Fantasy sport játékok

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2015.07.29. 14:17:58

Cumbee írta: Van még pár opció, amin lehet változtatni NFL-ben, hogy teljesen mást ligát kapjunk.
pl: 2 QBm 6 pontos TD a QB-nál is,3 WR, QB is mehet FLEX-be, 0,5 PPR, PPR, keeper, dynasty, IDP stb...
A felsoroltak közül egy 2 QB, 3 WR, PPR, keeper liga szerintem jó lenne. IDP ligában játszok, de azt kevésbé szeretem, az nekem is túl random.
(Idén játszok egy 14 fős, 3 WR, 0.5 PPR, hosszabb padú ligában, az jó mókának ígérkezik :D )
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2015.07.29. 07:06:24

Bob_Marley írta:Ha döcög a szekér és nem vagytok meg elegen, akkor beszállnék én is (vagyis visszaszállnék), de leginkább a Cumbee féle picit módosított liga érdekelne. Azzal nem tudom lesz-e valami, ott úgy érzem azért picit kisebb faktor a szerencse.

Szóval engem mint "liberót" írjatok fel erre a listára. Csak idegeskedés lenne, mert szerencsém az 0, s a félcsapatom lesérül meg éppen az van padon aki jó, de ha páratlanul vagytok vagy kevesen, akkor kiegészítem.

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
6. fUtBoLiStA
7. fcbarca0827
* Bob_Marley
Tartalékosként rám is számíthattok, napi szinten rá tudok nézni és nézem is az NFL-t......Colin Kaepernick foglalva! :mrgreen:

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
6. fUtBoLiStA
7. fcbarca0827
8. Cumbee
* Bob_Marley
**FANTASY FAN
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2015.07.28. 20:28:06

Bob_Marley írta:Ha döcög a szekér és nem vagytok meg elegen, akkor beszállnék én is (vagyis visszaszállnék), de leginkább a Cumbee féle picit módosított liga érdekelne. Azzal nem tudom lesz-e valami, ott úgy érzem azért picit kisebb faktor a szerencse.
Nem emlékszem már, hogy tavaly milyen szabályokkal akartam indítani, a kisebb szerencse faktor miatt az az érzésem, hogy rotoról volt szó. Idén viszont hacsak nem lesz óriási érdeklődés a roto opció miatt a liga iránt, inkább simát indítanék. Nincs sok dolog, ami jobban felidegesít hétről hétre mint az NFL fantasy kiszámíthatatlansága, viszont tavaly ugye kipróbáltuk az NBA-ben a roto ligát és én személy szerint messze nem élveztem annyira, annak ellenére sem, hogy nem ment rosszul.
Van még pár opció, amin lehet változtatni NFL-ben, hogy teljesen mást ligát kapjunk.
pl: 2 QBm 6 pontos TD a QB-nál is,3 WR, QB is mehet FLEX-be, 0,5 PPR, PPR, keeper, dynasty, IDP stb...
Vannak opciók. 2 embert láttam eddig akit érdekelt, csinálom majd egyet aztán meglátjuk mennyien leszünk. 8 embert minimum szeretnék, 6 embernél már pár szabály változtatással el lehet gondolkodni, az indításán, de az alatt nincs értelme.
Ja és ennek a draftják még Augusztus elején lenyomnám, szóval akit érdekel, az jelezzen pls időben.

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
6. fUtBoLiStA
7. fcbarca0827
8. Cumbee
* Bob_Marley
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.28. 17:44:30

Ha döcög a szekér és nem vagytok meg elegen, akkor beszállnék én is (vagyis visszaszállnék), de leginkább a Cumbee féle picit módosított liga érdekelne. Azzal nem tudom lesz-e valami, ott úgy érzem azért picit kisebb faktor a szerencse.

Szóval engem mint "liberót" írjatok fel erre a listára. Csak idegeskedés lenne, mert szerencsém az 0, s a félcsapatom lesérül meg éppen az van padon aki jó, de ha páratlanul vagytok vagy kevesen, akkor kiegészítem.

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
6. fUtBoLiStA
7. fcbarca0827
* Bob_Marley
Kép
Kép
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2015.07.28. 16:17:58

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
6. fUtBoLiStA
7. fcbarca0827
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2015.07.28. 09:42:23

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
6. fUtBoLiStA
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
djibril
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011.07.17. 22:50:17

2015.07.27. 23:08:25

NFL
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
5. djibril
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2015.07.27. 20:23:03

Akkor eddig:
Névsor: (ahogy szoktuk mindenki irja fel magát)
1. Mademan
2. Xanthor
3. Csabi
4. CartmanBarca
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2015.07.24. 23:54:04

NFL Fantasy +1, maradnék én is, előreláthatóan az időpontok is megfelelnek.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2015.07.24. 20:13:05

Névsor: (ahogy szoktuk mindenki irja fel magát)
1. Mademan
2.
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.24. 14:25:00

NFL Fantasy: jövök én is :wink:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.07.23. 13:27:40

Xanthor írta:A PL-re is egy kis emlékeztető, már csak 2 hét és indul.
http://fantasy.premierleague.com/" target="_blank
Ligakód: 39211-19905
Courtois, Schmeichel
O'Shea, Smalling, Ivanovic, Skrtel, Dier
Coutinho, Schneiderlin, Coquelin, Henderson, Sterling
Costa, Lukaku, Giroud

Formációt hogyan kell váltani? :oops:
szerk.: Megvan! :D
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2015.07.23. 11:38:34

Igen, NFL. Már csak kicsit több, mint egy hónap van hátra, csak mindig halogattam, hogy írok. (A liga már egy ideje aktiválva van erre az évre.)
Először is jó lenne tudni, hogy a tavalyiak közül játszana-e mindenki idén is és, hogy lennének-e új csatlakozók. Plusz jelezzétek légyszi, ha az augusztus 29-30-i vagy szeptember 5-6-i hétvége nem felel meg valakinek a draftra. A névsort jó lenne jövő hét végére már tudni és akkor lehet foglalkozni draft sorrenddel és meg lehet szavazni esetleges szabálymódosításokat, fel lehet vetni ötleteket. Ami most így beugrik, hogy tavaly felvetettem egy extra roster spot ötletét és ha jól emlékszem a többség megszavazta. Ha ezt továbbra is akarjuk én javaslom azt, hogy adjunk hozzá 1 IR spotot és annyi elég is szerintem.

Én benne lennék idén is a 2. ligában Cumbee.

A PL-re is egy kis emlékeztető, már csak 2 hét és indul.
http://fantasy.premierleague.com/" target="_blank
Ligakód: 39211-19905
djibril
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011.07.17. 22:50:17

2015.07.18. 11:21:48

mademan írta:Sziasztok. Lassan az nfl is aktuális lesz. A draftpoziciok sorrendje miatt érdemes lenne egy létszámellenőrzést tartani.
Idén is jövök!
De ugye a draftsorrend nem az alapszakasz eredmények alapján alakul ki? :mrgreen:
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2015.07.17. 15:18:29

mademan írta:Sziasztok. Lassan az nfl is aktuális lesz. A draftpoziciok sorrendje miatt érdemes lenne egy létszámellenőrzést tartani.
Is, + tavaly megpróbáltam beindítani egy 2. NFL ligát
kicsit más szabályokkal, mint a mostanink, idén is rápróbálok, annyi extra lenne még, hogy ennek a draftját júli vége, augusztus elejére tenném, hogy ne legyen olyan hosszú az offseason. Ha van igény bonyolításra, akkor megcsinálhatjuk azt is, hogy aug. elején draft, augusztus végén meg valamilyen formában csinálunk egy supplemental draftot.
Akit érdekel kérem jelezze és megbeszéljük, hogy miben térjen ez el a normál ligánktól.
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2015.07.16. 12:06:58

mademan írta:Sziasztok. Lassan az nfl is aktuális lesz. A draftpoziciok sorrendje miatt érdemes lenne egy létszámellenőrzést tartani.
Jelen lennék én is! ;)
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2015.07.16. 10:57:29

Sziasztok. Lassan az nfl is aktuális lesz. A draftpoziciok sorrendje miatt érdemes lenne egy létszámellenőrzést tartani.
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.10. 15:09:39

Xanthor írta:Éles már a PL fantasy a következő szezonra. 8)
http://fantasy.premierleague.com/" target="_blank
Megújítottam a tavalyi ligát, a kód: 39211-19905 (aki játszott tavaly az automatikusan hozzáadódik)

Vannak tök jó új dolgok, amiket egyszer a szezonban ki lehet játszani:
All out attack: lehet 2-5-3-at játszani
Triple Captain: a csk triplázza a pontot
Bench boost: a padon lévő játékosok is hoznak pontot
Király, ezek az új dolgok is jónak tűnnek 8)

Mivel úgyis fog még változni a csapatom, ezért bátran beírom, hogy mit sikerült összedobnom 5 perc alatt :D :
- Courtois, Hennessey
- Bertrand, Azpilicueta, Alderweireld, Senderos, Morgan
- Sánchez, Fabregas, Depay, Payet, Zaha
- Kane, Lukaku, Berahino
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2015.07.09. 22:53:11

Éles már a PL fantasy a következő szezonra. 8)
http://fantasy.premierleague.com/" target="_blank
Megújítottam a tavalyi ligát, a kód: 39211-19905 (aki játszott tavaly az automatikusan hozzáadódik)

Vannak tök jó új dolgok, amiket egyszer a szezonban ki lehet játszani:
All out attack: lehet 2-5-3-at játszani
Triple Captain: a csk triplázza a pontot
Bench boost: a padon lévő játékosok is hoznak pontot
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.04. 21:51:03

Bob_Marley írta:
Bob, nem gondolkodtál még azon, hogy írsz egy fantasy-ről szóló könyvet? :D :mrgreen:
Persze és az lenne a címe, Hogyan veszítsünk el egy bajnokságot 10 nap alatt, 10 könnyű lecke kezdőknek...:D
Egyébként, ha jól tudom, akkor MessiFan is le akarja adni a csapatát. Szóval szerintem lehetne azt is csinálni, hogy nzxtpo eldönti, hogy melyik csapatot venné át szívesebben.
Ez így remek ötlet és valóban érdemes megadni a választás lehetőségét. Messifannak több ígéretesebb draft joga, viszont ő is 1 körrel csúszik hátra minden körben. :D Jackson csere mindkettőnket büntetett.....
Nem tudom milyen csapata van, de ha már Bob kért fel, és koptatta itt nem keveset a billentyűzetét, akkor már csak azért is az övét választanám. :)
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.04. 21:12:34

Bob, nem gondolkodtál még azon, hogy írsz egy fantasy-ről szóló könyvet? :D :mrgreen:
Persze és az lenne a címe, Hogyan veszítsünk el egy bajnokságot 10 nap alatt, 10 könnyű lecke kezdőknek...:D
Egyébként, ha jól tudom, akkor MessiFan is le akarja adni a csapatát. Szóval szerintem lehetne azt is csinálni, hogy nzxtpo eldönti, hogy melyik csapatot venné át szívesebben.
Ez így remek ötlet és valóban érdemes megadni a választás lehetőségét. Messifannak több ígéretesebb draft joga, viszont ő is 1 körrel csúszik hátra minden körben. :D Jackson csere mindkettőnket büntetett.....
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.06.04. 15:47:12

Bob, nem gondolkodtál még azon, hogy írsz egy fantasy-ről szóló könyvet? :D :mrgreen:

Egyébként, ha jól tudom, akkor MessiFan is le akarja adni a csapatát. Szóval szerintem lehetne azt is csinálni, hogy nzxtpo eldönti, hogy melyik csapatot venné át szívesebben.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.04. 15:12:00

nzxtpo írta:
Azért is szeretem az amerikai sportokat, mert annyi statisztika van, hogy eszméletlen, de ennyire mélyen, mint most kell majd, még nem merültem el bennük. A draft és az első pár hét úgyis megadja az irányt, hogy merre induljak el, mennyire legyek aktív a FA terén. Azokat a linkeket meg majd megnézegetem amiket küldtél, akkor fog úgyis helyre állni az egész, ha már nyomkodom. Amúgy jól érzem, ha ilyen gyenge marad a kelet, akkor onnan lehet majd kincseket bányászni? Már most van egy-két játékosom, akikben reménykedem, hogy megmaradnak a harmadik körig, hiszen nem akkora nevek, de a nyáron még sok minden el fog dőlni.
Azt hogy ki lesz jó Hofit idézve "tetszik tudni az egy olyan dolog, hogy előre a rosseb se tudja megmondani " . Logikusnak tűnik az érvelés, hogy Keleten miután több talán a gyengébb csapat így könnyebben változnak a helyzetek és lehet találni jó statokat hozó embereket. Illetve 1-1 fiatal jobban tud érvényesülni a több játékidő miatt. Viszont azért Nyugatról ott van egy Denver egy Kings egy Wolves, akik mind nagyon izgalmas csapatok lehetnek. Főleg utóbbi, pláne ha esetleg Rubiot elcserélik vagy talán Kevin Martint stb. Lakers is érdekes lehet, vagy ki tudja mi lesz a Suns-nál Knighttal, szóval ezt így előre megmondani nehéz. Szerintem lesarkítani, hogy Kelet vagy Nyugat lehet kedvezőbb nem lehet. Keleten azért a NY-Philly erősödni fog, Magicnél új edző, a mag megvan lehet idén indulnak el felfelé. Detroit baromi necces lehet Jennings-Jackson egyszerre a pályán. Szóval így ezt bejósolni a draft nélkül meg nyári szabad ügynök mozgások nélkül szinte lehetetlen. Rohadtul nem mindegy hova kerül Towns vagy Okafor, Mudiay, Russell, Winslow, WCS Stanley Jonhson stb. Aztán meg mi lesz Gasol/LMA sorsa. Middleton, Carroll, Crowder, Rondo és sorolhatnám. Harmadik körben még bőven vannak jó játékosok. Az igazán mérvadó a két ötödik körös draftjogod lesz. Ott bele kell nyúlj. 5-6-7-8-9 körök általában a kritikus körök, ott nagyon mellé lehet nyúlni, de kilehet fogni a tutit is.

Nekem is van pár emberem akik későbbi körökben jók lehetnek, most nem lövöm le, meg tényleg biztosat akkor tud az ember mikor már elkezdődnek az edzőtáborok meg lemegy 1-2 előszezon meccs. És yahoon is látja az ember, hogy nagyjából ki hol kelhet el. Lesznek opciók tényleg csak az a fránya büntetés ne lenne. :D De a 3-5-5-6-7-8 körös választások azért nem siralmas kategória. Tavaly Game a hatodikban választott először. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.04. 11:46:28

Bob_Marley írta: Ha megtudtad nyitni a ligát az nagy segítség, elég sok menüpont van, majd érdemes lesz böngészgetni őket. FA felvételeknél is rengeteg szűrési lehetőség van, 7 vagy akár 30 napra átlagolva, esetleg előrejelzések már idény közben. Vagy hetekre lebontva ki mikor játszik stb. Plusz lehet figyelőlistára tenni játékosokat, így nem kell őket mindig kikeresni és jönnek róluk a hírek. Játékosok neve mellett kis sárga négyetekre kattintva a roto oldalról a hírek ott vannak. De van olyan menü is, ahol az összes hír megtalálható a figyelt játékosaidról vagy az aktuális keretedben lévőkről.
Eddig tisztának tűnik a draft is, meg amiket leírtál, majd nyilván élesbe derül ki a dolog, hogy mennyire. :D
Igen, Game nyert, de hagyjuk régi sebeket tépne fel a dolog. :D A tavalyi szezon elég izgalmas volt, legalábbis nekem az utolsó 2 hónapom az folyamat izgulással telt. Sok volt a sérültem, volt mikor 5 sérültem volt és a yahoon sajnos nincs IR hely, ahova a sérülteket betudod tenni pluszban. ESPN pl van mondjuk 15 játékosod és 3 IR hely, akkor oda beteszed a sérülteket és tudsz felvenni helyettük FA-t, ergo 18 fős is lehet a kereted. Viszont IR helyre csak sérültet tehetsz és ha felépült nem hagyhatod ott, mert nem enged FA-t felvenni. Na de ez megint más. :D Szóval sok volt a sérültem, nagyon lecsúsztam a végén és kitenni se tudtam a játékosaimat, mert nem végleges sérültek voltak "csak "4-6 hetesek. PO-ba mint írtam éppen hogy bejutottam gyakorlatilag utolsó napon dőlt el a bejutás. PO első körben Slither ellen mákom volt, hogy Lowry és IT sérült volt, illetve előtte Matthews egész szezonra kidőlt, így könnyebb volt. Második körben még mindig rémálmaim lesznek ha rá gondolok, hogy Curry éppen játszik és dobálja a triplát. Ha jól emlékszem 4 meccset játszott azon a héten és bőven 20 triplát szórt be valami egészen elképesztő százalékokkal és akkor még ott Cousins is. :D Aztán a döntő meg talán eddig legemlékezetesebb párharcom volt, Game-mel 5 óra magasságában izgultunk hogy mi lesz. :D Írogattunk egymásnak, meg én szurkoltam ezerrel hogy valahogy sikerüljön elérni a 6-6 eredményt, mert az nekem kedvezett volna. Sajnos Griffinék a Lakers ellen játszottak és nagyon hamar eldőlt, ahogy Hayward és Gobert se játszott sokat a Kings ellen.

A draft valóban lehetne rózsásabb ha maradt volna az eredeti felállás az egy második körös és 2 negyedik körös joggal, akkor bőven megoldható lenne a szitu. Viszont miután minden tolódik egy kört hátra nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen. A sztárjátékosok foglaltak (keeper mindenki) de amúgy is előnyt abból lehet kovácsolni a hátsó körökben megtalálod a megfelelő embereket. Egy Middleton tavaly, vagy Knight, Dieng, Draymond Green!!!!! stb. Egy jó draft rengeteget jelent, de ha nem is sikerül kifogástalanul, akkor FA-val lehet kompenzálni. Én azt mondom, hogy egy megfelelő odafigyeléssel mindig lehet előrébb kerülni. Én tavaly 1 hónap után utolsó voltam a ligában (már az elején behalt pár játékosom sajnos. Terrence Jones kettő azaz kettő kemény meccset játszott míg le nem sérült hónapokra aztán DeRozan és így tovább) totál kilátástalan helyzetben, majd vadul elkezdtem FA-kat keresni és ha jól rémlik 9 hetet nyertem zsinórban és még vezettem is a ligát. :D

Azért is gondoltam rád, mert pár hsz alapján úgy gondolom elég felkészült vagy NBA témában (és mint Barca szurkoló prioritást is évezel. :D ) és menni fog a dolog. Legfőképpen ismerni kell a játékosokat meg a csapatokat és adott esetben meccseket sem árt figyelni, mert lehet azért látni kiben van esetleg lehetőség kiben kevésbé. Az uborkaszezon meg valóban most jön, de ezek mindig felborítják az aktuális erőviszonyokat és a játékosok lehetőségeit is. Teszem azt Rubio elmegy, Lavine felértékelődik. Vagy Muhhamad például mint tehetség, vagy Warrenre is érdemes lehet figyelni. Vagy Tobias Harris elmegy a Magciből még keeper is lehet belőle szerintem. Keine panik jó lesz ez, meg év közben mi Game-mel úgyis rengeteget trécselünk fantasyról, napi szinten "vitázunk" kit érdemes felvenni FA-n ki az akiből lehet valami, kinek mi a sérülése stb. Ha meg segítség kell nyugodtan szólj. Én beleszólni nem akarok, mert akkor csinálhatnám már én is, ezért nem szólok bele a keeper hármasba se, de ha vélemény kell vagy tanács akkor szívesen elmondom a véleményemet aztán vagy van értelme vagy nincs. :D

Remélem sikerült mindenre válaszolni, barátkozz a yahoo felülettel, mint írtam rengeteg info van benne, FA "trendek" szűrési lehetőségek stb.

Mindig azt mondom kis lépcsőkben kell gondolkozni. Az első év tanuló év kell legyem, jó a társaság nagyon felkészült és dörzsölt már mindenki nagyon nehéz a Po-ba is bekerülni. Cumbee-Game-Slither baromi jó ők általában ott vannak, kamaj rengeteget foglalkozik vele ahogy neo is és Michaa pl mindig jól draftol. kanty mindig sötét ló és nagyon jó, fcbarca0827 nagyon megerősödött kepeerkben és draftjogokban, varnagykrisztian rengeteget fejlődött. Meslija nagyon jó és remek hármasa lesz jövőre, Messifan helyett meg tuti szintén egy felkészült ember fog érkezni. Nem szabad kedved vegye egy kevésbé jól sikerült szezon, első évre azt mondom egy alsóházi rájátszásban egy minél jobb eredmény is siker. Év közben úgyis rengeteget fogsz tanulni, s látod majd menet közben is a dolgokat és a tapasztalatokat kell gyűjteni. Sajnos a draft miatt lépéshátrányban leszel, de mint írtam ha foglalkozol vele, akkor apránként lehet előrébb jutni. És nem is mindig a végső eredmény a lényeg, mert baromi jó érzés ha az ember kikukáz valami tehetséget FA-ról és azt úgy éled meg mintha valami földöntúli nagy eredmény lenne. :D Vagy egy-egy meglepetés eredmény a jobb csapatok ellen, folyamat cserélési lehetőségek stb. Lesz lehetőséged draft jogokat begyűjteni és akkor később előrébb fogsz draftolni jobb eredményt érhetsz el. Jó móka nagyon, s hamar azon veszed majd észre magad, hogy elpepecselsz vele és fejből nyomod a statokat. :D
Azért is szeretem az amerikai sportokat, mert annyi statisztika van, hogy eszméletlen, de ennyire mélyen, mint most kell majd, még nem merültem el bennük. A draft és az első pár hét úgyis megadja az irányt, hogy merre induljak el, mennyire legyek aktív a FA terén. Azokat a linkeket meg majd megnézegetem amiket küldtél, akkor fog úgyis helyre állni az egész, ha már nyomkodom. Amúgy jól érzem, ha ilyen gyenge marad a kelet, akkor onnan lehet majd kincseket bányászni? Már most van egy-két játékosom, akikben reménykedem, hogy megmaradnak a harmadik körig, hiszen nem akkora nevek, de a nyáron még sok minden el fog dőlni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.03. 23:32:19

nzxtpo írta:

Ide kis önellenőrzés: tehát megvan a keretem, megvan a menetrend, és minden nap beállítom az aznapi keretem?
Igen, napi állítású a liga. Viszont előre is belehet állítani őket, de nyilván ha foglalkozol vele napi szinten, akkor folyamat változhat a kereted FA felvételekkel vagy cserével. Minden nap beállítod a csapatot és "imádkozol". :D
Egy-egy körben hány húzás van? Illetve a draft menetéről tudsz írni pár szót? Nagyjából élő lesz? Vagy előre bejelölöm, hogy szeretném x-et, ha x-et elviszi más, akkor y-t és így tovább?
A szám sorrend amit írtam nem egy hármas számrendszer kódja volt ( :D ), hanem azt jelöliadott körben hány húzásod lesz majd. A sorrendet elvileg kilehetne már matekozni, bár lesz majd lottery (nyáron Game-Slither összeszokott ülni megcsinálni, a PO-ba nem bejutott csapatok sorrendjét dönti el a húzás, videó is szokott lenni, legalábbis tavaly volt. :D ), de az majd pontosan kiderül ha megvan ki hányadiknak fog húzni a PO-ba nem bejutott csapatok közül. Onnantól hogy ez megvan, lehet látni hogy húzol teszem azt 27-iknek majd 40-nek (most csak írtam valamit). A draft élő, megegyezés alapján illetve szavazás alapján (persze ha mindenki nyoma is valamilyen időpontra....) történik általában Vasárnap szokott lenni este 20 óra körül. Kb 1 óra alatt a sima draft lemegy. Ha lesz mock draft lehetőség akkor majd láthatod a felületet, hogy néz ki. Fel van sorolva az összes ember ás látod ki kit húzott ők eltűnnek a listáról és ha jól rémlik akkor 1 perc gondolkodási időd van minden húzásnál. Jó tanács, soha ne pofázz a chaten, mert elveszi a figyelmet én már csak tudom. :D Tavaly aukciósban (ez még bonyolultabb draft itt licitálni kell emberekre és hiába választ valaki Hardent mondjuk ő csak a kezdő licitet adja meg a többiek egy bizonyos összegből elvihetik. Na de ezt hagyjuk most) Deront behúztam, mert lejárt az időm és az "sapkás" liga volt. Deron 20+ milliója tönkre vágta a draftomat....
Ha nem tudsz megjelenni drafton akkor a gép húz neked, s van lehetőség úgynevezett saját sorrendet felállítani és azok közül fogja választani az aktuálisan legelöl lévőt. Tehát mondjuk a tavalyi listát veszem alapul hiszen csak ezt tudjuk és Nowitzki volt 19-nek rangsorolva, de őt nem szeretnéd akkor hátrébb teszed a saját rangsorodban és akkor nem őt választja neked a gép hanem mondjuk Batumor aki 21-nek volt rangsorolva. Tavaly Michaa pl megkapta Bryantet mert nem ért ide a draftra. :D
Nyilván élőben sokkal jobb, mert látod kik mentek el, valakit hamarabb elviszel mert félsz mire rád kerül a sor nem lesz bent, vagy öledbe hullik egy Cousins pl 2 éve Cumbeenak. :D
Draft közben van lehetőség kiválasztani embereket és "várakozási listára" tenni és mikor rád kerül a sor már lehet egy támpontod. Kicsit szájbarágósan írtam le, mondom ha látod a mock draftot akkor gyerekjáték lesz. Gondolom angol megy, ha esetleg nem akkor is azért elég érthető a felület.

Így néz ki a felület, ez két évvel ezelőtti azóta kicsit változott, de a lényeg ez és hirtelen ezt találtam meg.
https://www.youtube.com/watch?v=2_UJ5k0kIUY

Yahoo biztosít előrejelzést meg tavalyi statokat szóval ha nem is ismersz minden játékost, akkor is menni fog. De hidd el egy idő után év közben azt is fogod tudni, hogy Goodwin vagy éppenséggel Larkin milyen statokat hozott. :D Előrejelzéseket ESPN-n is lehet majd olvasni, illetve cikkeket roton stb. Twitteren is rengeteg kifejezetten fantasyval foglalkozó felhasználói oldal van, ha van csicsergőd érdemes pár embert felvenni. Jönnek folyamat a hírek, sérülések ki játszik ki beteg, hol lehet rotáció változás stb.

Érthető volt, meg tudtam nyitni a ligát. Ha jól látom akkor második lettél, és talán Game lett az első? Most jön az uborka szezon, de izgalmasnak hangzik elsőre, és látom azt is, hogy mivel tudna beszippantani órákra. A csapatból most így látatlanban Griffin-Leonard-Ibaka hármast tartanám meg, de közbejöhet egy sérülés vagy bármi a nyáron, viszont a draftoknál lehetne rózsásabb a helyzet, de valószínűleg a szupersztárokra úgyis ráülnek az emberek (jól gondolom?), a trió mellé pedig össze lehetne szedni korrekt csapatot.
Ha megtudtad nyitni a ligát az nagy segítség, elég sok menüpont van, majd érdemes lesz böngészgetni őket. FA felvételeknél is rengeteg szűrési lehetőség van, 7 vagy akár 30 napra átlagolva, esetleg előrejelzések már idény közben. Vagy hetekre lebontva ki mikor játszik stb. Plusz lehet figyelőlistára tenni játékosokat, így nem kell őket mindig kikeresni és jönnek róluk a hírek. Játékosok neve mellett kis sárga négyetekre kattintva a roto oldalról a hírek ott vannak. De van olyan menü is, ahol az összes hír megtalálható a figyelt játékosaidról vagy az aktuális keretedben lévőkről.

Igen, Game nyert, de hagyjuk régi sebeket tépne fel a dolog. :D A tavalyi szezon elég izgalmas volt, legalábbis nekem az utolsó 2 hónapom az folyamat izgulással telt. Sok volt a sérültem, volt mikor 5 sérültem volt és a yahoon sajnos nincs IR hely, ahova a sérülteket betudod tenni pluszban. ESPN pl van mondjuk 15 játékosod és 3 IR hely, akkor oda beteszed a sérülteket és tudsz felvenni helyettük FA-t, ergo 18 fős is lehet a kereted. Viszont IR helyre csak sérültet tehetsz és ha felépült nem hagyhatod ott, mert nem enged FA-t felvenni. Na de ez megint más. :D Szóval sok volt a sérültem, nagyon lecsúsztam a végén és kitenni se tudtam a játékosaimat, mert nem végleges sérültek voltak "csak "4-6 hetesek. PO-ba mint írtam éppen hogy bejutottam gyakorlatilag utolsó napon dőlt el a bejutás. PO első körben Slither ellen mákom volt, hogy Lowry és IT sérült volt, illetve előtte Matthews egész szezonra kidőlt, így könnyebb volt. Második körben még mindig rémálmaim lesznek ha rá gondolok, hogy Curry éppen játszik és dobálja a triplát. Ha jól emlékszem 4 meccset játszott azon a héten és bőven 20 triplát szórt be valami egészen elképesztő százalékokkal és akkor még ott Cousins is. :D Aztán a döntő meg talán eddig legemlékezetesebb párharcom volt, Game-mel 5 óra magasságában izgultunk hogy mi lesz. :D Írogattunk egymásnak, meg én szurkoltam ezerrel hogy valahogy sikerüljön elérni a 6-6 eredményt, mert az nekem kedvezett volna. Sajnos Griffinék a Lakers ellen játszottak és nagyon hamar eldőlt, ahogy Hayward és Gobert se játszott sokat a Kings ellen.

A draft valóban lehetne rózsásabb ha maradt volna az eredeti felállás az egy második körös és 2 negyedik körös joggal, akkor bőven megoldható lenne a szitu. Viszont miután minden tolódik egy kört hátra nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen. A sztárjátékosok foglaltak (keeper mindenki) de amúgy is előnyt abból lehet kovácsolni a hátsó körökben megtalálod a megfelelő embereket. Egy Middleton tavaly, vagy Knight, Dieng, Draymond Green!!!!! stb. Egy jó draft rengeteget jelent, de ha nem is sikerül kifogástalanul, akkor FA-val lehet kompenzálni. Én azt mondom, hogy egy megfelelő odafigyeléssel mindig lehet előrébb kerülni. Én tavaly 1 hónap után utolsó voltam a ligában (már az elején behalt pár játékosom sajnos. Terrence Jones kettő azaz kettő kemény meccset játszott míg le nem sérült hónapokra aztán DeRozan és így tovább) totál kilátástalan helyzetben, majd vadul elkezdtem FA-kat keresni és ha jól rémlik 9 hetet nyertem zsinórban és még vezettem is a ligát. :D

Azért is gondoltam rád, mert pár hsz alapján úgy gondolom elég felkészült vagy NBA témában (és mint Barca szurkoló prioritást is évezel. :D ) és menni fog a dolog. Legfőképpen ismerni kell a játékosokat meg a csapatokat és adott esetben meccseket sem árt figyelni, mert lehet azért látni kiben van esetleg lehetőség kiben kevésbé. Az uborkaszezon meg valóban most jön, de ezek mindig felborítják az aktuális erőviszonyokat és a játékosok lehetőségeit is. Teszem azt Rubio elmegy, Lavine felértékelődik. Vagy Muhhamad például mint tehetség, vagy Warrenre is érdemes lehet figyelni. Vagy Tobias Harris elmegy a Magciből még keeper is lehet belőle szerintem. Keine panik jó lesz ez, meg év közben mi Game-mel úgyis rengeteget trécselünk fantasyról, napi szinten "vitázunk" kit érdemes felvenni FA-n ki az akiből lehet valami, kinek mi a sérülése stb. Ha meg segítség kell nyugodtan szólj. Én beleszólni nem akarok, mert akkor csinálhatnám már én is, ezért nem szólok bele a keeper hármasba se, de ha vélemény kell vagy tanács akkor szívesen elmondom a véleményemet aztán vagy van értelme vagy nincs. :D

Remélem sikerült mindenre válaszolni, barátkozz a yahoo felülettel, mint írtam rengeteg info van benne, FA "trendek" szűrési lehetőségek stb.

Mindig azt mondom kis lépcsőkben kell gondolkozni. Az első év tanuló év kell legyem, jó a társaság nagyon felkészült és dörzsölt már mindenki nagyon nehéz a Po-ba is bekerülni. Cumbee-Game-Slither baromi jó ők általában ott vannak, kamaj rengeteget foglalkozik vele ahogy neo is és Michaa pl mindig jól draftol. kanty mindig sötét ló és nagyon jó, fcbarca0827 nagyon megerősödött kepeerkben és draftjogokban, varnagykrisztian rengeteget fejlődött. Meslija nagyon jó és remek hármasa lesz jövőre, Messifan helyett meg tuti szintén egy felkészült ember fog érkezni. Nem szabad kedved vegye egy kevésbé jól sikerült szezon, első évre azt mondom egy alsóházi rájátszásban egy minél jobb eredmény is siker. Év közben úgyis rengeteget fogsz tanulni, s látod majd menet közben is a dolgokat és a tapasztalatokat kell gyűjteni. Sajnos a draft miatt lépéshátrányban leszel, de mint írtam ha foglalkozol vele, akkor apránként lehet előrébb jutni. És nem is mindig a végső eredmény a lényeg, mert baromi jó érzés ha az ember kikukáz valami tehetséget FA-ról és azt úgy éled meg mintha valami földöntúli nagy eredmény lenne. :D Vagy egy-egy meglepetés eredmény a jobb csapatok ellen, folyamat cserélési lehetőségek stb. Lesz lehetőséged draft jogokat begyűjteni és akkor később előrébb fogsz draftolni jobb eredményt érhetsz el. Jó móka nagyon, s hamar azon veszed majd észre magad, hogy elpepecselsz vele és fejből nyomod a statokat. :D
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése