Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 16:31:45

Troym írta:
2024.05.24. 16:23:42
Itt jön a millió dolláros kérdés. Tavaly nyáron többedmagammal én is azt szajkóztam, hogy mi a töknek Xavinak új szerződés szeptemberben, várjunk már január-februárig, mert látszottak jelei, hogy lehet nincs kolbászból a kerítés.
Laporta nagy dirrel-durral hosszabbított vele, tehát az egész helyzetet ő maga generálta. Se végkielégítés, FFP, űrlények napozási szokása nem kellett volna, hogy szempont legyen, ha az eredetinek megfelelően 2024.06.30-al lejárna a szerződése. Várt volna, megnézi mi a helyzet, és akkor 1 hónap múlva simán lejáró szerződéssel ingyen távozik.
Ott se bírt 2 lépéssel előre gondolkodni.
Na, ezzel tökéletesen egyetértek. Ebben óriásit hibázott, sajnos. Ha tényleg nagyon keveset keresett a stáb, lehetett volna emelni egyet, de nem hosszabbítani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2771
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.24. 16:23:42

gy írta:
2024.05.24. 15:47:34
Remélem Font a levél mellett egy bizalmatlansági indítványt is tol, ez az ember nálam leírta magát pedig eddig őt is védtem (ahogy Xavit is, ebben pl nem egyeztünk :) )
De ezért kezdtem azzal, hogy ne azt nézzük jó, közepes, vagy rossz edző Xavi. :)
Az egy értékelés, ez meg emberi bánásmód kérdése.
- Xavi szakmailag nem biztos, hogy elég ide, (lehet vita tárgya, ez az én szubjektív véleményem)
- Laporta meg sem szakmailag, sem emberileg.
jclayton írta:
2024.05.24. 15:59:59
- A csapat játéka némileg helyrejött, Xavi pedig átértékelte, mit szeretne kezdeni az életével. Mivel a megegyezésük csak szóbeli alapon született, ezért jelezte Laporta felé, hogy ha arról van szó, maradna

- A klubelnök ezen a ponton ugyan elgondolkodott volna a váltáson, de valószínűleg tudatosította, hogy ebből csúnya problémái lesznek még, mivel Xavi a béréről sem fog lemondani. Úgyhogy jó képet vágott hozzá és beállt Xavi mögé - azon a ponton még könnyen tehette is, nem tűnt úgy, hogy elúszik az idény.

- De elúszott.

- Egy ponton a közelmúltban Laporta kapott valamiféle szóbeli garanciát arra, hogy végre tud igazolni jövőre a csapat, jöhet az 1:1-es szabály. Ez rögtön megváltoztatta azt a helyzetet, miként kezelje Xavit - így ugyanis a helyzet elmérgesedése esetén tud kárpótlást fizetni (vagy elpereskednek rajta kockázat nélkül), új edzőt is tud fogadni és lezajlik az átmenet.

- "kár érte, olyan jó ügynök volt. Helló."
Xavi, Deco, Yuste és Laporta azután találkoztak, hogy elúszott a spanyol kupa, a bajnokság és a BL.
Ha meg amiatt vált most Laporta, mert a Liga nagynehezen 1-1be sorol minket, az se a gerincesség netovábbja.

DE!!
Itt jön a millió dolláros kérdés. Tavaly nyáron többedmagammal én is azt szajkóztam, hogy mi a töknek Xavinak új szerződés szeptemberben, várjunk már január-februárig, mert látszottak jelei, hogy lehet nincs kolbászból a kerítés.
Laporta nagy dirrel-durral hosszabbított vele, tehát az egész helyzetet ő maga generálta. Se végkielégítés, FFP, űrlények napozási szokása nem kellett volna, hogy szempont legyen, ha az eredetinek megfelelően 2024.06.30-al lejárna a szerződése. Várt volna, megnézi mi a helyzet, és akkor 1 hónap múlva simán lejáró szerződéssel ingyen távozik.
Ott se bírt 2 lépéssel előre gondolkodni.
soadroli írta:
2024.05.24. 16:18:40
Toni Tapalović and Marcus Sorg will be Hansi Flick's assistant coaches at Barça. [Sky Sport DE]
Róluk tud valaki valamit?
Az előbbi a Bayern kapusedzője, a másik fogalmam nincs.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.24. 16:18:40

Toni Tapalović and Marcus Sorg will be Hansi Flick's assistant coaches at Barça. [Sky Sport DE]
Róluk tud valaki valamit?
Kép
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.24. 15:59:59

Az én idővonal-elméletem a puszta információtöredékekre-pletykákra alapozva a következő. Nem különösebben kívánok védeni senkit:

- Laporta és Xavi alapjában véve egész jól megvoltak egymással és amíg az edző teljesen le nem amortizálódott lelkileg és be nem jelentette a távozását, eszébe se jutott meneszteni (ahogy a drukkereknek sem)

- Xavi bejelentésekor Laporta erősen marasztalta, de addigra Xavi lelkileg úgy kikészült, hogy az esküdözős-érzelmes beszélgetésük alatt bejelentette, hogy amúgy nem is tart igényt a jövő évi bérére, mert úgy érzi, cserbenhagyta a csapatot. Laporta erre rábólintott

- A csapat játéka némileg helyrejött, Xavi pedig átértékelte, mit szeretne kezdeni az életével. Mivel a megegyezésük csak szóbeli alapon született, ezért jelezte Laporta felé, hogy ha arról van szó, maradna

- A klubelnök ezen a ponton ugyan elgondolkodott volna a váltáson, de valószínűleg tudatosította, hogy ebből csúnya problémái lesznek még, mivel Xavi a béréről sem fog lemondani. Úgyhogy jó képet vágott hozzá és beállt Xavi mögé - azon a ponton még könnyen tehette is, nem tűnt úgy, hogy elúszik az idény.

- De elúszott.

- Egy ponton a közelmúltban Laporta kapott valamiféle szóbeli garanciát arra, hogy végre tud igazolni jövőre a csapat, jöhet az 1:1-es szabály. Ez rögtön megváltoztatta azt a helyzetet, miként kezelje Xavit - így ugyanis a helyzet elmérgesedése esetén tud kárpótlást fizetni (vagy elpereskednek rajta kockázat nélkül), új edzőt is tud fogadni és lezajlik az átmenet.

- "kár érte, olyan jó ügynök volt. Helló."
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.05.24. 15:47:34

Troym írta:
2024.05.24. 13:44:24
Ennél bénább, brazil szappanoperába illő, okádék edzőcserét még esküszöm nem láttam.
Tegyük félre mennyire jó / nem jó edző Xavi, mert 1 hónapja is pont ugyanilyen volt és az eredmények is.

Konkrétan mi a tök történhet, hogy az egy hónapja a felajánlott lemondása ellenére visszakönyörgött edzőt most elküldjék? Az a béna nyilatkozat az anyagi helyzetünkről maximum casus belli, semmi több.

Szurkolok az új edzőnek, remélem Xavi megtalálja valahol máshol önmagát és a nyugalmat, de abban is bizakodom innentől, hogy Laportát kitakarítják innen a következő választáskor, mert ha Xavi munkája nem éri el a kívánt szintet, akkor Laportáéról ne is beszéljünk.

Közben HIVATALOS Xavi kirúgása.
Ritkán értek veled mindenben egyet, de ezt tökéletesen összefoglaltad, okádék ez az egész. Ami vicces, hogy még ezt is sokan Xavi nyakába varrják, mondván miért gondolta meg magát?! Lol, nem a sorompó tekeri a baktert és nem a sorompó a hibás hogy nem eresztették le!

Remélem Font a levél mellett egy bizalmatlansági indítványt is tol, ez az ember nálam leírta magát pedig eddig őt is védtem (ahogy Xavit is, ebben pl nem egyeztünk :) )
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 15:16:43

Nem nagyon akarom mosdatni Laportát, mert ő egy politikus. És ennek jónéhány szegmensétől feláll a szőr a hátamon, és soha nem ülnék le vele meginni valamit, roppant unszimpatikus az ilyen. De ezt próbálom elválasztani attól, hogy a Barca érdekében mit kell megtennie néha, és abban sajna van politika.
De akkor is tény szerintem, hogy ebből az egészből ő kb semmit nem GENERÁLT. Lehetett volna jobban, és korrektebben reagálni, ezt abszolút adom. De nem ő írta a szappanoperát, ami röhejessé tette a dolgot. Reaktív félként sajnos valóban valamennyire hozzájárult ő is. De ha Xavi dérrel-dúrral kiáll, hogy lemond, aztán a kizúgások után dérrel-dúrral kiáll, hogy bepipult és mégis marad, ezt sehol nem tudom az ő nyakába varrni, objektíve nem ő csinálta. Pedig emberileg Xavi alapvetően jóval szimpatikusabb számomra, mint ő.

A politikusi énjét ki nem állhatom, de úgy gondolom, hogy pár esetben szükséges. Szükséges pl. mosolyognia akkor is, amikor amúgy nem mosolyogna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.24. 15:08:05

bence0330 írta:
2024.05.24. 14:57:50
1. verzió: meggondolta magát a Girona meccs után, vagy akkor lépet elő megint Flick.
2. verzió: túl hirtelen érte az irányváltás, hogy reagálni tudjon, így azt tette, ami a CSAPAT érdekében kellett, és nem Xaviéban, kifejezte a támogatását. Ne felejtsd el, még közel sem volt biztos a 2. hely, sőt. A csapatot kell előtérbe tennie neki mindig.
Érdekes ez a Laporta mosdatás. Ő is és Deco is híresen öntörvényűek és olyan dolgokba is beleszolnak amibe amugy normális helyeken nem tehetnék.
Most csináljunk úgy mintha a körülmények áldozata lenne? Pont posztolták sok helyre a képet amin 4 hete örömében a könnyeivel küzdött és ölelte xavit... A klub elnököt sarokba szorította az edző aki bejelentette a lemondását vagy hogyan kell azt értelmezni hogy hirtelen érte? Ha nem tudja elhatározni magát, hogy kell új edző vagy mivan akkor annyival le kell zárni a témát hogy Xavier majd beszélünk a szezon végén puszi.
Pontosan ezzel helyezte volna előtérbe a csapatot... a nyugalommal és nem a kapkodással mellébeszéléssel... Elég világosan kommunikált az elnök azzal a mondással, hogy csak Xavival látják a jövőt és minden erejével a maradásra akarja bírni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 14:57:50

Troym írta:
2024.05.24. 13:55:11
Fejtsd ki mi a bánat történt 1 hónapja. Ott volt a 4 nagyokos és a végén mindenki örömködve egymás kezét rázva közölte, hogy marad az edző.
- Ha Laporta ötlete volt Xavi maradása, mi változott 4 hét alatt?
- Ha Xavi ötlete volt a maradása, miért egyezett bele Laporta, ha nem akarta megtartani?

Ki a munkáltató a történetben? Laporta. 1 hónapja is ő volt, ő dönt.
Egy szót nem ejtettem arról, hogy Laporta ezt tökéletesen kezelte. Csak azt mondtam, hogy a szappanopera vonulat, a fordulatok, az mind-mind Xavi "érdeme", Az ő szavai, az ő döntései, ő generálta, Laporta soha egy szót nem szólt volna erről a menesztésig, nem lett volna soha egyetlen fordulat sem. Hogy most Laporta ehhez mosolygott, és belül dühöngött, vagy mosolygott, és belül is így tett, csak közben változott valami, nem tudhatjuk, de mind nem is lett volna releváns, ha Xavi nem hintázik össze-vissza. Ha Xavi ezt nem tette volna, Laportáról semmit nem lehetne mondani, csak hogy kinevezte, a végén pedig menesztette Xavit. Ezen a ponton túl ő semmilyen más fordulatért nem felelős, ami a szappanopera témát illeti.
Amit mondasz, az jogos, mondhatta volna rögtön, hogy Xavi, már keresgéljük az új edzőt, és amúgy is ezen hetek után nem tudom azt mondani, hogy maradj. De ez már egy reaktív dolog, kezelhette volna jobban, de nem rajta múlott az egész.
De a csapat érdekeit szem előtt tarva gondolom a támogatást tartotta a legjobb ötletnek a bizonytalan 2. helynél az utolsó 3-4 meccs előtt.

1. verzió: meggondolta magát a Girona meccs után, vagy akkor lépet elő megint Flick.
2. verzió: túl hirtelen érte az irányváltás, hogy reagálni tudjon, így azt tette, ami a CSAPAT érdekében kellett, és nem Xaviéban, kifejezte a támogatását. Ne felejtsd el, még közel sem volt biztos a 2. hely, sőt. A csapatot kell előtérbe tennie neki mindig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 631
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.24. 14:06:33

bence0330 írta:
2024.05.23. 03:00:13
Szerintem nem fontos, milyen volt a második szezonja. Sőt az a fontos, milyen volt az első. És az a fontos, hogy BL-t nyert. Szerintem ilyen jellegű impulzusok kellenek nekünk most. Ha kikerültünk ebből a 10 éve tartó negatív spirálból, simán vissza lehet térni házi edzőkhöz is akár, de ez szerintem befulladt most, ha európai szinten nézzük a dolgot.
Hagyjuk most szerintem az egész projekt témát is. Lehet mondani, milyen veszélyes az edzőkeringő, tud az lenni, de ha egy 3-4 éves projektet tűzünk ki és nem jön be, az még sokkal rosszabb lehet, és még nehezebb kijönni belőle. Nézzük meg, kik, milyen régóta ott ülő edzőkkel nyerték az elmúlt BL-eket. Pepen és Kloppon (1-1) kívül jellemzően fél-1 év ottlét után. Flick 1, Tuchel fél, Ancelotti 1, Zidane 1, LE 1, és ez kb az elmúlt 1 évtized. Nem kell ehhez projekt, ritkán jön az össze nagyon, és Klopp meg Pep stabilan top 3 edzők egy évtizede, kicsi a rizikó megtartani őket az első gondoknál.
Nagyon nem osztom ezt az "első (fél) évben döntő ráhatása van az edzőnek" a BL győzelemre, ami azért amúgy is eléggé szerencse kérdése... És, hogy ettől lenne valaki nagy edző!

Az alapján, hogy Tuchel fél év után BL-t nyert, közben előtte-utána csak bukdácsolt - nem nevezném sztár edzőnek...
München azért dobta Nagelsmannt, mert egy Tuchel épp piacon van és még kell szerezniük = talán a miénknél is kínosabb BL kiesés testidegen, nem szép játékkal és Bundesliga 3. hely... Érdemes volt =D>
Flick szinten zenész...

Van pár edző, aki hosszabb távon bizonyította, hogy tudd építkezni (feltéve, hogy megkapja a türelmet hozzá), pl Pep, Arteta, Klopp jut hirtelen eszembe, akikben közös, hogy jövőre lejár szerződésük/elérhetőek lennének...
Én biztos eltöltöttem volna Xavival plusz egy évet, és jövőre nézem meg a piacot - eredményektől függően...

Amit Laporta csinált ez ügyben, rendkívül kiábrándító és nem professzionális... A pénzügyek sem alakulnak túl jól, hiába a nagy ígéretek - nem lesz ennek az egésznek jó vége...
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2771
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.24. 13:55:11

bence0330 írta:
2024.05.24. 13:48:38
Továbbra sem értem, hogy a szappanoperának mi köze Laportáékhoz, és honnan gondolod, hogy ők könyörögték vissza. Utóbbinak jelét nem láttam sehol, az, hogy egy könnyes lemondásnál sajnálkozunk, hát... :D Szerintem kb kötelező, senki nem kezdene el táncot lejteni, főleg nem a kamerák előtt.
Fejtsd ki mi a bánat történt 1 hónapja. Ott volt a 4 nagyokos és a végén mindenki örömködve egymás kezét rázva közölte, hogy marad az edző.
- Ha Laporta ötlete volt Xavi maradása, mi változott 4 hét alatt?
- Ha Xavi ötlete volt a maradása, miért egyezett bele Laporta, ha nem akarta megtartani?

Ki a munkáltató a történetben? Laporta. 1 hónapja is ő volt, ő dönt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 13:48:38

Troym írta:
2024.05.24. 13:44:24
Ennél bénább, brazil szappanoperába illő, okádék edzőcserét még esküszöm nem láttam.
Tegyük félre mennyire jó / nem jó edző Xavi, mert 1 hónapja is pont ugyanilyen volt és az eredmények is.

Konkrétan mi a tök történhet, hogy az egy hónapja a felajánlott lemondása ellenére visszakönyörgött edzőt most elküldjék? Az a béna nyilatkozat az anyagi helyzetünkről maximum casus belli, semmi több.

Szurkolok az új edzőnek, remélem Xavi megtalálja valahol máshol önmagát és a nyugalmat, de abban is bizakodom innentől, hogy Laportát kitakarítják innen a következő választáskor, mert ha Xavi munkája nem éri el a kívánt szintet, akkor Laportáéról ne is beszéljünk.

Közben HIVATALOS Xavi kirúgása.
Továbbra sem értem, hogy a szappanoperának mi köze Laportáékhoz, és honnan gondolod, hogy ők könyörögték vissza. Utóbbinak jelét nem láttam sehol, az, hogy egy könnyes lemondásnál sajnálkozunk, hát... :D Szerintem kb kötelező, senki nem kezdene el táncot lejteni, főleg nem a kamerák előtt.
A szappanopera része 100% Xavi. Ő változtatott folyamatosan, publikusan irányt. Laportáék ehhez max mosolyogva aszisztáltak, mert mit tudtak volna tenni azokban a pillanatokban. Laportáéknak összesen két irányváltása volt, Xavi kinevezése, most meg Xavi menesztése. Ennyi. Minden mást Xavi generált, sehol nem olvastam ennek az ellenkezőjére utaló jelet, viszont Xavi szavai meg nyilvnosak, úgyhogy ennyit tudunk. Ő tette magát mártírrá, aztán ő gondolta meg magát, aláásva a saját hitelességét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2771
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.24. 13:44:24

Ennél bénább, brazil szappanoperába illő, okádék edzőcserét még esküszöm nem láttam.
Tegyük félre mennyire jó / nem jó edző Xavi, mert 1 hónapja is pont ugyanilyen volt és az eredmények is.

Konkrétan mi a tök történhet, hogy az egy hónapja a felajánlott lemondása ellenére visszakönyörgött edzőt most elküldjék? Az a béna nyilatkozat az anyagi helyzetünkről maximum casus belli, semmi több.

Szurkolok az új edzőnek, remélem Xavi megtalálja valahol máshol önmagát és a nyugalmat, de abban is bizakodom innentől, hogy Laportát kitakarítják innen a következő választáskor, mert ha Xavi munkája nem éri el a kívánt szintet, akkor Laportáéról ne is beszéljünk.

Közben HIVATALOS Xavi kirúgása.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8682
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.24. 13:14:53

fanbarca írta:
2024.05.24. 13:02:16
Azért elég csúnya, hogy Xavit visszakönyörögték és most kirakják.
Hogy néz ez ki?

El kellett volna engedni őt először.
Nem mindig az az igazság ami a sajtóban megjelenik. Jó eséllyel sejtesunk lehet maximum arról, hogy mi a zajlik/zajlott a háttérben. Én nem fogom sajnálni Xavit egy percig sem. Klubikon, biztos jó ember, imádja a csapatot, de ettől még szerintem neki sem dől össze a világ. Máshonnan is elkuldenek ha nem dolgozol jól vagy a kívánt szinten.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2164
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2024.05.24. 13:02:16

Azért elég csúnya, hogy Xavit visszakönyörögték és most kirakják.
Hogy néz ez ki?

El kellett volna engedni őt először.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 12:59:52

Na, szerintem a tökéletes forgatókönyv következett be. Német precizitás, BL-győzelemmel rendelkező edző, külsős, és mégis olyan focival, amelyik a hagyományainkból táplálkozik erősen, mindezt ingyen érkezőként. Tényleg nem tudtam volna ideálisabbat elképzelni.

Ettől még persze lehet, hogy nem lesz jó házasság, de legalább nem süppedünk tovább a mocsárba, és az esélyek elég jók arra, hogy előrelépjünk, akár jelentőset is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.05.24. 12:55:11

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Barcelona have all set with Hansi Flick to become the 𝐧𝐞𝐰 𝐦𝐚𝐧𝐚𝐠𝐞𝐫! 🔵🔴
Flick has always wanted Barça job as priority, never in talks with English clubs as reported in the last 48h…
Now he’s just waiting for Barcelona to inform Xavi of their decision to part ways, then it will be Flick time.
The contract is ready and was never an issue, it’s on Barça president Laporta to proceed with next steps. (Fabrizio Romano)
Kép
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2179
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2024.05.24. 12:48:33

Barcaman1993 írta:
2024.05.24. 11:13:00
soadroli írta:
2024.05.24. 09:37:28
Hansi Flick to Barça is a done deal. He will sign until 2026. The club now has to negotiate Xavi's dismissal. @marca

Barça will announce the signing of Hansi Flick on Monday. @mundodeportivo
Tiszta vicc az egész, ha meghúzzák. "Nem tárgyaltunk senkivel, a végsőkig kitartunk Xavi mellett..." Nyilván Xavi sem tökéletes, de lehet, hogy följebb kéne kezdeni a tisztogatást.
Az a vicc, hogy egy ideggyenge edzőnk van, aki nem képes beismerni a taktikai hozzá nem értését a szezon 80%-ában, illetve ezzel egyidejűleg méltósággal lemondani és menni a f.szba. Ez nem egy szeretetszolgálat, ahol kizárólag azt tartjuk szem előtt, hogy ne sértsük meg a lelki békéjét, és személyét egy-egy embernek. Évek múlva kizárólag az fog számítani, hogy hány kupa van a vitrinben, semmi más.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4519
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.05.24. 12:29:12

bence0330 írta:
2024.05.24. 00:05:06
A sport és a mundo szerint Araujo egyre inkább kifelé áll. Annyira ő maga sem hárította a lehetőségét, olyanokat mondott interjúban, hogy majd év végén leülnek megbeszélni, szóval semmiképp sincs egy tagadás, vagy egy erős ragaszkodás.

A fő kérők a CFC, a BM és a MU. A lapok véleménye alapján elérhetik a 100 misit az ajánlatok.
100 misiért sok sikert neki. Maradjunk annyiban ő még nem egy nagy győztes klub legenda, idei szezonja pedig bőven hagy kívánnivalót maga után, amire a psg elleni orbitális hibája csak rátett. Hozzá teszem borzasztó sérülékeny a pali. Hátul megvagyunk nélküle is, plusz ott van Faye is, 100-ért én adnám ezt a dealt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.24. 11:47:33

bence0330 írta:
2024.05.24. 10:37:35
A hírek szerint Laporta nagyon meg akarja tartani. Ebben kb biztos is vagyok, szerintem az urunak lett elege, a nyilatkozataiból is úgy tűnik, hogy ő akarja nyitva hagyni a dolgot. Csupa ködös választ ad, majd meglátjuk, meg hasonlók. Aki maradni akar, az élből tagad, vagy harcias mint Lewy, vagy ilyesmi. Valahol meg is értem.
Nagyon nehéz kérdés. Jelenleg ő a kedvencem a keretből. Szerintem a fizetésével vannak problémák, és az új ajánlattal. A Bayernben többet keresnek a védők. De Ligt elvileg bruttó 16. Kim 12. Araujo 7. Közben idén többet bizonytalankodott, elvileg 100 milliót kaphatunk érte, ha ezzel lesz meg az 1az1, mindenki szerződését lehet regisztrálni évekre.
Cubarsi felhozatalával van Kounde, Christensen, Cubarsi, Inigo+Faye és Garcia. Elvileg ebből a pénzből kijön egy vkp-s, és egy bal szélső. Egyénileg az egyik legjobb védő, csapatban viszont vele sem voltunk a legjobbak, 40+ bekapott góllal, viszont ott a tavalyi szezon, ami pedig csúcsokat döntött.
Ha a tavalyit hozza a védelem, ezzel lehetünk versenyben a Reallal és a BL-ben is az eredmények számítanak, nem a látványosság.
Nagyon nehéz kérdés mert a jóval nagyobb fizetést megérdemli, és szerintem meg is adnák.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.05.24. 11:32:36

bence0330 írta:
2024.05.24. 10:37:35
dingdong írta:
2024.05.24. 10:24:12
Ahhoz képest, hogy forgattak róla egy dokumentum filmet aminek dísz bemutatója volt ahol laporta azt mondta, hogy araujo az egyik legfontosabb része a csapatnak az erős lenne. Pont illene még emellé a xavis bohóckodás mellé. Kiállitjuk magunkról a bizonyitványt. Mes que un club....

Hogy ki játszik helyette azt meg senki nem tudja. Venni normális top védőt csak alig kevesebbért tudunk és kérdéses, hogy beválik-e. Vagy felturunk egy mingueza szintű védőt a masiarol aki vagy nem hozza a szintet vagy tavaszra már széthajtjuk.
A hírek szerint Laporta nagyon meg akarja tartani. Ebben kb biztos is vagyok, szerintem az urunak lett elege, a nyilatkozataiból is úgy tűnik, hogy ő akarja nyitva hagyni a dolgot. Csupa ködös választ ad, majd meglátjuk, meg hasonlók. Aki maradni akar, az élből tagad, vagy harcias mint Lewy, vagy ilyesmi. Valahol meg is értem.
Ha menni akar el engedni. Persze nem gombokért hanem legalább 80-100 millió euróért.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.05.24. 11:13:00

soadroli írta:
2024.05.24. 09:37:28
Hansi Flick to Barça is a done deal. He will sign until 2026. The club now has to negotiate Xavi's dismissal. @marca

Barça will announce the signing of Hansi Flick on Monday. @mundodeportivo
Tiszta vicc az egész, ha meghúzzák. "Nem tárgyaltunk senkivel, a végsőkig kitartunk Xavi mellett..." Nyilván Xavi sem tökéletes, de lehet, hogy följebb kéne kezdeni a tisztogatást.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3803
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.24. 10:58:52

soadroli írta:
2024.05.24. 09:37:28
Hansi Flick to Barça is a done deal. He will sign until 2026. The club now has to negotiate Xavi's dismissal. @marca

Barça will announce the signing of Hansi Flick on Monday. @mundodeportivo
Tökös húzás Laportától, de ezt kellett volna már Xavi első bejelentése után. Mindenesetre Xavit sajnálom, én mindig szerettel fogok rá visszagondolni, és őszintén remélem, hogy egyszer még visszatér a padra, mint top edző. Nekem ő egy legenda volt, és az is marad.
A "casus belli" nyilvánvalóan hülyeség, nem azért teszi most lapátra Laporta, mert kritizálta a pénzügyi helyzetet. Ez csak egy kiugrási lehetőség volt, amire rá lehet most húzni a kirúgását.

Javi Martínez: "Flick játékstílusa teljesen Barça-szerű. A Pep-stílust játszottuk vele, a középhátvédektől indult a támadások felépítése."
"Flick edzései intenzívek, de mindig labdával történnek. Németországban délutánonként mindannyian egy erőnléti edzővel edzettünk, és ott minden játékos átváltozik. Ez egy másfajta kultúra."
Ez utóbbit tűkön ülve várom.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.24. 10:37:35

dingdong írta:
2024.05.24. 10:24:12
Ahhoz képest, hogy forgattak róla egy dokumentum filmet aminek dísz bemutatója volt ahol laporta azt mondta, hogy araujo az egyik legfontosabb része a csapatnak az erős lenne. Pont illene még emellé a xavis bohóckodás mellé. Kiállitjuk magunkról a bizonyitványt. Mes que un club....

Hogy ki játszik helyette azt meg senki nem tudja. Venni normális top védőt csak alig kevesebbért tudunk és kérdéses, hogy beválik-e. Vagy felturunk egy mingueza szintű védőt a masiarol aki vagy nem hozza a szintet vagy tavaszra már széthajtjuk.
A hírek szerint Laporta nagyon meg akarja tartani. Ebben kb biztos is vagyok, szerintem az urunak lett elege, a nyilatkozataiból is úgy tűnik, hogy ő akarja nyitva hagyni a dolgot. Csupa ködös választ ad, majd meglátjuk, meg hasonlók. Aki maradni akar, az élből tagad, vagy harcias mint Lewy, vagy ilyesmi. Valahol meg is értem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.24. 10:24:12

bence0330 írta:
2024.05.24. 00:05:06
A sport és a mundo szerint Araujo egyre inkább kifelé áll. Annyira ő maga sem hárította a lehetőségét, olyanokat mondott interjúban, hogy majd év végén leülnek megbeszélni, szóval semmiképp sincs egy tagadás, vagy egy erős ragaszkodás.

A fő kérők a CFC, a BM és a MU. A lapok véleménye alapján elérhetik a 100 misit az ajánlatok.
Ahhoz képest, hogy forgattak róla egy dokumentum filmet aminek dísz bemutatója volt ahol laporta azt mondta, hogy araujo az egyik legfontosabb része a csapatnak az erős lenne. Pont illene még emellé a xavis bohóckodás mellé. Kiállitjuk magunkról a bizonyitványt. Mes que un club....

Hogy ki játszik helyette azt meg senki nem tudja. Venni normális top védőt csak alig kevesebbért tudunk és kérdéses, hogy beválik-e. Vagy felturunk egy mingueza szintű védőt a masiarol aki vagy nem hozza a szintet vagy tavaszra már széthajtjuk.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.24. 09:48:57

bence0330 írta:
2024.05.24. 00:05:06
A sport és a mundo szerint Araujo egyre inkább kifelé áll. Annyira ő maga sem hárította a lehetőségét, olyanokat mondott interjúban, hogy majd év végén leülnek megbeszélni, szóval semmiképp sincs egy tagadás, vagy egy erős ragaszkodás.

A fő kérők a CFC, a BM és a MU. A lapok véleménye alapján elérhetik a 100 misit az ajánlatok.
Mi a franc, most akkor eljutottunk oda, hogy átmegyünk top klubból közepes klubba?
soadroli írta:
2024.05.24. 09:37:28
Hansi Flick to Barça is a done deal. He will sign until 2026. The club now has to negotiate Xavi's dismissal. @marca
Ez meg remélem igaz, körülményekhez képest végre előrelépésnek tűnik. Csak kicsi legyen a potenciális végkielégítés abban a szerződésben... :mrgreen:
Válasz küldése