Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2014.08.12. 11:41:37

danianevem írta:
Kubla9 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2014/08/12 ... cuadradora Ajánlat nélkül nehéz lesz,de 50M nem ér az biztos.
Ha van valóságalapja, akkor az üzenet elég egyértelmű: nem akarják eladni...
Mondjuk engem leginkább az zavar, hogy elég egyoldalúnak tűnik a jobbhátvéd kérdése. Vagy Cuadrado, vagy reménykedjünk, hogy Alves/Montoya megoldja.
Elakarják ők adni csak annak aki többet fizet érte,meg akkor ott van még a játékos is ,lehet hogy a több pénzt fogja választani.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.12. 11:34:37

Az a helyzet, hogy nem is igazán volt olyan, aki biztos megoldás. Mangala nem bizonyított még komoly csapatban és csak azért, mert felkapott név, nem éri meg+az ára is röhejes.
Talán Benatia lett volna az egyetlen mozdítható célpont, aki biztos megoldás, de úgy tűnik csak kb 60 millióért engedik el, az pedig tényleg abszurdum. Marad Verthongen, aki kb 40 millió lett volna, ehhez képest Vermaelen kimondottan kellemes meglepetés.
Amúgy összesítve én sem vagyok elégedett Zubiék munkájával- lásd: Mathieu eset:

1. kell Mathiue, adunk érte 10 millát
2. Vale- csak 20ért mehet
3. kell M, adunk 15öt
4. Vale, csak 20ért mehet
5. kb 1,5 hónap múlva, jó, ott a 20 millió - idióták

A kb esetében, nos, bírom Fabregast, de van egy olyan érzésem h Rakitic jobb lesz az egész csapat számára, még akkor is, ha a statjai elmaradnak majd Cescétől.

A jelenlegi keret képes nagy dolgokra. Ha jön Cudrado is, akkor végképp. Egy ilyen kezdő, ahol mindenki formában van baromi erős: Ter S-Cud-Pique-Vermaelen-Adriano/Alba-Bus-Rak-Ini-Messi-Suarez-Neymar

Ha Vermaelen beválik, akkor egyúttal Piquet is formában hozná, ami azt jelentené, hogy egyből 2 világklasszist nyerünk. Lásd előző években, hiába volt Puyol már lassú és sérülékeny, amikor játszott, összeségében mégis jobabn teljesített a védelem, főleg fegyelmezettség terén. A baj az, hogy kicsit túl sok a "ha". De annak idején Pep első évében is sok volt a ha. Ha LE tudja azt nyújtani, mint az előd, akkor bizony beválhat. Éppen ezért vagyok viszonylag elégedett a középső védőkkel: ha beválnak, nagyon beválnak, ezzel szemben pl ha Mathieu és Mangala jön vagy Marquinhos, esély se lenne arra h pl Piquenek a körmére nézzenek.

Igazából a jelenlegi vezetőség esetében nem is annyira az igazolásokkal van gond, hiszen azok nagyrészt megvannak. Tavaly pl nagy mértékben az rondított bele a középső védő-igazolásba h jött az új edző, így minden addigi koncepció borult. Ez is benne volt abban h miért nem vettünk védőt. Más kérdés, hogy a vezetőség nagyszájú és gyáva. Pl tavaly-tavalyelőtt is jópáran szívesen láttuk volna Benatiat, aki akkor aprópénz volt. Mathieu is jöhetett volna cserének pár millióért.
Összeségében várom h kicseréljék a vezetőket, annak örülnék legjobban, ha egyik nagy bandához se lenne közük, de azért most a középső védelmünkben van potenciál.

UI: Vermaelen formaesése főleg sérüléseknek volt betudható, most egy kevésbé durva bajnokságban ezeket el lehet kerülni. Ugyanakkor a hibái nagyrészt helyezkedési hibák voltak, ami betudható a játékhiánynak. Vele mindig úgy voltam h ha új közegbe kerül, ismét világklasszis lehet. Ugyanez igaz lett volna pls szerintem Torresre is, aki ha Spanyolo.-ba igazol a Cselzi helyett, megmenti a karrierjét.
A Fifa egy szégyen
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.12. 11:31:07

Kubla9 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2014/08/12 ... cuadradora Ajánlat nélkül nehéz lesz,de 50M nem ér az biztos.
Ha van valóságalapja, akkor az üzenet elég egyértelmű: nem akarják eladni...
Mondjuk engem leginkább az zavar, hogy elég egyoldalúnak tűnik a jobbhátvéd kérdése. Vagy Cuadrado, vagy reménykedjünk, hogy Alves/Montoya megoldja.
pepi50
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 11:07:20
Tartózkodási hely: Gárdony

2014.08.12. 11:25:51

Nem kéne előbb megnézni hogyan teljesítenek,és csak utána fikázni?
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2014.08.12. 11:19:13

http://barcanoticias.blog.hu/2014/08/12 ... cuadradora" target="_blank Ajánlat nélkül nehéz lesz,de 50M nem ér az biztos.
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2014.08.12. 11:04:41

Mangala a Cityé. Hírek szerint 32 millió fontért. Ez kb pont az a pénz, amit Cuadradora szántunk... Mathieu vagy Vermaelen árából pedig vehettünk volna egy jobbhátvédet... Istenem, ez a vezetőség... Remélem Laporta visszajön!
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.08.12. 10:55:00

noname írta:Tény, hogy Mathieu és Vermaelen sem ad 100%-os biztonságot, de ne feledjük azt, hogy Mathieu a végtelenségig megbízható és fegyelmezett, míg Vermaelen, ha formába lendül , akkor a világ top5 védőjének egyike. Lehet panaszkodni, de azért egyáltalán nem rossz ez.

Nekem is bőven elegem van a jelenlegi vezetőségből, de ahogy most a középső védő témát megoldották tulajdonképpen egyáltalán nem rossz.
A probléma az, hogy ha visszapörgetnénk az idő kerekét a szezon végére, szerintem százból száz szurkoló azt mondaná, hogy a középhátvéd poszt foltozása a legégetőbb kérdés. Oda kell egy 'A'-kategóriás világklasszis igazolás, aki tuti beválik. Kerül, amibe kerül. A védelembe kellett volna egy Suarez-kaliberű játékos, nem előre. Oda kellett volna olyat venni, aki biztos beválik.

Mathieu-ről sok mindent lehet írni, de nem középhátvéd, nem világklasszis és (a korához képest) iszonyatosan drága igazolás volt, aki ezekből adódóan zsákbamacska. Talán az sem véletlen, hogy európai top csapatoknál még csak pletyka szintjén sem vetődött fel a leigazolása, mert egyszerűen semmi olyat nem mutatott, amivel ezt kiérdemelte volna. Egészen addig, amíg nem kezdi tálcán szállítani a klasszis teljesítményeket, addig az átigazolása kérdéses húzás (és akkor finoman szóltam).

Verma jó igazolás, kicsit görbe tükröt is tart elénk a Mathieu-transzfer kapcsán, lásd ennyiért lehet egy klasszis, rutinos középhátvédet venni. Viszont a sérülései miatt ő is rizikós és kérdéses, hogy beválik-e.

Ezek alapján azt mondom, hogy egyáltalán nem oldottuk meg jól a védelmet. Égető lett volna egy biztos megoldást hozni és nem tudtunk. 3 éve égető problémát sikerült úgy megoldani, hogy hoztunk két kérdőjeles játékost a legfontosabb posztra.
noname írta: A legnagyobb baklövés h Daniel mindenmeccsen15támadástelszúrokmertegyfelmosóvedérisjobbanadbe Alves jövőre is minket erősít a jelek szerint. :evil: Inkább ezért kéne Zubiékat lehordani, nem pedig azért, amit kivételesen egész jól megoldottak.
Ez meg a másik. A szezon előtt egyértelmű volt, hogy a középhátvéd poszt mellett Danival kell kezdeni valamit. Az más kérdés, hogy a VB-n akkorát blamált, hogy gyakorlatilag az eladhatatlan kategóriába tornászta magát és a fizetési igényeit, de a tény ettől még tény marad, jelesül ezt sem sikerült (mindezigáig) megoldani.

És akkor a harmadik probléma a középpálya, ahol év végén látható volt, hogy Xavinak leáldozóban van. Erre Xavi pótlása helyett sikerült elengedni Fabregast (és itt senki ne jöjjön azzal, hogy ha egy játékos menni akar, akkor nem tartóztatható, lásd pont Fabregast nem engedte az Arsenal 2 szezonon keresztül). Rakitic amúgy jó igazolás meg minden, Rafinha is beválhat, de a középpályás állomány helyzete romlott azt gondolom.

Félre ne érts, nem ellened szól ez a hsz, csak úgy érzem, hogy most már ahhoz próbálunk inkább ideológiát gyártani, hogy hogyan alakult ez az átigazolási időszak, nem az előzetes elvárásainkhoz.

Számomra csalódás, hogy 1) a védelembe nem lett egyértelmű erősítés hozva (mennyiségben megleszünk ezt elismerem) 2) a jobbhátvéd poszt egyelőre változatlan 3) a középpályánkról világklasszis távozott, míg helyette egy tehetség és egy klasszis érkezett. Szintén csalódás, hogy a vezetés a két legfontosabb kérdést hagyta utoljára, gyakorlatilag minden fontosabb volt, mint a belső védő(k) és a jobbhátvéd.

Ezek mellett nekem eltörpül, hogy 1) bebiztosítottuk magunkat drágán egy cserekapussal 2) jött egy emberileg korántsem makulátlan Suarez, akivel kapcsolatosan a támadóhármas harmóniáját illetően a cruyffi aggályokat is osztom.

Persze a puding próbája az evés. Az esélyt mindenkinek meg kell adni. Ettől függetlenül én nem vagyok nyugodt, sem rövid távon az idei szezont nézve, sem hosszútávon ha a vezetőség tendenciáit nézem...
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.12. 09:08:59

S.Agüero írta:A Mundo holnapi címlapja: Cuadrado, vagy valaki.
Asszem nem kell túlragoznom. 8)
Pontosítok: Cuadrado vagy senki.
Ez már beszédesebb.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.12. 02:12:38

A Mundo holnapi címlapja: Cuadrado, vagy valaki.
Asszem nem kell túlragoznom. 8)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.11. 22:40:25

Chino írta:Hol itt a logika?! Ha a marokkóiért ki fizettünk volna mondjuk 45 milliót, szerintem az a +25 millió megérte volna a Mathieu-Benatia cserét.
ez így tök oké elméletben, csak nem látom, hogy valóságban hogy lett volna ez

- figyelj megakarjuk venni az egyik legjobb játékosotokat, aki összefogta tavaly az egész csapatot, és egész évben tanár volt.
- nem eladó, de ha letesztek 60 milliót, akkor oké
- figyelj, mi csak 40et szántunk rá igazából
- ááá, akkor nem eladó
- jó, legyen 45
- rendben, a tietek!

a romanak nincs szüksége pénzre, bajnokságot akarnak nyerni, bl-re erősíteni. ha valaki odadob eléjük valami irreális ajánlatot, akkor biztos megfontolják, de ha valaki nem eladó, akkor nem eladó. dobálhatunk mi 40 milliókat benatiara, hummelsre, thiago silvara, vagy (marquinhosra) de láthatóan egyik játékos se vált csapatot a nyáron. pedig lennének, akik kifizetnének értük ennyit. szóval nem csak az, hogy nem akarunk, de sokakat nem is tudunk leigazolni, mert azt mondják nem, és ennyi.

egyébként azt a kritikát teljes mértékben megértem például, hogy már tavaly kellett volna. tavaly is lehetett tudni benatiaról, tavaly is lehetett tudni marquinhosról, az egyik 15 millió a másik 33 lett volna, akár mindkettő jöhetett volna.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.11. 22:38:27

Tény, hogy Mathieu és Vermaelen sem ad 100%-os biztonságot, de ne feledjük azt, hogy Mathieu a végtelenségig megbízható és fegyelmezett, míg Vermaelen, ha formába lendül , akkor a világ top5 védőjének egyike. Lehet panaszkodni, de azért egyáltalán nem rossz ez. Sztem ennél max a Benatia-Mathieu duó lett volna jobb. Vermaelen pl semmivel sem rosszabb igazolás, mint lett volna Marquinhos. Utóbbi még nem bizonyított a legmagasabb szinten sem, miközben a közös vonás az, hogy egyik sem kezdő jelenleg.
Védelem esetében láthattuk már, hogy nem igazán érdemes fiatalokat igazolni, mert nem válnak be: Caceres bukta, Henrique buka, Csiga... A fiatalon vett Pique is visszaesett, pedig akkor azt hittük h 10 évre miénk a világ legjobb középső védője. Nekem is bőven elegem van a jelenlegi vezetőségből, de ahogy most a középső védő témát megoldották tulajdonképpen egyáltalán nem rossz. Rakitic is remek vétel.

A legnagyobb baklövés h Daniel mindenmeccsen15támadástelszúrokmertegyfelmosóvedérisjobbanadbe Alves jövőre is minket erősít a jelek szerint. :evil: Inkább ezért kéne Zubiékat lehordani, nem pedig azért, amit kivételesen egész jól megoldottak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.11. 21:33:19

MyShadow írta:
Szimplán túlértékelt, jónak vélt marketing értékű játékosok, olyan csapatokból, ahol eladni szokták a tehetségeket...
Sztem sokkal jobb döntést hoztak Mathieu és Vermaelen vételével, mert bár egyik sem világklasszis, de amit tudnak (és az abszolúte nem rossz), azt képesek hozni, tapasztaltak ( védelembe ilyen kell), képesek vezérek lenni (erre is nagy szükség van ott hátul) és nem mellesleg ketten vannak, ami nagyon nem mindegy:)
Pont ez az. Főleg Vermaelen-nel. Ő már két-három éve nem képes azt hozni amit tud. Piqué dettó, és nem igazán tűnik úgy változna. Vezérnek pedig egyedül a belgát tudom elképzelni vagy Bartrat olyan 2 év múlva, ha egyáltalán megkapja a lehetőséget.
Szóval vettünk két kérdőjelet, ami nem is lenne baj, ha lenne ott legalább egy biztos emberünk.

MyShadow írta:Ha klasszis védőt akarunk, akkor egy öregnek csúfolt Thiago Silvát, Kompanyt, Sergio Ramost, Boatenget, Ivanovicot hoznék, de ők mozdíthatatlanok, és nem mellesleg az agyon fikázott Piqué a többségnél sokkal tehetségesebb és intelligensebb, ha képes javítani a hozzáállásán, messze a legjobb védő lesz itt még hosszú évekig!

Csak hát most divat a Fifából kiindulni meg a tömeggel együtt pampogni.... már bocs :-#
Silva például távozni akart Párizsból Blanc miatt, de még ha ez túlzás volt is, nem volt az érinthetetlen kategória. De Zubiék inkább üldözték a taknyos Marquinhost.
Az pedig, hogy mozdíthatatlan elég relatív.
Pénz volt rá. Rendben, mondjuk azt, hogy a PSG, MC vagy Chelsea ilyen szempontból irreleváns. (bár ezt sem jelenteném így ki) Ott volt pl. Benatia. Mondtak egy árat amit sokalltunk, le is tettünk róla, pedig a Roma nem egy újgazdag sejk-csapat. Lehetett volna velük alkudozni, egy Mathieu-ért (nem megbántva) pedig másfél hónapig megy a huza-vona. Hol itt a logika?! Ha a marokkóiért ki fizettünk volna mondjuk 45 milliót, szerintem az a +25 millió megérte volna a Mathieu-Benatia cserét. Nyilván leegyszerűsítettem a dolgokat, a marokkói pedig csak egy (lehetséges) példa volt. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy sokan már kezdik úgy beállítani a dolgokat, mintha csak ez a két alternatíva lett volna számunkra.

Piquéről pedig annyit, hogy már egy jó ideje nem képes javítani a hozzáállásán. Sőt egyre rosszabb amit művel, akkor pedig a hajára kenheti az intelligenciáját és tehetségét, mert amit konstansan a pályán és amellett művel az minden csak nem normális. Nem is lenne gond, amit a magánéletében tesz, felőlem ökörködhet, csinálhat bármit, de amíg ez a munkájával kapcsolatban nemtörődömséggel és komolytalansággal párosul, nemn erőssége a csapatnak és főleg nem jobb a fent említett játékosoknál.
Forca Barca!!!!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.11. 20:54:43

A Barca valószínűleg lemond Cuadradoról, mert túl sokba kerül. [ser]

Ezek szerint vagy megoldjuk Alvessel, vagy hozunk valakit a Juanfran-Piszczek duóból.
Kép
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.08.11. 20:26:23

roby122 írta:
barka írta:http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -city.html

Csak gratulálni tudok Zubiéknak, hogy sajnáltak 40 milliót erre a 23 évesen is tapasztalt hátvédre. Inkább vettünk ugyanennyiért két legényt, ahol az 31éves két éve játszik középső védőt és egy 28 v. 29 éves több, mint egy éve padozó porcelánt. Szerintem akárhogy nézzük jár a taps: =D> =D> =D> #-o
Minek is ide egy olyan játékos, aki legalább 10 évre megoldotta volna a hátsó problémát. :evil:
Szívesen elcserélném Zubiékat egy zacskó fűmagra is inkább. Annak nagyobb hasznát venné a csapat, mint a munkájuknak.
Az a 40 millió 54 millió , amit nem csak a Barca , hanem a City-n és a Psg-n kívül más nem fizet ki. Egyszerűen felesleges ennyiért védőt venni. Inkább ennyi pénzből veszel 3 középszerű védőt , akik ha összeszoknak a világ legjobb védelmét alkothatják majd. Lásd. Miranda - Godin. Nem voltak ők anno akkora nevek , aztán lásd egy jó edző , és mi lett belőlük. Az én véleményem az , hogy klasszis védőt ennyi pénzért nem szabad venni , 30 felett fölösleges. Ha befürdés lesz akkor meg röhög rajta a világ.
Minden tiszteletem a Portoé , átigazolási politika terén , 7 millióért vették.
Oké , hogy a Porto pl. 8 millióért vette anno Hulkot , és eladta 55 millióért , de cserébe elérnek valamit Európai szinten ? Nekik a pénz fontosabb mint a siker , és nem azért , hogy utána vegyenek helyette jobbat . Inkább kinevelnek Európának megannyi fiatal zsenit. Ezt tisztelem bennük , de viszont a büdös életbe nem fognak elérni semmit se.
Azt nem tudom , hova alapozod , hogy tapasztalt védő , szerintem Bartranal bőven nem jobb .
Most ha mi megvettük volna Mangalat 54 millióért , és ha szezon felében sérült , akkor ismét lenne egy Piqué - Bartra - Masch ? Ez gondolom sokaknak tetszett volna. Persze ugyanúgy lesérülhet Vermaelen is , de akkor ott van még nekünk Mathieu , aki jelenleg jobb mint Piqué.
Szerintem jól tette a Barca , hogy nem vett világklasszis védőt már ha Mangala annak számít.
Szimplán túlértékelt, jónak vélt marketing értékű játékosok, olyan csapatokból, ahol eladni szokták a tehetségeket...
Sztem sokkal jobb döntést hoztak Mathieu és Vermaelen vételével, mert bár egyik sem világklasszis, de amit tudnak (és az abszolúte nem rossz), azt képesek hozni, tapasztaltak ( védelembe ilyen kell), képesek vezérek lenni (erre is nagy szükség van ott hátul) és nem mellesleg ketten vannak, ami nagyon nem mindegy:)

Ezek a klasszisnak nevezett 1-2 szezonos védők semmi bajnokságokból számomra legjobb esetben is csak befektetésnek tűnnek ( no nem ennyiért), de h megoldásnak nem, az tuti!

Ha klasszis védőt akarunk, akkor egy öregnek csúfolt Thiago Silvát, Kompanyt, Sergio Ramost, Boatenget, Ivanovicot hoznék, de ők mozdíthatatlanok, és nem mellesleg az agyon fikázott Piqué a többségnél sokkal tehetségesebb és intelligensebb, ha képes javítani a hozzáállásán, messze a legjobb védő lesz itt még hosszú évekig!

Csak hát most divat a Fifából kiindulni meg a tömeggel együtt pampogni.... már bocs :-#
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.08.11. 19:18:20

barka írta:http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -city.html

Csak gratulálni tudok Zubiéknak, hogy sajnáltak 40 milliót erre a 23 évesen is tapasztalt hátvédre. Inkább vettünk ugyanennyiért két legényt, ahol az 31éves két éve játszik középső védőt és egy 28 v. 29 éves több, mint egy éve padozó porcelánt. Szerintem akárhogy nézzük jár a taps: =D> =D> =D> #-o
Minek is ide egy olyan játékos, aki legalább 10 évre megoldotta volna a hátsó problémát. :evil:
Szívesen elcserélném Zubiékat egy zacskó fűmagra is inkább. Annak nagyobb hasznát venné a csapat, mint a munkájuknak.
Az a 40 millió 54 millió , amit nem csak a Barca , hanem a City-n és a Psg-n kívül más nem fizet ki. Egyszerűen felesleges ennyiért védőt venni. Inkább ennyi pénzből veszel 3 középszerű védőt , akik ha összeszoknak a világ legjobb védelmét alkothatják majd. Lásd. Miranda - Godin. Nem voltak ők anno akkora nevek , aztán lásd egy jó edző , és mi lett belőlük. Az én véleményem az , hogy klasszis védőt ennyi pénzért nem szabad venni , 30 felett fölösleges. Ha befürdés lesz akkor meg röhög rajta a világ.
Minden tiszteletem a Portoé , átigazolási politika terén , 7 millióért vették.
Oké , hogy a Porto pl. 8 millióért vette anno Hulkot , és eladta 55 millióért , de cserébe elérnek valamit Európai szinten ? Nekik a pénz fontosabb mint a siker , és nem azért , hogy utána vegyenek helyette jobbat . Inkább kinevelnek Európának megannyi fiatal zsenit. Ezt tisztelem bennük , de viszont a büdös életbe nem fognak elérni semmit se.
Azt nem tudom , hova alapozod , hogy tapasztalt védő , szerintem Bartranal bőven nem jobb .
Most ha mi megvettük volna Mangalat 54 millióért , és ha szezon felében sérült , akkor ismét lenne egy Piqué - Bartra - Masch ? Ez gondolom sokaknak tetszett volna. Persze ugyanúgy lesérülhet Vermaelen is , de akkor ott van még nekünk Mathieu , aki jelenleg jobb mint Piqué.
Szerintem jól tette a Barca , hogy nem vett világklasszis védőt már ha Mangala annak számít.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.11. 19:04:30

baas11 írta:54 millioba kerult , ennyit biztos nem adtunk volna erte....es jobb is , mi a garancia ra ? Semmi... 23 eves ? na es ...
Plusz Mangala a Pl-ben akarta folytatni pályafutását.. :roll:
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.08.11. 18:56:47

barka írta:http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -city.html

Csak gratulálni tudok Zubiéknak, hogy sajnáltak 40 milliót erre a 23 évesen is tapasztalt hátvédre. Inkább vettünk ugyanennyiért két legényt, ahol az 31éves két éve játszik középső védőt és egy 28 v. 29 éves több, mint egy éve padozó porcelánt. Szerintem akárhogy nézzük jár a taps: =D> =D> =D> #-o
Minek is ide egy olyan játékos, aki legalább 10 évre megoldotta volna a hátsó problémát. :evil:
Szívesen elcserélném Zubiékat egy zacskó fűmagra is inkább. Annak nagyobb hasznát venné a csapat, mint a munkájuknak.

54 millioba kerult , ennyit biztos nem adtunk volna erte....es jobb is , mi a garancia ra ? Semmi... 23 eves ? na es ...
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2014.08.11. 18:45:44

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -city.html" target="_blank

Csak gratulálni tudok Zubiéknak, hogy sajnáltak 40 milliót erre a 23 évesen is tapasztalt hátvédre. Inkább vettünk ugyanennyiért két legényt, ahol az 31éves két éve játszik középső védőt és egy 28 v. 29 éves több, mint egy éve padozó porcelánt. Szerintem akárhogy nézzük jár a taps: =D> =D> =D> #-o
Minek is ide egy olyan játékos, aki legalább 10 évre megoldotta volna a hátsó problémát. :evil:
Szívesen elcserélném Zubiékat egy zacskó fűmagra is inkább. Annak nagyobb hasznát venné a csapat, mint a munkájuknak.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.11. 18:27:54

nem szeretnék következetlen lenni, ami Zubiék munkáját illeti,(nem végeznek jó munkát) de itt jó néhányan ugy kezelik a saját ábrándjaikat mint a " venni egy sört a boltban..." ennél azért többről van szó, nem agyatlan barmok dolgoznak ott sem.
a -"nem a valós értékesek"- most focizhatnak Marquihos valós értékével - helyette - mert ugye Zubi itt az ő igényeiket vette figyelembe - kvázi - valós értéket kínált! és pofára esett, mint ahogy pofára eshetett volna Mathieu- vel is a ti értékítéletetek szerint.
valós érték?? kinek az és miért annyi?? és hogy jön ki a 6M és a 12M amivel itt dobálóztok? a francia valós értéke azért alakult ki mert valaki eladta és megvette azon az áron! az valóság volt a többi spekuláció.
ami pedig az adás vétel menedzselését illeti: a hibáikra már rá mutattam, az eladó nem volt kényszerben, míg a vevő (mindenki tudta abban volt!) ilyen szituációba nem kellett volna bele hajszolni magukat, akkor lehetett volna MÁS valós érték! a piacon rengeteg manpulációs stratégia létezik, maga a transzfermakt is ilyen ahol kvázi hivatalos értékeket rendelnek a játékosokhoz ezzel orientálják a piaci szereplőket, de a valós érték a tényleges adás vétel nyomán jön létre.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.11. 18:27:22

Nervo írta:Tottenham right back Kyle Walker (24) is one of Barcelona's alternative options to replace Alves. Tottenham have no desire to sell. [dmail]
Az eddig szóba került nevek közül szerintem talán ő lehetne a legjobb választás. :) De nem hiszem hogy lesz belőle valami. :cry:
2019-ig van szerződése, tehát Levy annyit kérne érte, amit Zubiék úgysem fizetnének meg.

Barcelona will this week try to sign Fiorentina's Juan Cuadrado. They could offer to let him stay at Fiorentina for another season. [md]

Ennek viszont semmi értelmét nem látom. Amennyiben leigazoljuk, jöjjön most, ne pedig jövőre.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.11. 18:04:26

Nervo írta:Tottenham right back Kyle Walker (24) is one of Barcelona's alternative options to replace Alves. Tottenham have no desire to sell. [dmail]
Az eddig szóba került nevek közül szerintem talán ő lehetne a legjobb választás. :) De nem hiszem hogy lesz belőle valami. :cry:
Kiváló védőjátékos. Az egész védelmet magasabb szintre hozná.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.08.11. 17:21:57

Nervo írta:Tottenham right back Kyle Walker (24) is one of Barcelona's alternative options to replace Alves. Tottenham have no desire to sell. [dmail]
Az eddig szóba került nevek közül szerintem talán ő lehetne a legjobb választás. :)
Sztem meg Walker Cuadrado 2-vel gyengébb kiadása.De inkább Ő mint Piszczek vagy Juanfran.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.08.11. 17:20:58

Tottenham right back Kyle Walker (24) is one of Barcelona's alternative options to replace Alves. Tottenham have no desire to sell. [dmail]
Az eddig szóba került nevek közül szerintem talán ő lehetne a legjobb választás. :) De nem hiszem hogy lesz belőle valami. :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.08.11. 17:22:16-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.11. 17:16:38

defender3 írta:Alves most már csak akkor fog elmenni idén ha fizetünk vkinek, h nála játszon. Kicsit el van tájolódva. Nem hinném, h lesz még egy olyan klub ahol ennyi pénzt fizetnének neki.

Ha elmenne Song és Alves Robertot meg kölcsön adnánk akkor lenne jó a keret. Cuadrado meg nem biztos, h hozzánk jön hanem lehet a nagyobb fizetést választja.

Sokan rinyálnak, h milyen kv-ket vettünk. Kérdem én mennyivel lett volna értelmesebb 100-150 millióért venni 2-őt? Ha ezt tesszük az egész világ rajtunk röhög, h ennyi pénzt adni 2 védőre. Ha jön Hummels D Luiz akkor akkor 120 simán lenne, hisz Hummelst elvileg 60 alatt nem engedik D Luizért meg licitháborút kezdhettünk volna a PSG-vel meg Mou is beleszólhatott volna szóval ott is 60 minimum lett volna az átigazolási díj. Thiago Silva is kb ennyi lett volna de ő szokak szerint már öreg hisz idén 30, bár ha jön ilyet úgyse hallottunk volna hisz legalább nagy név jött. Meg azért nem árt elfelejteni, h egy játékosnak fizetést is kell adni és a 2 brazil esetében 10 millió éves alatt biztos nem ússzuk meg Hummels 5 körül meg állt volna szerintem.
Szerintem nem azért "rinyálnak" sokan, mert nem két elit védőt vettünk, hanem volt elég pénzünk és elég lett volna egy, aki kimagasló a posztján. Ehelyett vettünk kettőt akik sajnos mondjuk ki, középszerűek. TV talán képességei alapján nem, de két éve már nem tud stabil tagja lenni egy Arsenalnak és folyton sérült. Gyakorlatilag már úgy is vettünk. Lehet mondani, hogy a tavalyihoz képest előreléptünk, de ahhoz képest szinte bármi előrelépés lett volna. Nem kellett volna ehhez közel sem 100 milliókat kiadni, főleg, hogy Mathieu is 20 millió volt. Lehet azzal jönni, hogy nem akar mindenki nálunk játszani, de könyörgöm az sem lehet igaz, hogy senki nem akar. Marquinhosért mennyit szenvedtünk és adtunk volna ki kb. annyit, mint Mangala-ért kellett volna (csak egy példa). Szóval a pénz nem lett volna akadály. Cuadrado-ért is készülünk kiadni 40-45 milliót pedig nem a létszükséglet kategória.
De vegyük azt, hogy kis túlzással gyakorlatilag minden csapatrészt jobban erősítettünk meg, mint azt amelyiket a legjobban kellene és kb. 3 éve már szükséges lenne.
Ebből a szempontból azért érthetőbb, hogy sokakban elég nagy hiányérzet van és nem feltétlenül örülnek ennek a szitunak. Persze ez van, ezt kell szeretni, de a véleménye mindenkinek megvan a helyzetről és nem tartom rinyálásnak. Főleg nem jogtalannak.


Sokakkal ellentétben én Cuadradot nem igazán várom. Inkább azt remélem, hogy Piszczek nem csak egy kacsa. lehet, hogy drága lesz, mert a Dortmund nem fog könnyen szabadulni tőle, de a kolumbiainál jóval olcsóbb és a fizetése sem hiszem hogy annyi lenne, mint Cuadrado-é vagy Alvesé.
Az elmúlt szezonban olyan sokat nem láttam, de a 12/13-asban elég sok BVB meccset néztem. Nagyon intelligens játékos, be tud segíteni a támadásokban, viszont rendre jól zár vissza, amellett jó a fejjátéka is, ami szögletnél, beívelésnél jól tud jönni. Ha Cuadrado, Montoya, Alves, Juanfran vagy Piszczek közül kellene választani én mindenképp a lengyel mellett tenném le a voksomat. Az egyetlen hátránya, hogy nem mai gyerek (29)
Forca Barca!!!!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.11. 15:20:46

Capon írta:
defender3 írta:
...bár a belgától tartok, hogy többet lesz a betegszobán mint edzésen.
Sajnos a combizom sérülése miatt fizioterápiás kezelésekkel kezd edzések helyett és örüljünk, ha már szeptember elején hadra fogható lesz.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Válasz küldése