Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.19. 12:06:27

Valszeg csatlakozik a Henrique-Keirisson duóhoz... :?
"And my heart will leave you never."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.19. 11:20:33

According to Barcelona sources, Sao Paulo right back Douglas (24) is Barcelona's last possible summer signing. No other targets. [rac1]

lehet mégiscsak lesz valami ebből a Douglas gyerekből.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.19. 08:32:47

Ataide (Sao Paulo alelnök): "Várnunk kell még néhány napot Douglas (24 éves jobb hátvéd) átigazolásával kapcsolatban, de majdnem hivatalos. Várhatóan 3-4 nap múlva végleges lesz minden" [ge]
[Ha hihetünk a pletykáknak, a Barca lenne a vevő, 5-6 millió euróért. Olyan változat is napvilágot látott, hogy bár most igazolnánk le, csak jövő nyáron érkezne, azzal a kitétellel, hogy ha bármi miatt hamarabb lenne esedékes (Alves távozása, vagy a télen), akkor némi plusz pénz fejében a Barca azonnal elhozhatja]
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.18. 23:26:48

Én úgy látom, hogy szinte kész a csapat. Két dolog hiányzik még. Egyrészt ha Song-ra nem számít Lucho akkor őt el kell adni, akár kölcsön. Másrészt, ha van még lehetőség akkor kell egy jobbhátvéd Alves helyett, aki nem Cuadrado. Douglas-t nem ismerem, nem láttam játszani, de elég ismeretlen a neve, nem hiszem, hogy készen állna a kezdőnkre. Érkezni érkezhet, de akkor Montoya kerüljön a kezdőbe. Csatárt én nem igazolnék. Van a B-ben elég olyan támadónk, akiben van potenciál. Adama, Dongou, Munir, Sandro minimum. És akkor még Rafinha is bevethető csatárként.
Nem vagyok elégedett a kerettel, de el kell fogadni, hogy ez van.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.08.18. 18:19:49

Ez a Cuadrado transzfer lehet nem is baj hogy nem jött létre!Ugyanis az ö érkezésével se állnánk át 3 védős rendszerre és ugyan eredetileg ő védő de látszik rajta hogy inkább van fönt a támadó szekcióba mint hátul.Nem hiszem hogy vele előrébb lennék védekezésbe mint a mostani védőkkel de a támadásokba sokkal jobbak lennénk vele mint most vagyunk az biztos de nekünk inkább egy jobban védekező játékos kellene mint pl Piszczek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.18. 16:16:10

mess2009 írta:
MessiCesc írta:Lehet hülyeséget mondok, de olyat nem lehet kialkudni, hogy mondjuk most 15 millió és jövőre +25 ha.... és itt megadunk valami biztosan bekövetkező feltételt, pl. játszik 10 meccset. Így kijátsszuk a fifa összes szabályát, és a Fio is megkapja 40-t.
Bár ha ilyet lehet is, a mi töketlen vezetőségünktől nem várhatunk efféle húzást...
..párszor már leírtam: Zubiék nem (lehetnek) ennyire szimplán hülyék, hogy néhány átlátszó trükköt ne tudnának ki izzadni! - még akár olyat is ami beválik -,konkrétan ez az ügy azzal lett elcseszve, hogy Alves kezében olyan szerződés van amivel x millió euróért végig gurigázhatja a szezont és jövőre ingyen lelép!! ezt előre látni... hát bizony magasabb IQ kellett volna!
Biztos, hogy ki lehet játszani valamilyen úton-módon. Olyan szakemberek vannak ott, akiket nem ejtettek a fejük lágyára. Nem hiszem, hogy ez lenne itt a legnagyobb akadály. Nem tudom pontosan mennyi pénzünk van még igazolásra, de ha nagyon akarnának biztosan találnának rá módot.
Az is kérdéses, hogy például Vaermaelent is mennyiért számolják be, mert ugye ott vannak a változók, Mathieu-ért is 10-et fizettünk, a maradék később megy. (bár ezt gondolom 20-nak számít) Itt is adogathatjuk össze, hogy Suarez 81, Rakitic 20 stb., de ez sem ennyire sima. Az pedig, hogy a sajtó felé azt kommunikálták, hogy xy összeg van átigazolásokra még nem biztos, hogy annyi. Egyik klub sem teregetné csak így ki, csak magukat hoznák rosszabb helyzetbe.

Szerintem a fizetést nem bírná már ki a klub, mert a kolumbiainak is adnának vagy 5-6-ot. Ebben az esetben viszont ott lehetne hagyni a Fio-nál, úgy hogy a fizetését az olaszok állnák. Így talán még kevesebb is lenne az a 40.

Szóval elég összetettnek érzem ezt a problémát.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.18. 16:14:09

Lionel85 írta:Cuadrado a pénzügyi fair play miatt nem jöhet, de Douglas igen. De a brazilt nem idén vennék, hanem jövőre. De jövőre a kolumbiai is beférne, akkor miért nem ő jön???
Mert lehet, hogy jövőre nem igazolhatunk..
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.08.18. 16:11:31

Cuadrado a pénzügyi fair play miatt nem jöhet, de Douglas igen. De a brazilt nem idén vennék, hanem jövőre. De jövőre a kolumbiai is beférne, akkor miért nem ő jön???
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.18. 15:55:22

Varatrix írta:Szerintem rövid a keret
sztem nem, csak csatárposzton, ezért sem kellett volna dulit kölcsönadni. védő poszton meg kp-n bőven megvagyunk, mindenkinek van alternativaja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.18. 15:51:35

S.Agüero írta:A Mundo szerint Douglas nem most jön, de hamarosan lezárjuk az ügyet, 8 millióba fog kerülni, a következő szezonban csatlakozik, vagy most, ha Alves távozik.
:roll:
Nekem erről rögtön az ugrott be, hogy mivel idén nincs pénz leigazolni Cuadradot, ezért most igazolunk egy B megoldást, hogy ha esetleg jövőre nem jöhet senki az eltiltás miatt - és Alves is elmegy -, akkor is legyen 2 emberünk jobbhátvéd posztra, ne csak Montoya. Viszont ha meg igazolhatunk, akkor simán kölcsönadjuk majd a srácot, mint anno Keirissont - mivel aprópénzt fizetnénk érte így nem olyan gáz -, és rámegyünk Cuadradora majd - csak úgy mint Kokera. :mrgreen:

Persze ez csak jósolgatás, de szerintem így lesz.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2014.08.18. 15:36:54

Varatrix írta:A "nem tekintjük lezártnak a keretet" duma esetében mennyire reménykedhetünk olyan játékos érkezésében aki itt is folytatja a szezont? Értem ezalatt hogy az nem a jelen keret megerősítése ha egyből tovább passzoljuk kölcsön szerződéssel. Szerintem rövid a keret, örülnék ha legalább egy ember érkezne, szigorúan padra. Leginkább egy támadó szellemű játékos, hessegetné el a szezon előtti szokásos pánikomat.

Bár elől valószínűleg a Munir sráccal számolnak majd...
Ez a kijelentés kb annyit jelent mint mint hogy megvannak Zubi középhátvédei a vb után érkezni fognak, vagy a másik kedvencem analizáljuk a piacot aztán hozunk egy 2 éve formán kivül levő sérült vermálent.. Egyszoval nem lesz itt semmi ;) parasztvakitásnak viszont kitünő :) ez a duma, aztán nehogy rámcáfoljanakb:D egy Douglas2- vel :Xd
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2014.08.18. 15:31:18

Fofana írta:
A pénzügyi fair play.......
Nem tudom, hogy nekem akartad-e írni, vagy ha igen akkor miért? :) Nem az FFP-ről beszéltem, hanem arról a büntetésről, hogy jövőre kizárhatnak minket az átigazolási szezonból. A kettőnek meg nálunk nincs köze egymáshoz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.18. 14:54:36

MessiCesc írta:Lehet hülyeséget mondok, de olyat nem lehet kialkudni, hogy mondjuk most 15 millió és jövőre +25 ha.... és itt megadunk valami biztosan bekövetkező feltételt, pl. játszik 10 meccset. Így kijátsszuk a fifa összes szabályát, és a Fio is megkapja 40-t.
Bár ha ilyet lehet is, a mi töketlen vezetőségünktől nem várhatunk efféle húzást...
..párszor már leírtam: Zubiék nem (lehetnek) ennyire szimplán hülyék, hogy néhány átlátszó trükköt ne tudnának ki izzadni! - még akár olyat is ami beválik -,konkrétan ez az ügy azzal lett elcseszve, hogy Alves kezében olyan szerződés van amivel x millió euróért végig gurigázhatja a szezont és jövőre ingyen lelép!! ezt előre látni... hát bizony magasabb IQ kellett volna!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.08.18. 14:42:50

A "nem tekintjük lezártnak a keretet" duma esetében mennyire reménykedhetünk olyan játékos érkezésében aki itt is folytatja a szezont? Értem ezalatt hogy az nem a jelen keret megerősítése ha egyből tovább passzoljuk kölcsön szerződéssel. Szerintem rövid a keret, örülnék ha legalább egy ember érkezne, szigorúan padra. Leginkább egy támadó szellemű játékos, hessegetné el a szezon előtti szokásos pánikomat.

Bár elől valószínűleg a Munir sráccal számolnak majd...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.08.18. 13:51:54

Lehet hülyeséget mondok, de olyat nem lehet kialkudni, hogy mondjuk most 15 millió és jövőre +25 ha.... és itt megadunk valami biztosan bekövetkező feltételt, pl. játszik 10 meccset. Így kijátsszuk a fifa összes szabályát, és a Fio is megkapja 40-t.
Bár ha ilyet lehet is, a mi töketlen vezetőségünktől nem várhatunk efféle húzást...
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2014.08.18. 13:48:33

mindorokke_barca írta:
visca el barca írta:nem hinném h a "majd jövőre" történetből lesz bármi is. vagy most, vagy soha. (már csak az igazolási ban miatt is)
Most igazoljuk lesz, jövőre csatlakozik. Gyakorlatban 1 évig ottmaradna kölcsönben. Így nem befolyásolja az átigazolási tiltás.
A pénzügyi fair play az átigazolások összköltségét érinti (jelen esetben ez nálunk idén a további átigazolások esetében a minusz 40M-s összeget nem lépheti már túl), az igazolt játékosok számával nincs összefüggésben. Douglas akár most is jöhetne, csak ez Alves maradása miatt felesleges lenne.
Eszerint Cuadrado megszerzése elképzelhetetlen játékoseladás nélkül, márpedig A. és Song esetében sem hallani vásárlókról. Eladási kényszerünk ismeretében jó árra már nem is számíthatunk értük.
De ezen felül is van két gond:
1. Alves nem is akar elmenni.
2. Még nagyobb gond, hogy jelenlegi állás szerint most kell igazolnunk embert a lejáró szerződése miatt jövőre távozó Alves helyett, úgy, hogy rendszeres játéklehetőséget egy évig csak egyikük kaphatna. (jövőre átigazolási tilalmunk van egyelőre)

Az ideális megoldás:
1. C-t mégis eladja a Fio. 40M alatt és képébe nevet a többet ígérő MU-nak. :roll:
2. C. ott marad még egy évig, játszik, origamizik és a tévében szurkol a Barcának a BL-meccseken.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.18. 12:11:37

Sanama írta:
hogy lenne már a hivatalos ár 39?.... lenyilatkozta a Sociedad elnöke, hogy 39et fizetett a Real, mert ők teljes egészében átvállalták ezt a plusz 7 milliót, amit közösen/vagy a Sociedadnak kellett volna kifizetnie a Szövetségnek (lehet csak a kivásárlási árnál van ilyen, de lehet minden igazolásnál), hogy minden gördülékeny legyen, mert a Sociedadnak ez elég megterhelő lett volna, erre a sok okos nyomatta a 39et mindenhol... #-o

hivatalosan is 32 volt, ez csak a tipikus példája a sz@rkavarásnak és a felfelé kerekítésnek...
Tehát akkor menyit utalt a Real azért, hogy Illara odakerüljön...? A Neymar bizniszen is lehet igy szamolni #-o

Nem mintha nagyon erdekelne, hogy mennyibe kerult. Csak pont te voltal az egyik nagy kardoskodo azt hiszem, aki meg Neymar nagyapjanak a lakasaban is benezett a szonyeg ala, hogy oda hany Euro kerult az uzlet alatt. Ha nem te voltal akkor bocs, de nagyon ugy emlekszem
Egyébként érdekes véletlen egybeesés, hogy a Real Sociedad stadionjának a felújítását Perez egyik cége fogja végezni. Ki találja ki hogy hány millió euróért? :-#
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.18. 11:55:46

hogy lenne már a hivatalos ár 39?.... lenyilatkozta a Sociedad elnöke, hogy 39et fizetett a Real, mert ők teljes egészében átvállalták ezt a plusz 7 milliót, amit közösen/vagy a Sociedadnak kellett volna kifizetnie a Szövetségnek (lehet csak a kivásárlási árnál van ilyen, de lehet minden igazolásnál), hogy minden gördülékeny legyen, mert a Sociedadnak ez elég megterhelő lett volna, erre a sok okos nyomatta a 39et mindenhol... #-o

hivatalosan is 32 volt, ez csak a tipikus példája a sz@rkavarásnak és a felfelé kerekítésnek...
Tehát akkor menyit utalt a Real azért, hogy Illara odakerüljön...? A Neymar bizniszen is lehet igy szamolni #-o

Nem mintha nagyon erdekelne, hogy mennyibe kerult. Csak pont te voltal az egyik nagy kardoskodo azt hiszem, aki meg Neymar nagyapjanak a lakasaban is benezett a szonyeg ala, hogy oda hany Euro kerult az uzlet alatt. Ha nem te voltal akkor bocs, de nagyon ugy emlekszem
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2014.08.18. 11:29:17

visca el barca írta:nem hinném h a "majd jövőre" történetből lesz bármi is. vagy most, vagy soha. (már csak az igazolási ban miatt is)
Most igazoljuk lesz, jövőre csatlakozik. Gyakorlatban 1 évig ottmaradna kölcsönben. Így nem befolyásolja az átigazolási tiltás.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.18. 10:36:39

erről az igazolási banról tudtok valami hivatalosat linkelni? vagy csak én gondolom úgy, hogy semmi se lesz belőle? egyébként meg, ha tényleg lesz ilyen is, azt nem nagyon tudják megtiltani, hogy egy játékosunk visszajöjjön kölcsönből :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.18. 10:28:58

nem hinném h a "majd jövőre" történetből lesz bármi is. vagy most, vagy soha. (már csak az igazolási ban miatt is)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.08.18. 08:54:59

S.Agüero írta:A Mundo szerint Douglas nem most jön, de hamarosan lezárjuk az ügyet, 8 millióba fog kerülni, a következő szezonban csatlakozik, vagy most, ha Alves távozik.
:roll:
=D> Aztán nehogy lealkudjuk az árát 20 millióra, mint Mathieu-nél :mrgreen:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.18. 07:56:41

Zubizarreta csütörtökön egyeztet utoljára Luis Enriquével és Eusebióval (Barca B) a még hátralevő átigazolási terveikről [mundo]
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.18. 02:52:08

A Mundo szerint Douglas nem most jön, de hamarosan lezárjuk az ügyet, 8 millióba fog kerülni, a következő szezonban csatlakozik, vagy most, ha Alves távozik.
:roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.18. 02:16:00

Akkor mea culpa, nem tudom pontosan hogy van ez a fifa fair play, csak ha a Real 39-et fizetett logikus, hogy az a költség.
Viszont nem úgy volt, hogy a Hercules(?) anyagilag nem bírta a másodosztályt így ti bent maradhattok?
LG írta: Pedro és Busquets óta nem nagyon alkotott maradandót egy felhozott fiatal sem, de igazából ők sem az a szint, mint Xavi, Puyol, Messi, Iniesta, főleg nem az utóbbi szezonuk alapján. :? Még Bartra az, akiben bizakodom, hogy a jövőben meghatározó játékos lehet, de tény, most nem nagyon jönnek a tehetségek az utánpótlásból, így valószinűleg többet fogunk igazolni az elkövetkezendő években.
Azért nem árt azt észben tartani, hogy Puyol, Xavi, Iniesta, Messi, Thiago stb. nem egy korosztály. Most is bőven megvan a lehetőség, hogy legyen. Én Rafinhaban nagyon bízom. Megmutatta a B-ben is mit tud és az első évében is bizonyított az első osztályban. Deulofeura is van még esély, hogy visszatérjen és helye legyen a jövő csapatában, a következő szezonban minden bizonnyal Halilovic is érkezik benne pedig pláne megvan az a faktor, ami egy klasszis játékost jellemez.
A többieket még fiatalnak tartom, hogy komolyabban jósolgatni lehessen (bár néhányan szerintem többek mint "csak" tehetségek), talán El Haddadi az akiről valamivel biztosabban lehet állítani, hogy komoly jövője van a csapatban, de neki is kell még kb. 2 év a felnőtt csapatig. Legalábbis szerintem, de lehet rámcáfol, vagy így vagy úgy.

Az utánpótlás nem igazán változott, csak sokan azt várják, hogy egyszerre csak úgy kipattan egy Iniesta, egy Messi meg egy Xavi. Ez nem így megy. Iniesta se 21 évesen lett stabil kezdő, Puyol pláne.
Egyébként én még Denist se írnám le, nagyon jó játékos, tavaly a csapat legjobbja volt szerintem, ha sikerül bizonyítania a Sevillaban még bármi lehet.
Szóval én az utánpótlást nem féltem, vannak olyanok akikre lehet számítani a jövőben.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése