Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.03.11. 17:19:32

Cestus írta:Szerintem bárkit igazolunk, az lutri lesz. Nekem aztán sem Jovic, sem Gómez sem akármelyik emlegetett opció nem mond semmit. Pl. ha lecsúsznánk Jovicról, és Gómezt megvennénk 25-ért vagy 50-ért, én nem tudnám most még egyértelműen kijelenteni, hogy rosszabbul jártunk. Nehéz megjósolni, hogy lesz-e bármelyikből jó csatár, és ha igen, melyikből.
Minden rosszindulat nélkül, de nem csoda, hogy lutrinak tartod mindegyiküket, és nem tudod eldönteni, hogy kinek örülnél jobban, ha nem is ismered egyiküket se.. :mrgreen:

Amúgy egyetértek azzal, hogy igazából mindenkivel kockáztatunk, és lehet pont nem az jön be akit hinne az ember - tudom, hogy erről szólt a hsz-ed igazából -, de ez akkor is viccesen jött ki. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.11. 17:16:15

MatyiG írta:Maxi Gómez kivásárlásija a felére, 25 millióra csökken, ha kiesik a Celta a másodosztályba. Jelenleg 18.-ak. :)
Én -ha az ellenünk játszott meccseit is beleszámítom- négyszer láttam + néztem egy videot róla, így reális véleményt nem igazán tudok róla mondani, de ezek alapján nem ájultam el tőle. Elég statikus, Alcacér például egyértelműen jobb nála, bár még elég fiatal, fejlődhet. Viszont nem valószínű hogy kezdőnek hoznánk a padon pedig ez nem fog menni neki.

Én Jovictól is "félek" kicsit. Elég nagy a hype körülötte és biztosan rengeteg pénzbe kerülne. Persze biztos nem véletlenül vannak kérői, de ez köszönhető annak is, hogy normális támadókból nagyon szűk a piac. Szép az a 15 bajnoki gól, de ebből 5 egy meccsen született és pl. Paco fele annyi idő alatt tett el 14et. Az EL már jobban néz ki, de hatalmas zsákbamacska lenne. Suarez mögött amúgy sem tudni mennyi időt kapna.
Sajnos jelenleg alig van olyan csatár, aki megfelelően átvehetné Lajos helyét. Aki mefg is üti a szintet, az pedig vagy elérhetetlen vagy 150-ről indul. Főleg, hogy biztosan licitháborúba kell menni, a Juve, Real is nagyon keres ilyen játékos.

Valakit viszont mindenképp hozni kell Boateng úgy tűnik zsákutca, egy szem Suarezzel még úgyis veszélyes volna nekimenni a szezonnak, ha három évvel fiatalabb lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.11. 17:10:08

davi10 írta:Egyedül a számok alapján ítélve Jovic jobbnak néz ki (akinek lehet, hogy ugyanígy nincsenek papírjai), de a csatár posztunk pont nem olyan, ahol beleférne egy lutri Denis-Gomes féle igazolás. Oda szerintem még a bhv-posztnál is sürgősebb, hogy jó megoldást találjunk.
Szerintem bárkit igazolunk, az lutri lesz. Nekem aztán sem Jovic, sem Gómez sem akármelyik emlegetett opció nem mond semmit. Pl. ha lecsúsznánk Jovicról, és Gómezt megvennénk 25-ért vagy 50-ért, én nem tudnám most még egyértelműen kijelenteni, hogy rosszabbul jártunk. Nehéz megjósolni, hogy lesz-e bármelyikből jó csatár, és ha igen, melyikből.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.03.11. 16:24:07

Én nézegettem Gómezt párszor, szakértő nyilván nem vagyok, elfejelgeti a góljait a Celtában szépen, az tény. De nekem az ő leigazolása kb olyan kategória lenne, mint Busit Oriollal pótolni. Sóval elmegy, de pont azt a pluszt nem érzem benne, ami ide kellene. Remélem nem fogjuk csak azért elhozni, mert olcsó, és ha jön, akkor annak valóban komoly szakmai okai lesznek.

Stílus alapján mondjuk nekem nem úgy tűnik mint aki ide illene, egyedül a passzjátéka az - nyomás nélkül legalábbis -, ami extrábbnak néz ki, amúgy tipikusan a "fellőjük rá a labdát" típusú 9-es benyomását keltette, ami ide nem épp a legmegfelelőbb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.11. 15:29:29

Nem tudok sokat a srácról, de Uruguayi, szóval valószínűleg nincsenek EU-s papírjai, bár javítsatok ki, ha tévedek.

Egyedül a számok alapján ítélve Jovic jobbnak néz ki (akinek lehet, hogy ugyanígy nincsenek papírjai), de a csatár posztunk pont nem olyan, ahol beleférne egy lutri Denis-Gomes féle igazolás. Oda szerintem még a bhv-posztnál is sürgősebb, hogy jó megoldást találjunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.11. 15:16:56

Maxi Gómez kivásárlásija a felére, 25 millióra csökken, ha kiesik a Celta a másodosztályba. Jelenleg 18.-ak. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.10. 23:39:53

Én is olvasom, hogy az Everton-nál meg vannak elégedve vele, és akárhányszor belenéztem a meccsükbe, mindig egész jól nyomta.

Én tartottam, hogy Busi-Rakitic helyén a 4-4-2ben elfért volna, de így, hogy visszaálltunk 4-3-3ra, és még De Jong is jön, így már mindegy.

Az Everton meg ha egy Mina-ért adott 30-at, akkor legalább ennyit várhatunk Gomes-ért is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21188
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.10. 21:59:49

MatyiG írta:
Mire? Felét nem éri.
Jól megy az Evertonban, akik nem szokták sajnálni a pénzt a középszerekre... :) 30 körül szerintem is kaphatunk érte.
Tényleg jól megy neki? Én nem követem, de whoscored átlaga szerint csak a 10. a csapatban, az nem túl bravúros. Bár a többiek sem sokkal jobbak. Egyébként DMC-ként kap jobb osztályzatokat, ott is játszik többet. Nálunk is még talán ott volt talán legjobb, de Ini posztján játszatni kész katasztrófa volt, pedig elég sokat erőltettük ott. Mondjuk ez edzői hiba is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.10. 21:39:08

Mire? Felét nem éri.
Jól megy az Evertonban, akik nem szokták sajnálni a pénzt a középszerekre... :) 30 körül szerintem is kaphatunk érte.

A Mirror szerint a MU 115-ért vinné Coutinhót. Masnit adjunk hozzá? :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21188
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.10. 21:19:11

Suarez kétségkívül kiöregedőben van, de még így is az egyik legjobb kilences. Kell mellé egy fiatal csatár, de addig nem szabad eladni, amíg az ifjú titán nem mutatja meg, hogy hosszútávon lehet vele elsőszámúként számolni, és utána sem feltétlenül kell, ha elfogadja a padot.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.03.10. 20:58:24

Én valamiért úgy emlékszem, mint ha azt olvastam volna, hogy 60 a klubtól +60 a szponzoroktól van igazolásokra, de lehet elnéztem. Mondjuk ha rajtam múlna az eladás akkor Suarez 60-70milla, Coutinho 100milla, Cillesen ha menni akar 50milla. Ezen felül még 2-en kölcsönbe vannak az kb 40 milla. Vermalen, Rafinha, Boateng, Murillotól szintén búcsúznék. Umtiti térdére kiváncsi leszek, de megkockázatnám, hogy egy nagyon jó ajánlat esetén elgondolkoznék, térd egy kényes dolog, tartok tőle, hogy többször rá fog sérülni. Középpályán nemtudom, hogy mit csinálnék,de lehet még egy ember mehetne onnan, de aki piac képes az csak Rakitic kb, ha menni akarna akkor 70et ha adnak érte akkor mehet, bár ő elég fontos láncszem a gépezetbe, nehéz kérdés. De ha kell pénz a klubnak akkor nincs mit tenni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21188
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.10. 19:30:26

Petr írta:
MatyiG írta:60 az a 90-100. Legalábbis ennyit szoktak mondani Bartoék.
Azért mondanak mindig ennyit, hogy ne induljanak hátrányból a tárgyalásoknál.
Ja, csak az elmúlt években mi költöttünk a legtöbbet, fizetések is nálunk a legnagyobbak. Most is lesz néhány szerződéshosszabbítás.
Gomesért meg ha minden jól megy szintén tudunk egy 30-40 milliót kicsikarni,
Mire? Felét nem éri.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.10. 19:06:25

MatyiG írta:60 az a 90-100. Legalábbis ennyit szoktak mondani Bartoék.
Azért mondanak mindig ennyit, hogy ne induljanak hátrányból a tárgyalásoknál.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.10. 19:04:05

Minden évben szokott lenni 90-100 millió az igazolásokra + Pacoért már kaptunk 30milliót, Gomesért meg ha minden jól megy szintén tudunk egy 30-40 milliót kicsikarni, szerintem kell pénznek még lennie egy épkézláb balhátvédre, főleg hogy a nyári keret is a 0-s összesítéshez konvergált, így a nyáron nem sokat fizettünk rá a félretett pénzből.
60 az a 90-100. Legalábbis ennyit szoktak mondani Bartoék.
Pacóért meg 23-at kaptunk.

Neymar távozása óta -186M az egyenleg, és nyáron még csak két éve lesz, hogy elment. 60 millával számolva nyárra nincs pénz, csak annyi, amennyi befolyik az eladásokból.

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131" target="_blank
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.10. 19:01:55

Piqué érdekes figura amúgy. Mostanság már látszólag mindent csinál a futballon kívül, de közben egy top csapat kezdője, és egy ideje megint nagyon magas szinten is játszik. Számomra rejtély, hogy bír az ember ennyi mindennel érdemben foglalkozni egyszerre. :D

A holland útja meg kb. ki van kövezve hozzánk, azt az 1-2 évet ha Piqué mögött átvészeli, utána övé a poszt beláthatatlan ideig.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.10. 18:55:50

MatyiG írta:Nem hiszem, hogy fog így maradni pénz támadóra. Ahhoz tényleg nagyobb összegű eladásokra lenne szükség.
Tele a középpálya és Riqui is ott van az ajtóban, valakinek muszáj lesz mennie szerintem.

A hollandot pedig be kell húzni. Sokszor elhangzik, hogy megoldja valaki a következő 10 évet és röhögünk rajta, viszont ha ilyen hosszú időre nem is, de a következő években egyáltalán nem lenne gond belső védő poszton. Valahogyan menedzselni kell a helyzetet, amíg Piqué kimegy, bár ez egy kicsit necces, mert nem tudom volt-e már valaha ilyen jó.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.10. 18:48:55

Stalkyard írta:Nyilván nem csak a következő szezonra tervezünk egy 19 éves gyerekkel... #-o Piqué 31, lassan gondoskodni kell a pótlásáról a kezdőben, De Ligt meg kb a tökéletes jelölt, magas, jól passzol, Ajax iskola... Mellesleg egy igazi vezértípus.
Sőt, már 32 éves múlt..Hogy megy az idő.

Umtiti térdére én is kíváncsi leszek, sajnos nem garantált hogy pár meccs múlva ne újuljon ki a sérülése, de reméljük a legjobbakat.

Minden évben szokott lenni 90-100 millió az igazolásokra + Pacoért már kaptunk 30milliót, Gomesért meg ha minden jól megy szintén tudunk egy 30-40 milliót kicsikarni, szerintem kell pénznek még lennie egy épkézláb balhátvédre, főleg hogy a nyári keret is a 0-s összesítéshez konvergált, így a nyáron nem sokat fizettünk rá a félretett pénzből.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.10. 18:31:36

Nem hiszem, hogy fog így maradni pénz támadóra. Ahhoz tényleg nagyobb összegű eladásokra lenne szükség.

De Ligt + Jovic lenne 130 alsó hangon.

Piqué amúgy szerintem még ezen kívül két szezonban stabil kezdő lesz, úgyhogy a hollandnak türelmesnek kell lennie, ha jön.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.10. 18:17:58

The transfer of Matthijs De Ligt could be completed quickly. The player's favorite destination is Barcelona and the club are ready to pay the sum Ajax want. [nos]

Nem tudom mennyire megbízható, de holland forrás. Úgy néz ki, közel a másik holland srác is. Komoly lesz.

Az eddigi pletykákból az körvonalazódik, hogy kb. annyiba fog kerülni, mint de Jong.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.03.10. 18:17:45

Szerintem a Jovic-hype okkal létezik. Jól kezeli a labdát, agresszív és nagyon veszélyes a kapura. Idén tényleg nagyszerű a srác, én az Ő leigazolásának örülnék a legjobban, csak nehogy egyszezonos legyen. A Benfica 7 millió eurós opcióval adta kölcsön a Frankfurtnak, ez alapján kicsit lemondhattak róla. Fiatal, elérhető csatárokból viszont messze Ő a legjobb. Rajta kívül legfeljebb a nemrég klubbot váltott Platek, aki minőségi érkező lehetne. Kicsit szürreális lenne a leigazolása, hiszen már az is ritka, hogy egy idényben kétszer vált egy játékos. Elnézve azonban a Milan cirkuszát az FFP-vel, talán mozdítható lenne még így is.

