Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21170
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.05. 23:06:50

Én még megvárom a dolog végét, illetve, hogy néhány dolog világosaabb legyen. De ha tényleg megy, akkor az a lehető legrosszabb körülmények között történik.

Én teljesen megértem őt, ha menni akar, de azt korrektebb lett volna szezon végén eldönteni. De arról jöttek a hírek, hogy marad, erre épült Laportáék egész projektje.

Azt lenne jó látni, mi az, ami megváltozott azóta. Ha ő gondolta meg magát, az szerintem inkorrektés a részéről, bár nyilván a joga megvan hozzá, Laportáék részéről nagyon nagy hazárírozás volt pusztán az ő jóakaratára alapozni mindent.
Ha meg a vezetőség számolta el magát, akkor arra nehéz is szavakat találni, hogy mekkora kóklerség. #-o A Ligára hiába mutogatnak, hiszen elvileg mindent megbeszéltek, innentől nekem ezzel nem tudják menteni a seggüket.

Szóval én várok, amíg többet látunk a dologból, Messiről az alapján fogok véleményt formálni. De azt biztos, hogy a vezetőségnek ez hatalmas felsülés. Bartóéknak volt néhány csúnya buktája, de ez bőven vetekszik azokkal.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.05. 23:05:23

Előbb-utóbb ennek meg kellett történnie. Jobb előbb. Az élet megy tovább.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.08.05. 23:04:42

Hát az a csodás ebben, hogy végre eltakarodott Bartomeu mai napig tudta kísérteni és tünkre vágni ezt a klubbot, a felelőtlenül ideigazolt f@sadék játékosok, aki még eligazolni se hajlandók, nehogymá kevesebbet keressen betettek a legcsodásabb játékosnak, aki valaha viselte ezt a mezt!

És még Messi pénzéhes? :D oké meglátjuk majd milyen szponzori pénzek jönnek nélküle, és mennyi lesz a büdzsé…
Én nekem ez volt az utolsó napom Barca szurkolóként, mindent leromboltak ebből a klubból, amiért szerettem az elmúlt pár évben, inkább bontottam volna fel a szerződésest a sok magatehetetlen semmirekellőnek, mert azt egyetlen dolog ami Barca volt ebben a csapatban az Messi volt.
Semmivel nem tudok azonosulni már ami manapság Barca, és Messit mindig szeretni fogom,mert sztm a valaha volt legjobb és játékosként senki nem adott többet a klubbjának.
Messi fan maradok, de nem fogok soha PSG fanná válni az tuti, vagy menjen bárhová, de az is tuti én Griezmanokat,meg Umtitiket nem fogok nézni, kössz van jobb dolgom…
Lehet ezzel nekem is egy korszak lezárult, anno Tiki taka és Ronaldinho szerettette meg velem ezt a sportot és most Messi távozása fogja megutáltatni azt amivé vált ez az egész.
Ilyen amerikai foci jellegű túlfizetett marketingelt giccsparádét én nem nézek, rohadtul nem érdekel ahogy Pogba 100 millás terepjárója éppen kit gázolt el, aztán hpgy bohóckodik egy gólünnepnél és zúg ki az EB-ről, mert egy labdát nem tud megtartani, nem érdekel Griezlány húlye gólöröme, nem érdekel ahogy ez a vezetőség is itt hagyta Koemant bénázni, és úgy az egész focivilág egy korcsosult hányadék mainstream tv és social média clickbait parádé. Focisták már nincsenek, így bár szép emélkeim lesznek Pep, Lucho időszakról, de ezek már csak emlékek.
Messi meg remélem visszavonul, vagy megy Rosarioba levezetni, vicc lenne szenvedni látni Citybe vagy ilyesmi, mondjuk én már úgy se fogom nézni :D
Többieknek jó szórakozást!
Üdv:
Egy Barcafan voltam….
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2021.08.05. 23:04:22

Köszönök minden goat, köszönöm az elmúlt éveket, hogy ennyi ideig nezhettem a kedvenc csapatomban a világ legjobbját.

De

Már tavaly lépni kellett volna. Hagyni kellett volna elmenni. Ennek már nagyon ideje mert egymást mergeztek a klubbal. Rég nem vártam ennyire szezont, új időszámítás kezdődik, végre.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.05. 23:04:09

Ne már 😭😭😭

Egy la liga miért hagyja, hogy a világ legnagyobb sztárja elmenjen innen? Így hirtelen messi nélkül simán visszapottyan a serie A mellé.

Ezt a közleményt egyszerűen nem hiszem el. Azt meg lehet oldani fair play módon, hogy egy Neymar 222 milláért kivasarolja magát, és ugyanebben az évben megszerezzenek egy Mbappét is (tudom, a nagy lóvét érte egy évvel később fizették). Nehogy már ne tudjanak megoldani egy szimpla hosszabbítást ilyen szinten. Még ha új igazolásnak is számít, akkor sem vettünk idén senkit. Tényleg megall az eszem ha hagyunk egy Messit elmenni, de majd bamulhatjuk pjanicsot, robertot, langletet, umtitit, meg coutinhot. Ez egy vicc, egy cirkusz, egy gagyi bohózat. Ah passzol is ehhez a ratyi idei mezhez. Ah, összehasonlitom az 5 évvel ezelőtti csapatot és ezt messi nélkül és sírok.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.05. 22:58:17

Biztos nem leszek népszerű. Én a Barcat szeretem nem Messit. Köszönök mindent és számomra is GOAT.

DE

Amíg Barto úgy ugrált ahogy Messi fütyült és mindent megadott neki egyáltalán nem figyelembe véve hogy milyen károkat okoz ez a klubnak a továbbiakban (végtelen fizu, ez pedig magával hozta a többi játékos embertelen fizetését) addig nem zavarták az akkor sem fényes sportszakmai tervek, sikerek? Roma, Liverpool egések? Az elmúlt 5 év.

Hirtelen csak most lett annyira fontos ez a kérdés amikor kevesebb lóvé van terítéken?

Ha igazán akart volna maradni és tényleg számít neki a klub jelmondata és nem utolsó sorban hogy mit köszönhet a klubnak, akkor megmutatja mit is jelent ez. Ugyanis ha jön az új hullám és nem lesznek nézők, akkor roló lemegy. Csőd.

Mondhatta volna hogy jelképes fizuert maradok megmutatom a többi penzehes csicskanak hogy mi a helyet most és újult erővel nekivágunk a szezonnak. Beszélek CSK ként a többiekkel hogy srácok ez most ilyen ezt be kell vállalni.

Volt már erre példa nem is egyszer a nagyvilágban. Nem egy menő felsovezeto vállalt havi 1 dollárért melót hogy megmentsek a céget.

Ehelyett mi történt? Semmi. Először kapott egy vicc ajánlatot ezzel a 5 éves ugyanúgy nonszensz fizuval hogy még mi fizetjük hogy élvezet máshol.

Aztán most ez az inkább lépek szitu.

Akárhova megy tuti a pénz miatt megy.

Sajnálom de a véleményem az hogy neki ez CSAK egy klub.

Nem halt volna éhen ha most tényleg a klubhűség lett volna az első.

Nem, nem mondom hogy csak Ő a hibás. De ezt a helyzetet most Ő simán megoldhatta volna ha akarja.
Csak is Puyol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.05. 22:57:09

Sose mondtam, hogy Messi nem hibás.
Viszont nem ő az egyetlen hibás a történetben.
Ezt viszont tartom.

Én csak nem vagyok boldog, mert ez a Messi távozás lényegében semmit sem old meg.
Ha a következő 1-2 hétben elmennek az amúgy sem játszók, meg mondjuk pár teljesítmény nélküli magát vezérürünek képzelőnek csökkentik a fizuját akkor összességében pozitívabb leszek.

Most annyit látok hogy elment Messi, és közben tele vagyunk feleslegesen tartott/fizetett emberekkel.
Ezt kellene megoldani sűrgősen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.05. 22:51:04

csababarca írta:
2021.08.05. 22:32:58
Ezt mondtam?

Fejte a klubot ahogy lehet, igen.
Megtehette? meg, mert hagyta a vezetőség.
De ne takarózzunk már azzal, hogy ez is Messi hibája, és emiatt nagy a fizuja a többieknek.
Messi fizuja hatalmas volt. Pont.
Továbbra sem Messi a hülye, hanem a klub, hogy adta neki a fizuemeléseket kétévente.
Az ellen szólalok fel, hogy itt már valaki lassan megsérül, az is Messi hibája lesz.

Nézd meg a 2010 előtti fizukat, már akkor is top bértömegünk volt, ez kb mindig is baj volt a klubnál, akár Valdes esetére is visszaemlékezhetsz, 2szer annyit keresett mint Casillas.

btw, ha Messi távozása rendbe teszi a klubot anyagilag, akkor okés.
de elég képmutató messizni állandóan, miközben itt nem csak a fizetések a bajok, persze gazdasági oldalról igen.
emberi oldalról még mélyebb a gödör, szakmai oldalról meg ne is beszéljük.

a nagy betűvel szedett részre meg reagálnék még: ha nem publikus, és nem hivatalos, akkor itt miért van kinyilatkoztatva, általad is hogy mennyi volt a fizuja? akkor te is meg a többiek is használjátok ezeket a számokat, amikor a saját igazatokat akarjátok védeni.

Messi rohadt sokat keresett, túlzottan sokat, ezt sose vitattam, vitatom.
Azt viszont tartom, hogy inkább ő keresse meg ezt a pénzt, mint akiket már korábban is írtam.
Főleg azért, mert Messi még játszott, úgy ahogy teljesített is, a többiek közül akiket írtam meg pályára sem léptek, és kapták azt a fizut. Jah bocs, elfelejtettem, hogy Messi miatt.
Hagyta a vezetőség, ha meg nem hagyja, nem adja meg neki a fizut, amit kér, és elengedi, akkor kíváncsi lettem volna anno, mit írsz rá. Mondjuk ha elengedik ereje tejében, 29 évesen, mert nem kell 500 misiért*. Ugye a dilemmát ez okozza, amibe a vezetőség ilyenkor beleesik. De nem gondolom, hogy nem értenéd ezeket, maximum nem szeretnéd jelenleg, vagy mást hangsúlyoznál inkább ki. Sajnos ennek a helyzetnek okozója Messi IS, ha csak indirekt módon is, és nem valami gonosz cselszövőként nyilván, nem is erről van szó.

*nem nyilatkoztattam ki semmit: legyen 300 misi. Legyen 400 misi. Legyen 600 misi. Az 500 misiről szóltak a hírek sajnos, úgy hogy több okunk van ezzel a számmal dolgozni, mint másik számmal. Sejtjük mindannyian viszont, hogy nem 20-30-40 misiről van szó, hanem 200-300-400 misiről, erről a tartományról.
Egyébként nem nekem kell hinni, hanem a klub pénzügyi kimutatásának, le lehet tölteni a hivatalos honlapról, de nem hiszem, hogy túl sokan megtették volna eddig ezt bármikor is ezen a fórumon. Ott megtalálod az össz bértömegét a szervezetnek, ami meg már hivatalos infó. És ebben Messi hosszabbítása is megjelenik egyik évről a másikra, egy csinos ugrásként a bértömegben. Ebből látható, ami eddig csak sejthető volt, hogy azért a számok sajnos nem állnak messze a valóságtól.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.05. 22:49:28

Megjelent egy hír a goal.com-on, hogy a MU-ba megy... aztán 10 perc után levették :).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2021.08.05. 22:55:50-kor.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.05. 22:37:50

csababarca írta:
2021.08.05. 22:32:58
...
De Messi amit kisírt magának fizut azért pont Messi a felelős nem a klub vagy más.
Ha nem adjuk meg neki akkor nem most megy el, hanem akkor. Ezt azért illik belátni..


Ő akart elmenni mert nem bízik a címekben itt, és nem kapja meg a pénzt itt.
Laporta meg minden áron próbálta meggyőzni, hazudott mindenkinek hogy úgy tűnjön jól áll a dolog.
Ismerős nem? "Marad"

Amúgy mint írtam, meg tudom érteni, ahogy Moribát is meg sok más játékost is. Menjenek. Én örömmel nézem Puigot meg a többieket akik lelkesen fognak küzdeni, ha valszeg nem is eredményesen.

Amíg Messi itt volt alap elvárás volt a bajnoki cím és a BL döntő. És nem jött össze, csúnyán.
Most végre realisták lehetünk. Cél a BL negyeddöntő, és nagyon szép lenne bajnoki cím. Nem csoda, de nagy kihívás lenne a bajnoki cím. Ilyen szemüveggel teljesen más lesz a szezon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.05. 22:32:58

NovaProspekt írta:
2021.08.05. 22:18:54


Csababarca, várom már, hogy levezesd, hogy Messi igazából eddig is csak egy focista átlagfizut keresett nálunk, mivel hogy valójában EGYETLEN FIZETÉS SEM PUBLIKUS, NEM HIVATALOS INFÓ.
Ezt mondtam?

Fejte a klubot ahogy lehet, igen.
Megtehette? meg, mert hagyta a vezetőség.
De ne takarózzunk már azzal, hogy ez is Messi hibája, és emiatt nagy a fizuja a többieknek.
Messi fizuja hatalmas volt. Pont.
Továbbra sem Messi a hülye, hanem a klub, hogy adta neki a fizuemeléseket kétévente.
Az ellen szólalok fel, hogy itt már valaki lassan megsérül, az is Messi hibája lesz.

Nézd meg a 2010 előtti fizukat, már akkor is top bértömegünk volt, ez kb mindig is baj volt a klubnál, akár Valdes esetére is visszaemlékezhetsz, 2szer annyit keresett mint Casillas.

btw, ha Messi távozása rendbe teszi a klubot anyagilag, akkor okés.
de elég képmutató messizni állandóan, miközben itt nem csak a fizetések a bajok, persze gazdasági oldalról igen.
emberi oldalról még mélyebb a gödör, szakmai oldalról meg ne is beszéljük.

a nagy betűvel szedett részre meg reagálnék még: ha nem publikus, és nem hivatalos, akkor itt miért van kinyilatkoztatva, általad is hogy mennyi volt a fizuja? akkor te is meg a többiek is használjátok ezeket a számokat, amikor a saját igazatokat akarjátok védeni.

Messi rohadt sokat keresett, túlzottan sokat, ezt sose vitattam, vitatom.
Azt viszont tartom, hogy inkább ő keresse meg ezt a pénzt, mint akiket már korábban is írtam.
Főleg azért, mert Messi még játszott, úgy ahogy teljesített is, a többiek közül akiket írtam meg pályára sem léptek, és kapták azt a fizut. Jah bocs, elfelejtettem, hogy Messi miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 22:31:11

Gyerekek, büdös ez a sztori.
Bárhonnan nézem ez nagyon nem kerek.... :mrgreen:
Ha Messi valóban akart volna maradni, benyögi a Liga kifogásának hallatán, hogy egy eurora módosítja a jövő évi szerződést és pont.... amennyi pénzt keresett már eddig itt.... :roll:
Ha valóban elmegy, akkor ezt már Laporta és Messi is tudták jó ideje egészen biztosan!
Vártak valami olyan ürügyet, amire ráfoghatják mint harmadik félre, mintha senki sem tehetne az egészről.
Csak ez így egy kicsit életszerűtlen.
Komoly szándékkal eltökélt emberek nem bólogató jánosként, és nem beletörődve fogadnak egy ilyen Liga kifogást.
Arról nem beszélve, hogy habzó szájjal felháborodva nyilatkozna Laporta, hogy ilyen nincs és harcolunk, tárgyalunk vagy bármi más.
Büdös ez a sztori, de nagyon bukélás..... :mrgreen:
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.08.05. 22:30:24

Azt mondja meg nekem valaki legyen szíves, hogyha Messinek tényleg de tényleg annyira fontos volt hogy itt maradjon, akkor miért nem ment bele abba, hogy max. egy jelképes összeget kapjon egy bizonyos ideig?
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2021.08.05. 22:29:13

A klub hivatalos youtube csatornáján már landolt is egy új Messi videó, én azt érzem, hogy tényleg vége.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.05. 22:25:27

Szponzori szerződések kötése, újak kötése biztos nehéz lesz :D

De beírni hogy majd felbontják őket pont akkora baromság amire számítani lehetett az indulatokat tekintve.
Bontsák csak fel, mint mi a szerencsétlen Dembelé és Coutinho meg Umtiti félékkel :D Mi járunk jól ha felbontják egyoldalúan és büntit fizetnek..

Újat nehezebb lesz kötni Messi nélkül, de az új szponzori kört amúgy is Messi nélkül kell tervezni tekintve hogy 30+sok az ember.. Racionálisan nézve igazából ez a rész majd nem mind1.

Aki csak Messi miatt menne ki Barcelonába az eddig se ment ki, és ezután se fog, nem igaz?
Aki meg tényleg ki akar menni, és napozni akar, megnézni a Sagrada-t, a tengerparton úszkálni meg megnézni az a kifestettfalú részt az meg ki fog menni úgy is, és ha ott van a Camp Nou múzeumot úgy is megnézi, max a meccsre nem megy ki, amit meg is értek. Koeman alatt én se mennék ki, Messi ide vagy oda.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.05. 22:22:18

csababarca írta:
2021.08.05. 22:04:03
Laporta is megéri a pénzét, röhögtem Barton, de csak Laporta nevéhez fűződik, hogy nem tudta megtartani Messit, de lehet nem is akarta egyébként.
Talán azért mert Barto minden megígért és összehazudott Messinek és azért tartunk ott hogy még egy takarítót is heti 1 millás fuzival lehet felvenni a Barcahoz, mert mindenki fejőstehénnek néz minket. Köszönhetően a volt vezetésnek. Laportát nem védem, de Ő meg hiába azt ígérte hogy hogy Messi marad, lehet hogy eljött az az eset amikor tudja hogy nemet kell mondani.
Csak is Puyol
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.05. 22:18:54

csababarca írta:
2021.08.05. 22:04:03
Mi az, hogy hozzá lettek igazítva? ez egyáltalán nincs így, nézd meg kivel mikor hogyan kötötte meg az előző vezetőség a szerződést.
Egyszerűen idióta volt a vezetőség, felelőtlen, és túl sok pénzt szórt el mindenkire, Messit is beleértve.
Fordítva is lehet nézni, emelték a gyengék fizuját, akkor úgy voltak vele, hogy hát emeljük Messiét is.
Egy ördögi körbe kerültek, 5-6 éve, ennek van itt a böjtje, és nem csak Messi távozása, hanem hogy nem tudunk normális embereket igazolni, meg hogy ilyen Umtiti, Lenglet, Pjanic féle emberékkel bohóckodunk.
Csababarca, várom már, hogy levezesd, hogy Messi igazából eddig is csak egy focista átlagfizut keresett nálunk, mivel hogy valójában EGYETLEN FIZETÉS SEM PUBLIKUS, NEM HIVATALOS INFÓ. Én megértem Messi helyzetét, de ne vicceljünk már azért. Nyilvánvalóan ha éppen hosszabbítasz a világsztároddal 500 misis szerződést kötve, akkor nehezen fogod tudni utána megmagyarázni BÁRMELYIK játékosodnak, hogy nem fér bele neki egy kicsivel több pénzt adni, mint amit eredetileg szántak volna a dologra. Fordított esetben nem értem, Piqué (mondtam egy nevet most) mondjuk mire kért nagy pénzt, mivel gyakorolt nyomást a klubra? Hogy utána Messi meg rá hivatkozhasson? Ismerjük Messi faterját, ismerjük, milyen tánc volt minden egyes hosszabbítása neki. Akkor legalább azt az egyet ne magyarázzunk már meg, hogy itt pusztán jó szamaritánus indíttatásból odaadtunk csak úgy puszira nagy pénzeket a tölteléknek, hogy aztán majd még Messinek kelljen a salary adjustment. :D

Barto lehet, hogy gyökér volt, de valahogy mégis csak odakerült a pozíciójába, meg elvezetett Isten tudja hány céget. Annyit azért előlegezzünk meg neki, ha nem is szeretjük, hogy nem egy kiscserkész volt, hogy ezeket ne lássa át, ha itt a fórumon jó pár halandó mindennemű vezetői tapasztalat nélkül már átlátja ezeket.

Persze tudom, hogy frusztrált vagy a dolog miatt, én is az vagyok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.05. 22:16:56

Jah, azt meg remélem nem blöff, nagyon méltatlan lenne Messihez, meg mondanám a klubhoz is, de már mindent eljátszottak amit el lehetett, egy igazi fertő ez a közeg már.
Folyamatos hazudozások mentek itt, félretájékoztatás, valószínűleg szándékosan.

Most jöhet majd a jajj elment Messi, késő van már idén rendbe rakni a keretet, de ígérjük jövőre nagytakarítunk :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.05. 22:12:43

csababarca írta:
2021.08.05. 22:04:03
Én tavaly nyáron mondtam, amikor el akart menni, hogy el kell engedni. Most ez mennyivel lett jobb így, hogy egy évet itt játszott még?
kb semmivel, csak kiment még 80 milla az ablakon, és nulla bevétel van mellette. remek.
Laporta is megéri a pénzét, röhögtem Barton, de csak Laporta nevéhez fűződik, hogy nem tudta megtartani Messit, de lehet nem is akarta egyébként.
en azert megneznem, hogy a kilepese utan mennyivel csappan meg a bevetel

azt sem tartom kizartnak, hogy szponzori szerzodesek bontatnak majd fel, mert bele volt irva, hogy Messinek jatszania kell
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.05. 22:09:16

Szerintem ez egy hatalmas blöff, a tavalyi folytatása. Akkor Barto bánta, most Tebas lehet a cél.

Ennek a kommünikének semmi értelme, logikátlan és nem illik bele az elmúlt hónapok irányába. Első gondolatom az volt, hogy hol is tartunk a naptárban, április 1?
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.05. 22:07:44

Kalapos írta:
2021.08.05. 21:28:09

Hát én egyszer beírtam poénból hogy ha elmegy tuti lesznek akik azt hiszik le lehet bontani másnap a várost... de nem hittem hogy valaki komolyan ezzel fog jönni.
[... ]
Én bizony nem poénkodtam. Én komolyan nem megyek idén (többedmagammal) Barcelonába, mert nem vagyok kíváncsi erre a csapatra, erre a játékra. Egy kicsit sem izgat fel, hogy pár kiöregedett régi játékos, néhány frissen (ingyen) igazolt "B" kategóriás sztár, valamint a lelkes tizenévesek mit szerencsétlenkednek össze a középszerű edzőnk irányítása alatt. Gyanítom, lesz még pár százezer - éves szinten pár millió - nemzetközi Barca fan, aki most csak azért sem Barcelonát választja úticéljának. Ha te nem így látod, nevezheted ezt poénnak, de akkor nem sok fogalmad van arról, mekkora ikon volt Messi az FC Barcelonában, mit jelentett a városnak, Katalóniának! Több százezer vendégéjszaka, éttermek, üzletek forgalma, nem sorolom. Nyilván a fotelszurkolók, akik csak tévében követik a klubot, nem sokat érzékelnek ebből, de Messi neve szinte összeforrt a Barcával az elmúlt években, Katalónia nemzeti intézményévé vált.
Persze, a klub nem fog megszűnni, a város idegenforgalma sem csődöl be - nem is ezt mondtam. Csak megjegyeztem, hogy én nem megyek idén Barca meccsre, gyaníthatóan jövőre sem, nem költöm a pénzemet jegyre, mezre és szuvenírekre, és hidd el, lesznek még pár millióan így!
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2021.08.05. 22:06:39

Van egy olyan érzésem, hogy ennek a táncnak nég nincs vége, de lehet, hogy csak én gondolom így. Szerintem most a többieket akarják rávenni a fizucsökkentésre. Amennyiben sikerülne túladni Pjanicon, Couthinon, és pár kisebb gázsijú játékoson, a többiek meg belemennek a fizucsökkentésbe, akkor még lehet valami. Lehet csak reménykedem, de nekem ez így nagyon kevés, hogy bejelentik, bocs, akkor szia köszi a halat!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.05. 22:04:03

Kalapos írta:
2021.08.05. 21:59:39
Azért magasask a fizuk mert Messi kikövetelte hogy ő legyen a legjobban fizetett játékos minden évben.
Ahogy emeltek valami sztárnál az arabok valahol, úgy emeltünk mi is itt, és Messi fizujához lett igazítva a többieké is.
Mi az, hogy hozzá lettek igazítva? ez egyáltalán nincs így, nézd meg kivel mikor hogyan kötötte meg az előző vezetőség a szerződést.
Egyszerűen idióta volt a vezetőség, felelőtlen, és túl sok pénzt szórt el mindenkire, Messit is beleértve.
Fordítva is lehet nézni, emelték a gyengék fizuját, akkor úgy voltak vele, hogy hát emeljük Messiét is.
Egy ördögi körbe kerültek, 5-6 éve, ennek van itt a böjtje, és nem csak Messi távozása, hanem hogy nem tudunk normális embereket igazolni, meg hogy ilyen Umtiti, Lenglet, Pjanic féle emberékkel bohóckodunk.
davi10 írta:
2021.08.05. 21:39:43



Pluszegy. Talán még egy fokkal kíváncsibban várom így a szezonkezdést.

Hiába teszik meg a spanyol szövetséget bűnbaknak, azért ne legyünk olyan naívak, hogy ezt bekajáljuk. Egyrészt belemehetett volna a fizucsökkentésbe, másrészt még majdnem egy hónap van az átigazolási időszakból, még simán lehetett volna eladni játékosokat.
Nekem nagyon az jön le, hogy részéről anyagi okai vannak a távozásának, és ez elég nagy csalódás.
jó neked, nekem Messivel vagy nélküle, ez a csapat egy totál káosz, egy ember nincs akire azt tudnám mondani, hogy tudom kedvelni, talán TS meg DeJong.

amúgy akkor a felezéses cucc az kacsa volt?
mert az ha tény, hogy belement volna, az egy fizetéscsökkentés, nem kell hamis dogmát legyártani pár okos ember miatt.
fizetési sapkát ha nevezhetjük annak, egy évre nézik, nem mindegy hogy nettó 40 van benne Messi neve mellett vagy nettó 20.
azt hogy ez két év egymás után vagy 5 egymás után, tök mindegy, adott évre kell meglennie.

tisztább lenne azzal érvelni, hogy kacsa volt ez a szerződéstervezet, és nem adott le az igényeiből egyáltalán.


Én tavaly nyáron mondtam, amikor el akart menni, hogy el kell engedni. Most ez mennyivel lett jobb így, hogy egy évet itt játszott még?
kb semmivel, csak kiment még 80 milla az ablakon, és nulla bevétel van mellette. remek.
Laporta is megéri a pénzét, röhögtem Barton, de csak Laporta nevéhez fűződik, hogy nem tudta megtartani Messit, de lehet nem is akarta egyébként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.05. 21:59:39

Messineymarsuarez az NSO-s példád olyan is mint az NSO.. lehet ezt úgy is nézni hogy mutasson példát, és mint csapatkapitány beszéljen akár a többiekkel hogy áldozatot kell hozni.
Támadunk itt mindenkit csak őt nem megint. Azért magasask a fizuk mert Messi kikövetelte hogy ő legyen a legjobban fizetett játékos minden évben.
Ahogy emeltek valami sztárnál az arabok valahol, úgy emeltünk mi is itt, és Messi fizujához lett igazítva a többieké is.

Messi két feltétellel "akart" maradni:
1. keresse meg a világ összes pénzét
2. jövőre nyerjünk BL-t

Hát ok kösz, egyikre sincs esély, lehet tovább ballagni valamelyik arábia szenny barlangba bohóckodni, talán vele megnyeri a francia bajnokságot a PSG, de nem biztos, én a Lille-nek drukkolok az tuti :D
Ha a Citybe megy az más, a Cityben sok szimpatikus játékos van, és ott van PEp, és bár ott is hülye pénzek mozognak, de azok a játékosok alapból szimpik és egy normális közeget alkotnak, ellentétesen a PSG-vel.
Legjobban annak örülnék ha a Juvéba menne. Semmi esély rá, tekintve hogy nekik sincs pénzük és BL esélyesnek se lehet őket mondani, de könyörgöm, megnézni CR-rel együtt? Mekkkora lenne!

Nézzük meg Moribát, hasonlítsuk össze. Jobb sportszakmai ajánlat, tekintve hogy máshol több lehetőséget kaphat, és több fizu. Őt ekézzük hogy mit képzel magáról? Messinél is meg lehet érteni, és Moribánál is. Ha valaki pedig itt kapta a jobb ajánlatot, akkor annak itt a legjobb.

Nagyon sajnálom hogy elmegy, és hogy így megy el, de ő döntött így, amit tiszteletben kell tartani. Az hogy milyen hírek voltak, hogy ma lesz bejelentve a maradása stb.
Nem hiszem hogy hogy a mai a sajtó bomba a Ligának címezve.. szerintem a korábbiak voltak a bombák Messinek címezve, hogy kényszerítse Laporta a maradásra, amit ő eddig se akart. Sokkal logikusabb, és egyből tisztává és egyértelművé válik mi történt. Hazudott Laporta az első perctől.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.05. 21:57:05

Én nem bánom,ha elmegy, mert tökmindegy mikor megy, a következő két évben csak tovább épül le, itt a Barcában meg nem tudták eddig se megoldani a szerepének csökkentését, tehát egyre nagyobb lett volna a szenvedés. Kívánom,hogy legyen még egy rövidke reneszánsza,úgy hogy elfogadja egy másik csapatban,hogy nem ő a főnök.

Tavaly nyáron kellett volna eladni, de mindegy,azt is elfogadom,hogy most ingyen engedjük el, de ezt miért nem tudták a felek tavasszal eldönteni? Egy minimális búcsú lehetett volna legalább.
És mi ez,hogy ellenzi a Barca a La Liga pénzt? Miért? Hogy tudtak arról kommunikálni hetek óta,hogy minden kész, meg lesz Mess? Ezt nem alapozhatták arra,hogy majd Alba lemond a fizujáról. Itt valami sántít.
Válasz küldése