Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.23. 13:45:36

noname írta: De ne csak Cescről legyen szó: Henry se tudott alkalmazkodni soha az itteni szerepköréhez ... mást se csinált csak meghúzta kifele, aztán szöglet,
Sok dolgoban egyetértek, de azért Henrynál szerintem már a ló túloldalára esel át. A fénykorában levő énjéhez felesleges hasonlítani, mert az Arsenalban sem volt már a csúcson az előtte levő évben, úgy hoztuk el. Kis túlzással mintha a Milan azt várta volna Dinhotól anno, hogy a 06-os formáját hozza.. Ahhoz képest meg a Pep féle 08/09-es csodacsapat oszlopos tagja volt, nem egyszer jelentette ő a különbséget a játékával vagy csak a góljaival - jó példa a 2-6-os meccs. Azért szerintem ő nem volt akkora befürdés egyáltalán, csak nem az Aranylabda esélyes Henryval kéne összehasonlítani. Vagy akkor Neymar előtt Eto'o óta nem volt jó támadó igazolásunk kb..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.03.23. 12:44:59

nzxtpo írta:...
Cesc: amit róla írtál, annak egy része egyszerűen nem igaz. Először is, egy játékos, aki csak ősszel jó, majd amikor jön a tavasz, amikor minden eldől összezuhan, azt még elfogadhatónak se nevezném. Az, hogy nem volt meg a posztja? Rakitic se azt játszotta a Sevillában, mint itt. Olyan manapság nincs, hogy poszt. Feladatkör van és nincs 2 olyan csapat, ahol egy adott játékos feladatköre 100%-ban megegyezne. Pl Rakitic a Sevillában rengeteget támadott, miközben nálunk ő jön 2. vonalból, ő melózik a kp-n legtöbbet, de jobbszélre is ő zár ki Alves/Vidal megüresedett helyére. Cesc ki volt próbálva minden lehetséges poszton, mindenhol rossz volt. Lassú volt és LUSTA. A mezőnymunkája szánalmas volt, főleg, amikor osztogató kp-t játszott Rakitic vagy Ini mostani posztján.

Túlterhelés az Arsenalnál? :lol: Akkor mégis nálunk idén mi volt? :lol: A Barca jobb szezonokban, illetve az azt követőkben 60+ meccset játszik. Nekünk se volt idén karácsonyi szünet, de izomsérülések pl csak a szezon elején jelentkeztek, amíg nem jött mindenki edzésbe, azóta semmi. Náluk terheléstől függetlenül állandóak a sérülések. Volt a Barca is így, amikor minden évben borítékolható volt 1-2 térdszalagszakadás, mellé többhónapos izomsérülések miatti kihagyások. Azóta , főleg a sztárjátékosaink teljesen személyreszabott edzéstervet kapnak és a sérülések már kizárólag szerencsétlen véletlenekből erednek: Pl Messi és Rafinha sérülése is teljesen véletlen volt, senki nem hibázott, még az ellenfél sem.

Nagyon is számít h melyik csapattól igazolunk. Minden csapatnak más a mentalitása és nem biztos h képes levetkőzni ezt valaki. Az Arsenal nálam egy tipikus vesztes csapat, amely képtelen jól teljesíteni a kulcspillanatokban (Cesc pont ilyen volt). Nagyon is számít mi az, amit belenevelnek egy játékosba. Ott van példának a Real, ahol mindenkibe azt nevelik bele h te vagy a legjobb és kész. Az Arsenalról vki írta h hipsztercsapat. Van egy filozófiájuk, ami kényszeresen belenevelnek mindenkit és képtelenek alkalmazkodni. Ott a példa: Messi, Pique és Cesc. Előbbi 2 mindig is tanúbizonyságát a koncentrációnak a kulcspillanatokban és rugalmasak, utóbbi nem. Szerinted ezt hol nevelték belé? De ne csak Cescről legyen szó: Henry se tudott alkalmazkodni soha az itteni szerepköréhez, Hleb ugyanez, Song ugyanez. Az Arsenalosok éveket dolgoznak egy vaskalapos és ósdi, de teljhatalmú vesztes típus edző alatt. Ezt nem vetkőzi le egy játékos magáról egykönnyen. Egyik említett játékos stílusával se volt baj. Song tökéletes lehetett volna vkp-nak, de egyszerűen rossz volt nézni h lassítja a játékot. Henry mást se csinált csak meghúzta kifele, aztán szöglet, Cescnek annyi dolga lett volna h kicsit melózzon is. Hleb. Talán ő az, akinek valóban nem volt posztja.
A Fifa egy szégyen
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.03.23. 12:12:37

Én azt, hogy kit adnék el, és kit tartanék meg, csak és kizárólag az érkezők függvényében dönteném el, egyedül Douglas az akire azt lehet mondani, hogy semmi szükségünk sem volt és nem is lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nzxtpo 2016.03.23. 13:19:40-kor.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.03.23. 11:52:04

Douglas simán eladnám, bár pénz nem lesz érte az biztos, Bartra se lesz sose a csapat tagja, ha eddig nem tudta magát beverekedni, Adriano idei játéka se hiányzik már ide, és még talán Vermaelen az akire nincs szükség.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.03.23. 11:42:51

noname írta: Cesc-re ezek ugyanúgy érvényesek voltak. Ehhez képest a tavalyi triplázás egyik fő oka a Cesc-Rakitic csere volt a kp-án.
Cesc összességében nem volt rossz, főleg az őszi szezonokban, de tény, hogy tavasszal rendre borzalmasan játszott, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy itt nem volt meg az igazi posztja. Bellerinre viszont ez nem mondható el, itt kénye-kedve szerint támadhatna, és abban nagyon jó, az már fontosabb kérdés, hogy az védekezése milyen, ha a szakvezetés úgy ítéli meg, akkor felesleges még egy Vidal.
Kicsit bővebben. Az Arsenal egyszerűen le van maradva a világtól sok szempontból. A játékosaik alapvető hiányosságokkal rendelkeznek, melyek közül a legfontosabb a taktikai fegyelmezettség. Emellé az edzésmódszereik rémesek, nem véletlen a temérdek sérülés. Igen, megadják a fiataloknak a lehetőséget, ez szép és jó, de erőltetett h állandóan tőlük igazolunk. Aki jól játszik egy angliai 4. csapatban, az kevés egy igazi elitcsapathoz, amilyen a Barca.
Az, hogy a sérüléseik és az edzésmódszereik között milyen összefüggés van, inkább a túlterheltségre gyanakodnék, ami nem csak az edzés miatt, mert itt is edzenek napi többet is a játékosok, hanem a téliszünet hiánya és rengeteg felesleges kupameccsnek is köszönhető.
Song is technikásnak minősült az Arsenalban, itt egy lassított felvétel volt, Hleb, aki nagy cselmester volt Angliában, itt kb senkit se tudott kicselezni. Cesc, aki tökéletesen illett az Arsenal gépezetébe, itt csak addig volt jó, amíg nem jött szembe egy komolyabb ellenfél. Vannak előnyei az angol játékosoknak. Pl Suarez fantasztikus fizikuma Angliának köszönhető, de csak azért, mert az Arsenal stílusa hasonlít a Barcáéra, az nem jelenti h ami ott működik, az itt is. Henry is nagy király volt Angiában, ehhez képest Spanyolországban nem volt nagy szám. A gólérzékenysége megvolt, de védőt nem nagyon cselezett ki, míg a Barcában játszott és a sebessége se volt kiemelkedő.
Minden igazolásban ott van a bukás veszélye, pl. Arda hatalmas csalódás, pedig ő a Ligán belül bizonyított. Az is egyértelmű, ha valaki egy középcsapatban a támadás ékköve, ő rá játsszák ki az utolsó, utolsó előtti passzokat, akkor sok gólpontot termel, illetve szabadabb szerepkörben több sikeres cselt hozhat, nem ezekből kell kiindulni, hanem, hogy mennyire integrálható az adott csapatban.
Songhoz én is több reményt fűztem, de sosem gondoltam, hogy kiszoríthatja Busit, mert a labdakihozatalokban a jövetele előtt egyértelmű volt, hogy nem üti meg azt a szintet, viszont mezőnymunkában többet vártam volna, hogy egy első számú cserének jó legyen, sajnos nem így alakult. Henryt 30 évesen igazoltuk, a csúcsformáján már túl volt, így is hozott majdnem minden második meccsen egy gólt, közte fontosakat is, mellé még gólpasszokat is.

Nem egy csapatból való igazolástól kell félni, inkább mindig az adott játékos tulajdonságaiból és stílusából kell kiindulni, és az sem garancia semmire sem, csak egy kiindulási alap.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.03.23. 09:56:22

nzxtpo írta: Főleg, hogy nálunk (is) nevelkedett, és az Arsenal egyik legjobbja, én se értem. #-o
Cesc-re ezek ugyanúgy érvényesek voltak. Ehhez képest a tavalyi triplázás egyik fő oka a Cesc-Rakitic csere volt a kp-án.

Kicsit bővebben. Az Arsenal egyszerűen le van maradva a világtól sok szempontból. A játékosaik alapvető hiányosságokkal rendelkeznek, melyek közül a legfontosabb a taktikai fegyelmezettség. Emellé az edzésmódszereik rémesek, nem véletlen a temérdek sérülés. Igen, megadják a fiataloknak a lehetőséget, ez szép és jó, de erőltetett h állandóan tőlük igazolunk. Aki jól játszik egy angliai 4. csapatban, az kevés egy igazi elitcsapathoz, amilyen a Barca. Song is technikásnak minősült az Arsenalban, itt egy lassított felvétel volt, Hleb, aki nagy cselmester volt Angliában, itt kb senkit se tudott kicselezni. Cesc, aki tökéletesen illett az Arsenal gépezetébe, itt csak addig volt jó, amíg nem jött szembe egy komolyabb ellenfél. Vannak előnyei az angol játékosoknak. Pl Suarez fantasztikus fizikuma Angliának köszönhető, de csak azért, mert az Arsenal stílusa hasonlít a Barcáéra, az nem jelenti h ami ott működik, az itt is. Henry is nagy király volt Angiában, ehhez képest Spanyolországban nem volt nagy szám. A gólérzékenysége megvolt, de védőt nem nagyon cselezett ki, míg a Barcában játszott és a sebessége se volt kiemelkedő.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.23. 09:46:37

Legutóbbi 2 támadó jelölt Kenedy és Bakambu a katalán lapok szerint. Lesznek itt még nevek.. :D
Castiel írta:közben olvasom a transfer newson hogy pep összeállított egy 17 nevet tartalmazó listát, amelyre azok a játékosok kerültek fel, akik közül mindenképp szeretné megerősíteni a keretet a gyárvárosban!
pár név ebből:lkay Gundogan, Julian Weigl, Aymeric Laporte, John Stones, Sergio Busquets, Paul Pogba, Thiago Alcantara, Ousmane Dembele és Alvaro Morata
Ajánlom, hogy ne olvass ilyen oldalakat, csak feleslegesen aggódsz majd. :D Alig van olyan jó játékos, akivel nem hozták szóba őket idén, Busit pl tuti nem viszi el. Gündogan-Pogba duóval nyit szerintem, aztán velük bealázza a Pl-t. :D
noname írta:Most épp Bellerint hozták velünk megint szóba. Csak nekem fut végig a hideg a hátamon, amikor Arsenal játékosokkal hoznak minket szóba?
Nekem nem az Arsenal miatt fut végig a hideg a hátamon, hanem amiatt amit láttam tőle azon a pár meccsén védekezés címszóval.. Vidallal jó páros lennének, futnak mint a barom, jól támadnak, aztán hátul meg jönnének a bizonytalanságok.

Sylvinho is tolta ott amúgy, lehet nem váltotta meg a világot, de én imádtam - bár nem közvetlenül tőlük igazoltuk ha minden igaz.
Bob_Marley írta:Kicsit másabb balhé mondjuk verekedni az ellenféllel, harapni stb, mint a SAJÁT csapatodat ócsárolni.
Neymar összeveszett anno az edzővel, mert nem kapott meg egy tizit, és egyéb hülyeségei is voltak, Ibra és folyton csapaton belül is balhézott. Mondhatom ezeket is, itt mégis tudtak viselkedni. Az elefántcsontparti meg eszméletlen tehetséges, ha még ráadásul apróért is szórják, tuti vinném. De szerintem is inkább City lesz belőle.

Egészen meg fogom kedvelni őket amúgy ha tényleg behúzzák azokat az igazolásokat amiket tippelek.. :D
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.03.23. 09:34:49

noname írta:Most épp Bellerint hozták velünk megint szóba. Csak nekem fut végig a hideg a hátamon, amikor Arsenal játékosokkal hoznak minket szóba?

Cesc, Hleb, Song, Vermaelen, Henry. Ezek a játékosok összesen belekerültek kb 110 millióba, Hleb és Song akkorát bukott mint max Ibra és Csiga, Cesc, amikor végre lelépett, feljavult az egész kp, Henry kezdő volt, de ő is messze a leggyengébb láncszem volt az akkori támadótrióból, Vermaelen meg egy szezonig sérült(mondjuk neki a játéka korrekt).

Nem tudom az Arsenalnál ki a balf..., de az biztos h onnan igazolni nem szabad.
Főleg, hogy nálunk (is) nevelkedett, és az Arsenal egyik legjobbja, én se értem. #-o
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.03.23. 06:38:46

Hát igen... Sok.sok.sok!50 millió az sok! De sajnos ilyen a piac! Most kell védőt venni, mert jövőre ha megkezdődnek az építkezések, nem nagyon fogunk 50+ millákat dobálni 1-1 játékosért! pláne nem védőért! Érdemes lesz kivárni hogy mi lesz a fizuja, kér-e aláírási pénzt(ez nagy divat lett mostanság) meg a többi részletet, esetleg bevonnak-e valakit az üzletbe!Mondjuk a kis Halilovic kölcsönbe odamegy mittomén... Ha matyi megy, akkor az ő árából jön vissza valamennyi!
Érzésem szerint Adrianoval is csak azért hosszabbítottak, hogy pénzt kapjunk érte, s ne ingyen menjen! Ez is azt jelenti h nem akarunk nagyon pluszokat költeni, mert eddig nem volt jellemző a klubra az ilyen!
Én azért kicsit aggódok az irányban hogy nagyon lassú lesz a védelem tengelye! Márpedig az ellenfelek 90%-ban erre játszanak, a lendületből a védelemere vezetésre, labdaszerzés után!
Akkor a felfogás is változhat, hogy többet birtokoljuk a labdát?

közben olvasom a transfer newson hogy pep összeállított egy 17 nevet tartalmazó listát, amelyre azok a játékosok kerültek fel, akik közül mindenképp szeretné megerősíteni a keretet a gyárvárosban!
pár név ebből:lkay Gundogan, Julian Weigl, Aymeric Laporte, John Stones, Sergio Busquets, Paul Pogba, Thiago Alcantara, Ousmane Dembele és Alvaro Morata
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.23. 02:38:46

Van der Wiel meg múltkor összebalhézott az öltözőben és nem ment ki a második félidőre és hazament....miközben a csapata megnyerte a bajnokságot. :D Én nagyon úgy vagyok vele, hogy egyáltalán nem kell a tűzzel játszani, így is vannak problémásabb játékosunk Aurierre pláne semmi szükség. Kicsit másabb balhé mondjuk verekedni az ellenféllel, harapni stb, mint a SAJÁT csapatodat ócsárolni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.23. 00:46:14

Egyetlen igazolás volt eddig ami nem a ligaból jött az Suarez.Szinte csak itt nézelődik vagy olyan játékos kell neki akit ismer.Egyszer lenyilatkozták hogy Rakitic Kroos volt az első évében a választási lehetőség és vita nélkül Rakituc mellett döntött ami utolag jó döntés volt de akkor emlékeztek vissza a fejünket fogtuk.Most nem emlékszem hol olvastam de a pletykák szerint ugyanez volt Gündogan Turan esetében is.Marquhinos Laport eeseteben is ez lesz.De a brazilra amúgy se lesz sok esély.A PsG bem eladó csapat hanem nagy vevő.És ha kezdő lesz nem is fog akarni eljönni.50 millió meg nem hiszem hogy elég lenne a kimozdítására.
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.03.22. 23:48:07

Auriert én már City mezben látom.
Pep lefog rà csapni. Alves és Lahm után nem gondolnám, hogy Zabaletaval fog dolgozni. Auriernek annyi pénzt ajánl a City amennyit nem szégyel.

Én kinézem Luchoból, hogy Vidallal meg Robertoval oldja meg a Jhv posztot.
Rosszul is leszek akkor...
Van der Wiel-re rá lehetne repülni, neki lejár a szerződése a nyáron, persze titkon remenykedem az elefántcsontpartiban.
KH-ra nem biztos, hogy szükség van, de ha 50 millió Laporte akkor maradjon Bartra.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.22. 22:56:57

roby122 írta:Auriert meg Marquinhost szerintem el lehet felejteni, sajnos.
Marquinhosra szerintem mondjuk esélyünk sincs, most kezdő lesz kb szezon végéig, csomó játékperc, nem lesz oka követelni a távozását, anélkül meg nem lehet elhozni. Auriert viszont ha nem csapjuk le, vagy meg se próbáljuk, az nálam is hiba lesz. Egyelőre nem úgy tűnik Vidal, mint aki olyan jól védekezne, persze ez javulhat még, de vannak kétségeim. Az elefántcsontpartinál jobbat meg kb lehetetlen lenne szerezni, egyedül talán fejben lehet kevés, de Suárez is elég jól viselkedik, nem volt még balhéja itt az előélete ellenére..

Abba meg van valami, hogy nagyon csak Ligából nézelődik - gondolom Bob örömére :D -, de remélhetőleg ez nem lesz "kóros", és ha nincs elég jó opció itt, vagy van máshol valamivel jobb, akkor arra rá is repülünk.. Suáreznél is így volt.

u.i.: Arda nem csak téged nem győzött meg eddig, számomra eddig hatalmas csalódás. Utoljára Ibra volt talán ilyen idegen test szemre a pályán. Mármint a nagy igazolások közül. Szerintem ő nem volt teljes befürdés amúgy, voltak jó időszakai, de a végeredményt tudjuk..
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.03.22. 22:39:44

Az a baj Luchoval, hogy csak a liga játékosaiban gondolkodik. Ez igazából tök nyilvánvaló. Ami nem rossz dolog, mert van előnye, de lemerem fogadni, hogy ebből Laporte lesz.
Ha rajta múlik MAtS most nincs itt, valamint Vermaelent is hanyagolja, Mathieu az embere.

Én azért annyira nem vagyok oda attól , hogy LE. majd tudja...
Arda sem volt egy nagyszám igazolás. Legalabbis engem nem gyozott meg, és aki most se tud futni az később se fog tudni.
Vidal jó igazolas, de bőven nem oldja meg a jobb hátvéd posztot kezdő szinten.
Auriert meg Marquinhost szerintem el lehet felejteni, sajnos.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.22. 21:38:45

Már Matyi leigazolását sem értettem, mint védőigazolás, most még értetlenebbül állok Laporte-s hírek előtt.
50M...nem hiszem el,hogy annyiért egy Marquinhost nem lehet elhozni. Esetleg még belóbálni az araboknak Alvest is, Aurier úgyis távozóban. A brazil semmiben sem rosszabb Laporte-nál,ellenben gyors.
Nem is értem mi a kérdés. Komolyan akkor inkább ne jöjjön senki,nézem Matyit is kezdőként plusz egy évet, de ne dobjunk már ki újabb 50M-t az ablakon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.22. 21:30:34

Tavaly ellenunk emlekeim szerint 2 golban is benne volt, az oszi meccsen egyben egesz biztos. Tavalyi alapjan nem er 50-et, a 2 eve mutatott alapjan igen. Remelhetoleg jo kornyezetben kihozza magabol azt a tudast, akkor nem fogunk panaszkodni. De aggaszto nekem, hogy Maschon kivul nem lesz igy furge ember hatul. Pedig az utobbi meccseken tobbszor is lathattuk mennyit jelent egy ilyen ember.. Arsenal ellen is, ha ott Piquet forgatjak ugy be, akkor nem tud menteni mar, Masch meg tudott. Meglatjuk, Lucho erti a dolgat, szoval nem aggodok kifejezettebben.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.03.22. 20:57:30

"Barcelona started talks on transfer of Aymeric Laporte. Willing to play close to 50M. Would sign for 5-6 years. [Radio Kanal Barcelona]"

Kemény az az 50 millió, talán a tavalyi teljesítményéért oké, de idén nagyon halovány, Espanyol ellen sem mutatott valami jót, ellenben eléggé megszivatták.

Én jobban örülnék Marquinhosnak, azonban ha helyre rázódik a srác, akkor nagyot kaszálhatunk vele, és szerintem inkább vegyük meg ha úgy adódik, minthogy ne vegyünk senkit és ne erősítsük a védelmet.
Mellesleg pofátlanul fiatal, ahhoz képest hogy hány Spanyol bajnoki meccs van a lábában
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.03.18. 07:28:28

palesz77 írta:Jaja, o tobb mint sanszos, de o tamadot is tud jatszani. Meg lenne oldva vele az MSN potlasa is poszt szerint, Neymart o, Suarezt Munir, Messit meg Rafinha tudna potolni. Legalabbis az en elkepzelesem szerint..:D Luchoek szerint gondolom nem, mert a hirek szerint jon tamado is ugye a nyar folyaman.

Amugy en se lattam Denistol meg olyat, ami miatt itt kene jatszania, de Lucho eddig annyira nem nyult meg melle soha.. Meglatjuk, ennyi penzert mindenesetre nagy bukta nem lehet.
SR óta nem merek senkire ilyet írni. :lol:
A helyzet az h nekünk jelenleg kell egy csere szélső-támadó. DS elég univerzális. Nem mondanám én se h annyira kitűnik a Villarrealból, de ügyes gyerek. 3 milliónál mindenképp többet ér. Hozzáteszem, annak idején Alba agy legutóbb épp Vidal se tűnt ki túlzottan a csapatából mégis az előbbi nagyon bevált, az utóbbi beválni látszik. Sztem úgy vannak vele: fiatal, az univerzális játékos mindig jó, 3 millióért nem bukhatunk. Max, ha nagyon nem válik be, még mindig el tudjuk adni nyereséggel.

Laporte-al kapcsolatban nekem is ez a véleményem. Ha jönne, lenne 2 lassú belső védő, de Busquets is lassú, így az, hogy visszaálljon a védelembe se mindig jönne össze. Mondjuk LE még nem nagyon hibázott ilyen téren, szóval ha neki Laporte kell, hozza, de Laporte-ot max egy 3 védős taktikában tudom elképzelni: Pique-Laporte-Mathieu felállásban, így a létszám kompenzálná a sebességhiányt. Amúgy meg LE láthatóan tanulékony, sztem ő is tisztában van vele h a védelmünk mindig akkor volt a legjobb, amikor egy magas és egy gyors játékos alkotta a párost.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.03.18. 06:49:30

Lavezzi elment kínába, nem?
Egy belső védő kell, ha van lehetőség rá olyan aki a védelemben minimum 2 posztot el tud játszani!
Azt gondolom én is hogy más nem nagyon kell! A keret annyira mély, és képlékeny, hogy a már több mint valószínű érkezőkkel, minden meg van oldva!
Még talán a kapus helyzet élesedhet, ha igaznak bizonyulnak a pletykák, és mind2 kapusunk valahol elégedetlen, mert mindketten szeretnének a másik sorozatából kicsit több meccset!
Valahogy meg kellene oldani ezt a dolgot, mert jelenleg senki nem rendelkezik ilyen kapuspárossal szvsz, és jó lenne nem elherdálni őket!

Múltkor elmaradt egy gondolat a Marquinhos vs Laporte téma kapcsán, most leírom! :mrgreen:
Laporte abból a szempontból nem a legoptimálisabb, hogy ő lassabb védők közé tartozik, úgy mint Piqué, és ha a meccseinket vesszük alapul, az ellenflek jelentős része a kontrajátékban bízik!
Alves így is sok sárgát gyűjt be azért, mert nem szabad engednie hogy Piquére lendületből vigyék a labdát! Masch azért valamivel fürgébb, ha viszont Laporte személyében szintén egy lomhább belsővédő érkezne akkor komplikálná a dolgot! a kp sornak az eddigieknél is jobban kellene szűrni!
ti mit gondoltok?
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.18. 03:48:18

palesz77 írta:Jaja, o tobb mint sanszos, de o tamadot is tud jatszani. Meg lenne oldva vele az MSN potlasa is poszt szerint, Neymart o, Suarezt Munir, Messit meg Rafinha tudna potolni. Legalabbis az en elkepzelesem szerint..:D Luchoek szerint gondolom nem, mert a hirek szerint jon tamado is ugye a nyar folyaman.

Tényleg elég hektikus a játéka. Voltak kifejezetten jó időszakai, de az ellenkezőjére is volt példa.

Nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e a visszahozatala. A kp-n így is sokan vagyunk, legalábbis elegen, ahhoz pedig, hogy max 4-5. meccsen pótolja Neymart pedig fölösleges. Ha nem lenne a Rafinha-Sr-Arda trióból kettő, akkor jó ötletnek tartanám, mert szélen és középen is tud játszani, de így nem látom értelmét.
Munir pedig egyre jobb, ha a baloson vagy középen kellene beszállni. Viszont arra is gondolni kell lassan, hogy Ini helyét ki vegye át, mert ki tudja jövőre vagy azután mi lesz. Az biztos, hogy nem Arda lesz, SR is jó-jó, de nem látok benne olyan fejlődési potenciált, hogy a közelébe érhessen. Talán Rafinha lehet egy eshetőség, mert őbenne megvan az ami az előző kettőben nem, a tudás/tehetség mellett a fejlődés lehetősége. De erre sem látok komoly esélyt, legalábbis nem olyat ami Ini közelébe érhet. Lehet megkövezni, de én még Thiagot sem vetném el. Lehet jönni, hogy türelmetlen volt és elment stb., de tökéletesen megfelelni a szerepkörre. Ha LE hívná szerintem nem nagyon mondana nemet. Sokat játszott a keze alatt, a beilleszkedésével nem lenne baj, a legkevésbé zsákbamacska. Vele sok minden megoldódna.

Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy kit hoznának a nyáron cseretámadónak. Inkább a középhátvédekről megy a találgatás. Nolito kiesett, Lavezziről sincs hír.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.17. 20:49:23

Jaja, o tobb mint sanszos, de o tamadot is tud jatszani. Meg lenne oldva vele az MSN potlasa is poszt szerint, Neymart o, Suarezt Munir, Messit meg Rafinha tudna potolni. Legalabbis az en elkepzelesem szerint..:D Luchoek szerint gondolom nem, mert a hirek szerint jon tamado is ugye a nyar folyaman.

Amugy en se lattam Denistol meg olyat, ami miatt itt kene jatszania, de Lucho eddig annyira nem nyult meg melle soha.. Meglatjuk, ennyi penzert mindenesetre nagy bukta nem lehet.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.03.17. 20:23:07

palesz77 írta:Nem kell aggodni, nem jon senki a kozeppalyara, max eladunk, annyian vagyunk ott.
Mármint D. Suárezen kívül? Ő elvileg tuti jön nem? (ma elég gyengén játszik)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.17. 20:01:53

Castiel írta:Most tényleg minek? 5554386578645.ik kp-nak?
Nyilvan igaz is.. :D Nem kell aggodni, nem jon senki a kozeppalyara, max eladunk, annyian vagyunk ott.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.03.17. 19:04:57

Spanyol értesülés szerint a Barcelona érdeklődik a Bayern München középpályása iránt. A német együttes alkalmazásában lévő labdarúgónak van még hova fejlődnie, de kétség sem fér ahhoz, hogy posztján pár év múlva az egyik legjobb lehet.



A Fichajes.net szerint a Barcelona vezérigazgatója, Robert Fernandez szerdán Münchenbe utazott azért, hogy szemügyre vegye Joshua Kimmich játékát. Az ifjú német posztját tekintve védekező középpályás, de az utóbbi hetekben kényszerből a hátsó alakzat tengelyében kap szerepet Pep Guardiolától.

Joshua Kimmich a VfB Stuttgart utánpótlásában nevelkedett, de az RB Leipzig színeiben vált profi játékossá, ahol 2013-2015-ig szerepelhetett kölcsönben. Összesen 55 térmérkőzésen kapott lehetőséget az alacsonyabb ligában játszó együttesben. Tavaly nyáron csapott le rá a Bayern München, amely 7 millió eurót pengetett ki érte. A szezon első felében inkább csereként számított rá Guardiola, viszont a védelem megfogyatkozása miatt mostanra alapemberré vált a hátsó alakzat tengelyében. Minden frontot egybe véve 27 találkozón léphetett pályára.

Most tényleg minek? 5554386578645.ik kp-nak?
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2016.03.15. 20:03:53

tavaly mindenki ezt a Mangala gyereket hozta volna, mi van vele mert semmit se hallani róla mióta city elvitte.
Válasz küldése