Maxi Gomezt egyáltalán nem szeretném itt látni. Már tavaly januárban, néhány hónappal érkezése után is pletykáltak róla, hogy Unzué elcserélné Pacora, mert sír nála a labda, annyira nem képes vele bánni. Január 31-én az utolsó percekig tűnt úgy, hogy a West Hamba igazol, okkal nem ment érte nagyobb csapat. Rashfordra sincs sok esély de nem is rá lenne szükség. Fiatal, angol saját nevelésű támadójuk. Viccen kívül közel világrekord összegért lehetne csak elhozni. Martial olcsóbb lenne (tavaly a Chelsea érdeklődött érte, de sokallták a 80 milliós árát), de ő is most hosszabbított.

A nyáron én reális szemmel nézve három érkezőt várok: De Ligt, Jovic remélhetőleg, a harmadik pedig Nacho Monreal/Filipe Luis. Az első név egyértelműen itt akar játszani, a másodikért harcolni kellene de nála elérhetőbb labdát normálisan kezelő támadó aligha van. Balhátvédre pedig egyszerűen pedig nem lesz már pénz és egy lejáró szerződésű veteránt fogunk igazolni. Remélem Nacho lesz itt a befutó. Ez sajnos kerülne vagy 140-150 millió euróba.

Az azért egyértelmű, ha a szerb és holland is érkezne, a jövő csapatának háromnegyede kész lenne. Olyan nevek szerepelnének itt, akik még közel sincsenek harminchoz, hogy őrület: ter Stegen, Semedo, Roberto, De Ligt, Umtiti, Lenglet, Arthur, Alena, Puig, De Jong, Dembelé, Jovic és ha nem távozik Malcom. Messi a GOAT és hatalmasat fog vele veszteni a klub, de a klub láthatóan nem akar olyan mélyponton lenni, mint idén a Real.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.03.10. 18:16:52

Én ezt értem, de most is 3 kezdőszintű védő van a keretben, semmivel nem lesz másabb, mint ha majd teszem azt Piqué helyett De Ligt lesz. Plusz azért Umtiti térdére én marha kíváncsi leszek a következő pár évben, nem lennék meglepve, ha rendre rásérülne komolyabban....

Na meg Umtiti és Lenglet is ballábas, így sokkal inkább egymás helyettesei ők.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.03.10. 18:13:35

Stalkyard írta:Nyilván nem csak a következő szezonra tervezünk egy 19 éves gyerekkel... #-o Piqué 31, lassan gondoskodni kell a pótlásáról a kezdőben, De Ligt meg kb a tökéletes jelölt, magas, jól passzol, Ajax iskola... Mellesleg egy igazi vezértípus.
Én is elhoznám, szó se róla, de tegyük hozzá, hogy itt van azért Umtiti 25 évesen és Lenglet 23 évesen, akik mind a ketten rászolgáltak arra, hogy hosszú távon számoljunk velük. Szóval nem egyértelmű, hogy kifejezetten szükségünk lenne most egy 90 millió 19 éves védőre. De értem persze a pozitívumokat, minden más afelé mutat, hogy muszáj leigazolni, ha lehet.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.03.10. 18:00:19

Nyilván nem csak a következő szezonra tervezünk egy 19 éves gyerekkel... #-o Piqué 31, lassan gondoskodni kell a pótlásáról a kezdőben, De Ligt meg kb a tökéletes jelölt, magas, jól passzol, Ajax iskola... Mellesleg egy igazi vezértípus.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.03.10. 17:53:16

En nem igazan ertem hogy De Ligt minek jönne ide. Itt van a Pique-Umtiti kettös akik jövöre is valoszinüleg kezdök lesznek es Lengelet is szepen teljesitett Umtiti tavolleteben. Ki nem fog akkor jatszani ha hozzuk a hollandot? Es meg az a Todibo is ott van akinek illene lehetöseget adni ha mar elhoztuk mert van benne potencial.
AdamSweden
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.02.02. 09:43:10

2019.03.10. 16:57:44

Feast4 írta:
MatyiG írta:De Ligt, Jovic és balhátvéd alsó hangon 150 millió, és akkor kéne még egy csere kapus is.
Jovic meg nekem gyanús, hogy nem EUs.Sőt tuti!Akkor megint el kell adni valakit.

Jovic picit tul van hypolva, ennyi erövel miert nem Mitrovicot hozzuk?
Válasz küldése