Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.12. 17:25:15

Állítólag David Luiz közölte a Chelseavel, hogy el akar igazolni, 35 millió körül írnak.

Forrás : Mundo

Ja, és mint sokadik opció, újra szóba hozták Mathieu-t.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.08.12. 17:07:32

Muszáj lenne igazolni valakit. Luiz lenne a legjobb, de én Aggernek is örülnék.
Nem lehet végigvinni egy szezont egy Piqué-Masch-Bartra tengellyel. Puyolról tudjuk hogy többet sérült mint amennyit egészséges, szóval nem valami nagy életbiztosítás.Most pl Bagnackkal mit akarunk? Soha nem láttam még játszani,tényleg annyira jó hogy képes végigvinni egy 60 meccses szezont? Inkább akkor már Adrianot rakjuk be középre...
A másik. ABIDALT MIÉRT KELLETT ELENGEDNI? Ha itt lenne, nem idegeskednénk most ezeken. Simán tudná hozni a szintet középen....
Néha nem értem a vezetőséget :roll:
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.12. 16:54:13

Itt azt is látni kell, hogy, ha megvesszük bármelyik kiszemeltet, akkor annak a csapatnak is gondoskodnia kell pótlásról. Ezért nem kéne hó végéig várni, ha igazán szeretnénk valamit. Mert nem hiszem, hogy pl a Pool vagy a Chelsea két nap alatt talál valakit utódnak.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.12. 16:48:56

Nekem sajnos az az érzésem, hogy hozunk egy B-kategóriás védőt, hogy tényleg meglegyen a középső védő igazolás, aki tölteléknek jó lesz, de előrébb csak létszámban leszünk vele. Agger nehéz lenne. A Pool nem hiszem hogy eladná, még egy viszonylag jó ajánlat esetén sem, ő pedig biztosan nem fogja kiverni a balhét, hogy márpedig engedjék el. Verthongen szintén jó megoldás lenne, de ehhez az üzlethez legalább egy hónappal korábban kellett volna nekikezdeni Levy-t ismerve.
Luiz esete pedig rohadt nagy kérdőjel. Mennek a hírek jobbra-balra, de abszolut nem lehet tudni, hogyan is áll az ügy.

Szerintem hozunk Mathieu-szintű védőt, hogy Rosell ne csináljon se..et a szájából és kalap-kabát.
Forca Barca!!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.08.12. 15:58:46

Ez a középső védő téma kezd ciki lenni... Nincs játékos, aki a Barçához jönne, illetve aki jönne, azt a klubja nem engedi. A végén tényleg hoppon maradunk és marad a Bartra-Bagnack páros helyettesítésre. Nem szívesen vágnék úgy egy szezonnak, hogy Piqué és Mascherano mögött az állandóan lesérülő Puyol és két fiatal van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.12. 14:52:38

Luiz nehéz ügy továbbra is...Ha a játékos nyíltan nem jelzi menni akar esélytelen...Amúgy vhol jogos,hogy 35nél többet nem akarunk fizetni érte...50et kérnek,az irreális...Ha azt mondanák 40,szal kicsivel többet kérnek,na üsse kő fizessük ki,de 50et nem érdemes adni érte,azért van más is a világon...
Közben olvasom hogy Luiz nem akart am beszélni a sajtónak a Barcáról...Hát nem tudom,ha nem áll ki és nyilatkozik akkor ez halott dolog...

Viszont nem kell rovázni,Agger elhozható...Okés visszautasították az álíltólagos 20millát,de a játékos ügynök azt nyilatkozta,hogy ahhoz hogy megváltozzon Agger helyzete a 2klubbnak kell megegyeznie előszőr...Ezt nem véletlen mondta,ha maradni akarna az ügynök nem ez mondja...Lényegében utalt rá hogy Agger menne ha megegyezik a 2 klubb...Ami jó jel,mert benne volt,hogy ő maga hűséges a poolhoz és maradni akar...Nyílván első ajánlatot visszautasították,nem is volt sok...18 milla körülre írják a piaci értékét...Kb ennyit kínáltunk...Viszont
könnyen lehet hogy olyan szerződése van,amiben nincs kivásárlási ár,most nézem,no akkor ha pool nem engedi vége...Azért kemény,ha ez igaz...Furcsa...De ennek ellenére állítólag 25millió fontért elengednék,ami kb 30 milla euróban,azt lazán kifizetjük...Ha akarjuk...

