Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3292
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.29. 20:08:59

gránit írta:
2024.04.29. 13:59:04
Inkább Goretzkát hoznám el Münchenből,
Egy de Jong-Kimmich-csere jó lenne számunkra, de nem hiszem, hogy de Jong távozni akarna.
Nekem is a Goretzka vonal tetszene. Utáltam minden labdaérintését valahányszor csak ellenünk játszott, nagyon el tudnám képzelni nálunk a játékát.

Ugyan Kimmichről már megírtam, hogy 2 éve lett volna jó hozni, szerintem már nincs annyi benne amennyi akkor még volt, viszont a cserébe szemrebbenés nélkül belemennék, de Frenkie innen fog visszavonulni.

Araujot nem adnánk az egy dolog, de mi van akkor, ha neki más elképzelése van?
Az a nyilatkozat nekem furcsa volt, valahogy nagyon nem passzolt ahhoz a sráchoz, akit korábban megismertünk és nekem ebben a szezonban már közel nem tűnt annyira agilis csk vérűnek, mint mondjuk tavaly.
Csak én gondolom vajon ezt szokatlannak vele kapcsolatban?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2631
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.29. 20:07:13

dingdong írta:
2024.04.29. 18:56:59
Troym írta:
2024.04.29. 15:31:14
Nem értek egyet azzal aki szerint Felix jobb mint Ferran. Inkább úgy mondanám látványosabb. Ferrannak a mezőny munkája és a hozzáállása fényévekkel jobb mint a portugálnak. Csak aki csatár létére ajto ablak helyzeteket hagy ki arról ilyen a vélemény. Raphinha is ugyanezt kapja meg.
Nagyon remélem, hogy Felix megy innen mert siralmas, hogy 1 tényleg jó meccsére jön 6 másik ahol azt sem látom, hogy a pályán van. Ha rámegy a kamera akkor meg unottan nézelődik.
Ha Ferranért valami normális pénzt kapunk akkor menjen nyugodtan mert én is nehezen hiszem, hogy ennél többet kihozunk belőle. Simén elképzelhető, hogy máshol sokkal jobb lesz.
Nico ára szerintem az egekben mert keresi rengeteg nagy csapat de nyilván álom igazolás lenne
Ja, ha félreérthető voltam pontosítok: szerintem keveseknek rosszabb a véleménye Felixről, mint nekem. Csak azt mondom, hogy Felix nyugodtan mehet vissza, de amennyiben az Atletico tényleg igényli Ferrant, akkor hajrá adjuk el mindamellett őt is, nem kell barter, jó lesz a pénz. (mondjuk 35 m)
Azt a részét a véleményemnek hogy melyik mennyire képes önmagukhoz mérve mondom. Mindkettő évek óta ugyanezt a hullámzó szintet hozza, Felix technikásabb, Ferran meg szorgalmasabb, de egyikkel sem vagyunk előrébb. Ha választanom kéne közülük, Ferrant tartanám meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.04.29. 20:10:19-kor.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.04.29. 18:56:59

Troym írta:
2024.04.29. 15:31:14
Vigye az Atletico mindkét srácot, mi meg hozhatjuk Williamst. Mind Felix, mind Ferran kb ennyire képes, amit látunk tőlük. Szerintem szépen vegyék meg Ferrant, adják kölcsön Felixet valahova máshova és mi lecsaphatunk, a 21 éves Williamsben talán tényleg több van.
Nem értek egyet azzal aki szerint Felix jobb mint Ferran. Inkább úgy mondanám látványosabb. Ferrannak a mezőny munkája és a hozzáállása fényévekkel jobb mint a portugálnak. Csak aki csatár létére ajto ablak helyzeteket hagy ki arról ilyen a vélemény. Raphinha is ugyanezt kapja meg.
Nagyon remélem, hogy Felix megy innen mert siralmas, hogy 1 tényleg jó meccsére jön 6 másik ahol azt sem látom, hogy a pályán van. Ha rámegy a kamera akkor meg unottan nézelődik.
Ha Ferranért valami normális pénzt kapunk akkor menjen nyugodtan mert én is nehezen hiszem, hogy ennél többet kihozunk belőle. Simén elképzelhető, hogy máshol sokkal jobb lesz.
Nico ára szerintem az egekben mert keresi rengeteg nagy csapat de nyilván álom igazolás lenne
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2631
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.29. 15:31:14

FcBarcelona1 írta:
2024.04.29. 14:28:51
Vigye az Atletico mindkét srácot, mi meg hozhatjuk Williamst. Mind Felix, mind Ferran kb ennyire képes, amit látunk tőlük. Szerintem szépen vegyék meg Ferrant, adják kölcsön Felixet valahova máshova és mi lecsaphatunk, a 21 éves Williamsben talán tényleg több van.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.29. 14:28:51

A Sport szerint az Atletico Ferrant kéri Felixért cserébe. Pár hete írtam, hogy elcserélném a 2 játékost. Felixnek szerintem sokkal magasabban van a plafonja. Ferran inkább jobb szélen szeret játszani, ahol ott van Raphinha, Yamal és elvileg érkezik Diarra.
Szerintem Felix csatárként is jobb Ferrannál, jobban fejel, sokkal jobb az összjátékban, kulcspasszokban is.
Bal szélre Kvaradonat figyeljük, de gondolom 100+ millió De Laurentiisből kiindulva. Ha majd jók leszünk az FFP-ben, Nico Williams jó lehetne oda balra, kivásárlási ára 50 millió, jóban van a Barcas fiatalokkal.
Szerintem Xavi taktikájába még Baena illene nagyon, bal szélső/tkp-sként, 12 gólpasszával a liga legjobbja ezen téren, és tegnap nyilatkozta, hogy álma a Barcaban játszani. Neki viszont 60 millió a kivásárlási ára.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.29. 14:24:46

gránit írta:
2024.04.29. 13:59:04
Manapság a nagy csapatoknál is gyakori, hogy két mélységi középpályással játszanak, egy drabálisabb játékossal, aki fizikumot visz a játékba, ütközik, rombol, szerel, és egy mobilabb játékossal, aki felfut, szervez, irányít. Inkább Goretzkát hoznám el Münchenből, csak ő nem eladó, 2026-ig szerződése van, míg Kimmich-nek jövőre lejár a szerződése, és menni is akar, ha pénzt akarnak látni belőle, túl kell adniuk rajta.

Christensen és Kimmich jól kiegészítenék egymást. A passzjátékba Christensent ritkán vonják be, ő nem is ezért van ott. Egy mélységi irányító lenne jó mellé. Ez de Jong lenne, ő viszont nem elég jó. Egy de Jong-Kimmich-csere jó lenne számunkra, de nem hiszem, hogy de Jong távozni akarna. A Bayern München nem fog neki évi 37 milliós fizetést adni. Valószínűbbnek tartom, hogy a nyakunkon ragad, és szerencsés esetben megy a padra.

Christensen sajnos sérülékeny, Gavival lehetne rotálni. Igazából két szerzemény kéne ebbe a csapatrészbe, de az nem biztos, hogy bele fog férni a keretbe.
Igen, el is kezdtem írni, hogy sok csapat dupla szűrővel oldja meg ezt, ahhoz viszont kell vagy egy emberfeletti fútómennyiséggel bíró játékos, aki ügyes a támadóharmadhoz közeledve is (Gavi pl), vagy valaki berotál szélről (Cancelo csinált ilyet sokszor), vagy valaki a védősorból lép fel, a szélről meg visszazárnak a kp helyére, vagy biztos vannak még kreatív megoldások erre. Ez egy érdekes edzői kihívás, amiben azért komoly szerepet játszanak a játékosok kvalitásai. (Pl ha Cancelo berotál középre balróül, Félix nem játszhat bal elöl, mert ilyenkor ő nem lép vissza rendesen.) Itt válik igazán komplexé az edzőlét - ami működik valahol, máshol nem fog, mert mást tudnak a játékosaid.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.29. 13:59:04

Manapság a nagy csapatoknál is gyakori, hogy két mélységi középpályással játszanak, egy drabálisabb játékossal, aki fizikumot visz a játékba, ütközik, rombol, szerel, és egy mobilabb játékossal, aki felfut, szervez, irányít. Inkább Goretzkát hoznám el Münchenből, csak ő nem eladó, 2026-ig szerződése van, míg Kimmich-nek jövőre lejár a szerződése, és menni is akar, ha pénzt akarnak látni belőle, túl kell adniuk rajta.

Christensen és Kimmich jól kiegészítenék egymást. A passzjátékba Christensent ritkán vonják be, ő nem is ezért van ott. Egy mélységi irányító lenne jó mellé. Ez de Jong lenne, ő viszont nem elég jó. Egy de Jong-Kimmich-csere jó lenne számunkra, de nem hiszem, hogy de Jong távozni akarna. A Bayern München nem fog neki évi 37 milliós fizetést adni. Valószínűbbnek tartom, hogy a nyakunkon ragad, és szerencsés esetben megy a padra.

Christensen sajnos sérülékeny, Gavival lehetne rotálni. Igazából két szerzemény kéne ebbe a csapatrészbe, de az nem biztos, hogy bele fog férni a keretbe.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.29. 13:41:41

NewNagyatyesz írta:
2024.04.29. 11:35:21
Így hogy Xavi maradt, a Frenkie - Kimmich csere lehet működne. FDJ-t nem tudja jól használni Xavi, egy új edzővel megnéztem volna mit tud.
Ezt a részét nem értem, FDJ messze a legjobb formáját mutatta pályafutása során itt, ameddig el nem kezdett szétmenni a bokaszalagja (3-szor sérült rá, ha jól emlékszem). Én, ha valamiért, ezért cserélném nyugodt szívvel a hollandot Kimmichre.

Vkp-nak nem rossz Chris, védekezésben tényleg sokat hozzátesz, viszont irgalmatlan keveset van játékban. Míg anno Busit ekéztük, mert "csak olcsó kispasszokat ad, vagy direkt Messinek", addig neki volt az egyik legtöbb labdaérintése egy meccsen. Az rajzolódik ki eből, hogy kvázi kényszerpályán vagyunk hosszú indításokkal játszani a védősorból, mert a védők és a kp kapcsolata hiányos, esetleg csak szélről oldható meg.

Mindnenek függvényében messze az lenne prio, hogy egy olyan vkp-t szerezzünk, aki megnyeri a párharcait és cserébe lábbal, helyezkedéssel is van legalább annyira jó, hogy stabilan lehessen bízni benne kihozatalnál. A párharcok megnyerése meg különösen fontos, hogyha szeretnénk magas presszinget alkalmazni - amit amúgy szeretnénk, csak nem tudunk. Igazából továbbra is azt gondolom, hogy Cubarsit ki lehetne ott próbálni, a srácban benne van minden, amire szükségünk lenne ehhez, csak akkor kéne egy másik labdabiztos középhátvéd, akink igazából nincs. Nagyon szívesen megnézném Fayét, lehet tudna megoldást nyújtani sok kérdésünkre.

UI.: Roque egyelőre gyenge lábbal a build up-ban, na nem mintha Lewy annyira ügyes lenne, de a jelenlegi játékunkban fontos elem, hogy a középcsatár nagy legyen, aki meg tudja tartani, leosztani a labdát. Ebben pedig jelenleg elképesztő gyenge a brazil. Sose szerettem ezt a stílust, remélhetőleg egy labdabiztos vkp-val, technikás játékosokkal előttük újra ki tudjuk használni ezt a stílust agresszívabb letámadással.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7300
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.29. 13:14:56

Én Laportáék helyében Xavit most nem engedném nagyon dönteni az igazolásokban így, hogy nagy eséllyel egy éve van vissza. Nyilván legyen beleszólása, de ilyet nem csinálnék, hogy ha mondjuk a hasamra ütök: ők erősen vonakodnak Bernardoval kapcsolatban, Xavi meg nagyon akarja, akkor megveszik. 30 éves, City rendszerében kifejezetten jó, de szerintem van vagy 5-6 játékos csak a City kezdőjében, akik magasabb szintet képviselnek, még csak nem is egy igazi klasszis szint, mind Gündogan volt.
Zubimendi ugyanez, utána évekig szívnánk a fogunkat, lenne egy új kiöregedett Busquets-DJ problémánk egy védekezni nem tudó vkp-ssal. Szerencsére vinni akarják többen a PL-ből, bízom az ottani pénzügyi erőben. Vagy ügyes legyen egy középpályás és akkor legyen ilyen nyolcas-szerű poszton, vagy kemény legyen és tudjon védekezni, max ha mellette tud előre is valamit, az extra. Ilyen kettő közötti dolgot nem nagyon szeretnék látni, vagy max ingyen, az más tészta.

Roquéról mindenki tudta már az érkezése előtt, hogy teljesen értelmetlen lesz, vagy nem fogja játszatni Lewy érinthetetlensége miatt, vagy szélen kap szerepet, ebből mindkettő teljesült. Teljesen érthetetlen transzfer volt. Csatlakozom a korábbiakhoz, Roque úgy volt jó, ahogy volt (az erőnléti állapotát kivéve, mert sérülés után brazil ligából tényleg nem volt kezdő szinten), ösztönösen jól helyezkedett, berobban a rövidre, védő előtt, stb. Mint Agüero. Dunsztom sincs, mit kéne neki megértenie, ha csereként gólokat lő a posztján, neki ez a dolga. Azóta asszem egyszer kapott lehetőséget ott. Átneveljük szépen őt is. :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.04.29. 12:33:47

Bartomeu/Rosell idején (amit jó lenne elfelejteni már) jó pár furcsa igazolás volt amiről később kiderült, hogy pénzügyi/pénzmosásos színjáték volt. Ez a Neymar bizniszben is felszínre került. Az Arthur sztori is "érdekes" volt. Nem lepne meg ha kiderülne, hogy Roque indokolatlan megvétele aztán még indokolatlanabb januári idehozatala is ebbe a kategóriába esne. De ez csak konteo nyilván mert azért ő jól játszott otthon.

Cancelorol évvégére kiderült, hogy hiába egy top játékos megbízhatatlan amikor a legjobban kellene. Előre intő jel volt, hogy Pep és Nagelsman is kivágta de szerintem kirajzolódik, hogy az önfejüsége okozza a vesztét. Az említett edzők a mentalitására is panaszkodtak ennek én a pályán a gesztusaibóé nálunk nem láttam jelet. Ennek ellenére ha van esze ő is látja, hogy ez az utolsó esélye a top fociban. Ha itt megbukik marad a sivatag. Remélhetőleg ez ad neki motivációt nekünk pedig sikerül egy újabb kölcsönt kialkudni.

FDJ-nek mennie kell sajnos. Eleve nem tudom ez a salary cap, hogyan fog 400-ról 270-re csökkenni. Nem tudom a többi csapatban (lányok, kosár, b csapat stb) milyen mozgástér van de félek semmilyen. Ez nem a mi munkánk és semmilyen rálátásunk nincs ugyhogy majd nyáron meglátjuk mit dob a gép. Lejáró szerződésü Guido és Jorghinho (32 éves) a középpályások közül. Jövőre Kimmich, Koke, Partey, Hojbjerg. Mind 30 fölött.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.29. 12:25:25

NewNagyatyesz írta:
2024.04.29. 11:35:21
Így hogy Xavi maradt, a Frenkie - Kimmich csere lehet működne. FDJ-t nem tudja jól használni Xavi, egy új edzővel megnéztem volna mit tud. Ami zavaró, az Kimmich kora, és ő sem az a tipikus romboló típusú játékos. Összességében jobban jönnénk ki az üzletből, ha egy az egyben cserélnénk el a két játékost, de akkor is kéne egy klasszikus romboló a középpályára.
Vitor Roque Barca pályafutása ugyanakkor Xavi maradásával szerintem kb véget ért. Ezt sajnálom, mert amit én eddig láttam a srácból, az kifejezetten tetszett. xavi nyilatkozata viszont azt sejteti, hoy megy kölcsönbe, ami nálunk tudjuk mit jelent...Amit viszont nem értek vele kapcsolatban, hogy pont azt akarják megint kiölni a játékosból, amiben ő jó. Ezt előre nem látták? Így kidobtunk megint egy raklap pénzt olyanra, aki nincs használva ahelyett, hogy vettünk volna helyette télen egy védekező középpályást. Akkor lehet nem így alakul a szezon. Szóval nagy fekete pont Xavinak és a vezetőségnek is.
Kicsit azért tartok tőle, hogy ha 1:1-ben tudnánk igaolni valami csoda folytán, akkor elszórnánk meint egy valag pénzt nem idevaló, idősödő játékosokra, ami 2-3 év múlva újabb problémát szülne.
Nagyjából egyetértek. Kimmich szerintem sem jó egyedüli vkp-nak, és 29 éves, de 6-osnak sokkal jobb, mint De Jong, rengeteg kulcspasszt kioszt, és védekezésben is jobb kicsit, és lehet többre megyünk a gyors labdáival, mint Frankie labdacipelésével. Ebben a transzferben lehet ráció, De Ligt ott játszik, Bayern tud magas bért adni neki, de az sem lenne az ittenihez közeli, de sport szakmailag sokkal többet nyerhet ott. Nekünk pedig szabadulni kellene a magas bérétől. A VKP-s poszt nem lenne vele sem megoldva. Guidorol cikkeztek ingyen szerződtetve, ő legalább védekezésben jó, de egy fix csere szintre, 3-4 éve kellett volna Busquets mellé.
Xavi féle igazolásoktól tartok, Zubimendi még Kimmich szintjén sincs védekezésben, Bernardo 60 millióért 30 évesen nagyon drága. Max ott is egy De Jong csere jöhetne szóba, persze 20+30 milliós Bayern, City ráfizetéssel.
Roque transzfert én sem értem, de nem úgy kell nézni az árát. Elvileg 5 millió évente, és télen 12. millió regisztrációs díj. Persze szerintem akkor is jobb lett volna Romeu és Roque helyett Guidoért pénzt fizetni, aki elérhető volt (Riad, Abde Betisben ment, beszámíthatták volna), ingyen pedig lehetett volna hozni Marcus Thuramot bal szélre/támadónak. De ezek a transzferek az FFP miatt nem olyan egyértelműek.

Szeretném azt látni, ha engednek igazolni, 40+ milliókat (persze tudom mind drágább) nem 30-as, hanem fiatal játékosokra fizetünk ki, mint Wirtz, Musiala, Nico Williams, Xavi Simons, Kubo, Kvaradona, Julian Alvarez, Enzo, MacAllister stb.
Szerk: vagy megpróbálunk vkp-ban egy köztes megoldást, fiatal, olcsóbb vkp-t pl. Hollandiából, mint Wieffer vagy Veerman. A Benficaból (portugálokból)kiindulva Joao Neves is 100 millió.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.04.29. 12:34:06-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.29. 12:05:17

bence0330 írta:
2024.04.28. 15:53:41
DJ-ot akkor is beáldoznám, ha mi fizetnénk rá. Egy gondom lenne ezzel, hogy továbbra sem lenne igazi szűrőnk. Kimmich közelebb áll hozzá, mint egy Gündogan, de ő sem az, mellette is szaladgál egy vadállat. DJ-al hasonló a gond, ő sem lenne rossz duőlaszűrőben egy romboló mellett, még ha Kimmich nyilván jobb játékos is. Christensen meg a fél szezont jó eséllyel sérülten fogja tölteni.

Persze közben meg jobb bekk is, ami plusz pont. De én akkor is egy igazi rombolóra tolnám be az all in-t, ha van elérhető. Persze pusztán a két cserélendő játékost nézve DJ-ot gondolkodás nélkül, és pezsgőt bontanék, Araujot soha, vagy iszonyat ráfizetéssel csak.
A vezetőség és Xavi is elsősorban egy romboló típusú vkp-ban gondolkozik, ezért is próbálják Onanát elhozni, de elég drága és ha az Everton bent marad (ami több mint valószínű), akkor nem is fog automatikusan lemenni az ára. Ahogy ez anno Raphinhánál is történt.
Szerintem, pont azért próbálkoznak Guido Rodriguezzel, mert inkább bevállalnak egy szezont egy elég jó ingyenes játékossal, semmint hozni valami 30-35 milliós középszert. Plusz Christensen) A következő szezonban pedig már nagyobb mozgástérrel, jobb pénzügyi helyzettel és jó eséllyel 1:1-el lehet igazolni. Szerintem ez is a legjobb megoldás. Amennyit rá lehetne áldozni egy ilyen vkp-ra az kb pont Guido R. szintje, sőt erősebb, fizikális játékos még több.
Abban nem bízhatunk, hogy majd megint ingyen vagy szotyiért sikerül egy Gündogan, Christensen stb. üzletet tető alá hozni, esetleg Bernalnak sikerül berobbanni..

Egy jobb bekk nem hiszem, hogy kellene. Most volt Cancelonak néhány gyengébb meccse és sokan leírják, de ha a komplett szezont nézzük valóban klasszis szintű játékos. És azt a tényt sem kellene figyelmen kívül hagyni, hogy a szezon szinte második felében nem is játszott a posztján. Ha őt megszerezzük, ott lesz Cancelo, Koundé, Fort, míg a baloson egyedül Baldé. Oda kellene valaki, mert gyakorlatilag egy 20 éves játékosunk, aki egy fél szezonji sérülés után ki tudja, hogyan tér vissza, plusz egy félig-meddig kényszermegoldás Cancelo, akit ráadásul el akarunk küldeni. (talán Fayé lehet megoldás ha feljön és kipróbálják ott)
Ha mindent együtt nézünk szerintem egy 20-30 millióért is bőven jó üzlet lenne a portugál.

A lényeg leginkább, hogy a magot, a kulcsjátékosokat sikerüljön megtartani, hogy elkezdhessük köréjük építeni a csapatot.
Forca Barca!!!!
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.04.29. 11:35:21

Így hogy Xavi maradt, a Frenkie - Kimmich csere lehet működne. FDJ-t nem tudja jól használni Xavi, egy új edzővel megnéztem volna mit tud. Ami zavaró, az Kimmich kora, és ő sem az a tipikus romboló típusú játékos. Összességében jobban jönnénk ki az üzletből, ha egy az egyben cserélnénk el a két játékost, de akkor is kéne egy klasszikus romboló a középpályára.

Araujot nem adnám. Én azt látom, hogy bár elég gyenge szezonunk volt, de kezd kialakulni egy saját nevelésű mag, mint anno Xaviék idején. Araujo, Cubarsi, Balde, Fort, Gavi, Fermin, Yamal,pár év múlva még jobbak lesznek, ha nem lesznek agyon használva. Őket megtartanám, és ha lesz majd pénz igazolni, akkor köréjük lehet csapatot építeni. Remélhetőleg még fejlődni fognak, közben még beérhetnek más fiatalok is.

Vitor Roque Barca pályafutása ugyanakkor Xavi maradásával szerintem kb véget ért. Ezt sajnálom, mert amit én eddig láttam a srácból, az kifejezetten tetszett. xavi nyilatkozata viszont azt sejteti, hoy megy kölcsönbe, ami nálunk tudjuk mit jelent...Amit viszont nem értek vele kapcsolatban, hogy pont azt akarják megint kiölni a játékosból, amiben ő jó. Ezt előre nem látták? Így kidobtunk megint egy raklap pénzt olyanra, aki nincs használva ahelyett, hogy vettünk volna helyette télen egy védekező középpályást. Akkor lehet nem így alakul a szezon. Szóval nagy fekete pont Xavinak és a vezetőségnek is.

Kicsit azért tartok tőle, hogy ha 1:1-ben tudnánk igaolni valami csoda folytán, akkor elszórnánk meint egy valag pénzt nem idevaló, idősödő játékosokra, ami 2-3 év múlva újabb problémát szülne.

,
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.29. 10:45:34

A Kimmich de Jong csere jó lenne. Remek fickó, de nem ide való. Araujo eladása nagy hiba lenne, végre van egy csk formájó játékosunk.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.04.29. 10:00:46

LG írta:
2024.04.28. 15:43:57
soadroli írta:
2024.04.28. 12:22:08
Bayern Munich are ready to sell Joshua Kimmich to FC Barcelona this summer, if he doesn't renew his contract.
However, they would give priority to a swap deal, including either Frenkie De Jong or Ronald Araujo. @sport
Araujo-t semmiképp sem, de a hollandot beáldoznám, főleg, ha még egy kis pénzt is adnának hozzá a bajorok. Jó játékos, de nálunk nem tud igazán kibontakozni, Xavi maradásával még azt sem mondhatjuk, hogy talán majd az új edzőnél. A horrorfizetésétől is megszabadulnánk.
Araujoért elvileg a MU is beszallt 100 körüli ajánlattal. Annyiért már nem biztos, hogy nem gondolkoznek el rajta.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3327
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.28. 19:38:58

Chrissel annyi gond van, hogy rengeteget sérült. Nincsenek feltétlen hosszú kihagyásai, de 3 meccset ha játszik, utána már nem lesz bevethető, vagy le kell cserélni a szünetben, nehogy nagyobb gond legyen. Nekem kicsit ilyen Vermaelen beütése van, remek játékos, de inkább hoznék valakit elé, ne ezen múljon megint egy szezon, hogy sérült az összes kulcsember folyton.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2631
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.28. 16:43:38

Nem lehet kérni Goretzkát Frenkiért? Valahogy őt jobban el tudnám itt képzelni. Vkp posztra meg ha lesz Christensen és Guido, talán elég lehet. Chris nálam az alapkezdő lenne oda.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6674
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.28. 16:24:43

Sajnos Frenkie hiányosságai az idei sérülésével jobban kijöttek, nem tudott igazán formába lendülni. Viszont nem látom Kimmich mennyivel illene ide jobban, mint a holland.
Az tök jó, hogy a jobbosra is be lehet rakni, de oda Kounde eléggé bejátszotta magát, illetve van még egy Cancelo - J.Araujo - Dest - Fort vonal, négyük közül azért valaki csak itt lesz még jövőre is.
Mellesleg Kimmich is lassan 30, le is jár nemsokára a szerződése, szerintem erre az üzletre nem éri meg Frenkie-t beáldozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7300
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.28. 15:53:41

DJ-ot akkor is beáldoznám, ha mi fizetnénk rá. Egy gondom lenne ezzel, hogy továbbra sem lenne igazi szűrőnk. Kimmich közelebb áll hozzá, mint egy Gündogan, de ő sem az, mellette is szaladgál egy vadállat. DJ-al hasonló a gond, ő sem lenne rossz duőlaszűrőben egy romboló mellett, még ha Kimmich nyilván jobb játékos is. Christensen meg a fél szezont jó eséllyel sérülten fogja tölteni.

Persze közben meg jobb bekk is, ami plusz pont. De én akkor is egy igazi rombolóra tolnám be az all in-t, ha van elérhető. Persze pusztán a két cserélendő játékost nézve DJ-ot gondolkodás nélkül, és pezsgőt bontanék, Araujot soha, vagy iszonyat ráfizetéssel csak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21176
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.28. 15:43:57

soadroli írta:
2024.04.28. 12:22:08
Bayern Munich are ready to sell Joshua Kimmich to FC Barcelona this summer, if he doesn't renew his contract.
However, they would give priority to a swap deal, including either Frenkie De Jong or Ronald Araujo. @sport
Araujo-t semmiképp sem, de a hollandot beáldoznám, főleg, ha még egy kis pénzt is adnának hozzá a bajorok. Jó játékos, de nálunk nem tud igazán kibontakozni, Xavi maradásával még azt sem mondhatjuk, hogy talán majd az új edzőnél. A horrorfizetésétől is megszabadulnánk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6674
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.28. 12:27:12

Chino írta:
2024.04.28. 03:34:16
A Sport és a Mundo szerint Decoék találkoztak a napokban Guido Rodriguezzel és az ügynökével.
Egy 2+1 éves szerződéssel érkezhet. Már télen is szó volt róla, de nyáron lejár a szerződése és szabadügynökként érkezhet.
Kicsit Romeu-szaga van a sztorinak, de ingyen nincs benne nagy kockázat.
A legnagyobb az lenne, ha Gavi 100%-osan tudna visszatérni, nagyon hiányzott a kp-ról az erőszakossága, és duplaszűrőben nagyon nagyot menne. Tavaly a legnagyobb baromság volt a baloson, előretolva nyomatni, kicsit visszább vonva sokkal hasznosabb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5179
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.28. 12:22:08

Bayern Munich are ready to sell Joshua Kimmich to FC Barcelona this summer, if he doesn't renew his contract.
However, they would give priority to a swap deal, including either Frenkie De Jong or Ronald Araujo. @sport
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.28. 12:13:02

Én megvédeném Laportát, főleg az igazolások miatt. Minden sportvezető fogadkozik, főleg, ha az általa vezetett klub még eredményes is. Mondanám, hogy lényegtelen, de nem az, mert ez elengedhetetlen. Nem mondhatja azt, hogy a realitás a tisztes helytállás minden fronton, mert akkor a klub nem lesz vonzó célpont a potenciálisan érkezők számára. Ő nem mondhat olyat, hogy semmi esély erre vagy arra a trófeára, még akkor sem, ha ez az igazság, és ezt ő is tudja. Neki azt kell kommunikálnia, hogy minden szép és jó. A szurkolóknak ezt tudniuk kell a helyén kezelni. Emellett a klubot pénzügyileg is rendbe teszi a csapata (az ő munkáját illetően igazából ez az egy dolog, ami igazán számít). Az meg pont nem érdekel, hogy fogadkozik meg mond nagyokat a médiának. Tudjuk a realitásokat, mi hőböröghetünk, mi megtehetjük, ő nem. Neki mindig azt kell kommunikálnia, hogy ide érdemes igazolni, van jövőkép, a Barcelona minden nagy tehetség számára ideális célpont. Ő nem mondhat mást, és ne is mondjon mást. A Negreira-ügy nagyon gáz, de már ezer éve pattant ki, és semmi. Valószínűleg volt annyi eszük, hogy jogilag körülbástyázzák az egészet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21176
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.28. 11:03:49

dingdong írta:
2024.04.26. 10:24:18
Nem gondolom, hogy Xavi maradásával nevetséges helyzetbe kerülnénk. Max azok között a "szurkolók" között nálunk és másoknál is akiknek az az élmény, hogy zsigerből facebook kommentben fröcsöghetnek minősithetetlen stílusban. Ez a foci jellemzője kéz a kézben a rasszizmussal.
Azzal egyetértek, hogy nem lett volna baj ha Xavi nem ezzel turnézza végig az összes létező sajtotájékoztatót de még ennek fényében is érthető szerintem a focit értők szemében, hogy jelenleg minőségi cserét nem lehet csinálni akkor meg a kontinuitás többet ér.
Azért nem csak erről van szó. Illetve van egy másik véglet is, azok a szurkolók, akik mindig mindent rózsaszínben látnak, mindent megmagyaráznak, mindenkit kimosdatnak. Az uralkodó hozzáállás pedig inkább ez utóbbi a Barca tájékán, ezért is jönnek éveről-évre a nagy pofonok. Szerintem teljesen érthető, hogy vannak olyan szurkolók is, akiknek nem tetszik, hogy az klub elnöke -és most már az edzője is- hiteltelen szavahihetetlen ember. Előbbe konkrétan mióta visszatért az elnöki székbe, folyamatosan hazudik, számtalan kijelentését cáfolták már meg emberek vagy olykor maguk a tények. De látjuk, hogy sokak szerint jól van ez így, itt a fórumon és néhányan egyenesen istenítik, hogy mekkora géniusz. #-o

Azt pedig nem értem, miért van tényként kezelve, hogy minőségi edző nem jött volna ide? Laporta pl. legutóbb azt nyilatkozta, hogy nem is tárgyalt senkivel, mert bízott Xavi maradásában. Nyilván nála sosem tudni mi az igazság, de attól még közel sem biztos, hogy megoldhatatlan feladat lett volna találni megfelelő utódot. A másik magyarázat, ami fel szokott jönni, hogy nincs pénz minőségi edzőre. Ezt szintén Laporta, sőt Xavi szavaival meg lehet cáfolni.

Én Xaviban már nem bízom, mentálisan szerintem nagyon mélyen van, és innen igen nehéz visszajönni. Cáfoljon rám, megkövetem, ha sikerül neki! Laporta szempontjából viszont mindenképp hibának tartom a döntést. És nem az eredmények miatt, azok elfogadhatóak lennének -kivéve, ha bukjuk a 2. helyet, azért szégyen lenne a Girona mögött végezni. De neki látnia kéne, hogy a vezetőedző nem bírja tovább a nyomást.

Nyilván szurkolunk jóban-rosszban, tehát én is megbarátkozom ezzel a döntéssel. De nincs jó előérzetem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.28. 03:34:16

A Sport és a Mundo szerint Decoék találkoztak a napokban Guido Rodriguezzel és az ügynökével.
Egy 2+1 éves szerződéssel érkezhet. Már télen is szó volt róla, de nyáron lejár a szerződése és szabadügynökként érkezhet.
A prioritás továbbra is Onana, de az Everton úgy néz ki bent marad, így pedig nagyon drága lenne. Kimmichről még nem tudni, hogy hosszabbít-e a Bayernnel.

Amíg nincs pénz egy nagyobb névre az argentin szerintem jó megoldás lehetne.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése