Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.03.19. 00:16:26

Szerintem aki Bayern szurkolóként kiakad ezen, nem tudja mit jelent Pepnek a Barca, az menjen orvoshoz...nekem ez a véleményem erről. Szerintem egy normális Real drukker sem akadt ki azon, hogy Ronaldo úgy viselkedett az MU elleni góljánál, ahogy...minden normális ember tisztában van vele, hogy ellenfélként milyen nehéz az ellen a klub ellen játszani, aminek mindent köszönhetsz, nem szabad ezen megakadni. Ugyan ez igaz a játékosokra. Sokan játszottak már a nevelő egyesületük, vagy korábbi klubjuk ellen, szóval pontosan tudják, hogy milyen érzés...és most itt nem Adebayor, Anelka, vagy Bajzát-féle játékosokra gondolok...

Olyan katalán, hogy a vére is piros-sárga, gyerekkorában az volt az álma, hogy a Barcában fog játszani. Oda került, végigjárta a ranglétrát, csk lett, megnyert mindent, majd edzőként is megnyert mindent, kétszer. Ezek után aki Bayern drukkerként nem bírja tolerálni, hogy egyáltalán nem látványos módon kijön belőle a szurkoló, az tényleg kezeltesse magát.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.18. 23:47:26

kristop írta:ő egy barca szurkoló ÉS a bayern edzője. előbbit, ha akarja se bírja tagadni, de nem is akarta, és miért is akarná? ameddig ezt profi módon külön tudja választani (ahogy eddig is tette, és ahogy szerintem egy barca - bayern párharcnál is tenné), addig szerintem nem lehet megszólni. nekik pihenőnapjuk volt, és mint ahogy a játékosok is, az edző is azt csinál olyankor amit akar. ő pedig élete klubjának egy sorsdöntő meccsét választotta.

nekem egyébként ez eszembe se jutott, csak mosolyogtam ugyanúgy, ahogy ő is tette minden alkalommal. jó pillanatok voltak.
Itt épp ez a lényeg, hogy most nem tudta szétválasztani. Kutyát se érdekli, hogy örül neki, ha nem látja 45 millió ember. Itt látta mindenki.
Ez szerinted a játékosaiból mit vált ki, főleg mondjuk ha következő körben összesorsolják a Barcával őket? A szurkolókról nem is beszélve...

Nem azt mondom, hogy nem szurkolhat a Barcának, de ha egy rivális edzője, akkor úgy szurkoljon, hogy azt a nyilvánosság ne lássa.
1. üljön be a vip-be, ahol fapofával végignézi
2. menjen a skybox-ba ahol senki sem látja.

Ez szerintem nem volt fair, a mostani csapatára nézve.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.03.18. 23:42:10

ő egy barca szurkoló ÉS a bayern edzője. előbbit, ha akarja se bírja tagadni, de nem is akarta, és miért is akarná? ameddig ezt profi módon külön tudja választani (ahogy eddig is tette, és ahogy szerintem egy barca - bayern párharcnál is tenné), addig szerintem nem lehet megszólni. nekik pihenőnapjuk volt, és mint ahogy a játékosok is, az edző is azt csinál olyankor amit akar. ő pedig élete klubjának egy sorsdöntő meccsét választotta.

nekem egyébként ez eszembe se jutott, csak mosolyogtam ugyanúgy, ahogy ő is tette minden alkalommal. jó pillanatok voltak.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.18. 23:33:49

Nem tudom ki mit szól a reakcióihoz, én Bayern szurkolóként biztos, hogy nem néztem volna jó szemmel. Ilyet nem lenne szabad, hogy megengedjen magának Bayern edzőként, szerintem.

Konkrétan úgy őrjöngött a gólnál és Messi kötényénél, mint egy kisgyerek.
Ez nem tudom mennyire szimpatikus a németeknek, meg a játékosainak, szerintem túlzásba vitte...

Ráadásul van ő annyira intelligens, hogy tudta, hogy egy kamera csak rajta lesz, főleg ha nem a VIP-ben ül, vagy nem a Sky Box-ban, így főleg nem értem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.27. 10:53:32

S.Agüero írta:Pep utolsó meccse volt velünk. :(
https://www.youtube.com/watch?v=w00XA4dSuJs" target="_blank
Hát ez a meccs nekem totál kiesett az évek alatt. :shock: Messi góljára emlékszem ezek közül egyedül, az az Ini gólpassz, meg a befejezés.. =D>

Amúgy halkan megjegyezném, hogy Montoya a Copa döntőjében kezdett úgy, hogy csak ifista volt, még hogy nem számított rá Pep sem.. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.27. 01:24:04

Pep utolsó meccse volt velünk. :(
https://www.youtube.com/watch?v=w00XA4dSuJs" target="_blank

Amúgy érdemes visszaolvasni a topikban. :) :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.19. 19:00:37

Samper írta: Guardiola csapata most, hogy tele van sérültekkel, egyre inkább hasonlít a Barca stílus végére: ha beáll védekezni az ellenfél, sok a meddő passzolgatás és a győzelem egy csatárzseni (Robben) egyéni akcióján múlik. Nyilván más lesz a helyzet, ha mindenki felgyógyul a BL rangadókra.
Egyesek elcsodálkoztak, hogy miért nem volt hajlandó télen hosszabbításra Guardiola. Most a vegyes tavaszt látva már mindenki érti. Vagy kevésbé fognak nyáron ragaszkodni hozzá, vagy ő támaszthat igényeket minőségi cserékre.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.29. 21:33:04

Hát igen kb ennyi volt Pep repertoárja és nem, nem unom a szidását
Ja, mondta nekik, hogy játsszatok fiúk, ők meg lehozták, nem? :mrgreen:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.22. 20:50:46

De rohadtul hiányzol öreg.
https://www.facebook.com/video.php?v=12 ... =2&theater" target="_blank

(nem csak emiatt a videó miatt)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2015.01.18. 21:38:13

Boldog szülinapot MESTER :!:
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.20. 05:57:12

palesz77 írta:
zsoltman írta:" Guardiola féle "Barcastílus" már a multé, ha másból nem hát abból ahogy maga Guardiola műveli manapság."

Ti Hogyan látjátok Guardiola miben változtatott most a Barca stílusához képest?
Hát, megmondom őszintén, hogy eddig idén 2 München meccsrészletet láttam csak, de nekem az tűnt fel, hogy ugye a felállás tök mást játszat, mint itt anno - 3-4-1-2 és társai - plusz kicsit direktebbek voltak talán, és a játékosoknak több szabadságot engedett - egyeseknek legalábbis -, mint nálunk a végén.

De aki szokott Bayern meccseket nézni, az tényleg leírhatná, hogy milyen taktikai elemekben változtatott Pep, engem speciel nagyon érdekelne.
Guardiola csapata most, hogy tele van sérültekkel, egyre inkább hasonlít a Barca stílus végére: ha beáll védekezni az ellenfél, sok a meddő passzolgatás és a győzelem egy csatárzseni (Robben) egyéni akcióján múlik. Nyilván más lesz a helyzet, ha mindenki felgyógyul a BL rangadókra.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.06. 12:38:49

palesz77 írta:Hát, megmondom őszintén, hogy eddig idén 2 München meccsrészletet láttam csak, de nekem az tűnt fel, hogy ugye a felállás tök mást játszat, mint itt anno - 3-4-1-2 és társai - plusz kicsit direktebbek voltak talán, és a játékosoknak több szabadságot engedett - egyeseknek legalábbis -, mint nálunk a végén.

De aki szokott Bayern meccseket nézni, az tényleg leírhatná, hogy milyen taktikai elemekben változtatott Pep, engem speciel nagyon érdekelne.
Én sem láttam sajnos túl sokszor idén a Bayernt, de az azért feltűnt, hogy Pep jóval rugalmasabb lett taktikailag, szinte meccsről meccsre változtatja az alapvető felállást (volt már 4-3-3, 3-4-3, 4-2-2-2, valami 3-3-4-jellegű dolog, és még sorolhatnám), illetve gyakran meccs közben is változik a rendszer, majdhogynem pillanatok alatt. Így elég nehéz felkészülni belőlük, mert sosem lehet tudni, hogy Pep éppen melyik felállást fogja előhúzni a tarsolyból.

Itt van három olvasnivaló, annak, akit érdekel a téma:
1. http://grantland.com/the-triangle/break ... rn-munich/" target="_blank
2. http://bleacherreport.com/articles/2274 ... ern-munich" target="_blank
3. http://www.sportskeeda.com/football/bar ... formations" target="_blank

A Bundást szerintem viszonylag simán behúzzák idén is, arra leszek kíváncsi, hogy mire mennek majd a BL-ben. Mert hiába fejlődtek sokat tavaly óta, hiába sokoldalúbb a csapat (minden szempontból), a hátsó alakzat nekem még mindig túl sebezhetőnek tűnik valahogy. Ez persze a Bundesligában nem jön ki, de a BL kieséses szakaszában megbosszulhatja magát. Aztán természetesen az is lehet, hogy Pep addigra még jobban összerakja a csapatot, és átgázolnak mindenkin. :D Érdekes lesz ez a BL.

Visszatérve még a taktikai részhez, itt egy részlet Boateng egyik nyilatkozatából, elég sokatmondó: "With Guardiola, we work a lot on the tactical side of things and not a day goes by when we haven’t learned something new."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.06. 11:57:10

zsoltman írta:" Guardiola féle "Barcastílus" már a multé, ha másból nem hát abból ahogy maga Guardiola műveli manapság."

Ti Hogyan látjátok Guardiola miben változtatott most a Barca stílusához képest?
Hát, megmondom őszintén, hogy eddig idén 2 München meccsrészletet láttam csak, de nekem az tűnt fel, hogy ugye a felállás tök mást játszat, mint itt anno - 3-4-1-2 és társai - plusz kicsit direktebbek voltak talán, és a játékosoknak több szabadságot engedett - egyeseknek legalábbis -, mint nálunk a végén.

De aki szokott Bayern meccseket nézni, az tényleg leírhatná, hogy milyen taktikai elemekben változtatott Pep, engem speciel nagyon érdekelne.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.13. 18:34:09

Ma hat éve debütált hivatalos meccsen Pep. FCB - Wisla 4-0
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.04. 20:10:28

ZBarca írta:Barca: Guardiola a kimerülés határán volt, ezért távozott
Kiderült, hogy csak kimerült és ezért távozott.

Kérdem én, ki nem merült volna ki egy többszörös BL győztes csapat menedzselésében? :D
Ezt eddig is tudtuk, hogy ezért ment.

Azért nem könnyű kezelni a nyomást, gondolom...
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.04. 19:56:35

Barca: Guardiola a kimerülés határán volt, ezért távozott
Kiderült, hogy csak kimerült és ezért távozott.

Kérdem én, ki nem merült volna ki egy többszörös BL győztes csapat menedzselésében? :D
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.30. 16:54:04

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... ek-2339335" target="_blank
Pep megházasodott.
Nem vall rá, hogy ilyen felelőtlen legyen, így elkapkodni, alig 20 éve vannak együtt, remélem rendesen átgondolták :D
További legalább 20 év boldogságot és még 3 gyereket :)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.17. 22:38:34

Kozben Pep megnyerte a Nemet kupat a Dortmund ellen (0-2). Osszessegeben jo szezont zart, bar szerintem a legfobb elvaras vele szemben a BL cimvedes volt, de a bajnoksag es a kupa gyozelemmel valamit csak jova tudott tenni. :D

OFF: Reus oriasit jatszott ma is, ez a pali egy zseni. Barca mezben akarom latni jovore!! :twisted:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.04. 22:18:56

barcafacan írta:A pofozógép - szereplés után Pep már nem ugyanaz a Bayernnél, mint eddig volt. Kérdés, hogy nincs-e itt a válás ideje. Ha igen, és a Barcanál is új edző kell, akkor talán tárgyalniuk kellene arról, hogy nincs-e közös jövő.
Az kéne még csak.. Épp megújulni készülünk, ha visszahoznánk Pepet a fejem verném a falba. Belőle pont elég volt ennyi amennyit itt volt egyelőre, majd egy 10-15 év múlva talán nem lenne gáz ha visszatérne, de most nagyon nem rá lenne szükségünk.

De a Münchentől egy ilyen szezon után csak nem küldik el.. Vagy ha igen, akkor sok sikert a következő edző megtalálásához, egyedül a Bl-t nem nyeri csak meg - már ha a kupát is behúzzák, amire nagy esélyük van lássuk be -, ott is az elődöntőben búcsúzik. Bárcsak fele ilyen gyenge szezonunk lett volna.. :lol:
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.04. 21:19:12

A pofozógép - szereplés után Pep már nem ugyanaz a Bayernnél, mint eddig volt. Kérdés, hogy nincs-e itt a válás ideje. Ha igen, és a Barcanál is új edző kell, akkor talán tárgyalniuk kellene arról, hogy nincs-e közös jövő.
Mara58
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.04.29. 20:19:57

2014.04.30. 16:59:13

Amikor a tegnap esti mérkőzés előtt Tito-ra emlékeztek, Guardiola arcán egyértelműen lehetett látni, hogy lélekben nagyon messze jár!!! Ők ketten egymással és az akkori sikerre éhes játékokkal olyan csapatot alkottak, amely szerintem nagyon-nagyon ritkán jön össze a sport világában. Most elveszitette a legjobb barátját és ki tudja, hogy az elhidegülésük után vissza tudtak-e egymáshoz találni, el tudott-e tőle méltóan búcsúzni!? Biztos, hogy ezek az érzések most felszínre törtek benne.
Nagyon sajnáltam, amikor elhagyta a klubot, de őszintén remélem, hogy ez a kudarc nem fogja Őt megtörni, mert ennél sokkal többre hivatott.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.04.30. 00:03:34

Zozzy 5 írta:Ez az ember péntek óta 30 évet öregedett. Rossz volt ránézni az alapvonal mellett, az eddig önmagában mindig kételkedő, de mégis erőt sugárzó Pep összetört, és az első perctől feladta a meccset, ez meggyőződésem. Guardioláról érzett benyomásaim alapján számomra ez nem meglepetés, a fájdalmat nem tagadó, azt magához közel engedő, hiteles ember szerintem. A futballcsapat is egy rendszer, így ami az egyik tagjában jelen van, jelen esetben Pep-ben, az kihat a rendszerre, és értelemszerűen az edző kilátástalansága olyan produkcióban realizálódik, mint amilyet ma láthattunk a Münchentől. Sportszakmailag is vereséget szenvedett ma, ez nem kérdés, lemosták a tiki-takát bla bla, de ma nem ez volt az elsődleges különbség. Nagyon nehéz lehet most neki, és csak remélni tudom, hogy feláll a padlóról. Visca Guardiola!
Ugyanezt éreztem én is.

Magamból kiindulva, mutatták a meccs előtt a 2011-es, Real Madrid elleni 2-0-ás idegenbeli győzelmet a Bajnokok Ligája elődöntőjében, azon belül Messi egyéni szólógólját. Rögtön Tito jutott eszembe, és inkább azt mondtam magamban, hogy kapcsolják már el...

Mit érezhet akkor ő. Szörnyű ez az egész.
.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.29. 23:36:30

Ez az ember péntek óta 30 évet öregedett. Rossz volt ránézni az alapvonal mellett, az eddig önmagában mindig kételkedő, de mégis erőt sugárzó Pep összetört, és az első perctől feladta a meccset, ez meggyőződésem. Guardioláról érzett benyomásaim alapján számomra ez nem meglepetés, a fájdalmat nem tagadó, azt magához közel engedő, hiteles ember szerintem. A futballcsapat is egy rendszer, így ami az egyik tagjában jelen van, jelen esetben Pep-ben, az kihat a rendszerre, és értelemszerűen az edző kilátástalansága olyan produkcióban realizálódik, mint amilyet ma láthattunk a Münchentől. Sportszakmailag is vereséget szenvedett ma, ez nem kérdés, lemosták a tiki-takát bla bla, de ma nem ez volt az elsődleges különbség. Nagyon nehéz lehet most neki, és csak remélni tudom, hogy feláll a padlóról. Visca Guardiola!
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.04.17. 21:45:34

hank1ee írta:Számomra ő az az ember, aki egy személyben a mennyekbe emelte és tönkretette a Barcelonát. De ez talán nem is az ő, hanem az élet törvényszerűségének számlájára írható. Nem szívesen látnám újra a Barca élén. Még nem.
Hát én nem így látom, nem egy személyben emelte fel a Barcelonát, bár erősen benne volt a keze:D
De hogy nem ő döntötte le, abban 100%ig biztos vagyok. Nem véletlenül ment el már játékosként sem és edzőként sem! Az eredmények ellenére is meg volt kötve a keze, és ő nem az az ember, aki szereti a béklyókat!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.17. 21:28:02

Számomra ő az az ember, aki egy személyben a mennyekbe emelte és tönkretette a Barcelonát. De ez talán nem is az ő, hanem az élet törvényszerűségének számlájára írható. Nem szívesen látnám újra a Barca élén. Még nem.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése