Hattrick.org - Eurobarca Föderáció

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.05. 16:55:37

Barcaman1993 írta:
MichaaBee írta:Azért visszaolvashattál volna. :)

kp: csak a jól fejelő! (semmi más nem ér többet) esetleg az erőteljes
védő: jól fejelő vagy erőteljes vagy semmilyen.

Általánosságban elmondható, hogy a jól fejelővel semmilyen poszton nem jársz rosszul. :D

A csatárokra meg mondom, hogy ne szánj szerintem 1 mrd-ot. 500-nál többet nem szánnék igazából. Alacsony szinteken olyan gyors az edzés, hogy nem kell egy vagyont kiadni 17 évesekért. Inkább költsd más posztra. Viszont az a 4 termfeletti kp necces lesz 500-ból. :D
Ezt most nem nagyon vágom. Én megnéztem 4db 31-33 éves természetfeletti kp kijön 500 millából.
Ja hogy 31-33... Az annyit is tud. :D Most itt a hűségbónusz szerintem nagyon max 31 évest érdemes igazolni, vagy 32-nek a legelején járót. Így többet kibírnak, egy idő után javul a teljesítményük, ráadásul az erőnlétük is magasabban tartható.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.05. 07:08:26

MichaaBee írta:Azért visszaolvashattál volna. :)

kp: csak a jól fejelő! (semmi más nem ér többet) esetleg az erőteljes
védő: jól fejelő vagy erőteljes vagy semmilyen.

Általánosságban elmondható, hogy a jól fejelővel semmilyen poszton nem jársz rosszul. :D

A csatárokra meg mondom, hogy ne szánj szerintem 1 mrd-ot. 500-nál többet nem szánnék igazából. Alacsony szinteken olyan gyors az edzés, hogy nem kell egy vagyont kiadni 17 évesekért. Inkább költsd más posztra. Viszont az a 4 termfeletti kp necces lesz 500-ból. :D
Ezt most nem nagyon vágom. Én megnéztem 4db 31-33 éves természetfeletti kp kijön 500 millából.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.04. 22:35:19

Barcaman1993 írta:Köszi szépen. Viszont annyival kiegészíteném, hogy ez az összeg amit írtam ez minimum érték. Ez jóval több is lehet. Bár én úgy számolok, hogy a 6 csatár mondjuk kijön 1 milliárdból, a kp-k sztem legrosszabb esetben is 500 milla, a védők meg a szélsők, meg a kapus sztem kijön a maradék pénzből. Meg mondom a csapatot kiárusítom úgyhogy abból is jön pénz. Aztán 1-2 csereembert már olcsón is be lehet szerezni. Sztem nem lesz itt gond.

A speceknél ezek a fontosak nem?:
csatár: gyors, kiszámíthatatlan, jól fejelő
kp: technikás
szélső: gyors, kiszámíthatatlan (persze ha van rá elég pénzem)
védő: jól fejelő, spec nélküli?

Ha nem jól írtam megmondanád melyik az?
Azért visszaolvashattál volna. :)

kp: csak a jól fejelő! (semmi más nem ér többet) esetleg az erőteljes
védő: jól fejelő vagy erőteljes vagy semmilyen.

Általánosságban elmondható, hogy a jól fejelővel semmilyen poszton nem jársz rosszul. :D

A csatárokra meg mondom, hogy ne szánj szerintem 1 mrd-ot. 500-nál többet nem szánnék igazából. Alacsony szinteken olyan gyors az edzés, hogy nem kell egy vagyont kiadni 17 évesekért. Inkább költsd más posztra. Viszont az a 4 termfeletti kp necces lesz 500-ból. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.04. 21:23:50

MichaaBee írta:Egyébként azt ne felejtsd el, hogy a barimeccsre is kellenek emberek. :wink: Csak oda éppenséggel mindegy, hogy ki, annyi a lényeg, hogy meg legyen a 11 fő. Ha nincsenek alapból olyan gyengék, akiket barira betennél, akkor vegyél néhányat 200 eft-okért.

A pénzed meg kb 2,3-2,4 mrd körül lesz. Ebből kellene 6 edzendő játékost és 10 másik játékost venni. Elég kevés rá a pénz,h ogy őszinte legyek... :? Ezért sajnos bizonyos kompromisszumokat kénytelen leszel kötni. Pl. a középpályásaidnak monoskilleseknek kellene lenniük, hogy minél olcsóbbak legyenek. Átadás nem nagyon kell nekik úgyse, mert a támadásod a csatáredzés révén így is nagyon erős lesz. Úgyhogy ott minimum természetfeletti monoskilleseket vegyél. Specre nem árt figyelni, azokat lentebb kifejtettem részletesebben.

A 6 fiatal csatár pedig nem kell, hogy baromi erős legyen. 50 milla alatt kellene megvenni darabjukat, de a specre érdemes adni. 17 éves 40 naposnál ne legyenek idősebbek. Átadásuk úgy a legjobb, ha pontosan gyenge. Az könnyen feledzhető, viszont az árbecslés még épp nem számol vele, így olcsóbban hozzá lehet jutni.

Védőnek és szélsőnek nem igazán tudok most játékost ajánlani, számold ki, hogy mennyi pénzed lesz rájuk és oszd be. De szerintem ott se költekezhetsz majd amennyire csak akarsz.
Köszi szépen. Viszont annyival kiegészíteném, hogy ez az összeg amit írtam ez minimum érték. Ez jóval több is lehet. Bár én úgy számolok, hogy a 6 csatár mondjuk kijön 1 milliárdból, a kp-k sztem legrosszabb esetben is 500 milla, a védők meg a szélsők, meg a kapus sztem kijön a maradék pénzből. Meg mondom a csapatot kiárusítom úgyhogy abból is jön pénz. Aztán 1-2 csereembert már olcsón is be lehet szerezni. Sztem nem lesz itt gond.

A speceknél ezek a fontosak nem?:
csatár: gyors, kiszámíthatatlan, jól fejelő
kp: technikás
szélső: gyors, kiszámíthatatlan (persze ha van rá elég pénzem)
védő: jól fejelő, spec nélküli?

Ha nem jól írtam megmondanád melyik az?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.04. 19:36:43

Egyébként azt ne felejtsd el, hogy a barimeccsre is kellenek emberek. :wink: Csak oda éppenséggel mindegy, hogy ki, annyi a lényeg, hogy meg legyen a 11 fő. Ha nincsenek alapból olyan gyengék, akiket barira betennél, akkor vegyél néhányat 200 eft-okért.

A pénzed meg kb 2,3-2,4 mrd körül lesz. Ebből kellene 6 edzendő játékost és 10 másik játékost venni. Elég kevés rá a pénz,h ogy őszinte legyek... :? Ezért sajnos bizonyos kompromisszumokat kénytelen leszel kötni. Pl. a középpályásaidnak monoskilleseknek kellene lenniük, hogy minél olcsóbbak legyenek. Átadás nem nagyon kell nekik úgyse, mert a támadásod a csatáredzés révén így is nagyon erős lesz. Úgyhogy ott minimum természetfeletti monoskilleseket vegyél. Specre nem árt figyelni, azokat lentebb kifejtettem részletesebben.

A 6 fiatal csatár pedig nem kell, hogy baromi erős legyen. 50 milla alatt kellene megvenni darabjukat, de a specre érdemes adni. 17 éves 40 naposnál ne legyenek idősebbek. Átadásuk úgy a legjobb, ha pontosan gyenge. Az könnyen feledzhető, viszont az árbecslés még épp nem számol vele, így olcsóbban hozzá lehet jutni.

Védőnek és szélsőnek nem igazán tudok most játékost ajánlani, számold ki, hogy mennyi pénzed lesz rájuk és oszd be. De szerintem ott se költekezhetsz majd amennyire csak akarsz.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.04. 15:01:35

Cumbee írta:Egy gyors kérdés: nagyjából mennyi bevétellel számolsz a védőid eladása után?
Akkor sorolom (minimum értékeket írok): 150+180+100+300+100+180+250+250+200= 1710.000 eFt + még van 500-am és legalább 300-at kapok egy ifijátékosomért.

MichaBee így már érthető köszi szépen. Akkor szükségem lesz 3 védőre, 4 kp-ra, 2 szélsőre, 6 csatárra és 1 kapusra. Ez egy 16+1 fős keret. Így magyarázattal érthető csak én azon a téveszmén voltam, hogy minden posztra kell 1 ember még a barátságos meccsen is. Így egy 21-22 fős kereteim voltak. Amúgy ha már így megtárgyaltuk ezt a dolgot, akkor megbeszélhetnénk, hogy konkrétan milyen emberekre lesz szükségem, mert így tényleg minőségibb játékosokat tudok venni. Itt most minden posztra gondolok. Köszi szépen a segítséget mindannyiótoknak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.03. 21:38:03

Tunce3y írta:Tényleg szerencsém volt!Egyik játékosom elment 601000 ft.-ért,utána egy másik 280000 ft.-ért.Plusz sok kicsi bevétel.
Na igen, a 600 millás eladás besegít, de messze van az átlagosnak mondhatótól. :) Kb. minden valahányszázadik menedzsernek jön csak egy ilyen, vagy még kevesebbnek. Plusz azért vond le a fenntartási költséget is.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Tunce3y
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2006.09.14. 20:07:28
Tartózkodási hely: Szeged

2011.10.03. 21:28:58

MichaaBee írta:
Tivornya írta:
piton írta:Egy kérdés, akinek van ifiakadémiája az megtudja nekem mondani, h érdemes e fenntartani, nyereséges vagy veszteséges? Tehát a pénzügyi oldala érdekelne inkább. Ha az az általános, hogy nyereséges akkor, én is megnyitom. Nyilván az is fontos, h milyen posztra képzünk ifiket, kiket lehet jó pénzért eladni.
Hali!!!Én 3 szezon óta csinálom az akadémiát és kb.1 milliárdot hozott eddig.
Hát barátom, akkor Te egy ritka nagy máker vagy. :D Én sem vagyok az a fajta, akit akadémián állandóan a balszerencse sújtana, de eddig kb 6 szezon alatt sikerült olyan 600-700 milla körüli eladásokat összehoznom. Ja és minden szezonban fizettem a 64 milla fenntartási költséget...

Szóval összességében nem egy pénznyerő az akadémia. Ha nem vagy világi balszerencsés, akkor fog némi bevételt hozni, de nem fogsz belőle meggazdagodni. Minimum 2-3 szezon után kezd majd el teljesen megtérülni és utána nagyobb adagokban (néha több kicsiben) szállítja a bevételt.
Tényleg szerencsém volt!Egyik játékosom elment 601000 ft.-ért,utána egy másik 280000 ft.-ért.Plusz sok kicsi bevétel.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.03. 21:05:15

Barcaman1993 írta:11 emberrel nem mehetek neki a szezonnak :D Akkor tisztázzuk, hogy hány ember kell! Én 5 védőre, 5 kpra, 3 szélsőre, 6 csatárra gondoltam, kapus meg 1 elég. Ez 20 ember+az edzőm aki szélsőként bevethető. Sztem ezzel neki lehet menni a 3-4-3-nak, de a 2-5-3-nak is. De ha nem jó, akkor javíts ki, mert nem igazán értem mit akarsz mondani.
Javítalak. :) Ahhoz, hogy bajnokira felállj, pontosan 11 minőségi játékos kell. Aztán kell még a változatosság és a sérülések/eltiltások miatt még 3-4 minőségi csere. Ennél több merő pénzpocsékolás.

Minek akarsz 5 védőt, amikor egyszerre 3-nál több nem fog felállni, de az esetek majd felében inkább csak 2? Bőven elég 3. Ha kell, akkor mind játszanak, ha az egyik nem tud pályára lépni, akkor még mindig ott van 2 a 253-as felálláshoz. Több nem kell. Ha nagyon a biztosramenős típus vagy, akkor egy 4. védőt esetleg beszerezhetsz, de az 5.-nek már semmi értelme nem lenne.

Középpályásból egyszerre 3 fog játszani max. Ide is minek akkor 5? :D Persze itt a csere kötelező, mert itt érint a legérzékenyebben a kiválás, de cseréből is elég 1 db. Nem nagyonf og olyan előfordulni, hogy a 4-ből 2 középpályás ne tudjon játszani. És ha igen? Akkor játszol simán 343-at 2 középpályással és 2 szélsővel. :wink:

Szélsőből pedig megintcsak elég 2. Lesz olyan eset, amikor a középpálya és védelem erősítés miatt nem lesz módod arra, hogy mindkét szélen szélsővel támadj. Arról nem is beszélve, hogy 1 db szélsővel is vígan lehet bajnokságot nyerni. Nekem negyedben 0 nagyszerűnél jobb szélsővel is sikerült 13 pontot ráverni a másodikra. :wink: 3 szélsőnek nincs szerintem értelme, 2 bőven elég. Ha 1 épp lesérül, akkor csak az egyik szélt használod ki és kész. A másik helyett majd játszik WTM és akkor erősödik a középpálya. Lehet, hogy amúgyis az a jobb felállás, hogy csak 1 szélső játszik. Nem is beszélve a szélsők árairól... :)

Csatárból meg nem kérdés, hogy 6 db edzett lesz.

Akárhogy számolom ez 1 db kapus, 3 db védő, 4 db kp, 2 db szélső, 6 db csatár, ami a minőségi játékosokat illeti, azaz összesen 16 db. 11 posztra ez bőven elég, nemdebár? :)

szerk.: csak hogy lásd az én csapatomat is, nekem 13 minőségi játékosom van. :) A tétmeccsen is bátran bevethető embereimnek ennyi a száma. Ebből 4 védő, 4 középpályás, 2 szélső, 2 csatár, 1 kapus. 352-ben játszom egyébként. Egyedül védő illetve középpályás poszton van tartalékom, illetve szélsőként tudom még bevetni a barimeccsen edzett szélsőimet. Hidd el,h ogy ez bőven elég, csak nézz rá a csapatomra. :D Bajnokin elég keményen tolom, barátságoson meg játszatom a maradék edzett szélsőt, azt a 2 tartalékot (1 védő, 1 kp) meg még 7 játékost, akinek a főképessége alig jobb megfelelőnél, esetekben inkább középszerű vagy azalatti. :)

Szóval arra kell kimenni, hogy bajnokin ki tudj állni a 11 emberrel és legyen még néhány cseréd, hogy tudj variálni, viszont ez nem azt jelenti, hogy minden posztra kell csere. :wink: 1 posztra 2 cserét tartani pedig hatalmas luxus, inkább vegyél a kezdőbe erősebb játékosokat. :wink:

Remélem sikerült átadni, amit akarok. :D Kevés játékos, de azok minőségiek, cserék/tartalékok pedig minimálisak.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.03. 21:00:17

Barcaman1993 írta: 11 emberrel nem mehetek neki a szezonnak :D Akkor tisztázzuk, hogy hány ember kell! Én 5 védőre, 5 kpra, 3 szélsőre, 6 csatárra gondoltam, kapus meg 1 elég. Ez 20 ember+az edzőm aki szélsőként bevethető. Sztem ezzel neki lehet menni a 3-4-3-nak, de a 2-5-3-nak is. De ha nem jó, akkor javíts ki, mert nem igazán értem mit akarsz mondani.
Egy gyors kérdés: nagyjából mennyi bevétellel számolsz a védőid eladása után?

más: Pont ebben a pillanatban adtam el az akadémiáról felhozott jó/középszerű csatáromat 42 000k-ért. Érbecslés alapján ért kemény 21 000k-t, de mivel 17.03-as volt kicsengették érte az értékének dupláját is. Na EZ a vicc.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.03. 20:52:12

MichaaBee írta:
Barcaman1993 írta:Akkor most konkretizáljuk a dolgot! Vennem kell 5 védőt világklasszis-természetfeletti szinten, abból mondjuk 3 szélső (?), veszek 3 szélsőt és 5 kp-t. Az új kapus és a 6 csatár pedig alap. A szélsőket nem ragozom, ott tényleg a kívánkozó alkalmat kell kihasználni, mert egy jó szélső ára piszokul magas. A kp könnyen megoldott lesz, mert nagy a választék és viszonylag olcsók is.
Nem. :) Ezt írtam le abban a bizonyos üziben, görgess lejjebb. Nincs értelme 5 védőnek, 5 kp-nak és 3 szélsőnek. Merő pazarlás. 3 védő, 4 kp, 2 szélső, ez az optimális, több már felesleges. A 3 védőből meg szerintem csak 1 legyen szélsővédő.
11 emberrel nem mehetek neki a szezonnak :D Akkor tisztázzuk, hogy hány ember kell! Én 5 védőre, 5 kpra, 3 szélsőre, 6 csatárra gondoltam, kapus meg 1 elég. Ez 20 ember+az edzőm aki szélsőként bevethető. Sztem ezzel neki lehet menni a 3-4-3-nak, de a 2-5-3-nak is. De ha nem jó, akkor javíts ki, mert nem igazán értem mit akarsz mondani.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.03. 20:32:36

kas7as írta:Koszonom szepen sracok mostmar nagyon is ertheto volt! Hat akkor most izgatottan varom!
Meg jo, hogy az eurobarcan van ilyen forum es hozza emberek akik segitenek !!!! 8)

Thanx
Szívesen. :wink:

@all: Egyébként ha tudtok angolul, akkor érdemes az angol global fórumot olvasni. Onnan tudok mindent, amit a hűségbónuszról és a közelgő személyzeti rendszerről tudok. :)

szerk.: elnézést a duplaposztokért, de mostanában nem olyan rövid lélegzetvételű válaszok vannak errefele. :P
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.03. 20:31:08

Tivornya írta:
piton írta:Egy kérdés, akinek van ifiakadémiája az megtudja nekem mondani, h érdemes e fenntartani, nyereséges vagy veszteséges? Tehát a pénzügyi oldala érdekelne inkább. Ha az az általános, hogy nyereséges akkor, én is megnyitom. Nyilván az is fontos, h milyen posztra képzünk ifiket, kiket lehet jó pénzért eladni.
Hali!!!Én 3 szezon óta csinálom az akadémiát és kb.1 milliárdot hozott eddig.
Hát barátom, akkor Te egy ritka nagy máker vagy. :D Én sem vagyok az a fajta, akit akadémián állandóan a balszerencse sújtana, de eddig kb 6 szezon alatt sikerült olyan 600-700 milla körüli eladásokat összehoznom. Ja és minden szezonban fizettem a 64 milla fenntartási költséget...

Szóval összességében nem egy pénznyerő az akadémia. Ha nem vagy világi balszerencsés, akkor fog némi bevételt hozni, de nem fogsz belőle meggazdagodni. Minimum 2-3 szezon után kezd majd el teljesen megtérülni és utána nagyobb adagokban (néha több kicsiben) szállítja a bevételt.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Tunce3y
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2006.09.14. 20:07:28
Tartózkodási hely: Szeged

2011.10.03. 20:26:17

Tivornya írta:
piton írta:Egy kérdés, akinek van ifiakadémiája az megtudja nekem mondani, h érdemes e fenntartani, nyereséges vagy veszteséges? Tehát a pénzügyi oldala érdekelne inkább. Ha az az általános, hogy nyereséges akkor, én is megnyitom. Nyilván az is fontos, h milyen posztra képzünk ifiket, kiket lehet jó pénzért eladni.
Hali!!!Én 3 szezon óta csinálom az akadémiát és kb.1 milliárdot hozott eddig.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2011.10.03. 20:22:27

piton írta:Egy kérdés, akinek van ifiakadémiája az megtudja nekem mondani, h érdemes e fenntartani, nyereséges vagy veszteséges? Tehát a pénzügyi oldala érdekelne inkább. Ha az az általános, hogy nyereséges akkor, én is megnyitom. Nyilván az is fontos, h milyen posztra képzünk ifiket, kiket lehet jó pénzért eladni.
Nekem már 1 szezon óta van akadémiám, de eddig még senkit nem vittem föl a nagycsapatba...kukáztam az összes túlkorost, viszont most van 2-3 reményteljes kölyök, akiket talán el tudok úgy adni, hogy nullszaldósra jöjjek ki :lol:
De nem adom fel az ifineveldét, mert ez is egy kis pluszélvezet, a'la Hattrick :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2011.10.03. 20:09:42

Egy kérdés, akinek van ifiakadémiája az megtudja nekem mondani, h érdemes e fenntartani, nyereséges vagy veszteséges? Tehát a pénzügyi oldala érdekelne inkább. Ha az az általános, hogy nyereséges akkor, én is megnyitom. Nyilván az is fontos, h milyen posztra képzünk ifiket, kiket lehet jó pénzért eladni.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.10.03. 19:38:47

Koszonom szepen sracok mostmar nagyon is ertheto volt! Hat akkor most izgatottan varom!
Meg jo, hogy az eurobarcan van ilyen forum es hozza emberek akik segitenek !!!! 8)

Thanx
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.03. 19:30:59

MichaaBee írta:
Cumbee írta:Nemtom miért, én valahogy úgy gondoltam, hogy valahogy úgy változik, mint a ts, hogy győztes meccseken fel, veszteseken le, egyébként meg szép lassan esik vissza.
Az önbizalom az, amelyik vesztes meccseken le, győzteseken fel. :) A TS ha 10-0-ra nyersz, akkor se fog felmenni PIC nélkül, de ha MOTSolsz, akkor még le is feleződik. :D

Szóval az önbizalom (TC) nyertes meccsen fel, vesztesen le (a mértéke sokmindentől függ) és a heti frissítéssel pénteken változik. Ez ált. esést jelent, pszichológusok tartják fent.
Igen, sikerült elég hülyén megfogalmaznom.:D
Arra gondoltam, hogy a vesztes meccs=MOTS, a győztes meccs= PIC, szal a lényeg, hogy kiszámíthatóan (előrre lekódolt képlet alapján) változik, az eredményeim függvényében.De akkor ezek szerint (legalábbis úgy értettem amit írtál) hogy nem csak az eredményem függvényében változik, hanem itt van random faktor, míg a ts-nél nincs, ezért írtam, hogy nem úgy működik, mint ott. Tán 1 fokkal érthetőbb így, de nem biztos.:D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.03. 19:09:44

Cumbee írta:Nemtom miért, én valahogy úgy gondoltam, hogy valahogy úgy változik, mint a ts, hogy győztes meccseken fel, veszteseken le, egyébként meg szép lassan esik vissza.
Az önbizalom az, amelyik vesztes meccseken le, győzteseken fel. :) A TS ha 10-0-ra nyersz, akkor se fog felmenni PIC nélkül, de ha MOTSolsz, akkor még le is feleződik. :D

Szóval az önbizalom (TC) nyertes meccsen fel, vesztesen le (a mértéke sokmindentől függ) és a heti frissítéssel pénteken változik. Ez ált. esést jelent, pszichológusok tartják fent.


Más @kas7as: miért aggódsz az új személyzet miatt? :) Leghamarabb a következő utáni szezonban vezetik be, az meg még picit odébb van, addig simán ragyogó-lenyűgözőek lesznek a mostani csatáraid is. Most csak a hűségbónuszra kell figyelni, de ettől se tarts, nem lesz akkora nagy hatása, hogy hátrányba kerülj miatta...
Nagyjabol ertettem, csak azt a reszt nem, h ha edzem akkor nem tehetem ki a jatekosomat akar-mikor eladasra? Vagy ha kiteszem akkor az szankciot von maga utan?
Ezt meg hol olvastad? :D A júniusi vezércikkben írták azt, amit Cumbee írt. De nem fog ez tönkrevágni egy átlagusert, ne félj. :wink:

Amúgy az új személyzeti rendszert valahogy így kell elképzelni: köze nem lesz a mostani rendszerhez. Nem lesz olyan, hogy hány darabot veszel fel az adott személyzeti típusból, hanem mindenből 1-et tarthatsz majd. Ennek az egy fickónak az árát az fogja befolyásolni, hogy hányan tartanak ilyet. Pl ha mindenki játékosógynököt fog fölvenni, akkor az drága lesz, de olcsó lesz a segédedző az edzéshez. Ha meg mindenki áttér arra, hogy csak eddzen, akkor a játékosügynök lesz olcsóbb meg a többi. Aztán lesz olyan is, hogy edzést beáldozhatsz valamilyen módon az aktuális sikerekért, vagy épp fordítva, hogy az aktuális bevételeid csökkentése mellett hatékonyabban edzhetsz majd. Szóval millió meg egy lehetőséged lesz és én is csak onnan tudom ezeket, hogy kb. ezt szivárogtatták ki róla. Elég komplex és bonyolult lesz a rendszer, egyszerűen nincs értelme foglalkozni vele, amíg ki nem jön jövő szezon ilyenkor az arról szóló vezércikk. :wink: Addig tervezz csak mindent, mintha mi sem történt volna, nem kell majd radikális változtatásokat eszközölnöd akkor sem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.03. 18:56:30

Barcaman1993 írta:Én semmi üzit nem kaptam és itt a fórumon se olvastam. Akkor vagy te voltál, vagy én voltam figyelmetlen. De mindegy most már nem is ez a lényeg.
Itt válaszoltam neked fórumon valamennyivel lejjebb, de mindegy. :D
Barcaman1993 írta:Akkor most konkretizáljuk a dolgot! Vennem kell 5 védőt világklasszis-természetfeletti szinten, abból mondjuk 3 szélső (?), veszek 3 szélsőt és 5 kp-t. Az új kapus és a 6 csatár pedig alap. A szélsőket nem ragozom, ott tényleg a kívánkozó alkalmat kell kihasználni, mert egy jó szélső ára piszokul magas. A kp könnyen megoldott lesz, mert nagy a választék és viszonylag olcsók is.
Nem. :) Ezt írtam le abban a bizonyos üziben, görgess lejjebb. Nincs értelme 5 védőnek, 5 kp-nak és 3 szélsőnek. Merő pazarlás. 3 védő, 4 kp, 2 szélső, ez az optimális, több már felesleges. A 3 védőből meg szerintem csak 1 legyen szélsővédő.
Barcaman1993 írta:Lenne egy kérdésem, amivel kicsit fölturbóznám Cumbee kérdését. Pontosabban nem is az, hogy hány pszichológus legyen, hanem milyen elosztásban legyen a személyzet? Most már van pénzem mind a 30-ra és érdemes kihasználni. A 10 segédedző az gondolom alap, a gyúró és az orvos a sérültek számától függ gondolom. Egy konkrét 30-as listát jó lenne ha vmelyikőtök leírna példaként.
Nálam így van és elég jól működik:
10 segédedző
6 sportpszichológus
2 gyúró
6 szóvivő (most fogok felvenni egy hetediket vagy egy nyolcadikat, mert már 3000 szurkolóhoz közelítek. Neked értelemszerűen elég kevesebb.)
0 orvos. 5-6-ot tudok felvenni, ha sérült van és nem kell kirúgni senkit.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.03. 18:52:47

kas7as írta:Koszonom szepen Cumbee a gyors valaszt!

Nagyjabol ertettem, csak azt a reszt nem, h ha edzem akkor nem tehetem ki a jatekosomat akar-mikor eladasra? Vagy ha kiteszem akkor az szankciot von maga utan?

Most tiszta, h valaszthatok melyik uton szeretnek jarni. Ha minden heten kiteszek 1 v 2 jatekost a piacra az akkor tradelest jelentene? Meglessz adva, h a trader vagyok akkor heti 1-5 jatekost eladhatok es ha edzest preferalom akkor havonta 1,2,3 jatekost enged meg a rendszer, h eladjak?
Valahogyan igy nezne ki?


De neked sikerult megnyugtatnod, h az elkepzeleseimet nem kell feladnom!! :D
Hat mar varom mi lessz, minden esetre erdekes lessz!!!
Eloszor is kell egy ifiakademiat nyitanom, mert idaig nem lattam ertelmet, de most-mar ennek lenne ertelme.
Meg 1x koszi!
"Ehhez hasonló irányított határokat vezetünk be a felhalmozásra és a kereskedésre is. A kereskedéshez lesz egy limit, ami meghatározza, hogy hány játékost tehetsz ki az átadólistára minden héten (és felhalmozhatod ezeket egy bizonyos mennyiségig). És ha több átadólistást szeretnél, felvehetsz egy ügynököt." - Hírek a játékról
2011-06-29-es vezércikk.

Tehát ez alapján nagyjából az várható, amit írsz. Meg lesz szabva, hogy hetente hány játékost tehetsz ki a piacra. Gondolom ez annyiban lesz meghatározva, hogy egy átlag játékost annyira ne érintsen, csak azokat, akik eddig abból éltek, hogy heti szinten 10-15 játékost adtak-vettek. Az ilyeneknek majd gondolom új személyzetet kell felvenniük ehhez, nyilván bevezetnek valami játékosügynökhöz hasonló személyzeti formát.

Arról fogalmam sincs, hogy hogyan lesz megoldva, hogy aki pl max szintű segédedzőt tart, az már nem tarthat max szintű játékosügynököt, vagy csak olyan költséges lesz, hogy nem fogja megérni a kettőt párhuzamosan futtatni. Vagy azt is el tudom képzelni, hogy akárcsak most, korlátozva lesz az össz. személyzet maximuma, de igazából ez jelenleg még nem is olyan lényeges. Úgyis találnak rá valami használható megoldást, plusz jelenleg ez még nem is aktuális, mert az új személyzeti rendszernek a bevezetése az uccsó vezércikk szerint még csúszik.
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.10.03. 17:29:53

Koszonom szepen Cumbee a gyors valaszt!

Nagyjabol ertettem, csak azt a reszt nem, h ha edzem akkor nem tehetem ki a jatekosomat akar-mikor eladasra? Vagy ha kiteszem akkor az szankciot von maga utan?

Most tiszta, h valaszthatok melyik uton szeretnek jarni. Ha minden heten kiteszek 1 v 2 jatekost a piacra az akkor tradelest jelentene? Meglessz adva, h a trader vagyok akkor heti 1-5 jatekost eladhatok es ha edzest preferalom akkor havonta 1,2,3 jatekost enged meg a rendszer, h eladjak?
Valahogyan igy nezne ki?


De neked sikerult megnyugtatnod, h az elkepzeleseimet nem kell feladnom!! :D
Hat mar varom mi lessz, minden esetre erdekes lessz!!!
Eloszor is kell egy ifiakademiat nyitanom, mert idaig nem lattam ertelmet, de most-mar ennek lenne ertelme.
Meg 1x koszi!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.03. 17:06:56

kas7as írta: En is olvastam, elegge erdekes!!!

Viszont jobban erdekel az edzes!!!! Mivel eladtam az osszes Ragyogo csataromat es ugy terveztem, h veszek helyukbe jo golszerzesu jo atadasu jatekosokat!!!! Ugy terveztem, h ezeket most nemm tradelem el hanem addig edzem mig orukbol is ver jon! Ezert vettem hazambelieket, h az a 20% szazalek plussz ne legyen a fizetesbe. Na viszont a hattrick forumon olvasok eleg veszharangot kongato hozzaszolasokat a jovo szezon edzeserol. Eleggen megijettem, h vajon jo dontes volt-e most lecserelnem a csatarimat. Eddig ugy csinaltam, h kihuztam ragyogoig a csatarokat eladtam, es vettem vedot + kozeppalyast, es mentem igy 2 osztalyt felfele! nincs most sok megtakaritott penzem, mert az uj csatarjeloltjeimet dragan vettem mert multiskillesek es hosszutavra gondoltam oket + vettem vilagklasszis vedot 2 nagyon fiatalt ami nem volt olcs pont ezert a husegmizeria miatt!

Namost elegge bosszant az edzes, mert nem tudom mennyibe kerul az uj szakember (abbol is a jelenlegi szint amin vagyok mert ez igy jo volt + elvezetes es edzest nem akarok feladni!!!)a 10 segededzom megvolt es a jo edzo csapnivaol vezetoi kepesseggel es igy olcso volt, mert nem erdekelt az alacsonyabb osztalyban a csapatszellem, mert fentarthato es korrigaltal egy ket lazaval. Igy jo volt mert jol erosodtem, 3 szezonja jottem ra az edzest hogyan is kell csinalni addig valtogattam ottan mindent, de most a kezdoknek jol kereszbe tennenek ezzel a modositassal. Bar meg sokat nem lehet tudni az ujitasokrol, de elegge fusztralo hirek keringenek.
Lehet, h megszvtam, h eladtam most a jatekosaimat es jovoszezonra csak remekek lesznek vagy netan nagyszeruek attol fugg a holtszezonba mit edzek, de ilyenkor atadast szoktam.

Nagyon erdekelne kinek milyen velemenye van errol!!!!!
Nem olvastam mostanában fórumot, szal nemtom milyen típusú aggályok merültek ott fel. Az én véleményem a dologról, hogy nem kell aggódnod. A készítőknek az a céljuk, hogy személyre szabottabb személyzete legyen a játékosoknak. Szerintem annyi lesz a változás, hogy nem tudsz majd egyszerre edzeni meg tradelni. Meg valami olyasmiről is van szó, hogy lemondhatsz az edzésről és nagyjából azt a pénzt amit az edzés hozna megkapod egyéb úton. Gondolom ez azoknak lesz jó, akiknek sürgős a zsé, vagy éppen olyan szituációban vannak, hogy nem engedhetik meg a csapatuk gyengülését azzal, hogy fiatal, gyengébb játékosokat vesznek. Abban viszont szinte biztos vagyok, hogy ha te edzeni szeretnél, azt nem fogják tönkre tenni neked, folytathatod majd amit most elkezdtél.

A változás tehát csak annyi lesz, hogy egyszerre nem tudsz több dolgot csinálni, hanem választanod kell, hogy a pénzed edzéssel, tradeléssel, vagy szponzori fizetésből szerzed meg.
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.10.03. 14:46:29

Barcaman1993 írta:
MichaaBee írta:@Barcaman: nem tudom olvastad-e, amit írtam, kb. hasonlóan látom a helyzeted egyébként, mint Cumbee. ;) Az is egy elég jó lehetőség egyébként, hogy csak 1 igazi szélsővel játszol és a másik szélsőd WTM, így a védelmed is bőven lehet erős.

Azt pedig ne várd, hogy a csoporttársad megfelelő-jó védelme ötödben is ilyen ász lenne. :D A legnagyobb pofáraesések szoktak olyankor előjönni, amikor védelem nélküli csapatnak nem mennek be valamiért a helyzetei (pl PIC vagy vmi TC-hiány féleség) az ellenfél meg relatíve gyengébb támadással is megtöm. Én világéletemben a kiegyensúlyozottság híve voltam, azt szeretem, ha minden csapatrész tud valamit. :) 343-at és 253-at váltogasd, mint írtam, az a legrosszabb, ha beállsz egy felállásra és csak azt játszatod. Olyan és annyi játékos kell, hogy 2-3 felállást bátran tudj játszani.

szerk.: ami meg a szélsőtámadásod illeti, hidd el hogy a magas szélsőjátékú védők nélkül is elég brutál lesz, ha jobbfajta szélsőt veszel. Már a 3 csatárod által is olyan jó-remek lesz alaphangon, szélsővel kiemelkedő körül. Az még negyedben (sokszor harmadban) is bőven elég, úgyhogy szerintem ne arra szórd a pénzed. :)

szerk2.: ne felejtsd el a pontrúgót sem. :) Ötödben egy minimum világklasszis pontrúgású játékos azért kell már.
Én semmi üzit nem kaptam és itt a fórumon se olvastam. Akkor vagy te voltál, vagy én voltam figyelmetlen. De mindegy most már nem is ez a lényeg. Szóval akkor azt mondjátok, hogy olyan és annyi emberem legyen, hogy 3-4-3at és 2-5-3at is tudjak játszani. Gondolom ez a formától és az ellenféltől függő. Azt HO-val ki tudom majd sakkozni, hogy az adott ellenfél ellen melyik a nyerő. Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy a kicsik ellen a 2-5-3, a nagyok ellen a 3-4-3 lesz jó. Akkor most konkretizáljuk a dolgot! Vennem kell 5 védőt világklasszis-természetfeletti szinten, abból mondjuk 3 szélső (?), veszek 3 szélsőt és 5 kp-t. Az új kapus és a 6 csatár pedig alap. A szélsőket nem ragozom, ott tényleg a kívánkozó alkalmat kell kihasználni, mert egy jó szélső ára piszokul magas. A kp könnyen megoldott lesz, mert nagy a választék és viszonylag olcsók is.

Lenne egy kérdésem, amivel kicsit fölturbóznám Cumbee kérdését. Pontosabban nem is az, hogy hány pszichológus legyen, hanem milyen elosztásban legyen a személyzet? Most már van pénzem mind a 30-ra és érdemes kihasználni. A 10 segédedző az gondolom alap, a gyúró és az orvos a sérültek számától függ gondolom. Egy konkrét 30-as listát jó lenne ha vmelyikőtök leírna példaként.
En ugy tudom, h 250 szurkolonkent kell egy szovivo!
5- szihologust is valahol ovastam, h az elegseges!
10 segededzo az alap. es 4-5-6 gyuro.
A tobbi orvos ha van serult.

Bocsi a piramisert!!!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.03. 14:40:45

MichaaBee írta:@Barcaman: nem tudom olvastad-e, amit írtam, kb. hasonlóan látom a helyzeted egyébként, mint Cumbee. ;) Az is egy elég jó lehetőség egyébként, hogy csak 1 igazi szélsővel játszol és a másik szélsőd WTM, így a védelmed is bőven lehet erős.

Azt pedig ne várd, hogy a csoporttársad megfelelő-jó védelme ötödben is ilyen ász lenne. :D A legnagyobb pofáraesések szoktak olyankor előjönni, amikor védelem nélküli csapatnak nem mennek be valamiért a helyzetei (pl PIC vagy vmi TC-hiány féleség) az ellenfél meg relatíve gyengébb támadással is megtöm. Én világéletemben a kiegyensúlyozottság híve voltam, azt szeretem, ha minden csapatrész tud valamit. :) 343-at és 253-at váltogasd, mint írtam, az a legrosszabb, ha beállsz egy felállásra és csak azt játszatod. Olyan és annyi játékos kell, hogy 2-3 felállást bátran tudj játszani.

szerk.: ami meg a szélsőtámadásod illeti, hidd el hogy a magas szélsőjátékú védők nélkül is elég brutál lesz, ha jobbfajta szélsőt veszel. Már a 3 csatárod által is olyan jó-remek lesz alaphangon, szélsővel kiemelkedő körül. Az még negyedben (sokszor harmadban) is bőven elég, úgyhogy szerintem ne arra szórd a pénzed. :)

szerk2.: ne felejtsd el a pontrúgót sem. :) Ötödben egy minimum világklasszis pontrúgású játékos azért kell már.
Én semmi üzit nem kaptam és itt a fórumon se olvastam. Akkor vagy te voltál, vagy én voltam figyelmetlen. De mindegy most már nem is ez a lényeg. Szóval akkor azt mondjátok, hogy olyan és annyi emberem legyen, hogy 3-4-3at és 2-5-3at is tudjak játszani. Gondolom ez a formától és az ellenféltől függő. Azt HO-val ki tudom majd sakkozni, hogy az adott ellenfél ellen melyik a nyerő. Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy a kicsik ellen a 2-5-3, a nagyok ellen a 3-4-3 lesz jó. Akkor most konkretizáljuk a dolgot! Vennem kell 5 védőt világklasszis-természetfeletti szinten, abból mondjuk 3 szélső (?), veszek 3 szélsőt és 5 kp-t. Az új kapus és a 6 csatár pedig alap. A szélsőket nem ragozom, ott tényleg a kívánkozó alkalmat kell kihasználni, mert egy jó szélső ára piszokul magas. A kp könnyen megoldott lesz, mert nagy a választék és viszonylag olcsók is.

Lenne egy kérdésem, amivel kicsit fölturbóznám Cumbee kérdését. Pontosabban nem is az, hogy hány pszichológus legyen, hanem milyen elosztásban legyen a személyzet? Most már van pénzem mind a 30-ra és érdemes kihasználni. A 10 segédedző az gondolom alap, a gyúró és az orvos a sérültek számától függ gondolom. Egy konkrét 30-as listát jó lenne ha vmelyikőtök leírna példaként.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése