Hattrick.org - Eurobarca Föderáció

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.30. 19:03:46

streho87 írta:Na akkor elkezdhetünk készülődni az V. osztályra :P :D
Nekem még van 1 kulcsfontosságú bajnokim az utolsó fordulóban. Sikerült laza játékkal nyernem, ezért remélem, akkor MOTS-al sikerül a 2. helyezettet idegenben verni. A bajnoki elsőség már meg van, ha sikerül nyernem, akkor irány a IV. liga. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.30. 18:39:40

streho87 írta:Na akkor elkezdhetünk készülődni az V. osztályra :P :D
Dettó. :D

Jó lenne nem kiesni rögtön. :lol:
Avatar
streho87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2009.08.27. 08:10:55

2013.11.30. 18:38:04

Na akkor elkezdhetünk készülődni az V. osztályra :P :D
FC BARCELONA!FERENCVÁROS!
FRADISTÁNAK LENNI FELELŐSSÉG!!!
FRADISTA VAGYOK NEM TERRORISTA!!
Hattrick: Bokafogó SC (580760)
Bajnokság: V.114 (19386)
IFI:Bokafogó SC (1243476)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.30. 13:30:43

Z.Chris írta:
"Mivel még csak most kezdtem el a játékot, ezért van egy olyan lehetőségem, hogy 7 nap alatt játszhatok 3 barátságos, a lefoglalást követő 30 percen belül kezdődő mérkőzést, azt szeretném megkérdezni, hogy az a játékosok erőnléte, hogy is működik a játékba pontosan. Szóval ha én pl. péntek este lejátszotok egy ilyen mérkőzést, az kihatással lehet a holnapi bajnoki teljesítményükre? A játékosok erőnléte, hogy töltődik vissza, vagy mi? "
Nincs köze hozzá. Az tök mindegy, hogy egy játékos 1, vagy 3 meccsen játszik, minden meccsen ugyanazt a játékot hozza.

Más: ilyen időjárást... Idén már 2 hazai meccsemen esett az eső, a main szintén fog. Ez se sűrűn fordul elő.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.30. 13:24:38

Barcaman1993 írta: ...
Igen, ezt értem, jelenleg 8%-ot állítottam be meglessük, hogy mi sül ki belőle. Viszont én nem erre hanem erre próbáltam választ keresni:

"Mivel még csak most kezdtem el a játékot, ezért van egy olyan lehetőségem, hogy 7 nap alatt játszhatok 3 barátságos, a lefoglalást követő 30 percen belül kezdődő mérkőzést, azt szeretném megkérdezni, hogy az a játékosok erőnléte, hogy is működik a játékba pontosan. Szóval ha én pl. péntek este lejátszotok egy ilyen mérkőzést, az kihatással lehet a holnapi bajnoki teljesítményükre? A játékosok erőnléte, hogy töltődik vissza, vagy mi? "

Mert például most játszottam bajnoki mérkőzést, és ha most lekötnék egy ilyenfajta barátságos mérkőzést, akkor fáradtak lennének a játékosaim? Vagy mint ott is írtam, hogy " töltődik " vissza az erőnlét?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.30. 11:36:44

Z.Chris írta:
Most ezt mire fel írod? :D A jelenlegi pontrugóm remek, nem hinném, hogy ilyen alacsony osztályba jobbra szükségem lenne. A lentebb említett erőnlétes dologról nem tudsz valamit mondani? :D
Én jobbra gondoltabb, de ahogy gondolod. :D

Az erőnlét megint érdekes téma. A kolléga jól mondta, amikor 10-15%-os erőnléti edzést javasolt. Én szintén 12%-ost használok, ahogy ő. Viszont nagyon sokáig 5%-ost használtam, mert ezzel gyorsabb az edzés. A Te esetedben itt a legelején sztem hatékonyabb is, mert gyorsabban jutsz pénzhez, az ellenfelek meg nem világverők. Eljön majd az idő, amikor olyan jók lesznek az ellenfelek, hogy muszáj lesz növelni az erőnlét intenzitását, de nem hiszem, hogy ez mostanában lesz. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.30. 11:27:15

Barcaman1993 írta:Z.Chris

Sztem be kéne szerezned egy idős, magas pontrúgású játékost. Minimális áron be lehet ezeket a játékosokat szerezni, viszont a magas pontrúgás sokat érhet.
Most ezt mire fel írod? :D A jelenlegi pontrugóm remek, nem hinném, hogy ilyen alacsony osztályba jobbra szükségem lenne. A lentebb említett erőnlétes dologról nem tudsz valamit mondani? :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.30. 11:00:54

Z.Chris

Sztem be kéne szerezned egy idős, magas pontrúgású játékost. Minimális áron be lehet ezeket a játékosokat szerezni, viszont a magas pontrúgás sokat érhet.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.29. 15:27:10

Köszönöm srácok, már is világosabb a dolog. :D
Igazából a szívemhez nagyon messze áll a védekezés, ezért is szinte már elvből nem szeretnék védőket edzeni. Ez szerintem nem is nagyon fog változni kivéve ha rájövök valami turpizságra a játékkal kapcsolatba, amit most még nem értek talán. Játékba, és élőbe is birtokolni szeretem/szeretném a labdát, szóval szerintem HT-be is a középpályás edzést fogom csinálni, ha eladom a kapusokat. Ha már kapusok, 2 edzés után az egyik kapusom szintet is lépett, nagyon boldoggá tette ez most a csütörtökömet. :D
Mivel még csak most kezdtem el a játékot, ezért van egy olyan lehetőségem, hogy 7 nap alatt játszhatok 3 barátságos, a lefoglalást követő 30 percen belül kezdődő mérkőzést, azt szeretném megkérdezni, hogy az a játékosok erőnléte, hogy is működik a játékba pontosan. Szóval ha én pl. péntek este lejátszotok egy ilyen mérkőzést, az kihatással lehet a holnapi bajnoki teljesítményükre? A játékosok erőnléte, hogy töltődik vissza, vagy mi? :mrgreen:
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.11.28. 22:39:39

Z.Chris írta:Középpályásokat is lehet 10et nem? Ha 3-5-2es felállásba tolom akkor, 5 játszik bajnokin, 5 pedig kupán/barátságoson. Vagy a szélsők ilyenkor nem számítanak? De hát a védők is így vannak felépítve nem? Vagy ott a szélső hátvédek is hátvédek? :D Kicsit fura az egész, mert most akkor a szélsőket is lehet egy kalap alá venni, vagy mégse?!
Ahogy írtam a hosszúban, a szélső és a középpályás itt két külön dolog. :) Azért, mert a játékszervezés és a szélsőjáték két eltérő skill. Ahogy láthatod a többin is, eltérő skillek vannak. Ez nem fifa, hogy xy central defender és akkor cső, ennyi volt. Nem. Itt xy-nak van adott szintű képesség fokozata, aminek tükrében bárhol játszhat, annyi fog hozzá adni az pályaértékeléshez és a játékképhez, amennyit a képessége tükrében tud. A Ht olyan játék, hogy katasztrofális védésű kölyökből is lehet Iker Casillas-t nevelni, illetve az edző is játszhat meccsen, mert egyszerűen lehet. :) Itt nincsenek kiforrott játékosok, hogy valaki csak középpályás és ennyi volt. Meg van határozva, hogy adott pontján a pályának melyik képesség hozza ki legtöbbet a posztból, a többi meg rád van bízva. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.11.28. 22:36:11

Játékszervezés edzésnél a 3 (6) középső középpályás teljes edzést kap, míg a 2 (4) szélső féledzést. Védekezés edzésnél mind az 5 (10) védő teljes edzést kap. Hogy melyikkel éri meg elkezdeni, szerintem nagyjából mindegy. Azt válaszd, ami a szívedhez közelebb áll!

Ami a 2 középpályás vs 3 középpályás kérdést illeti, ha birtokolni akarsz, még mindig jobb a 3. :) Ez a szöveg csak annyit jelent, hogy egy második középpályás már nem tesz hozzá annyit az értékeléshez, mint az első, a harmadik pedig még kevesebbet, mint a második. Tehát nem lineárisan növekszik az értékelés, ha pakolgatod középső posztokra a játékosokat. De a 3 mindig jobb, mint a 2, legalább közel azonos képességek (!) esetén.

értsd: két titáni mellé beraksz egy középszerűt, akkor adtál anank a bizonyosnak egy pofont, viszont 3 titáni sokkal jobb, mint 2 titáni. (Példának okáért :) )
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.28. 22:26:09

Rinku írta:Igen, ezt jelentheti. :)

A védőt azért írtam, mert leghamarabb a legnagyobb tőkére belőlük lehet szert tenni, mert ugye őket lehet a legnagyobb mennyiségben edzetni. Bár tényleg mindegy, hogy minek kezdesz neki, évek munkája eljutni a 3. vonalba is.
Középpályásokat is lehet 10et nem? Ha 3-5-2es felállásba tolom akkor, 5 játszik bajnokin, 5 pedig kupán/barátságoson. Vagy a szélsők ilyenkor nem számítanak? De hát a védők is így vannak felépítve nem? Vagy ott a szélső hátvédek is hátvédek? :D Kicsit fura az egész, mert most akkor a szélsőket is lehet egy kalap alá venni, vagy mégse?!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.11.28. 22:07:24

Z.Chris írta:...
Igen, ezt jelentheti. :)

A védőt azért írtam, mert leghamarabb a legnagyobb tőkére belőlük lehet szert tenni, mert ugye őket lehet a legnagyobb mennyiségben edzetni. Bár tényleg mindegy, hogy minek kezdesz neki, évek munkája eljutni a 3. vonalba is.
Football, bloody hell. /SAF/
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.28. 12:42:59

Rinku írta: ...
Akkor helyen volt beállítva az edzés és erőnlét is, jól emlékeztem. Telepítettem a Foxtrick-et, köszönöm tényleg sok jó funkciója van, meg átláthatóbb az egész HT egy kicsit vele. :)

Igen értem a védőedzést, meg a meccsmotort is többnyire. Valahol olvastam, hogy egy belső poszton ( belsővédő, belsőközéppályás ) több játékosod van akkor eloszlik a teljesítményük, szóval ez valami olyasmit jelent, hogy ha 3 belső kp-d van az nem sokkal jobb mintha 2 lenne?
Itt is van a szöveg:

" Érdemes tudni, hogy ha egy játékosnál több játszik egy középső poszton (középhátvéd, belső középpályás vagy csatár), akkor a csapatértékeléshez nem tudnak teljesítményük maximumával hozzájárulni. Ez a hozzájárulás-csökkenés három játékosnál nagyobb mint kettőnél. Ennek az az oka, hogy amint egy játékosnál több játszik egy adott területen, elkezdenek megbízni egymásban, és nem képesek a teljesítményük maximumát hozni. "

Viszont engem nem tudom miért de nem vonz a védő edzés, szerintem csak a kp edzés mellett foglalok majd helyet a jövőben. Mivel a kp-ból indulnak a támadások, a HT legfontosabb része is a kp, szeretném lebirtokolni az ellent, hogy nekem legyen több támadásom, és több gólszerzési lehetőségem. Mivel egy jó kp drágább a piacon mint egy védő, így még szerintem olcsóbban is jövök ki mint ha védőt edzenék és kp-t vennék a piacról.
Persze ez még változhat ha majd jobban megértem a játékot, és játszok több tucat mérkőzést. :)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.11.27. 15:59:56

Z.Chris írta:Köszönöm a segítséget, meg is történt az edzőcsere. :D
Igen kezdő vagyok, de 2009-2010ben játszottam vele csak valamiért meguntam, vagy nem volt időm már nem tudom, és abbahagytam. De most megint megtetszett a játék ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat. :D
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy az edzésintenzitás és az erőnlét edzés milyen %-ban történjen?
Jelenleg még marad a kapus edzés mivel vettem 2 játékost, de idővel majd átállok akkor a védő edzésre. Védőedzésnél melyik felállás a legjobb? 5-4-1? 5-3-2 ? És gondolom ehhez beton középpályások kellenek, hogy ne nagyon birtokoljanak le, vagy az 5 védő megakadályozza a támadásokat? :D Régebben mikor játszottam akkor csak a kapus edzést toltam, szóval ne haragudj, ha tudatlan vagyok a védőedzés ügyben. Mindig is 3-5-2őt játszottam, talán játékszervezésre állok át a kapus után. Köszönöm a segítséget! :)
Az edzésintenzitás 100%-on legyen, tehát az edzésekkel az elérhető legnagyobb maximumot fogják kihozni az edzőid, 100 felé értelemszerűen nem lehet menni, 100%-kal tudod elérni a heti legnagyobb egységűnek számító fejlődéspontokat.

Minden héten kap a játékos adott pontszámot. Ha eléri a pl. a ragyogó szintet, az számít 11.00 vagy annál nagyobb értéknek. Ahogy kapja az edzést, a .00 érték növekedni fog, egészen addig míg el nem éri a 12.00-t, és ekkor lesz lenyűgöző (asszem ez a level 12 neve magyarul - nekem angolra van állítva). Így néz ki a fejlődés. Ha nincs feltelepítve a böngésződre a Foxtrick, rakd fel, Chrome-ra is elérhető. :) Rengeteg jó funkciója van, használd csak. :)

http://ht-box.ru/training.php" target="_blank - ezen a linken tudsz jósolni fejlődést, hogy adott edzéssel, adott segédedzővel, adott korban, stb. jellemzővel hogy fog várhatóan az adott játékos szintet lépni. Értelemszerűen töltsd ki és így tudsz kalkulálni.

http://ht-box.ru/healing.php" target="_blank - sérülés esetén szintén ez ad segítséget, hogy várhatóan az adott beállításaiddal mennyi idő alatt fog felépülni a játékos.

Az erőnléti edzés meg 10-15%-on legyen, ez az optimális. Ha magas %-n csinálod ezt, lassabban fognak fejlődni a játékosok - mármint az alapedzésen, a képességek terén - és megnő a sérülésveszély is, mert nagyon leterheltek lesznek. Nem kell aggódni, 15%-n van, teljesen elég az egész. Legfeljebb ha kollektíven gyenge a csapaté, akkor rakd fel 20-ra egy kicsit, de nem szükséges. Én 12%-n nyomom, elégedett vagyok a látottakkal. :)

Védő edzésnél értelemszerűen 5 védőt edzetsz meccsenként, 5 játszik hétvégén és 5 hétközben, így tudsz 10-t edzetni. A felállás mindegy, csak 5 védő legyen hátul, a többi mellékes. :) A Ht amúgy alapvetően a középpályából indul. Az nyeri átlagban párharcokat, aki dominál középpályán. Azért átlagban, mert ugye jelen van a mindenki által utált random is. Középpályán túljutva támad az egyik csapat. Ilyenkon a támadó csapat támadó szekciója és a védekező csapat védelmi szekciója kerül összehasonlításra. Ha a védelem nyer, a támadás megtört. Ha nyer a támadósor, a gép sorsol a kapus kivételével az egész pályáról, hogy ki kerül gólszerzési pozícióba. Itt a játékost összevetik a kapussal és ha nyer a játékos, akkor van gól, ellenkező esetben hárít a kapus. Kb. 10 támadást vezethet mindkét csapat, de teljesen nem emlékszem már az egészre, mert elég bonyolult a játékmotor.

Nagyjából így néz ki, ahogy leírtam, de nyilván ez a leírás abszolút bagatelizálva van, mert a special event-eket le sem írtam és a random miatt nagyon sok nem várt eredmény születhet, nem is beszélve az időjárással való kalkulálásról és a minimális alap előnyből, ami a hazai csapatot illeti, illetve satöbbi satöbbi. :) Volt róla egy jó cikk, esetleg Mike mester tud segíteni, hogy hol találjuk - Mike: egy fórumtopicban össze volt szedve számra pontosan, hogy melyik SE mit ad, hogy generálódik, mivel lehet előhozni, a weather hogy befolyásolja a meccset, meg mindenféle jellemző, egy maaarha hosszú írás, oldalakon keresztül kígyózott, rengeteg táblázat és info, és nem találom most ezt. Kinda rings a bell? :) Ha megvan, másold már be légyszi, sok embernek hasznos info lehetne. Köszi! :wink:

Na szóval összességében jelen helyzetben tök mindegy a középpálya. :) A lényeg, hogy fejlődjenek a védőid, de úgy alles zuzammen a kp a legfontosabb része a játéktérnek, ha meglesz a link róla, el is olvashatod majd a bővebben. A lényeg, hogy fejlődjenek a védők, mindegy hogy ki játszik, meg hányan játszanak hol és mikor, erre neked még most nem kell majd ügyelned. :) Amúgy inkább az 5:4:1-t ajánlom, ha akarsz mégis valamennyit taktikázni, mert így lehet normális széljátékod is és nem egy ember fog árválkodni a középpályán. És igen, itt a szélsők, a támadók és a középpálya 3 elem. :) Remélem tudtam valamit segíteni, bár hogy felfogd az egészet, ahhoz még hosszú és rögös út áll. 3 éve játszok vele, de jó ha a lényegét értem ennyi idő után. Tényleg nagyon apró nüanszokon tud elugrani egy-két meccs. Majd ha megkerül a link, meglátod, hogy miért írom ezt. :) Próbálom felkutatni én is, addig is sok sikert! :)

szerk.: Meg is találtam, jó olvasgatást... :mrgreen:
http://www91.hattrick.org/Forum/Read.as ... =1&n=1&v=4" target="_blank
Football, bloody hell. /SAF/
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.27. 13:19:06

Rinku írta: ...
Köszönöm a segítséget, meg is történt az edzőcsere. :D
Igen kezdő vagyok, de 2009-2010ben játszottam vele csak valamiért meguntam, vagy nem volt időm már nem tudom, és abbahagytam. De most megint megtetszett a játék ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat. :D
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy az edzésintenzitás és az erőnlét edzés milyen %-ban történjen?
Jelenleg még marad a kapus edzés mivel vettem 2 játékost, de idővel majd átállok akkor a védő edzésre. Védőedzésnél melyik felállás a legjobb? 5-4-1? 5-3-2 ? És gondolom ehhez beton középpályások kellenek, hogy ne nagyon birtokoljanak le, vagy az 5 védő megakadályozza a támadásokat? :D Régebben mikor játszottam akkor csak a kapus edzést toltam, szóval ne haragudj, ha tudatlan vagyok a védőedzés ügyben. Mindig is 3-5-2őt játszottam, talán játékszervezésre állok át a kapus után. Köszönöm a segítséget! :)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.11.27. 12:52:39

Z.Chris írta: Végül a kapus edzést kezdtem el, volt egy 22 éves kapusom, vettem hozzá egy 18 évest. Miután a 18-as kinevelem, talán veszek még 1-2őt, aztán átállok játékszervezésre. Addig remélem eléri a " remek " szintet a 3-5-2es felállásom, és így sok középpályással játszhatok. :)
Elfogadok még 1-2 jó tanácsot, ha van még neked/nektek! :D
Én a helyedben megfontolnám a védők edzetését. Egyszerre 10-t tudsz edzetni belőlük, sokan vannak, ezért a jövőre nézve jó tőkét adhatnak majd. Nyilván először kapusokkal kezd az ember, mert arra van pénze, meg egy jó edzőre. De ha a kapusok elérnek egy 13-s szintet, akkor el lehet adni őket - együtt kb. 700.000-ret érnek, ha megfelelő korúak - és lehet venni fiatal védőket, egész jó áron is, ha szemfüles az ember. 10 edzethető, 17 év ~50 nap körüli védő ki tud jönni extra költség nélkül is két kapus árából. Ugyan pár héttel lemaradtak lesznek a többiektől, a legjobbaktól, de szerintem annyi baj legyen. Nem válogatottra edzetsz úgy sem. :) A kommentjeidet nem olvastam, csak ezt az egyet, de ahogy látom még kezdő vagy, a védőket ajánlom. :)

Jó edzőt meg azonnal vegyél. Legeslegalapvetőbb, fontosabb, mint az első edzetni való játékosok megvétele. Jó edzői képesség, csapnivaló vezetői képesség, nem támadó, nem védekező. 53.000 körül van az ára. Feltétlen, haladéktalanul, azonnal külső toborzás és a megfelelőt rúgd is ki. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.27. 12:21:34

Barcaman1993 írta: ...
Meg is szabadultam hamar a kapustól. :)
Azt szeretném még megkérdezni, hogy az alap edző ( megfelelő edző, gyenge vezetői képességgel ) jó-e, vagy még most az elején újítsak be egy valamivel jobb edzőre?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.20. 22:24:01

Z.Chris írta:
Barcaman1993 írta: ...
Végül a kapus edzést kezdtem el, volt egy 22 éves kapusom, vettem hozzá egy 18 évest. Miután a 18-as kinevelem, talán veszek még 1-2őt, aztán átállok játékszervezésre. Addig remélem eléri a " remek " szintet a 3-5-2es felállásom, és így sok középpályással játszhatok. :)
Elfogadok még 1-2 jó tanácsot, ha van még neked/nektek! :D
Én eladnám, vagy kirúgnám a kezdő kapusodat. Nem sok pénzt kapnál érte, ahhoz képest, hogy egy jelenleg 17-18 éves kapusért mennyit kaphatnál. Ráadásul az edzése is gyorsabb. A remek szintet meg sztem 2-3 meccs alatt simán eléri egy felállás. Arra nem kell sokat várni. :wink:

Igazából nehéz ilyenkor mit mondani. Edzeni kell a játékosokat, majd eladni. Aztán ha lesz pénzed meg normális edzett játékosaid, akkor rá lehet menni a finomságokra, de az eleje teljesen az eladogatásokról szól.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.20. 22:00:31

Barcaman1993 írta: ...
Végül a kapus edzést kezdtem el, volt egy 22 éves kapusom, vettem hozzá egy 18 évest. Miután a 18-as kinevelem, talán veszek még 1-2őt, aztán átállok játékszervezésre. Addig remélem eléri a " remek " szintet a 3-5-2es felállásom, és így sok középpályással játszhatok. :)
Elfogadok még 1-2 jó tanácsot, ha van még neked/nektek! :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.20. 18:25:50

Z.Chris írta:Sziasztok!
Több év kihagyás után, újra szeretném kezdeni a játékot. ( valamikor akkor játszottam utoljára mikor még MichaaBee is kezdő volt. :D )
Szeretnék néhány tippet, tanácsot, javaslatot kérni a játék megkezdésével kapcsolatba. Még mindig a 3-5-2es felállás a legjobb a kezdőknek? Kapus edzéssel a legjobb kezdeni? A középpálya lebirtoklása a legfontosabb? És hasonló fontos kérdések megválaszolása. :)
Köszöntem.
Üdv a klubban! :D Igazából nem hiszem, hogy erre lehet konkrét választ adni. Taktika sztem édes mindegy. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. Sztem mindenhol, de a kezdőknél hatványozottan az a jó taktika, ahol edzi a játékosait. Teszem azt, hogy Te csatárt akarsz edzeni, akkor 3 csatárral érdemes felállni. Mit edz? Ez is édes mindegy. Védőt nem javaslok, mert lassú, a kapus gyorsan fejlődik, de vhogy tőlem ez távol áll, a középpályás edzést nem szeretem. Persze mindenkinek maga dolga eldönteni, hogy mit edz én a szélsőjáték és a gólszerzés edzést szeretem és javaslom. A labdabirtoklás igen nagyon fontos, de a magas birtoklást is simán lehet ütni jó taktikával... Szóval ez is sok mindentől függ... Nehéz egyértelmű választ adni a kérdéseidre. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Z.Chris
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.15. 17:37:41
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.20. 11:47:33

Sziasztok!
Több év kihagyás után, újra szeretném kezdeni a játékot. ( valamikor akkor játszottam utoljára mikor még MichaaBee is kezdő volt. :D )
Szeretnék néhány tippet, tanácsot, javaslatot kérni a játék megkezdésével kapcsolatba. Még mindig a 3-5-2es felállás a legjobb a kezdőknek? Kapus edzéssel a legjobb kezdeni? A középpálya lebirtoklása a legfontosabb? És hasonló fontos kérdések megválaszolása. :)
Köszöntem.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2013.11.20. 09:40:01

MichaaBee írta:
piton írta:Hali!
Van vkinek jó tippje, hogyan érdemes kiállni védekező csapatokkal szemben? Középpálya mindig az enyém, én 3-5-2-ben játszom, aztán hiába a magas birtoklási arány, vhogy az ilyen védekező csapatok ellen mindig veszítek. Pedig a csatársorom se gyenge, és van egy jó szélsőm is.

Jobb a középpályám mint az övéké, jobb a védelmem mint az ő támadó soruk, aztán mégis ők győznek mindig. Egyedül a védelmük jobb csak.
Egy lehetőség van, át kell törni valahol a védelmét. Ha áttöröd, nem tud kontrát vezetni és még te is lövöd a gólt. A támadásait igyekezd levédekezni, a védelmét meg minél több helyen minél jobban át kell ütni. A birtoklásnak pedig nyilván nem kell 70-80%-nak lenni, leengedheted 60 körülre és erősítheted helyette a támadást.
Kösz a tippeket! Sikerült legyőzni 2 védekező csapatot is, egymás után. :D
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.20. 08:53:41

Írogassátok csak be a jobbnál jobb ifiket, hadd verjem a fejem a falba, hogy az én megfigyelőim már hónapok óta képtelenek találni egy valamirevaló playát... :lol:

De majd most. Lecseréltem mindhármat. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.20. 08:35:24

7. Álmos Mucha (148702627)
16 éves és 75 napos, következő születésnap: 2013-12-27
Csapat: Ifi A
Ország: Magyarország
Első napja a csapatban: 2013-09-29 12:53 (51 napja)
Lapok: 0
Sérülések: Egészséges


A játékos képességei

Védés: ismeretlen
Védekezés: ismeretlen
Játékszervezés: ismeretlen
Szélsőjáték: ismeretlen (maximum jó)
Átadás: ismeretlen (maximum megfelelő)
Gólszerzés: gyenge (maximum megfelelő)
Pontrúgás: ismeretlen


hopihopi :D
Kép
Válasz küldése
cron