Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.29. 11:05:26

Mivel számomra Coutinho nem az a poszt, és Iniesta távozásával egyetlen szervezőnk se maradt, ezért jelenleg BÁRKI erősítést jelentene, de ha elit akkor Thiago, De Bruyne vagy Isco. Isco nyilván lehetetlen, de az elso kettőre egy ekkora klubnál illene hogy legyen pénz.
De mint mondtam jelenleg senkink nincs ugyhogy még egy Koke vagy hasonló kaliber is erositest jelentene.

Ha így megyunk neki a szezonnak hogy nem igazolunk középpályást akkor megnézhetjük magunkat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.29. 11:03:36

davi10 írta:Ha ennyire unod a témát akkor mondjál rájuk alternatívát!
Thiago hol égett be nálunk? Magunknak köszönhetjük, hogy elment, mert Cesc-t játszottuk helyette. A Bayernbe se égett be, egyedül a sérülékenysége, ami hátrány.
És addig nem lesznek elengedve, amíg az összes újság is Thiago-t emlegeti naponta.
Kevéssé akarok belefolyni, mert sokadjára mennek le ugyanazok a körök, és valószínűleg, még párszor le is fog, deazért ezt most megpróbálom: Ez a sokadik olyan hozzászólás ahol azt írja valaki, hogy "írjál alternatívát".

Olvassatok, mert annyi név volt itt, hogy folyót lehet rekeszteni vele. Házon belüli megoldás: Roberto, továbbá De Jong, Eriksen, Pjanic, már Kovacicig elmentek itt az ötletelések, de felállás váltás kapcsán már volt itt Kanté is emlékeim szerint.

Arról lehet vitatkozni, hogy realitás e, vagy jobb, vagy rosszabb, de arról szó sincs, hogy nincs alternatív lehetőség.

Illetve egyre inkább úgy érzem, hogy Thiago sem fog érkezni, ő sem a realitás, és csak azért hiszünk jobban a pletykáknak, mert ezúttal a kedvünkre való. :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.29. 10:47:54

Nocturn4L írta: Fogod bekapcsolod a gépet vagy a playstationt. Elindítod a fifa 18at, ha nincs meg megveszed. Elindítod a szezont és megveszed Thiago-t, ha ennyire akarod, de ide ő nem kell és a VB-n sem mutat semmit. Engedjük el. Eriksen-t és Thiago-t is teljesen végre. Eskü aki még 1x leírja a nevüket kapjon büntetést minimum. Hihetetlenek vagytok. Inkább igazoljunk le 30db 16 éves noname gyereket akiből beválik egy de ezeket a 27-28 éves egyszer itt beégett játékosokat hagyjuk. Eriksen meg hol játszana ki helyett? Láttátok Coutinho miket oszt a VB-n ? őt feltolnád előre mikor a kp-n így megy most neki ? A tudatlanság és a hozzá nem értés egyre magasabb. Szerettem itt a fórumon a dolgokat a feldobott emberek neveit, de a szint most eléggé lement......
Ha ennyire unod a témát akkor mondjál rájuk alternatívát!
Thiago hol égett be nálunk? Magunknak köszönhetjük, hogy elment, mert Cesc-t játszottuk helyette. A Bayernbe se égett be, egyedül a sérülékenysége, ami hátrány.
És addig nem lesznek elengedve, amíg az összes újság is Thiago-t emlegeti naponta.

A 30 db 16 éves gyerekek meg... Ahol Rodrygok mennek 40-50-ért, ott te hol akarsz 30 rendes fiatalt igazolni? Főleg úgy, hogy ezekkel 99%-ban befürödtünk? Én is örülnék de Jongnak, de attól még jöhet Thiago is...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.29. 10:35:01

Egy esetleges Semedo, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets - Dembélé, Messi, Coutinho - Suárez kezdő szerintem jó lehet jövőre, a BL-ben is.

Ha senkiben nem lát fantáziát a vezetőség (Thiago sérülékeny, Pjanic valszeg drága lenne, Eriksen szintén méregdrága), akkor tényleg tegyük át Robertot oda cserének és rotációs lehetőségnek. Én még Rabiot-t próbálnám meg elhozni, hátha.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.29. 10:15:57

Jó ez igaz, de mégis ki az aki leigazolható, és van rá esély hogy színt, kreativitást visz a játékunkba és mozdítható is?

Egész évben azon volt a felháborodás(nem csak itt, hanem úgy nemzetközi szinten) hogy nézhetetlen, nem Barcához méltó unalmas játékot játszunk a meccsek 95%-ában, és még Iniesta is elment aki a varázslókhoz tartozik, akkor nem ártana igazolni minőséget képviselő játékost ha ezen változtatni akarunk.
Tény hogy Thiago nagy csalódás ezen a VB-n, de ebből a VB-ből nem érdemes kiindulni, mert akkor alig lenne olyan játékos akit érdemes lenne megvenni, és a csapat 80%-át el kéne adni a VB-n mutatott teljesítményük alapján.

Az meg tény hogy Coutinho varázsol(de jó hogy megvettük már nyáron, most még drágább lenne), de jelenleg még az sem biztos hogy nálunk hol fog játszani, és mennyire tudja betölteni Iniesta szerepkörét. De akárhol játszik, igazolni kellene, ha KP-n akkor egy bal támadót(ha már annyira ráizgultak Griezmannra) mert Dembelét látványosan nem akarja Valverde a baloldalra, pedig ő lenne a legjobb megoldás oda, és nagyon hiányzott a játékunkból a baloldalon egy kreatív támadó.
Neymar elment, Messi hátul, és Lajos elöl örlődik, ne csodálkozzunk ha nem támadó csapat benyomását keltjuk, és komolyabb meccseken alig van helyzetünk.(hát még idegenben..)
Ha viszont bal támadót játszik Coutinho, akkor meg mögé kellene egy embert igazolni a középpályára.

Nem feltétlen Thiago kell, nekem aztán mindegy hogy ki, de találniuk kell egy minőségi játékost
ha komolyan akarják gondolni jövőre a BL-t.
Meg úgy bármilyen kupát, ha eredményt akarunk elérni akkor olyan keret kell amely minőségi is, és nem csak létszámban bő. Ha a RM meg tudta oldani hogy Iscot, Kovacicet, Asensiot és társait tudjon csereembernek akkor mi is megtudnánk ha végre elfelejtenénk azt hogy 0-24-ben toljuk a gálakezdőt minden meccsen.


Azért azt sem felejtsük el hogy bőven foghíjas volt a keret, és nagyrészt Valverde taktikájának, okosságának köszönhetjük hogy 2 kupával zártuk a szezont.És erre még Iniesta távozása is rá jön.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.29. 10:07:08

Mundo bácsi szerint a Chelsea megelőzte a Barcát, és a Juventust, és a VB után aláírnak Golovinnal. Abramovics papa nagyon szeretné a csapatban tudni, és jó helyi kapcsolatok révén, már meg is állapodott a CSKA elnökével. [-o< De kár...

Továbbá a Barca vezetőség jövőre szerette volna leigazolni Frenkie De Jongot, de a növekvő érdeklődés miatt, kénytelenek lehetnek idén lépni ez ügyben, így elképzelhető, hogy nyáron érkezik.

Apropó: Én örülök, ha tényleg Roberto kap bizalmat, ez az az út amitől lehet újra #mészkeunklubbozni, nem a méreg drága volt játékosok, és a többi szupersztár... (Szerintem, de én már csak ilyen idealista maradok, nekem ez az üzenet a klubtól többet ér, mint a kupák. =D> )
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.06.29. 09:31:20

Mina-t kene eladni, most, hogy szorja a golokat biztos felment az ara.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.06.29. 08:15:35

S.Agüero írta:
Keves a minosegi iranyito a piacon? Nem a :evil: nincs, csak fizetni kellene.
Minőségi ÉS elérhetőből kevés van. Ha sok, akkor sorold, kíváncsi lennék rájuk. Van maximum 2-3.
Gera most vonult vissza, szóval ingyen hozhatnánk :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.29. 04:59:09

Nero. írta: Ezt csak most láttam, mire fel? Azért mert a VBn is bizonyítja hogy hasznos és gólerős jatekos?
Nálam nagy meccseken nem lenne kezdő, de rotálásra és 12/13. embernek teljesen megfelelő.

Kenny Tete honnan jött? Lattal tole valamit vagy csak tetszik a neve és hogy fiatal?
Ha hoznánk két minőséget jelentő középpályást, egy Eriksen túl drága lenne és feleslegessé válna Paula. De ha árából kijönne a költség fele, az volna tökéletes. A másik, védekező középpályás (Arthur) nem lenne annyira drága.
Fiatal jobbhátvéd kell, az Ajax és a francia vonalat hajtjuk: ő mindegyiknek megfelel.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.29. 01:42:31

Keves a minosegi iranyito a piacon? Nem a :evil: nincs, csak fizetni kellene.
Minőségi ÉS elérhetőből kevés van. Ha sok, akkor sorold, kíváncsi lennék rájuk. Van maximum 2-3.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.29. 00:58:43

Samper írta:hA MOST KOMOLY ÁRA VAN PAULINHONAK, BIZISTEN ELADNÁM.
Ezt csak most láttam, mire fel? Azért mert a VBn is bizonyítja hogy hasznos és gólerős jatekos?
Nálam nagy meccseken nem lenne kezdő, de rotálásra és 12/13. embernek teljesen megfelelő.

Kenny Tete honnan jött? Lattal tole valamit vagy csak tetszik a neve és hogy fiatal?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.06.28. 23:56:28

davi10 írta:
Nero. írta:
Keves a minosegi iranyito a piacon? Nem a :evil: nincs, csak fizetni kellene.
Az igazán minőséginek a nagyrészére (de Bruyne, Verratti) a világ összes pénze se lenne elég olyan helyen vannak. Így már nincs olyan sok opció.

A hozzászólásod többi részével egyetértek.
ezért kéne Thiagot most elhozni, mert ritkán van esély ilyen igazolására megfizethető áron. Nem dacból szarakodni.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.28. 23:33:14

Nero. írta:
Keves a minosegi iranyito a piacon? Nem a :evil: nincs, csak fizetni kellene.
Az igazán minőséginek a nagyrészére (de Bruyne, Verratti) a világ összes pénze se lenne elég olyan helyen vannak. Így már nincs olyan sok opció.

A hozzászólásod többi részével egyetértek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.28. 22:22:16

Abidal ‘visszatenné’ Sergi Robertót a középpályára?
Csak ismetelni tudom magam, ezeket a kerdeseket egyes egyedul Valverde es a stabja dontse el. Abidal csak egy marketingarc, jatekoskent amugy sem az a Pirlo, Xavi, Iniesta fele "palyan jol lato" szemely volt, es allitolag nem is egy agysebesz.

Keves a minosegi iranyito a piacon? Nem a :evil: nincs, csak fizetni kellene.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.28. 18:33:16

[quote="nagyatyesz"
Egy jobbhátvéd + középhátvéd szükséges ebben az esetben.[/quote]

Ki lenne az? Netán Kenny Tete?
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.06.28. 09:14:28

Nem feltétlenül rossz ötlet a jobb oldali védő poszt megerősítése, és Robi középre feltolása, de kicsit félek, hogy ott csalódni fogunk benne. Bár ne legyen igazam...
Középen tehát Arthur tuti jönni fog nyáron, és kb ennyi idén. A felállás még kérdéses, de középre így lenne: Busi, Rakitic, SR, Paulinho, Arthur + ott van még ugye Samper, Denis, Rafinha, Alena, Gomes, akik jelentős részétől szabadulni kellene.
Én ebből egy 4231-et vizionálok, ahol is a 2 szélső visszazár védekezni, így védekezésben marad a 442. Erre így viszonylag rendben lesz mennyiségre a keret, a minőség az kicsit kérdéses:
Busi/Paulinho, Rakitic/Arthur - Dembelé/SR, Messi/?, Coutinho/Alena - Suarez/Paco?
Ha nem igazolunk előre és középre már senki mást, akkor a nagy kérdés az, hogy Denist vagy Rafinhát tartsuk itt. Mivel kölcsönnél többre egyik esetében sem számíthatunk, így használhatóbb játékost marasztalnám, aki nálam Rafinha inkább.
Egy jobbhátvéd + középhátvéd szükséges ebben az esetben.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.28. 08:55:24

hA MOST KOMOLY ÁRA VAN PAULINHONAK, BIZISTEN ELADNÁM.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.27. 22:35:03

mvik írta:hozzanak egy jobbhátvédet (mondjuk Odriozolát) Robi meg menjen vissza középpályára és már meg is van oldva lehet kellően forgatni a Busi, Ivan, Robi, Paula négyest és így nem lesz kifacsarva egyik sem.
Amúgy újabban ezt is szeretnék Abidalék.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.27. 22:26:57

Varatrix írta:Csak hogy feloldjam ezt a fagyos hangulatot megírom, hogy a Mundo szerint érdeklődünk Golovinért... :mrgreen:
Golovkin johet barmikor :D
https://www.youtube.com/watch?v=Zq7JWUG0qy0&t=4s" target="_blank

Ugy tunik az idei nyar meg a tavalyit is megfejeli.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.06.27. 22:18:43

üdv. én annyira nem bánkódok amiatt hogy Rafi nem ment el, remélem itt tölti az előszezont és meggyőzi EV-t hogy lehet rá számítani, Dembi cseréjének jobb szélre szerintem tökéletesen megfelelne mert technikai tudása meg van hozzá és 16/17-es szezon őszén a jobb szélen játszva rúgott 6 gólt csak aztán sajnos hosszabb időre megsérült. egyébként nem tudom mit kell annyira firtatni ezt a középpályás dolgot, hozzanak egy jobbhátvédet (mondjuk Odriozolát) Robi meg menjen vissza középpályára és már meg is van oldva lehet kellően forgatni a Busi, Ivan, Robi, Paula négyest és így nem lesz kifacsarva egyik sem.
mvik
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.27. 21:34:16

MessiNeymarSuarez írta:és egy brazilra célzott hogy ő majd betölti ezt a szerepkört,
Az a brazil már itt is van, Rafinha :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.27. 21:17:55

Na szép, Braida szerint kizárt Pjanic, és egy brazilra célzott hogy ő majd betölti ezt a szerepkört, aki vélhetőleg Arthur lesz.

Most komolyan gondolják hogy ennyivel meg lesznek oldva a középpályás gondok, amik eddig is bőven voltak és Iniesta lelépésével csak tovább növekedtek? #-o
Hozunk egy brazil csodagyereket akinek bő 1 éve kell az akklimatizálódáshoz hogy jól teljesítsen(feltéve ha beválik), hát ha tényleg ebben merül ki a nagy KP-s erősítés, akkor eszem eldobom. #-o
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.06.27. 05:29:54

[quote=". Úgy látom nyár végéig megint ez lesz, hogy röpködnek a nevek összefüggéstelenül.

[/quote]

Most tényleg ez a helyzet. De ha július elején két tényleges igazolásra sor kerülne, akkor világos lenne a kép, hogy mit akarnak és nem kéne törődni a média kereskedelmi indítékú szenzációival.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.06.26. 15:01:22

Juan Quintero-t láttátok ?? _ baromi technikás, kicsi és nagy kártyákat osztogat a VB-n Falcaoéknak ! CV viszont nem túl meggyőző !
Ha már De Bryne ki van csukva :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.26. 12:30:08

Rabiot-t meg meg Milinkovic-Savicot is bedobta a Mundo. Úgy látom nyár végéig megint ez lesz, hogy röpködnek a nevek összefüggéstelenül. Pedig a szezon vége felé olyan szépen kirajzolódott a Lenglet-Arthur-Griezmann hármas, hogy azt hihette az ember, hogy ez egy nyugis nyár lesz. De legalább a VB után sem fogunk unatkozni.

Még a Thiago-Pjanic margójára: eleinte nem értettem, minek akarja a vezetőség Pjanicsot úgy, hogy Thiago visszajövetele már régóta lóg a levegőben. Az volt az érzésem, hogy Thiago-t a sérülékenysége miatt nem szeretnék Bartoék visszavenni, úgyhogy a TM-n megnéztem, mekkora kihagyásai voltak. A karrierje során összesen 800 napot volt sérült (erre lehet, hogy rosszul emlékszem). A Bayernben öt szezont húzott le, ez idő alatt kb. 110 (!) meccset kellett kihagynia sérülések miatt. Nem tudom, a bajorok szezononként hány meccset tolnak, legyen mondjuk 50. Szóval kb. 250 meccsből 110 mérkőzésen nem volt bevethető, ami - nem osztottam el, csak ránézésre - kb. 40 %.
Pjanic ezzel szemben hét év alatt összesen 15 mérkőzést hagyott ki sérülések miatt.

A két játékost alapvetően hasonló kalibernek gondolom (hogy pontosan melyik a jobb, azon lehet vitatkozni, de szerintem nem lényeg), a bosnyák egy évvel idősebb. Viszont ha Thiago-t visszahoznánk, borítékolhatóan kihagyná a meccseink legalább 20-30 %-t, míg a bosnyák az eddigiek alapján jóval kevesebbet "betegeskedne". Thiago mellett ezzel szemben az szól, hogy könnyebben beilleszkedne, az öltöző is őt szeretné (ha hihetünk a híreknek), és könnyebben elhozható lenne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése
cron