Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.04. 20:26:46

Hát az AS nem a legmegbízhatóbb forrás, de lehet, h most igaza lesz. De nem ez lenne az első eset, h szinte tényként kezelték vki leigazolását, aztán kiderült, h mégse. A főoldali cikkben keddet írták, h akkor jelenthetik be, szóval holnap okosabbak lehetünk. Remélem lezárul az ügy végre.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.04. 20:22:09

Alberto10 írta:
Pár napja, az AS azt írta a Daily Mail-re hivatkozva, hogy a MU bár emelte volna az ajánlatát 39 millió euróra Sanchezért, Ferguson feladta a játékos megszerzését, ugyanis Alexis csak a Barcába kíván igazolni és ezt be kellett látnia skót menedzsernek is.

forrás: http://www.as.com/futbol/articulo/fergu ... sftb_5/Tes

Szerintem ezeknek a felröppenő híreknek nem sok a valószínűsége, az AS-es hír se bizonyíték értékű, sőt...De én úgy látom a helyzet alapján, hogy Sanchez alá fog írni a Barcához, ez csak idő kérdése. De majd elválik, hogy igazam lesz-e.
Ja így világos akkor. :)
Amúgy nálam ezek a rossz érzések sose jönnek be...Se Ibránál se Villánál nem jött be.Náluk is az az érzésem volt hogy nem jönnek és hopp mégis csak jöttek, szóval...:D

Nagyon kíváncsi vagyok amúgy hogy az elnök úr intézett e valamit Argentínában. :)
Kép
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.07.04. 20:17:48

Pár napja, az AS azt írta a Daily Mail-re hivatkozva, hogy a MU bár emelte volna az ajánlatát 39 millió euróra Sanchezért, Ferguson feladta a játékos megszerzését, ugyanis Alexis csak a Barcába kíván igazolni és ezt be kellett látnia skót menedzsernek is.

forrás: http://www.as.com/futbol/articulo/fergu ... sftb_5/Tes

Szerintem ezeknek a felröppenő híreknek nem sok a valószínűsége, az AS-es hír se bizonyíték értékű, sőt...De én úgy látom a helyzet alapján, hogy Sanchez alá fog írni a Barcához, ez csak idő kérdése. De majd elválik, hogy igazam lesz-e.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.04. 20:02:40

palesz77 írta:
Tdavid írta:Amúgy van egy olyan megérzésem már pár napja hogy Alexis nem fog megérkezni...
Nem csodálkoznék ha menne Manchesterbe. :roll:
Ennek amúgy van valami alapja is - azon kívül hogy hosszasan tárgyalunk a részletekről -, vagy csak egy megérzés? Csak mert Sanchez egyértelműen kijelentette, hogy ide akar jönni, a tárgyalások sem haladnak rosszul, csak lassan - elvileg -, őszintén csodálkoznék ha nem jönne létre a transzfer...
http://www.manutd.com/en/News-And-Featu ... alive.aspx

hát nemtudom... :roll:
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.04. 19:52:17

Elvileg ezzel akkor az is kijelenthető, hogy Fontás is a nagycsapat tagja lett hivatalosan - Thiagóhoz hasonlóan.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.07.04. 19:49:54

Tdavid írta:Amúgy van egy olyan megérzésem már pár napja hogy Alexis nem fog megérkezni...
Nem csodálkoznék ha menne Manchesterbe. :roll:
Ennek amúgy van valami alapja is - azon kívül hogy hosszasan tárgyalunk a részletekről -, vagy csak egy megérzés? Csak mert Sanchez egyértelműen kijelentette, hogy ide akar jönni, a tárgyalások sem haladnak rosszul, csak lassan - elvileg -, őszintén csodálkoznék ha nem jönne létre a transzfer...

A Cesc ügy már más kérdés, de már csak azért is lennék hihetetlenül boldog ha jönne most, mert akkor nem lenne egy 70. része is a Barca-Cesc sagának jövőre... Egyedül a Thiago kérdés miatt nem lelkesedek miatta, de az meg végül is Thiagon múlik, hogy elfogadja-e, hogy "csak" 25 évesen lesz kb meghatározó tagja a csapatnak, addig pedig csak a csodacsere... Előtte a jó példa, Ini elfogadta, és láthatjuk mi lett belőle. (Azt hozzátenném, hogy nálam egyértelmű lenne hogy Keita távozik Cesc érkezésével, az is egy plusz gond lehet ha a Mali marad...)

Amúgy erről a 3-4-3-ról most olvastam csak "komolyabban", és leírnám a véleményem. Én a jelenlegi felfogás/felállás szerint kivitelezhetetlennek tartom. 2 támadó szélső hátvéd, Messi fals9-es stb... Kicsit kifejtem azért. Szóval ha Alves és Adriano is játszik máris bukta, egyikük se marad hátul túl sokat. De tegyük fel hogy az Alves-Pique-Abidal 3-as áll fel - Puyi sajna öregszik és egyre sérülékenyebb, nem csodálkoznék ha jövőre is sok időt töltene a lelátón, ezért hagytam most őt ki. :cry: Akkor megoldható hogy csak Alves fut fel, mert Abidalnak nem lételeme a felszaladgálás. Szóval ilyenkor az adott vkp bemegy ugye hátra ahogy szokta, és már szinte ugyanaz a felállás mint szokott lenni a meccsek alatt. Szóval ez még talán nem is akkora baj, bár így a bal oldal nagyon meggyengülne érzésem szerint, szóval ez se a legtutibb megoldás. Aztán még egy nagyon gázos dolog van, hogy a rombusz élén levő játékos helye szinte totál megegyezne Messi fals9-es posztjával... Ezt jól mondom nem? Szóval ott középen elől enyhe "tumultus" lenne. Így nekem logikus lenne, hogy Villa bemegy középre és klasszikus centert játszik - ez jót tenne neki szerintem -, és a két szélen pedig Messi-Pedro/Sanchez rohangál - én amúgy jobban szerettem Messit a szélen, ezért én örülnék ennek a variációnak. De mivel Messi középen egy igazi gólgyár ezért onnan nem veszi ki Pep, szóval ez is bukta... A másik lenne, hogy a 3 irányító egy sorban játszik, de szerintem így meg akkor ott lenne tömeg, mert ha még Alves is felmegy ugye, meg Messi hátrébb jön mint mindig szokott, akkor túl sok az ember ott középen. Ezért mondom, hogy szerintem kivitelezhetetlen, mert elsőre tényleg jól hangzik, de jobban belegondolva elég sok a buktató - azt még le sem írtam, hogy a védekezés enyhén szólva meggyengülne így nagy eséllyel... Szóval Pep törheti a fejét hogy mi legyen, bár már 3 éve készülhet rá, szerintem kész terve van hogy mi lesz Cesc érkezése esetén - ha jön akkor valami "drasztikus" újítást várok el, nagyon remélem hogy nem csak azért akarjuk ennyire, hogy aztán a padon üljön a szezon nagy részében és pár év múlva pótolja Xavit... (De őszintén szólva nem csodálkoznék, ha semmi nem változna, bár az nekem nagyon furcsa lenne... Majd az előszezonban kiderül, még jó hogy minden Spanyol ott lesz, a középpályán így lehet kísérletezgetni...)
Kösz ha elolvastad, kicsit hosszú lett...

u.i.: Fontásnak meg gratula a felnőtt szerződéshez, sok sikert neki, remélem Piquehez hasonló karriert fog befutni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2011.07.04. 19:54:14-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.04. 19:48:32

Várjuk az Andreu Fontás nevű topicot :)
Nagyon örülök a srác hosszabbításának :D A jövő nagy ígérete lehet ő is.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.07.04. 19:42:54

Megvan a nyár első "igazolása" a védelembe, hozta le a hírt a SPORT. Ugyanis a Barcelona hivatalos oldalán jelentette be,hogy Andreu Fontás szerződését automatikusan meghosszabbítják egy évvel, 2012-ig, majd 2012-ben ugyanígy automatikusan meg fog hosszabbodni a kontraktus 2013. június 30-ig. A játékos kivásárlási ára 30 millió euróra nőtt a szerződés értelmében.
Ennek értelmében Andreu hivatalosan is az első csapat tagjának mondható.

Valaki már megemlítette a hírt a Barca fiatalok topicban, de most ide is leírtam, a szerződés pontos feltételeivel együtt.

A 22. életévét novemberben betöltő Fontás Luis Enriquével a Barca Athletic-ben, a B csapatban kezdte a szezont, majd miután Abidal májában sajnálatosan tumort diagnosztizáltak az orvosok, és műteni kellett a franciát, Guardiola felrendelte az A csapat keretéhez. A debütálása az A csapatban korábban megtörtént már, a 2009/2010-es szezonban a Sporting Gijon elleni 3-0-ás győzelem alkalmával.
A bal lábas Fontás középső védő, de a védekező középpályás posztján és a védelem bal oldalán is rendre szerepelt az Athleticben, Guardiola is szerepeltette balhátvédként. Stílusában nagyon emlékeztet Gerard Piquére, hiszen intelligens játékos, stabil a védő munkája, valamint a gyorsasága is megfelelő. A védelmet kiválóan képes irányítani, illetve nagy erőssége a jó labdafelhozatal. Jó játékát többek közt az idei szezonban, a Bajnokok Ligája csoportkör utolsó, tét nélküli, Rubin Kazany elleni meccsén is megfigyelhettük, a 2-0-ra megnyert meccsen remekül játszott és még gólt is szerzett a Piqué oldalán kezdő fiatal bekk.

forrás:

SPORT: http://translate.googleusercontent.com/ ... 0ofQMoUd3w

totalbarca: http://www.totalbarca.com/2011/news/fon ... or-201112/

hivatalos oldal: http://www.fcbarcelona.cat/web/english/ ... 18272.html
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Alberto10 2011.07.04. 20:01:06-kor.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.04. 19:34:05

Varatrix írta:Jót nevettem!

Mundo Deportivo:
"Pastore nem megy a Barcába. A favorit a Real Madrid és a Málaga."

Amúgy az elnök mondta nem Pastore.

http://www.mundodeportivo.com/20110704/ ... 31045.html
messideco írta:Az egyéniségek megvannak, de egyelőre még nem alakult ki közösség. Az első évben nem lehet csodákat várni a csapattól, max az első 10-es helyezést szerintem.

Egyre jobban offolok :roll:
Így van, attól, hogy beleölt a tulaj sok pénzt és vett meg jó nevű játékosokat, még nincs vége a munkának. Egységes csapattá kell őket gyúrni és akkor már jöhetnek a eredmények. Addig nem kell őket egyből a Barcelona és a Real szintjén emlegetni. Igenis, ma még furcsa, ha van egy sztárjátékos, akit a Málagával említenek egy lapon. Attól persze még nem lenézendő, csak furcsa.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.04. 19:15:45

Az egyéniségek megvannak, de egyelőre még nem alakult ki közösség. Az első évben nem lehet csodákat várni a csapattól, max az első 10-es helyezést szerintem.

Egyre jobban offolok :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2011.07.04. 18:48:17

Hát talán már a Málága sem annyira vicces. nézd csak meg kiket igazoltak eddig, és ahhoz képest hogy kiscsapat, most azért ezekkel a igazolásokkal erősebbek lesznek.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... n-2084240/
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.04. 18:45:11

Jót nevettem! :lol:

Mundo Deportivo:
"Pastore nem megy a Barcába. A favorit a Real Madrid és a Málaga." :lol:

Amúgy az elnök mondta nem Pastore.

http://www.mundodeportivo.com/20110704/ ... 31045.html
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.04. 18:41:04

Középpályás, de hogy melyik részén azt nem tudom...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.04. 18:39:57

Tdavid írta:Hát nagyon úgy néz ki hogy a keddi határidő se lesz meg.
Viszont aki meglehet az a Kiko gyerek. Ő rá kíváncsi lennék hogy melyik csapatunkba menne...A B-be okés, de a nagy csapatba ő még "kicsi":)
"Kiko egyébként a transzfer létrejötte után még nem az első csapatban fog futballozni, hanem a Barca Athléticben." barcelonista.hu

Egyébként ki a srác és mi a posztja? Semmit nem tudok róla.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.07.04. 18:37:02

Varatrix írta:
Tdavid írta:Amúgy van egy olyan megérzésem már pár napja hogy Alexis nem fog megérkezni...
Nem csodálkoznék ha menne Manchesterbe. :roll:
Ha az MU-ba megy az érthető lenne. Egy Berbatovot csak lejátszik. Citybe viszont folyót lehet rekeszteni csatárokból.
Szélső, abból meg ott van Park, Nani, Valencia, Young, de Cityben is necces lenne Milnerekkel meg Adam Johnsonokkal versenyeznie, sokkal jobb lenne neki a Ligában.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.04. 18:31:09

Varatrix írta:
Tdavid írta:Amúgy van egy olyan megérzésem már pár napja hogy Alexis nem fog megérkezni...
Nem csodálkoznék ha menne Manchesterbe. :roll:
Ha az MU-ba megy az érthető lenne. Egy Berbatovot csak lejátszik. Citybe viszont folyót lehet rekeszteni csatárokból.

Igen az MU-ra gondoltam. :)
Viszont szerintem oda inkább egy Nasri kellene nem egy Sánchez.
Kép
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2011.07.04. 18:27:57

Fabregas sorsa sztem így vagy úgy,de eldől a héten.
Sport szerint azért ment ma Londonba,hogy végre szemtől-szemben megbeszélhesse Wengerrel,hogy a Barcába akar jönni,de ugye a Sport már ezerszer leírta ezt,úgyhogy bármi lehet.
Viszont sztem két lehetőség van,vagy Wenger most rögtön elengedi és már el se kezdi a felkészülést az angolokkal,vagy pedig marad.
Arra semmi esélyt nem látok,hogy elkezdi az előszezont az Arsenalnál és közben szép lassan meggyőzi a londoniakat,hogy engedjék már el végre...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.04. 18:26:24

Tdavid írta:Amúgy van egy olyan megérzésem már pár napja hogy Alexis nem fog megérkezni...
Nem csodálkoznék ha menne Manchesterbe. :roll:
Ha az MU-ba megy az érthető lenne. Egy Berbatovot csak lejátszik. Citybe viszont folyót lehet rekeszteni csatárokból.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2011.07.04. 17:52:24

Hát nagyon úgy néz ki hogy a keddi határidő se lesz meg.
Viszont aki meglehet az a Kiko gyerek. Ő rá kíváncsi lennék hogy melyik csapatunkba menne...A B-be okés, de a nagy csapatba ő még "kicsi":)

Amúgy van egy olyan megérzésem már pár napja hogy Alexis nem fog megérkezni...
Nem csodálkoznék ha menne Manchesterbe. :roll:
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.04. 17:00:18

Eagico írta:
Messithebest írta:Fontás is ott van, aki hivatalosan nem az első keret tagja, szóval nem jelent semmit....
Na jó, de miért pont a 4-eshez tették be?

Egyébként én személy szerint kiváncsi lennék Fabregas játékára a Barcában, de valahogy úgy érzem, akkor már egy kicsit "galaktikusokká" válnánk, túl sok sztár játszana nálunk. Ami szerintem nem a legszerencsésebb. Felborulna az egyensúly!

Jelenleg pont jó az arány a keretben, 'sztárok - munkások - feltörekvő fiatalok' tekintetében.
Talán még egy Sánchez-t elbír a "család", de még egy Fabregas-t? Hmmm..?
Nem tudom...
Az csak egy mezszám ember, ez nem úgy szokott lenni hogy jön egy Fabregas és akkor majd azt mi udvariasságból átvágjuk neki. Ilyen soha nem is volt. Thiago a még megmaradt mezszámokból választhat/ott, és valszeg a 4est választotta, Fab ha jön akkor meg majd választ mást....nem kell bolhából elefántot csinálni...

Egyébként még a numberhez az van oda írva hogy to be decided, azaz még el kell dönteni...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.07.04. 16:51:28

mondjuk amikor láthattuk játszani akkor semmit, de semmit nem mutatott ez a gai, szóval nem is tudom miért volt ekkora a hype. messi stílus, messi kinézet, csak a másik oldalon, ezért tolták.

thiago meg ahogy daffy mondta nem csak egy ígéret. már most egy nagyon jó játékos. az ígéret része mostmár inkább az, hogy világklasszis lesz-e vagy nem tud kiteljesedni fabregas miatt.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.04. 16:43:34

Minden esetre azt a szintet nem fogja hozni, amit vártak vele kapcsolatban, pedig döbbenete nagy hype volt körülötte. Azért az sokat elárul, hogy Luis Enriquenek nem kellett a B csapatba sem.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.04. 16:22:25

A Manchester City utánpótlás csapatában játszik 2010 nyara óta. Még 20 éves. Szerintem nem kell elkiabálni, hogy nem lesz belőle semmi.

De ez nem ide tartozik asszem :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.04. 16:22:04

Ez a 3-4-3 úgy ökörség ahogy van. A rombusz alakzatba nem fér bele Alves, ezáltal nincs széljátékunk, és Messi sem fér el, mert itt centert kéne játszani. Arról nem is beszélve, hogy a 4kp-3 csatárhoz meg kevés játékosunk van. Nem fér el Busquets-Xavi-Iniesta-Alves mellé még Fabregas is. Amúgy baromság is lenne a világverő játékrendszerünket így megváltoztatni egy játékos kedvéért.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2011.07.04. 15:41:43

Balazs1415 írta:Gai Assulinnal mi a helyzet?Nagyon régen hallottam rólla!Ennyire eltűnt vagy már eligazolt?
Minimum 1, de szerintem legalább másfél éve ment el. Tavaly nyár óta (ha jól emlékszem) a Mancity futballistája.
Válasz küldése