Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
37%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 89
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.23. 13:31:56

ocsike83 írta:
2024.05.23. 07:19:04
Hatalmas kérdés az, hogy egy külsős edző, akitől az újat várjuk, mekkora támogatást, illetve - ami talán fontosabb -, mennyi időt kapna az építkezésre?
Ha a saját klublegendánkat kb 2 év alatt "kicsinálta" a közeg, akkor nem valószínű, hogy Flick / Tuchel / stb féle külsős vonal megélne itt akár 1 évet is.
A közeg kicsinálta? Ha a közegnek tetszene amit lát a pályán, akkor vajon elégedett lenne avagy kicsinálná?
Te láttál építkezést? Ha igen, akkor arról mi a véleményed? Láttál fejlődést a csapat játékában?
Ugyanezek a kérdések foglalkoztatják a barcelonai közeget is, legyen az bármilyen szűk vagy tágabb értelemben vett közeg.

Klublegenda? Egyértelmű, de az egy másik szereposztás, játékosként klublegenda.
Ha a közeg lát fejlődést, potenciát, koncepciót, a fenti kérdések helyett más jellegű kérdések foglalkoztatnák a közeget.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:24:40

NewNagyatyesz írta:
2024.05.23. 13:18:40
Mint már írtam én örülnék Flicknek. De azért elég butaság volt a lemondó Xavit meggyőzni a folytatásról pár hete, vagy engedni neki hogy lemondás után folytathassa. Mind emberileg, mind anyagilag. Gondolom amikor ő jelentette be hogy távozik, akkor nem járt volna neki pénz a szerződéséből hátralévő időre. Így hogy kiteszik, már joggal tarthat rá igényt. Azért ennyire nem állunk jól anyagilag...
Ha menesztik, két tippem van. Vagy állja a szavát, és lemond a maradék fizujáról, ezt mondjuk lehet érzelmileg segíteni egy szép búcsúval, ilyesmivel. Ha nem, akkor a Barca jogi útra viszi az ügyet, aminek mondjuk az anyagi helyzet szivárogtatása miatt (hiába tudja mindenki) van is alighanem jogi alapja, nem értek hozzá, de jó eséllyel lehet ez szerződésszegés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4518
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.05.23. 13:21:51

bence0330 írta:
2024.05.23. 11:47:41
Flick nekem egy elég racionális, higgadt figurának tűnik. Lewy meg szerintem sokkal jobb játékos megfelelően használva, mint amit eddig láttunk tőle. Abban biztos vagyok, hogy ilyen 0 teljesítménnyel nem fog hónapokig 90 percezni szünet nélkül. Vagy feljavul, vagy kevesebb percet kap.

Egyébként ez jellemzően más kluboknál is így van, én a Milant követem közelről, ott is ugyanez volt pont most. Gondolom addig nem akarnak beszélni az edzővel, amíg nincs tuti, mert nehéz visszakozni. Nyilván az emberség megkövetelné, hogy legalább szóljunk, hogy keresgélünk, de akkor mi van, ha nem találunk, és maradnia kell? Kellemetlen a szitu. Ez ilyen, az élsport kegyetlen.
Flick nekem is egy jó húzásnak tűnik, bár hozzá teszem ha 19 fős keretet kap és nem jöhet minőségű vkp-kp-csatár akkor tök mindegy kit teszünk ki a kirakatba köpködni.

Nekem az egész Barca sztori annyira kellemetlen, sportban dolgozok, így valamelyest tudom mi hogy működik, de ha heteken-hónapokon át sírunk hogy maradj Xavi, majd mégis marad, majd elmondja, hogy anyagilag nem az a szitu, hogy a madriddal menjünk, ami hozzá teszem egy teljesen racionális kijelentés volt amit még a vak is lát, majd besértődünk rá és kirúgjuk, mert egy politikailag inkorrekt. Aztán itt bele lehet menni, hogy mennyi pénzért írt alá és stb stb. én örülnék Flick-nek, csak ami klubszinten megy, az valami elképesztően botrányos, és csak reménykedek ennek az ámokfutásnak nem lesz folytatása, de sajnos ismerjük Laportát.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.05.23. 13:18:40

Mint már írtam én örülnék Flicknek. De azért elég butaság volt a lemondó Xavit meggyőzni a folytatásról pár hete, vagy engedni neki hogy lemondás után folytathassa. Mind emberileg, mind anyagilag. Gondolom amikor ő jelentette be hogy távozik, akkor nem járt volna neki pénz a szerződéséből hátralévő időre. Így hogy kiteszik, már joggal tarthat rá igényt. Azért ennyire nem állunk jól anyagilag...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2186
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.23. 12:48:56

Camp Nou99 írta:
2024.05.23. 12:12:32
Én úgy gondolom hogy bármi is fog történni azt csak a bajnokság végén fogjuk megtudni.
Persze lehet addig mindent írogatni de egyenlőre még Xavinak és a stábjának élőszerződése van,20 millió euróba fájna az elküldésük, kérdés hogy a jelenlegi anyagi helyzetünkbe belefér e.
Xavival nem hiszem, hogy probléma lenne. Nem hinném, hogy a pénz miatt van itt. Viszont Deco ne edzőt hozzon, hanem játékosokat, ha ingyen lehetett szerezni, Gündogant és Cancelot, Felixet, akkor másokat is lehet, ha egy évre akkor egy évre ebben a mostani helyzetben. Egy mélyebb keretre idén is szükség lett volna.
Szerintem Xavi is jobban járna egy nyugisabb munkával, túlságosan szívére veszi a Barcelonát, és hozzá kell tenni, az ítéletek is elég érdekesek voltak idén.....
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.05.23. 12:12:32

Én úgy gondolom hogy bármi is fog történni azt csak a bajnokság végén fogjuk megtudni.
Persze lehet addig mindent írogatni de egyenlőre még Xavinak és a stábjának élőszerződése van,20 millió euróba fájna az elküldésük, kérdés hogy a jelenlegi anyagi helyzetünkbe belefér e.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 11:47:41

Ronaldinho&Barca írta:
2024.05.23. 10:53:51
News #Flick | IF #Xavi were to leave Barcelona at the end of the season, everything is now prepared for a transfer of #Flick!

✅ Excl.: Understand there is a verbal agreement between Barcelona/Flick!

➡️ Flick has presented Barcelona a clear plan.

If Xavi departs, Flick is currently the absolute top candidate! Laporta, 100 % convinced about Flick. @SkySportDE


Azért ha igaz, hogy a sajtóból tudta meg Xavi a németet, akkor még nagyobb vicc színház ez a klub. Egy edző megbukhat, de vissza térhet később, de egy elnök és vezetés egyszer fog megbukni. Kíváncsi vagyok ennek az ámokfutásnak mikor lesz vége. Lewa szerepe pedig aggasztó, megújulásról ennyi elég is volt.
Flick nekem egy elég racionális, higgadt figurának tűnik. Lewy meg szerintem sokkal jobb játékos megfelelően használva, mint amit eddig láttunk tőle. Abban biztos vagyok, hogy ilyen 0 teljesítménnyel nem fog hónapokig 90 percezni szünet nélkül. Vagy feljavul, vagy kevesebb percet kap.

Egyébként ez jellemzően más kluboknál is így van, én a Milant követem közelről, ott is ugyanez volt pont most. Gondolom addig nem akarnak beszélni az edzővel, amíg nincs tuti, mert nehéz visszakozni. Nyilván az emberség megkövetelné, hogy legalább szóljunk, hogy keresgélünk, de akkor mi van, ha nem találunk, és maradnia kell? Kellemetlen a szitu. Ez ilyen, az élsport kegyetlen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4518
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.05.23. 10:53:51

News #Flick | IF #Xavi were to leave Barcelona at the end of the season, everything is now prepared for a transfer of #Flick!

✅ Excl.: Understand there is a verbal agreement between Barcelona/Flick!

➡️ Flick has presented Barcelona a clear plan.

If Xavi departs, Flick is currently the absolute top candidate! Laporta, 100 % convinced about Flick. @SkySportDE


Azért ha igaz, hogy a sajtóból tudta meg Xavi a németet, akkor még nagyobb vicc színház ez a klub. Egy edző megbukhat, de vissza térhet később, de egy elnök és vezetés egyszer fog megbukni. Kíváncsi vagyok ennek az ámokfutásnak mikor lesz vége. Lewa szerepe pedig aggasztó, megújulásról ennyi elég is volt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.23. 10:31:02

ocsike83 írta:
2024.05.23. 07:19:04
NewNagyatyesz írta:
2024.05.23. 01:12:56
Én örülnék Flick érkezésének. A Bayernnel nagyot ment, a válogatottal nem annyira, viszont leginkább azért örülnék neki, mert külsős edző jönne, aki nem kötődik a klubhoz, viszont játékfelfogása közel áll hozzánk. Fontos lenne, hogy valaki jobban odafigyeljen és kijavítása azokat a dolgokat, amit az egymást váltó Barca múltú edzők jónak hisznek (pl erőnlét,mentalitás ...), csak közben az látjuk hogy nem az. Ezért lenne nekem elsődlegesen fontos a külsős edző
Hatalmas kérdés az, hogy egy külsős edző, akitől az újat várjuk, mekkora támogatást, illetve - ami talán fontosabb -, mennyi időt kapna az építkezésre?
Ha a saját klublegendánkat kb 2 év alatt "kicsinálta" a közeg, akkor nem valószínű, hogy Flick / Tuchel / stb féle külsős vonal megélne itt akár 1 évet is.
Nem biztos, hogy ezen múlna, inkább az lehet a gond, hogy egy jelenleg is épülőben lévő csapatot vesz át. Nem egy olyan keretet, ami már régóta egyben van és legfeljebb 2-3 játékossal kell kiegészíteni a bő kezdőt és igazából Xavi "örökségét" kell tovább vinni. Még nemrég indult egy új projekt, teljesen új játékosokkal, kérdés, hogy mekkora újítást tud véghez vinni. Ha mondjuk egy Realt kapna egy új edző, akik már sok éve együtt vannak egy-két kivétellel és lenne lehetősége ezeket a posztokat a saját szája íze szerint feltölteni az teljesen más történet. De itt többnyire 1-2 éve együtt lévő csapatot vesz át, erősen korlátozott igazolási lehetőségekkel.
Tud változtatni így is néhány dolgon, mint a rotáció, a pálya a melletti magatartás stb. de sok újdonságot nem biztos, legalábbis csekély eséllyel. Plusz Lewy szerintem legalább ilyen kirobbanthatatlan lesz alatta, a Masia használata pedig biztosan korlátozottabb lesz. Nem látok bele a jövőbe, de ezek a szegmensek, szerintem elég valószínűek.
Xavi alatt a taktikával, játékelemekkel szvsz nem volt komoly gond. Többnyire ültek az elképzelései még rangadókon is, Ancelottit is nem egyszer lemeccselte, a gyenge helyzetkihasználással, egyéni hibákkal nem nagyon lehet mit kezdeni.
Viszont Kimmich megszerzésére így talán nagyobb az esély. Ha sikerül az 1:1-be kerülni és jönne a német, meg tudnánk szerezni Cancelot, egy-két helyen javítani, de ami az egyik legfontosabb a kulcsjátékosokat megtartani (pl. Araujo) egy elég komoly csapat jöhetne össze, amivel már lehetne mit kezdeni.
Ami még mellette szól az edzőváltás terén, hogy a nagy kedvencek, akik játszottak ha kellett, ha nem kieshetnek a pikszisből.

Rengeteg kérdés lesz vele kapcsolatban, mennyire tud alkalmazkodni a ligához, nem egy klasszisokkal teletűzdelt összeállt csapattal lesz dolga stb., de én alapvetően örülnék neki. Michel után (akire már 0% esély van) őt látnám itt legszívesebben edzőváltás terén. Legalábbis sokkal inkább, mint egy Marquezt, Mottát, Conceicaot stb.
Egy év türelmet mindenképp megszavaznék neki, még ha gyenge eredményeket és játékot produkálna, főleg ha látszik valami fejlődés, irány.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.23. 10:22:57

Messa írta:
2024.05.23. 09:53:34
soadroli írta:
2024.05.23. 09:40:13
Barça have reached an agreement in principle with Hansi Flick for the next two seasons. The meeting took place in London yesterday and Flick will be the next coach of FC Barcelona. — @diarioas
Idén korán jön a Jézuska úgy tűnik :P

Abszolút nem vagyok Xavi ellen, de ha távozik, akkor Flicket nagyságrendekkel jobb opciónak tartom az összes felmerült névnél. Pláne Marqueznél.

Közben még ezt találtam, szintén 1 órás pletyka, hozza a saját stábját is, nagyon helyes:

🚨 EXCLUSIVE 🚨
Hansi Flick and Barcelona have finalised a verbal agreement. He will become the next coach, barring any last minute surprises.
He will earn €10M-11M gross annual salary + variables as per his contract.
Robert Lewandowski and Ilkay Gundogan have a strong role in the talks.
Flick is going to bring his own set of coaching team for the tenure.
@Ronit
Elég régen volt már "külsős" edzőnk a holland vonalon kívül. Azt bánom kissé, hogy a 35 éves Lewával házalunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.23. 09:53:34

soadroli írta:
2024.05.23. 09:40:13
Barça have reached an agreement in principle with Hansi Flick for the next two seasons. The meeting took place in London yesterday and Flick will be the next coach of FC Barcelona. — @diarioas
Idén korán jön a Jézuska úgy tűnik :P

Abszolút nem vagyok Xavi ellen, de ha távozik, akkor Flicket nagyságrendekkel jobb opciónak tartom az összes felmerült névnél. Pláne Marqueznél.

Közben még ezt találtam, szintén 1 órás pletyka, hozza a saját stábját is, nagyon helyes:

🚨 EXCLUSIVE 🚨
Hansi Flick and Barcelona have finalised a verbal agreement. He will become the next coach, barring any last minute surprises.
He will earn €10M-11M gross annual salary + variables as per his contract.
Robert Lewandowski and Ilkay Gundogan have a strong role in the talks.
Flick is going to bring his own set of coaching team for the tenure.
@Ronit
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.05.23. 09:51:28

ocsike83 írta:
2024.05.23. 07:19:04

Hatalmas kérdés az, hogy egy külsős edző, akitől az újat várjuk, mekkora támogatást, illetve - ami talán fontosabb -, mennyi időt kapna az építkezésre?
Ha a saját klublegendánkat kb 2 év alatt "kicsinálta" a közeg, akkor nem valószínű, hogy Flick / Tuchel / stb féle külsős vonal megélne itt akár 1 évet is.
Ha két évre szerződnek egy új edzővel, akkor Laporta nem lesz abban a helyzetben, hogy ne tartson ki mellette. Hogy eleve lesz ellentábora, amelyik az első bakira vár, az nem kétséges. De ugyanez lenne a helyzet Xavival, ha maradna. És annál nincs rosszabb felállás, mint ha az elnök és az edző között nincs bizalmi viszony.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.23. 09:40:13

Barça have reached an agreement in principle with Hansi Flick for the next two seasons. The meeting took place in London yesterday and Flick will be the next coach of FC Barcelona. — @diarioas
Kép
Barca87
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.27. 23:54:50

2024.05.23. 09:28:05

Az edző kérdés mindíg nagyon nehéz, főleg a mi mostani helyzetünkben.
Nem nagyon van pénz, és az is kérdés ki jönne elérhető fizetésért hozzánk, és persze minőségi játékosra gondolok.
Ha Xavi marad, megy tovább az építkezése szerintem kb 3-4 új igazolással, ha új edző jön szerintem több távozó és az érkező várható. És a nagy kérdés, hogy a sok érkezőkkel hogyan tudbcsapatot kovácsolni az esetleges új edző.
A valóság az, hogy csórók vagyunk, és szerintem luxus lenne még Xavi csapatának is fizetni ha kirúgnák őket (állítólag 15-20 millió).
Remélem hamar kiderülna sorsa és nyílvánosan kiáll a vezetőség, mert ez így nem jó senkinek sem.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.05.23. 07:19:04

NewNagyatyesz írta:
2024.05.23. 01:12:56
Én örülnék Flick érkezésének. A Bayernnel nagyot ment, a válogatottal nem annyira, viszont leginkább azért örülnék neki, mert külsős edző jönne, aki nem kötődik a klubhoz, viszont játékfelfogása közel áll hozzánk. Fontos lenne, hogy valaki jobban odafigyeljen és kijavítása azokat a dolgokat, amit az egymást váltó Barca múltú edzők jónak hisznek (pl erőnlét,mentalitás ...), csak közben az látjuk hogy nem az. Ezért lenne nekem elsődlegesen fontos a külsős edző
Hatalmas kérdés az, hogy egy külsős edző, akitől az újat várjuk, mekkora támogatást, illetve - ami talán fontosabb -, mennyi időt kapna az építkezésre?
Ha a saját klublegendánkat kb 2 év alatt "kicsinálta" a közeg, akkor nem valószínű, hogy Flick / Tuchel / stb féle külsős vonal megélne itt akár 1 évet is.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 05:46:35

Chino írta:
2024.05.23. 02:42:04

Annak, ha külsős jönne én is jobban örülnék, nem szívesen látnám Marquezt annak ellenére, hogy a kicsikkel jó munkát végez és Pep és Lucho is eléggé bejött, mint az utánpótlásból felkerült edző.
Annyit pontosítanék,hogy LE nem közvetlenül az utánpótlásból került fel edzőként a Barca padjára,megjárta előtte a Romát és a Socit.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 03:00:13

Szerintem nem fontos, milyen volt a második szezonja. Sőt az a fontos, milyen volt az első. És az a fontos, hogy BL-t nyert. Szerintem ilyen jellegű impulzusok kellenek nekünk most. Ha kikerültünk ebből a 10 éve tartó negatív spirálból, simán vissza lehet térni házi edzőkhöz is akár, de ez szerintem befulladt most, ha európai szinten nézzük a dolgot.
Hagyjuk most szerintem az egész projekt témát is. Lehet mondani, milyen veszélyes az edzőkeringő, tud az lenni, de ha egy 3-4 éves projektet tűzünk ki és nem jön be, az még sokkal rosszabb lehet, és még nehezebb kijönni belőle. Nézzük meg, kik, milyen régóta ott ülő edzőkkel nyerték az elmúlt BL-eket. Pepen és Kloppon (1-1) kívül jellemzően fél-1 év ottlét után. Flick 1, Tuchel fél, Ancelotti 1, Zidane 1, LE 1, és ez kb az elmúlt 1 évtized. Nem kell ehhez projekt, ritkán jön az össze nagyon, és Klopp meg Pep stabilan top 3 edzők egy évtizede, kicsi a rizikó megtartani őket az első gondoknál.

Nem mondom, hogy Xavi nem hozott fel senkit (Cubarsi, Baldé és Yamal szerintem evidens volt, Fermínre mondanám, hogy nagyon jó szemmel tette), csak nem annyit, ami ilyen kerethez kell. Sőt, az általa bizalmat nem kapó, és elküldött játékosok zöme Masiás, de már nem tini volt, a Mingueza, Nico, Puig stb.

Viszont mivel extrém szűk a keret (ami ugye eleve a masiások elküldése miatt is ennyire szűk), az illendőnél többet is lehetett volna, akármennyire nem egészséges arány lett volna esetleg. A rotációja egyértelmű gyengepontja, ebben szerintem még a védői is egyetértenek, Guiuéknak lehetett volna több percük, 1-2 középpályás 20 percekre helyettesíthette volna Gündogant (Darvich pl), hogy ő friss legyen a BL negyedöntő környékre, stb. Akiket meg használt, azokat a kövi edzőnek sokkal ésszerűbben kell használnia, nem 0-24-ben.
Nagyon kíváncsi vagyok, ehhez egy Flick hogy nyúlna, milyen módon, mert elvileg nagyon szereti a Barcát, és sok játékelemet vett innen. Szerintem viszonylag jól, ésszerűen merítene lentről. Alighanem akárki is jön, ha Xavi távozik, azt azonnal tájékoztatják, hogy figyu, muszáj lesz, ezt tudomásul kell venni jelenleg, a kicsikkel együtt van csak elég bő keretünk. Szóval aki jön az esetleges távozás esetén, ezzel biztos tisztában lesz, és úgy is áll hozzá, máshogy ez nem megy, aki nem fogadja el, ne is jöjjön.

Amúgy ha jönne, lehet a a jó eséllyel nyakunkon ragadó lengyel sem lenne akkora gáz, biztos vagyok benne, hogy jobban ki tudná használni az erényeit. Szóval lehet lenne egyszersmind egy csatárigazolásunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.23. 02:42:04

bence0330 írta:
2024.05.22. 18:46:40
Mondjuk a Masiát akárki jön, nagyon kell használnia. Talán többet is, mint Xavi tette. De érdekes lenne, alighanem teljesen más alapon menne a kiválasztás. De Flick játéka nem annyira elrugaszkodott a mi stílusunktól.

Szerintem a válogatottbeli leszereplése nem nagyon mérvadó, teljesen más téma, felteszem teljesen más skillek kellenek ahhoz, hogy kapsz egy keretet pár napra, és hirtelen valami csapatszerűt kéne faragni belőle. Valaki ebben extra, Mancini EB-győzelmére is elég gondolni, na az egy összeállt csapat. Lehet, hogy ez Flicknek egyszerűen nem feküdt
Mondjuk Xavi szerintem bőven eleget használta a Masiát. Baldé, Cubarsí, Yamal, Fermin, mind alatta kezdett játszani, Fort is kapott eddig 9 meccsen 560 percet, Guiu is bemutatkozott (Casádót most nem veszem ide, mert csak percekre szállt be) És ott voltak akik már korábban játszottak fent, mint például Gavi.
Bernal és Fayé, esetleg Unai lehet még az aki megütheti az első csapat keretének a szintjét, bár előbbi még csak a napokban lesz 17.

Ha 2-3 játékos lesz próbálgatva a most feljött Yamalon és Cubarsín túl már bőven elég.


A válogatott szerintem sem irányadó, viszont a második Bayernes szezonját nem venném sikersztorinak. A ligát behúzták, de az kb. kötelező volt azzal az emberanyaggal, meg Lewy 50 góljával. Akkor lenne igazán mérvadó a német karrierje, ha legalább három szezont eltöltött volna ott.

Annak, ha külsős jönne én is jobban örülnék, nem szívesen látnám Marquezt annak ellenére, hogy a kicsikkel jó munkát végez és Pep és Lucho is eléggé bejött, mint az utánpótlásból felkerült edző.
Forca Barca!!!!
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.05.23. 01:12:56

Én örülnék Flick érkezésének. A Bayernnel nagyot ment, a válogatottal nem annyira, viszont leginkább azért örülnék neki, mert külsős edző jönne, aki nem kötődik a klubhoz, viszont játékfelfogása közel áll hozzánk. Fontos lenne, hogy valaki jobban odafigyeljen és kijavítása azokat a dolgokat, amit az egymást váltó Barca múltú edzők jónak hisznek (pl erőnlét,mentalitás ...), csak közben az látjuk hogy nem az. Ezért lenne nekem elsődlegesen fontos a külsős edző
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.22. 23:55:29

soadroli írta:
2024.05.22. 23:46:30
Flick has a 95% chance of becoming Barça's new coach. [TV3]
remélem utolsó bajnoki után bejelentik, hogy aztán "nyugodt" legyen a nyár.
Most már tényleg jelentsék be, írjunk vele alá 2 évet és nézzük mit hoz ki a keretből, akár több az, akár kevesebb, mint Xavi.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.22. 23:46:30

Flick has a 95% chance of becoming Barça's new coach. [TV3]
remélem utolsó bajnoki után bejelentik, hogy aztán "nyugodt" legyen a nyár.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.22. 21:08:02

bence0330 írta:
2024.05.22. 18:46:40
Mondjuk a Masiát akárki jön, nagyon kell használnia. Talán többet is, mint Xavi tette. De érdekes lenne, alighanem teljesen más alapon menne a kiválasztás. De Flick játéka nem annyira elrugaszkodott a mi stílusunktól.
Nem a Gavi, Fermin, Balde vonalat kifogádolom, inkább az SR-Romeu félét. Egy ideális világban egyikük se lenne a keret tagja, de hát a mi kutyánk kölykei. Jobb játékosokat is elküldtünk már teljesen indokolatlanul.

Ha nagyon égne a ház és el kellene adni Araujo-t, akkor tényleg el lehetne gondolkozni Todibo-n. A képességei már itt megvoltak, hozzáállásbeli problémák voltak ott, ezt Ő is lenyilatkozta. Plusz Ő is tudna vkp-t játszani, Valverde is bedobta oda párszor és úgy rémlik egész ügyes volt ott is.
De bízzunk benne, hogy nem kell ilyeneken agyalni, Araujo egy top védő, a francia meg lehet, hogy soha nem tudna felnőni a feladathoz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2024.05.22. 19:21:47

Amúgy nem lenne értelme Todibot visszahozni abban az esetben (csak abban az esetben ) ha Araujot eladjuk nagy pénzért? Csak mert a rá lévő opcionk miatt nekünk nem lenne drága. És azért ő egy pont jó korban lévő, labdaugyes védő. Akkor le lenne fedve az a poszt. Mert ne Garciaban gondolkodjunk ha jót akarunk, ő nem megoldás az már kiderült.
Bár legjobb az lenne ha az uruguyai maradna.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7560
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.22. 18:46:40

Mondjuk a Masiát akárki jön, nagyon kell használnia. Talán többet is, mint Xavi tette. De érdekes lenne, alighanem teljesen más alapon menne a kiválasztás. De Flick játéka nem annyira elrugaszkodott a mi stílusunktól.

Szerintem a válogatottbeli leszereplése nem nagyon mérvadó, teljesen más téma, felteszem teljesen más skillek kellenek ahhoz, hogy kapsz egy keretet pár napra, és hirtelen valami csapatszerűt kéne faragni belőle. Valaki ebben extra, Mancini EB-győzelmére is elég gondolni, na az egy összeállt csapat. Lehet, hogy ez Flicknek egyszerűen nem feküdt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.22. 17:41:36

Chino írta:
2024.05.22. 17:10:48
Mondjuk Fati félresikerült szezonjához az is hozzájárult, hogy nagyon rossz helyen kötött ki. Gyakorlatilag Mitomával kellett megküzdeni a helyéért, ami alapból esélytelen. Nem fogják a japánt egy kölcsönjátékos miatt más poszton játszatni vagy padra rakni. Így Fati sem igazán kapott lehetőséget bizonyítani, a sérülése pedig újra betett neki. A PL pedig alapból nem hiszem, hogy a legjobb opció neki.
Mitoma kb. többet volt sérült, mint bevethető, Fati-nak lett volna bőven lehetősége, nem élt vele. Még Mitoma sérülései alatt se tudta beverekedni magát a kezdőbe.

Flick meg tényleg kicsit zsákbamacska, de kéne már egy külsős arc, aki kicsit objektívebben látja a dolgokat és túllát a katalán-LaMasia vonalon.
A második szezonjában is hozta a ligát, a német válogatott pedig azóta se igazán szedte össze magát. De az első szezonját valószínűleg soha nem fogja már überelni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése