Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.06.14. 21:13:37

Lionel85 írta:
B. Tamás írta:Fabregast nagyon sokan alulértékelik, holott azért nem hiába őt vitte el Wenger, és nem hiába őt akarjuk már három éve.

Véleményem szerint ha jön Fabregas, határtalan variációs lehetősége nyílik Pepnek.

1. Fabregas tud vkp-t játszani, így Mascherano mehet a védelembe esetleg.
2. Xavi pihenhet.
3. Iniesta feljebb léphet, Fabregas jöhet a helyére, és azért egy Busquets-Xavi-Fabregas-Iniesta tengellyel az ellenfelek a tudaton kívül lennének, ebben biztosak lehetünk.

Ráadásul biztos vagyok benne, hogy még Cesc is sokkal többet mutathat, ha a Camp Nouban, kedvenc csapatában, barátai között játszhat majd, élvezve annak a Pepnek, a bizalmát, aki a példaképe kiskora óta.

Legalábbis szerintem van egy ilyen pozitív oldala is ennek az ügyletnek.
Amiért legalább akkora az ellentábora Fabregasnak, mint az őt támogatóknak, az elsősorban (szerintem) azért van, mert pont nem szakmailag indokolt az ő leigazolása a Barcelonának, legalábbis nem elsősorban. Hanem mert a Barça neveltje és szeretnék hazahozni, mint pár éve Piquét is hazahozták. Mivel nincs olyan életbevágóan nagy szükség egy középpályásra, így teljesen értelmetlen a leigazolása. Már csak azért is, ha Xavi és Iniesta pótlására akarna valakit a vezetőség, akkor inkább Keita-Mascherano szintű játékosokat vennének. Jóval olcsóbban, mint amennyiért Fabregasért ácsingózik a csapatunk.
Ezt a szerencse miatt látod így. Iniesta/Xavi közül csak az egyik sérült volna le 2-3hónapra a 3év alatt, akkor teljesen másképp látnád Te is.
2-3hónapos sérülés ilyen terhelés,és ennyi elszenvedett szabálytalanság mellett 3év alatt igenis MÁZLI, hogy nem "jött össze" szezon közben, ez legalábbis az én véleményem.
Persze,hogy nem kell senki ha 2 posztra van 2 embered.De ennyi erővel kell 11ember aki nem sérül le sosem :)
De idén is volt már Xavinak néhány alibi meccse ahogy valaki tökéletesen megfogalmazta a topikjában. Felette is elszáll az idő.

ui: Azt meg ne mondd,hogy Keita/Masche oda való.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.06.14. 21:12:48

Erre a 3 emberre lenne szükségünk... Thiago Silva, Fabregas, Rossi.
3 ember, azon kevesek közül, akik várhatóan felvennék a versenyt a saját posztjukon a csapatba kerülésért.
Nem lennének olcsók külön külön sem, nem hogy így, de kőkemény erősítést jelentenének.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.06.14. 21:08:16

daffy írta:nem olyan biztos az. nincs olyan,amit rossi tud és villa vagy pedro nem,ráadásul stílusban is hasonló. jól illeszkedne,az kétségtelen,de csak akkor,ha megy a játék. ő nem fogja azt a pluszt hozzátenni,amit messi,csak belövi,amit be kell. ilyenből már van 2-3. jó-jó,de ő nem az az igazi frissítés.
Ibrahimovic miért jött? Két védővel bemegy a kapuba; fel lehet ívelni, megtartja a labdát; végre egy jól fejelő center; a brutális lövőereje/technikája jó a tömörülő csapatok ellen. A gyakorlatban ebből mi is valósult meg? A nagy változtatásnak, újításnak semmi eredménye nem lett. Pedig elméletben még kint is jónak látták.

Eddig mindig abból voltak a problémák, hogy az ősszel még remeklő csatár tavaszra elfáradt. Most a háromból kettő is formán kívül volt. Erre jönne egy csatár, aki ugyanezt, ugyanilyen szinten tudja (plusz tegnap valaki nagyon szépen kifejtette, miért is illik ide Rossi). Két posztra van három minőségi ember, logikus, hogy jobban lehet őket rotálni, kevésbé fáradnak fizikálisan és mentálisan.

Szerintem a gondok eddig mindig abból jöttek, hogy a támadók nem bírták a tempót tavaszra, keveset mozogtak, vagy mindent kihagytak. Nem azért volt baj, mert senki nem húzott váratlant.

Szóval szerintem ide bőven elég annyi plusz, hogy "csak belövi".
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2011.06.14. 20:56:51

Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2011.06.14. 20:56:21

Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.06.14. 20:46:29

B. Tamás írta:Fabregast nagyon sokan alulértékelik, holott azért nem hiába őt vitte el Wenger, és nem hiába őt akarjuk már három éve.

Véleményem szerint ha jön Fabregas, határtalan variációs lehetősége nyílik Pepnek.

1. Fabregas tud vkp-t játszani, így Mascherano mehet a védelembe esetleg.
2. Xavi pihenhet.
3. Iniesta feljebb léphet, Fabregas jöhet a helyére, és azért egy Busquets-Xavi-Fabregas-Iniesta tengellyel az ellenfelek a tudaton kívül lennének, ebben biztosak lehetünk.

Ráadásul biztos vagyok benne, hogy még Cesc is sokkal többet mutathat, ha a Camp Nouban, kedvenc csapatában, barátai között játszhat majd, élvezve annak a Pepnek, a bizalmát, aki a példaképe kiskora óta.

Legalábbis szerintem van egy ilyen pozitív oldala is ennek az ügyletnek.
Amiért legalább akkora az ellentábora Fabregasnak, mint az őt támogatóknak, az elsősorban (szerintem) azért van, mert pont nem szakmailag indokolt az ő leigazolása a Barcelonának, legalábbis nem elsősorban. Hanem mert a Barça neveltje és szeretnék hazahozni, mint pár éve Piquét is hazahozták. Mivel nincs olyan életbevágóan nagy szükség egy középpályásra, így teljesen értelmetlen a leigazolása. Már csak azért is, ha Xavi és Iniesta pótlására akarna valakit a vezetőség, akkor inkább Keita-Mascherano szintű játékosokat vennének. Jóval olcsóbban, mint amennyiért Fabregasért ácsingózik a csapatunk.
Kép
Kép
Kép
guardiola_16
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.05.29. 19:59:45
Kapcsolat:

2011.06.14. 20:45:28

Gamper kupát az kivel játszuk?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.06.14. 20:37:35

Fernando írta:Nekem semmi bajom Rossival, de mire ekkora az ára? 30-35 millió? Én szerintem 20-nál nem ér többet, ahogyan Fabregas sem. Kitűnik az Arsenalból, ez oké. Én is kitűnnék, ha visszamennék az oviba (bár szerintem Nasri már rég fölülmúlta a katalánt).

Sánchez más. Érte adnék 30-at, mert rá nagyobb szükség van.
Nasri miért lenne jobb Fabregasnál? Mert két erősen közepes Arsenalos szezon után végre volt egy jó fél szezonja? Hát, ez azért elég kevéske...

20 milliónál nem ér többet... :lol: Na jó, szerintem egy ideig hanyagolom ezt a topikot, addig remélem a Fabregas-haterek leveszik a napszemüveget...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.06.14. 20:17:47

B. Tamás írta:Fabregast nagyon sokan alulértékelik, holott azért nem hiába őt vitte el Wenger, és nem hiába őt akarjuk már három éve.

Véleményem szerint ha jön Fabregas, határtalan variációs lehetősége nyílik Pepnek.

1. Fabregas tud vkp-t játszani, így Mascherano mehet a védelembe esetleg.
2. Xavi pihenhet.
3. Iniesta feljebb léphet, Fabregas jöhet a helyére, és azért egy Busquets-Xavi-Fabregas-Iniesta tengellyel az ellenfelek a tudaton kívül lennének, ebben biztosak lehetünk.

Ráadásul biztos vagyok benne, hogy még Cesc is sokkal többet mutathat, ha a Camp Nouban, kedvenc csapatában, barátai között játszhat majd, élvezve annak a Pepnek, a bizalmát, aki a példaképe kiskora óta.

Legalábbis szerintem van egy ilyen pozitív oldala is ennek az ügyletnek.
az én olvasatomban ez a Fabregas ügy már jól nem sűlhet el, ha jön ha marad akkor is dilettánsan van kezelve.
azzal sem értek egyet, hogy a középpályán kellene az idén a Barcának erősíteni, ahol igazán bajok lehetnek az a támadósor, azon túl pedig a védelem.(bajok alatt itt kifejezetten a gyenge kispadot értem)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.14. 20:17:02

griezmann a kimán ? :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 20:15:39

Nagyon elszaporodtak a találgatások... Szerintem le fogják ideiglenesen zárni a topicot. Egyelőre Fabre,Rossi,Sanchez ill. 3 spanyol van szerintem a Barca célkeresztjében (a nevüket nem tudom pontosan :oops: ), a többi maximum találgatás szint vagy újságírói fantázia...
"And my heart will leave you never."
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.14. 20:13:37

Fernando írta: Sánchez+Femenía=35 millió, max 40. emellé jön még Thiago és Fontás, esetleg Rossi helyett, a sokakkal szemben álló Griezman. Ez 4-6 új játékos, ha azt vesszük. Ezzel már lehetne vért frissíteni és nem kerülne 70-80 milliókba, mint amit a sajtó okádik. Akik távoznának értelemszerűen Milito, Keita, Bojan és/vagy Jeffren.
Az Udinese elnöke nyilatkozta, hogy Sánchezért már volt 35 milliós ajánlat (gondolom a City volt) amit visszautasítottak, és egyes hírek szerint 50-et is kérnének érte. Az utóbbi azért túlzás valószínűleg, de úgy néz ki, hogy legjobb esetben is csak Sánchez lenne 40 millió. Griezmann kivásárlási ára 30 millió, ami azért elég sok úgy, hogy például Rossi ára is ugyanannyi. Az egyetlen előny, hogy nála könnyebb lenne játékosokkal csökkenteni az átigazolási összeget, mint az olasz esetében.

Az meg remélem nem komoly, hogy Fabregas 20 milliót ér. Taktikai szempontból vele járunk a legjobban, ahogy B.Tamás is írta. Mondjuk védekezőközéppályásként Xavi és Iniesta mellett kicsit kockázatos lenne a nagycsapatok ellen szerintem, de amúgy egyetértek.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.06.14. 20:10:20

daffy írta:miért? sanchez és fabregas is közel van a barcához. kivitelezhető,akár csak thiago és egy fiatal a tarcsiból
jövőre pedig egy puyolpótló,ami nem olyan húzós.
Az első sor nem neked szólt hanem messideco-nak :D :D
Nasri nem kell ide. Jó játékos, de fabréval már nagyon nem férnének be :D
Silva sem fog érkezni meg Pato sem szerintem.. Báár a pénz nagy úr :D
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.06.14. 20:04:17

Fabregast nagyon sokan alulértékelik, holott azért nem hiába őt vitte el Wenger, és nem hiába őt akarjuk már három éve.

Véleményem szerint ha jön Fabregas, határtalan variációs lehetősége nyílik Pepnek.

1. Fabregas tud vkp-t játszani, így Mascherano mehet a védelembe esetleg.
2. Xavi pihenhet.
3. Iniesta feljebb léphet, Fabregas jöhet a helyére, és azért egy Busquets-Xavi-Fabregas-Iniesta tengellyel az ellenfelek a tudaton kívül lennének, ebben biztosak lehetünk.

Ráadásul biztos vagyok benne, hogy még Cesc is sokkal többet mutathat, ha a Camp Nouban, kedvenc csapatában, barátai között játszhat majd, élvezve annak a Pepnek, a bizalmát, aki a példaképe kiskora óta.

Legalábbis szerintem van egy ilyen pozitív oldala is ennek az ügyletnek.
.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.14. 19:56:14

MessiFan írta:Ó persze, erre annyi az esély mint ha R10-et akarnánk visszahozni :D
Mondjuk José Ángelt lehetne még megvenni és többet játszatni Fontást.
Szerintem a kp jövőre is jól fog működni még sérülésekkel is (kivéve ha egész szezonra dől ki valaki.)
miért? sanchez és fabregas is közel van a barcához. kivitelezhető,akár csak thiago és egy fiatal a tarcsiból
jövőre pedig egy puyolpótló,ami nem olyan húzós.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.06.14. 19:54:10

Ó persze, erre annyi az esély mint ha R10-et akarnánk visszahozni :D
Mondjuk José Ángelt lehetne még megvenni és többet játszatni Fontást.
Szerintem a kp jövőre is jól fog működni még sérülésekkel is (kivéve ha egész szezonra dől ki valaki.)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.14. 19:53:30

MessiFan írta:Wenger ne engedje el Fabregast, City vegye megy 1000 millióért Sánchest, mi pedig vegyük meg 25 millióért Rossit és meg van oldva a kövi szezon is :D
nem olyan biztos az. nincs olyan,amit rossi tud és villa vagy pedro nem,ráadásul stílusban is hasonló. jól illeszkedne,az kétségtelen,de csak akkor,ha megy a játék. ő nem fogja azt a pluszt hozzátenni,amit messi,csak belövi,amit be kell. ilyenből már van 2-3. jó-jó,de ő nem az az igazi frissítés.
idén: sanchez+cesc/nasri(!)+thiago+egy fiatal bekk
jövőre: thiago silva+pato(?) vagy csak silva

én ezt csinálnám és ezzel lenne egy friss csapat és a kiöregedők is pótolva vannak.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 19:47:05

:D
Tényleg csak ennyiből állna az egész+ hozzuk vissza Cacerest.
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.06.14. 19:41:02

Wenger ne engedje el Fabregast, City vegye megy 1000 millióért Sánchest, mi pedig vegyük meg 25 millióért Rossit és meg van oldva a kövi szezon is :D
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.06.14. 19:39:38

messideco írta:Talán az Iniestáé. De Nasri eddig még nem merült fel, ha jól tudom...
Én szerintem is Iniesta, valamint a két szél, jelen esetben Villa és Pedro oldalán is tud Nasri, bár nem láttam sok Arsenal meccset, de értesüléseim szerint az előbb említett helyeken játszik. Amúgy tényleg nem lenne rossz egy Nasri se, de az ő neve fel sem merült, valamint úgy olvastam, hogy megadják neki azt a fizut amit kér. Clichy sorsa viszont kérdéses, őt szívesen látnám majd valamikor a csapatban. Aztán lehet butaság az egész, majd egy ágyús kolléga kijavít. :lol: :)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.06.14. 19:37:43

Fernando írta:Nekem semmi bajom Rossival, de mire ekkora az ára? 30-35 millió? Én szerintem 20-nál nem ér többet, ahogyan Fabregas sem. Kitűnik az Arsenalból, ez oké. Én is kitűnnék, ha visszamennék az oviba (bár szerintem Nasri már rég fölülmúlta a katalánt).

Sánchez más. Érte adnék 30-at, mert rá nagyobb szükség van. Érdekelne engem ez a Femenía gyerek is, bár róla nemsokat tudok, de nyilván a padra vennénk, oda meg 4 millióért nem hinném, hogy nagy pazarlás lenne. Ha már annyit tud, mint Keita szerintem jöhetne.

Sánchez+Femenía=35 millió, max 40. emellé jön még Thiago és Fontás, esetleg Rossi helyett, a sokakkal szemben álló Griezman. Ez 4-6 új játékos, ha azt vesszük. Ezzel már lehetne vért frissíteni és nem kerülne 70-80 milliókba, mint amit a sajtó okádik. Akik távoznának értelemszerűen Milito, Keita, Bojan és/vagy Jeffren.
Az a baj,hogy hála főleg a realnak másodsorban a citynek/chelseanek,ocsmány módon elszabadultak az árak,és főleg az elnökök kérnek pofátlanul sokat egyes játékosokért.
Sánchez jó lenne 30Mért,de annyiért szóba sem állnak velünk.
Cesc is 30M körül lenne optimális.
ez mondjuk 60M lenne, de eladásból is jöhetne be pénz.
Rossis résszel is egyetértek,30M érte nagyon sok. 20 a max amennyiért megérné elhozni.


Nasri nem merült fel,de őt sem adná cukrosbácsi 30M alatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2011.06.14. 19:40:29-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.06.14. 19:35:37

Talán az Iniestáé. De Nasri eddig még nem merült fel, ha jól tudom...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.14. 19:31:35

Nekem semmi bajom Rossival, de mire ekkora az ára? 30-35 millió? Én szerintem 20-nál nem ér többet, ahogyan Fabregas sem. Kitűnik az Arsenalból, ez oké. Én is kitűnnék, ha visszamennék az oviba (bár szerintem Nasri már rég fölülmúlta a katalánt).

Sánchez más. Érte adnék 30-at, mert rá nagyobb szükség van. Érdekelne engem ez a Femenía gyerek is, bár róla nemsokat tudok, de nyilván a padra vennénk, oda meg 4 millióért nem hinném, hogy nagy pazarlás lenne. Ha már annyit tud, mint Keita szerintem jöhetne.

Sánchez+Femenía=35 millió, max 40. emellé jön még Thiago és Fontás, esetleg Rossi helyett, a sokakkal szemben álló Griezman. Ez 4-6 új játékos, ha azt vesszük. Ezzel már lehetne vért frissíteni és nem kerülne 70-80 milliókba, mint amit a sajtó okádik. Akik távoznának értelemszerűen Milito, Keita, Bojan és/vagy Jeffren.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.06.14. 19:29:09

Bányász írta:Szerintem meg jöjjön Nasri... :D
nincs ilyen poszt a csapatban. :D
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.06.14. 19:26:35

Szerintem meg jöjjön Nasri... :D
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Válasz küldése