Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2654
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.03. 22:28:49

Itt sokan arról írnak, hogy "mi lett volna", "kit kellett volna" hozni?
Megkérdezem, hogy mi értelme. Én anno hoztam volna Haalandot és Mbappet Dembele helyett, de hát ez van, a múlt már így alakult.
De a túloldalon sincs sok értelme ezen filózni. Fati esetén 2021 őszén mindenki remegett, hogy térjen már vissza, 2022ben meg lejárt volna a szerződése, nehogy ingyen lelépjen. Visszatért és talán 2-3 meccset zsinórban eldöntött, mi meg szerződést hosszabbítottunk vele, aztán megsérült.

Most épp Pedri a téma, de mi garantálja, hogy mire lesz képes a keresztszalag szakadása után Gavi, Balde, vagy most Dest.

Szerintem nem az kéne legyen a téma, hogy mi lett volna, ha jön Grimaldo, hanem, hogy honnan lesz bhv, vkp, csatár, balszélső a következő szezonra.

Lövésem nincs mennyi pénz jut igazolásra, de ingyen őket meg lehetne szerezni és talán nem gyengülnénk velük:

- Rabiot - nálam ő érkezne Frenkie helyére
- Guido - szerintem betli lesz, de ingyen 2 évre szerződtetném
- Rafa - Benfica, ugyan 30 éves, de 2 évre őt is szerződtetném, idén 50 meccsen 20 gól 14 gólpassz nem rossz
- Miranda, saját nevelés csere bhv lehetne
+ hoznám Greenwoodot (őt valamennyi pénzért), gondolom sokan nem akarják majd a múltja miatt, mi meg ne válogassunk, LaLiga szinten kiemelkedően játszik.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.03. 21:55:37

Ami nagyon nagy kérdés, hogy mi lesz csatárfronton. Ha elől Lewandowskival vágunk neki egyedül a kezdőben, akkor szerintem le is mondhatunk a szezonról. Sokatmondó, hogy a Girona több gólt lőtt eddig ebben a bajnokságban, mint mi, és Lewandowski ennél valószínűleg csak gyengébb lesz.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.03. 18:54:50

davi10 írta:
2024.05.03. 18:20:27
Xavi Simons mikor volt ingyen igazolható? Ugarte meg Simons hiába néznének jól ki itt, a PSG senkit nem fog elengedni hozzánk. Grimaldo utólag tényleg nagy kihagyott ziccernek tűnik, középre meg megvolt a Lewy - FT - félig Roque sor, nem tudom lett volna-e értelme még hozni Thuram-ot.
Nico-ról tényleg lekéstünk, nem tudni voltak-e egyáltalán tárgyalások, de őt nagyon nagy biznisz lett volna ingyen elhozni.
Amúgy a "nagy család" nem feltétlenül baj, a Real is azért tud így működni, mert eléggé összeszokottak, nem cserélik le a fél gálakezdőt minden nyáron

Kikhez ragaszkodtunk túlságosan?
Simonsnak lejárt a szerződése, úgy ment a PSV-be, velük állapodott meg, hogy 6 millió a kivásárlási ára, ezzel élt a PSG.
Nem sok esély lenne hozni őket, de a PSG BL kiesés után reménykedem Enriqueben :)
Nemrég írtam, ha van is Balde, hoztam volna "ingyen" Grimaldot, mint Cancelot 25-40 millióért, mikor Kounde elég jó jhv-ként, és 3 kh-el stabilabb is a csapat, így értettem ezt a transzfert. Kár érte, nyáron jöhet a dilemma Cancelorol, megéri e leszerződtetni, és a fizetése is elég magas, és még le is mondott valamennyiről, ami nem garancia, hogy a szerződtetése esetében nem fogja elkérni. Thuram bal szélső, vagy erőcsatár. Helyette hoztuk Roquet aki nem játszik.Lehet 40-50 millióért eladnám valami visszavásárlásival, az árát részletekben fizetjük, eladása esetén egyben kérném, az FFP-be jól jönne. Kérdés mi a terv vele.
A nagy család és a kihez ragaszkodunk, szerintem összefügg. Pl. Umtitit sem adtuk el, mikor csúcson volt, elvileg 50-ért vitték volna. Cserébe emeltünk neki, a többi történelem. Azután mindenki egyre több fizetést akart, Bartomeu meg írta a zsíros csekkeket, Neymar eladása után elég volt belengetni... különben távozom.
Ha valaki menni akar, jó pénzért lehet érdemes elengedni. Nekem Araujo egyik kedvencem, de kíváncsi leszek a fizetési igényére, és az érte felajánlott összegre, mert fejben nem koncentrál jelenleg eléggé.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.03. 18:26:48

davi10 írta:
2024.05.03. 18:20:27
Kikhez ragaszkodtunk túlságosan? Az elmúlt években bemutatkozottak nagyrésze már nincs is itt, pedig többüknek lett volna helye. Pl. Mingueza-t te szoktad emlegetni, Nico-ról is mindenki elmondja, hogy nem volt értelme beáldozni Romeu-ért. Plusz egy rakás B-s arc távozott ingyen és éli most világát.
Fati-nál nem volt "exit" lehetőség, az első szezonja után kb. nem volt az a pénz, amiért eladtuk volna (nagyon helyesen), majd pár hónap múlva kidőlt egész szezonra, ami után már senki egy forintot nem adott volna érte. Lehet utólag okoskodni, de Fati-t nem is volt lehetőség értelmes áron eladni. Vagy ha az a logika, hogy az első szezon után kellett volna, akkor viszont most Yamal-t is ugyanúgy el kéne adnunk.
Pedri más tészta, nála talán most lenne ilyen, de mivel neki se volt eddig karriert derékbatörő sérülése, műtétre se szorult, ezért Ő még talán nem veszett fejsze nyele.
Tini helyett szerencsésebb lett volna ilyen extra tehetségeket írni, akik tényleg jól indulnak, de aztán nem jön össze. Fati és Pedri. A többi tinit persze, eladjuk bármikor, aki nem illik bele az edzői képbe, az egy teljesen más tészta. Akik viszont beleillenek, azok kicsit érinthetetlenek lesznek, ami elég csúnyán vissza tud ütni.

Chino: igen, Pedri még nem tart itt, mint Fati. Én nem is kockáztatnám meg, hogy megnézzük, itt fog-e tartani 1-2 év múlva, vagy nem, szerintem pont ez az a pillanat, amikor el kéne engedni. Miután 3 edző kért tőle bocsánatot. Nyilván ha 10 milliót kapnánk érte, maradjon, de ha jó pénzt, akkor szerintem nem szabad tovább várni vele, mert nem pótolhatatlan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7433
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.03. 18:23:55

bence0330 írta:
2024.05.03. 16:37:51
brazilfan írta:
2024.05.03. 16:08:11
Coutinho meg Suarez csapattársa volt, aztán láttuk, hogy mi lett a vége. És mennyi ideig lesz itt Gündogan, érdemes-e köré építeni egy formálódó csapatot?

Szerintem még egyik tinink sem olyan öreg, hogy már túlzásba vihettük volna a ragaszkodást, de ha konkrét neveket mondanál, hogy kiket kellene elpasszolni, és főleg, hogy miből igazolnánk a helyükre (kiket, tiniket vagy idősebbeket?), az segítene.
Azért Kimmich egész más szint egyrészt, másrészt meg stílusban szerintem tökéletesen ideillő játékos. Ha nem vkp-snak (vagy nem egyedülinek) hozzuk, akkor óriási erősítés lehet, technikailag 10/10, folyik rajta a labda, és ha valami sérülés lenne, eredetileg jobb bekk, szóval ott is jó. Szerintem hasonlít a játéka, vagy inkább a skilljei Gündoganéhoz nagyon, ezért gondolnám, hogy ő nem lenne lutri, főleg nem egy sérülékeny játékoshoz képest.
Kimmichel kapcsolatban én is így vagyok, azt a feladatot is el tudja mint Frenkie amikor visszalép a védők vonalába és elindítja a támadás, de gyorsan is reagál a szituációkra. Nekem valahogy ilyen Gündogan-De Jong gyurma jut róla eszembe. Nálam egyedül a "kor-faktor", ami kérdőjeleket vet fel. Nyilván még nem öreg, de ha komoly pénzt kell kiadni érte nem tudni milyen hosszú távra lehet tervezni, lesz-e a következő kb. 3 évben olyan rendelkezésre álló összeg, amivel újra lehetne ezt a posztot gondolni. Bár lehet, hogy ő is olyan típus, hogy 4-5 év benne van még a legmagasabb szinten, de az is meglehet, hogy 2-3 szezon és már inkább rotációban kellene lenni.
Másrészt ott van Onana aki még csak 22, ugyanakkor nagy kérdés mennyire tudna alkalmazkodni, mennyire válna be.
Bár itt is minden azon múlik, hogy az 1:1 összejön-e. Ha nem akkor felesleges bármelyikről álmodozni, hiába ők a prioritások.

Plusz lehetséges, hogy az utánpótlásból jövőre már be-be kerül mondjuk Bernal és hosszabb távon megoldódik vele a poszt. Nyilván erre nem lehet alapozni viszont semmiképp sem zárható ki. Vagy Kimmich/Onana/? pont az ő lehetőségét állja el.
bence0330 írta:
2024.05.03. 16:37:51
Fati és Pedri erre a jó példa, írtam is. Lehet ragaszkodni hozzájuk, egy ideig oké, én sem adnám el az értékeimet csak úgy, de egy ponton túl ez a ragaszkodás már buktához vezet, amit be is szívtunk. Előre nyilván nem lehetett tudni (amúgy Pedrinél de), de ha már elkezdődik a küszködés, és még van piaci értéke, akkor ha nem is a full árán, de még jó áron el lehetne passzolni, és máris használhatóbb keretünk lenne, nem olyan, akit el kell sózni kölcsönbe, vagy aki néhány hetet elérhető egy évben. Gavit és Baldét nem adnám el jelenleg egy darab sérülés miatt, DE:

- Ha valamelyik 1-2-szer izomsérülést szenved fél éven belül, akkor ez teljesen megváltozna, ha még azért lenne értéke.
- Nem lennének eladhatatlanok. Ha valaki kicsenget Gaviért 100 milliót, Baldéért mondjuk 80-at, vigye. Görcsösen, mindenáron nem ragaszkodnék játékosokhoz. Még Araujo áll ehhez nálam a legközelebb, de őt is eladnám megfelelő pénzért. Szerintem elég sok pénzt buktunk, főleg a fiatalokon az elmúlt években azért, mert kicsit szentimentálisan álltunk hozzá dolgokhoz, én most kicsit racionálisabb irányt vennék, ahol mindenki eladható, nyilván megfelelő pénzért. Ez Yamalnál nem 80 M lenne, Araujonál meg nem 50.

És nyilván a 16 éveseket feleennyit játszatnám, hogy ne jussunk el ilyen helyzetbe, sőt, odáig megyek, hogy a Liga vagy az Ueafa helyében hoznék erre egy kizsákmányolási szabályzatot, most hasamra ütök: meghatározott percszámmal, egymás után lejátszható 45+ perces meccseket, felnőtt válogatottba nem mehetne 18 éven aluli, vagy ott csak x percet játszhat, vagy ilyesmi. Évenként, félévenként emelkedhetne ez a szám 18 éves korig. És klubon belül is szigorú kontrollt alkalmaznék erre. És akkor most arról beszélhetnénk, hogy a klasszis Pedrit megtartsuk-e, vagy eladjuk-e 100 millióért, nem arról, hogy itt tartsuk-e cserének úgy, hogy talán nem sérül végre le, vagy nyomott áron adjuk-e el. Meg jó eséllyel Gaviéknál sem arról lenne szó, hogy vajon hogy térnek vissza egy év után, és megismétlődik-e a fenti két eset. Ez lenne a megelőzési része a fenti problémáknak. Így is pórul lehet járni, de nem minden egyes golden boyunkkal.
Fati és Pedri azért (egyelőre) nem hasonlítható össze. Az előbbinél az ment volna csodaszámba, arra volt nagyon kicsi az esély hogy visszatérhet-e úgy mint a sérülése előtt vagy egyáltalán megközelítheti-e. Neki két szezonja szinte teljesen off volt, egyik műtőasztalról került a másikra, a meniszkuszából kb. semmi nem maradt. Ami még súlyosbította a helyzetet, hogy úgy jött egyből következő sérülés, hogy nem volt 100 %-os amikor visszaengedték a pályára. Nem vagyok orvos, de ez már egy komolyabb szituáció. Főleg szinte gyerekfejjel ezt így megemészteni. Fiatal volt, a karrierje legelején és minden adott volt, hogy akár világklasszis legyen belőle a jövőben, egy rossz becsúszás pedig ennek jó eséllyel beteheti a kaput.
A kölcsönadásaink amúgy sem sülnek el túl jól, de a Brighton szerintem alapból rossz megoldás volt.
Pedri szerintem még távolról sem tart itt. Sőt jelenleg biztosan kevesebbet adnának érte, mint ha még egy szezont lehúz. Így benne van azért a csapatokban a kérdőjel az állapota miatt. Lehet, hogy pont emiatt bukhatunk nagyobbat, de ha most eladjuk teszem azt 50-60 millióért a legvékonyabb csapatrészről, aminek csak a töredékét fordíthatjuk igazolásokra, nem gondolom, hogy megérné.
(Gavit pláne nem nevezném még a porcelánlábú, folyton sérült stb. kalapba. (tudom, hogy nem ezt mondtad, nem neked szánom) Bár úgyis mindegy, mert ő a tiltott kategória ami az igazolást illeti.)
Baldé nálam nem azért lenne "érinthetetlen" kategória, mert saját nevelés, fiatal stb., hanem mert nincs alternatívája és egy nagyon magas eladási összeg egy nagyon olcsó vétellel lennénk kb. ugyanott. Többek között ezért is szurkolok, hogy Odurot mi tudjuk megszerezni és ne a Chelsea.

De úgy en bloc ez a gond az eladásokkal. Komolyabb összeget nyilván csak meghatározó, kulcsjátékosokért kaphatunk, akik, ha a közeljövőben elit szintre akarunk jutni, elengedhetetlenek. Eladjuk a világ egyik legjobb cb-jét (aki még talán nincs is a legjobb korban) 70 millióért, aminek a feléért igazolhatunk nem tartom jó üzletnek. Yamalt is lehet úgy nézni, hogy elmegy teszem azt 180 millióért, de abból nem fogunk egy Wirtzet+Kimmichet+? igazolni. (tudom, hogy senbki nem beszélt az eladásáról, csak a szituáció miatt említettem)
És akkor ott az FFP, ami szintén nagyban befolyásolhatja kit, hova, mennyiért hozhatunk. Az is megeshet, hogy sikerül egy jó kis vkp-t igazolni, de el kell küldeni 2 másik játékost, hogy regisztrálni tudjuk.

Az egész nyarat egyértelműen a liga döntése fogja befolyásolni.
Viszont szerintem inkább legyen még egy "szűk esztendő" igazolások terén, hogy aztán majd komolyabb mozgásterünk legyen és egy 50-60 milliós játékos ne a megszerezhetetlen kategóriába tartozzon.
El lehet nyilván azt is rosszul szórni, de eddig szerintem aránylag jól gazdálkodtunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6683
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.03. 18:20:27

FcBarcelona1 írta:
2024.05.03. 17:33:44
brazilfan írta:
2024.05.03. 16:08:11
Szerintem még egyik tinink sem olyan öreg, hogy már túlzásba vihettük volna a ragaszkodást, de ha konkrét neveket mondanál, hogy kiket kellene elpasszolni, és főleg, hogy miből igazolnánk a helyükre (kiket, tiniket vagy idősebbeket?), az segítene.
Nem én kaptam a kérdést, de FM-ezek egyet.
Xavi Simons mikor volt ingyen igazolható? Ugarte meg Simons hiába néznének jól ki itt, a PSG senkit nem fog elengedni hozzánk. Grimaldo utólag tényleg nagy kihagyott ziccernek tűnik, középre meg megvolt a Lewy - FT - félig Roque sor, nem tudom lett volna-e értelme még hozni Thuram-ot.
Nico-ról tényleg lekéstünk, nem tudni voltak-e egyáltalán tárgyalások, de őt nagyon nagy biznisz lett volna ingyen elhozni.
Amúgy a "nagy család" nem feltétlenül baj, a Real is azért tud így működni, mert eléggé összeszokottak, nem cserélik le a fél gálakezdőt minden nyáron.

bence0330 írta:
2024.05.03. 14:01:36
Egy kicsit én is úgy érzem már, mint sokan, hogy néha kicsit túlzottan ragaszkodunk a tinijeinkhez.
Kikhez ragaszkodtunk túlságosan? Az elmúlt években bemutatkozottak nagyrésze már nincs is itt, pedig többüknek lett volna helye. Pl. Mingueza-t te szoktad emlegetni, Nico-ról is mindenki elmondja, hogy nem volt értelme beáldozni Romeu-ért. Plusz egy rakás B-s arc távozott ingyen és éli most világát.
Fati-nál nem volt "exit" lehetőség, az első szezonja után kb. nem volt az a pénz, amiért eladtuk volna (nagyon helyesen), majd pár hónap múlva kidőlt egész szezonra, ami után már senki egy forintot nem adott volna érte. Lehet utólag okoskodni, de Fati-t nem is volt lehetőség értelmes áron eladni. Vagy ha az a logika, hogy az első szezon után kellett volna, akkor viszont most Yamal-t is ugyanúgy el kéne adnunk.
Pedri más tészta, nála talán most lenne ilyen, de mivel neki se volt eddig karriert derékbatörő sérülése, műtétre se szorult, ezért Ő még talán nem veszett fejsze nyele.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.03. 18:02:11

jclayton írta:
2024.05.03. 17:54:27
Ezzel az "adjunk el mindenkit jó ajánlat esetén" politikával az a probléma, hogy a csapat az FFP miatt jelenleg nem költheti el megfelelően a befolyó pénzt. Lehet azt mondani például, hogy Fatit megfelelő üzleti érzékkel akár 50 millióért is tovább lehetett volna passzolni a megfelelő pillanatban, de a végeredmény a limit miatt így is szinte ugyanaz - ha ingyen távozik, ha nem, maximum a felszabaduló bértömege, nem pedig az eladási ára segít a csapat gazdálkodásán. Úgyhogy ennyi erővel inkább a keretbőség kedvéért legyenek megtartva a perememberek is. Legalábbis most. Aztán az egy más kérdés, hogy egy korlátozások nélküli gazdasági környezetben mennyire kell ragaszkodni ehhez a taktikához.

Én az FFP-vel amúgy nem vagyok ellenséges annyira, mint az átlag, de az tény, hogy a viszonylag keveset kereső fiatalok kiárusítását a limit pont értelmetlenné teszi.
Ebben nagyon sok igazság van, én most alapvetően úgy írtam, hogy azt feltételezem, hogy beérünk az 1:1-be, ahogy azt jelenleg prognosztizálják.

Viszont van még egy oldala ennek, ami miatt talán mégsem értelmetlen az az eladás. Az ffp (3 évet néz asszem?) alapvetően elég sokmindennel kalkulál, tudtommal. És pont olyanok tesznek be neki, mint hogy hozunk három játékost 350 millióért és eladjuk 70-ért, vagy hogy nem adunk el nyereséggel senkit, vagy legalábbis csak apróért, mint a Kessié féle eset. Felteszem, hogy az ffp-ben sem állnánk ilyen rosszul most, ha nem ragaszkodtunk volna az elmúlt években mindenkihez és amortizálnánk le eladhatatlanra (és emellett játékban sem tud segíteni, mert akkor nyilván megérné...), hanem mondjuk Fatinál lett volna az utolsó utáni pillanatban egy 40-50 milliós eladási ár az ingyenes(?) érkezésére. Szóval kizártnak tartom, hogy az eladással ne lennénk előrébb, még akkor is, ha nem érünk be 1:1-be. Persze nem értek nagyon hozzá, de nekem így logikus.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.03. 17:54:27

brazilfan írta:
2024.05.03. 16:53:55
bence0330 írta:
2024.05.03. 16:37:51
Szerintem elég sok pénzt buktunk, főleg a fiatalokon az elmúlt években azért, mert kicsit szentimentálisan álltunk hozzá dolgokhoz, én most kicsit racionálisabb irányt vennék, ahol mindenki eladható, nyilván megfelelő pénzért.
Ez a merkantilista szemlélet eléggé távol van tőlem, de elhiszem, hogy ilyen szemüvegen át is lehet nézni játékosokat.
Én szentimentálisabb vagyok, saját nevelés, klubhűség, stafétabot stb.
Ezzel az "adjunk el mindenkit jó ajánlat esetén" politikával az a probléma, hogy a csapat az FFP miatt jelenleg nem költheti el megfelelően a befolyó pénzt. Lehet azt mondani például, hogy Fatit megfelelő üzleti érzékkel akár 50 millióért is tovább lehetett volna passzolni a megfelelő pillanatban, de a végeredmény a limit miatt így is szinte ugyanaz - ha ingyen távozik, ha nem, maximum a felszabaduló bértömege, nem pedig az eladási ára segít a csapat gazdálkodásán. Úgyhogy ennyi erővel inkább a keretbőség kedvéért legyenek megtartva a perememberek is. Legalábbis most. Aztán az egy más kérdés, hogy egy korlátozások nélküli gazdasági környezetben mennyire kell ragaszkodni ehhez a taktikához.

Én az FFP-vel amúgy nem vagyok ellenséges annyira, mint az átlag, de az tény, hogy a viszonylag keveset kereső fiatalok kiárusítását a limit pont értelmetlenné teszi.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.03. 17:33:44

brazilfan írta:
2024.05.03. 16:08:11
Szerintem még egyik tinink sem olyan öreg, hogy már túlzásba vihettük volna a ragaszkodást, de ha konkrét neveket mondanál, hogy kiket kellene elpasszolni, és főleg, hogy miből igazolnánk a helyükre (kiket, tiniket vagy idősebbeket?), az segítene.
Nem én kaptam a kérdést, de FM-ezek egyet.
Eladnám Pedrit és De Jongot vagy 140 millióért.
Hoznám Ugartét és Xavi Simonst helyükre. Vagy elcserélném őket a PSG-vel. Mindkettőt figyeltük, Jordi Cruyff Simonst akarta ingyen hozni, de hát Xavinak nem kellett ingyen, ahogy Grimaldo vagy Thuram sem. Ugarte statisztikái hasonlítanak a legjobban Busquetshez. Meccsenként 3,5 szerelés, 1,5 labdaszerzés, 92%-os passzhatékonyság. Össze lehet hasonlítani Zubimendiével. Simons a kp-s sortól elől kb. mindenhol bevethető, kiemelkedő kulcspasszokban, és cselekben.
Hoznám még Nico Williamset, akit megintcsak meg kellett volna kínálni egy visszautasíthatatlan 20-30 milliós aláírási pénzzel, amit elvileg az FFP nem nagyon figyel, nyáron járt volna le a szerződése, de az új 50 milliós jelenlegi kivásárlási ára is baráti a mai árak mellett. Ferrant simán beáldoznám, de akár Felixre is elcserélném, aki megint csak nem Xavi szíve csücske, pedig a pozíciós játékban, összjátékban talán a legjobb jelenleg a támadóink között, legalábbis biztos jobb, mint Lewa, akivel 2-t nem lehet összepasszolni. Akkor most mit is akarunk játszatni? Szerintem gyors, jól cselező, sok gólpasszt adó játékosra lenne szükségünk, és egy romboló vkp-ra.
El tudnám még fogadni Kimmich leigazolását is, de ő nem egyedüli vkp-s, inkább egy jobban szerelő Gündogan féle játékos. A holland bajnokságból vkp-nak még jó lehetne Wieffer vagy Veerman, de Zubimendiért biztosan nem fizetnék 60-70 milliót.
Azon mondjuk nem csodálkozom, hogy Alemany és Jordi Cruyff is távozott.
Nem igazolnék 40 millió felett 30+ éves játékost, és ilyen szimpatikus kis nyámnyila jól passzoló 40 kilós játékosokat sem drága pénzért. Itt van Felix is, erre a szerepre, őt sem játszatjuk. Spanyolok közül csak Aleix Garciát az ár/érték aránya (10-20), és Baenat a mentalitása és kulcspasszai miatt, max 30-40-ért.
Amúgy egyetértek Bencével, jó pénzért bárkitől megválnék, még mielőtt újra kialakul a nagy család, sok sérülttel, vagy elszállt fizetésekkel, vagy egyszerre mindkettővel.
Mondjuk Wirtz, Haaland, Kvaradona az elérhetetlen álom :) de Nunezt is megnézném a Barcában, ha javít a 20%-os helyzetkihasználásán, de jöhet felőlem Lewy helyére Lautaro vagy Osimhen is :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.03. 17:00:28

brazilfan írta:
2024.05.03. 16:53:55
bence0330 írta:
2024.05.03. 16:37:51
Szerintem elég sok pénzt buktunk, főleg a fiatalokon az elmúlt években azért, mert kicsit szentimentálisan álltunk hozzá dolgokhoz, én most kicsit racionálisabb irányt vennék, ahol mindenki eladható, nyilván megfelelő pénzért.
Ez a merkantilista szemlélet eléggé távol van tőlem, de elhiszem, hogy ilyen szemüvegen át is lehet nézni játékosokat.
Én szentimentálisabb vagyok, saját nevelés, klubhűség, stafétabot stb.
Én is így vagyok vele alapvetően, főleg a sajátokkal, de egy pont után nem. És nem a pénz a fő kérdés, hanem az állapota, és a hozzájárulása. Ha nem tud segíteni itt már nekünk, de még van értéke, adjuk el, ne reménykedjünk huszadjára is a semmiben, hogy majd ő pont felépül, majd ő pont összeszedi magát. Nem sok ilyenre emlékszem. És akkor kedvesen, szentimentálisan ássuk a saját sírunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.03. 16:53:55

bence0330 írta:
2024.05.03. 16:37:51
Szerintem elég sok pénzt buktunk, főleg a fiatalokon az elmúlt években azért, mert kicsit szentimentálisan álltunk hozzá dolgokhoz, én most kicsit racionálisabb irányt vennék, ahol mindenki eladható, nyilván megfelelő pénzért.
Ez a merkantilista szemlélet eléggé távol van tőlem, de elhiszem, hogy ilyen szemüvegen át is lehet nézni játékosokat.
Én szentimentálisabb vagyok, saját nevelés, klubhűség, stafétabot stb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.03. 16:37:51

brazilfan írta:
2024.05.03. 16:08:11
Coutinho meg Suarez csapattársa volt, aztán láttuk, hogy mi lett a vége. És mennyi ideig lesz itt Gündogan, érdemes-e köré építeni egy formálódó csapatot?

Szerintem még egyik tinink sem olyan öreg, hogy már túlzásba vihettük volna a ragaszkodást, de ha konkrét neveket mondanál, hogy kiket kellene elpasszolni, és főleg, hogy miből igazolnánk a helyükre (kiket, tiniket vagy idősebbeket?), az segítene.
Azért Kimmich egész más szint egyrészt, másrészt meg stílusban szerintem tökéletesen ideillő játékos. Ha nem vkp-snak (vagy nem egyedülinek) hozzuk, akkor óriási erősítés lehet, technikailag 10/10, folyik rajta a labda, és ha valami sérülés lenne, eredetileg jobb bekk, szóval ott is jó. Szerintem hasonlít a játéka, vagy inkább a skilljei Gündoganéhoz nagyon, ezért gondolnám, hogy ő nem lenne lutri, főleg nem egy sérülékeny játékoshoz képest.

Fati és Pedri erre a jó példa, írtam is. Lehet ragaszkodni hozzájuk, egy ideig oké, én sem adnám el az értékeimet csak úgy, de egy ponton túl ez a ragaszkodás már buktához vezet, amit be is szívtunk. Előre nyilván nem lehetett tudni (amúgy Pedrinél de), de ha már elkezdődik a küszködés, és még van piaci értéke, akkor ha nem is a full árán, de még jó áron el lehetne passzolni, és máris használhatóbb keretünk lenne, nem olyan, akit el kell sózni kölcsönbe, vagy aki néhány hetet elérhető egy évben. Gavit és Baldét nem adnám el jelenleg egy darab sérülés miatt, DE:

- Ha valamelyik 1-2-szer izomsérülést szenved fél éven belül, akkor ez teljesen megváltozna, ha még azért lenne értéke.
- Nem lennének eladhatatlanok. Ha valaki kicsenget Gaviért 100 milliót, Baldéért mondjuk 80-at, vigye. Görcsösen, mindenáron nem ragaszkodnék játékosokhoz. Még Araujo áll ehhez nálam a legközelebb, de őt is eladnám megfelelő pénzért. Szerintem elég sok pénzt buktunk, főleg a fiatalokon az elmúlt években azért, mert kicsit szentimentálisan álltunk hozzá dolgokhoz, én most kicsit racionálisabb irányt vennék, ahol mindenki eladható, nyilván megfelelő pénzért. Ez Yamalnál nem 80 M lenne, Araujonál meg nem 50.

És nyilván a 16 éveseket feleennyit játszatnám, hogy ne jussunk el ilyen helyzetbe, sőt, odáig megyek, hogy a Liga vagy az Ueafa helyében hoznék erre egy kizsákmányolási szabályzatot, most hasamra ütök: meghatározott percszámmal, egymás után lejátszható 45+ perces meccseket, felnőtt válogatottba nem mehetne 18 éven aluli, vagy ott csak x percet játszhat, vagy ilyesmi. Évenként, félévenként emelkedhetne ez a szám 18 éves korig. És klubon belül is szigorú kontrollt alkalmaznék erre. És akkor most arról beszélhetnénk, hogy a klasszis Pedrit megtartsuk-e, vagy eladjuk-e 100 millióért, nem arról, hogy itt tartsuk-e cserének úgy, hogy talán nem sérül végre le, vagy nyomott áron adjuk-e el. Meg jó eséllyel Gaviéknál sem arról lenne szó, hogy vajon hogy térnek vissza egy év után, és megismétlődik-e a fenti két eset. Ez lenne a megelőzési része a fenti problémáknak. Így is pórul lehet járni, de nem minden egyes golden boyunkkal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.03. 16:08:11

bence0330 írta:
2024.05.03. 14:01:36
Kimmich… nem beszélve arról, hogy Gündogannal régóta csapattársak.
Coutinho meg Suarez csapattársa volt, aztán láttuk, hogy mi lett a vége. És mennyi ideig lesz itt Gündogan, érdemes-e köré építeni egy formálódó csapatot?
bence0330 írta:
2024.05.03. 14:01:36
Egy kicsit én is úgy érzem már, mint sokan, hogy néha kicsit túlzottan ragaszkodunk a tinijeinkhez.
Szerintem még egyik tinink sem olyan öreg, hogy már túlzásba vihettük volna a ragaszkodást, de ha konkrét neveket mondanál, hogy kiket kellene elpasszolni, és főleg, hogy miből igazolnánk a helyükre (kiket, tiniket vagy idősebbeket?), az segítene.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.03. 15:19:01

Szerintem nincs olyan, hogy vagy "jövőt építünk" vagy "eladjuk a jövőt". Mindig tartani kell egy szintet, különben könnyen egy lejtmenetspirálba kerülhetünk. Elég néhány gyengébb szezon, visszacsúszva a 4-5. helyre, ami most sincs tőlünk olyan nagyon távol, és máris nem vagyunk vonzó célpont a minőségi játékosoknak, így a visszaút is nehézkes. Sok klub járta meg ezt, csak mert volt egy gyengébb szériájuk, és azóta sem tudtak visszakapaszkodni az élmezőnybe. Véleményem szerint mindig tartani kell egy szintet. Folyamatosan be kell építeni a fiatalokat, miközben mások veteránokká válnak. Ez egy örök folyamat. A jövő építése alatt igazából mit kell érteni? Hogy adjunk fel szezonokat? Szerintem a fiatalok beépítése állandó, a veteránok meg futnak ki. Ez szerintem mindig így megy. Vagy több fiatalt akarunk? Ennél is többet?

Egyszer az a baj, hogy, hogy miért nem jönnek a fiatalok, aztán az a baj, hogy szétgyilkoljuk őket. A fiatalításra nem lehet panasz, Yamal, Fermín, Cubarsí, Balde, Fort, Gavi, Pedri, mind ott vannak a csapatban. Engem az zavar, hogy nagyon sok játékost elküldünk, miközben szűk a keret, év közben nem rotálunk rendesen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6683
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.03. 14:19:46

Csak mellékesen megjegyzem, Reus is ingyen igazolható lesz a nyáron, nem hosszabbít végül. Nem igazán látom itt a helyét, de ha idénre is csak ingyen igazolható játekosok jutnak végül, akkor rá lehetne ereszteni Lewandowski-t meg Gündogan-t, hogy milyen szép város is ez a Barcelona.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.03. 13:51:44

A jövő építése a hagyományos értelemben szezonokon keresztül jelenleg lehetetlen kategória nálunk.
A szurkolók, a sajtó és a vezetőség is türelmetlen és igazságtalan. Nem véletlenül megy tönkre nálunk az összes edző. Pénzünk nincs tehát az ahogy a real építkezik a nagy öregek mellé top fiatal játékosokkal (sok pénzért) rakja össze a keretet nálunk elképzelhetetlen. A szurkolók abban vannak, hogy mi a barca vagyunk nekünk a bl meg a bajnokság az alap. A sajtó meg fogyamatosan cincál szét mindenkit tradicionálisan már csak a katalán-spanyol relácio miatt is. Laporta pedig egy egoista figura aki a virágzó előkert rohadó udvar koncepciót szereti és most újra is akarja választatni magát.

Az ifik mélyvízbe vannak dobva. Mindig megdöbbent a forumon, hogy papiron a csapatnak szurkoló emberek miket bemondanak a 16-20 éves játékosainkra akiknek egy normális világban iskolában kéne ülniük. Ha golden boy az a baj ha nem akkor az a baj. Hozzák a jó meccseket magasztalva vannak az egekig és a jövő sztárjai. Ha nem teljesítenek akkor kerek perec ki van mondva, hogy ez nem szint és nem tudunk tapasztalt (30+) játékosok nélkül nyerni. Lásd Gavi folyamatos lehordása sőt kifigurázása a legapróbb hibáknál is, Pedri temetése , Ansu mentális leépítése, Araujo is már sokaknál eladó, Kounde szintén megkapja a magáét gyengébb meccsek után, sérülése előtt baldét is kritizálták. Hétfőn Fermin a legnagyobb játékos volt a forumon, holnap már lehet őt is eladnák.
A kritika természetes de zsigeri alapon egyik meccsről a másikra ingadozni a szurkolók és a sajtó szemében két véglet között mentálisan megterhelő és sokan ezért esnek le a Betis, Girona szintre pár év után.

Az egyetlen fény az alagut végén, hogy ez még mindig a barca. Ide még mindig presztizs jönni és játszani. Tavaly is leesett két kupa és jövőre is minden esélyünk megvan rá kis tulzásssal akár ezzel a kerettel is ha nem sérültek a kulcs embereink honapokig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.03. 11:22:57

brazilfan írta:
2024.05.03. 11:08:32
Gündogan 33, Pedri 21. Ha a túlélés mellett a csapatépítés az elsődleges cél, akkor szerintem nem az a fő szempont, hogy ki volt a mostani szezon legjobbja és kiben van még 1-2 év, hanem az, hogy ki lehet évekkel később,a legjobb korba érve is meghatározó karmester, kinek a játékában van olyan plusz, amit semmilyen erőnléti edzéssel nem lehet megszerezni, és nincs meg a kigyúrt középpályásokban.
Amíg nem volt sérült, addig Pedri futómennyiségével sem volt gond, az élmezőnyhöz tartozott. Hosszú és makacs sérüléshullám után van, látszik, hogy óvatosabb is, vigyázni kell vele, nem pedig elpasszolni az első kérőnek.
Amúgy egyetlen játékosmenedzsmenttel, transzferrel kapcsolatos döntésünkben sem látom, hogy csapatépítés felé tendálnánk a jelen hajkurászása előtt. De tényleg, jelenleg egyetlen egyet nem tudnék mondani. Sem Xavi, sem ennek megfelelően nyilván Xavi döntéseit követve vezetőség részéről sem. Nekem amúgy nem lenne ezzel akkora gondom, csak akkor ismerjük ezt el. Amíg Roque nem kap perceket, Lewy lecserélhetetlen, amíg Alonso-Romeukat hozunk a nem kellő, de még csak ki sem próbált Nico-Mingueza-Riad-Fayék helyére, amíg a tiniket szétgyilkoljuk a jövőre nem gondolva, addig nekem senki nem magyarázza meg, hogy építkezés zajlik. Vagy hívnám rombolásnak, vagy ha finomabb akarok lenni, akkor a jelenre gondolunk főleg. Ha építkeznénk a jövő lebegne a szemünk előtt. Most nem ez történik. (És nem pont Gündogannal kéne elkezdeni ezt amúgy sem, aki magasan a szezonunk legjobbja.)

Mert lehetne építkezés, és akkor az eredmények kevésbé érdekelnének. Akkor a fiatalok a koruknak megfelelő percmennyiséget kapnának akkor is, ha emiatt esetleg buknánk néha 1-2 meccset. Akkor esélyt adnánk Riadoknak meg Nicóknak Fayéknak Alonsók meg Romeuik idehozása helyett, akkor is, ha van benne rizikó. De sajna az utolsó csepp levet akarjuk kisajtolni egész szezonban a csapatunkból, és alapból öregeket preferálunk fiatalok helyett, ha van választás, ezért lettem sajna eredménycentrikus én is. És ha már ez van, akkor az egyetlen igazi klasszis öregünket mindenképp hagyjuk itt, mert ő aztán tényleg a világ egyik legjobb játékosa, és nem csak a nevével focizik, és kell is ilyen öreg a csapatba, legalább 1, akármelyik utat is követnénk. Csak nyilván őt sem az összes meccsen 90 percet kéne játszatni, jövőre meg azután meg pláne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.03. 10:48:44

Így van. Romeu egyértelműen a kezdőbe lett szánva, a szezon elején ő és de Jong kezdett a mélységi középpályán. Xavi már ősztől azt akarta játszatni, hogy legyen egy romboló és egy szervező a mélységi középpályán, csak Romeu nem bizonyult jónak, majd hónapokba tellett, míg Xavi végre rászánta magát arra, hogy Christensent feljebb tolja. Ennek az egyik oka az volt, hogy hátul is nagyon szűk volt a keret, összesen 4 játékosunk volt 3 posztra, és valaki állandóan sérült volt. Így gyakran úgy játszottunk, hogy tartalék sem volt a padon, nem volt arra lehetőség, hogy a hátsó sorból valakit feljebb toljunk. De hát Minguezát is el kellett küldeni. Pazaroljuk a lehetőségeinket, aztán csodálkozunk, hogy szűk a keret és nincs kit beállítani. Nicóért én nagyon nem voltam oda, de Romeunál biztos nem rosszabb. Mostanra egész jó játékos lett belőle, alap kezdő a Porto-ban. Őt is korán dobtuk a mélyvízbe, és csodálkoztunk, hogy 18 évesen még nem volt elég jó. Most Roque-val szórakoznak. Majd őt is kölcsönadják (ami nálunk tudjuk, mit jelent), aztán pár év múlva egy másik nagycsapatban lőheti a gólokat... Mac Allister kb 35 millióért kelt el, Xhaka 25 millióért. Volt elérhető klasszis a mélységi középpályára, de Roque-ra költöttük a pénzt, aki aztán nem is kell... Katasztrófa, amit művelnek.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.03. 10:18:12

Chino írta:
2024.05.02. 23:55:48
Romeuról mindenki tudta, hogy nem hosszú távra és nem is a kezdőbe, egyszerűen egy vészmegldás a mi pénztárcánkból és a ránk vonatkozó FFP-keretben.
Ez nem teljesen igaz, csak retroaktív értelmezésben. Romeu eleve valamennyi pénzért jött (a pár milliós vételárával technikailag a legdrágább nyári szerzemény) és a szezon elején, augusztusban és szeptemberben folyamatosan kezdett is, csak később kopott ki a csapatból. Egyértelműnek tűnt, hogy vele akarják megoldani a Busquets és Kessié távozásával kieső játékpercek pótlásának komoly részét. Csak épp nem jött be, mert nem hozta azt a minőséget, erre viszonylag gyorsan rájött Xavi is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7433
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.02. 23:55:48

Peter írta:
2024.05.02. 16:37:19
FcBarcelona1 írta:
2024.05.02. 10:49:35
Szerk: utóbbi Barcas átigazolási hírek annyira jellemzőek, és kicsit ezért is tartunk itt:
-Fermint majdnem eladtuk nyáron 600 ezerért,
-Roque nem érti a pozíciós játékot :)
Hát bizony a projekt inkább a betonbiztos Romeu játékával indult (Alonso, Inigo és társait se felejtsük) és türelmetlenül sürgette Roque mielőbbi leigazolását. Ma, ugyanennek a projektnek a közepén éppen ennek az ellenkezőjét látjuk, tapasztaljuk.
Adódik a kérdés, milyen is volt az a projekt?

A pénz hiánya sokmindenre lehet kifogás, de legkevésbé sem a megfelelő és céltudatos szakmai felkészültségre.
A PSG (és/vagy Chelsea) példája a korábbi években remekül megmutatta, hogy a pénz önmagában nem ad megfelelő választ a szakmai kérdésekre.

Szóval amíg egy világválogatott kispadján sem mindegy, milyen szakmai felkészültség üldögél, addíg ez egy nem kifejezetten világválogatott kispadjára hatványozottabban értendő.
Igen, a pénz hiánya nagyon sok dologra lehet kifogás és az igazolásokat 90 %-ban ez (is) befolyásolja. Busquets elment (el kellett mennie) mindenképpen kellett egy vkp., már mellette is, de így végképp égető volt.
Azt hiszem itt (eurobarca) is megjelent az a nyilatkozat Decotól, amikor nyár elején összeültek igazolásokról beszélni és Xavi nagyon szerette volna Kimmichet, de a portugál megmondta neki, hogy semmi esély rá. Még ha ki is szemeltük volna MacAllistert nem hiszem, hogy egyáltalán 40+ milliónk lett volna rá, arról nem beszélve, hogy licitháborúzni kellett volna egy PL klubbal és a játékosnak is mellettünk kellett volna döntenie, úgy hogy itt kb. feleannyi fizetést tudunk addni.

Romeuról mindenki tudta, hogy nem hosszú távra és nem is a kezdőbe, egyszerűen egy vészmegldás a mi pénztárcánkból és a ránk vonatkozó FFP-keretben. (könnynen lehet hogy az argentin nem is féért volna be. Ugyanilyen Alonso és Inigo is. Két ingyenes játékos a padra. IM fizetése valóban lehet vita tárgya, de nyáron úgyis távozik mindhárom, legalábbis szinte 100 %.
Nem véletlenül Onana és Kimmich a prioritás nyáron, viszont mindkettő legalább 50-60 millió. Ha nem leszünk benne az 1:'1-ben (ami nagyon valószínű) viszont felejtős mindkettő. Nem ismerem a pénzügyi helyzetünk, de 25-30-nál többet nem tudnánk egy vkp-ra költeni. Az pedig egy Guido Rodriguez ára Jövőre viszont már nagyobb lehet a mozgástér és inkább vegyünk majd akkor ewgy klasszist hosszútávra, az argentinnal pedig minőségben is előrelépnénk plusz pár évre még lenne valaki rotációba.

Személy szerint inkább egy olyan megoldást favorizálnék, hogy legyen egy nyár amikor kevésbé tudunk minőséget igazolni, viszont jövőre végre tudnánk klasszis(okat) hozni, ráadásul hosszútávra.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.02. 18:02:05

FcBarcelona1 írta:
2024.05.02. 10:49:35
Fermint majdnem eladtuk nyáron 600 ezerért, pedig aki nyomon követte a tavalyi évét, láthatta, hogy sokkal több van benne.
Az átigazolási hírekben a majdnem szónak nem sok jelentősége van. Fermint sem adtuk el, hanem szerződést hosszabbítottunk vele, miután visszatért a Linarestől, ahol egy évig szerepelt kölcsönjátékosként. Ahogyan eddig sem, ezután sem várható el, hogy a La Masia összes növendéke automatikusan a felnőtt keret tagja legyen. Meg kell érte dolgozni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.02. 16:37:19

FcBarcelona1 írta:
2024.05.02. 10:49:35
Szerk: utóbbi Barcas átigazolási hírek annyira jellemzőek, és kicsit ezért is tartunk itt:
-Fermint majdnem eladtuk nyáron 600 ezerért,
-Roque nem érti a pozíciós játékot :)
Hát bizony a projekt inkább a betonbiztos Romeu játékával indult (Alonso, Inigo és társait se felejtsük) és türelmetlenül sürgette Roque mielőbbi leigazolását. Ma, ugyanennek a projektnek a közepén éppen ennek az ellenkezőjét látjuk, tapasztaljuk.
Adódik a kérdés, milyen is volt az a projekt?

A pénz hiánya sokmindenre lehet kifogás, de legkevésbé sem a megfelelő és céltudatos szakmai felkészültségre.
A PSG (és/vagy Chelsea) példája a korábbi években remekül megmutatta, hogy a pénz önmagában nem ad megfelelő választ a szakmai kérdésekre.

Szóval amíg egy világválogatott kispadján sem mindegy, milyen szakmai felkészültség üldögél, addíg ez egy nem kifejezetten világválogatott kispadjára hatványozottabban értendő.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.02. 10:49:35

bence0330 írta:
2024.05.01. 17:09:42
Erről a Guidoról van valakinek komplettebb véleménye, aki úgy tényleg látta párszor játszani? Nekem semmi emlékem nincs róla sehonnan. Egyre esélyesebb az érkezése, milyen típusú játékos, inkább egy jól védekező, keményebb, vagy inkább mélységi irányítós profil?
Guido egy tipikus romboló, argentín típusú vkp-s, kiemelkedő becsúszásos szerelésekben és labdaszerzésekben. 3-4 éve kezdtem követni a statisztikákkal foglalkozó oldalakon, amikor az egyik La Liga magazinban kiemelték, hogy többször szerel, és szerez labdát, mint az akkor La Liga legjobb vkp-ai, Busquets és Casemiro. Azóta viszont eltelt pár év, volt egy sérülése idén, a statisztikái is leromlottak, lehet kíméli magát a lejáró szerződéssel. Egyébként a válogatott is akkor lépett előre, mikor MacAllister és Enzo került az idősek helyére. "Ingyen" nem bukhatunk vele, 30 évesen nem túl idős, viszont a Barcaba szerintem nagyon kellene valaki, aki akár meccs közben stabilizálja a kp-t. Erre és a rotációba szerintem tökéletes, reméljük oda teszi magát a szerelésekben, ami De Jongra, Robertora, Romeura, Gündoganra nem jellemző.

Szerk: utóbbi Barcas átigazolási hírek annyira jellemzőek, és kicsit ezért is tartunk itt:
-Fermint majdnem eladtuk nyáron 600 ezerért, pedig aki nyomon követte a tavalyi évét, láthatta, hogy sokkal több van benne. Egyébként a török, a portugál és a spanyol liga 2 gólkirályi címéért is volt Barca B-s játékosok versenyeznek. Guiura, Pau Victorra jó lenne odafigyelni, utóbbit szerződtetni.
-Robertoval hosszabbítani akarunk, de nincs megegyezés bér és az évek kapcsán.
-Dest a sérülése miatt lehet nem kell a PSV-nek 10-ért sem, vagy inkább még azt is alkudnák lejjebb, tudván, hogy eladási kényszerben vagyunk. Lenglet dettó, lehet szerződést bontanánk vele.
-Roque nem érti a pozíciós játékot :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.02. 08:50:50

Troym írta:
2024.05.02. 08:32:33
Ha Guido azért jön, hogy ne 19, hanem majd 24 fős legyen a bevethető keret és majd játszik az Osasuna / Getafe ellen akkor welcome, szuper hír.
Ha alapembernek szánjuk, akkor meg no comment csöbörből vödörbe vele is, mert azért ő még Betis szinten se villant olyan nagyot, ami indokolná az érkezését. Megint az "olcsó húsnak híg a leve" jut eszembe, hogy 5 fityingből biztos nem találunk BL-ben helytállni képes játékost, hiába hozzuk ide spanyol középcsapatok 30 éves középpályásait, előrébb nem jutunk velük.
Szigorúan tartaléknak, remélve, hogy vele többre megyünk, mint Romeuval. Rotációnak jó lehet, hogy a sérülékeny Christensent tehermentesítsük. Ha van, akit nyugodt szívvel be lehet állítani 20 percekre, már beljebb lehetünk. Keretfeltöltő akció. A komolyabb előrelépés egy Kimmich-hel, Isakkal már lehetséges.

Romeu szerencsére menni akar, így a fizetése felszabadul.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2654
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 08:32:33

Ha Guido azért jön, hogy ne 19, hanem majd 24 fős legyen a bevethető keret és majd játszik az Osasuna / Getafe ellen akkor welcome, szuper hír.
Ha alapembernek szánjuk, akkor meg no comment csöbörből vödörbe vele is, mert azért ő még Betis szinten se villant olyan nagyot, ami indokolná az érkezését. Megint az "olcsó húsnak híg a leve" jut eszembe, hogy 5 fityingből biztos nem találunk BL-ben helytállni képes játékost, hiába hozzuk ide spanyol középcsapatok 30 éves középpályásait, előrébb nem jutunk velük.
Válasz küldése