Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.04. 21:43:56

shutterisland írta:imádom ezt a kisgyereket. :mrgreen:
amúgy már most tiszta apja, főleg a szemei.
Nem vagy ezzel egyedül, nagyon jó pofa kis kölyök lehet. :D Találtam ilyen képeket:

Kép

Meg egy ilyet: Azért nem lehet olyan rossz srác ez a Ronaldo a pályától Messzi. :D De a neve úgy látom már nehézségeket okozott neki. :D Már értem, hogy miért csak CR a beceneve. :D

Kép
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2013.11.04. 19:52:31

[quote="bence-barca"]http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... it-2292743

Teljes mértékben egyetértek, már ezer éve mondom én is, h kikéne rakni...
jöhetne Depay végre vagy akár Deu.



:mrgreen:[/quote]


vagy Torgelle :oops:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.04. 19:43:45

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... it-2292743" target="_blank

Teljes mértékben egyetértek, már ezer éve mondom én is, h kikéne rakni...
jöhetne Depay végre vagy akár Deu.



:mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.11.04. 08:01:51

annak, hogy Messit időnként a szélen látjuk - tárgyszerüen - semmi köze a játéka minőségéhez! elsősorban azért nem mert egy meccsen belül és állandóan is változtatja a helyét! a hibái hogy elpasszol tiszta ziccerben, hogy mellé lő, de ami a lényeg: hogy időnként sétál a pályán - nem megjátszható, lepasszolgatja a neki adott lasztikat egyáltalán nem ebből adódnak. (egy variáció lehet: ha azt monták neki hogy ott kell játszania és neki ez nincs ínyére ezért DIREKT csinálja amit mostanában látunk. ez persze csak összeesküvés elmélet és nem érzem, hogy sok valóság alapja lenne.)
a másik: Messi TUD A SZÉLEN (IS) JÁTSZANI ! - ha akar.
a többit nem ismétlem alább már írtam róla.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.11.04. 06:31:11

shutterisland írta:ennek akkor látnám a potenciálját, ha messi csak időnként, esetleg 1-1 meccsen belül is bizonyos időközökre húzna ki szélre.
Persze, a csapatérdek alatt ezt értettem. Remélem ennek meglesz a gyümölcse, valamiért tényleg látok benne rációt. Több oldal lenne megmagyarázni, tele elemzéssel, hogy ,,miért nem jó, ha Messi 50 gólt lő", ha egyáltalán meglehet. Én mindenesetre bízom Tatában, hogy érti a dolgát.
Persze az idény végén úgyis választ kapunk, de jó dolog a matekozás.. :D

gergo9 írta: Nekem közel sem bejövős eddig de megvárnám míg Leo felépül.
Én is szeretem amikor végigszlalomozik 5 ember között, majd ad egy hatalmas labdát, esetleg elvágja a kapuba. Valamiért mégis úgy gondolom, hogy hatalmas fegyvertény lehet ez, ha Messi hozzászokik régi-új posztjához és rendbe jön. Tényleg csak alkalomadtán, nem kell mindig. A BL-kieséses szakaszban úgyis minden kiderül, nem kell sokat várni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.04. 01:59:17

ennek akkor látnám a potenciálját, ha messi csak időnként, esetleg 1-1 meccsen belül is bizonyos időközökre húzna ki szélre.
ne legyen az, hogy fixen szélső, hanem agyaljon csak az ellenfél edzője, mikor meglátja a kezdőnket, hogy akkor most benn lesz e középen, vagy a szélen.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.11.04. 01:31:59

[quote="Petr"
Tetszik a direktebb, horizontálisabb játék, amihez szükségesnek tűnik az, hogy Messi a szélen focizzon, [/quote]

Hogy mersz ilyeneket írni 6szel a hátad mögött? :)
Nekem közel sem bejövős eddig de megvárnám míg Leo felépül. Lehet benne ráció.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2013.11.03. 22:43:52

hajnesz írta: Igazad van,nem úgy írtam le,ahogy szerettem volna, csak arra próbáltam kilyukadni,hogy nem minden Messiből áll a csapaton belül... [-X [-X [-X
A végkövetkeztetéssel egyetértek, a magyarázatot akkor hagyjuk. :D

Azon a véleményen vagyok, mint te. Ha az a csapat érdekét, és nem hátrányát szolgálja, hogy Messi szélen játszik és nem rúg 50 gólt, hát legyen. Azt viszont sürgősen hozzáteszem, hogy tényleg csak addig, amíg a csapat így elér eredményt (miért ne érne?).

OFF: A csapat jelenlegi játéka - kövezzen meg bárki -, de tetszik. Tetszik a direktebb, horizontálisabb játék, amihez szükségesnek tűnik az, hogy Messi a szélen focizzon, remélhetőleg idővel brillírozzon. Így több a hely középen, nincs tömörülés, nincs Messi-centrikusság. A nyert hellyel pedig Neymar remekül gazdálkodik, akárcsak Alexis, akinek úgy tűnik, csak ez kellett. Remélem Messi beáldozása meghozza a kívánt eredményt. Ez persze mind eredménye az agresszívebb támadásvezetésnek.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2013.11.03. 22:06:40

miihii írta:
hajnesz írta:Tata a csapat érdekében tolta ki a szélre,mivel igy sokkal gyorsabbak a kontráink/játékunk,amivel a csapat nyert. Ha neki ez nem tetszik, adiós Messi.
http://barcanoticias.blog.hu/2013/11/03 ... k_messivel

Azigen, két lépésben eljutottunk attól, h 3 meccse nem lő gólt, addig, h lázad, ezért távozzon :D
Újságírónak kellene menned :mrgreen:

A cikket azért másoltam be, mert ezzel is túl nagy fenék van kerítve ennek a dolognak, mint ahogy korábban is megszokhattuk.
Az elmúlt években is úgy tudott ezermillió gólt (és asszisztot) termelni, h szezononként legalább 3szor krízist emlegettek a lapok és a népek ;)

Messi esetében már ez is akkora világszenzációnak számít, h aki tud, ezen liheg, amíg még lehet. Ezért lehet hírértékű és húdenagyon említésre érdemes ez a beszélgetés a kapitányokkal... Írják is, h "miután jó a légkör a csapatnál" :arrow: asszem nehezen menne ez anélkül, h beszélgetnének egymással. Nyilván egy egész sor ilyen "munkaebéd" volt már ilyen-olyan klikkekben, de ez most különösen fontossá válik, mert Messi elfelejtett focizni :D (Ha belegondolok pl Puyí sérülése alatt hányszor ülhettek le a kapitányok? Tuti azért épült fel ilyen gyorsan... oh, wait... :mrgreen: )

Ismerhetjük a Bolhát, ilyenkor szokott nagyot csípni 8) Szerintem fog is hamarosan, akár már a Milan ellen.
És ez minden bizonnyal majd azért lehet, mert Iniékkel ivott egy sört :mrgreen:

Remélem mielőbb bepöcköl párat, h mindenki nyugodjon le a pi...acon :mrgreen:
Igazából a kommentem nem Messi ellen irányult,csak ahhoz,hogy sokan ez miatt Tatát okolják,hogy ki merte tolni a szélére... Igazad van,nem úgy írtam le,ahogy szerettem volna, csak arra próbáltam kilyukadni,hogy nem minden Messiből áll a csapaton belül... [-X [-X [-X
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.03. 21:53:16

hajnesz írta:Tata a csapat érdekében tolta ki a szélre,mivel igy sokkal gyorsabbak a kontráink/játékunk,amivel a csapat nyert. Ha neki ez nem tetszik, adiós Messi.
http://barcanoticias.blog.hu/2013/11/03 ... k_messivel

Azigen, két lépésben eljutottunk attól, h 3 meccse nem lő gólt, addig, h lázad, ezért távozzon :D
Újságírónak kellene menned :mrgreen:

A cikket azért másoltam be, mert ezzel is túl nagy fenék van kerítve ennek a dolognak, mint ahogy korábban is megszokhattuk.
Az elmúlt években is úgy tudott ezermillió gólt (és asszisztot) termelni, h szezononként legalább 3szor krízist emlegettek a lapok és a népek ;)

Messi esetében már ez is akkora világszenzációnak számít, h aki tud, ezen liheg, amíg még lehet. Ezért lehet hírértékű és húdenagyon említésre érdemes ez a beszélgetés a kapitányokkal... Írják is, h "miután jó a légkör a csapatnál" :arrow: asszem nehezen menne ez anélkül, h beszélgetnének egymással. Nyilván egy egész sor ilyen "munkaebéd" volt már ilyen-olyan klikkekben, de ez most különösen fontossá válik, mert Messi elfelejtett focizni :D (Ha belegondolok pl Puyí sérülése alatt hányszor ülhettek le a kapitányok? Tuti azért épült fel ilyen gyorsan... oh, wait... :mrgreen: )

Ismerhetjük a Bolhát, ilyenkor szokott nagyot csípni 8) Szerintem fog is hamarosan, akár már a Milan ellen.
És ez minden bizonnyal majd azért lehet, mert Iniékkel ivott egy sört :mrgreen:

Remélem mielőbb bepöcköl párat, h mindenki nyugodjon le a pi...acon :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2013.11.03. 21:28:09

Subinho írta:Leot kritizálják, mert tavaly megsérült, így a szezon hajrában nem lehetett ott, ill. félig egészségesen játszott? Mert szeptemberben megint megsérült és 1 hónapig nem játszott, aztán visszatért és idő kell neki, amíg visszaszerzi az erőnlétét? Ráadásul úgy, hogy Tata Martino rendszeresen jobb szélen játszatja, ahol sokkal többet kell dolgozni, futnia, letámadnia, szerelnie és messzebb van a kaputól??? NEM Messit kéne kritizálni, hanem azt aki nem ismeri azt fel, hogy Messi nem olyan hatékony szélen, mint elől és sokkal sérülékenyebb is!!! Amikor rendszeresen jobb szélen játszott folyamatosan jöttek a sérülések, Pep berakta előre és kevesebbet kellett robotolnia egész meccsen szélen és 4 évig elkerülték a sérülések, ill. jött 4 aranylaszti! Nos? Akkor miért is kell Messit bárkinek kritizálnia???
Az,hogy Messi idén nem úgy játszik mint ahogy kellene,az csak az ő hibája,senki másé. Neki kell igazodni az aktuális taktikához,és nem a taktikának hozzá. Mivel a Barcelona csapat volt előtte is,sőt utánna is az lesz,és egy játékos sem ér annyit,hogy ő legyen mindennek a megmondója. Tata a csapat érdekében tolta ki a szélre,mivel igy sokkal gyorsabbak a kontráink/játékunk,amivel a csapat nyert. Ha neki ez nem tetszik, adiós Messi.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.03. 19:40:52

Leot kritizálják, mert tavaly megsérült, így a szezon hajrában nem lehetett ott, ill. félig egészségesen játszott? Mert szeptemberben megint megsérült és 1 hónapig nem játszott, aztán visszatért és idő kell neki, amíg visszaszerzi az erőnlétét? Ráadásul úgy, hogy Tata Martino rendszeresen jobb szélen játszatja, ahol sokkal többet kell dolgozni, futnia, letámadnia, szerelnie és messzebb van a kaputól??? NEM Messit kéne kritizálni, hanem azt aki nem ismeri azt fel, hogy Messi nem olyan hatékony szélen, mint elől és sokkal sérülékenyebb is!!! Amikor rendszeresen jobb szélen játszott folyamatosan jöttek a sérülések, Pep berakta előre és kevesebbet kellett robotolnia egész meccsen szélen és 4 évig elkerülték a sérülések, ill. jött 4 aranylaszti! Nos? Akkor miért is kell Messit bárkinek kritizálnia???
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.11.03. 08:55:50

Legalább idén tutira nem ő nyeri az aranylasztit :D
Természetes ez a formahanyatlás, ő is csak ember. Leo, profi. Megtalálja majd önmagát, ismét.

Annak örülök nagyon, hogy régen ha neki nem ment akkor a csapatnak se ment.
Viszont most ha neki nem megy akkor megy Neymarnak, és Alexisnek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.11.03. 08:39:02

ki-ki vehemenciája szerint...., lehet poénkodva, lehet aggodalommal, okoskodva, ...stb. ami engem illet leginkább szimpátiával közelíteném...
ami talán nem méltó : bagatelizálni. ez már nem csak három meccsről szól, kissé régebbi keletű(igaz a rejtélyes sérülésekkel "fűszerezve") és nem is csak a góllövésekről, de mégcsak nem is az erőnlétről - hanem úgy együtt az emberről. azemberről aki ugye nem gép! de azt szeretnénk ha úgy teljesítene.(persze a gépek is elromlanak!) az emberről, akinek a nimbuszát kellene megtartania, miközben a körülmények igencsak megváltoznak körülötte. pl.: új edző, új csapattárs(?!), sérülések, gyerek születés, ház építés, adó ügyek,.....stb. de mind közül a leg gyötrelmesebb: amikor úgy tűnhet(magadnak!!), hogy nem akar sikerülni!
fogadjuk el, mert úgysem tehetünk mást: dolgoznak az ügyön, ami természetesen nem megoldhatatlan.
hogy mit fogok mondani ha a Milán ellen újra szuper lesz? bár így lenne!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.03. 00:44:56

imádom ezt a kisgyereket. :mrgreen:
amúgy már most tiszta apja, főleg a szemei.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.11.03. 00:38:59

A kis Messi első születésnapja:

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 4214_n.jpg" target="_blank
Avatar
dekor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2006.12.02. 17:21:14

2013.11.02. 12:44:29

"Kiégett, lejárt az ideje" - Ha egyszer sütitek el akkor még vicces is, de így... Ha Milan ellen nem talál be és esetleg utána sem akkor szerintem ne erőltessétek. A humorfaktora már elveszett a kezdethez képest.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.11.02. 12:12:50

visca el barca írta:26 éves... most kellene eladni, jövőre már usem kell a kutyának sem.. merkel meg putyin pont kijönne az árából..
A vicc az az egészben, hogy a jövőt lehet hogy pont az ilyen merkelek és hasonlók fogják majd jelenteni. :mrgreen: Lehet itt csúfságolódni a szavakkal, de sztem nem kellene erőltetni, de persze hogyha ez feltétlen muszáj akkor meg lehet érteni ezt is. :wink: A témához pedig sztem rendben lesz az argentin hamarosan.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.02. 10:31:29

Taibi írta:
visca el barca írta:ma se lőtt gólt... már 3. meccse. egyre gyengébb, ráadásul kezd öregedni. arról nem is beszélek h 26 éves... most kellene eladni, jövőre már usem kell a kutyának sem.. merkel meg putyin pont kijönne az árából..
Így van! Kiégett a génkezelt kis gnóm.
a dopping mellékhatása, hogy ilyen hamar kiégett...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.11.02. 09:12:28

visca el barca írta:ma se lőtt gólt... már 3. meccse. egyre gyengébb, ráadásul kezd öregedni. arról nem is beszélek h 26 éves... most kellene eladni, jövőre már usem kell a kutyának sem.. merkel meg putyin pont kijönne az árából..
Így van! Kiégett a génkezelt kis gnóm.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.02. 09:01:43

Gareth Tello írta:
miihii írta:Én is úgy gondolom, h nagy meccse lesz a pénteki.
Sajnos nem jött be végül. :? Pedig most is közel járt a gólhoz pár alkalommal.

Viszont így...
Messi hasn't scored for Barcelona in 336 minutes (in ALL comps)...
Poor AC Milan!

:D
Sajna valóban nem talált, viszont így majd a Milan fut bele a késbe, ennyi 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.11.02. 08:55:19

A Real ellen és tegnap is bebizonyosodott az, h nem olyan egyszerű a mai Barcában szélen játszani, szerintem az utóbbi 5 év két legrosszabb meccsén van túl Leo. Nagyon szembetűnő, h mennyivel kevesebb hely van a játékosaink számára az ellenfél térfelén, mint 2009-ig.

Látszik, h mennyire átalakult az ő játéka is, leegyszerűsödött, nincsenek felesleges cselek, mozdulatok, csak a tuti, középen játszva bepassz, kipassz, beindulás, háromszög, mélységi passzok, zsigerből a kaput....az utánpótlásunk dicsérete és "szerencséje", h ehhez talált magának 4-5 tökéletes társat. Az ő zsenije és ez utóbbi adja 2008 óta a Barca esszenciáját, különlegességét.

Nem tud ő már a szélen megélni, nincs kivel játszani, kevés a hely, láthatóan nem érzi jól magát, meg is ismerték az ellenfelek.

(A hozzászólást Messi szintjén kell értelmezni, nem Walcott vagy Bale szintjén, remélem értitek mire gondolok.)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.01. 23:40:46

nem tudom egyébként, hogy van e még ember a világon, aki ha nem rúg 3 meccsen gólt, akkor vakargatják az emberek a fejüket, hogy mi van most ?
talán ronaldo.

a milan ellen szerintem megint be fog találni, de egyébként bármennyire is szeretem messit, és szurkolok neki már egyéni szinten is, én nem fogom bánni, ha idén kevesebbet termel, de a csapat jobb lesz az által, hogy kevésbé leszünk messi-centrikusak, és kevésbé fog tőle függeni az eredmény a legtöbb meccsünkön.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.01. 23:10:37

miihii írta:Én is úgy gondolom, h nagy meccse lesz a pénteki.
Sajnos nem jött be végül. :? Pedig most is közel járt a gólhoz pár alkalommal.

Viszont így...
Messi hasn't scored for Barcelona in 336 minutes (in ALL comps)...
Poor AC Milan!

:D
visca el barca írta:ma se lőtt gólt... már 3. meccse. egyre gyengébb, ráadásul kezd öregedni. arról nem is beszélek h 26 éves... most kellene eladni, jövőre már usem kell a kutyának sem.. merkel meg putyin pont kijönne az árából..
Mikor megláttam, hogy a tiéd az utolsó hsz ebben a topikban, rögtön tudtam, hogy valami hasonlóval fogsz előrukkolni. :lol:
Mellesleg igazad van, átadólistára vele. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.01. 23:04:15

ma se lőtt gólt... már 3. meccse. egyre gyengébb, ráadásul kezd öregedni. arról nem is beszélek h 26 éves... most kellene eladni, jövőre már usem kell a kutyának sem.. merkel meg putyin pont kijönne az árából..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése