Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.03.11. 12:34:28

Rivaldo11 írta:Bár jön Ter Stegen, meg ugye egy védő(...) a legfontosabb mégis az lenne, hogy "vérszemet", meg győzniakarást igazoljunk...ez az, ami igazán hiányzik.
Ez igaz. De most ezt kiben látnád?
Rijkaard után sem jött olyan nagy igazolás , Pepet leszámítva, egy Alves volt aki annak mondható volt. A keret magja akkor is ez volt, és most is nagyjából hasonló.

Akkor annyival volt könnyebb helyzet szerintem, hogy olyan játékosok voltak Rijkaard utolsó évében a keretben, akik győzni jöttek Barcelonába, de még nem győztek. (Henry,Yaya), és akkor még azért Messi sem az a Messi volt, aki most. Ráadásul a Xavi-Iniesta duó, és a spanyol vonal is akkor indult el felfelé az EB-n.
Ezzel szemben most szerintem sokkal nehezebb a helyzet. Az Alves-Piqué-Busi-Ini-Xavi-Messi-Pedro vonal tényleg mindent megnyert, és ha megnézzük, az idei és még jövő évi csapatban is ők alkotják majd az alapot, talán Xavi-Fabre csere lesz. Ilyen keretek között igazolhatunk bárkit, Hummels-Vidal-Ter Stegen, az edzőnek sokkal nehezebb dolga van, mert a csapat nagy része egyszerűen jól van lakva. Állítom, ha most jönne Pep, közel sem lenne annyira sikeres, de ez már más téma.
Nem mondom, hogy lehetetlen feladat, de sokkal többet kéne foglalkozni az egyéni szellemi dolgokkal, szerintem.(bár nem tudom, hogy mennyire foglalkoznak ezzel, lehet hogy kva sokat)

UI: én most a legnagyobb lehetőséget tényleg abban látom, hogy a fiatalaokat felküldeni, akik harapnak. Rafinha mindenképp, Bartranak is sokkal több lehetőséget adnék ezekután. Előre meg nem tudom... Halilovicra nagyon kiváncsi lennék, de az még minimum 2év, mire ő első csapatba kerülhet. És Puyolt nem engedném el amerikába focizgatni. Rögtön odaültetném az edzői stábba...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.11. 11:06:44

ezért kellett volna anno megvenni markinnyoszt, a psg-ben alig játszik. de hát biztos neki is éhezik a családja... :? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.11. 10:52:40

Majd elhiszem ezeket,ha aláírta a szerződését. Nem hogy Hummels jövetelében,de konkretan védő érkezésében is kételkedek,az elmúlt évek tapasztalatai miatt.


Mangala olyan 40 minimum lesz,de inkább 50,meg is tudom érteni. A porto meg jól csinálja,mert így is megveszik a játékosaikat,hogy duplaáron árulják őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.03.11. 10:45:32

Akkor Mangala mibe fog fájni annak aki megveszi :D? Dortmundból amùgy nehéz lesz igazolni, mert nem fogják hagyni, hogy szétkapkodják még azt a kicsit is ami maradt belőlük... Majd a nyár megválaszolja, hogy milyen mozgások lesznek felétek. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.11. 10:24:46

Charlie írta:"Mundo Deportivo: Hummels has informed teammates of his desire to join Barcelona"
C.
ó hát az nekem is vágyam :lol: informáltam is róla a szomszédokat :D

amugy szerencse h védőt kell venni, ott még nem szabadultak el az árak. kivéve a portót :lol: ott mindig 2x annyit kérnek mint amennyit valójában ér :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.03.11. 08:44:45

"Mundo Deportivo: Hummels has informed teammates of his desire to join Barcelona"
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 22:23:04

A Thiago-téma már lerágott csont. Nem volt olyan egyszerű az az ügy, hogy csak úgy gondoltuk és eladtuk. Senki nem véli úgy, hogy majd Roberto lesz itt Xavi utódja, de amíg Rafinha kölcsönben van Denis és Halilovic (vele amúgy se nagyon kell még számolni vagy két évig a nagyoknál) a B-ben, nem nagyon van 4. ember oda a kp-ra szóval egyelőre szükség van rá. A horvát srácra amúgy nagyon kíváncsi leszek. Pont akkor jöhet majd képbe, amikor Xavi már valszeg visszavonul vagy elmegy levezetni és Ini is már 30 fölött lesz.

Alvesre lehet mondani, hogy nem tud beadni, nem ér vissza, de a pozitívumokat olyan szépen elhallgatja a legtöbb fórumozó. Pedig van belőle nem kevés.
Meg lehet kövezni, de én van der Wiel-t tudtam volna leginkább elképzelni oda, szerintem illett volna a játékba. Mondjuk sosem tudjuk már meg. A PSG gondoskodott róla.
Cuadradonak én két meccsét láttam idén. Egyik haverom nagy Fiorentina drukker, de ő sincs annyira elájulva tőle. A védekezésünk nem lenne vele stabilabb és amennyit láttam a kombinatív játékban Alves és ő ég és föld.
Forca Barca!!!!
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.03.10. 21:51:50

visca el barca írta:ennyi pénzből nem tudsz a mai árak mellett 5 minőségi játékost venni.
Minőségi játékos ott kezdődik, hogy 40-50 milla... Mi is megyünk Pogbáért úgy néz ki, de már 60 ról irnak, mert hát a PSG is megy érte. #-o Egyszerűen nem lehet klasszis játékost venni már normális áron. Maximum úgy, hogy van egy elfogadható 30-40 millás kivásárlási ára azt csókolom. Amúgy meggyőződésem, hogy a barca élete hibája volt eladni Thiagót. Az a játékos lett volna az igazi Xavi klónotok nem ez a Ronerto gyerek... Nálunk is irnak 2-3 lehetséges érkezőt amúgy...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.10. 19:55:34

Bár jön Ter Stegen, meg ugye egy védő(...) a legfontosabb mégis az lenne, hogy "vérszemet", meg győzniakarást igazoljunk...ez az, ami igazán hiányzik.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.03.10. 19:42:58

hank1ee írta: De Cuadrado valóban jobb választás lenne, csak bírjuk kifizetni! :)
Őt amúgy látta is már valaki játszani több meccsen keresztül? Én bevallom, sose láttam, úgy rémlik hogy valaki mondta, hogy sokszor jobb szélsőt játszik nem is védőt, meg láttam róla egy youtube videót a cikk alatt amikor szó volt róla. Az alapján viszont engem nagyon nem győzött meg, abba a kemény 5 percbe minden második megmozdulása egy csel volt ami után jól megtolta, aztán vagy eladta, vagy mellélőtte. De na, nem úgy tűnt mint aki képes lenne Alvest pótolni. Mert amúgy lehet szidni a beadásai miatt, de a passzjátéka az elsőrangú. Sokszor olyan kényszerítőket, háromszögeléseket nyom le a többiekkel mintha itt nevelkedett volna, Montoyának se megy ennyire ez a játék mint neki. És lehet, hogy Cuadrado többször visszaér, de ha a támadásépítésben meg nulla lesz szinte, akkor ő sem jó választás. Erre gondoltam amúgy még egy másik hsz-emben amikor írtam, hogy attól még hogy motiváltabb játékos jön, nem biztos hogy az előrelépés lesz a csapat szempontjából, mert futkoshat mint a veszett egér egész meccsen, ha nem képes a Barca játékát játszani. Alexissel is ez a baja sok mindenkinek, hogy nagyon nem passzol a gépezetbe. Az 5 perc youtube videó alapján amit meg róla láttam - ne savazzatok ezért kérlek :lol: - nem úgy tűnt, hogy azok a csávó erősségei, amiket aztán itt kamatoztatni is tudna majd. De aki látta már játszani az leírhatná mit tud, kíváncsi vagyok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.03.10. 22:55:32-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.10. 19:39:56

mvik írta:kb. 100 millió lenne új játékosokra. ebből kéne két középhátvéd (pl. Hummels, Vertonghen, Mangala, Inigo Martinez négyesből 2-t), ha Song és esetleg Masche is elmegy én elhoznám Luiz Gustavot mert tavaly elég jól nyomta a Bayernbe és őt a védelemben is simán be lehet vetni (nem úgy mint Songot), jobb hátvédnek én a legjobban Azpilicuetanak örülnék csak attól félek őt nem engedné el a Chelsea, meg hoznék egy vérbeli magas középcsatárt hogy legyen egy kis taktikai variációra is lehetőség, legjobban Müllernek örülnék de sokallom érte a 45-50 milliót, esetleg meg lehetne próbálni Mandzukicot bár ő nem nagy technikai zseni, de Lewandowski érkezésével könnyeben ellehetne hozni.
ennyi pénzből nem tudsz a mai árak mellett 5 minőségi játékost venni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 19:30:47

mvik írta:mehetnének a töltelék emberek is név szerint Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello (őt azért visszavásárlási opcióval hátha még lesz belőle vmi). ezekből a játékosokból (piaci értéket nézve) kb. 55-60 milliót lehet keresni (ezt úgy számoltam h Masche/Song kettős közül csak az egyik megy el) plusz akkor még az a kb. 40 millió ami évente van igazolásokra, tehát kb. 100 millió lenne új játékosokra.
Piaci értéket nézve...Egyébként teljességgel kizárt, hogy az általad említett összeget megkapjuk ezekért a játékosokért. A Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello négyes eladását előszeretettel kalkulálja be mindenki a nyárra. Logikus lenne, de kérdés, hogy mindegyikük távozni fog-e. A másik, hogy Dos Santos eddig semmi érdemlegeset nem mutatott, plusz idén még hosszúra nyúló sérüléssel is bajlódik. Nagyon maximum 3 milliót kaphatunk érte. Afellay és Cuenca szintén zenész ilyen szempontból. Igaz ők már villantottak valamit korábban, de sajnos egyikük sem tudott megragadni és szintén mindketten súlyos sérüléssel bajlódtak.
Tello idén alig játszik, amikor pedig igen, akkor is értékelhetetlen produktummal áll elő. Tavaly legalább összeszorgoskodott 7 gólt, ha jól emlékszem és voltak viszonylag jó meccsei. De így elég necces, hogy jó áron adjuk el. Ezért a négy játékosért reálisan nézve kaphatunk 15-20 milliót, de az utóbbi évek tudatában inkább 15 vagy az alatti összeg lehet.

A Mascherano-Song duóból is sanszos lehet az egyik távozása. Songért annyit biztosan nem kapnánk, mint amennyiért vettük. Az okokat aligha kell megmagyarázni. Mascheranoért még kaphatunk egy nagyobb összeget, de őt szerintem nem érdemes eladni idén.(kivéve, ha befut egy arab ajánlat 30 millió euróval, de kötve hiszem... :) ) Piqué-Bartra-Mascherano hármas mellé kell még minimum 1 ember, de legideálisabb 2 ember lenne. Mascheranoban szerintem még lehet jó idény, arról nem is beszélve, hogy 1 vagy két védőt is nehéz lesz találni, nemhogy 3-at, ha az argentin távozna.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.03.10. 19:10:31

üdv. én szerintem a nyáron kéne egy nagytakarítást csinálni a keretben és olyan játékosokat hozni akik éhesek a sikerre mert jelenleg nagyon el vannak szállva maguktól itt néhányan és nem nagyon erőltetik meg magukat (gondolok itt Messire, Piquére, Alvesre meg még egynéhány emberkére). Nálam mehetne Alves (mert siralmas h mennyire nem tud beadni mostanában, lényegében semmit nem ér azzal hogy felszaladgál mert állandóan olyan helyre adja azt a hülye labdát ahol a környéken sincs társ és ezzel az idegeimre megy), mehetne Mascherano/Song kettős közül valamelyik (vagy akár mindkettő ha tudjuk pótolni), de ha Masche mégis marad akkor könyörgöm rakjuk vissza szűrőnek mert a védelemben nagy rakás sz@r, mehetnének a töltelék emberek is név szerint Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello (őt azért visszavásárlási opcióval hátha még lesz belőle vmi). ezekből a játékosokból (piaci értéket nézve) kb. 55-60 milliót lehet keresni (ezt úgy számoltam h Masche/Song kettős közül csak az egyik megy el) plusz akkor még az a kb. 40 millió ami évente van igazolásokra, tehát kb. 100 millió lenne új játékosokra. ebből kéne két középhátvéd (pl. Hummels, Vertonghen, Mangala, Inigo Martinez négyesből 2-t), ha Song és esetleg Masche is elmegy én elhoznám Luiz Gustavot mert tavaly elég jól nyomta a Bayernbe és őt a védelemben is simán be lehet vetni (nem úgy mint Songot), jobb hátvédnek én a legjobban Azpilicuetanak örülnék csak attól félek őt nem engedné el a Chelsea, meg hoznék egy vérbeli magas középcsatárt hogy legyen egy kis taktikai variációra is lehetőség, legjobban Müllernek örülnék de sokallom érte a 45-50 milliót, esetleg meg lehetne próbálni Mandzukicot bár ő nem nagy technikai zseni, de Lewandowski érkezésével könnyeben ellehetne hozni.
mvik
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.10. 18:59:01

Gareth Tello írta: Egyébként, ha más szóba került Alves, illetve a jobbhátvéd posztjának a kérdése, van itt valaki rajtam kívül, aki idén látott már pár Everton-meccset? :) Csak mert ez a Coleman gyerek egész ügyesnek tűnt.
Én láttam játszani mostanában. Szerintem nagyon jó, fizikai ereje van olyan, mint Alvesnek, védekezésben pedig többet képes hozni, jól szerel. Összjátékokat érzi, még kapura is veszélyes. Ráadásul jobban ad be, mint Dani. Kérdés, mennyiért engedné el az Everton. Ha 5-6 milláért elengednék, azonnal hoznám.

De Cuadrado valóban jobb választás lenne, csak bírjuk kifizetni! :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.03.10. 18:51:53

Gareth Tello írta:Egyébként, ha más szóba került Alves, illetve a jobbhátvéd posztjának a kérdése, van itt valaki rajtam kívül, aki idén látott már pár Everton-meccset? :) Csak mert ez a Coleman gyerek egész ügyesnek tűnt.

Hát, védekezésben nem ügyetlen, de támadásban hiába lép fel szerintem nem tud a mérleg nyelve lenni, elég bizonytalan (hiába a 6 gólpont idén). Már 25 éves, a legjobb korban van, szerintem nem ő a megfelelő ember a jobb oldalra. Cuadrado pedig épp ellenkezőleg, ő épp támadásban jeleskedik, viszont rá nagyon igaz, hogy több tüdeje van :D. Nem is tudom ki lenne a legalkalmasabb a jobb oldalra... nincs olyan játékos, akit el tudnék képzelni. (Oké, van 1 jelöltem, de ő tuti, hogy mozdíthatatlan, és nem szeretnék nevekkel dobálózni ..khm, dortmundi, khm..)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.10. 18:41:39

Ter Stegen érkezése már tényleg szinte biztos, a Gladbach bejelentette, hogy leigazolták Yann Sommer kapust a Baseltől, így a következő szezonban már ő fogja védeni a Borussia kapuját. A Gladbach sportigazgatója Ter Stegenről is ejtett pár szót: "After Marc-André ter Stegen told us he definitely wanted to leave the club at the end of the season, we agreed terms over a transfer with his new club. He'll be moving abroad, that much is certain."

Egyébként, ha más szóba került Alves, illetve a jobbhátvéd posztjának a kérdése, van itt valaki rajtam kívül, aki idén látott már pár Everton-meccset? :) Csak mert ez a Coleman gyerek egész ügyesnek tűnt.

szerk.: Ja, és még valami.

Back and Forth: Life after Puyol - Who should Carles Puyol’s replacement be?
http://www.totalbarca.com/2014/poll/bac ... ore-153902" target="_blank
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.10. 17:52:27

MikeTyson írta:Az a fő probléma jelenleg felétek szerintem, hogy a vezetőség tényleg elhitte, hogy a barca képes lesz az utánpótlásból élni, és címeket nyerni. Hagyták kiöregedni Puyolt és nem hoztak időben mögé egy védőt. Most hirtelen elmegy 2 játékos tök ingyen és ezek pótlása súlyos pénz. Ezt már nem lehet utánpótlásból úgy pótolni, hogy a csapat eredményes is legyen. Egyszer ez sikerült. Ez is óriási dolog, és ezt el kell ismerni, de ilyen minden 20 évben van jó esetben... Jelenleg a barcának kéne minimum 2 kvédő, 2 középpályás és egy kapus, de ezt ott tolták el, hogy az elmúlt 1-2 évben ezt nem kezdték el apródonként pótolni. Most majd tippem szerint jön a kapkodás, és vagy hirtelen jön pár tucat, vagy jön 2 nagyobb név és csókolom aztán jövőre megint valakik. Kétlem, hogy most lenne 100 misi játékosokra úgy, hogy közben meg megy a stadion projekt + Messi fizuját megint újítani akarja a vezetőségetek, aminek nem tudom mi az értelme, és ez nem kis összeg... A baj igazából nem kicsi, de ilyen minden csapatnál van. Mint madridista tudnék mesélni...
A kapus megvan, a középső védőt tekintve egyetértek, habár véleményem szerint egy is elég lenne, ha az egy olyan klasszis, aki higgadt és olyan mentalitású, hogy képes összefogni egy védelmet. Van is ilyen a piacon, csak meg kell fizetni. Ezért nem örülnének David Luisnak. Piquével ketten időzített bombák lennének. Egyik kutya másik eb. Képességeiket tekintve kiválóak, de fejben olyan gyengék, hogy ha nincs megfelelő párjuk kabaré szint. Nem véletlenül hoz klasszis szintet Luis Silva mellett. Én egy Inigo Martinez-Verthongen duóért a fél lábam odaaadnám, Masch távozásával. Őérte úgyis tejelne a Napoli.
A széleken megvagyunk, Alvesnél jobb játékost oda egyszerűen lehetetlen venni. Aki megüti azt a szintet azt lehetetlen megszerezni, és nem feltétlenül pénz kérdése. Az ilyen Cuadradokat hagyjuk, még többet szaladgál fel mint Alves.

A középpálya egyelőre rendben van. Xavi kezd kiöregedni, már nem tud klasszis szintet hozni ellenben Cesc tökéletes. Iniesta, Fabregas, Xavi mellé miért kéne hozni valakit. Vagyis milyen típusú embert kellene. Ha egy klasszis, akkor nem nagyon kapna elég lehetőséget. A kezdőbe egyszerűen nem tudunk, aki jobb lenne a Cesc-Ini duónál, és akkor még Xavival is meg kell küzdenie. Egy Gündogan például kb. így járna, feltéve, ha Xavi tényleg kijjebb szorul a köv szezonban. Ha egy fiatal, tehetséges játékost igazolnánk, aki padra megy, arra tökéletes Rafinha. Legalábbis amit eddig mutat, szerintem könnyedén beérheti a bátyust. A kp.-ra jövőre sem kell majd áldozni valószínűleg. Itt Song lehet még kérdőjel. Ha megy akkor kérdés, hogy hozunk-e a helyére valakit vagy marad Mascherano beugrónak.
A támadósort hiába variáljuk, hiába igazolunk nem leszünk vele előrébb. Neymar-Messi-Alexis trió kiegészülve Pedroval és Telloval/Deulofeuval (nála a tavasz döntő lesz) elég kell hogy legyen, nem ott van gond. Persze lehet álmodozni Agueroról, akivel nyilván erősebb lenne, de a lehetetlen kategória.
Itt esetleg az dönthet, hogy Tata akar-e valami olyan játékost akivel a taktikai repertoárt bővítené. Esetleg egy olcsóbb, pályája zenitjén túl lévő centert vagy hasonlót.

Mindent összevetve, ha a védelmet sikerül megfelelően összerakni, sokkal előrébb leszünk, illetve a már meglévő "anyagot" megfelelően kell variálni. Értem ezalatt, hogy Cesc-nek átvenni Xavi helyét, Rafinhanak elég lehetőséget adni, hogy kirajzolódjon vajon elég lehet-e vagy igazolni kell majd a helyére. Illetve Tata az elképzeléseit tovább kell, hogy vigye. Mert jó irányba indult, születtek olyan elemek, amik se Pep-nél, se Titonál nem tűntek fel. Mint a kontrákra való nagyobb súly helyezése, a tiki-taka visszább szorítása, terület átadása, újra erős letámadás (bár ez mostanában hiánycikk lett) stb.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.10. 15:59:15

MikeTyson írta:Az a fő probléma jelenleg felétek szerintem, hogy a vezetőség tényleg elhitte, hogy a barca képes lesz az utánpótlásból élni, és címeket nyerni. Hagyták kiöregedni Puyolt és nem hoztak időben mögé egy védőt. Most hirtelen elmegy 2 játékos tök ingyen és ezek pótlása súlyos pénz. Ezt már nem lehet utánpótlásból úgy pótolni, hogy a csapat eredményes is legyen. Egyszer ez sikerült. Ez is óriási dolog, és ezt el kell ismerni, de ilyen minden 20 évben van jó esetben... Jelenleg a barcának kéne minimum 2 kvédő, 2 középpályás és egy kapus, de ezt ott tolták el, hogy az elmúlt 1-2 évben ezt nem kezdték el apródonként pótolni. Most majd tippem szerint jön a kapkodás, és vagy hirtelen jön pár tucat, vagy jön 2 nagyobb név és csókolom aztán jövőre megint valakik. Kétlem, hogy most lenne 100 misi játékosokra úgy, hogy közben meg megy a stadion projekt + Messi fizuját megint újítani akarja a vezetőségetek, aminek nem tudom mi az értelme, és ez nem kis összeg... A baj igazából nem kicsi, de ilyen minden csapatnál van. Mint madridista tudnék mesélni...
Sok mindenben egyetértek, egy-két dologban nem. A legfőbb problémának azt tartom, amit te is mondasz, hogy ezt a csapatot folyamatosan építeni kellett volna. A védelmünk 3 éve egy vicc, a középpályánk folyamatosan gyengül, a csatársorunk az idei évet leszámítva csak Messiről szólt... Ezt nem lehet egyik pillanatról a másikra pótolni. Azzal is teljesen egyet értek, hogy az utánpótlásból nem lehet mindent megoldani. Az utolsó normális játékosunk az a Thiago volt, aki 3 év után távozott, mert ő is csak a 4. számú középpályás posztig vitte... Montoya, Sergi Roberto, JDS, Tello, Bartra, nem megoldások. Emellett az is probléma, hogy a kiöregedő sztárok nincsenek helyettesítve. Xavi még eddig nem volt aktuális, de Puyolt már rég megoldhattuk volna.

Én viszont nem vagyok annyira "optimista", mint Te. Én nem várok 2 sztárigazolást, sőt már a 2 normális igazolást is eredményként könyvelném el. A keretnek a harmada-negyede cserére szorulna (ez nálam min. 6-7 fő), ebből meg úgy sem lesz semmi. Már előre is rettegek, hogy ismét hozunk egy Song-féle játékost hátra és középre. #-o Azzal meg nem értek egyet, hogy nem lenne pénz. Biztos vagyok benne, hogy lenne pénz, csak a mi vezetőségünk erre nem fog áldozni. A tavalyi évig minden szezonban -30-40 milliókkal zártunk, ami egyáltalán nem rossz. Sőt Laporta idejében ennél jóval nagyobb költekezések is voltak jóval alacsonyabb árak mellett. Azóta meg tudjuk, hogy a klub bevétele radikálisan megemelkedett. Szóval itt van pénz, de inkább új Palaut, meg parkolót húznak fel, minthogy egy normális csapatot hoznának össze... Ennek az alapja a La Masia rendszerétől eltérő harcos mentalitású edző lenne, aki nem köntörfalaz, hanem változtat a rendszeren, de még inkább a játékosok hozzáállásán...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.03.10. 15:21:17

Az a fő probléma jelenleg felétek szerintem, hogy a vezetőség tényleg elhitte, hogy a barca képes lesz az utánpótlásból élni, és címeket nyerni. Hagyták kiöregedni Puyolt és nem hoztak időben mögé egy védőt. Most hirtelen elmegy 2 játékos tök ingyen és ezek pótlása súlyos pénz. Ezt már nem lehet utánpótlásból úgy pótolni, hogy a csapat eredményes is legyen. Egyszer ez sikerült. Ez is óriási dolog, és ezt el kell ismerni, de ilyen minden 20 évben van jó esetben... Jelenleg a barcának kéne minimum 2 kvédő, 2 középpályás és egy kapus, de ezt ott tolták el, hogy az elmúlt 1-2 évben ezt nem kezdték el apródonként pótolni. Most majd tippem szerint jön a kapkodás, és vagy hirtelen jön pár tucat, vagy jön 2 nagyobb név és csókolom aztán jövőre megint valakik. Kétlem, hogy most lenne 100 misi játékosokra úgy, hogy közben meg megy a stadion projekt + Messi fizuját megint újítani akarja a vezetőségetek, aminek nem tudom mi az értelme, és ez nem kis összeg... A baj igazából nem kicsi, de ilyen minden csapatnál van. Mint madridista tudnék mesélni...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.08. 19:29:11

A mai meccs tanulságai: Alexis, Pedro, Xavi, Fabregas, Neymar, Piqué, Mascherano, Tello, Alves, Song, Iniesta, Messi out, az értük kapott pénzből Bartomeu megveheti magának Alaszkát, Szaúd-Arábiát és az Északi-tenger földgázmezőit, a klubot pedig bezárhatja.
Barcaman1993 írta:Tökéletes védőt nem tudunk találni. Nincs olyan ember, aki egyszerre magas, gyors, technikailag elég képzett, jól fejel, jól helyezkedik stb...
De van. :wink:

Ma is jól játszik. :) (Vagy nem annyira.)

Természetesen nem Vertonghenre gondolok, hanem Terryre.
kadarzsolt85 írta:csak annak szol aki velem egyet ert aki nem az ne is irjon Cso!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.03.08. 14:06:38

Kovbal88 írta:
visca el barca írta: nem igaz, idén aránylag sokat játszott, volt mikor zsinorban kezdő volt egy csomoszor. nulla alibi játékos, egy értelmes megmozdulása nem volt, csak oldalra meg hátra passzolgatott folyamatosan.
Nem hiszem, hogy miatta lenne gyenge a csapat, tud ő még fejlődni, annyira nem láttam rossznak.
Visca el barcával értek egyet, még Song is sokkal kreatívabban játszik nálunk mint Roberto. Pedig neki tényleg az a feladata csak, hogy dobja oldalra a labdát a legközelebbi irányítónknak, de ő ennek ellenére néha ad egy-egy szép mélységi passzt is. Sergi fiú meg irányító létére felnéz, és gyorsan odadobja a mellette állónak a labdát, hogy oldja meg a másik valahogy, a lényeg hogy ő nehogy eladja véletlenül is. Ami mind szép és jó, fő labdatartás, de azért van egy határ.. Jövőre "elcserélném" Rafinhával, ő jöjjön vissza, Roberto meg menjen a Celtába kölcsönbe - vagy akárhova máshova a Spanyol elsőosztályból. Mert nem tudom eldönteni, hogy be van tojva és ezért nem ad csak "érdemi" lasztikat, vagy mert ennyire képes össz-vissz.. Mert igazából az nem zavar, hogy közel 900 perc alatt 0 gólpontja van, hanem az, hogy nem is emlékszem olyan passzára, amivel helyzet lett volna, amikor meg ő került a kapuval szembe gyengén a kapus kezébe gurította. Sajnos ő a gyenge statok mellett pont ilyen gyenge - vagy hívjam biztonságinak? :roll: - játékot is mutat. Rafinhától ennél többet várok jövőre. Nem azt mondom, hogy váltsa meg a világot, de 10-ből csak 6-szor tegye oda a mellett álló Fabregasnak, és a maradék alkalmaknál próbáljon meg ő kezdeni valamit a lasztival. Egy mélységi indítás, egy keresztlabda, egy csel, akármi.. Roberto meg valami ligabeli csapatban mutassa meg, hogy tud-e érdemi játékot mutatni támadásban, mert habár a megindulásai tényleg jók, de ha a passzjátéka ennyiből áll, akkor még kiegészítő embernek is kevés lesz ide.

A védő vitába meg még mindig nem szólnék bele mélyebben én, Hummelsről leírtam a gondolataim már. A saját "rajongói kívánságom" az David Luiz. Számomra a Konföderációs kupa óta egy álom lenne ő itt, de csak az ottani játéka miatt, máskor nemigen láttam játszani. Sajna ahogy hallom nem mindig olyan teljesítményt nyújt, pedig ha azt hozná folyamatosan, akkor Pique mellé tökéletes lenne.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.03.08. 13:24:47

visca el barca írta:
Lionel85 írta:Sergi Roberto bizonyára azért nem győzött meg, mert lehetősége is alig volt.
nem igaz, idén aránylag sokat játszott, volt mikor zsinorban kezdő volt egy csomoszor. nulla alibi játékos, egy értelmes megmozdulása nem volt, csak oldalra meg hátra passzolgatott folyamatosan.
Nem hiszem, hogy miatta lenne gyenge a csapat, tud ő még fejlődni, annyira nem láttam rossznak.

Ami a védőket illeti, nem nagyon kell ide 40 milliós védő, ha nagy változások lesznek jövőre, akkor úgyis össze kell állni, egy év alatt még egy olcsóbb fiatal védő is beépülhet. Tata Martino mester meg amúgy is kevés ide...
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.03.08. 13:04:42

Lionel85 írta:
David Luiz jó megoldás lehet, de szerintem vannak még rajta kívül is jelöltek, tavaly sokat cikkeztek Hummelsről, aztán mégsem lett semmi belőle. Nem ismerem, mert nem nézek német focit, de ha ennyiszer cikkeztek róla, akkor lehet valami alapja annak, hogy megfigyeli őt a vezetőség.
Egyre többet olvasni a két belsővédő érkezéséről, remélhetőleg belefér majd a keretbe.Puyi távozásával kulcs fontosságúvá vált még egy védő megszerzése a védelemben. :)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.08. 13:00:34

Lionel85 írta:Sergi Roberto bizonyára azért nem győzött meg, mert lehetősége is alig volt.
nem igaz, idén aránylag sokat játszott, volt mikor zsinorban kezdő volt egy csomoszor. nulla alibi játékos, egy értelmes megmozdulása nem volt, csak oldalra meg hátra passzolgatott folyamatosan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.08. 12:54:24

LM10 írta:...
Második számú kapusnak volt szó róla, hogy Reinát hoznák. A kupameccseken jó haszna lenne.

David Luiz jó megoldás lehet, de szerintem vannak még rajta kívül is jelöltek, tavaly sokat cikkeztek Hummelsről, aztán mégsem lett semmi belőle. Nem ismerem, mert nem nézek német focit, de ha ennyiszer cikkeztek róla, akkor lehet valami alapja annak, hogy megfigyeli őt a vezetőség.

Alvés helyére hallottam Cuadradoról, illetve Camilo Zunigáról. Két kolumbiai védő, kettejük közül Zunigát tudom, hogy soktüdejű játékos, igazi futógép, remélem azért védekezni is tud, mert Alvés sokszor marad fent és bizony sokszor gyűlik meg a baja a védelemnek az ellenféllel, amikor jobbról jön a támadás. Ha kevesebbszer lép fel a szélső hátvéd a támadásokkal, de stabilabb lesz a védelmünk, akkor inkább erre szavaznék, nem hiszem, hogy ettől romlana nagyban a támadójáték. Alvés már nem fog javulni.

Song szerintem is megfelelő Busquets mögé. Kicsit sűrűbben is rotálna kettejüknél Martino, amikor fizikálisan kell előnyben lenni a középpályán, akkor Song szerintem képes lenne megoldani a feladatát, de ahhoz, hogy jobban teljesítsen, több szerepet kéne kapnia, mert csak így javulhat.

Sergi Roberto bizonyára azért nem győzött meg, mert lehetősége is alig volt. Sokszor csereként lép pályára, de nehéz felvenni a ritmust úgy, mintsem inkább kezdene. Szépen, fokozatosan kell beépíteni. A kölcsönadás megoldás lehet, Rafinhánál eddig bevált.

Alexist és Pedrót tényleg hülyeség eladni, ők húzzák idén a csapatot, mindenképpen értékesek. Tellónál is az a gond, ami Songnál és Sergi Robertónál, azaz a kevés játéklehetőség. Hármójuk közül is őt sajnálom a legjobban. Amióta feljött a nagyok közé, folyamatosan lehetett látni a fejlődést rajta, ám Neymar érkezésével visszaesett a játékpercekben, ez pedig a teljesítményére is kihatással van, így azokban a 10-15 percekben nem tud maradandót alkotni. Sajnos ő valószínűleg távozni fog, hiszen nem cserejátékos, itt pedig ketten is előtte vannak a sorban.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése