Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.01.17. 14:45:44

A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.01.17. 10:19:22

Barcaman14 írta: Ebben pedig van valami:
Egy dolog viszont problémát jelenthet Guardiolának, kíváncsi vagyok, mikét tud együtt működni a felette dolgozókkal. A sportigazgatóra, Matthias Sammerre, az alelnökre, Karl-Heinz Rummeniggére és az elnökre, Uli Hoenessre gondolok. Nem beszélve Franz Beckenbauerről. Guardiolának nehéz lesz kezelni mindannyiukat, mert valamennyien másképp gondolkoznak és eltérő véleményt alkotnak, mint ő.-Schuster

nem tudom, mennyire van realitása az örök meg-nem-értett-zseni suszter meglátásának. a fent említett emberek, gondolom, jól megfontolt döntése volt pep szerződtetése és nyilván tisztában vannak vele, h kit, milyen eredményekkel, háttérrel visznek a csapatukhoz. nem szabó géza fog érkezni a megyekettőből. a németeknél egyébként sincs nagy hagyománya a - spanyolországban mondjuk megszokott -, "vezérkarbeleugatmindenbe" és az "elnökrakjaösszeabrigádot" jellegű megoldásoknak.
nem lesz ebből probléma.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.17. 09:43:13

Ugyanazt a játékot nyilván nem fogja tudni megvalósítani mint nálunk. Akármilyen játékosokat is fog igazolni vagy küld el, ez lehetetlen. Persze lehet, hogy ugyanerre az alapra fog építkezni, de szerintem ő is tudja, hogy valami újat kell kitalálni, valami olyat ami tökéletesen fekszik a Bayernnek.

Ezenkívül nyilván ott is az lesz az alapelv, hogy a játékosok maximálisan megbízzanak benne és valamilyen szinten rendeljék alá magukat a csapatnak. Így valószínűleg lesz 1-2 távozó, ahogy itt is volt.

Egyébként nem lennék meglepve, ha Pep odacsábítani Keitát. Nagy kedvence volt mindig is, a Bayern pedig ha jól tudom korábban is kiszemelte magának.

Ebben pedig van valami:
Egy dolog viszont problémát jelenthet Guardiolának, kíváncsi vagyok, mikét tud együtt működni a felette dolgozókkal. A sportigazgatóra, Matthias Sammerre, az alelnökre, Karl-Heinz Rummeniggére és az elnökre, Uli Hoenessre gondolok. Nem beszélve Franz Beckenbauerről. Guardiolának nehéz lesz kezelni mindannyiukat, mert valamennyien másképp gondolkoznak és eltérő véleményt alkotnak, mint ő.-Schuster
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.17. 01:13:47

Nem az hogy meglepett, hanem ledöbbenés szívroham stb.
Németeket utálom, Bayern sem kivétel, de ha már Budesliga akkor nekik "szurkolok", Én titkon nagyon bíztam benne, hogy Olaszország felé veszi az irányt mint anno, s Milánó szebbik kék-fekete oldalát választja, bár Stramaccioni nagy arc, s imádom őt, de nagyon feküdt volna neki az inter, meg hát szeretem is őket, na mindegy.
Számomra a "legizgalmasabb" hogy milyen utat fog választani, mert itt sokan írták, hogy így a passzolós rendszer, úgy a passzolós rendszer meg, Robben stb, véleményem szerint meg pont hogy nem azt kell várni mint nálunk.
Nagyon kíváncsian várom, milyen felállás, taktika lesz a Bayernnél, választásnak remek, nagy múltú klub, sok német játékossal, nyugodt háttér, ideális a munkához.De emészteni kell a dolgokat, s persze sok sikert neki, borzasztó kíváncsi vagyok mit fog elérni a gatyásokkal.
Kép
Kép
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2013.01.16. 22:50:51

Arra nem gondoltatok, h mivel 2016-ig írt alá, ezért ott kitölti a szerződését aztán irány a MU? Akár meg is valósulhat szerintem, bár Fergusont az Old Traffordon fogják eltemetni..:D
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.16. 22:09:17

érdekes ez a Bayern dolog... oda aztán végképp nem vártam...
tippeim voltak: anglia, chelsea, vagy pool (ott volt már egy spanyolos siker korszak), vagy vissza olaszba, a roma, inter, milan bármelyike... az inter most építget fiatal csapatot...
hát, nemtom... majd meglátjuk... :) sok sikert neki!!! :)
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2013.01.16. 21:10:20

azt vártam volna, hogy egy olyan csapathoz megy ahol több a kihívás.
a bayern most is kiemelkedik a német bajnokságból, ezért ez alapkövetelmény lesz tőle is gondolom... az egyetlen cél a bl lehet, de még ott is állnak idén, szóval itt azért nehéz lesz nagy különbséget tenni!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.01.16. 20:56:24

Pep azért ment Münchenbe, mert ott 90 % esély a bajnoki címre...
Angiába meg necces mivel SAF maradni fog s MU-ba..
Kupák tekintetében jó döntés :D
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.01.16. 20:49:16

sjd írta:
Alexis9Sánchez írta:Josep Maria Orobitg (agent Guardiola): "Former Real Madrid player Raul will be Guardiola's assistant at Bayern? No, that is not true." [efe]
(Gondoltam szólok, mielőtt beleélitek magatokat)
azt hittem már, hogy senki se veszi észre :D ugyanugy beszélgettek róla tovább :D
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.01.16. 20:48:28

Talán azét nem Anglia, mert egyik olyan csapatnál sem inog edző alatt a pad, amely Guardiola ízlésének megfelel. Egyesületi értékekben - ami Guardiolának is fontos - a Bayern jó választás.

A németek fegyelmezettek és ebből a szempontból biztos fekszik majd Pepnek. A sok passzos játék kicsit húzósabb, de nem lehetetlen. Gondolom pár fiatal német tehetséggel fogják frissíteni a keretet.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.16. 20:45:57

Alexis9Sánchez írta:Josep Maria Orobitg (agent Guardiola): "Former Real Madrid player Raul will be Guardiola's assistant at Bayern? No, that is not true." [efe]
(Gondoltam szólok, mielőtt beleélitek magatokat)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.16. 20:43:49

Ronaldinho&Barca írta:RAUL másodedző lesz? Na ez a kemény, nem a faláb..
Ha a Bayern sikeres lesz, akkor természetesen majd Raul munkájának köszönhetik. :lol: Ha nem, akkor Pep bukott edző.

Szeretem Rault, szimpatikus volt mindig, egyszer biztosan a Real kispadján fog kikötni. Szerintem jól fognak együtt dolgozni, ha Raul elfogadja és tudja kezelni Pep csökönyösségét.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4511
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.01.16. 20:38:58

RAUL másodedző lesz? Na ez a kemény, nem a faláb..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.16. 20:26:00

daffy írta:
Angliába minek menne Pep
minek nyilatkozta,hogy oda vágyik?

részemről a téma itt véget is ért.

Mert más nem nyilatkozott olyan dolgokat, amiknek a szöges ellentétét tette.
Figo se nyilatkozta le biztos,hogy nem fog a madridba igazolni :roll:

Lenyilatkozta (bár sehol nem olvastam), Bayernnél léptek,elétettek egy ajánlatot,elfogadta.
Nehogy már ő legyen a rongy ember mert munkát mert vállalni. egek. :roll:

Ti akkor örültetek volna, ha elmegy egy Newcastle-höz,vagy egy Leverkusenhez? most komolyan,top edzők közül ki megy oda? senki. akkor minden edző gyáva? nem,csak reálisan gondolkoznak,felmérik a lehetőségeket,és oda mennek,ahol azt érzik,eredményesek lehetnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.16. 20:14:44

csababarca írta:Persze,most betalálják a rosszakarók,hogy nem keresett kihívást blabla, bezzeg a másik. :roll:
Majd akkor ismerik el, ha a Pescara-ból csinál BL-győztest. Vicc.
Jókat szórakozom ezeken. Én egyáltalán nem istenítem Pep-et, de azt kívánom neki, h 3 év után menjen Angliába, majd pár évet Olaszországba, legyen mindenhol bajnok, aztán lecumizhatja minden kárörvendő. 10 év múlva pedig kössön ki nálunk megint.
Mondjuk az sem értem, h miért kínlódnak páran madridista (m, nso, face) közegben, ha nem lehet némelyik felsőbb rendű, nagyképű egyeddel (mint a csapata) normálisan beszélgetni, véleményt cserélni. Innen üzenem: nézzetek a tabellára. És végül: tisztelet a kivételnek.
shutterisland írta:jól lenézed a dortmundot. jövőre simán lehetnek olyan jók otthon is, mint az előtti évben.
A Dortmund csak jóval gyengébb csapatokat tud megverni, mint a Bayern, ezt nemrég bizonyította is.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.16. 19:59:46

1 kivételével pedig egyedüli esélyes.
jól lenézed a dortmundot. jövőre simán lehetnek olyan jók otthon is, mint az előtti évben.
úgy emlékeztem,hogy kihívásokat keres
félreértetted, a kihívás azt jelentette, amit alább leírtak, és nem azt, hogy szrból építsen várat.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.01.16. 19:57:23

Nincs bajom a döntésével, viszont már most látom a szemeim előtt azokat a kifogásokat, amelyeket az esetleges újabb sikerei kiválthatnak. Biztos lesznek olyanok, akik szerint csak a kész csapat és a német egyeduralkodásnak köszönheti a jövőbeli sikereit. Én személy szerint kicsit csalódtam, szívesebben láttam volna a Pl-ben, legfőképp amiatt, amit Csaba mondott, szerintem új színt vihetett volna egy adott csapat játékfelfogásába, amely miatt talán az egész angol foci megváltozása is kialakult volna. (Hú de sok a volna ) :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.16. 19:56:08

shutterisland írta:...
hogy ki miért találja meg,az teljesen lényegtelen. kap egy ténylegesen kész csapatot,amely minden fronton esélyes,1 kivételével pedig egyedüli esélyes.
ehhez hozzáteszi a motivációt és egy kis szerencsével minden rendben is lesz. én azért furcsállottam,mert úgy emlékeztem,hogy kihívásokat keres,itt pedig valószínű kupahalmozás lesz. nem véletlen,hogy ide igazolt. én is ezt tettem volna,mert a bajoroktól távozhat simán 20+ kupával,ami egy 6-7 éves edzői karrier alatt nem kispálya. azok után,meg túlzás nélkül oda megy,ahova akar,annyiért,amennyiért akar. remek döntés,teljesen megértem. én ebbe tényleg nem tudom belelátni a hatalmas kihívást,de ezek szerint nem is kell,mert szó sem volt róla.
tisztázva:
jól döntött,én is így tettem volna. remek keret,remek esélyek,kevés ellenfél,nyugalom,""szent józsef"" angliába megy,így a szeme világát is megőrizheti. mi kell még?
Angliába minek menne Pep
minek nyilatkozta,hogy oda vágyik?

részemről a téma itt véget is ért.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2013.01.16. 19:59:37-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.16. 19:54:14

Persze,most betalálják a rosszakarók,hogy nem keresett kihívást blabla, bezzeg a másik. :roll:
nem tudom mennyire jelent nagyobb kihívást egy végtelen pénzmennyiséggel rendelkező chelseat irányítani, vagy egy egyeduralkodó intert, vagy egy szintén korlátlan lehetőséggel rendelkező madridot.

Pep top edző, minek menne egy középcsapathoz? Mourinho is mindig az adott bajnokság egyik legjobbjához ment.
Angliába minek menne Pep a sok sültagyú közé,akik csak rúgják előre a labdát? Max a chelseavel tudna focit csinálni,ott most vannak olyan játékosok,akik lábán nem sír a labda.

Remekül választott, szerintem a németeknél elég nyugodt körülményeket fognak neki biztosítani, globális szinten nincs is akkora felhatjás a csapat körül. Én örülök a választásának,szerintem jól döntött!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.01.16. 19:52:08

Barcaman14 írta:Nem igazán tartoznak a kedvenceim közé a bajorok, sőt a "top3" nálam a Real,Bayern,Chelsea hármas ebben a sorrendben. De jövőre igyekszem minél több Bayern meccset megnézni, mert rendkívül kíváncsi vagyok mit fog alkotni Pep. Sok minden beigazolódhat vele kapcsolatban, pozitív és negatív értelemben egyaránt.

A bajnokságban túl nehéz dolga nem lesz valószínűleg. Minőségi kerettel fog dolgozni ez 100% és ez általában a bajorokat már alapból a német mezőny fölé emeli, ehhez pedig ha Pep hozzá teszi a maga tudását és hozzánk hasonlóan ott is egy remek csapategységet gyúr, akkor a salátástál garantált. De a legnagyobb kihívás, hogy cirka 1 évtized után BL-t nyerjen a bajoroknak. Kíváncsian várom!

Azt pedig óriási tiszteletlenségnek tartom, hogy Heynkes-t gyakorlatilag semmibe nézi a vezetőség. Eleve érdekes, hogy már most tudatják vele, hogy bármi legyen is az idény végén fel állsz a kispadról. A másik, ha jól emlékszem Pep is azt nyilatkozta, hogy nagy tiszteletlenség lenne Heynkes-el szemben, ha már most tárgyalna a Bayernnel...ehhez képest alá is írt januárban. :roll:
Pedig a bajnokságot nagyon simán vezetik, a BL-ben is csoportelsőként jutottak tovább. Érdekes...

Ahogy az is, hogy Pep egyből 3 évre írt alá.

No mindegy, azért sok sikert Pepnek, tényleg kíváncsian várom, hogy mire lesz képes. Azért furcsa lesz látni, ahogy Raúl-al tanakodnak, hogy mit is kéne változtatni a Bayern szerkezetén. :)

Josep Maria Orobitg (agent Guardiola): "Former Real Madrid player Raul will be Guardiola's assistant at Bayern? No, that is not true." [efe]

Nem biztos, hogy tanakodnak ők majd! :D
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.01.16. 19:51:56

Nagyon meglepett a hír, ezt nem vártam. De biztos megvolt az ésszerű oka és erről biztos vagyok benne, hogy tájékoztatni fogja a publikumot és a Barcásokat! Sok sikert Pep! De ne annyit mint nálunk, mert BL-t nem szeretnénk veszíteni... :lol: :lol: :lol:
Kíváncsi vagyok, ha jövőre összekerülünk, mi lesz ha hazatér. Vastaps fogja fogadni sztem eredménytől függetlenül... 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.16. 19:45:00

@daffy :

tedd a szívedre a kezed, és mondd azt, hogy ha a chelseahoz megy, vagy a cityhez, akkor nem találták volna meg azok valamivel, akik meg akarják.

biztos vagyok benne, hogy habár nyilván igazolhat majd a németekhez is, de a citynél és a chelseanal két kézzel szórhatta volna a pénzt, és még a mostani játékosanyaga is nívós mind a két angol sztárcsapatnál, nem hogy úgy, ha még meg is erősítheti azokat. akkor az lett volna a fáma, hogy könnyű neki, mert olyan, mintha bekapcsolta volna a football managert, vagy az, hogy ott is hogy beleült a jóba, hogy yaya-silva-nasri-aguero-tevez tengelye van, vagy hogy ramires-hazard-mata-ba-torres-szerű.

ráadásul a pep által favorizált játékstílusra egyik sem alkalmatlanabb játékoskeretileg, mint a bayern.

azt aláírom, hogy a bajnokságban csak két bajnokjelölt van, míg az angoloknál három, de a bl-ben meg a city esetében szinten minden előrelépés lenne, sőt, az idei chelsea blamához képest a londoniaknál is csak jobbat produkálhatna.
ezzel szemben a bayern az utóbbi években odavert a bl-ben, ott ha nincs minimum elődöntő, de már inkább döntő, az flop.

még a milan került szóba e mellett a 3 csapat mellett, mint lehetséges alternatíva, na az aztán tényleg igazán tökös húzás lett volna, csak azért, hogy az őt el nem ismerőknek bizonyítson, feleslegesen hozott volna mind sportszakmailag, mind (vélhetően) anyagilag is rosszabb döntést.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2013.01.16. 19:44:29

Gyanítom, hogy Raul lesz még a Real edzője. Pepnek meg sok sikert, én is megnézek pár Bayern meccset az biztos.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.16. 19:40:15

Capon írta: :arrow: „2013. január 16-án tárgyalt egymással Karl-Heinz Rummenigge és Jupp Heynckes vezetőedző. Jupp Heynckes (...) nem hosszabbítja meg 2013. június 30-án lejáró szerződését, mivel befejezi edzői pályafutását, és ezt a mai napon hivatalosan is tudatta. Megértjük, elfogadjuk és tiszteletben tartjuk a döntését, és reménykedünk abban, hogy a szezon második felében még nagyon sikeres lesz a Bayernnel – egyben mindent meg is teszünk ezért" (NSO)
Okés, erről nem tájékozódtam, visszavonom a mondókámat! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2013.01.16. 19:36:31

Barcaman14 írta:.....Érdekes...

Ahogy az is, hogy Pep egyből 3 évre írt alá.

No mindegy, azért sok sikert Pepnek, tényleg kíváncsian várom, hogy mire lesz képes. Azért furcsa lesz látni, ahogy Raúl-al tanakodnak, hogy mit is kéne változtatni a Bayern szerkezetén. :)
Heynkes a szezon végén visszavonul az edzősködéstől...:) ha ezt közölte a Bayern vezetőivel, akkor szerintem igenis korrekt döntés, határozott képet mutatnak hogy no problem fiuk nem kapkodunk, már előre megvolt erre az esetre az A terv és fő a nyugalom és a folytonosság...
Tiziano Crudeli fan :!:
Válasz küldése