Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.01.18. 23:55:02

Subinho írta:
MatyiG írta:Vagy olyan ember kell, aki középen és szélen is tud játszani, mert Malcomot is elengednék.
Alexis Sanchez. Sztem menekülne Manchesterből. Az Arsenal után ez nagyon nem jött be neki... Mindig is bírtam a stílusát, az Arsenalban azért nem kicsit volt jó! A jelenlegi Suareztől biztosan technikásabb, a kérdés, milyen állapotban van így a Mourinho kaland után. Persze nem lenne olcsó az biztos
Én is szívesen látnám, de alapvetően ő is szélső támadó, nálunk sem középcsatárt játszott, már a magasságából (1,68 m) fakadóan sem egy robusztus középcsatár típus.

Akkor már vásároljuk vissza Paco-t, ő minden kritériumunknak megfelel. :mrgreen:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.18. 23:15:27

MatyiG írta:Vagy olyan ember kell, aki középen és szélen is tud játszani, mert Malcomot is elengednék.
Alexis Sanchez. Sztem menekülne Manchesterből. Az Arsenal után ez nagyon nem jött be neki... Mindig is bírtam a stílusát, az Arsenalban azért nem kicsit volt jó! A jelenlegi Suareztől biztosan technikásabb, a kérdés, milyen állapotban van így a Mourinho kaland után. Persze nem lenne olcsó az biztos
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.18. 13:52:42

Mondjuk akkor inkább Vela, ha Martial és közte kell választani. :D
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.01.18. 13:21:56

Azért mert a szélen kapott lehetőséget általában, es ott se olyan sokat. Nem annyira erős befejező mint Suarez, de ügyesebb a labdával, és meglőnè azért a goljait.
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.18. 13:12:45

barca0417 írta: Én ezért említettem Martialt. Őt nem most fél évre gondoltam, hanem Suárez hosszú távú helyettesének, mert azon a poszton eléggé pang a piac. Most tüzet oltani jó lehet Vela is.
Ingyen jó lenne megszerezni ,mert nagy benne a potenciál ,de egyrészt szerintem hosszabbítani fog ,mert most számítanak ott rá és végre koncepció is van a játékunkba másrészt meg nem az a nagy góllövő típus.Évi harminc gól kéne minimum pótolnia ,na neki az elmúlt 4 szezonban összesen alig jött össze ennyi.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.18. 13:09:37

barca0417 írta:
MatyiG írta:Vagy olyan ember kell, aki középen és szélen is tud játszani, mert Malcomot is elengednék.
Én ezért említettem Martialt. Őt nem most fél évre gondoltam, hanem Suárez hosszú távú helyettesének, mert azon a poszton eléggé pang a piac. Most tüzet oltani jó lehet Vela is.
Martial szerintem is jó, viszont ő sem tiszta kilences, bár a fizikuma megvan hozzá. Suárez utódjának elvileg egy valódi kilencest keresünk (nyáron), Luka Jovic, Maxi Gómez, Timo Werner most a legfőbb jelöltek a sajtóban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.01.18. 12:49:04

MatyiG írta:Vagy olyan ember kell, aki középen és szélen is tud játszani, mert Malcomot is elengednék.
Én ezért említettem Martialt. Őt nem most fél évre gondoltam, hanem Suárez hosszú távú helyettesének, mert azon a poszton eléggé pang a piac. Most tüzet oltani jó lehet Vela is.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.18. 12:46:49

Vagy olyan ember kell, aki középen és szélen is tud játszani, mert Malcomot is elengednék.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.18. 12:38:44

Mondjuk ja,Munir se volt az a tipikus 9-es,legalább is a testalkata nem igazán hasonlít Suarezre :D
Nekem tetszett a tegnapi felállás is,szóval lehet hogy tényleg az a terv ha Suarez(és Messi is) pihen,hogy nem egy klasszikus centerrel játszunk,hanem egy hamis 9-sel.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.18. 12:27:51

Sinya22 írta:Velának amúgy mi értelme? Lehet hogy tud játszani középen,én folyton csak a szélen láttam anno,de most nem egy magas támadó volt a prioritás? Ezt a támadó igazolást most nem nagyon értem,még ha nem is igaz,hogy megegyeztünk vele,hogy mi szükség van még egy gyors, inkább szélsőre.
Fogalmam sincs, egy Suárez-szerű csatárnak én is jobban örültem volna, akivel ugyanazt tudjuk játszani nagyjából, mint az uruval. De úgy látszik, a klub ilyen pehelysúlyú támadót preferál cserének, mondjuk ha azt nézzük, Munir is ilyen volt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.18. 12:24:05

Velának amúgy mi értelme? Lehet hogy tud játszani középen,én folyton csak a szélen láttam anno,de most nem egy magas támadó volt a prioritás? Ezt a támadó igazolást most nem nagyon értem,még ha nem is igaz,hogy megegyeztünk vele,hogy mi szükség van még egy gyors, inkább szélsőre.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.18. 11:37:36

A Sport szerint mindenben megegyeztünk Velával, és a csapatával is (kölcsön nem kötelező vásárlási opcióval). Ez gyors volt, mondjuk még megvárnám, hogy komolyabb forrás is megerősítse. Morata mindenesetre tuti nem jön, ő az Atléticohoz van nagyon közel jelenleg.

Vela meg azért Munirnál csak jobb lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.01.18. 11:04:33

Martialnak nyáron lejár a szerződése Manchesterben. Én nem bánnám ha Abidalék bepróbálkoznának vele, mert a szélen és középen is bevethető, még mindig nagyon fiatal és még bőven benne van hogy klasszissá érhet. Suárezt és a szélsőinket is tudná tehermentesíteni.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.17. 19:24:40

Böde nem Barca drukker? Szerintem Lalyosnál is nagyobb darálást végezne a védők között.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.17. 19:14:27

Padozást bírja? :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.17. 18:23:56

Torghelle nyilatkozta, neki egy honap is elég lenne itt :)
Gondolom barca drukker és szivesen is jönne, ha követte a hireket.
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.17. 16:28:43

Ha hozunk is valakit előre,akkor tényleg csak egy idősebb támadónak van értelme,aki tudja hogy nem sok lehetősége lesz. De azért képes is adni valamit a csapatnak,nem csak el lesz a lelátón mint Arda :D Hogy ilyet találunk-e az jó kérdés. Fiatal csatárt én nem hoznék,úgy fog járni mint Munir. Egy kisebb csapatban,folyamatos játék mellett jönnek a gólok meg a jó játék,itt meg kiesik a ritmusból,mert Suarez tavasszal sem sok meccset fog kihagyni,a kupában is ha bent maradunk jönnek a nehezebb meccsek,bl-ben egyértelmű, hogy nem lesz rotálva,ha valami folytán lesz hamar egy 10+ pontos előnyünk akkor 2-3 bajnoki meccs,és így ki is fújt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.17. 16:18:10

Amíg Valverde az edző, ő mondja meg, hogy kinek hol van a helye. Ezt megértették azok is, akiket Abidal szeretne leigazolni - hát még azok, akiket rendszeresen kihagy.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.17. 14:53:59

Varatrix írta:[Most bocsánat, ha picit kötekedőnek tűnik, mert esküszöm csak érdekel, hogy tényleg ennyire aggódunk emiatt a 140 perces, egy gólos játékos miatt?

szerintem felesleges ennyire ráfeszülni. Én legalábbis nem leszek attól nyugodtabb, hogy más ül a padon, vagy a lelátón.

Munir, Malcom, Denis, Vermaelen, (esetleg Alena) ilyenekkel kell csökkenteni a bértömeget, nem egy potenciális világklasszis fizetésén pendingelni.

Legalábbis véleményem szerint.
Én örültem volna neki, ha a kupameccseken (ha bent maradunk) és a tavaszi BL-meccsek előtti bajnokikon Suárezt tudta volna egy cserecsatár helyettesíteni, és nem más típusú játékokkal bohóckodnánk azon a poszton. De mondjuk ismerve Valverde rotálásról alkotott elképzeléseit, valószínűleg tényleg tök mindegy, hogy van-e csere oda. Csak Suárez ne sérüljön le.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.17. 14:30:34

Cestus írta:A Sport szerint Vela is problémás, mert túl sokat keres az MLS-ben, amiből jelentősen engednie kellene. Mondjuk mindezek után már én is itt tartottam volna Munirt annak fényében, hogy milyen körülményes a pótlását biztosítani.
Most bocsánat, ha picit kötekedőnek tűnik, mert esküszöm csak érdekel, hogy tényleg ennyire aggódunk emiatt a 140 perces, egy gólos játékos miatt?

szerintem felesleges ennyire ráfeszülni. Én legalábbis nem leszek attól nyugodtabb, hogy más ül a padon, vagy a lelátón.

Munir, Malcom, Denis, Vermaelen, (esetleg Alena) ilyenekkel kell csökkenteni a bértömeget, nem egy potenciális világklasszis fizetésén pendingelni.

Legalábbis véleményem szerint.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7419
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.17. 13:50:08

Én azon csodálkozom, hogy Falcaot még nem dobták be. Mondjuk a Monaco nem igazán szeretne szabadulni tőle, főleg, hogy Jovetic folyamatosan sérült, de amennyi kacsa volt már róla is eshetett volna szó.
A felmerült nevekből szerintem Stuani lenne a legjobb megoldás, de hogy a Girona elengedné kölcsönbe a legjobb játékosát azt kétlem, legalábbis szép összeget kellene miatta leszurkolni, főleg, hogy már reális célnak néz ki nekik az EL. Az ő szempontjából sem lehet vonzó, az a pár száz perc a pályán.


Rabiot nagy kérdés számomra. Busit rotálni, ne adj' Isten utódjaként jó megoldás lehet, oda kellene majd valakit keresni. De Jong erre tökéletes lenne/lehetett volna, de ha a híreknek hinni lehet a franciának nagyon nem fűlik hozzá a foga. Személy szerint nem sokat láttam ott játszani. Plusz kérdés, hogy ha edzőváltás lesz, továbbra is szélen eröltetik-e majd Coutinhot. Ha marad a 4-3-3 a brazillal nem sok kiadó hely lesz a kp-n. Nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki majd belőle.
A hollandot abból a szempontból meg lehet érteni, hogy a franciáknál a jelenlegi keretet nézve szinte biztos kezdő lenne, viszont nagyon fiatal és ha az elején a rotációba kapcsolódna be egy teljesen normális dolog. 21 évesen egyből kezdeni a Barcaban nem tudom hány embernek sikerülne. Nem lenézve az Ajaxot, de azért komoly különbség van jelenleg a két klub, de inkább a két liga közt. Így kb. csöbörből vödörbe kerül, mert a PSG-ben max. nemzetközi színtéren kerülhet kicsit középpontba, viszont a franciák nem nagyon brillíroznak a BL-ben.
A fizetésben sem hiszem, hogy akkora különbség lenne, bodog-boldogtalannak orbitális fizukat adunk.

Amúgy De Ligt inkább a szurkolók célpontja vagy van/volt is komolyabb érdeklődés? Én csak régről emlékszem valami hírre, de az is csak olyan tessék-lássék volt.
Rá szerintem csak most nyáron lehet esély, mert kétlem, hogy jövőre is a holland ligát erősítené vagy elétol az Ajax egy komoly szerződést.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.17. 13:06:07

A Sport szerint Vela is problémás, mert túl sokat keres az MLS-ben, amiből jelentősen engednie kellene. Mondjuk mindezek után már én is itt tartottam volna Munirt annak fényében, hogy milyen körülményes a pótlását biztosítani.

Rabiot meg lehet, hogy nem túl szimpatikus, viszont de Jong ugyanúgy elkéri a nagy fizut (mind a PSG-től, mint tőlünk) , ahogy olvastam (8-10 millió/év), cserébe még 60-75 millióval többe is kerül (plusz ott is menni fog az ügynöknek az aláírási pénz). Szóval ő sem kizárólag a Barca DNS miatt jönne, ha jönne. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.17. 12:37:18

Malcom eladása gondolom azért lett égető még most januárban, mert kell a pénz lóvéra. Abban bizom, hogy indítunk egy utolsó rohamot De Jongert. Nyílván kell vmi előleget csepegtetni már most is még akkor is ha csak nyártól akarjuk. Aztán lehet Rabiotba még inkább most befektetnének, aztán ott a csatárkérdés...
Remélem középre jön a holland, Rabiot-t meg hagyjuk, nem lett túl szimpatikus a hozzáállásával.
Sajnálom Malcom-ot, nem ő az első olyan aki kb. esélyt sem kap a bizonyításra... Denis többet mutatott a kupameccsen és valószínűleg kevesebb pénzt is kapnánk érte, így nem csoda, hogy a brazilt dobják.
Eddig Abidalék jó munkát végeztek, remélem úgy is folytatják.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.17. 09:44:41

westerngom írta: Persze, hogy az ő döntése, de azért elgondolkodtató, hogy a nagy Barca és Messi fan, akivel szóban már megegyeztünk, végül simán kifarol és viszi a PSG.
Szerintem anyagi okok vannak emögött, egyszerüen nem tudtunk megegyezni az Ajax-szal.

Bár még nem hivatalos, én is nagyon sajnálnám, ha nem nálunk kötne ki, azt meg pláne, ha pont a PSG-be...
Kicsit úgy tűnik nekem, hogy megint elhittük, hogy az, hogy egy játékos ide szeretne jönni, az azt jelenti,, hogy automatikusan bármilyen bagó ajánlatba belemegy a klubja.
Én azért még bízom abban, hogy Abidal-ék összekapják magukat, mert eddig kb. hiba nélkül és elég gyorsan igazoltak. Ha viszont sikerül úgy elhappolni De Jongot, mint Malcomot, akkor nemcsak Rabiot-ot nem fogjuk télen lezsírozni, de mégtovább javíthatjuk az amúgyis felhőtlen viszont a sejkkel :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.16. 23:34:52

Cestus írta:A RAC1 szerint Morata is kiesett a pixisből, mert kevésnek találta a játékidőt. Most a legújabb név Carlos Vela, rajta kívül még két opció van.

Ez a Vela sem kilences már, én nem látom értelmét a támadóigazolásnak, ha nem centert hozunk ide. Szélsőnk már van elég.
Én Velát elnézném itt. Az igaz, hogy nem center, de elég mozgékony kis csatár, Eto'o-féle. Azt sem mondanám rá azért, hogy szélső.
Válasz küldése