Amúgy tuti jönni fog vki,nem véletlen teszünk ajánlatokat védőkért,ha nem akarnánk már senkit akkor nem tennénk...Azért van sok védő a piacon,vkit fixen el tudunk hozni,no persze kérdés kit,a végén mennyire jó opciót válaszunk...És hogy válik be...További név még Verthongen...Na őt elfelejthetjük,kiindulva a Bale szagaból...A legjobb emberük Bale után,a büdös életben nem fogják odaadni...És megint felmerült állítólag Mathieu...Most hosszabbított,de álíltólag 20milla csak a kivásárlási ára,olyan szerződése van...Pl őt tuti el lehetne hozni...

De nem kell aggódni biztos vagyok benne hogy egy elég szép hosszú lista van a vezetőség kezében,rangsorolva,vkit tuti hozunk...Hogy hogy válik be az meg igazából az edzőn is fog múlni,aki jön képességekben nyílván meg fog felelni,innentől az edző dolga hogy integrálja a csapatba...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.12. 14:10:49

mess2009 írta:ha nem tudnak egy klasszis védőt hozni én ezt javasolnám alap felállásnak:
Alves-Pique-Adriano-Alba
Mascherano.Busquets(Song)
Xavi(Doa Santos) VAGY! Iniesta(Sergi Rob.)
Neymar(Tello) Messi(Fabre)Pedro(alexis)
a Busqets-Mascherano kettős ugyanis hatásosan támogathatná a védelmet de ha lehet( alkalmanként) a középpályát is.Iniesta egyértelműen a támadásokat építheti kiküszöbölve az egymásnak passzolgatást Xavival ami egyébként is csak lassítja mostanában a játékunkat.
Adriano középső védőnek? :lol:
Ahogy láttad az előszezon alatt is, csak 1 vkp-val fogunk játszani, Xavit vagy Iniestát pedig padra ültetni, hát, nem is tudom, elég hülyeség lenne.
Ja, és még valami, Neymar balszélső. :wink:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.12. 14:02:17

ha nem tudnak egy klasszis védőt hozni én ezt javasolnám alap felállásnak:
Alves-Pique-Adriano-Alba
Mascherano.Busquets(Song)
Xavi(Doa Santos) VAGY! Iniesta(Sergi Rob.)
Neymar(Tello) Messi(Fabre)Pedro(alexis)
a Busqets-Mascherano kettős ugyanis hatásosan támogathatná a védelmet de ha lehet( alkalmanként) a középpályát is.Iniesta egyértelműen a támadásokat építheti kiküszöbölve az egymásnak passzolgatást Xavival ami egyébként is csak lassítja mostanában a játékunkat.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.12. 13:32:52

Ezzel az Aggeres "cikkel" sem jutottunk közelebb semmennyivel. MAximum abban, hogy tényleg szeretnének még valakit igazolni és dolgoznak rajta. MAjd augusztus végén kiderül...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.12. 10:00:26

Deus írta:Szerintem már nem lesz komolyabb védő igazolás... :?
Egyre jobban szorít az idő és egyelőre senkihez sem vagyunk túl közel, de biztos vagyok benne, hogy valaki még érkezni fog a védelembe. Ha más nem, akkor minden előjel nélkül megint leigazolunk valakit viszonylag olcsón.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.12. 09:52:36

Szerintem már nem lesz komolyabb védő igazolás... :?
KépKép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.08.12. 09:22:56

JOseppe írta:http://www.hatharom.com/2013/08/11/atad ... ain-vedoje
Nem volna hülyeség a leigazolása, de szerintem most D.Luizra vagy Aggere van a legtöbb esély. :oops: Csak érkezen már valaki. :roll:
Kár hogy nem került képbe, pedig jó védő nagyon. Én örülnék neki.
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.11. 22:57:21

sz.bence írta:
Bestbarca írta:
Jah csak Ramos meccsenként csinál 10ilyet...Pepenek meg nézzük már meg akármelyik classicoját...Meccsenként 10éves eltiltást érdemelne...Mounak nem olyan ember kell aki minden 4. 5. meccsén csinál ilyet,hanem aki csak ilyet csinál...Az ő taktikája,az anti foci...Az ellenfelet lerúgjuk megtapossuk,majd gyors kontrákkal de főleg rögzített szituból rúgunk egyet-kettőt,azt készen vagyunk...Neki túl kifinomúlt David Luiz...Aki tud védő létére mást a felrúgáson,meg az ellenfél nyakánál fogva lerántásán,majd fejelésen kívül,az neki már sok...
Ja végül is Carvalho is ilyen volt nem? Azért vitte el minden csapatához kivéve az Interhez..
Carvalho az egyik személyes kedvence...Ő fedezte fel lényegében...Más eset...Alapvetően Mounak rugdosódós kemény védő kell...Luiz nem az...Plusz neki vasfegyelem kell Luiz meg néha nem éppen fegyelmezett...Innetől ha marad ha nem, kötve hiszem hogy sok szerephez jutna Mounál...Max kényszerből...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
sz.bence
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.08.09. 13:08:22

2013.08.11. 22:46:51

Bestbarca írta:
Jah csak Ramos meccsenként csinál 10ilyet...Pepenek meg nézzük már meg akármelyik classicoját...Meccsenként 10éves eltiltást érdemelne...Mounak nem olyan ember kell aki minden 4. 5. meccsén csinál ilyet,hanem aki csak ilyet csinál...Az ő taktikája,az anti foci...Az ellenfelet lerúgjuk megtapossuk,majd gyors kontrákkal de főleg rögzített szituból rúgunk egyet-kettőt,azt készen vagyunk...Neki túl kifinomúlt David Luiz...Aki tud védő létére mást a felrúgáson,meg az ellenfél nyakánál fogva lerántásán,majd fejelésen kívül,az neki már sok...
Ja végül is Carvalho is ilyen volt nem? Azért vitte el minden csapatához kivéve az Interhez..
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.08.11. 16:06:35

http://www.hatharom.com/2013/08/11/atad ... ain-vedoje
Nem volna hülyeség a leigazolása, de szerintem most D.Luizra vagy Aggere van a legtöbb esély. :oops: Csak érkezen már valaki. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.08.11. 15:36:28

Initom írta:
jangamen írta:reflinkes spamelésért ánuszsimi az ajándék (fordítom magyarra: takarodj.)
szerintem ezt el dönteni nem a te tiszted :) főleg nem ilyen hangnemben.
Az összes hozzászólása ugyanezt tartalmazza, szóval a spamelés tény! A hangnem meg jogos a fenébe is.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.08.11. 15:34:11

sz.bence írta:
Bestbarca írta: Amúgy Luiz sztem tényleg el akar jönni onnan...Ő nem Mou profilú védő...Nem dúrva,szabálytalan hentes...Mounak az kell aki eltöri a lábát Messinek,vagy legalábbis megpróbálja ha megkéri(Pepe)...Luiz is érzi hogy nem nagyon fog ő beleférni Mou elképzeléseibe,
Nem-e? Láttad te már játszani Luiz-t?
Itt van néhány példa...
http://www.youtube.com/watch?v=B8Q-y5zIy1o
http://www.youtube.com/watch?v=Zm2RxV67HlI
Gyakorlatilag minden 4.5. meccsén vannak ilyenek...
Jah csak Ramos meccsenként csinál 10ilyet...Pepenek meg nézzük már meg akármelyik classicoját...Meccsenként 10éves eltiltást érdemelne...Mounak nem olyan ember kell aki minden 4. 5. meccsén csinál ilyet,hanem aki csak ilyet csinál...Az ő taktikája,az anti foci...Az ellenfelet lerúgjuk megtapossuk,majd gyors kontrákkal de főleg rögzített szituból rúgunk egyet-kettőt,azt készen vagyunk...Neki túl kifinomúlt David Luiz...Aki tud védő létére mást a felrúgáson,meg az ellenfél nyakánál fogva lerántásán,majd fejelésen kívül,az neki már sok...

Jah megjegyzem hogy ezek közel nem arra irányultak hogy sérülést okozzanak,hanem elkésett belépő,túlzott akarás eredménye...Azért Liuz nem az a játékos akinek ha Mou megmondja hogy tök mind1 mi lesz a meccs eredménye,sérüljön le Messi(most pl. Van Persie) akkor már jók vagyunk a bajnokságban...

Amúgy meg nincs azzal baj ha néha odapakol egy védő,ez is a játék egy taktikai eleme,nekünk is nagyon sokszor ezt kéne tenni,de nem mi inkább végignézzük ahogy lekontráznak minket...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.08.11. 15:38:12-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.08.11. 15:09:40

jangamen írta:reflinkes spamelésért ánuszsimi az ajándék (fordítom magyarra: takarodj.)
szerintem ezt el dönteni nem a te tiszted :) főleg nem ilyen hangnemben.
Abi & Tito
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2013.08.11. 14:25:48

Szerintem a védő problémára Sakho jó megoldás lenne,és ahogy olvasom el akar jönni Párizsból. Csak az árát nem tudom,de nem lehet olyan sok.
"Absque pugna non est victoria"
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2013.08.11. 13:22:56

reflinkes spamelésért ánuszsimi az ajándék (fordítom magyarra: takarodj.)
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.08.10. 16:36:45

sz.bence írta:
Bestbarca írta: Amúgy Luiz sztem tényleg el akar jönni onnan...Ő nem Mou profilú védő...Nem dúrva,szabálytalan hentes...Mounak az kell aki eltöri a lábát Messinek,vagy legalábbis megpróbálja ha megkéri(Pepe)...Luiz is érzi hogy nem nagyon fog ő beleférni Mou elképzeléseibe,
Nem-e? Láttad te már játszani Luiz-t?
Itt van néhány példa...
http://www.youtube.com/watch?v=B8Q-y5zIy1o
http://www.youtube.com/watch?v=Zm2RxV67HlI
Gyakorlatilag minden 4.5. meccsén vannak ilyenek...
Szörnyű...
Az elsőn talán nem is az ő hibája volt az ütközés, mert a labdát rúgta volna, csak jött egy láb.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.08.10. 15:36:55

Bár eddig is így volt meg bennem Luiz, hogy el tud gurulni a gyógyszere elég sűrűn, de ez a két videó ismét tudatta velem, hogy nem szeretném ha idejönne.
Van elég támadási felület felénk és ha itt is meglennének a kis kirohanásai, még jobban kapnánk sz..dobálózást.(hozzáteszem jogosan)Ne értsetek félre, nem ez a fő ok.Amellett, hogy rendkívül ügyes lábbal, de soha nem volt benne a játékunkba, hogy 40méteres passzokal épít támadást az egyik belsővédőnk épp, az ellenkezője...Sokat kihagy fejben és sztem túlságosan kemény.Sztem ő Puyol mellett lenne igazán jó, Piquevel együtt túl szertelenek lennének.A 40 milliós hírekről nem beszélve.
Bár a Konf. kupán Ő volt a jobb nem Silva.Szóval kitudja, cáfoljon rám ha jön, csak örülnék neki.

Aggernek pl. sokkal jobban örülnék.
Forca Barca
sz.bence
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.08.09. 13:08:22

2013.08.10. 15:18:39

Bestbarca írta: Amúgy Luiz sztem tényleg el akar jönni onnan...Ő nem Mou profilú védő...Nem dúrva,szabálytalan hentes...Mounak az kell aki eltöri a lábát Messinek,vagy legalábbis megpróbálja ha megkéri(Pepe)...Luiz is érzi hogy nem nagyon fog ő beleférni Mou elképzeléseibe,
Nem-e? Láttad te már játszani Luiz-t?
Itt van néhány példa...
http://www.youtube.com/watch?v=B8Q-y5zIy1o
http://www.youtube.com/watch?v=Zm2RxV67HlI
Gyakorlatilag minden 4.5. meccsén vannak ilyenek...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.10. 14:59:15

barca99 írta: Igen, mert itt egyébként mindenki tudja hogy kell egy klubot vezetni. Egy érettségi mindenesetre elég lehet hozzá, a fórumból kiindulva. :lol:
Most ezt úgy mondod, mintha Zubinak, Cruyff-nak meg a többi hozzáértőnek kvantumfizikából lenne doktorija :D
Bár ha belegondolok, hogy Rossell az MBA diplomájával a legnagyobb gazdasági balfarok az egész társaságból, még lehet, hogy nem is baj, ha csak egy érettségije van az embernek.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.10. 14:42:44

barca99 írta:Igen, mert itt egyébként mindenki tudja hogy kell egy klubot vezetni. Egy érettségi mindenesetre elég lehet hozzá, a fórumból kiindulva. :lol: sjd egyébként jól írta, ilyenkor járna neki a pénz. Óvatosan a szakértelemmel.
Akkor Henry és Marquez, hogy lépett le ingyen? Csak a 2-jük fizetéséből kiindulva legalább 10 misit kellett volna perkálnunk... Kicsit soknak érzem ahhoz képest, hogy nekünk kellett volna elvileg pénzt kapnunk érte (már ha pénzért értékesítjük őket).

Szerk: Továbbolvastam, már értem. Valdes már az előző szezonban kijelentette, hogy menni akar. Ha meglenne a klubnak a lehetősége (megvan, csak nem akar élni vele), akkor nem hinném, hogy maradna még1 szezont...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése