Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.03.22. 22:17:36

csababarca írta:Ez a mundo szerinti két opció kb olyan mint hogy:
1. Kapsz tizmillió forintot.
2. Levágják a lábad.

De nyilván van aki itt is a másodikat választja:D

Ne röhögtessetek Griezmannal, meg hogy a legjobb francia játékos. Egy nudli, vbn sem volt semmi extra.
Nyáron meg volt az esélye hogy ideengedjük, nem élt vele.
Tényleg van ember a bolygón aki nem az 1-es opciót választaná?


http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... at-2690673 No comment.
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.22. 22:05:44

Ez a mundo szerinti két opció kb olyan mint hogy:
1. Kapsz tizmillió forintot.
2. Levágják a lábad.

De nyilván van aki itt is a másodikat választja:D

Ne röhögtessetek Griezmannal, meg hogy a legjobb francia játékos. Egy nudli, vbn sem volt semmi extra.
Nyáron meg volt az esélye hogy ideengedjük, nem élt vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.03.22. 22:01:36

visca el barca írta:lassan eljuttok oda h grizi kb dzsudzsák szint... :D azért na.
DzsudzsáK sem így kezdte :) Már a nev is egy nyelvtani fejtörő :)
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.03.22. 21:57:42

visca el barca írta:lassan eljuttok oda h grizi kb dzsudzsák szint... :D azért na.
Miről beszélsz? :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.22. 21:43:10

Nero. írta:
szbsz írta:MD szerint két opció van
1. Jovic + de Ligt ~60m-~60m
2.Griezmann 120m

megj: nyilván az 1. opció az elsődleges cél, dupla vagy nulla szitu.
Szerinted, én inkább választanám a második opciót
Az emberek 99 százaléka választaná az elsőt. :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.22. 20:25:48

szbsz írta:MD szerint két opció van
1. Jovic + de Ligt ~60m-~60m
2.Griezmann 120m

megj: nyilván az 1. opció az elsődleges cél, dupla vagy nulla szitu.
Szerinted, én inkább választanám a második opciót
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.22. 19:30:56

Na pl. Agüero is többször besül az egyenes kiesés meccseken, mint a francia. Higuainon gyúnyolódik mindenki, pedig Kun ugyanolyan gyenge szokott lenni a válogatott tornákon.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.03.22. 19:12:44

lassan eljuttok oda h grizi kb dzsudzsák szint... :D azért na.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.03.22. 18:42:21

LG írta:Higuainhoz nem hasonlítanám. Az argentin fénykorában jóval gólerősebb volt, Griezmann viszont korántsem sült be annyi rangadón. Pl. volt egy kiváló VB döntője, de VB-n, EB-n, BL-ben is voltak kiváló meccsei az egyenes kiesésben. Messze nem CR és Messi szint, de azért nagyon jó játékos a francia, bár szerintem nem idevaló. Egy jó kontacsapatban tud szerintem leginkább érvényesülni. Nálunk középen nem tudná hozni azt, amit Suarez, szélen pedig szerintem nem tudná olyan hatékonyan megbontani a védelmet, mint Dembelé vagy korábban Neymar.

Ezzel részben egyetértek, valóban voltak jó meccsei, ám közel sem annyira jó mint amennyire beállítják vagy amennyire ő mondja. A kulcspillanatokban rendre besült, igaz nem annyiszor mint Higuain, de ha Ő lett volna a vezére a franciáknak állítom hogy nem arannyal mennek haza a VB-ről. Hasonló nyilatkozatokat tesz mint anno Ribery, a különbség annyi hogy a prime Ribery valóban posztja egyik legjobbja volt még ha nem is érte el a két földönkívüli szintjét. Jó pár Atma és francia válogatott meccset néztem, és szinte egyiken sem emelkedett ki, nem tudta kihúzni a csapatot a szarból vagy egy villanással megváltoztatni a meccs képét, ugyanis ez is a klasszis egyik ismérve. Arról nem ks beszélve hogy rettentően egylábas, ami egy olyan játékosnak aki egy asztalnál ül Messiékkel megengedhetetlen.
Nem értem miért van ennyire felhypeolva az ember, miközben pl Agüero fele ennyire sincs, és szerintem jobb futballista az argentin. Az argentin-és az a szint-alá tudnám helyezni mind képességben mind teljesítményben.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.22. 18:06:52

szbsz írta:Annyit elmondhat magáról, hogy a legjobb francia játékos jelenleg. A franciák meg a regnáló világbajnokok... Aműgy az tényleg abszurd, amiket nyilatkozik magáról. ("Messi, CR szintjén vagyok" stb.)
Ezzel is lehetne vitatkozni. A franciáknak jó néhány olyan játékosa van, akik a szűk elitben vannak a posztjukon, pl. Umtiti, Varane, Pogba, Kanté, Mbappé. Ők szerintem hasonló szinten képviselnek, mint Griezmann.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.03.22. 17:55:54

Annyit elmondhat magáról, hogy a legjobb francia játékos jelenleg. A franciák meg a regnáló világbajnokok... Aműgy az tényleg abszurd, amiket nyilatkozik magáról. ("Messi, CR szintjén vagyok" stb.)
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.03.22. 17:33:37

Ez a pali nem tudom mit hisz magáról. Meg azok, akik ennyire sztárolják... Egyszerűen nonszensz, egy anomália a mai fociban. Megmagyarázhatatlan. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.22. 16:55:34

Barca_10 írta:
davi10 írta: "Antoine Griezmann: The Making of a Legend" című dokumentumfilm :D

:lol: :lol: :lol: és ez az örökmásodik mitől lenne legenda? pofázásban suarezi szinten van, teljesítményben meg a francia Higuain.. valakik nagyon elhitették vele hogy egy szinten van Messivel és CR-el.
Higuainhoz nem hasonlítanám. Az argentin fénykorában jóval gólerősebb volt, Griezmann viszont korántsem sült be annyi rangadón. Pl. volt egy kiváló VB döntője, de VB-n, EB-n, BL-ben is voltak kiváló meccsei az egyenes kiesésben. Messze nem CR és Messi szint, de azért nagyon jó játékos a francia, bár szerintem nem idevaló. Egy jó kontacsapatban tud szerintem leginkább érvényesülni. Nálunk középen nem tudná hozni azt, amit Suarez, szélen pedig szerintem nem tudná olyan hatékonyan megbontani a védelmet, mint Dembelé vagy korábban Neymar.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.03.22. 15:46:12

davi10 írta: "Antoine Griezmann: The Making of a Legend" című dokumentumfilm :D

:lol: :lol: :lol: és ez az örökmásodik mitől lenne legenda? pofázásban suarezi szinten van, teljesítményben meg a francia Higuain.. valakik nagyon elhitették vele hogy egy szinten van Messivel és CR-el.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.22. 15:32:08

Nem hiszem, hogy akkora összefüggés lenne Jovic és De Ligt szerződtetése között, hogy ha az egyikért egy 10-essel többet kérnek, akkor ejtjük mindkettőt.
Ahogy azt se gondolom (remélem kamu is), hogy Griezmann nálunk még képben volna, pláne a tavalyi után.

Amúgy ha minden igaz a francia annyira beleszeretett a kamerába, hogy hamarosan elérhető a Netflixen az "Antoine Griezmann: The Making of a Legend" című dokumentumfilm :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.03.22. 12:36:52

MD szerint két opció van
1. Jovic + de Ligt ~60m-~60m
2.Griezmann 120m

megj: nyilván az 1. opció az elsődleges cél, dupla vagy nulla szitu.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.03.21. 23:42:01

De Ligt leigazolása tényleg feleslegesnek tűnhet, de szerintem legalább ugyanannyi érv szól a leigazolása mellett, mint ellene. Klasszis védő fiatal kora ellenére, és ritkán látni védőként ilyen korban, ilyen érett játékot produkálni. Nem írom, hogy 10 évre megoldja a posztot, mert a fociban gyorsan változnak a dolgok, ugyanakkor nem kizárt hogy hosszú évekre biztos pont lehet a védelem tengelyében. Az tuti, ha nem mi vesszük meg, akkor viszi más, onnan meg soha nem hozzuk el, pláne ha ilyen ütemben fejlődik.
Ami a szakmai részét illeti...Piqué jelenleg az egyedüli jobb lábas belső védőnk. Murillot hagyjuk, Tobidot meg nem láttuk, csak olvastuk, hogy elégedettek vele. Tobido lábában nem sok első ligás meccs van, neki biztos, hogy a fejlődése egy legalább egy éves kölcsönnel lenne a leginkább biztosított. Piqué 32 múlt, voltak gyengébb meccsei bőven, de alternatíva hiányában mindig játszott. Iszonyat mennyiségű meccs van idén is a lábában. Szóval kell mögé/mellé valaki már jövőre is, és az is biztos, hogy 34-35 évesen már senki nem fogja a kezdőbe követelni. Így talán logikus, hogy akarnak mögé egy biztos pontot, aki hosszabb távra is opció lehet, nem úgy mint pl Murillo.
A másik gond amit sokan írtak, hogy 2 ballábas belső védő nem igazán fog egymás mellett játszani, így hiába van egy jól teljesítő Lengletünk, és egy már bizonyított Umtitink, nem sokszor fognak egymás mellett játszani. Ha az edzői stáb is így gondolja, akkor az megint ráerősít a holland igazolására. Én beérném az Umtiti, Lenglet, Piqué trió forgatásával, de ez nem forgatás lenne, hanem Umtiti és Lenglet váltogatná egymást, Piqué meg 33 évesen végigvinné a szezont, kisebb meccseken meg talán berakná EV Tobidot.
Ha jól gondoljuk azt a 2 bal lábas védő egymás mellett játszatásának kizártságát, akkor viszont tényleg ez az a poszt, ahol el kell gondolkodni a játékosok jövőjén, mert 2 jó korban lévő franciánk van egy posztra. És ez évekig így lesz, ha maradnak mindketten. Én nem adnám el egyiket sem, mert bírom mindkettőt, de racionálisan végiggondolva lehet el kell gondolkodni az egyik eladásán. Ugyanis ha két jobb lábas egymás mellett is játszhat, akkor nézhetnénk Piquét és De Ligtet akár egymás mellett is, így ha az egyik francia menne, még akkor is lenne egy jó alternatívánk. És ez a trió már tényleg forgatható lenne. Tobido meg maradhatna 4. opciónak ebben az esetben.
Egyébként én valamiért Umtiti térdében nem bízom. Nem gondolnám, hogy alternatív gyógymódokkal hosszú távon elkerülhető a műtét. Nekem van egy olyan rossz érzésem, hogy húzták ugyan a műtétet, de így is kimaradt a szezon jelentős része, aztán a vége csak a bicska lesz. Ez esetben pedig ugyancsak jól jönne a holland.
Bocs, ha hosszú lett, csak elmélkedtem, viszont szerencsére ezt a döntést nem nekünk kell meghoznunk...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.21. 23:15:14

Vagy váltunk 3 védős rendszerre. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.03.21. 23:13:38

Akkor ne jöjjön a holland, és probléma megoldva. Egyáltalán nem létszükséglet, pláne nem Umtiti kárára. De okosan lehetne forgatni a 4 középhátvédet, akár 2-2 párosban.

(Pique - Lenglet + de Ligt - Umtiti).

Igen, itt valaki mindig lelátózna. Más megoldás nincs. Nálam szóba se kerülhetne Samu eladása. És remélem a vezetőségnél sem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.21. 23:04:02

krosz31 írta:
MatyiG írta:És kit fogunk lelátóra tenni? Az egyik csapatkapitányunkat, a kezdőbe berobbant játékosunkat, az előző két szezon legjobb védőjét, vagy a frissen 70-80 milláért igazolt embert?
Senkit nem kell lelátóra tenni...egy Juventus megtudta oldani, hogy Chiellini, Bonucci, Barzagli is kapott lehetőséget....
Tehát a 18 fős keretben mindig ott lesz 4 középhátvéd, azaz a padon is kettő, nagyszerű. :D
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2019.03.21. 23:03:03

MatyiG írta:És kit fogunk lelátóra tenni? Az egyik csapatkapitányunkat, a kezdőbe berobbant játékosunkat, az előző két szezon legjobb védőjét, vagy a frissen 70-80 milláért igazolt embert?
Senkit nem kell lelátóra tenni...egy Juventus megtudta oldani, hogy Chiellini, Bonucci, Barzagli is kapott lehetőséget....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.21. 23:01:26

És kit fogunk lelátóra tenni? Az egyik csapatkapitányunkat, a kezdőbe berobbant játékosunkat, az előző két szezon egyik legjobb védőjét, vagy a frissen 70-80 milláért igazolt embert?
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2019.03.21. 23:00:37

geridoss írta:Én nem is értem egyesekben hogy merül fel Umtiti eladása. Attól, hogy most jött egy olyan sérülés, amit rosszul kezelt mind ő, mind a klub, nem jelenti azt, hogy porcelán. A legjobb védőnk jelenleg. Ha jönne de Ligt, Todibo 1 év kölcsön, után Pique is 34 lesz, szépen lassan lehet beépíteni helyette az újakat.
Pontosan! Egyetértek veled. Aki mehet részemről az Rafinha, nincs helye a csapatban, Malcomot is elengedném de nem a tudása miatt , hanem a saját jövője érdekében. Coutinho kérdőjeles még, láttuk őt jól játszani, a helyét kéne valahogy megtalálni de félek , hogy erre csak 2-3 múlva lenne esély egy másik szisztémában amiben már nincs Messi. Viszont addigra már 30+ os lesz....
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.21. 22:58:39

Ha azt számoljuk, hogy Piqué baromi öreg, akkor lenne rajta kivül 2 jó védőnk. Ráadásul Piqué se padozni akar, A meccsek nagyrészében biztos játszani szeretne. Nem azért adnám el Umtitit, mert haragszom rá, vagy bármi, de 4 ilyen jó védőt luxus tartani, és jelenleg ő a legkérdőjelesebb a 4 közül. Nem 2 hónapja nem játszik, hanem nyár óta...
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.03.21. 22:53:09

Én nem is értem egyesekben hogy merül fel Umtiti eladása. Attól, hogy most jött egy olyan sérülés, amit rosszul kezelt mind ő, mind a klub, nem jelenti azt, hogy porcelán. A legjobb védőnk jelenleg. Ha jönne de Ligt, Todibo 1 év kölcsön, után Pique is 34 lesz, szépen lassan lehet beépíteni helyette az újakat.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése