Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2012.04.27. 23:17:23

2002.: 11 éves vagyok, fociedzésre készülök. Édesapám a kezembe nyomja a Nemzeti Sportot, mely közli, Rivaldo elhagyja a Barcelonát. Felülök a biciklire, s zokogva tekerek ki a pályára, míg apám Cruyff-ról és Maradonáról mesél.

2005 tavasza: 14 éves vagyok, meccsnézésre készülök. Ronaldinho addigi életem legemlékezetesebb gólját lövi a Stamford-on, majd a Barcelona kiesik a Bajnokok Ligájából. Sírva próbálok elaludni.

2008 nyara: 17 éves vagyok, nyaralni készülök. Reggel böngészem az eurobarcát, a főoldali cikk írja: Ronaldinho elhagyja a Barcelonát, könnyekkel küszködve érek a Balatonig.

2010 tavasza: 19 éves vagyok, BL-elődöntőre, akciós sörre készülök. Piqué gólja azonban kevésnek bizonyul, elmorzsolok egy könnycseppet, mire hazaérek, kettőt is.

2012 áprilisa: 21 éves vagyok, munkába készülök. Fellépek az eurobarcára, mely közli, véget ért a Pep-éra. Leülök, s miközben a Mester egy fotóját nézem kezében tartva a római BL-serleget, elindítom a Coldplay felvételét. Viva La Vida. Üres tekintettel bámulok magam elé, könnyek nélkül, szótlanul.

Kedves szurkolótársak!
Azt hittem felnőttem már. De rájöttem, felnőtté válni csak annyit jelent, hogy szép lassan eltűnnek a könnycseppek. 10 évre volt szüksége a csapatnak, hogy elapadjanak a könnycsatornáim, de ez a különlegesen rossz érzés semmit sem változott. Sőt, mi több, a mester távozása mind közül a legfájóbb.
Vaj mi lesz, ha már a fiammal nézünk Barca-meccseket, és élünk át hasonlókat? Ő sírni fog, én pedig megnyugtatom, s mesélek neki Rivaldókról, Messikről, Guardiolákról. Mert az élet így lesz kerek.

Hálás vagyok a sorsnak, hogy az utóbbi 4 évben olyan szintű futballélményben volt részem, amit soha el nem felejtek, olyan csapatot láthattam, melyet soha ki nem törlök a szívemből, egy olyan edzővel, akit mindig csodálni fogok....

Visca el Barca!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.27. 23:07:32

Egy pillanatra sem gondoltam volna,hogy valóban elmegy.Még ma reggel sem volt ez az opció "elfogadható",de sajnos mégis meglépte.
Mindent leírtatok már,hozzátenni nem tudok én már.

Felbecsülhetetlen,amit alkotott nekünk és a futballvilág számára.Arany nagybetűkkel íródott be a futball történelemkönyvébe és a szívünkbe egyaránt.

Nagyon szépen köszönjük mindazt a csodát,amit átélhettünk veled,általad!Utánozhatatlan stílust forradalmasítottál itt,szerény,visszafogott,talpig úriemberi viselkedésed pedig példa értékű lehet mindenki számára.

GRÁCIES PEP!!! <3 ADIOS MISTER!!! :cry:

kakasugynok007 írta:
Sanama írta:
Ne haragudj, de tényleg, kérlek ezt a 15x 1mondatot nem tudnád 1hozzászólásba sűríteni?
Szia!

Nem.

üdv.
Pedig egész jó gondolat lenne,mint hogy 4 percenként egy mondatot beböködj csak azért,hogy növekedjen a hsz-eid száma.Az ilyen "hatásvadász" ténykedést nem szeretjük túlzottan. Ezért megkérlek rá,hogy lehetőleg foglald össze egy post-ba a sok apró gondolatot.Köszi ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.27. 22:58:37

Tudom, hogy lerágott csont szinte minden szó és már mindent leírtak előttem, amit Róla le lehet, de máshol nem tudom leróni a nagyrabecsülésem jelét, ezért engedelmetekkel, itt tenném meg ezt. Köszönöm Pep! Köszönök mindent! Ugyan voltak alkalmak, hogy fogtam a fejem némely döntésed okán, kiabáltam Rád és volt hogy forrtam az idegtől, de egy rossz szavam nem lehet Rád, az az igazság. Megtettél mindent és még többet is, mi erődből tellik. Amit alkották, az egy álom, egy éles fénysugár a futballtörténelemben. Soha nem fogom elfelejteni ezt a négy évet. Soha, míg élek. Megtiszteltetés volt, hogy nézhettem a Csapatodat, ahogy kétszer is átszáguldottak Európán, mint a hódítók és nem volt csúcs, amit ne másztak volna meg felszegett fejjel és eltökélten. Köszönöm még egyszer, hogy itt voltál, mindent köszönök!

Amúgy félelmetesen megöregedett... Egy fiatal, csinos, életerős arcból egy megöregedett, idős ember arcát viseli most. Kihullt a haja egy része, ami megmaradt, az szinte teljesen ősz, a szemei beesettek, az arcán és a homlokán egész sornyi ráncokat rajzolt ez a négy év. Mintha ez alatt a szinte röpnyi időszak alatt legalább tizenöt évet öregedett volna... Hihetetlen, hogy a stressz mivé csúfította ezt az igazán sármos arcot... Amit kapott a Barcától, annyit el is vett tőle az. Megvolt az ára ennek az érának. Beleöregedett az egészbe. Én örülök, hogy itt tette le a lantot. Ki tudja, hogy milyen roncsolódott idegrendszere lehet. Nem hiányzik már ez neki. Megtette, amit kellett. Pihenjen, amennyit kell és ha érez erőt magában, valami csendesebb, békés helyre menjen. Mintha évtizedeket szolgált volna nálunk... Nem hiányzik már ez neki.
Football, bloody hell. /SAF/
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.04.27. 22:13:58

Köszönöm Pep a Futballt,
11 ember nemcsak rugdalt,
Hanem sportolva alkotott,
'S történelemmé avatott.

Mostantól munkád fogalom,
Maga a Pep-féle uralom,
Festő voltál sok iparos közt,
Vásznad emelte a közöst.

Minden blaugrana-szív
Most érzőn magához hív.
Mindig is benne voltál,
Amikor trófeákat alkottál.

Mindent nyertél, 'mit lehetett,
Közös hangunk most a szeretet.
A Pep Team valódi fogalom,
Örömkönnyek gurulnak arcomon.
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.04.27. 22:07:55

visca el barca írta:
Kash írta:Lehet hogy hülye kérdés, de Guardiola az idény végéig még a Barca kispadján marad, és majd csak a nyáron távozik, vagy már a Rayo elleni bajnokin már Tito fogja dirigálni a csapatot!?
:lol: nem is te lennél, ha nem kérdezted volna meg :lol:

(tito jul. 1-től edző, guardiola idény vegeig itt lesz)

Áhh, igy már éthető :lol: tudtam hogy hülye kérdés, ezért is irtam meg már az elején, hogy tudjátok, mire számitsatok.

Sok sikert Pep!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.27. 22:04:05

Kash írta:Lehet hogy hülye kérdés, de Guardiola az idény végéig még a Barca kispadján marad, és majd csak a nyáron távozik, vagy már a Rayo elleni bajnokin már Tito fogja dirigálni a csapatot!?
:lol: nem is te lennél, ha nem kérdezted volna meg :lol:

(tito jul. 1-től edző, guardiola idény vegeig itt lesz)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.27. 22:03:33

Kash írta:Lehet hogy hülye kérdés, de Guardiola az idény végéig még a Barca kispadján marad, és majd csak a nyáron távozik, vagy már a Rayo elleni bajnokin már Tito fogja dirigálni a csapatot!?
Igen, hülye kérdés, meg esetleg visszalapoznál, ami 4,5percbe kerül, megtudnád a választ.

Tito 2012/13mas szezontól az edző.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.04.27. 22:02:09

Lehet hogy hülye kérdés, de Guardiola az idény végéig még a Barca kispadján marad, és majd csak a nyáron távozik, vagy már a Rayo elleni bajnokin már Tito fogja dirigálni a csapatot!?
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.27. 21:42:04

Nem örülök, hogy elmegy. Neki köszönheti a klub Legeredményesebb korszakát, sorra döntöttük a rekordokat, és midnezt egy szerethető, látványos focit játszó csapattal érte el. Nagyon gyorsan elment ez a 4év vele. A vele játszott meccsek kb. 90%-át teljesen uraltuk, és ezért ha becsúszott egy gól, mindíg hittem a csapatban, és abban, hogy Pep jól nyúl majd bele a meccsbe, ha szükséges.
Nagyon jó érzés volt egy-egy nehezebb nap után úgy hazaérni, hogy ma már csak egy Barca-meccs van hátra, amit öröm volt nézni.
Öröm volt nézni, amikor 6-2re meg 5-0ra vertük a Madridot. Amikor majdnem midnen bajnokit magabiztosan lehoztunk, látványos eredményes focival. Nagy örömmel néztem a menetelést a BL-ben.

Amit 2008-2009ben csinált a csapattal az zseniális volt. Elment a legnagyobb sztár (akkor még Ronaldinho volt az), és egy teljesen széthullott csapatot kapott. Emlékszem, hogy az első bajnokin elvert minket 1-0ra a frissen feljutó Numancia, a 2.on pedig 1-1 egy játszottunk. Utána viszont őrületes menetelés kezdődött.
Számomra a 2008-2009es Barca volt a legjobb.
A legemlékezetesebb pillanatom Peptől, amikor a klub-vb megnyerése után sírva fakadt a pályán.

Nagyon sokat köszönünk neked Pep!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.27. 21:39:26

PEP VISSZA FOG JÖNNI!
NEM FOGJA KIBÍRNI A BARCA NÉLKÜL!
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2012.04.27. 20:42:13

Barcaman14 írta:
A Pep korszak lezárult. Egy történelmi, megismételhetetlen és varázslatos 4 év volt ez. Mi pedig a részesei lehetünk, és ezt mind mind neki köszönhetjük. Ez az ember olyan magasságokba emelte a szeretett csapatunkat, amit alighanem egy jó ideig, vagy talán soha nem fog senki megugrani. Minden túlzás nélkül egy élő legenda, a Barca legsikeresebb edzője, Pep Guardiola :!:

Köszönjük Pep! =D>
Ez valami mesés megfogalmazása annak, amit én is érzek!!!
Avatar
arc23
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.10.17. 23:39:07

2012.04.27. 20:20:22

huh... hát ez a másfél hét.... asszem nem szomorkodtam ennyit életemben, komolyan csak a fájó dolgok, de ez a legrosszabb mindközül, már most hiányzik!!!!

nah megyek whiskey-zek bánatomban
:cry: :cry: :cry:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.27. 20:17:14

Rendkívül elszomorított hogy távozik. :roll: Csalódtam mert 4 ilyen év után annyira egybeforrt a csapattal, hogy meg voltam róla győződve hogy még legalább 20 évig ő ül majd a kispadon. De természetesen el kell fogadni a döntését, érthető okokból mondott le. Azt hiszem megtapasztalhattuk hogy hihetetlenül intelligens ember, és ha tényleg úgy érzi hogy nincs benne elég erő akkor jó döntést hozott, a csapat érdekeit szem előtt tartva. Bár mivel az idei idényben valamelyest negatív hatások érték a csapatot, mivel 1 héten belül 2 fontos címet buktunk el, a következő idényben ismét maradandót alkothattunk volna szvsz(bár így is alkothatunk Titoval!) mivel az idei idénynek pozitív kicsengése lesz a jövőre nézve, ami a motivációt és a sikeréhséget illeti, legalábbis ez az érzésem. Mindenesetre remélem vissza fog még térni!

A Pep korszak lezárult. Egy történelmi, megismételhetetlen és varázslatos 4 év volt ez. Mi pedig a részesei lehetünk, és ezt mind mind neki köszönhetjük. Ez az ember olyan magasságokba emelte a szeretett csapatunkat, amit alighanem egy jó ideig, vagy talán soha nem fog senki megugrani. Minden túlzás nélkül egy élő legenda, a Barca legsikeresebb edzője, Pep Guardiola :!:

Reméljük stílszerűen egy újabb kupával a zsebben távozik, igazából ez már nem is azért fontos hogy megmentsük ezt az évet, hanem hogy egy méltó búcsúja legyen Pepnek.

Köszönjük Pep! =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman14 2012.04.27. 20:21:56-kor.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.27. 20:09:10

Egész nap gondolkoztam,hogy mi miatt dönthetett így. mert számomra nyílvánvaló,hogy volt valami konfliktus a házon belül,mert igazából semmi nem utalt a távozására. annyira nem volt ez egy rossz év.
Amikor Rijkaard elment teljesen más volt,az egy széthullott csapat volt.

Hajjaj,nagyon feladta a leckét most Pep,bár az biztos,hogy azért döntött így,mert úgy gondolja,hogy ezzel a csapatnak jót tesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.04.27. 20:04:26

Nekem az egész napom totál letargia... Nagyon hiányzik máris pedig meccsen még dirigál. Ennek ellenére szerintem a legelfogadhatóbb örököse lesz.

Viszlát Guardiola, köszönjük a csodálatos szóval egyszerűen nem lerendezhető négy évet. :cry: =D>

Hajrá Tito! Ő a lehető legjobb döntés a körülményekre való tekintettel.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
leomessi7
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.03.06. 17:37:21

2012.04.27. 20:04:19

Sanama írta:Én egyébként a Real-Bayern meccs után már vártam a bejelentést, és jól is gondoltam...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 8754_n.jpg

:) Csak hogy egy kis jókedv is legyen már itt!
:DDD Akkor jó pár évig kint lesz a világűrben XD
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.04.27. 19:51:05

Rossz érzés megválni tőle. De remélem majd egyszer visszatér. Mindent kösznök Josep Pep Guardiola! :) Legenda vagy! :)
més que un club
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.27. 19:42:24

Én egyébként a Real-Bayern meccs után már vártam a bejelentést, és jól is gondoltam...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 8754_n.jpg

:) Csak hogy egy kis jókedv is legyen már itt!
Avatar
leomessi7
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.03.06. 17:37:21

2012.04.27. 19:09:46

Még rendesen rosszul vagyok, megnéztem ezt a ideót( http://pepsifoci.hu/node/110983 ) és annyira rosszul esik hogy nem őt fogom látnia padon :S
De azért köszönjük Pep!
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.27. 18:58:21

Sanama írta:
Ne haragudj, de tényleg, kérlek ezt a 15x 1mondatot nem tudnád 1hozzászólásba sűríteni?
Szia!

Nem.

üdv.
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.27. 18:56:33

kakasugynok007 írta:Már írták lentebb is:Ha Laporta lenne az elnök most akkor Guardiola szerintem folytatná!
Ne haragudj, de tényleg, kérlek ezt a 15x 1mondatot nem tudnád 1hozzászólásba sűríteni?

Egyébként szerintem nem azon múlott, hogy ki az elnök, illetve a búcsút sem így képzelte,de ha már eldöntötte korábban, hogy távozik, akkor tartotta magát ahhoz az elképzeléséhez.
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.27. 18:52:50

Már írták lentebb is:Ha Laporta lenne az elnök most akkor Guardiola szerintem folytatná!
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2012.04.27. 18:51:16

neobarca írta:Én még mindig képtelen vagyok felfogni... :cry: :cry: :cry:

http://www.youtube.com/watch?v=Y0eIrqzJ ... r_embedded

egy valamit ne felejtsünk már el! PEP NEM MEGHALT!!! én is nagyon nagyon sajnálom,még szarabbul esett ez a délután mint mikor kiestünk BLből.nagyon [auto_cenzúra],de sztem vissza fog jönni még.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.04.27. 18:48:05

Eljött ez a nap is, nem gondoltam volna, ennyire "hamar". Egy valamit személy szerint gyűlölök az életben az pedig a búcsúzkodás. Így nem is köszönök el tőle, egy részt mert még nincs vége a szezonnak, másrészt, tudom, hogy visszatér, hisz katalán a szíve. Fő fogas kereke annak a Barcának, amelyet ő alkotott meg.

Olyan 4 évet futott, hogy libabőrös vagyok, ha bele gondolok, 13 kupa ami lehet 14 még és szinte biztos vagyok benne, hogy lesz is, mert megnyerik a srácok neki. Óriási ez a teljesítmény, Barcelona történelmének legsikeresebb edzője, csak a Mindenhatónak tartozok megannyi köszönettel, hogy Barca szívvel áldott meg, és hogy láthattam a két szememmel ezt a 4 parádés évet. Ezt nem lehet elmesélni, ezt meg kell élni, látni kell. Mondanám, hogy emlékezzünk a szépre, de hisz csak az van.. még nem fogtam fel, hogy jövőre nem lesz, de ez nagyon nehéz, úgy elröppent ez a 4 év, hogy csak na.. :(

De hát elfáradt, és el is lehet. Nagy menet volt, de a csúcsra felvitte ezt a gárdát, onnan, abból a csarnokból, ahol még fehér zsebkendőket lengettek, csodafocit varázsolt, amit az egész világ emleget és irigykedve tekint. Én bízok benne, hogy majd visszatér, az interjújából én azt vettem le, erre simán van esély, és bízok benne olyan edzőnk lesz, mint Sir Alex a mu-ban, mert ő lehet olyan. Hatalmas köszönet és gratuláció, örülök tényleg, hogy láthattam ezt a korszakot, a korszak első félidejét, mert lesz folytatás. Sajnálom, hogy Laporta nem élte meg ezt mint klubvezető, mégis az ő keze is bent volt Pep kinevezésében, de hát ez a popszakma.

Gràcies Pep! :(
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.27. 18:46:12

Én még mindig képtelen vagyok felfogni... :cry: :cry: :cry:

http://www.youtube.com/watch?v=Y0eIrqzJ ... r_embedded
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Válasz küldése