenleg Bielsa-t tartom a legmegfelelőbbnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MU&Barca fan 2012.04.26. 18:38:37-kor.
De Gea - Fabio,Evans,Vidic,Evra - Valencia,Pogba,Cleverley,Nani - Rooney,Welbeck
V.V - Alves,T.Silva,Piqué,Alba - Busquets,Xavi,Iniesta - Sanchez,Messi,Tello
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.26. 18:36:06

Miért vicceltem volna?
Mindkettő edző bizonyította, hogy jó csapattal a keze alatt sikeres.
Válasz küldése
cron